Reklama

úterý 25. června 2019

BI: Ve stínu konfliktu s Íránem stahovaly USA vojáky k ruské hranici!

-kou-
25.6.2019 BusinessInsider.de a PrvníZprávy
Jistě, oči celého světa jsou zaměřeny na konfliktu mezi Spojenými státy a Íránem, protože ve skutečnosti mluvíme o možné válce, napsal Business Insider.
Ale nepodceňujte další „sud s prachem“ v Baltském moři, doporučil autor článku. Síly NATO se totiž shromažďovaly u ruských hranic, aby provedly rozsáhlá cvičení.


Na Zemi jsou optimisté, kteří chtějí sjednotit všechny a žít ve svobodném světě bez hranic a války, stejně jako pesimisté, kteří vidí nebezpečí a nepřátele všude, napsala německá verze Business Insideru. A soudě podle zpráv, zdá se, že teď jsou to ti druzí, kdo nyní mají převahu.

Spojené státy a Čína vedou divokou obchodní válku, konstatoval autor článku. Íránské speciální síly sestřelily americký dron. V reakci na to nařídí Bílý dům letecký úder na vojenské základny v Teheránu, ale v poslední chvíli letadla stáhl. Samozřejmě, všechny ostatní události „byly ve stínu" krize v Perském zálivu, poznamenal autor, protože Spojené státy a Írán jsou ve skutečnosti na pokraji války.

Nepodceňujte však druhý „sud s prachem“ v Baltském moři, protože v této oblasti existuje konfrontace mezi dvěma největšími jadernými mocnostmi světa. NATO stáhlo jednotky k ruským hranicím, aby provedlo cvičení za účasti 18 členských zemí aliance. Jednalo se o 8 600 vojáků, 50 lodí, 36 vojenských letadel a dvě ponorky. Po dvou týdnech manévry skončily.

DT: Největší vzdušné manévry na Balkáně by měly „zničit plány Ruska"!

Od počátku událostí na Krymu v roce 2014 se vztahy mezi oběma zeměmi ochladily. Washington obviňuje Moskvu z expanzivních záměrů. Kreml vytýká Američanům, že se snaží obklíčit Rusko.

V letošním roce prováděla manévry 2. flotila US Navy, pokračovala publikace. Společně se spojenci rozvíjela dovednosti proti nepřátelským minám, ponorkám a leteckým útokům. Odborníci se domnívají, že Rusko má největší arzenál námořních min na světě. Odhaduje se, že se jedná o čtvrt milionu.

„Potřebuje však NATO skutečně provádět vojenská cvičení v Baltském moři?“ zeptal se autor materiálu. Aliance tvrdí, že „ano“. „Baltské moře má pro alianci zásadní strategický význam,“ řekla mluvčí organizace Oana Lungescu. Zdůraznila, že cvičení nejsou namířena proti žádné konkrétní zemi. „Rusko se na to musí dívat zcela jinak,“ dodal autor.


* * *

31 komentářů :

 1. NATO není vůbec útočná, ale ani obranná organizace. NATO je obchodní organizace, která organizuje prodej přednostně amerických zbraní jednotlivým členským státům, kde si prodávající diktuje nejenom prodejní ceny, ale kde prodávající určuje každé jednotlivé zemi, jaký objem finančních prostředků (procenta z rozpočtu) bude pro nákupy vymezen. O tom, že členské země nakoupí techniku, kterou sami pro svou obranu vůbec nepotřebují, škoda psát. Musí nakoupit, aby mohly krýt americké výboje ve světě. NATO je opravdu skvělá obchodní organizace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle tebe bombardování Jugoslávie a odtržení Kosova od Srbska je jen obchod? No to mne podrž!

   Smazat
  2. 8:02 pod kolonku "americké výboje ve světě" lze směle zařadit i Jugoslávii

   Smazat
  3. Pro 8:02 Jistěže to byl obchod! A jaký! Jen namátkou: 1) Zbrojovky vydělaly miliardy USD 2) USA dobyly další území a mají na něm základnu (druhou největší mimo území USA), 3) Vyhnali konkurenta (Rusko pod ožralým Jelcinem) z Balkánu, 3) Vytvořili oblast trvalého napětí v Evropě a trvalou hrozbu války (Srbsko, Bosna a Hercegovina) a zajistili si tak trvalý odbyt zbraní 4) Tím zároveň oslabili dalšího velkéh konkurenta - Evropu 5) Američtí politici si namastili kapsu (Abrigtová a spol.) 6) Zrušili dosavadní systém mezinárodního práva a bezpečnosti, který jim nevyhovoval.

   Smazat
  4. Takže nejen obchod. Rozumím tomu dobře?

   Smazat
  5. "výboje ve světě" - jsou útokem.
   I obchodem - se smrtí.

   Smazat
  6. Není obchodní organizací, ale je organizací, která hájí zájmy pouze USA, a to i přesto, že je tam zúčastněno dalších 28 států. Amerika se tváří jako hegemon a jako hegemon i jedná. Vše jen a pouze v zájmu (obchodním, politickém, strategickém...)této jedné země.

   Smazat
 2. Vskutku, rozpínavost Ruských vojáků po celém světě je až zarážející.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, je hnusné, jak Rusové ve svých 800 základnách po celém světě obkličují naše milé Spojené státy, jak chystají další barevnou revoluci, tentokrát ve Washingtonu a jak si hýčkají sovu pátou kolonu všude ve světě. Hnus, hnus, hnus, víc vám neřeknu!

   Smazat
  2. A přitom se nehnou z místa! Jakby to vypadalo, kdyby se dali do pohybu si raději nechci ani představit.

   Smazat
  3. Srandicky ,ale vite kolik lidi tomu véři?

   Smazat
 3. Svět bez hranic (mezi národy) je fantasmagorie prvního řádu! Svět bez válek je také téměř nemožný! Ovšem PŘÍRODA ta hranice nezná!

  Takže první odstavec doprovodného komentáře je nic neznamenající upouštění páry.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svět se ale obejde bez válek, které organizuje Amerika, aby sama mohla žít na úkor jiných zemí. Z hlediska statistiky žije na území USA 5% obyvatel Země, ale USA spotřebovávají polovinu, tj. 50% všech planetárních zdrojů. Takového vyžírku svět nepotřebuje!

   Smazat
  2. Anonymní25. června 2019 7:52
   „Ovšem PŘÍRODA ta hranice nezná!“
   Nevím, co míníte tím PŘÍRODA, ale každý živočišný druh hranice zná. A krvavě je ustanovují, ti nejsilnější z nich.
   U lidí to je podobné a ty hranice jim ustanovují, ti nejmocnější z nich. Pro nás dole, v tom je nepochopitelný zmatek, protože neznáme poměry sil hlavních aktérů.
   Ale měli bychom si být vědomi, že i ve stádu je velká síla, která může jednat ve svém zájmu. P.K.

   Smazat
  3. P.K. co to plácáš? ...a krvavě je ustanovují ti nejsílnější z nich...
   Nestudoval jsi filozofii na UK? Tam se rodí podobní filozofové.

   Smazat
  4. Anonymní25. června 2019 16:11
   Jak to tedy je? P.K.

   Smazat
 4. To můžou dělat cvičení ale na více se nezmohou Rusko se z nich klepe strachy. Jen udělají příslušná protiopatření.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Může dojít k omylu, nebo záměrné provokaci. Je to sud s prachem.

   Smazat
  2. 9:43 To máte pravdu ale byl by to konec usa Rusové mají obranu proti jejich jaderným raketám. Samozřejmě hypersonické rakety nemají jen útočné využití. Rusové to pustili do světa aby nic takového nenastalo.

   Smazat
 5. Žerty skončily, Amerika dnes bojuje o přežití, tak přestala brát ohledy na všechny. Dnes jsou všichni ve světě pro Ameriku obyčejnými indiány, které je potřeba okrást a vyhubit. Americký bumbrlíček nemá už ani na provozní výdaje, i když se Trump snaží ze všech sil. I tady platí, že umírající kobyla kolem sebe nejvíce kopá!
  http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7912-kudy-vede-afghansky-obchod-s-drogami.htm

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je několik teorií, proč USA podporují pěstování opia v Afghanistánu (za přítomnosti US Army stoupla produkce 40x). Jednou z nich je potřeba získat černé peníze (nad rámec těch z federálního rozpočtu) na provoz a tajné (utajované i před prezidentem USA) operace amerických tajných služeb, tam lze zařadit i drogovou válku proti geopolitickým nepřátelům USA. Daleko zajímavější a globální teorií je snaha zredukovat počet obyvatel Země. Nelegální drogy, ale i zcela legální farmaka jsou v tomto směru na západě velmi účinné. Mimochodem, do této teorie zapadá vše, co účinně snižuje porodnost, včetně podpory LGBT a tvorby nekonečné škály transsexuálních jedinců. Čína měla politiku jednoho dítěte, západ se vydal jinou cestou, ale výsledek je stejný, západní tzv. vyspělé státy úspěšně vymírají :-)

   Smazat
  2. USA oficiálně "bojují" proti drogám, ale spíše to vypadá, že potřebují udržet vysokou cenu pro konečného "spotřebitele" ve světě i u sebe doma. P.S.: stejnou politiku vnucují i Evropě - viz kauza české konopí.

   Smazat
 6. VÁLKA JE V PRVNÍ ŘADĚ KŠEFT.

  https://pavelherman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=383132

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (11:21):
   To ano!, ale jak pro koho!
   Jedni bohatnou, zatímco mnozí jiní končívají pod travou.
   Ti druzí jsouce bohatější snad jen o pokrytecké metály, které jim (jakože) mají nahradit to, co válkou skutečně ztratili ...

   Smazat
 7. USA je bankrot,ale stále haraší zbraněmi-těch má dost.
  Celostátní nárůst v „Smrtích zoufalství“: Američané spáchají sebevraždu v rekordních číslech.
  https://beforeitsnews.com/v3/survival/2019/2734295.html

  OdpovědětSmazat
 8. ... Nedokáži si představit válku Ruské federace s kýmkoliv... Rusové mají dozajista "hrozné" zbraně, obdobně zničující jako ostatní velké státy... Ba co více , i zbraně, které se neukazují ... Mohli bychom to tady "zabalit", tu krásnou modrou planetu, která je na fotce z povrchu Měsíce TAK krásná, že musela být KÝMSI
  stvořená. Protože je dokonalá . To by vesmírný TŘESK tak pěknou planetu určitě NEVYMODELOVAL... Stvořitel už nyní velkou válku nedovolí ...

  OdpovědětSmazat
 9. No asi to bude ostré, něco se děje. Od pátku čekám na nového Pjakina, je úterý a pořád nic, přitom a to byla výjimka posledně, nebo předposledně, byl už ve čtvrtek. Mám vypozorováno, že když se nic moc neděje, je Pjakinovo viedeo prvidelně v pátek, nejpozději v sobotu, když je situace složitá, trvá to někdy dlouho. Tak uvidíme. Rudý dědeček.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic není tak horké, už jsem vám to tady psal, abyste nečekal na české titulky (podle délky pořadu se mění i den dostupnosti na českém netu) a dívejte se na originál ("fct-altai.ru"), pořad je natáčen v pondělí a na internet ho dají následující ráno.

   Smazat
 10. Musíme doufat,že Rusákům nebouchnou saze a udržej nervy jako lana...Válku patrně nikdo nechce,druhý Krym nikde nehrozí.Na Krymu Rusové udělali jen to,co udělat museli.
  Chápe to asi každý,akorát se to nesluší říkat nahlas.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 11. Ukropi by Krym pronajali určitě USA. To je mír a stabilita ?

  OdpovědětSmazat
 12. 22:09 Včera byla na ruském programu obsáhlá diskuse o amerických biologických laboratořích, které jsou rozesety v příhraničních zemích kolem celého Ruska. Jednu z nich budovaly USA na Krymu v Simferopolu! Padla do ruk Putinovi :-)

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.