Reklama

úterý 18. června 2019

Americká propaganda aneb Výroba záminek ke zločinné válce, už opět

Íránský voják nad Hormuzským průlivem 
Michal Brand
18.6.2019  Zvědavec
V Hormuzském průlivu došlo k útoku na dvě plavidla přepravující ropné produkty (norský a japonský tanker). Válečné propagandě Říše Zla je jasné, že za útokem stojí Irán. Prohlásil to fanatický neo-konzervativec Pompeo. Obrázky ve stylu Colina Powella a jeho pověstných „nezvratných“ „důkazů“ iráckých zbraní hromadného ničení zatím Pompeo nepředložil, ale hned jak Pompeo a jeho tým ořežou pastelky, tak nám něco namalují. Novináři, ti známí hlídací psi demokracie, zahýkají blahem jako oslíci neo-totality, a hned vzápětí se rozběhne naplno propaganda o nutnosti humanitárně vyvraždit několik set tisíc obyvatel Íránu.

Už nyní mordorská válečná propaganda hýká do světa „Írán neplní jadernou dohodu. Zčtyřnásobil produkci nízko obohaceného uranu“. Jde ovšem o dohodu, která jde nadstandardně vysoko nad rámec Smlouvy o nešíření jaderných zbraní, a její nedodržení Íránem tak stále nedává žádný základ pro jakoukoli oprávněnou kritiku nebo podezřívání Íránu. Navíc jde o dohodu, kterou samotný US mordor vypověděl. A to navíc poté, co tuto smlouvu nikdy US mordor ani nezačal dodržovat – Írán snížil svoje obohacování uranu v souladu se smlouvou a zásadně nad rámec povinností ze Smlouvy o nešíření jaderných zbraní, a USA ani nezačaly plnit SVOJE ZÁVAZKY Z TÉTO SMLOUVY.

Ale s obrázky a jinými emerickými nezvratnými důkazy se to nějak vleče - v USA buď nejsou k dostání ořezávátka, nebo v rámci multikulturní, moderní podoby vzdělávacího systému zmizela náročná dovednost jak ořezat pastelku.

Místo namalovaných obrázků zlého Íránce útočícího na tanker v Hormuzském průlivu zatím máme „nezvratný“ „důkaz“ z Halyvůdu. Na videu, které zveřejnil americký režim, je vidět člun u boku velké neidentifikované a neidentifikovatelné lodi. Na člunu je skupina nějakých lidí, která se patlá s něčím na boku zmíněné kdovíjaké velké lodi. Válečná propaganda Mordoru tvrdí, že na videu je skupina íránských vojáků, kteří z boku napadeného tankeru odstraňují minu, která byla vyrobena v Íránu, nevybuchla a tak by usvědčila Írán z útoku na tanker.

Zajímavé je, že íránská armáda umisťuje miny k potopení plavidla nad čáru ponoru. Jde zřejmě o nějakou obzvlášť zákeřnou íránskou taktiku. Ještě štěstí, že se nechají íránští vojáci při odstraňování důkazů při tajném teroristickém útoku tak ochotně nafilmovat americkým kameramanem z naprosté blízkosti. Možná mu i dali autogram.

Na Írán jsou už několik let uvaleny nelegální, protiprávní a zcela nelegitimní sankce ze strany Mordoru. Tyto sankce trvají i přesto, že Írán před lety podepsal a plně dodržoval nadstandardně přísnou dohodou o omezení programu jaderného výzkumu (a to i pro mírové účely; výrazně nad rámec toho, co je běžně po každé zemi požadováno v rámci dohody o nešíření jaderných zbraní).

Írán, země v rámci muslimského světa a daného regionu nadmíru tolerantní a s velkým respektem k lidským právům, včetně práv žen (nesrovnávejte s Evropou, srovnejte se Saudskou Arábií, Kuvajtem, Bahrajnem, Afghánistánem, který již 18 let usáci „demokratizačně osvobozují“ apod.). Írán, země nezničená americkou agresí, nerozvrácená, nezdevastovaná, fungující. A proto je Írán stejný cíl americké agrese jako fungující a na africké poměry nesmírně tolerantní a prosperující Libye za Kaddáfího. Írán, země nepodporující a nevychovávající teroristy (na rozdíl od Saudské Arábie, věrných spojenců US Mordoru, a nebo na rozdíl od „svobodného“ Afghánistánu, nebo koneckonců na rozdíl od samotných USA, které roky podporují islámské teroristy z AlKajdy a z Islámského státu v Sýrii). Írán, který si dovolil zapojit se v Sýrii do bojů proti Mordorem milovaným teroristům z Alkajdy a z Islámského státu. Írán, země, která je prvkem stability v regionu a tedy narušuje US strategii „rozvrat sousedů Ruska, rozpoutání válek na hranicích Ruska, které budou vyčerpávat Rusko, třebas i jen nepřímo“. Írán, země odolávající US mordorské strategii „rozvrátit, zničit, poškodit všechny ostatní, když už nemáme na to vyhrát pozitivním způsobem“.

Írán se snaží o ekonomické vztahy s ostatními zeměmi. Například nedávno byl na návštěvě Íránu japonský premiér. Aby Írán zpečetil vzájemné dobré vztahy, zaútočil a pokusil se potopit japonský tanker. Tak to alespoň tvrdí USA. A USA nikdy nelžou.

12. června navštívil japonský premiér Írán a jednal na nejvyšší úrovni – podle komentářů (např na BBC) mj. o možnostech, jak by mohlo Japonsko znovu začít dovážet íránskou ropu, protože Japonsku vadí americké sankce proti Íránu. 13. června ráno někdo zaútočí v Hormuzském průlivu na japonský tanker. No to byl určitě Írán. ;-) Na Putinův rozkaz, pod vlivem ruské reklamy na Facebooku. ;-)

Japonská posádka tankeru viděla zcela zřetelně dva rychle letící objekty, které zasáhly tanker a vybuchly. Podle emerického videa, na kterém je vidět „odstraňování nevybuchlé íránské miny“, šlo zřejmě o speciální íránské létající podmořské miny s raketovým motorem, které se automaticky umisťují nad čáru ponoru. Na japonském tankeru se také možná časem najdou stopy Novičoku. A kuchaři na japonském tankeru při íránském útoku možná také umřelo morče.

No. Já myslím, že debilita autorů těchto scénářů propagandy je už opravdu do nebes volající. Negramotní pasáci koz ze Somálska jsou vydáváni za univerzitně vzdělané lékaře a jaderné vědce ze Sýrie. Pětatřicetiletí silní muži z Afriky jsou umisťování na základní školy jako „nezletilé děti“. Pohlaví si může každý vybrat podle momentální nálady. Znásilnit nezletilou dívku nebo chlapce je roztomilé kulturní obohacení, pokud je pachatelem muslim nebo migrant nebo obojí. Sáhnout v kině v pubertě dívce na koleno je znásilnění, pokud se nedochoval písemný notářsky ověřený souhlas dané dívky, když se tedy takového strašlivého zločinu dopustil kluk-běloch. Skripala otrávili ruští agenti Novičokem, který mu natřeli na kliku u dveří, nebo vlastně na kliku u auta, nebo vlastně nastříkali z lahvičky parfému rovnou do obličeje, nebo vlastně přimíchali do pohanky, nebo vlastně nastříkali do klimatizace v autě, nebo vlastně umístili do tajné nádobky v kufru, nebo vlastně...no nebo vlastně ještě asi tak padesát jiných verzí. Duševně nemocná dívka bude určovat globální ekonomickou politiku, protože pouhým okem vidí molekuly kysličníku uhličitého a pouhým okem vidí, jak se kysličník uhličitý valí krajinou a ničí přírodu. Do nejmodernějšího dopravního letadla dáme speciální bezpečnostní software, díky kterému je letadlo neovladatelné a padá, ale to nevadí, opravovat se to bude až za dva roky, při příštím updatu softwaru. V rámci ekologického programu EU začneme pěstovat řepku, abychom spotřebováním 3 litrů běžné nafty vyprodukovali jeden litr bionafty, čímž prý snížíme svoji závislost na ropě. Vytvoříme a uzákoníme technicky nesplnitelné emisní normy, a když se ukáže, že existující absurdní normy nejde splnit, tak je ještě zpřísníme. Máme zkušenost, že jakýkoli software občas přestane fungovat nebo funguje zmateně, tak EUzákoníme, aby všechna auta v budoucnosti měla software, který umožní plné převzetí jejich řízení báječným softwarem – přesně podle zákonů EU tak pojem Blue death nabude zcela novou dimenzi.

Ach jo.

10 komentářů :

 1. Právě jsem četl na seznamu prohlášení amerického velvyslavnce. Podceninili jsme účast ve střední evropě. Ale napravujujeme to, byli jsme a budeme tady.
  Velké H..no pane velvyslanče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli to tak bude aspoň nebude eu blouznit o tom superstátu. To jim okupanti nedovolí nepotřebují další rádoby velmoc na smetišti.

   Smazat
 2. „Nejdříve střílejte, potom se ptejte a jestli uděláte chybu, já vás ochráním.“ (Herrmann Göring)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestlize si Iranci nashromazdili neco protiletadlovych zbrani , jiste se ted pasuje vse potrebne /skoda ,ze Putin odmitl jeho zazracne a strach a paniku nahanejici roury/,jestlize se jim podari na zacatky sestrelit a zneskodnit 50 a vice /odhad/,pilotu vypukne v leteckych silach panicky strach. Budou kricet na vladu,ze jim neposkytla poradne zbrane a letadla ,jako predtim jejich ochranu pri zbabelem masakrovani bombami civilniho obyvatelstvo vsude na svete ...
   Zacnou rozpory a ty se rozsiri vsude , kdyz obeti agresoru z USA budou stoupat. Do Iranu se neodvazi. Kdyby tak obrovske ztraty by znamenaly jejich konec.Jejich vykon v Iraku a Afganistanu je vice nez nepresvedcivy o jejich ubohe neschopnosti..
   Jejich lod umi napadnout i terorista /Cole/ a potopit letadlovou lod myslim neni problem..
   Mam porad dojem ,ze Trump je posledni president USA. nevim proc, ale pracuje na tom hodne..

   Smazat
 3. 21:46...Hihihi,tímto prohlášením byste rozplakal Poláky,ti žadoní: Víc Ameriky!Amerického bijce do každé polské katolické rodiny ;-)))
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 4. Články pana Branda vždy potěší (jsou krásně napsané) a současně rozpláčou (je v nich až moc pravdy)...
  Jdu si pro kapesník...
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2:26 Pokud jste opravdu hodně dojatá, dojděte si radši na nočník.

   Smazat
 5. Bavi se dva a jeden z nich je silenec a za chvilku mame silence dva. Bavi se dva a jeden z nich je terorista a za chvilku mame bud dva teroristy, nebo jeden z nich je mrtvej..
  Voli se politicke demokraticke strany v "demokracii" a
  za chvilku mame system ideologicke propagandy,ktera skonci v totalnim ,nejhorsim fasismus..
  Ideologie ma tu prednost ,ze racionalni zalezitosti treba dukazy, fakta a pravda jsou pro ne hole nesmysly , ktere zadny ideolog , fanatik nebere vazne.
  A kdyz tak, je za to vezeni, zanik..
  Fanatismus je dulezity ,protoze besni a terorisuje vsechny v oblasti 100% Abstrakce. Napr. Buh, rovnost mezi lidmi, vedecky materialismus , totem nejake bytosti,nekdo na krizi, demokracie , fanatik tvrdi ze existuji. A nic jineho.
  I kdyz nikdo nikdy nic takoveho nevidel,ani neuvidi.
  Zaprit to neni mozne ,prave z toho duvodu. Prijde gestapo, STB, CIA , USA armada ,inkvizice ,atd a muzou vsechno...
  Prijdou s velmi nebezpecnou otazkou , jak muzes poprit ze neexistuje ,co jsi nikdy nevidel.
  Tady je kamen urazu...To se opakuje..A des I dnes..

  OdpovědětSmazat
 6. Rád bych věděl, zda redakce NR publikuje některé texty opakovaně omylem, nebo úmyslně. JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:17 Myslím, že obé je pravda. Pokud si redaktor článek nestačil přečíst, vloží ho omylem znovu. Pokud si ho však stačil přečíst a článek je opravdu výborný, tak ho vloží úmylsně ještě jednou. Stačí to takto ?

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.