Reklama

pondělí 10. června 2019

„Bože můj, to je vůl!“ Mediální expert Štěpánek se vysmál Jiřímu Drahošovi kvůli Číně

© Foto: Facebook/ Petr Štěpánek
10.6.2019  Sputnik
Senátor Jiří Drahoš na Facebooku připomněl, že před 70 lety vyšla slavná kniha 1984 George Orwella. Varoval před cenzurou a vymýváním mozků, přičemž prstem ukázal na Čínu. To rozlítilo mediálního experta Petra Štěpánka.„Válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla. Před 70 lety poprvé vyšlo jedno z nejvýznamnějších děl světové literatury. George Orwell v něm varoval před nebezpečím cenzury, vymývání mozků a absolutní kontroly obyvatel. Co by asi dnes řekl na fungování Velkého bratra v zemích jako je třeba Čína?“ napsal na svém Facebooku Jiří Drahoš.

Drahoš poukazuje na světovou literární klasiku, v níž autor popisoval formy totalitního zřízení státu. Ve své době se mělo jednat o karikaturu Sovětského svazu. Dílo mělo být varováním pro západní svět.

„Bože můj, to je vůl! Kdyby se radši staral, co by Orwell řekl na fungování Evropské unie a naší země, a ne jak to vedou kdesi v Tramtárii s úplně jinou historií, tradicí a zvyklostmi,“ komentoval slova Drahoše Štěpánek, který se nedávno vrátil z cesty po Číně.

Senátor Jiří Drahoš má pravděpodobně na mysli sociální bodový systém, který je zaváděn v některých částech Čínské lidové republiky. Ten je například spojen i s velmi přísným sledováním chování čínských občanů ve veřejném prostoru za pomoci kamer.

Drahoš ukazuje na Čínu, přehlíží ale podobné sledovací programy amerických tajných služeb, například NSA. Na obrovský sledovací program vedený proti občanům a politikům ze strany USA a jejich tajných služeb před několika lety upozornil whistleblower Edward Snowden. Ten se od té doby před americkými úřady skrývá na území Ruské federace.

„Snowden si přál, aby se pozornost věnovala jeho poselství, nikoli poslíčkovi. Mýlil se, protože svět se více zajímal o to „zabij poslíčka, zabiješ zprávu". USA se do Snowdena pustily tvrdě, nazývaly ho zrádcem, profilovaly ho jako nic neznamenajícího špionka — to ale není pravda,“ řekl na konci roku 2016 o Edwardu Snowdenovi slavný americký režisér Oliver Stone.

O amerických programech na sledování lidí hovořil Sputnik během Jaltského mezinárodního ekonomického fóra i s předním ruským IT expertem Igorem Ašmanovem. Ten prohlásil, že je přesvědčen, že USA mají intenzivní sledovací programy již od konce 80. let minulého století.

„Nevím, zdali se to smí v Česku říkat. Můj osobní názor je takový, že Američané to (sledování – red.) dělají již od konce 80. let pomocí systému Echelon a všechny evropské činitele mají dávno „zmáknuté“. Všechny. Jen se na ně podívejte, jak jsou všichni servilní. Oni jen plní příkazy. Kdo tahá do Evropy migranty proti vůli evropských národů? – Evropští činitelé,“ řekl tehdy Ašmanov na otázku o čínských programech sledování mobilních zařízení ve spojení s kauzou Huawei.- - - 


28 komentářů :

 1. Operaci “Stop Anofert!” řídí z Bruselu přímo operativa George Sorose.Tolikrát jsme upozorňovali, že cizí kapitál, který teče do neziskovek v ČR, je kapitálem pro ovlivňování politiky v ČR. Proč dosud v ČR neexistuje obdoba zákona FARA jako v USA, kde zahraniční agenti a zahraniční investoři, kteří sypou peníze do neziskových projektů, musí být registrováni jako cizí agenti? Toto je třeba urychleně řešit! Přesně jako teď chtějí sestřelit Babiše, tak stejně sestřelili Petra Nečase v roce 2013. Jenže tehdy za tím stáli Američané a neoconi, za útokem proti Babišovi stojí globalisté.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč dosud v ČR neexistuje obdoba zákona FARA jako v USA,..............?

   A proč jste nevolil SPD, které to má v programu? Proč naříkáte, jestli jste je nevolil. Pro? Proč?

   Smazat
  2. 12:42 Proč? Babiš nekoná je mu jasné že ty demonstrace jsou práce neziskovek. Proč nezatrhne prachy pro politické neziskovky proč? Volič SPD.

   Ještě že se tenhle hlupák nestal presidentem jako vědec je třeba dobrý. Jako člověk a politik úplná 0.

   Smazat
  3. Nečas byl gauner, posera a slouha tunelářů, nikdo ho nesestřelil, tak neopakujte tento blábol. Soudy to jasně prokázaly.

   Co se týče zákona FARA, tak ano, tam není co řešit a s neziskovkama je nutné zatočit, jinak v ČR přestanou existovat i ty zbytky demokracie, které v českém banánistánu ještě máme.
   Babiš se toho ale bojí, protože ČSSD by mu hned shodila vládu a znelíbil by se v EU. Babiš bohužel stále nepochopil, že stranu jeho nepřátel vůbec nezajímá, jestli se chová umírněně, nezasahuje proti nim atd - pro ně je to spíš důkaz slabosti, připadají si beztrestní, že se nikdo neodváží jim ty prachy sebrat a také v justici mají spoustu justičních mafiánů, kteří je chrání - to jasně ukázaly rozsudky ohledně hotelu Brioni, červených trenek a kauzy Bártík (toho prasečího politika z Brna). Za chvíli budou zcela veřejně vystavovat i ty inzeráty, že najímají lidi na demonstrace.

   Rudý škorpión

   Smazat
  4. Drahoš nebyl dobrý ani jako vědec. To vědí i jeho spolupracovníci. Kdyby byl dobrým vědcem a něco skutečně objevného vytvořil, nešel by po 60. do penze. Skutečně dobří vědci pracují do chvíle, kdy jim to fyzické a psychické síly dovolí. Protože nebyl dobrý věděc, jak je mezi vědci důvěrně známé, stal se úředníkem (tedy předsedou AV a ani tady se příliš neprosadil), a tak šel do politiky, kde se jeho zásluhy rovněž blíží nule.Opisovač frází a politických klišé, Unijní poskok a protiruský hlupák. Copak asi dělal za komunismu? Jistě nemyl okna.

   Smazat
  5. Přesně tak. Zákon o cizích agentech je nanejvýš aktuální. Též ale stojí za úvahu zákon trestající ty, kteří vyvolávají nepokoje ihned po demokratických volbách aniž by zvolení měli možnost jakkoli se případně zdiskreditovat, nebo ukázat, že jsou těmi pravými na svém místě.

   Výborně k problematice, ale i podstatě vlastenectví, o tom kam se bohužel zatím stále řítíme a jak tomu lze čelit - článek z Leva-net:

   http://leva-net.webnode.cz/products/kazdy-si-musi-predevsim-ujasnit-co-je-podstatou-zivota-zacina-to-stavkami-skolaku-za-zachranu-planety-studenti-jiz-demonstruji-proti-tem-kteri-byli-zvoleni-v-rozporu-s-jejich-demokratickym-presvedcenim-co-bude-nasledovat/

   Smazat
  6. 16:51 za komunismu Drahoš nemohl dělat nic, protože tady žádný komunismus nebyl, byl tu pouze režim komunistické strany zvaný "reálný socialismus". Skáčete na propagandistickou terminologii, protože "komunismus" je ideová představa beztřídní společnosti vzdálené budoucnosti s rozumnou spotřebou, kdy technologizovaná výroba vytváří materiální dostatek, kdy morální úroveň společnosti i jednotlivců umožňuje poskytovat každému podle jeho potřeb a práce pro potřeby společnosti (podle výběru a v libovolném rozsahu) je životní potřebou člověka, když její úspěch je tou největší odměnou ... vše tak, že člověk / lidstvo, nežije v rozporu s přírodou. Pomíjím, že potom odumírá stát jako totalita i peněžní směna ... Nějaké námitky?

   Smazat
  7. Kauza OKD. Tak jsem jim přinesl důkazy přímo do Poslanecké sněmovny!

   https://ac24.cz/-/daniel-novak-kauza-okd-tak-jsem-jim-prinesl-dukazy-primo-do-poslanecke-snemovny-?redirect=%2F

   Smazat
 2. To je ten pan Nevím, který je odborník na stahování králíků, a tanec Dervišů. Těžko si u něho představit charakterově pozitivní vlastnosti, a inteligenčně náročnější uvažování.

  OdpovědětSmazat
 3. Pan Štěpánek má s tím "VOLEM", naprostou pravdu. A copak dělá paní Eva? Zajisté neustále navštěvuje společně s paní Rottrovou domovy důchodců a starostlivě pečují o jejich zdraví. Hodná, čestná žena, stejně jako její moudrý manžel. Bože, děkuji, že toto NIC, se nestalo prezidentem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano! Všechno už tu bylo!Nastoupily za kněžny,které navštěvovaly vojenské lazarety.

   Smazat
  2. Re (12:00):
   Souhlasím.
   Jenže, to otitulované "NIC" bylo po své prohře vzápětí zvoleno do Senátu, stejně jako další "NIC" - Hilšer.
   Tak se vtírá drobná otázka, a sice: kdo je větším volem.
   Zda-li ti dva povedení nebo ti, kteří si je vyvolili, aby jejich zájmy zastupovali v nejvyšším zastupitelském sboru? ....

   Smazat
  3. Františku Opluštile, za "B" je správně. Ti vyčuránci tam kandidují pouze a jenom z jediného důvodu. A to za vidinou rajského života za hodně peněz, žádné zodpovědnosti a už vůbec žádné vykonané práce, no neber to. Ti co je volí, tak to je to maximálně debilní, tupé stádo, ale to Vy víte sám moc dobře.

   Smazat
 4. Drahoš byl a je vůl a volem vždy bude.

  OdpovědětSmazat
 5. Pan Drahos ma zdrave nohy...ruce...na svuj vek dobry. .... Ovsem hlava, no co si budeme povidat...tam uz to tak neslape....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ani dioptrická skla nepotřebuje.
   I králíka umí zabít.

   Smazat
  2. 13:49
   Ale bez naslouchátka neví co má říct. Je to kripl.
   Václav

   Smazat
  3. Kdo umí jen chemii a nic jiného, neumí nakonec ani tu chemii.
   G. Ch. Lichtenberg
   Vystavil: Morave

   Smazat
 6. Kolaborant Drahoš vždy bude měřit dvojím metrem, stejně jako další vlastizrádní slouhové globální moci.
  Ale to neznamená, že bychom měli zavírat oči např. před takovými věcmi jako jsou "sociálními kredity" v Číně. Z toho přece jde hrůza, nebo snad ne?
  Z Číny máme nedostatek informací a je možné, že ani ty "sociální kredity" nejsou až tak Orwellovským vynálezem, jako se to tady jeví, "možná s pomocí našich mediálních manipulátorů".
  Ale mluvit bychom o tom měli, abychom se i co se týče Číny, dokázali blížit co nejvíc pravdě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak říkám, berte mě s rezervou, ale co o tom vím, tak sociální kredit každého Číňana ovlivňují taky např.:
   • sociální kredity lidí, s kterými se stýká a;
   • webové stránky a služby které navštěvuje a využívá;

   a pokud má kredit nízký, tak si nekoupí ani dopravní lístek nebo některé vstupenky a má i zapovězen vstup do některých jinak veřejných zón.

   Zatím v Evropě dobrý. Ale jde právě o to, aby to vydrželo.

   Smazat
  2. 13:57 namísto toho, aby takovému vývoji euroamerická civilizace ve vlastním prostoru bránila, směřuje podle svých not k obdobnému a svoje sily snižuje naháněním Ruské federace do náruče Lidové Číny. Hloupost a okamžité, krátkodobé zájmy mocných v pozadí "západního bloku" a jeho dosavadních posluhů. Podle toho dopadneme, ne že ne!

   Smazat
 7. Pan Drahoš společně se všemi "veleúspěšnými" kandidáty na presidenta, nyní - senátory, kdykoliv promluví, tak člověka akorát ubezpečí o naprosté bezvýznamnosti a nicotě této instituce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trošku to poopravím, spíš by se hodilo: Pan Drahoš společně se všemi "veleúspěšnými" kandidáty na presidenta, nyní - senátory, kdykoliv promluví, tak člověka akorát ubezpečí o naprosté bezvýznamnosti a nicotě NĚKTERÝCH LIDÍ V TÉTO institucI.

   Smazat
 8. Ruku na srdce, když jsme to tehdá četli, mysleli jsme si na náš tehdy system. A ono to bylo přesně naopak...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Orwel opravdu ukazoval, kam se ubírá západní "svoboda a demokracie". Nebyl sám. Třeba C. S. Lewis, který je ale náročnější na čtení a pravděpodobně i další, které neznáme. No a my hlupáčci jsme si mysleli, že nemůže být hůř než u nás.
   J. Hruška

   Smazat
 9. Jak to fungovalo - a nadále funguje - v Německu, byl o tom jeden německý dokumentární film Země pod kontrolou, Něco o tom bylo psáno na BL, než se potento, https://blisty.cz/art/75975-zeme-pod-kontrolou.html

  OdpovědětSmazat
 10. Tak si ještě chvilku zablbněte, nové prezidentské volby se kvapem blíží. Do švestek...

  OdpovědětSmazat
 11. Byla tam s tím kreténem Kurtem Drahošem taky ta jeho Kudláková? A co tam vůbec dělal a proč? Vždyť přeci Čína je náš nepřítel. Zavřít snad všechny, kteří tohodle idiota volili. Děkujem vám i za Fišera, Hilšera, Smoljaka. Blbové.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.