Reklama

úterý 21. května 2019

Výběr z RT

21. 5. 2019
Po Triumfu: Erdogan se zaměřil na společnou výrobu S-500 s Ruskem ZDE.
USA vyčlení 8 milionů dolarů na rozvoj "kritického myšlení" studentů v Bosně a Hercegovině ZDE.
"Úder po reputaci": jak interní dokument OPCW zpochybňuje prohlášení organizace o chemickém útoku v Sýrii ZDE.
Brusel popřel zvěsti o ruském vlivu na volby do Evropského parlamentu ZDE.
NATO si bude osvojovat zkušenosti Ukrajiny v boji proti "ruské taktice hybridní války" ZDE


Po Triumfu: Erdogan se zaměřil na společnou výrobu S-500 s Ruskem

Turecko má zájem po dokončení smlouvy s Ruskem na dodávku S-400 Triumf o koupi a také o společný vývoj a výrobu raketových systémů S-500. Oznámil to prezident republiky Recep Tayyip Erdogan. Dříve bylo v Rusku uvedeno, že je možná výroba protiletadlových raketových systémů společně s Tureckem. K tomu je nutné se dohodnout na jednotném systému technických standardů mezi oběma zeměmi, soudí experti. Ruská federace má podle nich zkušenosti takové spolupráce s Indií.

Vzdělávací páka: USA vyčlení 8 milionů dolarů na rozvoj "kritického myšlení" studentů v Bosně a Hercegovině

Agentura USA pro mezinárodní rozvoj (USAID) hodlá vyčlenit 8 milionů dolarů na rozvoj "kritického myšlení" studentů v Bosně a Hercegovině. Je to uvedeno v dokumentu, s nímž se agentura RT seznámila. Jak se experti domnívají, Washington použije změnu v bosenském vzdělávacím systému, aby orientoval mladou generaci země na americké hodnoty.

"Úder po reputaci": jak interní dokument OPCW zpochybňuje prohlášení organizace o chemickém útoku v Sýrii

Na internetu se objevil interní dokument OPCW, v němž experti organizace dospívají k závěru, že cisterny s chlorem, použité k "chemickému útoku" v syrské Dumě, s největší pravděpodobností nebyly shozeny ze vzduchu, jak bylo uváděno dříve, ale byly přineseny ručně. Ve své zprávě o incidentu v Dumě v dubnu 2018 však OPCW ignoruje tyto závěry specialistů, které se mohou stát potvrzením toho, že chemický útok byl inscenován a sloužil jako záminka pro údery západní koalice na zařízení syrských vládních sil.

Sága o vměšování: Brusel popřel zvěsti o ruském vlivu na volby do Evropského parlamentu

V předvečer voleb do Evropského parlamentu diskutují západní média možný ruský zásah do procesu hlasování. Vedoucí belgické generální informační a bezpečnostní služby Claude Van de Voorde však prohlásil, že "v rámci volební kampaně není pozorována žádná aktivita Ruska ".

Tradice aliance: NATO si bude osvojovat zkušenosti Ukrajiny v boji proti "ruským taktikám hybridní války"

NATO má v úmyslu prostudovat zkušenosti Ukrajiny v boji proti "ruským taktikám hybridní války", aby je využilo při výcviku vojenských specialistů v zemích aliance. Je to uvedeno v popisu programu NATO, s nímž se RT seznámila. Rovněž se uvádí, že vzdělávání v oblasti boje proti hybridním hrozbám rozšíří možnosti vojenských vzdělávacích zařízení zemí NATO a Ukrajiny. Moskva opakovaně uváděla, že nevede žádnou hybridní válku proti Kyjevu. Iniciativa NATO má jednoduše ukázat podporu ukrajinským ozbrojeným silám, říkají experti. Podle nich však Ukrajina počítá s podstatnější pomocí, ale nedostává ji.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

26 komentářů :

 1. NÁMI OBDIVOVANÝ PRESIDENT USA NEPOTŘEBUJE MILIONY DOLARŮ

  vyčleňovat pro ČR,kritičti voliči ČR jsou dnem i noci připraveni nu to dělat zdarma.
  Stači poslat obdivný dopis pane presidente tomuto webu,který vám drži palce a přispěvek na inkoust a bude hotovo !
  Kdo je proti,at to tady napíše a zdůvodni!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Působi zde americký aktivista pan Honolulu,co kdyby jsme se ho zeptali,zda by nenapsal na twiiter v našem zástupu občanů ČR ,webu NR vzkaz panu presidentovi USA,že ocenujeme jeho přispěvek k miru a tak.
   Dopis by se dal sestavit jako náš návrh a korekturu by provedl pan LULU.
   Připadný peněžni přispěvek pana presidenta na práci tohoto webu by mohl pak jit fifty,fiftty pan LULU by mohl poslat pak i fotku jak ty peníze rozprasil se svými milenkami či něco pódobného.

   Smazat
  2. 16:20 - jako ironie dobrý, jako vážně míněný návrh však svědčí o vážné diagnóze.
   Nebo máme rozumět harašením zbraní okolo Venezuely či plánování jaderného útoku proti Íránu za "příspěvek k míru"?!

   Smazat
  3. 16.42
   Je docela možné,že pan president TRUMPF o ničem nevi,jen si všimněte,že sotva mluvil telefonem se svým partnerem panem PUTINEM,TAK COSI SE TAN DĚLO.
   Je to vidět i v tom,že když se tam v tom kanclu pod nim sejdou jeho podřizeni a chteji 100 mini atom pum,že jako zdemoluji Iráku pysk,tak je jasné,že okamžitě chtěji,aby měli arabi pořádnou atomovou munici a se prdlajs bomby.
   A po poradě se všichni vyroji a řehtaji se jak koně za zády pana presidenta,kterého už jejichj návrhy na válku prý nudi a chce jenom nir.

   Smazat
  4. Interní hodnocení ruských analytiků je, že VVP před Pompeiusem kapituloval na celé čáře.
   V zájmu svých nejvlastnějších oligarchů aby nemručeli a nebyli neklidní.

   Má na čase, aby si vybral mezi nimi a státními aparátníky, kteří jsou stále častěji zatýkáni ve svých bytech, naplněných bankovkami po strop.
   Tohle přece není žádný bydlení.

   Bordel světovy neustále kyne, kdo se nezbláznil doteď, zblázní se teď, sanhedrin je v tom jako doma a Trumpf ho v tom podporuje.
   Hodiny jdou pozpátku.

   Sedm mrtvejch muh.

   Smazat
  5. T se nám tu náhle urodilo fantastů a manipulátorů. Dost se bavím. Vnitro má snahu, ale přece jen mu to zatím moc nejde. Chtělo by to trochu inteligence. Ale jako sranda dobrý.

   Smazat
  6. Vsude pisou ,ze Putin ukrad vsechny penize , diamanty a zlato pro sebe..A ze ted kazdej Rus musi zebrat..Nez chcipne brzy.
   System se nazyva Kleprocracie, tedy ukradnu vsechno,co muzu i ti co je pribyty..
   V USA bidu nemaji nebot se tam , nekrade ani trochu. A lidem se doprava vseho ..
   Maji problemy s prebytkem potravy a co potrebuji si koupi radeji 2x nebo vickrat.
   Tak se stalo ze maj vseho dost , uplne dost az nad hlavy dost a prilis..Jako my.

   Smazat
 2. jestli budou stejně úspěšní v boji proti Rusku jako ukrajinci,myslím ty banderovské, říkám, jen si osvojujte, hoši, s chutí do toho, hlavně se učte utíkat.

  OdpovědětSmazat
 3. Je úsměvné že chtějí podporovat kritické myšlení. Pokud někdo myslí kriticky tak ví co je to za zrůdné parazity. Jsou tak sebestřední že nevnímají jak jsou nemorální.

  OdpovědětSmazat
 4. Ony ty žvásty ze Sputniku ještě někoho zajímají? Ta aféra v Rakousku zase ukázala o co Rusku jde. Rozštěpit celou Evropu tak i NATO a EU.Putin je světový darebák číslo 1*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta aféra v Rakousku je čistě vnitrorakouská. S Ruskem nemá nic společného. Chápeš blboušku?!

   Ta mladice, pro kterou Strache ztratil politickou kariéru, byla z Ruska jen virtuálně. Nasazena na Stracheho byla od rakouských (a možná i bruselských) režisérů celé aféry. Ale vykládej to povrchnímu blbovi, který nechápe z politiky nic, jen převzatou nenávist k Rusku.

   Smazat
  2. A 17:39 je světový dement č 1*

   Smazat
  3. Vy dva idioti se chlácholte tím, že to není Ruská akce. Tady je jasná ukázka Ruského státního vměšování, do politiky jiného státu, jak už tisíckrát v historii. Vy dva blbečkové si dál sněte ten vá š fašounský ruský sen.

   Smazat
  4. 15:25
   Rusko na tom nijak nemohlo těžit, s Kurtzem by se domluvilo. Je jasné, odkud vítr vane, tudíž je jasné i to, že jsi nemyslící ovce.

   Smazat
 5. Trumpu bylo globální spiknutí. Trump Coup Největší porušení ústavy v historii - Kevin Shipp Video
  https://beforeitsnews.com/v3/opinion-conservative/2019/3452131.html
  https://beforeitsnews.com/v3/economics-and-politics/2019/2518257.html
  Prezident Trump říká, že Hluboký Stát se pokusil o převrat.
  Je to smrtelná rána Demokratické straně, když tyto věci vyjdou. “ V příštím roce bude v levici příště spousta násilí. To je jeden z důvodů, proč musíte uplatnit svá práva 2. dodatku. . . kvůli tomu, co Levice s těmito zjištěními udělá, a co bude pro Smrtonosnou stranu demokratickou stranou a smrtícím rytířem pro převzetí naší ústavy a kultury. Exponenciálně vzbudí násilí.

  OdpovědětSmazat
 6. USA + celý západ veřejně vyhlašují, že chtějí rozštěpit a zničit Rusko, a když by se o totéž pokusil Putin tak vyjí jako prašiví psi na měsíc. Aféra v Rakousku nemá s Ruskem nic společného. Ta ženská byla Litevčanka a byl to podvod z Německa. Tak nevím, kdo je ten darebák č.1.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V kazdem pripade ty a tvi kamosi jste z toho vysli jako banda ruskych trubek:-)

   Smazat
  2. darebák č.1 je Anonym 17.39

   Smazat
  3. Zas nějaký studentík si hraje na elfa. Co elf, to blb. Opět degradace jedné pohádková postavy.
   Jako trubka tu samozřejmě je pitoma 17:39 resp. 19:39.
   Chřestí rolničkami a já se směji.

   Smazat
  4. Druzja, ní šagu nazad, ustupljaď nělzja za námi Radosta.

   Smazat
 7. Pánové kdybyste na Putina měli, tak tu nebudete troušit takové pitomosti. Holt komu není s hůry dáno v apatice nekoupí a nikdo moudrý z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali ve velkém. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 8. Autonomní čínsko-ruský internet = cesta k PLNÉ Putinsko-siťinpchingské svobodě médií!

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Jsme zde mezi svými, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, bez ohledu na současné šílení kdysi dobrého komunisty a putinisty s.s.Davida.

  Proto s VELKÝM ulehčením vítáme akt fašistické vlády agresivních USA: Embargo na klíčové součástky klíčového modelu národního podniku Huawei, bez něhož nebude plně fungovat získávání důležitých informací od naivních západních majitelů výrobků n.p. Huawei.

  Proč vítáme toto jednostranné, předem připravené a ZCELA ZLOČINNÉ rozhodnutí?
  Protože ve svým důsledcích přinese PLNOU Putinsko-siťinpchingskou svobodu internetu i ostatních moderních médií!

  Ano, jakmile si n.p. Huawei začne sám vyrábět všechny potřebné součástky, tak vyčištění mediálního prostoru od nepřátelských informací je pouhou otázku času!
  A také cílevědomého + neutuchajícího úsilí našich ruských a čínských státně-bezpečnostních orgánů, samozřejmě.

  Ano, v budoucnu budou existovat DVA na sobě nezávislé internety:
  Ten západní, plný podlých lží
  • naší západoasijské kultuře a společnosti
  • našich národních Vůdcích
  • našem radostném budování komunismu-putinismu-siťinpchingismu
  • jakýchsi „zločinech“ proti jakýmsi směšným „lidským právům“, údajně páchaných KGB/FSB, obnovenou StB a čínskými státně-bezpečnostními orgány.

  A vedle něho (NAD ním, vysoko nad ním!) bude NÁŠ internet, na němž nikdo nenajde ANI SLŮVKO proti našim národním Vůdcům, ani slovíčko pomluv našich šťastných zítřků.
  A co víc: Pokud se nějaký zrádce, dosud neodhalený kavárník-havlista, pokusí na náš internet propašovat JAKOUKOLI pomluvu, tak se odhalí – a my s ním naložíme příslovečně rusko-čínsky humánně. Prodej jeho orgánů do kapitalistického zahraničí nám přinese cenné devizy.

  Přirozeně: Prvním + ZÁKLADNÍM předpokladem 100% zavedení našeho internetu v naší vlasti je návrat nepřemožitelné Armády Ruské federace do Česka, a následný návrat Česka do Velikého Ruska; to dá rozum, že.
  K tomu NÁDHERNÉMU okamžiku vede krátká cesta: Odchod ČR z NATO a EU, a odeslání Zvacího dopisu č. 2 do Moskvy.
  Zanedlouho poté už neprůstřelné rusko-sovětské tanky budou drtit odporné Pražáky-kavárníky doslova PO TISÍCÍCH.
  Ach, to bude TAK KRÁSNÉ !

  Komunismus-putinismus-siťinpchingismus – budoucnost lidstva!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POZOR – ВНИМАНИЕ !!

   Výše uvedený příspěvek jsem vložil již PODRUHÉ, neboť ten původní (z 21. května 19:56) zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


   Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
   Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

   Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
   A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
   Pohov!

   Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


   P. Radosta

   Smazat
 9. To Turecko dělá správnou věc že si koupí obranu proti usa stačí ty zničené země kolem nich.

  OdpovědětSmazat
 10. 2:01
  A i zde se projevuje smysl Ruska pro spolupráci. Nikoliv jen předání předražených komplexů, ale spolupráce.
  To nánm sem chtějí ti kreténi z US nasrat předražené vrtuníky a podobný šrot. A ještě budeme platit údržbu na nejasných podmínek ( určitě také značně předraženou)
  Václav

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.