Reklama

čtvrtek 13. června 2019

Chlapec s křivým úsměvem

Lubomír Man
13. 6. 2019
Píši chlapec, protože jako chlap, zvláště pak chlap rovný a poctivý, tenhle rozestudovaný a hned do několika velkých klasických akademických oborů rozevlátý student (studuje tři obory: filosofii, bohemistiku a evangelickou teologii), rozhodně nevypadá.


Včera večer jsem na ČT sledoval jeho rozmluvu s moderátorem Kubalem – a dojem nejistoty a falše, kterou už po minutě dokážete odečíst z jeho tváře i pohybů, se vám potvrdí v minutách dalších, kdy spustí svou vyřídilku.

Takže ho poslouchejte: On a jeho Chvilky nemají vůbec nic proti Babišově straně Ano – a jsou dokonce ochotni nechat ji i nadále žít, ale musí se zříct právě toho Babiše coby svého předsedy a zakladatele. To je neměnný a kategorický požadavek hnutí, které odmítá stát se částí demokratického systému republiky (čili stát se politickou stranou a prosazovat své požadavky a představy po demokraticku, čili být v parlamentu, podrobovat se jeho hlasování atd.), ale je rozhodnuto určovat své představy o tom, co se u nás bude dít, nátlakem z masových shromáždění v ulicích a na náměstích našich měst.

Nepřipomíná vám to něco? Totiž Hitlera ještě sveřepějšího než byl Hitler skutečný? Ten se přece vměstnaní svého hnutí do politické strany nebránil, takže byl ve srovnání s naším studentem demokraticky o krok vpředu. Ovšem stejně jako náš student, i Hitler v období před mnichovským pučem odmítal prodírat se k moci skrze zdlouhavou parlamentní proceduru, byl pro puč, a teprve po jeho krachu se rozhodl jít k cíli delší cestou legální a parlamentní. Nu a protože víme, že Chvilky do žádného parlamentu nikdy a za žádnou cenu vstoupit nehodlají, získává i zde Hitler nad naším studentem tří oborů demokratické body.

Předstih je to vskutku až neskutečný.

Moderátora Kubala dále zajímalo, jaký plán mají Chvilky připravené pro budoucnost, pokud jejich požadavkům nebude ze strany vlády dočasně vyhověno, a dočkal se zhruba této odpovědi: Klid už na našich ulicích a náměstích nebude nikdy. Chvilky budou burcovat lid permanentně a to až do konečného svého vítězství. Jejich hnutí stále mohutní, na Václaváku bylo podle studentova tvrzení 120 000 demonstrantů – a to vzdor údaji statistiků, kteří vypočítali, že se tam za předpokladu dvou demonstrantů zabírajících jeden čtvereční metr, může vejít maximálně jen 80 000. A též na demonstracích posledních v tomto týdnu bylo demonstrujících více než předtím, dušoval se student, jakoby o tomto faktu chtěl přesvědčit především sám sebe, když televizní záběry, jež měly jeho tvrzení dokumentovat, prokazovaly na velkých plochách jen hloučky.

A tak člověka napadá: Nebylo by pro tohoto fantastu skutečně prospěšnější to, co muž už doporučil prezident republiky? Sednout nad knížky a skripta a dostudovat? Vždyť i ta studia by studentu mohla pomoci dojít k poznání, že poctivá i když delší cesta za vlivem a uznáním, je jistější, než až přes míru vykalkulovaná zkratka dosáhnout obého co nejspěšněji. Přes politiku.

A pak, dost možná, anebo skoro jistě, by se i jeho úsměv narovnal.

57 komentářů :

 1. Rovný dospělý se může zkřivit, dospělý křivák se nenarovná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chvilku si usedněte a čtěte, miliónkrát se vám to vrátí...!

   https://zachowajto.pl/!ekX0wd5r4sxr/chvilku-si-usednete-a-ctete-milionkrat-se-vam-to-vrati-pdf

   Ramón

   Smazat
  2. Souhlas. Křivák dospělý je nositelem své křivárny až do konce svého života. Někdo řekne - je to jeho karma.

   Smazat
  3. "Chlapec s křivým úsměvem", taktéž nosem, hnědým chrupem, ale hlavně křivácky křivým pohledem, zaměřte se jeho flanďácké oči!

   Ramón

   Ps. "Demokratická" Francie, nikým nevoleného otce žlutých vest, zatkla a odsoudila? U nás má komerční vůdce podobných akcí, námi hrazený mediální prostor, jako VÍTĚZ VOLEB v České republice? A do toho vstoupí jenerál Laudón ČT, že ČT dře o finanční dno svého rozhazování našich financí!? Jaká nehorázná DRZOST.


   Smazat
  4. On to řekl myslím jasně s tou neúčastí ve volbách. Oni nechtějí nic tvořit, oni chtějí jenom bořit.

   Smazat
  5. 0:44 Ale narovná, doktore, jen to dost hodně bolí, stejně tak ten dospělý se zkřiví, protože se má moc dobře. Utrpení evokuje vývoj a jedinou šancí jak přežít a úspěšně, je jednat správně. Proto je nezbytné vždy myslet, pokud ne, bude k tomu problémy donucen.

   Smazat
 2. Již delší dobu pozoruji, že obdobně křivácky se "vytlemují" někteří piráti - práskači,zejména mediální oblíbenci ČT 24. Už mě napadlo, jestli to není nějaké typické stranické poznávací znamení, místo černé pásky přes oko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nač dlouhe diskuse na čete jsou vytlemeni všichni včetně vratnice tak nevim proč by neměli vytlemence propagovat když jsou jedna rodina ktera ma vždycky tu bolševickou pravdu a lasku za naše kačky jinak by to nedělali

   Smazat
 3. Váš čas se krátí tatrMane, ten strach čiší z každého vašeho článku. Mladí jdou úplně opačným směrem, než tohle vaše panoptikum. Navíc už jen pár chvilek zbývá do jednoho monstr funusu - Praha se už nemůže dočkat...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Praha ovšem není ČR.

   Smazat
  2. Ještě, že tu máme takové duchovní "obry", jako jste Vy. Nic ve zlém. Třeba máte pravdu. Možná by stálo za to říci více v nějakém Vašem článku a nabídnout řešení a ne jen kritizovat něčí názor.

   Smazat
  3. 1:49 není žádný duchovní obr, ale obyčejný nevychovaný přituplý šmejd.

   Smazat
  4. To ses ale mládežníku předvedl. Tolik arogance, povýšenosti a výhrůžek v tak málo větách. To je asi tak všechno, co vy novodobí svazáci umíte, hlasitě vyřvávat nenávistné fráze, povyšovat se, vyhrožovat (a dokone už nejen verbálně). Ale takových jako jsi ty (nenávist z tebe přímo srší) se rozumný člověk bát nemusí. Na rozdíl od tebe přemýšlí a většinou přemýšlí racionálně. Pa svazáku.

   Smazat
  5. 1: 49 kdo tě najal ty joudo?

   Smazat
  6. 1:49 Svazáku, Tak ty máš požitek z funusů? No tak takoví kriplové už tady byli, naposledy v 30. letech min. století, něco rozpoutali, a dopadli po právu velmi zle.

   Smazat
  7. Je to celé úplný nesmysl,...na Václaváku je každý den do 50.000 lidí-v obchodech,procházkou a p.,musí vyjít ven z těch krámů a je tam plno lidí,jedná se většinou o cizí,takže jsou zvědaví,proto prý jsou tam jen starší,né jen ti dětští vymaštěnci,...tedy je to vše zavádějící a skuteččná lež,...jenže ty lidi už to štve,takže si vymysleli jiné místo-Letenskou pláň,je třebba si vzít příště dalekohledy s fotoaparáty !!!!!!

   Smazat
  8. Ti tvoji mladíci jdou do píči aniž jsou schopni si něco takového uvědomit.
   Jediné co mi vadí, že do té díry stáhnou i ostatní.

   Smazat
  9. 1:49 Pirátský nádeníku nemáme strach vy už jste za zenitem vaše slouhovské strany Češi volit nebudou. A jestli si naivně myslíte že odstraníte Babiše že ANO začne dělat vaši politiku to jste na omylu. Trikolora přišla jako na zavolanou. Babiš se beztak nedá a to máš marný.

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak ja bejt hamtaček tak se vezu jako on ani ryba ani rak když ho tahnou milonky na kontičku a byl by vic než blazen a mnozi by ho prohlasili za vola aby se sam a dobrvolně odpojil od penězovodu na druhou stranu kdyby se odpojil a abyto bylo vyvaženy by se pro někoho mohl stat druhym janem nepomuckym a papež by ho určitě prohlasil za svateho a na baviče by uvalil klatbu když už ji jini soudruzi tolik chtěji onemu nasadit klepitka jen nevědi jakoto urobit

   Smazat
 5. Mladí jdou opačným směrem? O jaký směr se jedná? Budovat Matrix? To co dnes "mladí" mají, mají díky "starým". Pokud jdou opačným směrem ... prozraďte více. Děkuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni naši mladí se přestěhují na Letnou a budou cvičit pochod na Rusa.(Na Václaváku to nejde cvičit.) Až jim to z USA písknou už budou vědět kterým směrem mašírovat.

   Smazat
 6. Oni Globaliste, kdyz prohraji volby, tak zacnou terorizovat
  mesta !
  Nastesti my u nas mame velmi prtatou policii a ta sjedna poradek !
  U vas vladne pouze cenzor !
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 7. Demonstrace "Chvilek" nepovažuji za řešení. Odejde "Babiš", přijde "Drahoš", "Soroš", "Merkelová" ... Výměna osob neřeší problémy které máme a které nás čekají. Chce to vizi, myšlenku. Zatím se vše řeší dotacemi, sankcemi, zadlužováním, tištěním peněz a devalvací práce těch, kteří jsou svému okolí prospěšní. To není řešení ani příčin ani následků. Jedná se jen o vytváření iluzí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatím se to řeší ...... vydíráním, zastrašováním odpůrců...

   Smazat
 8. Já jsem toho názoru, že se politická situace nijak zásadně nemění. Pouze ta část, která Babiše nevolila, se výrazně zradikalizovala. Pokud by fašisté dosáhli demise vlády a nových voleb, dopadla by situace, více méně stejně, jako po těch minulých volbách. Pouze trikolóra by ubrala nějaké to procento pravděpodobně všem partajím. Pro ty, které už minule balancovaly kolem pěti procent, by to zřejmě byla konečná a vládu by zřejmě sestavoval opět Babiš, pouze s jinými koaličními partnery.

  OdpovědětSmazat
 9. Autor článku s tím Hitlerem trefil hřebík na hlavičku.A já, co mi tenhle spolek připomíná. Rétorika toho rakušáka v Jeho boji je dost podobná nebo spíše stejná jako výlevy těch současných bláznů na náměstích.

  OdpovědětSmazat
 10. třeba by bylo dobre když by se velitel nebo vudce čico představil z ktere utiskovane familie co desitky let trpěla totalitu pochazi a jak se mu žije ze statnich kaček na třech universitach i na statnim cecku najednou přestože chapu že chce byti kazatelem pač študent na judr theolog většim než sam pepi gebls

  OdpovědětSmazat
 11. je to hlupák ten rezatý paznecht, oni přece dobře vědí, že ANO stojí na Babišovi, takže říci, at´ANO zůstane u vlády, ale bez Babiše, to je přece vědomé pokrytectví, příště už bude asi pro Babiše hlasovat i já, jen aby se tito potomci nemysleli, že vylezou na náměstí a někdo se z nich pose..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, AB nemůžu ani cítit, ale MÁ MŮJ HLAS. Teď už ANO.
   Ať Zeman vypíše předčasné volby, po Pocheteamu a Kaloskovic veta. A oni to moc dobře vědí.

   Smazat
 12. Ty demonstrace jenom rozvracejí republiku - Babišovci potřebují KLID NA PRÁCI!! Co ten Minář v životě dokázal? - Nic. Měl by si čichnout k pořadne robotě na šachtě. A ti umělci!! Milión, dva milióny berou (různí ti jandové a jim podobní, o Hance Zagorové ani nemluvím).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už se těším, jak to tady vezme do ruky Žabí princ a jeho squadra.

   Smazat
 13. Prosím vás a co jste čekali v tomto Absurdistanu jiného ? Tito všichni křiváci jsou produktem současného pokřiveného školství kde působí takoví profesoři jako buzna Putna , perfomer obšťastňující svým spermatem svěcenky v kostele Kohout a mnozí další Pithartové a jim podobní . A tyto jejich produkty se už vplížily do parlamentu v Česku a cosi už prolezlo do toho skleněného monstra v Bruselu . Těchto exotů bude v politice jen přibývat , protože v normálním životě nejsou schopni se uživit . Tam v politice mají šanci , protože jedině tam čím větší idiot s šílenými nápady tak tím větší naděje na úspěch u plného koryta .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na takový absurdistán, na různé ty Pitharty a jim podobné, na ten kapitalistický marasmus, který nutí pracující lid každý víkend dělat dostihy s plnýma nákupníma košíkama - NA TO VŠE JE JEDINÝ LÉK - Znovu vystřelit z Aurory!! Proletáři všech zemí, vy...

   Smazat
 14. Ten rezatej,krpatej Minář mi někoho připomíná....jako by to byl levoboček veškrny....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní13. června 2019 7:45 Bingo.

   Smazat
  2. Veškrna byl neplodný, čili impotent! Vejce měl jen na bimbání, užitečné jako slepé střevo.

   Smazat
  3. To je také jediná dobrá věc. Ještě abychom živili jeho potomka kreténa.

   Smazat
  4. Co já jsem slyšel, tak s nima vždycky brzdil, když sáňkoval i po dlažebních kostkách. Jednou letěl s Heydrichem v balóně, začli klesat, tak je vyhodil z koše a málem všechny vysypal, neměl to jednoduchý ani u SS spásy, Gabčík mohl žít.

   Smazat
 15. A co jako že budou nadále vřískat v ulicích stejně si nic nevyřvou.

  OdpovědětSmazat
 16. "Milion chvilek pro demagogii".

  5) Pátý požadavek - Demise A.Babiše
  To je nejabsurdnější požadavek. Co by tím organizátoři získali a hlavně se ptám , kdo a co by tím získal ? Co by bylo po tomto kroku, jak mají svůj postup promyšlený dál, ví to snad a proč nám to organizátoři neřeknou ? Chtějí předčasné volby ? V zemi by byla další nejistota a dá se předpokládat ještě více zostřený, snad jen politický boj? Dle toho co víme teď, tak by zřejmě opět volby vyhrálo ANO a co potom, pak by došlo na další nátlaky a "majdanizaci" politiky a země ? Možná i fašizaci dlažební kostky, ale snad si alespoň dokážeme představit, co by dokázal zmanipulovaný dav ? Zatím šlo jen o rajská jablka a pietní kytice do koše . Pořadatelům jde o "obranu demokracie a zákonnosti", jak se nás snaží přesvědčit. Pan Mikuláš Minář hovořil i za "půlku národa". Podstata jejich protestů je velice prostá a je to pan Babiš. Nic víc nic méně než pan Babiš, pak p.Benešová, pak prezident Zeman, pak ? To není program, to je velice málo i pro pořádání takových protestů. Jejich obsah je útok na osobu premiéra, dle zatím nepodložených fakt. Musím rovněž organizátorům demonstrací připomenout, kdo zplodil hnutí ANO. U nás byla velká poptávka po hnutí, které ve svém programu mělo boj s korupcí. Ano, za velikým podílem vzniku ANO byla politická praxe, jak strany klientelisticky fungovaly pro svůj prospěch a prospěch svých kmotrů . Byla to zejména ODS a další pravicové strany, i ČSSD se rovněž přiživovala. Toto již není ani demagogie, ale veliká nezodpovědnost organizátorů, demagogů, protože vůbec netuší co se může "demokraticky" stát.

  OdpovědětSmazat
 17. Na poslední demonstraci v Č.Budějovicích pan Jiří Mádl prohlásil: "Babiš a Zeman musejí pryč. A nikdo jiný to nezastaví než my. Vytrvalostí!“
  Pokládám otázku. Takže nejde jen o Babiše, ale také o prezidenta republiky zvoleného přímou volbou? Prosím , jak to chtějí udělat, jako na Ukrajině ? Nebo ho podříznout jako svini, to sice p.Mádl neřekl, řekl to bývalý člen opoziční ODS, která chvilky podporuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ona demokracie a svoboda je krásná a přepychová věc, ale rozum si ně nekoupíš. Co takhle pozvat si Gretu, vypadá mimoňsky jako ten zrzek, to by byla dvojka bez kormidelníka. Opět jsem si vzpomněl na ten vtip, jaký je rozdíl mezi naší republikou a Ukrajinou? Odpověď zněla 5 let. Podle toho jak se to vyvíjí, tak teď už to budou, tak dva nebo tři roky. Opravdu chceme střílení a fašismus? To už ale není demokracie a svoboda! Hej hou

   Smazat
 18. Babiš je jen zástupný problém. To hlavní je EET. Ti na těch náměstích co nejvíc řvou, jsou nešťastní "podnikatelé" a
  živnostníci, kterým ta povinnost platit daně jako každý zaměstnanec, dělá obrovské problémy.
  Ten zbytek, jako kompars jsou jen v roli užitečných idiotů.
  Svébytnou složkou této taškařice jsou "hérci a hérečky",
  které, jak říkala ta zrzka Áňa, zvažují vstup do politiky.
  Už vidím tu "radost" takového Kalouska a comp. Nebezpečí
  z této strany je opravdu realita. Vidím už Mádla s Áňou či
  mladým polévkou, jak v budoucnu hřímají ve žvanírně.
  A Kalousek jen tiše pláče u vrat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-) Úžasný objev. Podnikatelé a živnostníci mají opravdu čas a chuť vyřvávat po náměstích. Tos vymyslel náramně.

   Smazat
  2. 10:13 Ale ano voliči ODS kterým fiala slíbil že zruší EET pokud se dostane k veslu.

   Smazat
  3. 10:57
   fialka tak akorát dostane veslem.
   Václav

   Smazat
  4. 9:44
   To je naprostý nesmysl. Nakonec víme jak v PS pracoval národní umělec Hrušínský. A v pozdější době i další komedianti. A i bez těchto exotů jsou obě vrchoná zařízení jen výkrmnami a žvanírnami.

   Smazat
  5. Já bych Mádla s Áňou nepodceňoval. Když se spojí s elegánem, moudrým parlamentářem Ferim, tak to tam přeořou, že to nepoznáme. Plus pomůže doživotní parlamentář Marek Bendůj a AB má po ptákách ( a my všichni s ním...). Inu demokracie není žádné lido-demo

   Smazat
  6. 13:29
   Myslíte, že spolu s piráty tam udělají velkovýrobnu a zároveň zkušebnu mariánky a jiných vhodných drog?

   Smazat
 19. Pane Mane, zapomněl jste na to, jak se odvděčil Hitler těm, kteří ho vlastně dostali k moci. (noc dlouhých nožů)

  OdpovědětSmazat
 20. Orel /Babiš/ mouchy /Minář/ nelapá.At si demonstrují ,možná,že se socani poserou a nechají se odehnat od koryt.Třeba by předčasné volby vše vyřešily .ANO a Trikolora dvě hnutí by vládli spolu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:15
   Babiš má do orla daleko. Jeho fandové si myslí, že je dobrý strateg. Ale není to pravda. Ti kteří se do něj neustále strefují jsou vlastně ti kterým rozdává dotace. (komedianti, člověk v plísni, a podobné organizace. A i kdyby udělal to co dnes chtějí stejně by se jim nezavděčil. Pravdou je, že by bylo záhodno, aby se projevil jako státník a ne jako dobytče, které vedou na porážku.
   Václav

   Smazat
  2. 13. června 2019 12:15

   Co mi v tom neštymuje?

   Tuším, úhlavní nepřítel je Zeman, Babiš je pouhá záminka (u něho by chtěli pouze přístup k jeho kontům!). Dvojitou prohru se Zemanem, nemohou rozdýchat, vždyť jim zatrhl peníze z ČEZu (MY), nacpané každoročně do MFFKV a tím jim rozšlápl bábovičky, poté vyzval k neplacení koncesionářských poplatků, za vším hledejme PRACHY, hlavně u komediantů!

   Neštymuje mi absence tlaku demonstrantů na ČSSD, jejich odsudek a požadavek o opuštění této "nevěrohodné" vlády, japato?

   EET je podnikatelům u řiti, ptal jsem se ve večerce Nguyễna Văn Lân Trang cá nhân, vietnamci si ji pořídili u nás jako první. Také jsem se zeptal svého příbuzného EET je mu fuk, stejně celá čtyřčlenná rodina jezdí ve firemních vozech na firemní pohonné hmoty, aniž by v té firmě pracovali, veškeré účty se dávají do pokrácení daní (nákladů), dělají to všichni. EET je jen trik pro nepodnikající VOLIČE anó.

   Na náměstích jsou valnou většinou umělecké "intelektulální" přísavky a jejich rodiny, jako vždy. Bojící se o své dotace do všelijaké zbytečné a někdy i odpudivé PAKULTŮRY. Podporováni zbytečnými "opozičními" parazity.

   Ramón

   Smazat
 21. Oni jsou to všichni navenek čestní a charakterově rovní lidé, ale když spolknou hřebík, tak vždy vyserou vývrtku !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.