Reklama

pátek 24. května 2019

Victorii Nulandové byl zakázán vstup do Ruska a ministerstvo zahraničí RF vysvětlilo proč

24. 5. 2019 lenta
Ministerstvo zahraničních věcí Ruska vysvětlilo, proč byl bývalé asistentce ministra zahraničních věcí USA pro evropské a euroasijské záležitosti Victorii Nulandové zakázán vstup do země. Oznámila to agentura TASS.


Podle informace ministerstva je Nuland na černé listině, která byla vytvořena v reakci na sankční seznamy USA. Rusko nezveřejnilo úplný seznam osob, kterým byl vstup do země zakázán.

Dříve, 23. května, bylo oznámeno, že Nulandové bylo odmítnuto vystavení ruského víza. Chystala se ve dnech 20.-21. května zúčastnit se konference v Moskvě, kterou uspořádala Ruská rada pro mezinárodní záležitosti, Německá společnost pro zahraniční politiku a Škola pro perspektivní mezinárodní studia při Univerzitě Johna Hopkinse .

Jako asistentka ministra zahraničí USA se Victorie Nulandová aktivně zapojila do Euromajdanu na Ukrajině a často navštěvovala Kyjev, když tam protesty vrcholily. V prosinci 2013 rozdávala protestujícím demonstrantům na náměstí Nezávislosti v Kyjevě pohoštění. Ruská média uváděla, že se jednalo o sušenky, ale Nuland sama tvrdila, že dávala hladovým lidem obložené chlebíčky, a to nejen demonstrantům, ale také vojákům speciální jednotky Berkut. V roce 2017 svůj post opustila.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

https://lenta.ru/news/2019/05/24/xplntn/

97 komentářů :

 1. Také jedna z těch, na které si satan brousí zuby....
  Respektive jí připravuje teplé místečko za pozemské služby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No prostě americká kráva.

   Smazat
  2. batuška putin stale zlobi je potřeba přez neustale a nespočitatelne posledni varovani jej umravnit teda estli se dobrovolně da jako vtom filmu fsdejte se nic se fam nefstane když vladnul jakisi holič s knirem

   Smazat
 2. Руки од крви на Украине мадам Нуланд.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co myslíte borče 22.35,neměli bychom společně navrhnout pana Putina na Nobelovu cenu míru?
   Vždyt dokáže osvobozovat celé poloostrovy beze ztráty jediného samopalnika a v Sýrii to taky jeho Rusové uměli a naučili tam létat ty samopalniky co po nich střileli vzduchem i bez koberců?

   Smazat
  2. 23:28 Vy byste měli společně na Nobelovu cenu Míru navrhnout paní Nulandovou. O té je tu řeč. Ne o Putinovi.

   Smazat
  3. 23:28

   Věřím že k tomu dojde, ale teprve až se vrátí politické klima ve světě k normálu. Momentálně je to jak logické, tak nemyslitelné.

   Smazat
  4. 24. května 2019 23:28
   25. května 2019 06:32

   "NOBELOVU CENU" pro Putina, jen to ne, ta je zacákaná krví od Obamy a vnitřními skandály. Ta cena je BEZCENNÁ! Divadélko a rauty pro snoby.

   Ramón

   Smazat
 3. Jo, to je ta paní učitelka Evropy, která pravila „Fuck the EU“:
  http://www.novarepublika.cz/2015/09/victoria-nuland-coby-ucitelka-evropy.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Holt stačí Victorce vzkázat "NÁPODOBNĚ"

   Smazat
 4. Dobře jim tak usa sankcionují Ruské občany tak dostanou to samé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle všeho to je jenom začátek, Rusové mazaně nezveřejnili seznam osob, které jsou v Rusku nežádoucí, ale zakáže vstup těm, které chtějí Ušáci do Ruska vyslat, aby tam dělali bordel. Prostě geniální a účinné. Nelze netleskat chytrosti Rusů, pitomci jenom s pěnou u hloupé huby, skřípaj zubama. Rudý dědeček

   Smazat
  2. Ještě jsem si vzpomněl, je tu nový Pjakin "Otázky odpovědi", stačí si to takhle zadat a najdete to. Hovoří tu moc dobře o fašismu. Kdo fašisus přímo nepodporuje a neprosazuje, by si to možná měl skouknout. Je to video s titulky každý týden nejčastěji v pátek. Dopručuje dvanáct z osmi znalců, Rudý dědeček

   Smazat
  3. Souhlas,je to od rusů velmi mazané rozhodnutí,inu kdo umí ten umí,zbytek jen čumí.

   Smazat
  4. 23:00, no oni až Američané zakážou vstup ruským zástupcům OSN třeba na zasedání Bezpečnostní rady a odhadují si pak vše co budou potřebovat, čímž se třeba bombardování Sýrie nebo Íránu stane legálním, pak se teprve nasmějeme. Sídlem OSM by měla být třeba Vídeň, Stockholm nebo třeba Jakarta apod.

   Smazat
  5. V důsledku společného postupu proti Německu došlo ke sblížení mezi USA a SSSR. Americký prezident Franklin Delano Roosevelt objasnil během řeči v kongresu již 6. ledna 1941 svůj koncept „Čtyř svobod“, v které označil Hitlerovo počínání proti mezinárodní demokracii jako „tyranii“, již se musí důsledně čelit. Německý útok na Sovětský svaz 22. června 1941 poté připravil cestu k protiněmecké koalici, již se účastnila i Velká Británie.

   Atlantická charta ze 14. srpna 1941 se stala základem pro pozdější Deklaraci Spojených národů (Declaration by United Nations) vydanou 1. ledna 1942. Protože při jejich přípravách nebyl přítomen SSSR, došlo ještě k dalšímu přípravnému setkání i s účastí Čínské republiky v Moskvě. Na této konferenci se ministři zahraničí budoucích vítězných mocností vyslovili pro zřízení „mezinárodní organizace k zajištění míru.“ Tento cíl byl potvrzen i 1. prosince 1943 na konferenci v Teheránu.

   OSN dnes

   Hlavní centrum OSN je v New Yorku, další velká centra najdeme například v Ženevě a ve Vídni. Pro porušování Charty OSN, která se stále dodržuje, může být kterýkoliv členský stát vyloučen. Veškerá činnost této mezinárodní organizace je financována z příspěvků členských států, které jsou vyměřovány podle jejich velikosti a hospodářské vyspělosti. Úředními jazyky OSN jsou angličtina, španělština, čínština, ruština, francouzština a na důležitějších schůzích také arabština.

   Jája Cimrman

   Smazat
  6. 22:04, VS a BR se schází v NY, tam se hlasuje. Všichni mluví anglicky, to je podmínka, podobně jako v evropských orgánech. Samozřejmě, proslovy se simultánně tlumočí a třeba s Íránem se můžete bavit farsí, ale základem je angličtina.

   Smazat
  7. 7:56, jeli tomu tak jak píšete a máte-li výhrady k předloženému, změňte dané na Wikipedie, tyto údaje jsou zde někým vložené, prezentované a mnou pouze zkopírované. Je mi známo, že Wikipedie nebývá zrovna ten nej ... zdroj informací, ale co kdy bývá stoprocentní info pravda v jakékoliv době?

   Jára Cimrman

   Smazat
 5. Ti, co mažou presidentu Putinovi schody by velice rádi ochutnali koláčky této dámy. Takže, mají utrum, bravo.

  OdpovědětSmazat
 6. Nejlepší pro všechny by bylo úplně s USA přerušit veškeré styky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak to myslíte? Copak se dá s touto velmocí přerušit veškeré styky?

   Smazat
 7. https://www.novinky.cz/veda-skoly/505798-musk-do-toho-slapl-zemi-budou-obihat-tisice-druzic-pro-pripojeni-k-internetu.html

  Kdo že to má ten obrovský náskok v komunikačních technologiích?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to vám dělá Františku 23:49 dobře? 22 talířů se 7 trpaslíky a 1 Sněhurkou, vynásobte si to 365 dny v roce a bude vám z toho všeho šoufl.

   Moudrý muž

   Smazat
  2. Podepsat se "Moudrý muž", to dokáže jen skutečný blb.

   Smazat
  3. to 23.49
   Nedávám tomu žádnou šanci,lide se proti tomu postaví,už je řada měst kde žádné 5G nedovolí,cha cha,Musk je trouba,doslova mikrovlnná.

   Smazat
  4. Samozřejmě Čína, vygume.

   Smazat
  5. 23:49 - Vaše opojení technologiemi v komunikačních zařízeních je dvojsečné. Na jednu stranu vám 5G bude sledovat nejen ranní moč a stolici, na druhou stranu jako vysoce technicky sofistikovaný systém bude hodně náchylný k poruchám a výpadkům. Co to může znamenat v každodenním životě, asi netřeba připomínat. Rovněž netřeba příliš rozvádět, co by výpadek 5G (i jen lokální)znamenal v případě nějakého konfliktu (rušení signálu, sabotáže, likvidace satelitů apod.). To je ovšem riziko každé velmoci a jejich spojenců, která se na tuto technologii příliš upne. Uvědomte si, že čím víc je něco složitější, tím víc je to zranitelnější. Každý existující systém - společenský, technický i přírodou vzniklý - má tendenci samovolně přecházet do jednodušších forem. Příkladů máme všude kolem mraky: od zániku dokonalých impérií až k prostému zvětrávání skal a erozi.
   Bezchybné fungování 5G technologií vyžaduje obrovský počet družic okolo Země. Tak si spočítejte, kolik jich musí být vypuštěno ročně / měsíčně / denně, aby bylo vše připraveno včas aspoň pro základní fungování v omezeném rozsahu. Kolik družic je schopna najednou vynést do vesmíru slavné Muskova raketa? Kolik startovacích ramp je k dispozici? Jaký je interval mezi jednotlivými starty? Co se bude dít v případě poškození určitého množství družic (technický výpadek, kolize s jinými tělesy apod.)? A HLAVNĚ - KDE NA TO VEZMOU PRACHY?
   Znovu zopakuji: Vaše nadšení a okouzlení komunikačními technologiemi nového věku je sice mladicky optimistická, ale taky mladicky naivní a neuvážená. Navíc, před podobnými věcmi, které slibují srát se mi do každé maličkosti života mě osobně iritují.

   Smazat
  6. 8:55 Váš pohled na věc sdílím.

   Smazat
  7. 8:55
   No, že jste vaše obavy nezveřejnil pod článkem oslavujícím údajný obrovský čínský náskok v 5G technologiích před USA!

   Smazat
  8. Chytrý muž 25. května 2019 8:55

   Šéf vývoje společnosti IBM, kdysi na dotaz: "Jaktože zrovna Vy, užíváte ten nejednoduší mobilní telefón?", odpověděl: "Myslíte, že se chovám jako blbec, pokud s tímto telefonem tak vypadám?". Řečeno vše.

   Moudrý muž

   Smazat
  9. Není to náhodou článek k zákazu vstupu "Fuck EU" Nulandové do Ruska?

   Smazat
 8. https://m.youtube.com/results?search_query=victoria+nuland+ukraine+5+billion

  °°°°°

  Obama & Jaceňuk → Exporting Chaos: 'West spent $5 billion destabilizing Ukraine'

  https://m.youtube.com/watch?v=-2xBhpFi9JU

  °°°°°

  Fuck the EU - US-Spitzendiplomatin Victoria Nuland - UkraineUkraine

  https://m.youtube.com/watch?v=FWJCNs6txL4FWJCNs6txL4

  °°°°°

  Jak po RF, tak po USA! Jen ta EU, ani ryba ani rak a Bavič, chtěl Merkel vyměnit, "demokraticky" (vůle lidu ve svobodných volbách, jeho pokřivený orál, srandista z Blavy) za Junckera, již jsem toto popisoval dříve!? Dnes to hlásá ČT Jerevan otevřeně.

  Ramón

  Ps. MoUDre, máte tam šest hlasů od nás.

  OdpovědětSmazat
 9. Hladovym lidem a vojakum rozdavala chlebicky .. no to mne pose. .. toho by se mneli chytit samotni ukrajinci a babe vynadat co si vubec mysli ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je hodná. Škoda jen, že jí to nevydrželo a její lidumilnost uvadla jako mávnutím proutku, jakmile byl puč dokonán.

   Smazat
  2. 6.38 NA PRCHAJÍCÍ, NEBO PRONÁSLEDUJÍCÍ GALÉŘE TAKÉ CPALI GALEJNÍKŮM DO ÚST CHLÉB NAMOČENÝ VE VÍNĚ... jenom po dobu forsírování výkonu, když bič pozbýval účinnosti a rychlost rozhodovala o přežití... potom k tomu zase nebyl důvod. Na dnešní vykradenou UA stačí slibotechna EU. Sliby se prodávají za levno...

   Smazat
 10. Ale ,ale ,organizovala a zaplatila vsechno vcetne najmu teroristickych vrahu , kteri zabijeli v Kyjeve na namesti..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Akorat se nevi , kdy dojde take na Ukrajinske deti , jako ty nebohe v Iraku..Predtim doslo i na ty Vietnamske ale nebylo dost napalmu a bomb jenom desitky milionu tun. Komise z generalu take navrhla aby se provedl Nuklearni utok na Vietnam..Predtim zase do na ty deti z Japonska..

   Smazat
  2. Zajímalo by mě, jak by USA a EU vyváděli, kdyby něco podobného dělal v Kyjevě třeba Surkov. Kdyby zástupci z Ruska vystupovali na náměstí a vyzývali k bojkotu EU a USA. V r. 2013 stačilo, když měl Janukovič jet do Moskvy má běžnou návštěvu, a hysterici na Západě vřískali jako pominutí. Nazývali to bezprecedentním vměšováním do vnitřních záležitostí Ukrajiny a sami následně přímo na náměstí vyzývali dav ke svržení vlády.

   Smazat
 11. ODPORNÁ HOVADA : !!!! Winston Churchill chtěl atomový útok na Kreml !!!! Dosud nezveřejněná zpráva z archivu FBI uvádí, že Winston Churchill přesvědčoval Američany, aby krátce po válce zaútočili atomovými zbraněmi na tehdejší Sovětský svaz. https://www.freeglobe.cz/articles/14390-winston-churchill-chtel-atomovy-utok-na-kreml.aspx

  Zprávu cituje ve své nedávno vydané knize „When Lions Roar: The Churchills And The Kennedys“ novinář Thomas Maier.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víš, rudý šmudlo, nemůžeš věřit každé pičovině kterou najdeš na netu.

   Smazat
  2. 8:08 Že ty jsi jeden ze sprosťáků fašistických milionu chvilek nenávisti? Uč se, bude se ti hodit:
   http://www.chovani.eu/pravidla-chovani-na-internetu/c1001

   Smazat
  3. 8:31 ignorujte ho, to je jenom místní blb Pepek Vyskoč :-)

   Smazat
 12. Tak rozdávání sušenek je fakt zásadní důvod, to se musí nechat.

  OdpovědětSmazat
 13. Prohlédli jste si hlasovací lístky? To bude mít dohru. Takhle jsou popsané - č. 6 ANO vytrollíme europarlament a číslo 30 ANO 2011, takhle je to psané s velkými písmeny.

  OdpovědětSmazat
 14. Když psali o 1,5 metrů dlouhém hlasovacím lístku se 40 kandidáty na ukrajinského prezidenta, tak jsem se musel smát. Nikdy by mě nenapadlo, že stejné divadlo bude i v Česku a že při volbách do europarlamentu, který nemá vůbec žádnou zákonodárnou pravomoc, dostanu obálku se 4O volebními lístky. To je stejný výsměch voličům. je to možná úmysl, aby tyto volby vynechali a volit šli pouze poučení příznivci vysmáté pražské kavárny. Ostatní voliči by jenom překáželi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, jdi do prdele. Právo být zvolen je dané Ústavou ČR. Ani tento základní zákon naší země evidentně neznáš.
   Když se nevyznáš v hlasovacích lístcích, pleteš si 0 a O, tak raději nevol.
   Výsměchem voleb jsou právě takoví voliči jako ty.
   Hlavně že máš v zásobě přiblblé konspirační teorie.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 11:43 A kdo přesně se vám jako vysmívá? Zaregistrovalo se 39 subjektů, tak máte 39 lístků. Z nich si vybrat ten "svůj" a hodit ho do urny, na to nemusím být poučeným příznivcem žádné kavárny.

   Smazat
  5. Ráno jsem zaslechl, že včera v Praze odvolilo asi 26% registrovaných voličů. U nás tedy rozhodně tolik procent účasti nebude. Právě jsem se vrátil z volební místnosti, kde na dvojlistu s bratru 100 jmény jsem byl zaškrtnut jako třetí :-)

   Smazat
  6. 12:22 Kam míří vaše konspirační teorie?

   Smazat
  7. 12:26 na procento účasti v našem volebním okrsku, protože česká masmédia jsou pravdomluvná, konspirující troubo

   Smazat
  8. 12:37 Že se tví sousedi vykašlali na volby, za to ti voliči, kteří přišli, opravdu nemohou.

   Smazat
  9. Anonymní 25. května 2019 11:43

   Můžete k soudu podat stížnost na průběh voleb. Že jste dostal na výběr z tolika lístků, že vás to otrávilo a proto jste k volbám nešel. A to přece není fér.

   Smazat
 15. To je štráchů, mě by spíše zajímalo, jestli by do Ruska pustili balkánskou řeznici. Nepustili dnes bezvýznamnou Nulandovou, no tak tam USA pošlou někoho jiného. Ale těch 5 miliard na majdan co vezla do Kyjeva, to asi v Rusku stačit nebude. Emisar si bude muset vzít do Moskvy větší letadlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "5 miliard na majdan co vezla do Kyjeva"
   =========================================
   Božínku, tento fake news ještě po letech vážně stále někdo opakuje?
   Rusácká propaganda má se svými přihlouplými ovečkami evidentně velmi jednoduchou práci.

   Smazat
  2. 11:52 nereagujte, to je místní retardovaný troll Pepek Vyskoč, slouží zde jako placený agent provokatér, už z jeho projevu vidíte, že ani nezná fakta přiznaná samotnými USA, je to obyčejný pabl s rozumovými schopnostmi na úrovni prvoka

   Smazat
  3. 11:57 Havlovské lži.

   Victoria Nuland's Admits Washington Has Spent $5 Billion to "Subvert Ukraine"

   https://www.youtube.com/watch?v=U2fYcHLouXY

   Tady povídá sama rusáckou propagandu.
   Nulandová je tedy ruský agent.

   Smazat
  4. 12:03 na místního retardu nereagujte, hoďte na to bobek, s primitivním (byť iniciativním) blbem se přece nedá diskutovat :-)

   Smazat
  5. 12:03

   Soudruhu,
   hezké video, hezky se snažíš.
   A teď mi napiš přesně minutu a sekundu, kde Nulandová říká že
   "vezla do Kyjeva 5 miliard na převrat",
   nebo že
   "Washington Has Spent $5 Billion to "Subvert Ukraine"".
   Přesně tak vznikají ty vaše lži, propaganda, fake news.

   Smazat
  6. 16:14 bobek :-)

   Smazat
  7. 11:57, Přímo na náměstí vyzývali "demokraté" z EU a USA ke svržení vlády, která uvažovala o spolupráci s Ruskem, s nímž celá staletí byli ve společném státě. To vůbec není vměšování. Zachytil se telefonát "Fuck EU", stejně tak informace o $5 mld. investovaných do změny politického trendu, což zmíněná "dáma" nepopřela. Tím se ukázalo, že existovali dva činitelé, kteří usilovali o převrat na Ukrajině, USA a EU, a dokonce bojovali mezi sebou, kdo urve víc. To vůbec není samozřejmě dle 11:57 pravda, to byla vůle pouze ukrajinského lidu. Oni sami Ukrajinci se poskládali, kopějku ke kopějce, zorganizovali Majdan a pozvali tu smečku na tribuny. A to ještě nemluvím o výcviku nacistických bojůvek v Polsku, které si také platil ukrajinský lid. Pak je pozval do akce a nechal po sobě sebe střílet. Koneckonců víme to z dalšího telefonátu madam Ashton a Henrika Ilvéše. A následně ukrajinský lid jednoho dne vykopnul právoplatně zvolenou vládu i parlament, dosadil tam neonacisty, což je takový milý nevinný domácí folklór, a pomocí nich zahájil proti sobě válku. To vše proto, aby se připravil o ty poslední příjmy, které mohl vydělat nebo dostat doma, a nemusel prchat na všechny světové strany, aby se tam zaměstnal jako nájemný dělník, protože doma nejen že nedostal práci, ale ani prací nevydělal na základní životní potřeby. Přece všichni Ukrajinci si přáli, aby se zřítil trh s Ruskem, s nímž měli staleté vazby, všichni chtěli zdražení úplně všeho a totální absenci všech sluzeb, zvýšení kriminality a toužili být odvedeni do tzv. "ATO", kde mohli zabíjet své sousedy. Ano, přesně tohle chtěl obyčejný Ukrajinec, ukrajinský lid.

   Smazat
 16. TAHLETA TETA, DALEKO DOŠLA.
  NULA OD NULY, NAJEDNOU POŠLA.

  OdpovědětSmazat
 17. Američtí státní tajemníci dokáží rozesírat svět, šířit lež a nenávist všude kam si stoupnou. Když jim ale Čína odmítne nadále dodávat zboží na dluh (= výměnou za papírky s názvem US Treasuries), tak jim z toho může jebnout a hned hrozí obchodní válkou. Rozesírali svět a mezitím se to jaksi podělalo i u nich doma na dvorku. Kdo seje vítr, sklidí bouři :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čína pro výstrahu prodala v jednom dni americké cenné papíry za pouhých 20 miliónů dolarů (přitom jich má v držení 1,2 biliónu) a v USA z toho byla panika.

   Smazat
  2. 12:10 On někdo chtěl od Číny zboží na dluh? :-)

   Smazat
  3. 12:21 podle mého se jedná o dodávky fyzického zboží výměnou za papírovou makulaturu, štěstí Ameriky je v tom, že její věřitelé sice mají ve svém držení sice obrovská množství cenných papírů, ale fakticky se ty papíry těžko prodají, na větší objemy se nenajde kupec, když Trump nutí Čínu dodávat zboží výměnou za další neprodejné papíry, je to podle mě výměna zboží za dluh (dříve se tomu říkalo "na sekeru"), těch papírů je dnes u věřitelů tolik, že už je asi stejně USA nehodlají nikdy splatit (= vyměnit za zboží, zlato apod.)

   Smazat
  4. 12:32 zapomněl jste napsat, že největším věřitelem je Japonsko a že to nemá vůbec žádnou šanci s těmi papíry něco udělat, protože je to Amerikou okupovaná země, z tohoto hlediska je Čína nebezpečná, Pentagon tam nemá základnu, Japonsku maximálně dovolí nakupovat americký vojenský šrot :-)

   Smazat
  5. 12:32 Třeba mají mezi sebou nějakou obchodní dohodu, kde se jasně praví, kdo komu dodá zboží a kdo ho čím zaplatí. Nebo myslíte, že ne?

   Smazat
 18. Na druhou stranu mě ale zaujal průzkum veřejného mínění v evropských zemích, v nichž spousta lidí v budoucnost EU nevěří. U nás prý 57 procent lidí má za to, že Evropská unie tu v roce 2040 už nemusí být, u sousedů na Slovensku si to myslí dokonce dvě třetiny lidí. Podobně nadpolovičně to dopadá ve Francii, Rumunsku, Itálii, Řecku a Polsku, v Maďarsku, Nizozemsku a Německu… Každý další pokus hodit vinu za neúspěch projektu na Rusko nebo Ameriku nebo na Marťany, bude jen důkazem, že současné vládnoucí elity už jsou zcela mimo a bez jakéhokoli uchopitelného nápadu. Fígly typu videa se Strachem, o němž jsme se bavili, už elity jen dokazují svůj strach z budoucnosti. Dnešek musí trvat navždy, zítřek přijít prostě nesmí.

  Je totiž mnohem složitější akceptovat skutečnost, že Hillary Clintonová jako tehdejší ministryně zahraničí USA po zničení Libye prostě chtěla znovu dokázat, že „na to“ USA stále mají. „Přišli jsme, viděli jsme a je mrtvý,“ směje se na videu, které je dodnes k vidění na YouTube, když přišla zpráva o ubití Kaddáfího. A tu samou vraždící suverenitu chtěla předvádět i dál. USA se totiž nechaly překvapit revoltami „arabského jara“ v Tunisku a Egyptě, kde ztratily své věrné diktátory, a tak si svou moc prokázaly na Libyi, Jemenu a Sýrii. „Ještě pořád můžeme! Koho chceme, toho svrhneme!“

  Stačí se podívat na pozoruhodný pat, jaký po měsících „změny režimu“ nastal ve Venezuele. On to vlastně není žádný pat, protože se ukazuje, že Maduro je mnohem silnější než „náš“ uznaný prezident a venezuelský zaprodanec Guaidó. A čím víc lidí a hlavně vlád ve světě si tato fakta uvědomí, tím slabší bude samozřejmě americká pozice supervelmoci…

  Problém je ale třeba spíš v otázce, jestli fakt musíme kvůli velmocenským snům Hillary Clintonové z roku 2011 opravdu dál oficiálně pomáhat teroristům z Al-Káidy?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud nadpoloviční část voličů Evropy nevěří v budoucnost EU, pak se to bezpochyby musí ukázat na výsledku voleb. Pokud nevyhrajou euroskeptici, pak s tím "průzkumem" nebylo všechno v pořádku. A zrovna u těch dvou třetin Slováků je to do očí bijící.

   Smazat
  2. osobně jsem považoval za nejschopnějšího šéfa state departmentu Rexe Tillersona, ale protože asi nechtěl organizovat standardní americké všivárny ve světě a měl svou hlavu, musel ho Trump odvolat

   Smazat
  3. A proč by nemělo být všechno v pořádku zrovna s "průzkumem"?. Jak se to dá dohledat, Pjakin několikrát hovořil například o volbách v USA, Francii, teď naposledy na Ukrajině. Nebo taky jinak, podívejte se na dnešní svět podvádí se všude, například do třiceti dekového kuřete narvou pod tlakem vodu a ejhle z chcípáčka je kilový kulturista. Jaká aféra byla u nás s pančovaným alkoholem, kolik mrtvých. A v politice nejde jenom o peníze ale i o moc. Ještě někdo věří, že volby probíhají férově? Rudý dědeček

   Smazat
  4. Rudý dědečku, tak jak je možný, že v Británii dopadlo referendum pro Brexit, když jsou všechny volby zfalšovaný?

   Smazat
  5. 14:14 A kdo výsledek toho referenda respektuje? Takových referend bych umožnil habakuk, až by vás hnáty bolely.

   Smazat
  6. A kdo ten výsledek nerespektuje?

   Smazat
  7. Ale to bude asi nějaká mýlka z Vaší strany. Právě že ty volby dopadají podle mého přání, Zeman, Putin nebo Trampík. Takže o nějaké prohře nemůže být ani řeč. Takže konspirační teorie vymýšlet netřeba. Pizda Májová, to byl od začátku pracovní dobytek, určený k porážce, Makrolon hloupý estét až běda, ovšem v hlouposti ho trumfne Zelenáč z Ukrofašistánu, protože ti musí být ve všem nejlepší, Makrela ta už má na kahánku, takže vše se vyvíjí správným směrem, v souladu s etikou a mravností všech účastníků procesu. To o tom pracovním dobytku a o té etice a mravnosti, to už velice dávno říká V. V. Pjakin ve svých týdenních videích s titulky "Otázky-odpovědi". K volbám chodím pravidelně a co se týče těch falešných sráčů, moje babička říkávala, "kdo to říká, ten to je k tomu se to šikuje. Hej hou, rudý dědeček.

   Smazat
 19. Ke mě na dvůr by teda taky nesměla, jedině, že by podepsala prohlášení odsuzující všechny americké agrese.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ona se někomu chystá stanovat na dvoře?

   Smazat
  2. 16:16 A on někdo píše o syanování na dvoře? Nech si to přečíst někým kdo vidí, slepče.

   Smazat
 20. Pouze národ, chudý rozumem ( rusko ) dělá tato opatření.Co se divím že.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdá se jsi ještě chudější, než to Rusko, víc psát nebudu i tak je toho pro tebe až moc. Hej hou

   Smazat
  2. 17:49 Chachacha i kdyby si dal Rusko do závorky 8x, tak si tu americkou genialitu popsal přesně.

   Smazat
 21. "Fuck the EU! - Exactly!"
  Vraťme se k dámě jménem Nulandová. Ještě dva až tři veřejné kvaky a bude zařazena na čestné místo po boku senátora McCaina. Jeho návštěvy v zemích, které byly následně rozbity terorem či humanitárním bombardováním, nezůstaly nepovšimnuty. Pochopitelně, že navštívil i neofašisty na Ukrajině, to patří k dobrým mravům tohoto bojovníka za svobodu.

  Jde o projev ze dne 13. 12. 2013 na setkání US-Ukrajine Foundation, spolku smontovaného pro potřeby dané chvíle. Klíčová část projevu zní následovně.

  Victoria Nuland wrote:
  Od prohlášení nezávislosti na Ukrajině v roce 1991 USA podporovaly Ukrajince v rozvoji demokratických institucí a schopností směrem k podpoře občanské společnosti a dobrých forem vlády. To všechno je nutné, aby uspěla evropská Ukrajina. Investovali jsme více než 5 miliard dolarů, abychom pomohli Ukrajině dosáhnout tyto a další cíle.
  Činovnice neboli agentka amerického ministerstva zahraničí hezky řekla na závěr, že USA pomohou Ukrajině, aby "měla takovou budoucnost, jakou si sama zaslouží". Zlatá slova, a to se psal teprve konec roku 2013.

  OdpovědětSmazat
 22. Koukám, že tu dneska opět řádí ve velkém stylu Pepa Statistik Vyskoč, známý rusofobní žlučák a neurotik. Nevím, co by řekl na to, že v jůesej to smrdí průserem. Jde o to, Republikánský kongresman Alex Mooney představil návrh zákona, který má zajistit audit zlatých rezerv Spojených států naposledy provedený za prezidenta Eisenhowera před 65 lety. Zákon nazvaný Gold Reserve Transparency Act má zprůhlednit držení zlatých rezerv a nařizuje provést „úplný test, inventuru a audit všech zlatých rezerv, včetně zlata uloženého v hlubokém podzemí Spojených států nebo v těch místech, kde jsou rezervy drženy“.

  To je průser, zákon určitě neprojde, to by se to zlato nenašlo, jedině tak ve formě pozlacených wolframových cihel.

  OdpovědětSmazat
 23. Zákaz vstupu do Ruska, to musí být tedy opravdu tvrdý trest! :-)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tvrdý trest zvláště pro židovku, protože v Rusku mají židé výsadní postavení a naprostou volnost pohybu, na rozdíl od západu, kde jsou atakováni a
   vytěsňováni agresivními muslimy. Přitom Rusko má asi třetinu obyvatel muslimského vyznání, ti jsou ale asi poněkud tolerantnější proti těm evropským muslimům.

   Smazat
  2. NEEXISTUJE EVROPSKÝ MUSLIM... jde o vetřelce z Levanty, z Afriky, z Blízkého východu... těch pár tisíc konvertitů bílé rasy nejsou typičtí muslimové, protože mají kořeny v jiném (nejenom kulturním) prostředí.

   Smazat
  3. 22:15, třetina Rusů je muslimského vyznání? To jako 6% znamená ve vašem podání třetinu?

   Smazat
  4. 0:28, ale existuje evropský muslim. Většina muslimského obyvatelstva v Rusku žije v evropské části. Čečenci, Dagestánci, Tataři, Baškirové.. mají i svoje republiky. Dalšími evropskými muslimy jsou Bosňáci a Albánci. Taky značná část bulharského obyvatelstva, většinou turecké národnosti.

   Smazat
  5. 9.16 Ti ale kulturně mají kořeny v bývalých Osmanské říši, v Persii kdežto ta hebreokřesťanská multikulti Evropa, do které jsme prý museli "jít" i MY - z geografického centra Evropy... a která považuje starý kulturní slovanský Ruský národ za Asiaty... by měli dostat od Asiatů "čestné tituly" obecních idiotů... za verbální rozšíření jejich kontinentu až do Paříže...

   Smazat
  6. 22:04 Asi jo, když tam chtěla, nebo jí tam rvali násilím?

   Smazat
 24. Nulandová si jela do Ruska vyjednat azyl, protože Trump právě zahájil tažení proti US deep-state a všem, kdo s ním protiústavně spolupracovali v rámci prezidentských voleb. Na toto tažení doplatí asi nejenom Obama a Clintonová, ale i Nulandová. Deep-state je tak silný, že museli Trumpa odeslat do bezpečí (na zahraniční turné) mimo území USA.

  OdpovědětSmazat
 25. Za Nulandovou by měli být rádi. Je to jen pěšák a nepříliš chytrý. Byla to ona, kdo vyžvanil financování ukrajinského puče a byla to ona, kdo s americkým velvyslancem projednával diskrétní věci v běžném, nešifrovaném telefonním rozhovoru.
  Bez ní by myslící lidé mohli jen pochybovat a spekulovat, zatímco konformní idioty by nebylo možné tak pohodlně diagnostikovat.
  Můžeme si přát jen víc takových Nulandových do americké administrativy a vlastně do všech mocenských struktur.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:49, je to chytrý pěšák. Víte kolik si tím vydělala?

   Smazat
 26. to je stará píseň. putin už před 3rokama zakázal vstup babochlapům.Tak co se diví.

  OdpovědětSmazat
 27. Venca ciha, bdele strezi
  jako PSak na vezi hledi
  jako muska na lustru
  dolu na nas hledi
  nemame zde zadnou sanci ,
  Vena maze jak to staci

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.