Reklama

sobota 25. května 2019

V Nizozemsku nečekaně uvedli, že za katastrofou Boeingu 777 let MH17, může být Ukrajina

Tomáš Marný 
25.5.2019 Tadesco
…..pomalu, ale jistě, se vítr obrací a začínají mnozí otáčet. Lež není možné do nekonečna pod velkou tíhou důkazů opakovat….
Thierry Baudet, člen evropského parlamentu, vůdce fóra pro demokracii euroskeptické strany Nizozemska, veřejně prohlásil, že Kyjev by mohl být vinen smrtí cestujících při sestřelení Boeingu MH17 nad Donbasem 07.07.2014 uvedl nizozemský televizní kanál NL Times

Během televizních debat s předsedou vlády Nizozemského Království Markem Ruttem, politik nečekaně prohlásil, že zpráva mezinárodního týmu pro vyšetřování havárie tohoto stroje vyvolává značné pochybnosti.

„Ukrajina je jedním z pachatelů tohoto útoku,“ řekl Baudet.

Vůdce strany „Fóra pro demokracii“ dodal, že rozsudek v případě MH17 by měli být právoplatní soudci a nikoliv nějací úředníci, kteří obviňují Rusko bez jakýchkoliv důkazů.

Kráceno ze zdroje: https://rusvesna.su/news/1558724199

tm dodává:
několik dní po katastrofě jsme předložili na jiném webu nejen důkazy, ale také důvody, proč atentát na letadlo byl proveden na pokyn DEEP STATE přes „P-REZIDENTA“ POROŠENKA, kterému také amíci slibovali „hory doly“ a nedodrželi v podstatě ke konci časů nic. Má nyní na krku několik trestních oznámení a je na něho vystaven zatykač. Pravda se dostává na povrch a právě POROŠENKO hrál v této hře rozhodující roli, kdy bylo letadlo záměrně z vyšší letové hladiny, kvůli sestřelu, donuceno klesat do hladiny nižší, na jeho příkaz…..

Podobně v budoucnu bude řešena situace za vlastizradu i s jinými politiky jak v ČR, tak na Slovensku. Tak to se máme na co těšit. Skrýt se nebudou moci nikde….86 komentářů :

 1. Tato pravda nikoho nezajímá, protože pravda je jenom to, co nám sdělí Česká televize a ta zatím nedostala noty. Notový part se teprve sepisuje ve štábu za vodou a neviděl ho dokonce ještě ani vrchní velitel Stoltenberg :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejen ČT. Na WIKI je aktualizováno heslo generál HYNEK BLAŠKO (včerejší volby do EU)a navzdory aktualizaci je jeho postoj (nebylo to Rusko) shledán nadále kontroverzní.

   Smazat
  2. Na druhé straně planety, 20 minut po pádu sestřeleného letadla, prezident Obama, vyhlásil druhé kolo sankcí proti Rusku. To byl fofr. Na řídící věž vtrhla nějaká tlupa a posbírala všechny záznamy a ten, kdo letadlo naváděl do válečné zóny zmizel, neznámo kam. To jsou jen útržky co mi zůstaly v paměti.

   Smazat
  3. Připomínám, že chvilku předtím letěl Putin. Bůhví co měli Amíci spolu s tím blbcem Čoko Pedrem původně zalubem.

   Smazat
  4. 10:22, proč stále postujete tuhle lež? Putin nelétá nad bojovými zónami. Dokonce nelétá nad základnami, vojenskými cvičišti a pod.

   Smazat
 2. Od začátku to víme, ale ti idioti z nás dělají blbce! Každý, kdo umí počítat do dvou to ví! USA šmejdi zabili své lidi v dvojčatech a nějaké letadlo je pro ně hračka! Chudáci lidi v letadle!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste věděl od začátku co?

   Smazat
  2. Ad 26. května 2019 7:34: Samozřejmě. Jen hlupák si nechal vymývat mozek!!

   Smazat
  3. 10:01, jen hlupák nebo pachatel hned od samotného počátku "ví", co se stalo. Třeba jako Porošenko, který 18 minut po sestřelu hned věděl, že ruští teroristé přijeli z Ruska za účelem sestřelení dopravního letadla a to právě vykonali. Celé vyšetřování se následně po pěti letech posunulo právě k této Porošenkově tézi. To vzbuzuje podezření, že pokud to byli Ukrajinci, pak se mohlo jednat o úmysl. Vy zcela evidentně nemáte ani dodnes ponětí o tamních poměrech v té době, nemáte informace o vyšetřování ani z jedné strany, nečetl jste závěry, neviděl tiskovky. Vy prostě od začátku víte přesně co se stalo. Zvláštní, protože ani Amíci, kteří měli v oblasti svoji družici LEO, nedokázali na sto procent uhádnout tak rychle, kdo by za tím mohl být. Vy ano. To svědčí o vašich super schopnostech. Měl byste si to nechat patentovat, vyděláte ohromné prachy.

   Smazat
  4. V každé detektivce se zločin vyšetřuje podle starých metod. Tedy kdo, kdy, jak a proč. A ačkoliv nejsem proruský fanatik, musím si na otázku proč odpovědět, že Rusko nemělo jakýkoliv důvod. A protože od začátku chybí důvod, je od počátku jasné, že... Závěr si každý udělá podle svých vědomostí, zkušeností a své inteligence.

   Smazat
  5. 14:17, no nevím, jestli jdete správným směrem. Kdo z Ruska neměl důvod? Dokonce jak tvrdíte "od samotného začátku". Myslím, že ani samotní Rusové nemůžou něco podobného tvrdit na stopro a samozřejmě nemířím na Kreml. Ale i když podle mě je za tím Ukrajina (vládní strana), přesto nelze nic vyloučit úplně, dokud neproběhne uspokojující vyšetřování. A to neproběhlo.

   Načal jste kriminalistické metody. Ano, podle nich to neproběhlo, byla porušena pravidla forenzního vyšetřování. To bylo nakonec úplně opuštěno a JIT se vrhla na obrázky a videjka z internetu dodané Bellingcatem. Odezvu "důkazů" napřed otestovali na Bellingcatu, a když to mělo u veřejnosti kladnou odezvu, integrovali to do své zprávy. Takže pro mě JIT tímto skončila úplně.

   S nějakou inteligencí to nemá nic společného. Úplně jistý si můžete být jen tehdy, pokud jste se toho osobně zúčastnil, nejlépe to i organizoval.

   Smazat
  6. 15:25 Uspokojující vyšetřování neproběhne nikdy, protože to organizovali ti, co jsou za většinou terorismu na planetě. I prezidenty si střílejí a i za 100 let bude všechno začerněno.

   Smazat
  7. 10:13, jestli chcete, aby vás bral někdo vážně, nemůžete bez soudu nic kategoricky tvrdit. Potom se budete přibližovat pitomci dole, který prohlásil "byl to Putler a jeho vraždící komando". Tedy samozřejmě pokud neodpovídáte přímo jemu, pak ano.

   Smazat
 3. Vše bylo naprosto jasné Rusko by nikdy takovou strategickou chybu neudělalo. Je třeba ugrilovat prasečenka a spol na doživotí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíte taktickou chybu...

   Smazat
  2. 15:26 V tomhle případě strategickou protože by byl proti nim celý svět.

   Smazat
  3. 20:25, strategie je něco jiného. To je celý komplex činností, které vedete, abyste dosáhli určitého cíle. Taktika je podmnožinou strategie a jedná se o jednotlivé kroky, jimiž usilujete dosažení strategického cíle.

   Smazat
 4. Obě strany konfliktu (Rusko i USA) dobře věděly od samého začátku, kdo vystřelil BUK, protože mají a měly nad Ukrajinou špionážní družice. Vše ostatní je jen politika a ta se bez lží a polopravd nerealizuje. Skutečný popis reality publikuje až vítěz konfliktu jako tomu bylo v Gliwicích nebo v Tonkinském zálivu. PK2

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím, že by to Rusko vědělo, oni to jen tušili. Ale USA mají skutečně podrobné snímky z LEO, navíc ještě zaznamenaný samotný odpsl rakety. Bohužel, k dispozici to nedají.

   Smazat
  2. Kdyby něly USA přímý DŮKAZ o sestřelení MH Rusy, tak téměř okamžitě by jej předložily!!! Ona, ta provokace a obvinění bez důkazů USA přináší mnohem více "ovoce", a hlavně dlouhý čas.

   Smazat
  3. USA odmítli své snímky dát k dispozici a tím to bylo jasné, že se jedná o provokaci ze strany USA. Ukrajina je řízena USA - prakticky je Ukrajina dalším státem USA, ale v Evropě.

   Smazat
  4. Američané s největší pravděpodobností mají nějaké snímky, ale nemůžou jimi dokázat pravého viníka. Přesněji nemůžou jednoznačně ukázat na to, že to byli Rusové. Bohužel, zdroj, který tuto informaci předal, nám nesdělil, v jaké oblasti byly tyto snímky pořízeny, tím by se to lépe identifikovalo. Takže na těch snímcích je něco nepříjemného, co se Američanům nehodí do krámu. Bůhví, jestli udaná pozice odpalu byla identifikována z těch snímků, anebo byla korigována, aby se to dalo přišít na požadovanou stranu. I tak to podle simulací nevychází.

   Smazat
 5. Baudet není zrovna reprezentant Holandska, ale něco jako umírněný Wilders. Něco podobného nemá šanci uspět a nikdo podobné lidi nebere vážně. Mark Rutte, vláda, parlament a jejich voliči si o MH17 myslí něco jiného. Oni nepřijali ani ruskou expertízu trosky z rakety dodané Ukrajinci a neustále tvrdí, že to je ruská raketa dovezená z Kursku. Navíc říkají, že nepřipustí žádné pochybnosti. Ukrajina je pro tyto lidi hlavní spolupracovník pri vyšetřování a dodavatel důkazů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22.15 Takže nizozemští Deep state servants by pověřili vyšetřením vyloupení Prahy a okolí roku 1648 Hanse Christoffa Köenigsmarcka a vinnými by byli Češi a Císař... jak nařídil náčelník Delawarů po věštbě z Talmudu.

   Smazat
  2. 15:30, no asi tak nějak )

   Smazat
 6. Je to uplne jednoduche, oficialni zpravy jsou vsechny lzive, proc by tahle najednou mela byt pravdiva?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. toto je zpráva neoficiální, oficiální bude až tehdy, až nám ji z obrazovky ČT odrecituje velikán Borek :-)

   Smazat
 7. Představuji si to schizofrenní postavení našich loutkových politiků, kteří se v zákulisí dostanou k pravdivé informaci, ale dostanou za úkol zpracovávat svoje obyvatelstvo vyloženou lží. To musí zanechat trvalé následky na jejich duševním zdraví. Každopádně platí, že ten, kdo neumí přesvědčivě lhát, tak ten do politiky nepatří!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale buďte v klidu, tam nikdo jiný než ten kdo umí lhát není, takže klídek. Co se týče těch vychcaných Nizozemců, ti za to zcela náhodou dostali zpátky jejich zlato uložené u Ušáků, aby drželi hubu a krok. Jak je vidět, Ušáků se už nebojí ani Nizozemci. To může znamenat jenom jedno, Ušáci jsou pro srandu králíkům i Nizozemcům a nebo mají strach z něčeho, nebo někoho jiného. V každém případě rychle zaznamenali změnu politického větru a bystro do něj vložili svůj plášť Rudý dědeček

   Smazat
 8. PLŘS letí po takzvané hloupé nebo chrtí křivce. Neustále špičkou na nos cíle při střelbě na příletu,. Odpaluje jí buď ultrazvukový dálkoměr nebo magnetické čidlo popř infra snímač. A bouchá před letadlem. Malůvky Bellingcatu ukazují nesmyslné animace. Každý, kdo sloužil u PVOS u PLRK to ví. Při střelbě na příletu bouchá před kabinou, při střelbě na odletu bouchá za kabinou. Podle Bellingcatu vedle kabiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Meleš blbosti. Dávno, dávno tomu, co PVO rakety zvládají vypočítat tzv. nadběh... Pokud nevíš, co to je, tak postupně korigují trasu letu do předpokládaného místa střetu s cílem.

   Smazat
  2. 23:23, animace nedělal Bellingcat, ale někdo pověřený JIT.

   Smazat
  3. Pro 6:55 Rakety PVO jistě umí vypočítat "nadběh". Ale jen některé. Právě BUKy (stejně jako jejich předchůdci KUBy) jsou ale naváděny po celou dobu letu operátorem. A tady to trvalo cca 5 minut. Operátor musel vědět, že střílí na civilní cíl. Sdělila mu to technika. To potvrdili v průběhu vyšetřování jak ruští, tak i západní odborníci (včetně našich ze Stříbra).

   Smazat
  4. 9:49, nevím, jak KUB, ale rakety 9M38 mají vlastní navádění při přiblížení k cíli. Co se týká operátora, záleží na tom, při jakých podmínkách. Jestliže jste v boji anebo cvičíte, může v běžném dopravním koridoru dojít k překrytí cíle. To se stalo i při loňském sestřelu Il-20 v Sýrii, a Siberian Air v r. 2001 nezkušenou posádkou.

   Smazat
  5. Pro 12:16 Il20 v Sýrii sestřelili syrští matláci. A "překrytí cíle" zařídili Izraelci, protože dobře věděli, kdo je u řízení PVO. Na Rusy by to neplatilo. Zkusili se sice vymlouvat a dokonce sám Putin se to snažil vysvětlit "nešťastnými okolnostmi" (z politických kalkulů). Ale ruská generalita měla jasno. Na GŠ, kam Izraelci přijeli s fasciklem různých nákresů apod. jim předvedli jak vše proběhlo a celou jejich delegaci doslova vyhodili. Ovšem s dodatkem, že kdyby se mělo něco takového opakovat, bude zničeno i zařízení a nejen jedno. Tedy bude následovat úder přímo na území Izraele. Dokonce i Putin se stáhnul. A Izraelci už se o nic podobného nepokusili. Na Syřany občas jo. Ale Rusům se vyhýbají obloukem. Lze to dohledat na IT. Byl to velký průšvih. BUK je naváděn ručně, ale může se odpálit i sám v nejvýhodnější poloze vůči cíli. Tu si vypočte.

   Smazat
  6. 9:49 Další omyl. KUB zrovna jako BUK mají poloaktivní navedení raket, tzn. že raketa se řídí odraženým paprskem od cíle. Prací operátora je držet cíl v zaměřovacím impulsu, ne však přímo řídit raketu. To bylo až u větších komplexů PVOS. Jinak jen připomenu, že vnější hranice PÚP byla u KUBu dost pod 30km (dle modifikace rakety). U BUKu je samozřejmě účinný dostřel větší co do dálky i výšky, ale stejně je to podobná kategorie - krátký, maximálně bližší střední dosah. Nejdůležitější informace však pro mě je, že naváděcí lokátor, který jakýmkoliv způsobem řídí postřelování, není schopen sám odhalit a zachytit v prostoru se pohybující cíl k dalšímu zpracování. Od toho jsou tu přehleďáky. Píšu to z toho titulu, že prvotní zběsilé informace z místa sestřelu poukazovaly pouze na přítomnost odpalováků BUK, které jsou konstruovány s naváděcím lokátorem. Co se týče rozstřelu - např. první verze raket 3M9 (KUB) byla schopna pracovat pouze s kladným Dopplerem, tj. na příletu. Rozprsk tedy směřoval do PŘEDNÍ části cíle, pokud zrovna neprováděl manévr. Až verze 3M9M3 byla schopna postřelovat cíle se záporným Dopplerem, tedy na odletu. S omezením na pomalu letící cíle - tu už bylo dáno bojovým použitím. Tam už rozprask směřoval do zadní části cíle.

   Smazat
  7. 13:13, jestli přehleďákem myslíte přehledový radar 9S35, pak sám Malyševskij uvedl, že tento cíl z uvedené vzdálenosti by bylo možno při troše štěstí zničit jenom s 9A310. Tedy přehledový radar podle něj nebyl nutně potřebný. "Rosprsk" mířil do přední části, ale tady je zajímavé Ukrajina se na začátku snažila do vyšetřování propašovat verzi M1, kterou má Rusko stále ve výzbroji. Jenže pohořeli na tom, že 9M38M1 má zpožďovač roznětky, a míří primárně na trup letadla, kde jsou vetšinou zavěšeny zbraňové systémy. Když jim to Rusáci vraždili do ksichtu, vymysleli jako berličku hybrid (elektronicky je hlavice propojitelná), aby mohli nějakým způsobem vysvětlit dodaný "zaručeně pravý" důkaz nalezeného motýlkového šrapnelu z 9N38M1.

   Smazat
  8. Díky za technické podrobnosti, které osvětlují důvěryhodnost jednotlivých verzí sestřelu.
   Zaujala mne ale spíše poznámka o Porošenkovi a jeho stíhání orgány činnými v trestním konání. Určitě nebude vyslýchán jen on a někde se proto objeví díry v dosavadních konstrukcích. Tím spíše, že malé ryby, které ovšem znají detaily, nemají slíbeno někde poklidné ústraní a budou hledat jakoukoli možnost si zachránit krk či životní standard. I když se na některých hrách mohou dosavadní i nová moc dohodnout, nějaké odhalení musí nová moc vykázat, aby dostála očekávání. I když to asi zrovna sestřel hned nebude, dojde ke ztrátě kytiček z jiných případů. Bude veselo a ČT apod. bude muset oprášit scénář zapomnění Nadi Savčenkové.
   KR

   Smazat
  9. 16:45, jen čert ví, kdo je za MH17. Jestli Kolomojský, jak se proslýchá, bude to spíš krok zpět.

   Smazat
  10. To je sice možné, ale jde mi o fenomén přepřahání, kdy kariéristé, spolupachatelé i nevinné oběti jsou kvůli postupu, udržení pozic či uvolnění existenčního tlaku nakloněni k vydání nějakého zajímavého svědectví.
   I když to někdy trvá, viz 11. 9. 2001, kdy konspirační teorie sice potvrzují stavbaři a další odborníci, ale pokud platí, tak zatím nikdo ze z ohromného množství spolupachatelů ani necekl.
   KR

   Smazat
  11. 20:05, Uvidíme, jak to dopadne tady, ale už pár hlášek bylo. Ono se kolem toho moc lidí nemotalo a v prostoru bojů taky nemuselo být moc svědků. Zajímavý odchycený telefonát s mjr. Gryčakem předvedli naposledy Rusové na svém brífingu, ale ani ten nic jednoznačně nepotvrzuje. Asi by bylo zajímavé i svědectví pilota Su24, Vološina, jenže ten spáchal nedávno sebevraždu. Letové deníky prý nejsou a nebudou k dispozici, takže co dělaly stíhačky na nebi nad Donbasem a jaké mají jejich piloti poznatky ohledně toho neštěstí, to se asi už nedozvíme. Úplně na počátku vyšetřování jsem se domníval, že tam posloužily záměrně jako lákadlo pro separáty na následující zásah v důsledku překrytí cíle. Jenže to tak zřejmě nebylo a střílel někdo jiný.

   Pachatelů útoku v NY, Washingtonu a Pensylvanii zas tolik není, a my vůbec netušíme, kdo přesně může být v pozadí. Zjevně Saúdi. To před dvěma lety hodil do xichtu Obama Clintonové, ale o co se přesně jednalo a proč, to nevím. Evidentně ovšem oni mají víc poznatků, než se dostalo veřejnosti. Já bych moc nedal po všech těch následných událostech za to, že v tom bude mít prsty i nějaká temná skupina v USA s konkrétním cílem. Například v roce 2000 se v Iráku objevily nová ložiska ropy a Husajn to nechtěl pustit. Afghánistán bylo důležité území z hlediska ropného a plynového tranzitu do Indie a Číny. To se sice nepovedlo realizovat dosud, ale jako slabá náplast jsou alespoň nedozírná pole máku bílého.

   Ty útoky mohla být klidně false flag, a pokud ano, nenacházím slov. S kým to máme do činění?

   Smazat
  12. 14:44 Včera jsem se již k počítači nedostal. Takže dále: přehleďákem myslím OBECNĚ jakýkoliv radar pro získání přehledu o celkové vzdušné situaci (v daném dosahu) a zároveň je tento radar součástí protiletadlového kompletu či komplexu. Tedy podílí se na vyhodnocení situace a přidělování cílů palebným bateriím. Samozřejmě - protiletadlové útvary disponovaly mnohem účinnějšími přehledovými radary (dálkoměry) a též výškoměry, známé zúčastněným pod pojmem šukadlo. Ty ale plnily jiné úlohy a byly na vyšším stupni velení - např. pluku. Bez prvně popisovaných přehledových lokátorů byly odpalováky tolik co k ničemu. Pokud nějaký UA generál mluví o "náhodném zachycení" je vůl a patří degradovat na podvojína s permanentní službou na kasárenských hajzlech pro mužstvo. Ani vizuální kontakt s cílem neznamená, že ho lze zachytit přehledovým, natož naváděcím lokátorem. Jinak po explozi, jak známo, zůstane z rakety daleko víc, než si laik myslí, tedy víc, než ona matice. Torzo rakety lze z letových parametrů a hořících zbytků poměrně rychle najít. Obsahuje tolik údajů, že dokáže jednoznačně určit, která raketa byla použita. Jak nám známo, evidenční či výrobní číslo nemá jen samotná raketa, ale všechny její důležité komponenty - např. radiolokační hlavice, gyrostat, tlaková lahev, generátor energie, zapalovače, motor... Veškeré tyto komponenty jsou zaneseny v TD rakety a jsou ostře sledovány, protože souvisí s revizemi, pravidelnými funkčními testy, dobami ostrého nasazené, technickými pracemi a generálkami ve VOP. Každý element je popisován a v případě jeho výměny je zaevidován nový. Ale to určitě my odborníci známe... ;) Proto JAKÝKOLIV částečně zachovalý významnější prvek použité rakety s typovým štítkem musí podle mě vést k stoprocentní identifikaci použité rakety. A kdo ji kdy měl, není problém zjistit. V SSSR byl sice bordel, ale tyto věci měli pod kontrolou.

   Smazat
  13. 12:14, co se týká komponentů rakety, viděl jsem to na posledním brífinku min.obrany RF. Celkem mě překvapilo, že velké množství komponent je evidováno ve fasciklu ke každé jedné raketě. Taky mě překvapilo, že stále mají k dispozici archivy i s účetními knihami.

   Pamatuju si na vojenskou výrobu (elektronika) u nás, konkrétně zakázky pro SSSR. Shodou okolností se jednalo právě o podobné systémy PVO. Dohlížel na to jeden plukas odněkud z Penzy a disciplína ve výrobě, testy kvality atd. byly neúprosné. Tehdy jsem si trochu poopravil všeobecně sdílenou mínku ohledně otřesného ruského šlendriánu - ve vojenské výrobě tomu tak ani zdaleka nebylo. A týkalo se to i nejjednodušších pasivních součástek, které se dovážely pouze ze SSSR, včetně kabeláže, protože nám v tomto nedůvěřovali. Všechny byly testované a až následně se letovaly na plošáky.

   Nevím, jakým způsobem byl zachycen "cíl" na Donbase, ale Ukrajinci měli na daném území všechny složky komplexu Buk. Konkrétně v oblasti obce Zaroščenskoje měli i ten přehledový radar (říká se tomu tak?) 9A310. Malyševskij je zástupce hlavního konstruktéra AA, a odpovídal na dotaz, jestli by fyzicky mohl sám "odpalovák" sestřelit daný objekt z místa uvedeného JIT. A on odpověděl, že je to sice na hraně, ale za určitých velmi příznivých okolností, vzhledem na velikost a předvídatelnost cíle by to možné bylo. Pravděpodobnost takového zásahu je ovšem velmi nízká, nejen kvůli hraniční vzdálenosti, ale hlavně, jak jste uvedl, kvůli radaru. A zřejmě by také záleželo na kvalifikaci posádky.
   Takže s tím radarem kdoví jak se výmluví. Možná když budou Ukrajinci v úzkých, odvolají se na Flightradar24. :)

   V každém případě máte bezesporu pravdu, že zacílit byť na B777, ale zepředu jenom 9S35, by byl asi docela problém. To řekl i Malyševskij.

   Smazat
 9. To se ví, ukři sestřelili letadlo s dětmi a hodili to na opolčence.

  OdpovědětSmazat
 10. V Nizozemsku drželi léta hubu a báli se až jim u prdele cvakalo. A teď nám jako, ó hrdinové, začnou říkat pravdu? Protože se jim to zrovna hodí, tak dělaj svatoušky? Ať jdou všichni tyhle zmetci do prdele. Drželi hubu před tím, tak teď by ji měli držet taky a nevystrkovat nos.

  Ani teď neříkají celou pravdu. Poroš se bez amíků ani neusral, takže říkat, že to byli Ukři, je zase polovičatá lež. Kterej americkej zkurvenec to byl? Jak se jmenuje? Neříkají, zase jim cvaká. Prý jenom Poroš, Poroš. Házej to na svýho poskoka, kterýho se potřebujou zbavit (dosloužil) a vytahujou kostlivce, kterejch mají na něj plný skříně.

  A kdo že nám to sděluje? Člen kurva parlamentu a vůdce fóra pro tu jejich zasranou fašistickou demokracii. Proč se mi z něj/z nich chce rovnou blít? Protože jsou to zrůdy a co říkají, je hnus a lež, která nás nemá informovat, ale jenom oblbnout a zmást.

  Srát na papaláše, srát na všechno, co melou, i kdyby to vypadalo jako sebevětší "pravda". Nikdy to nebude pravda. Vždy to bude jenom manipulace. Příštích minimálně 100 let bude všechno z EU jenom jed a čisté zlo.

  Seru na EU a na všechny panáky, co se tváří a) že je to dobrý; b) že to není dobrý, ale že se to dá reformovat. Nedá. Dali se reformovat fašisti? Nedali. A stejně tak se nedá nic změnit ani na EU, protože tu vytvořili ti stejní fašisti, co prohráli ve válce. EU se dá jenom ignorovat, rozpustit, nebo porazit.

  Volím rodinu, národ a vlast.
  Volím člověka a světlo.

  PS: byli jste volit do EU? Byli, ale jste rozumní a volili jste "změnu"? Naivky. Vzpomeňte si za měsíc, co vám slibovali a jak to dopadlo. Nejsem Nostradamus, ale na výsledek si můžu vsadit už teď: nestane so vůbec nic! Všechno pojede ve starech kolejích. Invaze čmoudů , genocida národů a programová likvidace býlích, žen a dětí pojede dál a naši reformátoři stáhnou vocasy a budou zpívat píseň Bruselu, tak jako doposud, protože koho chleba jíš, toho píseň kurva zpívej, ne?

  Nezapomeňte, až zase budou nějaké "důležité volby". Prý "jde o všechno". To jo. Nám a našim blízkým jde totiž o život. Nezapomeňte...

  OdpovědětSmazat
 11. Tisková oprava: programová likvidace se týká "bílých" :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemáš zcela pravdu.

   Ta likvidace se týká¨VŠECH, KTEŘÍ SE NEDAJÍ OVLIVNIT, ZMANIPULOVAT A OVLÁDAT! A TO BEZ ROZDÍLU BARVY PLETI A NÁRODNOSTI.

   Řekl bych, že tak je to správně.

   Smazat
 12. Banderovští chochlové pod vedením CIA. To je těch 5 miliard, které USA investovaly! To je ta demokratizace!

  OdpovědětSmazat
 13. Vždyť je to na vše na jedno kopyto. Skřípalove, chemické útoky v Sýrii, troristický útok na dvojčata NY.........
  lžou, až se jim od huby práší. Ale stud ten neznají.

  OdpovědětSmazat
 14. Také si myslím,že to provedla Ukrajina na příkaz USA.
  V tu dobu bylo potřeba nějaká provokace proti Rusku,očernit ho jako teroristický stát,nejen k vůli Ukrajině,ale také k vůli Sýrii.Tady bych řekl,Putin se pořádně naštval,nejen podpořil ještě více odboj Luhanska a Doněcka,ale už se pracovalo na vstup do Sýrie a to jestřáby z USA nečekali.Pravě od té doby nastal zlom v politice Ruska,Putina.

  OdpovědětSmazat
 15. Politici USA potřebovali zmařit spolupráci Ruska s Německem. Nedařilo se a zdálo se, že i přes probíhající Majdan Německo s Ruskem bude těsně ekonomicky spolupracovat s Ruskem což Američani vůbec nepotřebují. A tak zatáhli za brzdu a na pokyn USA bylo asi sestřelené dopravní letadlo nad Ukrajinou a okamžitě byly připravené sdělovací prostředky, které záhy, bez jakýchkoliv důkazů vše unizono, hodily na Rudko. Ta souhra celého západního tisku, televize a rozhlasu je až udivující, ale když si uvědomíme, že celý západ včetně nás je řízen z USA, není se čemu divit. A USA má s házením viny na druhé veliké zkušenosti. Vždyť agenti USA se učili u odborníků z fašistického Německa, které po II. sv. válce všechny přemístili k sobě do USA včetně jednoho z největších vrahů, který zkonstruoval rakety FAU CVAJ a s těmi pak odstřeloval Londýn a těsně před koncem války dokázal těmito raketami pozabíjet deset tisíc obyvatel Londýna. No a Američani za tuto činnost mu dali nejvyšší vyznamenání. Všechny zvěrstva které provádělo gestapo v koncentračních táborech byly Američany analyzovány a pak do dnešních dnů využívány po celém světě k dosažení Amerických cílů. Je jednoduchý důkaz, který ukáže rovnou na viníka sestřelení letu MH 17. Komu to nejvíc posloužilo. Rusku v žádném případě. Naopak posloužilo to Američanům. A to je ten hlavní viník.

  OdpovědětSmazat
 16. Pánové, čtěte ty originály, ta předvolební diskuse v nizozemské TV probíhala trochu jinak.

  Vůdce nizozemské opozice v předvolební debatě na RTL Nieuws odmítl slepě nenávidět Rusko (to byla podstata sdělení) na základě nepotvrzených zpráv s často přehnanými hrozbami (napovězme prý hrozící útok na Evropu, prý Krym neměl referendum, prý novičok umí vyrobit jen Rusko a nikoliv celé NATO, atd.). Odmítnul v poznámce (v malé poznámce!) také (politicky v TV!) uznat "highly likely" vinu Ruska na tragédii letu MH17 s tím, že je třeba, aby o vině rozhodoval soud (na základě důkazů), protože je tu i možnost, že vina je Ukrajina, a že to nemají rozhodovat politici na základě nějakých "vysoce pravděpodobných" pocitů a doměnek (v TV debatách). Například v Sýrii se nyní podle expertů OPCW ukázalo, že barely s chlorem někdo naaranžoval nebyly shozeny z letadla, jak se "vysoce pravděpodobně" udávalo, následoval raketový útok. Zprávy o tom, že Irák měl ZHN, byla "tvrdá lež", opakuje se to nyní s Íránem, napadá se Rusko za Idlíb, přitom opět se ukázalo, že žádnou chemii tam nikdo nepoužil (uvedl dokonce britský SOHR), dokonce Pompeo zkusil lhát, že Írán je prý propojen s Al Káidou v Sýrii (přitom šíitský Írán sunnitskou al Káidu a al-Nusru likvidoval, prohlásili minulý týden i US hl. zdroje) - prostě začíná se LHÁT VŠUDE.

  Ta zpráva o MH17 výš, jak je podávána v češtině, úplně otáčí důrazy té diskuse, to je taky špatně. Prostě opoziční politik odmítnul slepou nenávist k Rusku, za což si vysloužil "nadávku" naiva a prý je do Ruska zamilovaný, to je celé.

  Odkaz na článek holandských Time přitom přiložen je, ale překládá se to účelově ("v Holandsku prohlásili..." - blbost).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslim si něco podobného. Titulek je úplně zavádějící, ale článek víceméně vystihuje podstatu sdělení. Ale ani zde neuvedli, že k událostem s MH17, Baudet řekl: "...Ukrajina nese PRAVDĚPODOBNĚ také zodpovědnost..", ale neřekl jakou. Tedy není uvedeno, že to stopro sestřelila Ukrajina. Stejně tak článek neuvádí, že tohle sdělení bylo součástí delšího rozhovoru s člověkem o úplně jiných tématech, který navíc nemá na rozhodnutí holandské vlády téměř žádný vliv a tedy se nemůže říct, že se jednalo o vyjádření jakéhosi "Holandska".
   Bůhví, jak to je s názory holandské veřejnosti ohledně tohoto tématu.

   Smazat
 17. Originál, nlTimes, 23.5.2019:

  The VVD leader and Prime Minister asked Baudet why he won't face the threat posed by Russia and its president Vladimir Putin. He called Baudet naive in his attitude towards Russia.

  Baudet said: "In international politics you have no friends or enemies, only interests." ... According to the FvD leader, those interests are harmed by, for example, sanctions against Russia that affect agriculture and the flower sector.

  Rutte said Baudet wanted to keep Putin soothed and compared his dealings with Russia to "lovingly petting a lion", according to the broadcaster. He also called Baudet "a Russia lover".

  The debate turned fierce because Baudet refused to agree that Russia was most likely behind the downing of flight MH17. He refused to support a request for clarification from the Russians about the disaster, something supported by almost the entire parliament.

  "I have my doubts about the investigation by the JIT
  [the international investigation team investigating the MH17 disaster]. Ukraine is also one of the possible perpetrators of this attack."

  According to Baudet, it is up to the judge to decide who was responsible for the MH17 disaster, and not to politicians to anticipate a verdict.

  OdpovědětSmazat
 18. To, co ví celý myslící a nekamuflující Svět, objevuji nizozemská media a politici. Proč ta léta předstírané námahy a vyhazovaných peněz? No proto, že je potřeba Eu antirusismu, tak jako byl potřebný nacismu a Hitlerovi antisemitismus. Když pracujete na válce a potřebujete vydělat na hromadách mrtvých, jako nám vládnoucí diktatura kapitálu, tak je každý zločin dobrý. Ale jen zblblí občánci to berou!

  OdpovědětSmazat
 19. Žijeme ve lžích a podvodech všade a ve všem jako otroci peněz.
  Čierna kronika Ameriky: Otroctvo ako biznis.
  https://www.hlavnespravy.sk/redir_td.php?aid=53878&c=2019
  Nizozemský ministr rezignuje: Zpráva o zločinech skryla migrující zločiny včetně znásilnění, vraždy, týrání dětí
  https://beforeitsnews.com/v3/opinion-conservative/2019/3459391.html

  OdpovědětSmazat
 20. Ruská propaganda

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, to jen ty jsi zabednněmý hlupák!

   Smazat
 21. To jsem zvědav,jak se k tomu ukrajinskému hnoji budou stavět.

  OdpovědětSmazat
 22. Pro A.10:59. FEMA tábory Hrůzná realita sebevražedné vyznání Federální vězni, aby byli zplynováni do smrti.
  Úterý 21. května 2019 https://beforeitsnews.com/v3/police-state/2019/5300.html
  Vakcíny - a lži, ve kterých žijeme
  https://beforeitsnews.com/v3/spirit/2019/2515480.html

  OdpovědětSmazat
 23. Ruská propaganda

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Něco víc k tématu by nebylo? Dej alespoň nějaký link na Bellingcat.

   Smazat
 24. Jak se jmenoval ten rusky kreten, ktery kdakal, ze Rusove sestrelili ptacka? Girkin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15.12 Jmenoval se "Ruská propaganda" - bučí tady za NATO celou diskusi.

   Smazat
  2. Ne, to byl nějaký neznámý separatista a ta poznámka o ptáčkovi se netýkala Boeingu 777 (MH17), ale vojenského AN26 dva dny předtím, které bylo při sestupu na nižší letovou hladinu sestřeleno cíleně 9k38 Igla. Po sestřelu posádka seskákala pomocí padáků.

   Zachycené rozhovory ohledně MH17 byly vesměs celkem vyděšené, protože se velmi brzo zjistilo, že se nejedná o vojenské letadlo. Nikde se nemluvilo o to, kdo to sestřelil. Girkin neměl na starosti PVO této kategorie. Je divné, že si vůbec pamatuješ tohle jméno. Zkus trollit trochu inteligentněji.

   Smazat
 25. Jestli mě něco v diskusi na NR překvapuje, kolik lidí naskakuje na bezpředmětné a bezobsažné výlevy tupohlavého agenta provokatéra Pepka Vyskoče. Hoďte na něj "bobek", také smrdí jako on sám :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pepek je někdy dobrá odrazová plocha pro normální komentář. Horší to je s kokotem Radostou. I když ho nikdo nečte, musí se dlouho rolovat, abyste se dostal k normálnímu příspěvku.

   Smazat
 26. Pro vyšetření banderovského a evropskoamericoislámského pokusu vyvolat válku sestřelením civilního letadla bude zásadní hlasování do EP...

  Politický marketér a manažer Petr Viktorýn se na svém facebookovém profilu věnuje volbám do Evropského parlamentu. Pozastavuje se zejména nad tím, proč stále ještě neznáme výsledky voleb, přestože místnosti v Česku byly uzavřeny včera ve 14 hodin, a Český statistický úřad výsledky zná.

  „Volební místnosti se uzavřely včera, ve 14:00. Volby do EP mívají nejmenší účast, tzn. sečteno muselo být už večer. Výsledek je tedy znám, ale voličům prozatím utajen. Ptám se ‚PROČ‘? Hraje se zde na nějaký globální součet ve všech členských zemích, eurostrany, eurofrakce, udržení moci křečovitých eurosocialistů, udržení centrální totality z Bruselu...??? ... no zřejmě ano. Takovou EU nepotřebujeme. Nám stačí volné a respektované partnerství, bez zasahování do vnitřních záležitostí ČR,“ rozhorlil se Viktorýn a dodává, že Český statistický úřad zná výsledek voleb do Evropského parlamentu od včerejšího večera. „Sečteno bylo ve 20:15,“ poukázal.

  OdpovědětSmazat
 27. No, taky bych byl opatrný s tvrzením, že to bylo "na přímý příkaz Porošenka". To je ve stejném stylu jako všechna ta propagandistická tvrzení, co vše bylo spácháno "na přímý příkaz Putina". Fakt je, že ta komise, která výsledky zveřejnila ústy jakéhosi generála právě v Holandsku. Vydala zprávu opravdu dost zpolitizovanou (dá se dohledat na netu). Důkazy jsou více než nepřímé a tvrzení, který konkrétní útvar PVOS Ruska ty rakety Buk dodal, je směšné. Byl to prostě nejbližší útvar PVOS, který je měl v RF ve výzbroji, což všichni zúčastnění samozřejmě věděli. Zato ta fota toho (civilního!) tahače, který to odpalovací zařízení vezl ve dne přes střed města (aby si to náhodní kolemjdoucí mohli vyfotit, což samozřejmě také učinili a na net fota umístili) a po sestřelu to OZ zase vezli ve dne a nezaplachtované(!!!) zpět a s jednou chybějící raketou vypadá spíš na plánovanou provokaci, než na vojenskou akci. Takové systémy pro tajnou operaci se přece zásadně nevozí ve dne pes město a to OZ se během přepravy vždy(!) vozí zaplachtované a rakety většinou samostatně na zakrytém valníku nebo na (zaplachtovaném) přebíjecím zařízení. Dokud tedy nebude zjištěna SPZ toho civilního tahače, tedy i jeho tehdejší provozovatel, a dokud ten pod přísahou u mezinárodního soudu nevypoví, čí zakázku tou přepravou realizoval, tak se budeme stále točit jen v kole spekulací, které si každá strana bude vytvářet podle svých aktuálních potřeb!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fotografie BUKu s tahačem jsou podvod hochů a děvčat z Belingcatu!

   Smazat
  2. 19:46, tam byly velké spekulace s číslem toho odpalovače, v podstatě jen na tom jsou založeny bellingcatovské spekulace, na obrázcích a videjcích z internetu. Hlavní vtip je v tom, že Rusko a Ukrajina mají podobná značení. Čili čísla jako 332, 331.. se vyskytují na posádkách v Kursku i Avdějevce. Co se týkalo přesunu techniky a pohybu osob, tehdy nebyly hranice uzavřeny tak neprodyšně jako dnes a například blízko Snižného se podobná ukrajinská technika pohybovala ještě měsíc před samotným sestřelem.

   O první mystifikaci ohledně "Buku" se zasloužil Avakov s číslem 223, čímž se následně zesměšnil. Některé fotky jsou vysloveně upravované, u některých dokážete manipulaci rozeznat sám. Já jsem se zas celkem dobře pobavil nad "pravým Bukem" vyfoceným někde na VKontakte roku 2010, kde BC našel spousty "důkazů o totožnosti" s Bukem v Sněžném. Přitom si nevšímá vyslovených nesouladů, které lze vidět i necvičeným zrakem. Nemluvě o nesouladech rozebraných odborníky.

   Smazat
 28. Úplně všechno je to jako v tom vtipu, už jsem ho tu jednou dával do placu. Nejvyšší ze všech rabínů leží na smrtelné posteli, všichni nejdůležitější rabíni z celého světa kvílí a prosí jej, rabi, než odejdeš, řekni nám alespoň něco z tvé neskonalé moudrosti nashromážděné za celý tvůj život, rabi potichu zašeptá, "všechno je jinak". Kdo si myslí že konspirační teorie jsou nesmysl, tak mu řeknu jenom jedno "šťastnou cestu". Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 29. https://www.bellingcat.com/resources/case-studies/2015/01/27/examining-the-mh17-launch-smoke-photographs/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:21, to je starý a už dávno profláknutý. Tak starý, že už se tím nikdo nezaobírá.

   Zkus něco údernějšího. Třeba naprosto pravý záznam zachycený z Kremlu při supertajném jednání Putina, Šojgu a Gerasimova ohledně sestřelu letadla měsíc před událostí nahraný na chytré hodinky patřící blíže neurčenému údržbáři.

   Smazat
 30. https://www.youtube.com/watch?v=CnSHQ2E8Qow&t=0m10s

  00?0

  OdpovědětSmazat
 31. Kdyby zapadni svet mel dukazy o vine Ruska , jiz davno by je
  ukazal , aby setrel Rusi ! Maji ale kulovy a casem se topi ve vlastnich lzich .

  OdpovědětSmazat
 32. "necekane to uvedli" leda tak tamni nackove. Vysetrovani jednoznacne prokazalo vinu Putlerovych Rusaku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím sice kdo je Putler a kde je ta jednoznačně prokázaná vina (kdo ji tedy jednoznačně prokázal a na základě čeho), ale vím dobře co je to vygumovaný mozek, ve kterém ani na dně není ani trochu logiky. Přečti si dobře, vygume, 19:46. Nevím ale, jestli dost rozumíš psanému textu.

   Smazat
 33. Zajímavá studie.
  Kde za sestřel je označena Ukrajina.

  Spusta důkazů a odkazů

  https://mh17web.wordpress.com/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky, že ty důkazy o vině ukrajinských nácků dal někdo dohromady. Záslužná práce. Díky.

   Smazat
  2. To je dobrá stránka, znám to už delší čas. Dost toho mají v Rusku, ale nějaké jsou i v Kanadě a Holandsku.

   Smazat
 34. Dvě poznámky:
  1) Jak to, že se nepíše nic o žádném trestu pro vedení řízení letového provozu (ŘLP) Ukrajiny?
  2) Jak to, že se nepíše nic o žádném trestu pro vedení aerolinek, které klidně létaly s tisíci cestujících nad bojovou zónou?
  1) ŘLP Ukrajiny tvrdilo, že vzdušný prostor ve výšce nad 10 km je i nad zónou bojů bezpečný (jak to mohli vědět, když neměli kontrolu nad tím, co tam kdo používá za zbraně?!?). Skoro to vypadá tak, že Ukrajina prostě nechtěla přijít o poplatky za využití ŘLP a za přelety svého území.
  2) Jak mohly takto riskovat tisíce životů cestujících aerolinky, jejichž letadla nad prostorem bojů přelétávala? Jak si mohla být jejich vedení jistá, že tam nikdo nepoužije rakety PVO s větším dosahem než krátkým? Již předtím bylo nad zónou bojů sestřeleno vojenské dopravní letadlo, bitevní letoun a vrtulníky, přičemž nikdo s jistotou nevěděl, jakými vlastně prostředky(!!!). Skoro to tak vypadá, že aerolinky vystavovaly své cestující smrtelnému nebezpečí, jen aby ušetřily za palivo, které by spotřebovaly při použití delší trasy při obletu zóny bojů(!!!).
  P.S.: Systém Buk má (dle verze použité rakety) výškový dosah až 25 km. Trysková dopravní letadla se na dlouhých trasách pohybují ve výškách 10 až 12 km.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:20, no vidíte, správné otázky, které mě taky zajímají už delší dobu. Zjevně je tady ohromná snaha hodit to na nějakého "monstrózního vraha", jehož počiny nebylo lze předvídat, aby vina aerolinek byla zastíněna tímto "obludným zločinem"... Proto byl ochotně účasten malajský člen JIT.

   Přesto se některé aerolinky se této oblasti vyhly: Lufthansa, Quantas, AA... Ostatní na to s®aly, peníze byly přednější. Jsem zvědav, co na to pojišťovny. Obzvlášť, když zvážíme, že Avakov několik dní před zavalil, že teroristi chtějí sestřelovat civilní letadla, a dva dny předtím vyšel podobný článek v ukrajinské Pravdě. Tedy tajné služby musely už hodně dávno vědět, že "se teroristé chystají sestřelit civilní letadlo a mají čím".

   Přesto to nikomu nevadí ani u Ukrajiny, NOTAM do výšky 8500 m zůstal i po těchto informacích nezměněn. Minulý rok se soudy odmítli touto záležitostí zaobírat vůbec, takže Ukrajina je v tomto ohledu úplně bez viny. Zato "vysláním teroristů ruskou federací za účelem sestřelení civilního letadla" se soudy chtěly zaobírat už v roce 2014.

   Smazat
 35. Ukrajina je podezřelá a přitom je ve vyšetřovacím týmu,to je jako kdyby zloděj vyšetřoval kdo kradl.

  OdpovědětSmazat
 36. Vážení gojimové!!
  Než všichni pomřeme, tak se dozvíte pravdy o světě lidí a židí. Okamžik sdělení pravdy se blíží a všichni zasvěcení o tom vypouštějí balonky (Pjakin, Furfold, vedoucí kolotoče, Stvora, Baudyš ml., Vlabi, atd....)

  Žijeme ve virtuální realitě cca tak 4500 let, od doby zhroucení babylonské věže a její pidlivizace. Objevy egyptologů jsou podvodné manipulace, vlády faraonů krytím vlád mimoňů (prý kněží či bohů?), monoteismy (judaismus, katolicismus, islamismus, fašismus, nacismus, komunismus) jsou produktem řízení planety Země z orbity na níž obíhá Měsíc. A gojové béééčííí jak beránek bóóžíí a nechápou celá tisíciletí, že jsou pouze bioroboty určenými k otrocké práci, válečnému násilí, náhradním dílům pro páníšky a recyklaci.
  Jakékoliv informace/dezinformace na všech šesti prioritách řízení cíleně vytvářejí iluzi existence (náš dobrý matrix) a zatajují skutečnou existenci gojů, kterou je zbytková těžba drahých kovů (zlato, platina, stříbro), drahých krystalů (diamant, rubín, smaragd) a vzácných minerálů pro vládce světa a galaxie, kterým posluhují vaši páníškové, vy hobitci, dobytci.
  Ale nic si s toho nedělejte. Dopadnete stejně jako původní velkotěžaři Giganti (5-7 m vysocí) i s jejich předpotopní pidlivizací (zůstaly po nich obrovské informační archivy v alexandrijských knihovnách- nyní ve sklepeních vatikánu). Spláchla je světová cunami 1 km vysoká, kterou mimoni vytvořili z ledové kometky co si škrtla o tehdy kvetoucí Sibiř.

  Nad zrůdou nelze zvítězit v nerovném přímém boji, tu je třeba rozežrat v jejích útrobách. Přeji dobrou chuť a obrovskou nenažranost!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.