Reklama

sobota 11. května 2019

Volker: Ukrajina musí udělit zvláštní status Donbasu a amnestovat domobrance. Kolomojský: Ukrajině nepomůže ani Západ, ani plivání na portrét Vladimíra Putina


11. 5. 2019    rusnext a actuallno
Zvláštní zástupce ministerstva zahraničí USA pro Ukrajinu Kurt Volker vyzval tým nového prezidenta Ukrajiny Zelenského, aby splnil svou část minských dohod - udělil Donbasu zvláštní status a také amnestoval domobrance. "Ukrajinci musí splnit svou část, což znamená respektovat příměří, i když je to pro ně nyní složité, protože na druhé straně frontové linie bojuje Rusko; udělit amnestii těm, kteří spáchali trestné činy, jež jsou součástí tohoto konfliktu; musí proběhnout místní volby; a územím musí být přidělen zvláštní status, jak je to uvedeno v Minských dohodách", řekl zvláštní zástupce ministerstva zahraničí USA.


"Nakonec chceme, aby obyvatelé Donbasu žili v bezpečí, aby tam byla obnovena ekonomika, aby se tam měli možnost starat o sebe a své rodiny, aby tam stát poskytoval všechny potřebné služby a aby se lidé vrátili k normálnímu životu", dodal.

24. dubna poradce Zelenského Aparšin vyloučil přímá jednání s DLR a LLR.

Kolomojský: Ukrajině nepomůže ani Západ, ani plivání na portrét Vladimíra Putina

Podle názoru oligarchy Igora Kolomojského Ukrajině nepomůže ani Západ, ani plivání na portrét Vladimíra Putina.

"Co je mimořádného na tom, že Rusko začalo vydávat své pasy ve zjednodušeném režimu obyvatelům DLR a LLR? Absolutně nic. Na prohlášení kyjevského vedení tato situace nic nezmění", řekl Kolomojský.

"Ale prezident přece musí nějak zareagovat", odpovídá reportér Denis Bigus.

"Jakým způsobem? Postěžovat si Západu nebo plivnout na portrét ruského vůdce? Už bylo dost citování Ostapa Bendery, který říkal: "Západ nám pomůže". Nikdo nám ještě nepomohl a nepomůže.

Starý prezident se vyjadřoval při každé příležitosti po celých pět let. Copak díky tomu skončila válka na východě země, nebo se Krym vrátil do jurisdikce Ukrajiny? Ulehčila se situace, bylo lépe? Všechna tato prohlášení už nikoho nezajímají", je přesvědčen oligarcha.

Dříve byl Kolomojský zastáncem politiky Kyjeva. Dokonce financoval dobrovolnické prapory na Donbasu, ale v poslední době se jeho světonázor ostře změnil. Vyzývá k ukončení občanské války v Luganské a Doněcké oblasti cestou jednání s vůdci DLR a LLR.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. Pozor! to bude zase nějaký pořádný podraz od Chazarů.

  OdpovědětSmazat
 2. Klidně Volker může vykládat co mu slina najazyk přinese. On sám osobně se podílel na podpoře banderovců, vychvaloval Ajdar i Azov. On slintal při křiku "Sláva Ukrajině", ani necekl když připravovali jazykový zákon, který zakazuje miliónům lidí mluvit rodným jazykem. Nejen ruštinou. Kterýkoliv politik by přišel s jeho návrhy, tak nacisti z Ajdaru a Azova ho prostě oddělají a není síly, která by jim v tom zabránila. Vyhlásili to jasně a nekolikrát! A trvají na tom dodnes. Stačí se mrknout na YT. "Armáda" je pro smích. Sami realističtějsí politici (např. Muraev, Červoněnko) říkaji jasně: "Krym nebo Donbas můžeme získat zpět pouze tak, že přesvědčíme lidi, kteří tam žijí, aby se vrátili k Ukrajině". A v tom to je. Pět let je na Donbasu vraždí, přerušilijim dodávky vody, elektřiny, plynu.. Odstřihli jakékoliv spojení a vyhrožují jm vybitím. Zahynulo 10 0000lidí, mladých, starých, žen i dětí. To samé na Krymu. Vraždění tam zabránili Rusové. Ale ne úplně. Lidi vracející se z Ukrajiny na Krym pobíjeli kyjevští náckové, upalovali je v autobusech (Muraev). Takže mrtví byli. Navíc za pět let tam Rusové postavili most, letiště v Simferopolu, dvě velké elektrárny (Siemes turbíny), silnice, školy.... Lidi se Ukrů, vysmáli. Takže Ukrové i s Volkerem moho na tato území zapomenout. Čím dříve tím lépe.

  OdpovědětSmazat
 3. Jediné, co bude pro Ukrajinu dobré je stát se součástí Ruska a ukrajinské vojnové zločince a to myslím od vojínů po generály postavit ke zdi a zastřelit. Ukazuje se, že Ukrajina bez Ruska nemůže existovat. Na druhé straně bych se divil, kdyby obyvatelé LLR a DLR odpustili Ukrajincům zvěrstva, které na nich spáchali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to přesně tak . Těžko někoho přesvědčíte o dobrých úmyslech , když mu vyvraždíte rodinu .
   Ukroši nabízejí něco ve smyslu co jsme si to jsme si . No ale to v tomto případě nemůže fungovat . Nejdřív je nutno všechny ty co vraždili bezbranné lidi , ženy a děti postavit před soud .Stejně tak i ty kteří je v tom podporovali . Pak se může začít o něčem jednat . Dříve ani náhodou !

   Smazat
  2. Zajímavým a složitým je samotná definice Ukrajince. Není to Rus, Rusín, Maďar, Polák,Moldavan, Rumun, Tatar atd....Pak zbydou jen Bandera, Šuchševič, Petljura, Machno a ??

   Smazat
 4. Právo na mateřský ruský jazyk,ten,který matka učí své dítě od narození,nelze rusům na Ukrajině zakázat.Jedno,zda na Krymu,Doněcku,či Lugansku.Otázka zní,zda má prezident Ukrajiny dostatek moci a síly,ukončit válečný stav a uznat právo občanů na sebeurčení.Otázkou je,zda prezident Ukrajiny není jenom obyčejný šašek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. President Ukrajiny je jenom další vyvolený administrátor globalistického záměru.

   Slova tečou jako voda, ale činy se dějí nazávisle na dřístech politiků i náboženských fanatiků, či profesionálů náboženského průmyslu těžby benefitů a moci. Kolomojskému jde o kšeft, o zisky, o moc. Jako ostatním. A nejde-li to po benderovsku, tak to půjde třeba po šlachtecku nebo po popovsku, nebo přes slibotechnu... Cíl zůstává stejný.

   Smazat
  2. 22:14 naprostý souhlas. Já jsem byl na Ukrajině několik krát a projel jsem ji od Užgorodu po Doneck. Všude jsem se rusky domluvil a neměl jsem s Ukrajinci žádné potíže. Dokonce i policajt v Mukačevu, který chtěl po mně pokutu 2000,-Euro za přejetí z pruhu do pruhu na křižovatce mluvil na mně čistou ruštinou. Nakonec ten ukrofízl se spokojil s částkou 100 UAH (přepočtem asi 100,-Kč). Na Krymu v Jaltě průvodkyně na zámku v Livandií mluvila také rusky. V Charkově se běžně mezi sebou baví lidé rusky. Navíc se ruština probojuje do světových jazyků. Rusko je velká země a kdo chce uspět v obchodování s Ruskem, bude muset umět rusky.

   Smazat
 5. Banderovci potřebují léčbu olovem u zdi. Pak jim bude lépe a jejich sny se vyplní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:27 Ty frajere se samospouští, jseš stejný jako oni. I když bych tě neléčil olovem,ale pár fackama.

   Smazat
 6. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zena-ktera-pri-ostrelovani-Donbasu-prisla-o-dceru-a-muze-a-sama-o-ruku-promluvila-pro-PL-Ukrajina-pro-me-zemrela-Maji-nas-za-svaby-a-krysy-Bombarduji-skoly-skolky-580549

  OdpovědětSmazat
 7. Žeby konečně Kolomojský přišel na to že se o žádnou us pomoc nejedná. A že by byly v případném konfliktu první na řadě.

  OdpovědětSmazat
 8. No nevím, dokud neodezní nacismus vlády, parlamentu a i nemalé části obyvatel, do té doby těžko mohou v Kyjevě uvažovat o návratu území, která se od nacismu odstřihla. A já sám nevěřím, že by byli politici i mnozí občané na Ukrajině natolik IQ, aby pochopili, že jiné cesty není - pokud nechtějí rovnou válku a totální rozpad státu. Ale oni nejsou jediní Slované s nacistickým myšlením, velkopanským, nadutým, domýšlivým jednáním - hned naši sousedé Poláci, Slováci, Chorvaté... Kdepak se v nich bere ona nacionalistická nabubřelost s kvalitou pouťových balonků? Tedy i proto se paktovali i poskakovali v taktu nacistického Německa proti ostatním slovanským národům za 2. světové války!!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.