Reklama

sobota 11. května 2019

Voj. bezp. komplex USA si zlého nepřítele - když není - musí vyrobit. Ale co my s tím?

Lubomír Man
11. 5. 2019
Když prezident USA Dwight Eisenhower v lednu 1961 končil svůj úřad, varoval ve svém projevu na rozloučenou svou zemi před sílící mocí vojensko-průmyslového komplexu USA (dnes nazývaného komplexem vojenskobezpečnostním). Šlo o výrok, který se dle britského listu the Independent stal nejzásadnějším varováním v historii lidstva, které ovšem ti, jichž se týkalo, odmítli vzít na vědomí. Zbrojení se totiž během 2. světové války stalo natolik výnosným kšeftem, že vzdor Eisenhowerovu výzvě se v USA nezačalo o jeho omezení nikdy ani uvažovat, a zbrojilo se vesele dál, jako kdyby se v Evropě i Tichomoří i nadále střílelo a bombardovalo jako kdysi ve Stalingradu či na Okinavě. A bylo-li tempo tohoto vyzbrojování už tehdy úctyhodné, pak se po 11. září 2001 (útok na budovy WTC v New Yorku), stalo neslýchaným. To už mezitím vojenskobezpečnostní komplex USA prorostl do struktur vládních a státních, a to, co bylo dobré a prospěšné pro komplex, začalo být dobré a prospěšné i pro vládu a stát. Komplex a vláda byli stále více a více tímtéž, až vývoj došel tak daleko, že nejvyšší představitelé komplexu Dick Cheney a Donald Rumsfeld zasedli i do nejvyšších funkcí vládních. (Jen mimochodem - nebyl na místě hořících budov Světového obchodního centra v New Yorku v r. 2001 prezident Bush ml. ale byl tam Cheney, a to i v okamžiku, kdy se přesně do svého půdorysu zřítila po Dvojčatech též jen mírně prohořelá železobetonová budova č. 7, do které vůbec nic nedrclo, a která se schoulila k zemi až 17 minut poté, co její zkázu oznámila britská BBC). Jak to jen ti fešáci z BBC mohli dopředu vědět?

Jak tedy vidno, práce ve prospěch komplexu se neodbývala, a díky ní představuje dnes vojenský rozpočet USA už 50 procent celosvětových obranných výdajů. A jak uvedla Eisehowerova vnučka Susan v listu Washington Post, obranné výdaje Ameriky vzrostly od roku 1961 (a to i po započítání inflace), o 119 procent, čili více než dvakrát. Roční rozpočet komplexu USA dosáhl tak dnes 1,1 bilionu dolarů, a aby se ještě dál zvyšoval, což se ze strany komplexu a tím i vlády považuje za nezbytné, je zásadně nutné zvyšovat i úděsnost a děsivost nepřítele, kvůli němuž se ona kolečka zbrojního průmyslu tak utěšeně točí.

Po 11. září 2001 se dostalo cti být tímto nepřátelským netvorem Střední východ, který byl ovšem v několika málo letech zbombardován a vystřílen natolik, že přestal coby přízračný sok a vrah Ameriky vyhovovat – a bylo tedy nutné porozhlédnout se po nepříteli novém a pokud možno ještě strašidelnějším. A výběr byl nasnadě – bude to země dost velká i mocná na to, aby vytvořila hrozbu velkou a hlavně i trvalou - a tedy Rusko.

A šlo se na věc. Do kyjevského Majdanu se vrazilo 10 miliard dolarů s výhledem, že Rusko si na ukrajinské půdě buď nechá posun amerických raket do bezprostřední blízkosti Moskvy líbit, a nepodnikne nic ani poté, co se Američané usadí na Krymu a uzmou tak Rusku jeho jediné teplé moře zvané Černé. Anebo si tohle všechno líbit nenechá, postaví se na zadní, ale i pak to bude pro vojenskobezpečnostní komplex i USA ou kej, protože západní presstitutky v tu ránu učiní z Ruska agresora, jakého matička Země ještě nenosila. A aby toho tento netvor neměl na hrbu málo, nasadí se na něj navíc příběh Russiagate, vyprávějící o tom, že Trumpa zvolil americkým prezidentem vlastně Putin. Ten se na obálkách amerických časopisů bude zobrazovat jako Hitler s knírkem, a hromadně se rozšíří pověsti i o chystaném ruském útoku na Polsko, Litvu, Lotyšsko, Estonsko a na Evropu vůbec atd atd. Že současný vládní dluh USA mezi tím díky tomuto válečnickému mumraji vzroste do výše 14 bilionů dolarů a každým dalším dnem poroste o další miliony, nechme stranou, protože ono je toho i na velkou zemi už i tak dost.

Takže shrnuto: Jakkoli úděsná je představa, že pro prospěch jednoho sektoru americké ekonomiky se někomu zjevilo nezbytné učinit z Ruska toho nejdivočejšího agresora, přece jen pro někoho může být tato uměle vytvořená představa užitečná. A to právě pro lidi, jež jsou v komplexu zaměstnaní. Jsou jich statisíce a možná i miliony a jedině jim by konstrukce o hodné Americe a zlém Rusku, jakkoli zvrácená a nepravdivá, mohla v existenčním smyslu vyhovovat.

Ale přenesme se k nám. Pro koho u nás, pro jakou vrstvu našich lidí je prospěšné představovat Rusko jako obludu, která se na nás chystá vrhnout a trhat. Cožpak i u nás existuje nějaký vojenskobezpečnostní komplex, zaměstávající statisíce lidí, který potřebuje neexistující ruskou hrozbu k tomu, aby rostl a vzkvétal?

Nesmysl! Takže proč i my musíme malovat ruského čerta na tabule našich škol? Proč i my musíme dělat obludu ze země, která netouží po ničem víc než po přátelství okolního světa a tedy i po přátelství našem. To proto, že nás kdysi vytrhl z tlamy, ve které jsme měli jako národ i jako živoucí lidé zmizet? To proto odmítáme jeho ruku, napřaženou k nám s přáním, abychom ji stiskli?

Jistě, možná byla a možná dosud i je tato česká rusofobie výhodná pro kariéru generála Pavla, možná dodala chybně cílený elán panu Koudelkovi z BISu a jeho stejně laděným podřízeným, možná vytvořila výhodné politické pole pro prozápadní patolízaly typu Kalouska a dalších, možná přináší Sorosovy miliony do našich mainstreamových médií i do kapes jejích šéfredaktorů, ale propánakrále, vždyť to všechno je vrstva národa tenká jak papír. To pro ni se chováme jak loutky, cizíma rukama ovládané? Jako hanebníci, neschopní rozlišit dobro a zlo, upřímnost a faleš? A potlačující v sobě pravdu, jejíž Husovu oslavu jsem si s velkou hrdostí přečetl kdysi i ve sborovně jedné skotské školy?

Opravdu jsme rozhodnuti tohle velké z naší tradice a historie vyhodit do popelnice?

Ale proč? Pro lež? To je ten artikl, jehož sdílení se po nás dnes tak vehementně žádá?

10 komentářů :

 1. Toto by měli všichni učitelé spolu s projevem spisovatelky Lenky Procházkové k výročí ukončení 2.sv.války 8.5. mít povinnost si prostudovat a zařadit do výuky ve všech předmětech, ať vedeme k vlastenectví a ke vděčnosti a k úctě k našim osvoboditelům a dnešnímu hasiči provokací , kterými chtějí USA vyprovokovat 3.sv.válku. Jana

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chtěl jsem něco napsat,ale není potřeba.Anonym 21:17 to napsal a výstižně.Palec nahoru Jano.

   Smazat
 2. Veskere clanky tohoto popleteneho prof. by se mely IGNOROVAT, protoze se pod nimi nejvice MAZE !
  Cenzori pod timto autorem radi , jako lumpove v palirne !

  OdpovědětSmazat
 3. 21:17 - PANI JANO , kdo se dal k hasicum ?
  Prof. Man, pres. Putin, nebo pani Prochazkova ?
  Oni me u hasicu odmitli, protoze jsem penzista ! Tak jak to , ze prof. Mana prijmuli, kdyz si pamatuje egypske Faraony ?

  OdpovědětSmazat
 4. Proc obdivovat za levne reci na misto skutku a cinu v prospech nas Cechu ? Co udelala abychem se meli lepe ?
  Uz je tady zase ten zblob vo Eisenhowerovi. Kterej tak kazdej rad opakuje do blba.
  General E. , kterej se proslavil ,tim ,ze osvobozoval z kancelare nekde tajne z Anglie a preve ten NEJVIC a NEJVIC budoval ten vojensky prumyslovy komplex jako silenec.
  Z 300 atom bomb jich za jeho vlady USA vyrobili 22 tisic !! A furt se zvani,. A bez konce...
  Dale je tu vec ze general a president se promenil po zvoleni rychle DO LUCRECIE BORGIE ze stredoveku,ale na rozdil od ni se travicstvi nejak nedarilo. Uz tenkrat nebykli schopni neco poradne udelat.
  Vyrabeli Usaci ,CIA laboratore,spoustu straslivych jedu , pod dohledem zmineneho presidenta a nacpavali je Castrovi vsude kam se podel a chtel se najist. Mimo tisice a tisice nekonecnych a nezdarenych teroristickych atentatu na nej..
  A tenhle nepodarenej ,neschopnej zmetek ma porad hlavni slovo u tech yndeligendu co radi a porad vopakujou /vopakovani je matka moudrosti a VYPAKOVANI jiste jeste vice/a bez konce..

  OdpovědětSmazat
 5. Byl první den míru, 9. května 1945. Na česká města ale i v tuto dobu padaly bomby. Dlouho se tvrdilo, že byly německé. Šlo však o pumy Rudé armády, která se snažila zastavit nepřátelské jednotky nerespektující kapitulaci. Bombardování přineslo na 1 800 obětí - tedy víc, než se dosud uvádělo.

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/valka-nalety-cesko-mesta-ruda-armada.A190511_110051_domaci_bur

  OdpovědětSmazat
 6. Mezitim se ale udalosti zase pohnuly..Okolo Iranu litaji US letadla s atomovejma zbranema a zene se tam spousty valecnych lodi v cele s obrovskou letadlovou lodi Abraham Lincoln.
  Mluvi se o tom , ze podobne jako Izrael napadl v 68 lod Liberty a svadel to na Egypt, dnes ma Izrael nekolik ponorek dodanych zdarma od germanu na tyto ucely /false flag/ ,tedy provokace ..Napadeni letadlove lodi /izraelskou ponorkou se svede na Iran/a to spusti "obranou " valku, na vysetrovani nebude cas/ USA proti Iranu..
  Mezitim se Komisove Nekonecno zacina protahovat jeste dele...A Jeste Delsi Nekonecno jest na obzoru.
  Mullerova komise je ted prave vysetrovana dalsi komisi a je velka nadeje ,ze i tato dalsi komise bude v blizke budoucnosti vysetrovana komisi jeste dalsi , dle toho jak se budou stridat v Usa vlady...
  Neni vubec nadeje ,ze by zavladla a zaplavila nas nuda, taky nekonecna a nudna..

  OdpovědětSmazat
 7. Přesně tak je snadné rozeznat zlo od dobra. A Ruského čerta budou malovat slouhové slouhů.

  OdpovědětSmazat
 8. Pohled zdola nahoru, Mistra Hrabala se nehodi na posuzovani udalosti politickych a je treba pohled z jine strany. Jedinej schopnej pres. USA byl Roosewelt , kterej chtel ovladnout celej svet a velmi si rozumeli se Stalinem /Stalinovi stacila jeho velka rise/.. Churchill tam byl do poctu a jako nezdareny sasek.Casto vyjednavali bez nej.
  Potom se presidenti nedarili , vetsinou to bylo jako Terazky som presidentom..
  Truman ,trpaslik s napoleonskym komplexem /majitel galanterie/,Terazky rad delal ramena a vedl svalnate reci a o tom jake ma zavazky k zidovskym ?? volicum.
  V Potsdamu 46 pribehl za Stalinem aby oznamil ,ze maji novou velice nicivou zbran. To Stalin vedel, ale takovy hlasky se u Stalina nevyplacely..
  Sotva se SSSR zpomatovalo ,vypustil na usaky valku v Koreji. S usmevem jim dal na jevo:: Ted uz vite kam si ty atombomby muzete strcit..Uz vite ,ze jo ?? A usaci dodnes kvili z nasledku..Poslusnej uredni general E.chtel zakryt svoji sluzebnost a kdyz odchazel tak zacal mluvit o tech komplexech. Kennedy byl neco jako simpanz /kdyz vidite fotku nearanzovanou tak tam je ta skutecnost hodne videt/,erotoman /ale pritom toho moc nezmohl, protoze mel , vazne poraneni zad, nekolik pohlavnich nemoci a jeste dalsi nemoc jinou a zvolen ,aby se neplet do zalezitosti. Udelali z nej inteligenta vydanim knihy kterou pouze podepsal a byla sestavena vlada Best and Brightest /Nejlepsi a nejchytrejsi/. Aby se zakryly ty neschopnosti.Podelal i tak co mohl. Chruscov ho prevalcoval ,pohnojil Kubu/ na Kube slo o obrovske ztraty, mocneho zidovskeho kapitalu a Mafie/v te dobe soucast vlady a take kennedyho zvolili v Chicagu/, a kdyz to nezachranil tak,co tedy s nim. Uhel pohledu,ktery muze prinest vysledky a ktery dodnes neni povoleny,je pres Rubinsteina /Ruby/, kterej zastrelil Oswalda. Oswald porad kricel ,ze je jen Patsy.
  Pri dovadeni s devkama v bazenu B.Domu /v pracovni dobe ovsem/,se jeste vice zranil a musel nosit korzet. Kdyz do nej picli , korzet ho zase naprimil zpatky a to zapricinilo ,ze dostal dalsi..
  Jeho bratr byl jeste horsi, rat terrier a behal a stekal, kam se mu ukazalo. Posmrti sveho bratra zvadl totalne..Tady je takova nepsana povinnost se aspon pokusit vypatrat pachatele, jako vsemocny v USA Statni navladni. R.K se podelal.Bylo mi divny, proc ho zastrelili. Ale zrejme meli strach ,co vyvede jako president, kdyz zacal byt popularni..
  Jedinej schopnej president potom byl Nixon a jeho budovani mostu s Cinou a SSSR. Ale smrtelny nepritel USA je nezbytny a tak byl zavcas odstranen dvema zidovskymi loutkami, predstirajicimi novinare z Washington Post!!! A kterym napovidal "Deep Throat".
  Erotoman Clinton ,taky ,ze se honil za devkama v jednom kuse se hodil,aby s eneplet do niceho poslouchal na slovo a delal co se mu poruci a silena uz tenkrat Hillary chodila a povykovala My jsme president !!Meli na svedomi hodne a tim byli drzeni na obojku.

  OdpovědětSmazat
 9. Lepší je zahynout s USA, než se mýlit s Ruskem.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.