Reklama

čtvrtek 9. května 2019

Tato vláda platí neziskovým organizacím na Ukrajině.

9.5.2019 SvobodnéNoviny
Neziskové organizace jsou podle své definice organizacemi, které nevytváří zisk. Tedy by měly svůj případný profit vložit do rozvoje své další činnosti.

Existují však neziskové společnosti, které se, kromě lidem prospěšných činností, zabývají i politickou činností, aniž by musely získat status politické strany nebo hnutí a být pod přísnou veřejnou kontrolou. Jejich činnost se dá přirovnat k působení sdružení lobbistů.

S takovými se v Poslanecké sněmovně často setkáváme před projednáváním důležitých zákonů, např. hodně se jich točí okolo Istanbulské úmluvy nebo okolo manželství pro všechny, nejen muže a ženy. Tam jsou tlaky neziskových organizací velmi intenzivní. Účastní se různých sněmovních seminářů, píší poslancům, snaží se s nimi setkat apod. SPD jejich působení dlouhodobě kritizuje. Náš mandát nám dali voliči, nikoli neziskové organizace, za nimiž stojí neznámé osoby nebo i známé instituce. Většinou už z přehledu sponzorů dané neziskovky je zřejmé, jaký světonázor bude prosazovat, ale nemusí to být vždy tak jasné.


9 komentářů :

 1. Neziskové oganizace placené ze zahraničí mají ošetřené zejména a to už hodně dlouho v USA, Rusové nejsou hloupí a tak to nedávno udělali taky, nenechají si doma dělat nekontrolovaný bordel a ještě, jako u nás to platit ze státního rozpočtu. Že bychom byli hloupější než Ušáci či Rusáci? Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byli, jsme a budem, zkrátka blbci k pohledání. I to osvobození slavíme jak tataři. 9 května voláme o pomoc, přitom už jsme prý už byli osvobozeni.

   Smazat
  2. 7:18 no, proto se slaví Den vítězství! Aby to bylo jinak, než za Komunistů. To bylo všechno špatně. Za nich taky, než je to trochu přešlo, trvalo to dvacet let. Současné to nepřechází doteď, naopak, spíš přituhuje.

   Smazat
  3. TV Nova 8.5 ve 20:15 "Holky pod zámkem", zřejmě by je měl taky někdo osvobodit. Tolik utrpení jsem už dlouho neviděl,brečel jsem jako malý Štercl.

   Smazat
 2. USA to mali už od roku 1932 - Rusko presne okopírovalo tento ich zákon - no mali by sme oprášiť prvorepublikový zákon o ochrane republiky

  OdpovědětSmazat
 3. Tahle vláda platí kdekomu,tak proč by nemohla platit organizacím v nichž jsou umístěni desítky tisíc netáhel a navíc, kdo si hraje nezlobí.

  OdpovědětSmazat
 4. Ne aby vzali prachy Českým netáhlům a ještě pumpují prachy do cizáků.

  OdpovědětSmazat
 5. Zákon, který určuje ze zahraničí podporované politické neziskovky jako agenty cizích mocností už mají nejen v USA, ale i v Rusku nebo Maďarsku, chystají se k tomu i jinde. Ale u nás? Tato loutková vláda leze neziskovkám do zádele až tak hluboko, že jim naopak letos ještě více, než 30% přidala. Proti nim nepůjde, zapomeňte - a Poche-Petříček bude dál s posvěcením celé vlády - podporovat ukrofašouny.

  OdpovědětSmazat
 6. Je přece již delší čas známo, že jednotlivé státy podporují neziskové organizace v zahraničí. Vše je koncipováno tak, aby se tento systém nikdy nemohl zhroutit a i kdyby jeden stát vynechal, tak ti ostatní nasypou peníze jinou cestou, přes jiné neziskovky tolik a tam, kam je třeba. V Evropě to tak funguje a nejen tam. Tyto finanční toky nelze přerušit, pokud je zájem na tom, aby se někam peníze dostaly.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.