Reklama

pondělí 13. května 2019

Trump už je na válku s Iránem „správně seřízen“

Paul Craig Roberts
13.5.2019 blog autora, překlad Lubomír Man
Svým výběrem vládních ministrů zmařil Trump svou šanci stát se úspěšným prezidentem a v tomto okamžiku je svým poradcem pro národní bezpečnost Boltonem a Izraelem úspěšně zpracován na válku s Íránem.S použitím stejného formátu lží, které byly použity proti Iráku, Libyi, Sýrii a Venezuele, obvinil Bolton Írán ze „znepokojivých a stupňujících se příznaků“ nadcházejícího íránského útoku na americké síly na Středním východě. Aby tyto síly pomohl uchránit, vydal Bolton příkaz bateriím raket Patriot, úderné skupině letadlových lodí a letkám bombardérů, aby se do oblasti krize přemístily.


Dokonce i izraelský list Haaretz napsal, že „znepokojivé a stupňující se příznaky“ identifikoval Bolton chybně: https://www.haaretz.com/us-news/u-s-sends-patriot-missiles-to-the-middle-east-to-counter-iranian-threats-1.7221997 Nikdo jiný ani náznak čehosi takového totiž nikdy nespatřil.

Důvodem pro vyslání raket do oblasti není zastrašit Írán od provedení útoku, ale zabránit jeho úspěšné odpovědi na naplánovaný útok americký.

Stane se pravděpodobně toto: Washington a Netanjahu se shodli, že buď Izrael zaútočí na americkou loď nebo jakýkoli jiný americký cíl, který bude vybrán, a z akce bude obviněn Irán. Což samozřejmě přinutí Trumpa „bránit Ameriku“ a na íránský útok odpovídajícím způsobem odpovědět. Anebo Izrael s použitím amerického převleku Írán napadne, čímž vyvolá íránskou odvetu.

Írán je na mušce USA už ode dne, kdy se Washington stáhl z nukleární dohody s Íránem, uvalil na něj sankce a obvinil ho z řady hříchů. Stejně jak to učinil ve sporu s Ruskem, Sýrií, Irákem, Libyí, Venezuelou a Jemenem.

Trump už je válku zkrátka správně seřízen.


17 komentářů :

 1. Trump na žádnou válku připraven není. On na ní totiž kašle. Kdo na ni nekašle jsou hulibrkovské klany, které ovládají státní aparát.
  Jejich přípravami na válku se akorát zesměšní a potom je Trump bude moci vyhodit z dobře placených státních služeb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdybys psal bez hacku, rekl bych ze jsi hovnocuc ten je tez tak naivni az blbej

   Smazat
 2. Můj soukromý názor je, že na válku není připraven nikdo. A ti co si myslí že jsoou jsou norální idioti. A jako s takovými by se s nimi mnělo jednat. (nezezpeční idioti).
  ZLIKVIDOVAT.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 3. Včerejší nepovedená americká falešná vlajka. V neděli zaůtočili na saudské tankery a obchodní lodě. Jenže, vloudila se chybička. Novinář z Arabských emirátů natočil americká a francouzká letadla při bombardování. Zpráva vyšla, u nás na AC24 ale za dvě hodiny byla dementována s tím že novináři by si zprávy měli ověřit. A světe div se, dnes vyšla na novinkách zpráva, že proti tankerům vystoupili iránští teroristé a chudák novinář z emirátů už se rozouští někde v kyselině. Tak že znova a lépe. Typnul bych sestřelené letadlo Izraelem, asi Saudů. Izraelci, hlavně aby to nebyl váš konec!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, každopádně je to zajímavé.

   https://www.fort-russ.com/2019/05/unconfirmed-reports-american-french-air-force-attack-on-7-oil-tankers-at-uae-part-of-al-fujairah/

   Smazat
 4. Něco se děje! Irán zdrojem sionistického vytěžování, kterému se vyhnuly Rusko, Libie, Sýrie, Venezuela. Tu válku sionisti potřebují jako prase drbání!!

  http://prekladyodlesa.sk/category/fulford
  https://prima.iprima.cz/ranni-kavicka-terezy-spencerove/1352019-svet-pri-pondelni-ranni-kavicce-terezy-spencerove

  OdpovědětSmazat
 5. Pane Mane rád čtu Vaše úvahy, ale v tomto případě si myslím, že Trumpeta není správně seřízen. Je figurkou globalistů a dělá co může aby válka nebyla. Proti klace zbrojařů, banksterů a jiných kteří z toho profitují, má móc těžkou pozici. Podle toho jak to zatím zvládá, existuje nemalá naděje, že neprohraje a vše uspokojivě zvládne, mimchodem je to v zájmu téměř celé civilizace. Veselý dědeček, přeji mírové nebe nad hlavou.

  OdpovědětSmazat
 6. Když někdo nechápe že připravenému státu nemůže nějaká letadlová loď uškodit:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201905129870376-iran-oznacil-americkou-letadlovou-lod-v-perskem-zalivu-za-cil/

  OdpovědětSmazat
 7. Za vsim zlem hledej CIA= USA, tj. pravou ruku IZRAELE.

  OdpovědětSmazat
 8. Co by se stalo, když by Rusové prodali Iránu atomové bomby, jako odpověď na tzv. sankce?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prodali jim protilodní střely Jachont, vývozní verze P 800 Onix. Být na americké letadlové lodi, třás bych se jak ratlík. S USA na věčné časy a nikdy jinak.

   Smazat
  2. 23:57 - Proč nadávají na Putina, když by mu měli poslat děkovný dopis.

   Smazat
 9. A už také si poskoci USA diktatury provokacemi ala vysílačka Gleiwitz ( z doby hitlerovského nacismu) připravují "důvody" k válce. Válka musí být, agresorský vojenský komplex USA skomírá na nedostatek zakázek pro zbrojení a válečná tažení, i proto musíme i my vybírat více daní na extrémně předražené vrtulníky.... a investovat peníze do USA kapitálu.

  OdpovědětSmazat
 10. Jednání českých politiků je rovněž přípravou na válku, jakou si bohužel neumějí představit. A NATO dojedem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:05
   Omyl, Langšádlová si to umí velice dobře představit. Už si to nechala přehrát na počitači od Pirátů. JASNÉ VÍTĚZTVI´Pirát Michálek dodal, že to už předpověděl TGM a zveřejnil na svém twintru.

   Smazat
 11. !!! CNN: USA plnou parou k defoltu - a Washington neví, jak to zastavit!Zatímco američtí zákonodárci hovoří o impeachmentu, nedošlo k žádnému pokroku k dosažení dohody o rozpočtu nebo rozšíření pravomocí federální vlády na půjčky. V důsledku toho je možný extrémně nepříjemný scénář: nucené snížení rozpočtu o 100 miliard dolarů a bezprecedentní defolt veřejného dluhu, což může vyvolat globální ekonomickou katastrofu.http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cnn-usa-plnou-parou-k-defoltu-a-washington-nevi-jak-to-zastavit/

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.