Reklama

pátek 3. května 2019

Trump a Guaidó byli podvedeni Madurem


Trucprezident Guaidó: "Kde jste, moji spolupučisté?
Stojím na ulici sám!"
-rp-
3. 5. 2019 AllesShallUndRauch a PrvníZprávy
Po neúspěšném pokusu o převrat ve Venezuele to vypadá, že vláda Nicoláse Madura oklamala opozici vedenou Juanem Guaidóem a Leopoldem Lópezem.


Guaidóovi a jeho podporovatelům v Bílém domě (Trump, Pompeo, Bolton a Abrams) bylo dovoleno věřit, že velká část venezuelské armády a další vysoce postavení úředníci při „Operaci Svoboda“ změní stranu a odejdou od Madura. Týdny před úterým 3)0.4.) byla vedena tajná jednání s těmi lidmi, píše se na blogu Schall und Rauch.

Maduro to však věděl a nařídil svým lidem, aby předstírali, že přejdou k opozici. Ale v úterý se změna strany neuskutečnila a Guaidó a López zůstali sami. Vojáci a ministři osvědčili svou loajalitu k Madurovi.Pěkný trik nechat USA a jeho loutky hrát svou hru, aby to viděl celý svět. Tím mezinárodní reputace Trumpova režimu je značně poškozena, plánovači puče vypadají jako utopená krysa.

Poté, co si Bílý dům uvědomil, že jeho původní plán na „změnu režimu“ (opět) selhal, nechce se zastavit a přijmout vůli lidu, tak nyní mluví o vojenské intervenci ve Venezuele.

Existují náznaky, že vláda prezidenta Nicoláse Madura připravila pasti pro opozici a Trumpův režim. Několik lidí na nejvyšší úrovni venezuelské vlády učinilo falešné sliby, že se připojí k revoluci. Tak dostali Guaidóa, aby zahájili svůj převrat, aby ho mohli zastavit.

„Venezuelané nejsou hloupí a mají mnoho zkušeností s tím, jak Američané jednají a že jim v žádném případě nelze důvěřovat. Více než 20 let se CIA pokoušela uskutečnit převrat ve Venezuele. První pokus byl 11. dubna 2002 svržení tehdejšího prezidenta Huga Cháveze,“ píše von Freeman a pokračuje.

Chávez byl nakonec zavražděn CIA tím, že byl infikován rakovinou. Bylo mu pouhých 58 let, když zemřel 5. března 2013. Jeho nástupce Maduro tvrdil, že Chávez byl otráven nebo nakažen Washingtonským rakovinovým virem. Mluvčí amerického ministerstva zahraničí toto tvrzení odmítl jako „absurdní“.
Guaidó se pokusil o neúspěšný převrat, Washington ho podpořil zatím slovně
Rusko v souvislosti s pokusem o převrat vzkázalo Pompeovi: Nelžete!

Jako by tato metoda zabíjení nebyla několikrát aplikována na ostatní levicové latinskoamerické politiky. Čtyři z nich trpí v posledních letech rakovinou, Cristina Elisabet Fernández de Kirchner, bývalá prezidentka Argentiny, Dilma Vana Rousseff, bývalá brazilská prezidentka, Fernando Lugo, bývalý paraguayský prezident a Lula da Silva, bývalý brazilský prezident.

„Gang of Four“, Trump, Pompeo, Bolton a Abrams byli přesvědčení, že v úterý ministr obrany Vladimir Padrino, hlavní soudce Nejvyššího soudu Maikel Moreno a velitel prezidentské stráže Hernandez Dala dodrží svůj „slib“ a postaví se na Guaidóovu stranu a pomohou odstranit Madura.

Všichni ve Washingtonu věřili, že tyto důležité osobnosti ve venezuelské vládě změní stranu, takže členové Gang of Four se opřeli do médií. Americký ministr Mike Pompeo oznámil vítězně na CNN, že Maduro byl dokonce ochoten uniknout, měl letadlo zaparkované na asfaltu, a bylo připraveno pro něj k letu na Kubu.

Vše bylo jinak. Vladimir Padrino okamžitě odmítl převrat poté, co to oznámil Guaidó, a všichni členové soudu a vojenští velitelé osvědčili loajalitu vůči prezidentu Madurovi. Celá věc byla trik, aby ukázal Guaidóa a jeho podporovatele ve Washingtonu. 

Prezident Nicolás Maduro demonstrativně mezi věrnými venezuelskými vojáky

Washington a jeho loutky ztratili veškerou důvěryhodnost s tímto převratem. Poté Bílý dům oznámil, že to nebyl převrat, ale pouze pokus o „nenásilný přechod“.

Trump byl tak rozzlobený na neúspěšný převrat, že okamžitě obvinil Rusko a Kubu, prohlásil, že obě země drží Madura u moci. Trump tweetoval, že potrestá Kubu "úplným embargem, spolu s nejvyššími sankcemi", pokud by se Havana nevzdala své údajné podpory prezidenta Nicoláse Madura.

John Bolton oprášil válečnou rétorikou a řekl tisku: „všechny možnosti jsou na stole“, což znamená vojenský zásah.

25 komentářů :

 1. Nic, z čeho je možné satanské SS podezírat, nemůže být "absurdní.
  Žádná morálce a humanita je neomezuje, ale jedině přírodní zákony a trošku snad i technologické schopnosti.

  Vláďa z Brna

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady se ten parasit, oplzlej hnus a podla krysa , poslusne posluhujici totalne odhalila. Trump.
   Dovezli si tam mezinarodni afroarabsky teroristy/jako to udelali vsude jinde ,,aby ten prevrat poridili..
   Neni tezke ty ubohe idioty prevezt. Nejen jejich kecy ale prave skutky mluvi za ne. Nejsou 'demokrati" na celem svete schopni jednoho lidskeho skutku. Nejsou to to tedy lidi jako my, tim padem..

   Smazat
 2. Jediný pokyn Putina a kabaretní vojenský puč Trumpovy loutky Guidóa se sesypal…

  http://svobodnenoviny.eu/jediny-pokyn-putina-a-kabaretni-vojensky-puc-trumpovy-loutky-guidoa-se-sesypal/

  OdpovědětSmazat
 3. Venezuelo,drž se a chraň své území a bohatství.Setřes ze sebe ty dobyvatele!

  OdpovědětSmazat
 4. Co k tomu říct? Nic, jenom tiše pozorovat, jak se o tom budou rozepisovat naše mainstreamová media a politici.

  OdpovědětSmazat
 5. Maduro Guaidoa, Trumpa, Pompea, Boltona a Abramse podvedl, nebo převezl, napálil, doběhl? V tom je trochu trochu rozdíl, ne? Podváděj podvodníci. Záporné postavy. A těmi jsou přeci USA se svým maňáskem Guaidó.

  OdpovědětSmazat
 6. pročpak asi jezdil za bolševiku veškrna do juesej jako nyni jezdi soudruch kobliha a spol jen vovrarek ma vlez zakazany no a těch ušatych poraděnku jako za brežněva

  OdpovědětSmazat
 7. Pokud by došlo na vojenské řešení, je nutné dopředu stanovit, kdo bude moci jakým způsobem využívat nově vzniklý Putinův průplav. To je ten oddělující Mexiko od Kanady.

  OdpovědětSmazat
 8. Americkým krvežíznivým bratrům na věčné časy a nikdy jinak se vývoz "demokracie" - v překladu lží a nenávisti , převraty a války , otrokářství a parazitování na dobitých územích dále nedaří ! Že by jim přestala fungovat pravdoláska bez které se vývoz totality , vlastně diktatury , pardon - "demokracie" nedaří ??? S tím jim můžeme pomoci. Pravdoláskových diktátorů , parazitů a nácků z liberálně satanistických vrhů je v Havlistánu ještě několik málo tisíc. Stejně jsou to vaše výrobky a my je chceme reklamovat !

  OdpovědětSmazat
 9. To, že Spojenými státy "hýbou" darebáci usilující o udržení své světové hegemonie, nepřekvapí.
  Spíše však překvapuje to, že i přesto, že si většina našich lidí toto uvědomuje, dokáže volit polit. partaje, které se svou náklonností k USA netají.
  Aby z naší republiky udělali (spolu)pachatele onoho šíření "dobra" a "hodnot" na bodácích svých agresí či aby se podíleli na hrubém porušování norem mezinárodního práva. Jako třeba v případě Venezuely (vč. Zemanova úletu). Stejně tak je znepokojivé, že ani hrubé porušování práva nevede žádného z našich slovutných státních zástupců, aby konal ...

  OdpovědětSmazat
 10. Co se dá dělat. Křovák Guaidó musí vyjít do ulic, šaškovat a ukecávat lidi s ampliónem. Asi jako zde:

  https://youtu.be/SBoT9mmtTO8?t=26

  Ta ženská na konci je asi matka pana Boltona, která jde vyfackat ty neschopné najaté Venezuelany, kteří kazí jejímu ubrečenému synáčkovi vysněné bábovičky... tedy převraty.
  :-)

  Rudý škorpión

  OdpovědětSmazat
 11. Jak je možné že ten terorista a pučista Guaidó nebyl ještě zatčen a uvězněn, docela tomu nerozumím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože ten hoch Juan Guaidó má v sobě velkou potenci se rychle historicky znemožnit.

   Smazat
 12. Dokazu si predstavit, ze Rusaci, kteri jsou ted ve Venezuele jako poradcenkove, strachy serou maggi, aby tam neprisli Americani. To by se totiz poradcenkove vraceli domu v igelitovych pytlich.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vietnam by byl procházkou růžovým sadem. Amíci by se měli hlavně konečně uklidnit, již dávno jsou za zenitem.

   Smazat
  2. No tak strachy můžeš srát pouze ty a tobě podobní, neboť vaše vize o vládě Yaankees nad celým světem se rapidně hroutí, což je jen velice dobré znamení pro zbytek světa, je na čase vyvézt odpadoví kontajner zvaný USA jednou pro vždy.

   Smazat
  3. Nedouku 19:00. Říkalo se a říká: "poraděnko". Když nic nevíš, nejsi ani chytrý, ani inteligentní, ani pamětník, tak raději nepiš.

   Smazat
  4. Spíš maggi strachem serou Ušáci aby tam nemuseli lézt. Maggi srali Frantíci s Napoleonem, Němčouři s Hitlerem ISILáci s kozo.rdy. Hochu víš hovno o životě a jenom nejapně cintáš nesmysly. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 13. Zeman by měl zavolat Gaudiovi a nabídnout mu politický azyl. Když už ho uznal za toho "prezidenta". Pražáci by ho jistě vzali do svého kruhu a z našich daní by mu vypláceli nějakou apanáž.

  OdpovědětSmazat
 14. ...pražská kavárna by se o toho šaška mohla postarat a miloš ho ubytovat v lánech..

  OdpovědětSmazat
 15. To je ale záhada, že si tenhle autobusák vybral ty nejlepší poradce... Pompeo s Boltonem jen valí bulvy a nechápou, kde se to v Madurovui bere. Paraziti mají na kahánku...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paraziti na kahánku nemají, jen musí změnit taktiku. Stačí pár dobře cílených raketových útoků a celé vedení země se rozsype jako domeček z karet. Pokud bojujete s něčím takovým, musíte vybit vedení země komplet. I když jejich voliči, polovina země a možná ještě víc, nebude souhlasit, bez lídrů to je jen tělo draka bez hlavy. Cesta Lopeze k moci, zaštítěného 15ti tisíci po zuby ozbrojených speciálů z USA, bude volná. Nikdo Madurovce neochrání, skončí s kulkou v týlu. Tím si Amerika vezme úplně vše a s investicemi si Rusko může vytřít prdel. Jestli si myslíte, že to celý svět odsoudí, vzpomeňte na prohlášení světových vůdců ohledně Guaida, ČR včetně.

   Nejen to, s přihlédnutím ke skandálu s kontaminací ropy v Družbě, sankcemi vůči Íránu a ohromnými zásobami ropy ve Venezuele, se může Amerika stát naprosto dominantní v této oblasti, což dosud nebyla. Pak oni budou diktovat běh světa v těžbě ropy a všechny ropné země se definitivně položí. O tohle tady běží. Jen co se dosáhne tohoto bodu, uvidíte, že celá sekce průmyslu s elektroauty splaskne jako prasklý balonek a největším vývozcem aut na benzínový a naftový pohon se stane Amerika. Evropa si svoje normy následně strčí do prdele stejně tak, jako Rusko ty svoje investice ve Venezuele.

   Smazat
 16. "Trump a Guaidó byli podvedeni Madurem?" - Zavádějící
  nebo nevýstižný titulek? Podvádějí Trump a Guaidó! Madura
  je oba přečůral. Nejsem sám, kdo to tak cítí. Všeobecně je třeba přidat do překladů více "CEJTÍM"! (-říkal Oldřich Nový coby pekelný dirigent). sck

  OdpovědětSmazat
 17. A mají pravdu! Vždyť Hitler a západ byli také podvedeni Stalinem. On NEPAPITULOVAL! A to mu dodne nezapomněli.
  Václav

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.