Reklama

pondělí 20. května 2019

Soudruh Telička, vypočítavý kariérista

Pavel Telička
Mnislav Zelený - Atapana
20.5.2019  Literárky
Nadzvedl mne v metru plakát politického a posléze bruselského harcovníka Pavla Teličky. Hlásá, že se pohybuje v Evropské unii, potažmo v Bruselu 28 let. Co tím chce říct? To je snad důvod, abychom ho opět volili? Jakože se tam už vyzná oproti případným nováčkům?


Jasně, už ví, kde jsou WC a jídelna, ale hlavně ví, že si osedlal dobrého koně, na kterém jede k svým světlým zítřkům, k vysokému bankovnímu kontu. Co však vykonal pro dobro unie, potažmo hlavně pro dobro našeho členství v tomto seskupení? Čím se vyznamenal? My, obyčejní lidé, o jeho práci nevíme zhola nic.

Víme jen, že uměl dobře převlékat kabáty a kde se naskytla politická možnost, hned ji obsadil a osedlal. Nejdřív jako člen KSČ koncem osmdesátých let 20. století ještě jako student, který vystudoval prestižní NGIMO v SSSR a pracoval na Ministerstvu zahraničních věcí ČSSR, kde byl veden jako nomenklaturní kádr ÚV KSČ. V časech, kdy se v době normalizace zahraniční politika zcela podřizovala SSSR, byl horlivým členem KSČ, dělal kariéru v právním odboru, ale rudou palubu rychle opustil, aby se hned po sametu dostal do naší mise při EU. A brzy se stal i prvním náměstkem ministerstva zahraničí. Uměl v tom chodit.

Po zádech české diplomacie, hned počátkem devadesátých let, se vyšplhal až do Bruselu, kde v době přístupových rozhovorů o vstupu České republiky do Evropské unie vedl český vyjednávací tým a podělal nám, co mohl, zejména „vyjednal“ doslova příšerné podmínky pro české zemědělství.

A když už tam byl, založil si rovnou u zdroje, v roce 2004, soukromý byznys, vlastní lobbistickou firmu. A pak to šlo ráz na ráz. Z ničeho nic se stal, světe div se, prezidentem České ragbyové unie (ani nevíme, kolik uměl nasázet „pětek“ se šišatým míčem na čáru hřiště), ale uměl se vmezeřit i do OKD přes těžařskou společnost New World Resources.

A pak už byl krůček k profláknutému majetku našeho uhlobarona Zdeňka Bakala, kterému pomáhal řídit firmu RPG byty s majetkem 43 tisíc bytů doslova zrekvírovaných lidem na Ostravsku. Že se pan Telička nestydí ještě ukazovat na veřejnosti, jako by byl anděl hájící práva prostého lidu. Jakkoliv se podílet na firmě RPG byty či na OKD je doslova a do písmene hodování supů na mršinách. A někdo z nich měl, jen z bytů, v roce 2004 maličkost, 1,5 miliardy Kč zisk.

A ve své cestě šel dál. Vycítil politický potenciál Andreje Babiše a stal se v roce 2013 jeho koněm, aby s ním docválal až do Evropského parlamentu. Babiše o pár let zradil, když už možná vycítil svoji sílu a počátkem letošního roku 2019 si založil vlastní politické hnutí HLAS.

Takže pro jistotu ještě jednou pane Teličko. Na vašem plakátě píšete: „28 let podporuji zájmy České republiky, Pavel Telička, workholik ve vašich službách.“ Tak, kde jsou nějaké výsledky těch vašich lítých bojů za nás. Workholik zřejmě jste, co jste všechno za funkce a teplá místečka v nejrůznějších stranách a správních radách za 28 let stačil. Chybí tam ještě těch pět let v KSČ, soudruhu Teličko, že?!

Kde jste vykonal opravdu něco konkrétního a pozitivního v zájmu České republiky, jak se nám neustále snažíte vnucovat? Proč neskládáte veřejně své účty, když chcete, abychom vás volili? To by se přece patřilo a slušelo. A nejen vylepovat prázdná, nejapná a dokola omílaná hesla, výkřiky do tmy jdoucí po povrchu a hledající jen pokračování vašeho dobře zahřátého fleku, kde se nedá nic zkazit a ani se nemusí, když se to tak vezme kolem a kolem, vlastně ani nic moc dělat. Za to by vás „moji“ indiáni, za oblbování, rovnou přivázali k mučednickému kůlu! Bohužel, to se však týká převážné většiny politiků, alias úředníků na jakékoliv úrovni. Jenže tady jde u vás o hodně. Ano, tady jde o stamiliony na vašem bankovním kontě a my je vám máme pomoc získat. Pěknej kšeft, což?

Jistě, i úřednický šiml může leccos vykonat. Jasně, není to sice moc vidět a dají se v tom dělat pěkný čachry. Takový zedník to má jasné. Po 28 letech postaví několik domů. Spisovatel napíše několik knih. Učitel naučí tisíce dětí číst a psát. Zubař ošetří za tu dobu tisíce zubů. Rolník sklidí tuny obilí, ale co jste vykonal vy, úředníku Teličko?

Vytvořil jste nové a dobré zákony? Umožnil jste našim výrobkům výhodnější cestu na zahraniční trhy? Co jste udělal v eko-designu, v kybernetické bezpečnosti či v letectví? Bojoval jste třeba za jednotnou kvalitu potravin po celé unii? Zajistil jste, aby nadnárodní řetězce platily daně u nás a nevyvážely miliardové zisky k sobě, tam, kde se nevytvořily a přestaly nás tak okrádat?

Pak nás oblbujete nějakými milionovými dotacemi od EU, za které bychom měli být vděčni. Nejdřív nás o hodně okradly a pak nám něco přidělily a vy to jako úředník EU podporujete. To jsou ty zájmy ČR?? Nevíme vůbec nic, co jste tam těch 58 240 hodin (260 pracovních dní x 8 hodin x 28 let) vlastně dělal. Někde vysedával, někde klábosil, někde utíkal ze zasedání za svým osobními zájmy…

Víme jen zcela jistě, že jste si vydělal, pardon, vyseděl cca dost přes 100 milionů korun, soukromý byznys nepočítaje, zatímco vynikající učitelka u nás doma budující novou elitu národa či vynikající lékař budující zdravý národ za tu dobu vydělali, tady opravdu sedí slovo vydělali rukama či hlavou a ne kecáním, pouhých cca 15 milionů. Vážený pane Teličko, já vás určitě volit nebudu a dobře tak radím i ostatním. Jste totiž výjimečný křivák a vypočítavý kariérista. Být na vašem místě, chodil bych kanálem a nevycházel na boží světlo.

- - -

27 komentářů :

 1. Telička je jako Biľak, nikdy neodprejskne. 28 let si díky svým naivním voličům mastí kapsu a tváří se, jakoby tato jeho činnost byla v zájmu nás všech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když Gójim nemají Góje, kterého by zvolili za sebe pro sebe... tak volí toho ... Teličku.

   Smazat
 2. Přesně tak bruselský soudruh telička který jedná proti zájmům občanů ČR.

  OdpovědětSmazat
 3. 28 let! Potřebuje víc, a víc, a ještě více moci, peněz, žádné práce, i kdyby to mělo zničit příští generace.

  OdpovědětSmazat
 4. Tenhle komunistickej ksindl je klasickým bruselským komikem.V životě nepracoval,a když tak pouze proti zájmům národa.Vychcanej hajzl je to,tenhle soudruh převlékač kabátů - Telička..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za minulého režimu se pracovalo, my na vesnici jsme v potu tváře dobývali svůj chléb. Prosím nemluvte o komunistech, je to prostě demokrat a ochránce lidských práv které prosazuje i kdyby nás to mělo stát život.A také to dobře nese. Dnes jsem na HN v Praze potkal demonstranta se stočeným transparentem jak jel do, možná již z práce. Zatím jsem se nedíval kde byla demonstrace proti ???? třeba úplňku měsíce. Inu také práce a vcelku slušně placena a nezdaněná...

   Smazat
 5. Tento příspěvek má opravdovou váhu. Ne proto, že píše o nějakém EUhujerovi (jménem Telička), ale článek napsal Atapana, který nám předal velice mnoho z oné lesní moudrosti, kterou se naučil u amazonských indiánů a může srovnávat. Mě osobně nejvíce ukázal na oné skutečné demokracii, kterou musí indiáni mít, jinak by jako skupina či kmen nepřežili. Naproti tomu v Bruselu o žádnou demokracii nejde, jak ukazuje, co vše pro nás EUhujeři udělali (kromě bruselských kvót, zničeného zemědělství, rozprodání vody a vzduchu (CO2 odpustky), Bakalovy byty RPG, rozplevelení řepky a štětinovská adorace banderovců a banderistánu, včetně kvót na přerozdělování hostů paní Merkel). PK2

  OdpovědětSmazat
 6. Narazil jsem před několika měsíci na informaci, že naši europoslanci podepisovali prohlášení ve kterém se zavazovali prosazovat v europarlamentu zájmy EU, nikoliv zájmy národní. A zatím na to při besedách dotaz nepadl. Takže by mě zajímalo zda i telička něco takového podepsal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejde o to, jestli něco podepsali či ne. Jde o tože Telička, teflon - po kterém všechno steče - vyjednal pro nás velmi mizerné podmínky vstupu do té fašizující evropské organizace "EU".

   Smazat
  2. 14:45 Telička jim nic takového podepisovat nemusí, ten je přesvědčil svými skutky, viz. vstupní podmínky pro naše zemědělce a pod.. Druhej E. Moravec i zjevem.

   Smazat
 7. Poslechnu pana Babiše, a udělám mu radost:
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201905209940645-babis-vyzyva-aby-lide-dali-padaka-soucasnym-ceskym-europoslancum-a-volili-pro-silne-cesko/
  Padáka dám i jeho europoslancům, a volím SPD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 15:35
   Přesně souhlasím.
   Takhle jsem rozhodnut postupovat u voleb do EU.
   Hlavně nedostat tam Babišove poskoci,který se mu budou starat o jeho dotace.Telička toho špatného má na svědomí hodně,hlavně kolem našeho zemědělství.
   Nějak se s Babišem poškorpili,ale spíš k vůli odměně,za práci pro jeho Agrofert,protože co vyjednal Telička,náramně vyhovuje Babišovi.Naše zemědělství je už v háji,tak Telička se preorientoval na lobistu,kdo víc zaplatí.

   Smazat
  2. 15:35
   Dobrý nápad. Také budu volit SPD.
   Václav

   Smazat
  3. Kdo volí Babiše volí Aliance liberálů a demokratů pro Evropu:

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Aliance_liber%C3%A1l%C5%AF_a_demokrat%C5%AF_pro_Evropu_(strana)

   Kozla zahradníkem nechceme volíme SPD.

   Smazat
 8. Za těch 28 let, je jeho jméno známo, výsledky jeho pobytu v Bruselu už ne. Proto jsem se zájmem poslouchal na R+ rozpravy kandidátů a překvapila mne jeho samochvála, ze které vyplynulo jen to, že je aktivní a podílel se na řadě návrhů (o co šlo a zda se ralizovali neuvedl). O to víc mi bylo líto dvou zemědělců kteří, kdyby měli tu šanci místo něj, mohli ovlivnit EU ve prospěch našich farmářů. Suma sumarum ve prospěch našich potravin, tedy každého z nás. Kdyby opravdu kopal za naši republiku, nebudu kádrovat jeho minulost. Vždyť řada z nás se nemohla zaprodat KSČ, protože jsme byli na houbách.

  OdpovědětSmazat
 9. a ještě dotaz na pana Teličku, jak se podílel na okradení lidí v souvislosti s komanditní společností JOINT INVEST ACTION o cca 750 mil Kč v součinnosti s určitými mocnými, to byl velmi hrdinský kousek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Případ JOINT INVEST ACTION znám. https://www.idnes.cz/zpravy/archiv/telicka-byl-spojen-s-tunelarskou-firmou.A040224_220728_eunie_fri
   Firma byla vytunelována, vedl jí Teličkův švagr Paulát. Vinou nějakého úředníka bylo trestní stíhání po 10 letech promlčeno, prý kvůli této chybě to trestní stíhání ani nebylo čistě právně zahájeno. Všechna práce policie na usvědčení zločinců byla zmařena. Za vklady ručila česká spořitelna, ale ta mezitím sama fakticky zkrachovala a její rakouští následnící už platit nic nemuseli, prý by to k nim bylo nespravedlivé. Od té doby vedli klienti marný boj se soudy, včetně ústavního, i konkurzním správcem.Navíc jim narostly škody z okradení i o soudní poplatky. Je to zajímavá historie.

   Smazat
 10. Když někdo změní názor (založen na faktech), není se za co stydět, je to spíše chvályhodné. Ánžto, taková změna POZITIVNĚ ovlivňuje jeho jednánía i jeho skutky vypadají jinak.

  Když ale převléká kabát, tak to není o NÁZORECH, ale o CHARAKTERU dotyčné osoby. Kdo používá rozum, tomu to je jasné. Takže, toť vše.

  OdpovědětSmazat
 11. Telička je pouhý lidský odpad !

  OdpovědětSmazat
 12. Když si uvědomíte , kolik tento Erohujer Telička za těch 28 let v tom Bruseli pobral peněz a srovnáte to s tím , co dobrého pro nás za tu dobu vykonal musí se vám zákonitě udělat špatně od žaludku . No nic sami si tam tyto parazity volíme . Vážně si myslíte , že nadcházející volby do toho skleněného monstra něco změní ?

  OdpovědětSmazat
 13. Uvědomte si:Pavel Telička je jeden z mnoha hajzlů,chytrý znalý bruselského bordelu.

  OdpovědětSmazat
 14. Abych pravdu řekl, taková kreatura mi nestojí za to, abych o ní psal více. Hej hou rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 15. Prý otec Teličky byl také diplomat a to ne ledajaký. Sloužil přímo v OSN, tedy špičkovém pracovišti a tam byl současně za KGB. Syn se od něj mnohé naučil i díky jemu vystudoval to, kam jiní synci přístup neměli. Proto ta bezcharakternost.

  OdpovědětSmazat
 16. Tu svini je třeba zaříznout ! ( Doufám, že nebudu smazán,
  co by tomu řekl Zeman. )

  OdpovědětSmazat
 17. Telička? Chameleon...takových je v našich "demokratických" stranách spousta. A v Bruselu jemu podobní jen hrabou a republice škodí, jako Škutina a další....Hlavně je volte.......

  OdpovědětSmazat
 18. Tož u politiků to bylo i za socíku, je důležité a vlastně rozhodující "umět v tom chodit". To jsme zažili v únoru 1948, kolik "lidí" bleskově prohlédlo a ti největší odpůrci socialismu se stali těmi nejhorlivějšími a mnozí i tzv. sekerníky. A tato kategorie "lidí", která horlivě udávala, pak v pražském jaru udělala přemet a byla pro socík s lidskou tváří. Některým se pak nezdařil obrat zpět do normalizace a z nich povstali tzv. disidenti. Ti pak nám zde uspořádali převrat 1989 a návrat do primitivního zlodějského kapitalismu. Ale majstrštyk obrody předvedla i řada tzv. skalních soudruhů, kteří prohlédli a s jásotem přivítali diktaturou kapitálu. Jo, obrodné procesy - na jejich kandidáty bacha, ti udělají kotrmelec vpřed i vzad, jen když to hodí slušný peníz. Peníz! Ne bakšiš! A pozor, myslím, že EU má v plánu vás nachytat "kapitalismem s lidskou tváří". Tak se připravte, pokud chcete kandidovat do Štrasburgu! Jo, mladí, pokud mají rozum, tak se v životě "JEŠTĚ ZASMĚJÍ"!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.