Reklama

pátek 17. května 2019

Zakázala ODS moji včerejší přednášku v Brně?

Petr Hampl
17. 5. 2019   Parlamentní listy
Včerejší přednáška a beseda, kterou jsem měl mít v Brně v Knihovně Žabovřesky, byla zrušena z rozhodnutí vedení Knihovny Jiřího Mahena, kam dotyčná pobočka spadá. Podnětem byla „kampaň“ vedená studentem mediální komunikace na Masarykově univerzitě. Jako obvykle se neodvážil konfrontovat tváří v tvář. Nedal si ani práci zjistit, čím jsem vlastně tak hrozný. Nenašel si čas ani na patnáct potřebných minut. Má tedy proti mně pouze povšechné tvrzení, že jsem „známá postava ultrapravicové scény“. Takže až zase vyrazím s přezdívkou Geronimo do akce, fanoušci Baníku, třeste se! Pan udavač připojil ještě tvrzení, že jsem antisemita. Přitom si mohl během pár minut dohledat, že občas dělám společné přednášky s rabínem a že jsem veden na různých seznamech „Židů ve veřejném životě“ a „pomahačů Židů“. O fenoménu novodobého udavačství jinak píši podrobněji ZDE a tematicky mě doplňuje kandidát na poslance Evropského parlamentu Ivan David ZDE.

Ale já nejsem z Prahy!

Žádný z tajemné množiny lidí, kteří moje vystoupení zakázali, nebyl schopen něco veřejně vytknout knize Prolomení hradeb, kterou jsem chtěl představit. Připomínám, že v Brně nevládnou Zelení, Piráti ani Žít Brno. V čele města stojí primátorka města Brna JUDr. Markéta Vaňková z ODS. „Knihovna Jiřího Mahena v Brně, příspěvková organizace je největší veřejná městská knihovna na Moravě a druhá největší v ČR. Zřizuje ji od roku 1921 Statutární město Brno,“ píše se i s chybou v interpunkci na webových stránkách knihovny.

Mimochodem, ve stejný den korporace Facebook vymazala aktuální díl videopořadu Prolomení hradeb. Pojednával o chudobě a různých sociálních problémech. Snad obsahoval určité nové pohledy, ale podle mého názoru nic kontroverzního. Zdá se, že „soudruzi“ si před eurovolbami nejsou příliš jisti lidovou podporou.

34 komentářů :

 1. známe tyhle metody... to všechno už tady bylo za bolševika. Obsah se mění, ale forma zůstává stejná. Nicméně všeho do času...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo pane Slávku, to ale udávaly normální lidi ponejvíce soudružky z uličních výborů, tedy nevzdělané "hokyně". Nyní píší agitky údajní studenti.
   Mně to spíš zavání III. Velkoněmeckou říší, kde nacistické agitky a studentské bojůvky postupně ovládly i VŠ studenty.
   Ale je pravdou, že i u nás byly po "vítězném"únoru 1948 tzv. akční trojky, které "vyakčňovaly" většinou nekomunistické studenty.
   Že by se nám začínala historie nějak opakovat?
   Pokud ano, tak nechť je to raději komedie než tragédie.

   Smazat
  2. Hlavními semeništi těchto bojůvek jsou FF UK v Praze a FF MU v Brně. Ale, bohužel, mnohdy samotní studenti za to nemohou. Jsou naverbovaní "pedagogy" a někteří na to mají i státní granty (třebas jako Člověk v tísni). Další příklad takového "studenta sociologie" je zde:
   https://kremlik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=457468
   Nejnovější příklad je z diskuze po panelové diskuzi k Fake News(studentka sociologie, která vystoupila s dotazem po panu rektorovi):
   https://www.youtube.com/watch?v=UjzjWsnHxRw
   PK2

   Smazat
  3. Děsivé, ale u ODS mne už nic nepřekvapí. Kradli a loupili a když lidé trochu zapomněli, tak alespoň vylučují a zakazují. Zlatí komunisté...

   Smazat
 2. Pane Hampl ! Vy zijete mezi PRASATY a pokud nebudete chrochtat jako oni, tak vam zakazi vyjadrovani na jakekoliv thema.
  Ta zminena knihovna v Brne je urcite bezcenna, kdyz tam vladnou oni !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ramón 17. května 2019 1:08, po několikáté?

   Floriďane a co ty SANKCE Trumpa kolem Orbána? Když nebude brát americké zboží? Ve svobodném podnikání!
   A ty se v něm tedy vyznáš, podle mne se tímto chová jako velký POKRYTEC. Orbána plácá po ramenou a za zády ty jeho panovačný SANKCE na Maďary!? Prezident vesmíru, leze mu to na bednu, srovnej si ho ...

   Zdraví Ramón

   Ps. Nemyslím v trenírkách!

   Smazat
  2. Škoda pane Hample, že jste zatajil jméno Moravana UDAVAČE -> bude z něho jistě geniální lékař, přímo Aesculapius, když má místo studia čas na aktivismus a donášení (jistě nejenom) vašich aktivit na GESTAPO. Nota bene, GESTAPO bylo v Brně z celého protektorátu nejoblíbenější... s největším lidovým zázemím. Asi vás chlapec postrádal na pochodu - tryzně - za pěšky odsunuté Němce z Brynclu do Německa.

   Smazat
 3. Je to práce ODS. Když stačí nějaký e-mail od nějakého studenta a jen jeden - je to jasná práce ODS !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro anonym 17.května:

   Vaše ironie není zcela na místě.
   Knihovnu řídí radnice - pod vládou ODS.
   Dopis navedeného nebo blbého studenta je samozřejmě jenom záminka pro zákaz.

   Já v tom naše milé Brňáky poznávám.
   Ryba vždycky smrdí od hlavy a maloměstské Brno se úspěšně snaží konkurovat Praze.
   PB

   Smazat
 4. ANO, s předsedou Fialou bude líp (až naprší a uschne).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli on ten student skutečně existuje.

   Smazat
 5. Já jsem si Prolomení hradeb koupil, přečetl a musím konstatovat, že je to standardní sociologická práce.
  Realistický popis současné situace.
  Očekával jsem, jaké hrůzy na mne vyskočí, obrnil jsem se tuhým morálem a ono nic! Dobré příměry např. přirovnání eurobyrokratů k parukářům na dvoře Ludvíka XIV. Hlubší analýza různých vztahů, ale žádné konspirační teorie, naopak střízlivé. Osobně bych si dokázal představit mnohem sžíravější a ostřejší práci.
  Pokud toto režim zakazuje, tak je v asi v hodně těžkým průseru.

  OdpovědětSmazat
 6. Kdo, konkretne, je ten student?
  Proc muze on iniciovat zakaz konkretniho Hampla a nemuze nekdo jiny iniciovat zakaz konkretizovaneho udavace.
  Nemluve o tom, kdo takove jednani inicializuje a realizuje?

  OdpovědětSmazat
 7. Udavači a kolaboranti opět na scéně.
  Ředitelka knihovny je Ing. Libuše Nivnická.
  Dozvíme se někdy i jméno práskače?

  OdpovědětSmazat
 8. Bude moc dobře když soudruha fialu zlikviduje nová strana Klause ml.

  OdpovědětSmazat
 9. Jiří Jírovec17. května 2019 10:59

  Pane Hample, nejde o víc než o důsledné uplatňování hesla "Nejsme jako oni". Je třeba napravit Havlovu chybu, jemuž touha po moci nedovolila, aby se řádně porval s třídním nepřítelem.

  Když byli u moci "oni", spisovatelé a umělci byli pronásledováni. Když bylo nejhůř tvořilo se pod pseudonymy a jmény kamarádů. Stb byla blbá, že na to nepřišla a obecnému lidu to nevadilo.

  Nová generace, sycená orwellovskými chvilkami nenávisti bere věci do vlastních rukou a zasahuje, nejraději s předstihem.

  To se pěkně povedlo v Kralupech co jsou nad Vltavou. Prověřených básníků si tam váží, kdežto zmetky posílají ke všem čertům.

  Karel Sýs, člen poroty autorské soutěže básníků, známé jako Seifertovy Kralupy, dostal v červenci 2018 od pořadatele tento milý dopis:

  "Mnohokrát děkuji za skvělou práci při vyhodnocení letošní autorské soutěže. Naše účetní vám pošle odměnu za vykonanou práci. Mám nemilou povinnost poprosit vás o vaši neúčast na sobotním slavnostním vyhlášení vítězů autorské soutěže. Tento krok vedení města je podmíněn kauzou, která nyní kolem vás probíhá. Děkuji."

  Onu "kauzu" vyvolal literární nedouk Vojtěch Pikal, místopředseda Sněmovny za Piráty, který z neznalosti hesla "důvěřuj, ale prověřuj" nechal seznam navržených pro státní vyznamenání, který Sýsovo jméno obsahoval, proklouznout mezi svými podvýborovými prsty.

  Pirátova ostudná chyba byla napravena dřív než Sýs vyznamenání za zásluhy o literaturu vůbec dostal. To je ta správná bdělost a ostražitost z kuchyně ODS a STANu.

  Letos byli z poroty pro jistotu odstraněni i její předseda Dušan Spáčil a Eva Frantinová. Jejich hřích nejspíš spočívá v tom, že se kdy přiblížili ke Karlu Sýsovi a Unii českých spisovatelů.

  Pan Hampl je na tom hůř než zavržení básníci. Do hry totiž vstoupilo obvinění z antisemitismu. Není mocnější kletby. Dojeli na ni Topolánek i Klaus jr. Proti tomu je nálepka, kterou dostal přes držku Karel Sýs přátelským pohlazením.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kam jsme se to dostali?

   Smazat
  2. 11.14 Kampak asi? Tam, kde GESTAPO mluví anglicky a česky..

   Smazat
  3. Blížíme se k bodu, kdy těmi neomarxistickými idioty z profesorského sboru našich univerzit vychovaní zfanatizovaní mladí liberální pokrokáříčci přerostou své učitele, utrhnou se ze řetězu a začnou dělat jim i ostatním lidem ze života peklo stejně, jako zblblá Maova mládež v Číně za tzv. "kulturní revoluce" a zbytek národa se zdravě nasere a "začistí" je, jako to proběhlo tam...a vymlátí je, jako myxomatózní králíky..."Kdo nezná svojí minulost, musí si jí prožít znova" a jak vidno, tak ji neznají ti mladí agilní debilci z univerzit a ani jejich mentoři, kteří je tak zparchantili...

   Smazat
 10. Připo*ranost. Mozky vymyté. Zárodky budoucích fašistických bojůvek... Hamplovi zrušili přednášku a je rušno. Podívejte se proč:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pripo-ranost-Mozky-vymyte-Zarodky-budoucich-fasistickych-bojuvek-Hamplovi-zrusili-prednasku-a-je-rusno-Podivejte-se-proc-581796

  OdpovědětSmazat
 11. Ten udavač, který momentálně studuje mediální komunikaci, musí být ukázkové hovado. Samozřejmě mnohonásobně urostlejší hovada musí být ti, kteří jeho "aktivitu" zneužili. Nepochybuji, že se označují za demokraty a liberály.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vláda schválila na konci dubna pojem "předsudečná nenávist". Měl by se jít udat spolu s těmi urostlejšími hovady. Obojí je jim vlastní.

   Smazat
 12. Itálie „vyhlásila válku nevládním organizacím“ – bude pokutovat lodě za záchranu přistěhovalců:

  http://svobodnenoviny.eu/italie-vyhlasila-valku-nevladnim-organizacim-bude-pokutovat-lode-za-zachranu-pristehovalcu/

  Herečka Silvana Heißenberg píše Merkelové: Jste největší kriminálnice a nejvíce opovrhovaná spolková kancléřka, kterou musí německý národ trpět:

  http://svobodnenoviny.eu/herecka-silvana-heisenberg-pise-merkelove-jste-nejvetsi-kriminalnice-a-nejvice-opovrhovana-spolkova-kanclerka-kterou-musi-nemecky-narod-trpet/

  Hrozby proti Madurovi ze strany Guaidoa a USA nemají nic společného s demokracií:

  http://svobodnenoviny.eu/hrozby-proti-madurovi-ze-strany-guaidoa-a-usa-nemaji-nic-spolecneho-s-demokracii/

  OdpovědětSmazat
 13. Co se asi bude dít , až tito studenti dostudují a vstoupí do politiky ? A co by asi měli dělat jiného ? S vygumovanými mozky nejsou schopni se v normálním životě uživit tak hurá do politiky tam je pro ně Eldorádo . Tam se budou cítit jako ryby ve vodě a nějakou štiku v podobě Hampla nebo Okamury mezi sebe určitě nepustí .

  OdpovědětSmazat
 14. Inu, tak nějak osobně vidím komunismus=demokracie(ta naše!). Prostě, když jste nepohodlný, neprdnete si tam ani tam!!! Čím jsme si v tomto oboru polepšili? P.S. Základ demokracie: Nesouhlasím s tebou ale udělám vše aby si svůj názor mohl veřejně vyslovit!!! To je demokracie! M.R.

  OdpovědětSmazat
 15. V kapitalismu nikdy opravdová demokracie nebyla a nebude.To co se děje je hra na demokracii. Pokud se náhodou nepodaří volby dostatečně "přizpůsobit",následují neustálé útoky a ataky masmédií a nezvolených "demokratů"!Viz Tramp i Zeman.

  OdpovědětSmazat
 16. Dneska stačí napsat anonymní blábol s tím, že jsem student a druhý má zaracha? To se tedy soudruh Štěpán šeredně mýlil, když tvrdil, že tu nebudou poroučet děti. A to ti studenti z 89 ještě neměli "kvalifikaci" těch dnešních profesionálních osvětářů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Štěpán o tom mluvil v době minulé, až dnes se motají velmi aktivně do politiky(nastrčené) děti, vis Kiwi nebo Niki nebo jak se jmenovala. Šestnáctiletá dívka má dostat Nobelovu cenu! Ó, jaká to ostuda pro Havla...

   Smazat
  2. Jasně . Stačí v dnešní šílené době nechodit do školy hlavně v pátek ,hrát si na zachránce planety a máte Nobelovku jistou .

   Smazat
 17. Ó jak jsme dnes rádi, že "nejsme jako oni"...

  OdpovědětSmazat
 18. To co tu čtu, tak si svoboda a demokracie "chrochtá blahem".

  OdpovědětSmazat
 19. Přišla jsem včera do knihovny a ono nic.Ale bude náhrasní termín. Ale v soukromých prostorách.Zas je tady doba,že knihy budou na indexu a číst se budou tajně v bytech.Nemyslela jsem si,že se toho znovu dočkám.:(

  OdpovědětSmazat
 20. V havloidní generaci je bonzáctví celkem běžný jev, přesto bych nevinil jednoho studenta, ale spíše neidentifikovalné kolektivní vedení knihovny, i kdyby k tomu mělo být kýmsi tlačeno.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.