Reklama

čtvrtek 6. června 2019

Amerika mezi dvěma póly zoufalství

Chris Floyd
6. 6. 2019    chris-floyd
Jak se zeměkoule točí mezi dvěma póly nabitými zemským magnetizmem, kmitá náš názor na dnešní Ameriku mezi dvěma póly nabitými zoufalstvím. Když zaujmete pozici na pólu jednom, možná tam spatříte sama sebe vykřikujícího, že ještě nikdy nebylo tak zle, jak je dnes. Ale když se přemístíte na pól protilehlý, můžete tam znovu zastihnout sebe sama, tentokrát však přesvědčeného o tom, že dnešek není vlastně ničím jiným, než pokračováním toho, co zde už bylo - čili hrůz a pekel, které vás provázely celý váš život: válek, lži, zvěrstev, komplotů, nespravedlnosti, terorizmu, korupce i měst v ohni. Cožpak nestálo tohle všechno v pozadí vašeho života, ať už je vám dvacet nebo osmdesát? A je možné, že vás při takovýchto úvahách napadne i častečně uklidňující myšlenka: Že totiž to, co vidíte dnes, není ve skutečnosti znásilněním dosavadní normy národního života (či všelidských záležitostí vůbec), ale že to jen hypertrofovalo v důsledku pokročilejších technologií a v zásadě se to tedy od nejzákladnějšího minulého neliší. Takže je možná pravda, co už kdosi řekl: Nic nového pod sluncem.

Ale pak usednete k počítači a hledíte na tweet, který tam vyvěsil člen nejváženější instituce v zemi – senátu. Senátor za stát Florida Marco Rubio tam vedle svého textu, bouřícího proti současné vládě Venezuely, umístil dvě fotografie. Na jedné je usmívající se někdejší libyjský vůdce Kaddáfi – a hned vedle ní fotografie jeho ubitého těla.

V tu chvíli strnete. Je to nepochybné. Jde o vzkaz amerického politika venezuelskému prezidentu Madurovi: Pamatuj, že tohle čeká každého politického vůdce, který neudělá to, co my chceme!

Šok, který v ten okamžik pocítíte, je jako úder do tváře. A dokonce i v čase vlády Trumpovy administrativy se vám zdá, že tohle se už ocitá za hranici. Že tohle už je rozdíl kvalitativní, zavádějící nás do dosud nezpamovaných vod, nacházejících se daleko od břehů minulosti.

Avšak náhle jste zase zpět na pólu opačném. A to když si vzpomenete na další postavu velitelských výšin naší společnosti. Na Hillary Clintonovou. Jak si coby úřadující ministryně po téže vraždě Kaddáfího v televizní debatě takto radostně zajásala: „Přišli jsme, viděli jsme, už nežije, ha, ha, ha“.

Vzpomenete si v tu chvíli i na to, jak v průběhu své prezidentské kampaně slibovala, že totálně vyhladí 70 milionů lidí v Iránu, jestliže tato země, která nikdy nevlastnila nukleární zbraně a nemá je dodnes, zaútočí nukleárně na Izrael, který těch zbraní má víc než dvě stovky. A možná se vám při vzpomínce na tuhle absurditu vybaví i obraz Madeline Allbrightové, hájící usmrcení půl milionu nevinných dětí, které zemřely v důsledku sankcí, uvalených i na ně jejím tehdejším šéfem Billem Clintonem. Což vás zavede ještě dál do minulosti, až k hromadné vraždě v My Lai – a v tom okamžiku se vám vyjeví, že to, co sledujte dnes, není žádným úletem, ale že jde o p o k r a č o v á n í. Ano pravda, zrychlené, ale jinak je to totéž zpráchnivělé dřevo potápějící se lodi, jen v ještě pokročilejším stádiu zkázy.

Avšak útesy, na které jsme hnáni, jsou tytéž, ke kterým směřujeme už dlouhou, předlouhou dobu.

Vybral a přeložil Lubomír Man

22 komentářů :

 1. Bohužel v usa tahají za nitky ty největší gangsteři a podle toho jejich zahraniční politika vypadá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejen v usa..., nejen v usa.

   https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/506959-v-australii-jdou-po-lidech-kteri-zverejnili-jak-vojaci-v-afghanistanu-zabijeli-civilisty.html

   Tento zfašizovaný západ dopadne jednou stejně, jako nacistické německo.

   Smazat
 2. Liberální diktatura v akci:
  Pracovník Googlu obvinil společnost z honu na čarodějnice a doplatil na to.

  ​Zaměstnanci Googlu například podepisovali před dvěma měsíci petici za odstranění Kay Coles Jamesové z etické komise společnosti pro umělou inteligenci kvůli jejím „anti-LGBTQ“ a „anti-imigračním“ komentářům.

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019060610084983-pracovnik-googlu-obvinil-spolecnost-z-honu-na-carodejnice-a-doplatil-na-to/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "​Vyhození Wackera, konzervativního softwarového inženýra z google, přišlo krátce předtím, než se vynořily informace o skutečnosti, že americké ministerstvo spravedlnosti se chystá zkoumat, zdali Google, jeho webový vyhledávač a další obchodní praktiky nenarušují antimonopolní zákony.

   Americký prezident Donald Trump opakovaně osočoval velké společnosti, včetně Googlu a YouTubu z toho, že „utlačují konzervativní hlasy a skrývají informace a zprávy, které jsou dobré“.

   Během prezidentské předvolební kampaně roku 2016 byla společnost Google obviněna z manipulací svým internetovým vyhledávačem, aby zvýhodňoval Hillary Clintonovou. Googlu se tehdy vytýkalo, že při vyhledávání informací o Clintonové vydával téměř výhradně výsledky vyvolávající pozitivní emoce, zatímco v případě Donalda Trumpa informace, které vytvářely negativní emotivní podtext.“.

   Trump konečně zúřaduje se slunnou, duhovou, imigrační, totalitní americkou gůgl kavárnou, a google vyhodil toho nepravého?

   Google dík, já tě již nachytal (Jaromír Drábek & Vladimír Šiška, Fujitsu Technology & IBM 1 až 2 miliardová sekyra, trest. čin. krytí Kalouskem), šmejdi křivácký!

   Smazat
 3. Kadáfí nechtěl počítačový bitcoin dolar a chtěl eura, tak ho demokraticky zlikvidovali. Bombardéry startovaly z Francie a ta a její voliči dostala, co ji patří. Je na tom něco nepochopitelného? Teď šmejdi likvidují motor EU, Německo a německý volič je pořád volí. NWO likvidují blbce a mám dojem, že se na ně nebudu zlobit. Když matička Země bude mít o 5 miliard méně lidí méně, to se ji uleví. Václavák plný nemyslících hlupáků, kteří jsou naštvaní na Babiše, že musí platit daně. Nevysvětlíte jim, co dělají, namést na lopatku a vysypat do koše.

  OdpovědětSmazat
 4. Zde máte odpověď od toho nejpovolanějšího, který spílá své předchůdce, Obamu (Nob. cen. míru?) a Busche ml., otázkou zústává, co provede on → Irán!?

  https://uloz.to/live/!QBJw88lekvtz/toto-v-ct24-neuvidite-trump-chlapske-doznani-vyvolani-obamovo-valky-v-syrii-iraku-libyi-atd-tit-nyni-odprezentovano-jako-valka-o-planetu-opic-ci-atomic-blonde-bez-litosti-mkv-mp4-avi-mpeg za lybii

  Ramón

  Ps. Zkopírovat celý odkaz a spustit play.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedokoukal jsem to, Trump neví o co jde, nebo to dovedně maskuje. NWO jde o to, aby se Arabové vymlátili mezi sebou a to není špatný nápad, nic jiného se s tím dělat nedá. Otázka je, zda tomu držet palce, nebo ne. Na mne to působí, jako pomsta Ruska za Ukrajinu. Zničili armádu USA, tedy Isil. Potřebujete něco vysvětlit? Ať opustí ukrajinu a Putin je nechá zlikvidovat islám, je to o vzájemné dohodě:) Hlavně v tom nehledejte nějakou pravdu, nebo nedejbože kraviny jako demokracie:)

   Smazat
  2. 1:16 = čistý blábol. Choď dřív spát a méně fetu.

   Smazat
 5. Prestante nadavat na Ameriku vy - B L B E C C I !
  Arabu je moc a vas je malo !
  Budte radi, ze se tam vsichni navzajem fackuji !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3:58 čili Honolulu jako vždy nezklamal. Na jeho hloupost a nevychovanost je absolutní spolehnutí.

   Smazat
  2. Nadáváme proto, že USA státní elita nám sem ty Araby vozí. Jako soupeř jsou neškodní, protože si zcela zničili a ubili tvořivost obyvatelstva zavedením práva Šária. Než ho zavedli v 6. století tak byli na čele pokroku. A když se na středním východě přemnoží, tak zahynou na nedostatek zdrojů. Ovšem pokud nám je sem nacpou s podporu USA, která vládne Evropě (jsme pouhé kolonie), tak je po nás, protože jsou stejně tupí a stejně snadno ovladatelní jako Němci ve druhé světové a vyhubí nás a ještě si budou myslet, že za to přijdou do nebe.

   Smazat
  3. Honolulu kdo nadává na a co vlastně je ta AMERIKA? Tenhle článek napsal člověk od vás a vy reagujete jako smyslů zbavení. Samozřejmě že to je chazarské dílo ale vy stále nechápete že jste se také zvrhly zdegenerovaly a umíte jen parazitovat.

   Smazat
 6. Poněkud zcestný názor v obou příspěvcích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Touto větou oba hlupáky velmi šetříte.

   Smazat
 7. 6:43 - agresivni, expanzivni, utocny je ISLAM !
  Je take silne netolerantni a vy pane OSLE, (6:43), jste nikdy nebyl a nezil v Africe ! Tak beste do zadele, s vasim kadrovym posudkem !

  A co se tyce Ameriky , tak ta zeme je vyborna a vy se ji nemuzete v nicem rovnat ! Jste sto let za opicemi a potrebujete 1000 let intenzivniho vyvoje, aby jste se ji priblizili !

  (Ale tesi me , ze me uz poznavate i kdyz se
  nemohu podepsat. !)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak tam zůstaň a neotravuj tady magore.

   Smazat
  2. Honolulu to víme dávno i bez vašich geniálních příspěvků a nemusely jsme putovat po Africe. To by byl vrchol debility kdyby jste po tom vysávání peněz, zdrojů a inteligence byly ve srovnání pod Eritreou. Jde o to že jste nezvládly etiku a zodpovědnost k zachování lidského rodu na zemi.

   Smazat
 8. Citát z článku "Finanční elita čeká na novou krizi, když se nepodaří (Americe) zapálit svět": "V tomto kontextu se nedá zbavit pocitu, že uspěchanost, s níž vede Donald Trump obchodní válku s Čínou, Evropskou unií a dokonce i s Indií a Mexikem, se vysvětluje vnitroekonomickými příčinami: velmi potřebuje (v přísném souladu s tradiční americkou strategií), aby ekonomiky geopolitických konkurentů USA zkrachovaly dříve, než se plně realizují všechna systémová rizika, jimž je vystavena americká ekonomika. Možná se mu to podaří, problém je ale v tom, že všechny minulé americké úspěchy podobného druhu byly možné výhradně díky tomu, že byli konkurenti Ameriky proti sobě poštváni, tentokrát vidíme pravý opak: Donald Trump údernickým tempem dává dohromady protiamerickou koalici od Caracasu až po Teherán a od Bruselu až po Hongkong.
  Snad poprvé za celé dějiny USA nebude Washington mít možnost zapálit celý svět, aby vyřešil vlastní problémy."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump proto dnes musí sdírat o prachy celý svět a nejvíce své poslušné i méně poslušné kolonie. Proto ta cla na všechny světové strany, proto požadavek na navýšení zbrojních výdajů států NATO a následně povinně kupovat předražený a málo funkční americký vojenský šrot, narušit dosavadní vzájemně výhodný obchod s energetickými surovinami a kupovat tzv. americkou ropu a plyn, i když se ve skutečnosti jedná o energetické suroviny vytěžené úplně jinde, proto ty útoky na neposlušné majitele ropných polí (Venezuela, Irán a Rusko). Trump má na krku pár set miliónů dobře živených obyvatel v zemi, která nic podstatného nevyrábí, ale spotřebovává na hlavu násobky toho, co zbytek světa (5x více proti Evropanům, 20 x více oproti Asiatům). Trump je u snědeného krámu a má pod sebou stovky miliónů ozbrojených obyvatel, které musí nakrmit. Pochopitelně na úkor zbytku světa.

   Smazat
  2. USA vznikly z nepřizpůsobivých (z náboženského i kriminálního hlediska) Evropanů v rámci Britské říše a dodnes jednají podle jejího (dříve římského) hesla "Divide et Impera" (= rozděl a panuj) a o tom to všechno je. Nic jiného je nikdy nenaučili, jenom žít na něčí úkor (počínaje indiány).

   Smazat
  3. 8:18 tak dlouho rozeštvávali celý svět a asi si ani nevšimnuli, že už jsou rozděleni sami mezi sebou, nejenom dole, ale i mezi elitami. Naděje pro lidstvo je v tom, že se vystřílejí sami mezi sebou :-)

   Smazat
 9. Pro mne nové jméno Chris-Floid, ale už jen ten název článku dával tušit, co bude následovat. Jenomže samotný obsah jeho úvahy, naprosto překonal všechna očekávání, prostě geniálně výstižné hodnocení a jestli se Hoňolulin a jemu podobní vztekají? Vždyť mají pravdu, vidí pravdu v celé nahotě a to demagogy vždy rozpálí do běla. Hej hou, rudý dědeček.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.