Reklama

čtvrtek 30. května 2019

Ukrajinský expert: Zelenský půjde k míru na Donbasu "drobnými krůčky"

30. 5. 2019    pravda
Jsou tři faktory, které brání Vladimíru Zelenskému, aby vydal rozkaz OSU (Ozbrojeným silám Ukrajiny) k ukončení střelby na Donbasu, řekl ukrajinský politolog Vadim Karasjov. Vladimír Zelenský by mohl splnit svůj hlavní slib o ukončení války na Donbasu rozkazem o příměří. Je to naprosto možné na základě statusu vrchního velitele OSU. Nedělá to však, lidé nadále umírají v zóně konfliktu a odpovědnost za to padá na nového prezidenta.


Jak řekl Pravdě.Ru ředitel Institutu globálních strategií v Kyjevě, politolog a politický technolog Vadim Karasjov, jsou tři brzdící faktory, které brání tomu, aby prezident okamžitě vydal rozkaz k příměří a otevřel cestu k "více či méně rychlé přípravě na dialog s Ruskou federací".

První okolností jsou předčasné volby do parlamentu, poznamenal pro Pravdu.Ru Vadim Karasjov. "Riskovat ostré pohyby tu jedním směrem, tu opačným směrem znamená riskovat ztrátu části voličů, které nový prezident potřebuje, aby v novém parlamentu získal proprezidentskou vůdčí frakci a získal tak parlamentní podporu, kterou dnes Zelenský nemá", řekl politolog v rozhovoru pro Pravdu.Ru.

Podle vyjádření Vadima Karasjova je druhým faktorem inerce vojenské státní mašinérie. Je možné ji mírně "zkorigovat", ale nelze ji zásadním způsobem změnit. Je nezbytná příprava veřejného mínění, které není "jednoznačné" ve věci války a míru na Ukrajině. "Musíme se na to připravovat postupně: drobnými krůčky, kompromisy dosahovat velkého kompromisu. Radikální obrat dnes od nového prezidenta nelze očekávat. Není sebevrah. Je si dobře vědom obtížných okolností, za kterých musí začínat své prezidentování", řekl expert...

Uvedl také třetí faktor - zahraničněpolitický. "To vše by mělo probíhat v kontextu normanského formátu a širšího kontextu vztahů mezi Západem a Ruskou federací. Pokud zde budou náznaky ke zmírnění, pak i Západ i USA budou samozřejmě důsledně doporučovat novému prezidentovi, aby hledal komplikované cestičky, ne cesty, ale zatím cestičky k míru", uzavřel pro Pravdu.Ru Vadim Karasjov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

24 komentářů :

 1. Přestanou válčit a nedostanou peníze !...o, jak jednoduché !

  OdpovědětSmazat
 2. Když se zbaví ve volbách banderovců tak by se mohlo povést ukončit tu válku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebo by Banderovci odkrouhli Zelenského na nějaké komické kopii Majdanu (míním pseudopovstání řízené a financované z Deep State, ne náměstíčko...

   Na ruskojazyčné občany UA by nasadili nový Majdan... třeba jenom nějaké náměstíčko - MAJDANEK... nebo rovnou Majdanky dva, tři...

   Smazat
  2. 1:38 Asi bych taky neměl s rudochy moc slitování! Bejt tím panem Benderem teda. Já sice neviděl zrovna o jeho životě nic moc, ale zato jsem na youtube (ostuda, proč sakra tyto celovečeráky nedává v hlavním vysílacím čase naše ČT!) biografický film o Romkoj Šuchševyčoj a věru to nebyl lehký život! Nejdřív polskej hulán na koni s vytasenou šavlí honil partu kluků na železniční vlečce a Romek ho nakonec sundal šutrem a tím sebe a svý kámoše spasil! A pozdějc když vypukla válka, přepadli je bolševici. Po osvobození panem Hitlerem našel svého umučeného bratra ve věznici NKVD, kam ho Němci zavedli k identifikaci se spoustou dalších! Tehdy hrdě nosil mundúr OUN a vyvěsil v první osvobozené vsi ukrajinskou vlajku, jenže pak se cosi zvrtlo a že prej to nesmí a kdesi cosi, že tam bude "Komissariat" řízený Němci!A tak přímo z vlaku utek ke svým do lesů a začal boj proti všem! Velice odvážný člověk. Po válce ho celá léta honil jeden major KGB a nemoh ho furt dopadnout, až zradou kamaráda byl obklíčen v jednom domě když navštívil svou bývalou ženu. I tak v boji ještě složil jednoho rudocha - asi oficíra KGB! Skvělý bojovník! Kam se sere udavač Julda Fulda, kerýho tuná komouši vynášeli do nebe a točili o něm všelijaký gerojský škváry - tu s Iljou Rackem, tu dokonce s Filípkem Renčem! Škoda filmovýho materiálu ...

   Smazat
  3. 16:29- oceňuji "slangovou" češtinu, ze které ale nevyplývá Váš národní postoj, o kterém je potřeba se bavit otevřeně! Jste Ukrajinec a proč? Věřím, že spisovnou češtinou, kterou ovládáte jste schopen Vaši pozici formulovat bez dání důvodu adminu k cenzuře.

   Smazat
 3. SPD je v Evropském parlamentu i s dalšími vlasteneckými přáteli.

  http://svobodnenoviny.eu/spd-je-v-evropskem-parlamentu-i-s-dalsimi-vlasteneckymi-prateli/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud tam budou vpuštěni...

   https://cz.sputniknews.com/svet/2019053010027778-zvoleny-evropsky-poslanec-puigdemont-oznamil-ze-nebyl-vpusten-do-evropskeho-parlamentu/?fbclid=IwAR3zaFWYk0y1MFWUMLUEPgxtZqFUa5JpmIshW25WSLoSnY4z8jZ3dsZonmw

   Smazat
 4. Bombardování Jugoslavie bylo provedeno západem, bomby na civilní obyvatelstvo házely bombardéry západních demokracii a pozabíjeli tisícce lidí a zničili mosty, cesty, fabriky, tedy vše co tam bylo vybudováno. Havel to označil za humanitární bombardování. Vše bylo dávno naplánované a ani jakékoliv ústupky Miloševiče by na tom nic nezměnili. Bombardování Iráku a zabíjení civilního obyvatelstva opět provedli západní demokracie a pozabíjeli až jeden milion lidí, vše v režii západu. Pokud na Ukrajině se pořád zabijí nevinní lidé je to opět proto, že to organizuje západ. Západ, který pokračuje v politice Hitlera.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakov Kedmi, bývalý šéf izraelské tajné služby NATIV prohlásil, že celá Evropa má fašistické a nacistické kořeny. Ve 2. světové válce nacisty a fašisty vojensky podporovala řada států Evropy - Francie, Belgie, Polsko, Slovensko, Maďarsko, Holandsko, Finsko, Bulharsko, Norsko. Dle něj daleko více Francouzů bojovalo po boku německé armády než proti ní. Ostatní státy podporovaly Německo průmyslovou výrobou či dodávkami surovin (Švédsko, ČSR). Praktické případy (Srbsko, Ukrajina) ukazují, že se Evropa vrací ke svým kořenům.

   Smazat
  2. Jeste mel zid vysvetlit metody Mossadu a jak hazeli jejich obeti z helikkopter do more ,kdyz to rekne zid je to vzdy lez

   Smazat
 5. Začínám do toho klukovského prazidenta vkládat nadějí. Docela překvapil, myslí to asi dobře a nebude to mít lehké. Být Putinem, tak mu dám cucnout ropu i se slevou, aby mohl uplatit armádu, jinak ho čeķá ganerálský puč a mír přece stojí za to.

  OdpovědětSmazat
 6. Pokud si myslíte, že v Doněcké a Luhanské lidové republice chtějí lidé žít v jednom státě s lidmi, kteří je bombardovali, stříleli na ně děly a minomety, zabíjeli jim civilní obyvatelstvo včetně dětí a zakázali jim mluvit jejich rodným jazykem, tak to jste na velkém omylu. Ukrajina se rozpadá, z DLR a LLR vznikne Novorusko, část území Ukrajiny si vezme Maďarsko a Polsko a to co zůstane bude zbytek Banderovské nacistické Ukrajiny i se svými oligarchy.

  OdpovědětSmazat
 7. Nevím jestli další odvety nebudou znamenat další laviny zla. Vždyť obyčejní lidé na tom stále jen ztrácí a budou žít v ještě větší chudobě. Halíč do Polska, Zakarpaťajda do Uher a je zaděláno na další tzv.křivdy. Banderovci zvednou hlavu a válčí se znova. Nestačila by autonomie Doněcka a Luganska ? Nebo zeptal se vůbec někdo jejich občanů ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezeptal. Ačkoliv podle minských dohod měl. Tedy měla - Ukrajina...

   Smazat
  2. Hitler se v minulosti taky nikoho neptal .V současnosti se USA někoho ptají ?

   Smazat
 8. Tady ale vůbec, naprosto vůbec nejde o to kdo co chce, nebo si představuje, že chce. Směroplatné je to co chce americký páníček a tak to bude dál řešeno, nějakej Zelenáč nebo někdo jinej to je úplně šumafuk. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 9. Zdejsi soudruzi by nejradeji smrdute ruske tankisty znovu v Praze. Prestehujte se tam uz konecne a s sebou si vezmete i srbske vrahy, vlastizradna komunisticka luzo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně ty kekote že jezdí Pindosacké tanky po našich dalnicích!!! Magore !!!

   Smazat
 10. „Současná EU v lecčems navazuje na Hitlerův projekt Nové Evropy.“ Okamura obvinil Merkelovou z překrucování dějin:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019053010035573-soucasna-eu-v-leccems-navazuje-na-hitleruv-projekt-nove-evropy-okamura-obvinil-merkelovou-z/

  OdpovědětSmazat
 11. Uvidíme co komik vymyslí. Každopádně musí vytvořit svou stranu
  a vyhrát volby. Také dávat bacha, jezdit v panzerPKV, mít neustále na sobě neprůstřelnou vestu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak říká Pjakin, sám Zelenáč odpověděl na nějakou důležitou a zásadní otázku, odpovědí, že prý se umí smát. To prostě nevymyslíš, prostě komik a něco jiného od něho čekat, je naivita nejvyššího stupně. Suma sumárum jak nemám fašisty rád, docela je ve finále lituji, hlavně obyčejné slušné lidi, kteří za nic nemohou. Kdo neskáče ten je Rus, prostě magoři. Rudý dědeček

   Smazat
 12. Ukrajina kráčí do Evropy, už u nás uklízí vysokoškoláci a dluhy co nadělali šmejdy řízení šmejdi , "skoupili" Rotschildové. Stručně, jsou rozkradení a vyřízení.

  OdpovědětSmazat
 13. Zelenáč je na provázcích, David Copperfield zařídil jejich neviditelnost. Živé mariomety? To by mohlo slabší povahy porazit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.