Reklama

středa 26. června 2019

Čína po eskalácii obchodnej vojny s USA nakupuje zlato a zbavuje sa dolára

26.6.2019 HlavnéSprávy
Ceny zlata dosiahli šesťročné maximum, v pondelok sapredávalo za cenu 1403 dolárov za uncu a jeho cena naďalej rastie. Čína hromadí svoje zlaté zásoby a ustupuje od dolára. Čínska národná banka nakúpila od decembra viac ako 70 ton zlata, hovorí World Gold Council (WGC). Dovtedy Čínskacentrálna banka nehlásila nákupy tohto drahého kovu počasdoby viac ako dvoch rokov. Oficiálne množstvo zlata sa v Čínenemenilo od októbra roku 2016 do novembra roku 2018Ilustračné fotoČínske nakupovanie zlata prichádza v čase, keď aj ostatné centrálnebanky nakupujú tento drahý kov v rekordnom množstve. Rusko je vrebríčku nakupujúcich na špici, svoje zásoby za minulý rok zvýšilopribližne o 274 ton. Počas prvých piatich mesiacov Rusko nakúpiloďalších 78 ton. Teraz drží približne 3,7 % svetových zásob.

Zlaté zásoby centrálnych bánk vyrástli o 651,5 ton len v roku 2018,vykazujú dáta WGC.

Analytici hovoria, že Čína nakupuje zlato, aby rozriedila svoje rezervysmerom od amerického dolára. Krajina v poslednej dobe predávaamerické cenné papiere.

Zlato Čína nakupuje aj kvôli prebiehajúcej obchodnej vojne s USA.

“Peking sa bojí, že vzájomné vzťahy medzi Čínou a USA sa môžu eštezhoršiť, takže čínska centrálna banka začala rozširovať svoje zlatérezervy,” vyhlásil Tom McGregor, pekingský žurnalista a politickýanalytik. Dodal, že zlato je bezpečná investícia.

Obchodné nezhody medzi USA a Čínou sa objavili vlani v júni po tom, čo sa prezident Donald Trump rozhodol uvaliť 25 % sadzby cla načínsky tovar v hodnote 50 miliárd dolárov v snahe znížiť obchodný deficit. Od tej doby si obe krajiny vymenili niekoľko sérií odvetnýchkrokov.

Na konci mája Washington zvýšil clá na ďalší čínsky tovar v hodnote200 miliárd dolárov o 25 %. Peking reagoval tým, že oznámil zvýšenie sadzieb až o 25 percent na dovoz z USA vo výške 60 miliárd dolárov od júna.

K následkom americko–čínskeho obchodného konfliktu sa vyjadril skôraj Medzinárodný menový fond, ktorý vo svojej správe po stretnutífinančnej dvadsiatky v Japonsku 8. a 9. júna uviedol, že kvôli tejto vojne môže do roku 2020 svetový HDP prísť 0,3 %.30 komentářů :

 1. Zlato , má svou hodnotu a je na prvním místě ekonomické situace státu . Nakoupíme cizí měnu ,nebo vydání dluhopisů ,je dobrý krok ale také do záhuby . Teď se to děje s dolarem ! bude oslabovat , Trump za tím stoji , ale mají 8000 tun zlata ! Proč se zlata nezbavili ? Proč neprodali další státy , a spíš nakupují ? Proč Tošovský prodal naše zlato a Rusnok v tom pokračuje ? Kdo dál k tomu podnět a jaky to má cíl ? zničit naší měnu , náš stát a vaše úspory .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otázkou je - po září 2001 - zde USA kdy měli 8000 t zlata ? nikdo TO NIKDY NEVIDĚL A NEOVĚŘIL ! Trezory FEDu se zlatem sahaly pod věže. Dle vyjádření velitele hasičů dole všechno teklo! To neudělá obyčejný požár, pokud nemá jisté charakteristiky a jich lze dosáhnout jen když to nebude obyčejný oheň - jak říká cynik - volačo sa musí pridať. No a když Merekl chtěla odvézt zlato z USA, tak jí řekli, že nemohou rozeznat její zlato od svého. Tak ho tam nechala a snaží se po malých částech něco dovézt do Německa zpět.

   Smazat
  2. Tato otázka by měla byt taky položena!? Mají ještě co ?

   Smazat
  3. Nikdo z nás se nesmi dozvědět,že mohutné nákupy zlata jsou důsledek BASILEJE III a jeho rozhodnuti z 29.3.2019!
   Do konce roku zlato zmizi z trhu!

   Smazat
  4. Re (07:15):
   A pokud se týče ČNB nezůstalo ani při zašantročení měnového zlata!
   V rámci svého "úsilí" o dosažení kýmsi(?) vytyčených měnových cílů, tito povedení z ČNB (která není ani českou a ani národní) nakoupili za 2 bil. Kč papíru, vydávaného za hodnotu ...
   A tak zatímco oni jsou ve vatě, většina z nás to o sobě říci nemůže.

   Smazat
  5. Re (07:57):
   US zásoby měnového zlata jsou (prý) v objemu ca. 200 mld. US$ uloženy ve Fort Knox, a ne v NY.

   Smazat
  6. noviczech
   ...no a USA kdysi prodávali zlato Číně a když Čína cihly navrtala, z důvodu jiné váhy, byl uvnitř jiný kov!!!
   ..., jo v USA jsou jen "čestní a poctiví" zločinci!!!

   Smazat
 2. To je správné že se zbavují dolaru a berou zlato to bude mít časem větší a větší cenu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zlatem si koupíš chleba , vytisknutými papírky ,utřít si pr... !

   Smazat
  2. 7:51 Jo správně to bude sranda až budou platit v usa 10000 bankovkami jako v kdysi v Itálii.

   Smazat
  3. 7.51 a 9.33 Němci chodili před Hitlerem s nůší milionových bankovek pro kus chleba... tehdy bylo miliardářů...

   Smazat
  4. Dejte tomu čas ,kdy se bude zlatem platit ? Nebudeš mít dostaneš kulový !

   Smazat
  5. 7:37 Dle čeho tak soudíte?

   Smazat
 3. Já tomu nerozumím, pan Tošovský prodal výhodně 56 tun českého zlata za asi 300 dolarů za unci a dneska je za unci cca 1400 dolarů, rozumíte tomu? Já teda ne, nemám ekonomické vzdělání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak si niečo prečítaj o hrdzavejúcich platinových sitkách, ktoré tiež museli predať aby ich hrdza nezožrala. Dokonca si na to našli aj znalca čo im to potvrdil.

   Smazat
  2. Výhodně co ? Úkolem všech politiků po roce 1989 je zničit a vyrabovat tento stát!!!

   Smazat
 4. Světová banka, Federální rezervy a neexistující zlato ve Fort Knox

  http://www.ceskyrozhled.cz/2013/07/svetova-banka-federalni-rezervy-a-neexistujici-zlato-ve-fort-knox.html

  OdpovědětSmazat
 5. Jen nakupujte soudruzi z Ruska a Číny. Když budete nakupovat tímto tempem, tak USA za 40 let dohoníte. A pak předhoníte. Chá, chá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:05 My víme, že soudruzi z USA jsou ve všech ohledech nedostižitelní a právě tento pocit bude příčinou jejich zmaru. Samolibost, nabubřelost, arogance a nedostatek soudnosti, jejich hlavní devizy, se o to dřív, nebo později, postarají. Tudíž není důvod je honit, vyřídí se víceméně sami. Už teď tyto vyděrače a agresory moc států nemusí.

   Smazat
  2. 14:05 Copak, soudruh bojuje o vízum k soudruhům do Jůesej???

   Smazat
  3. Ušáci maj tak akorát hovno a ne 8000 tun zlata, je to jako v té krásné pohádce, je to taková jitrnice, že ji svět neviděl a neuvidí. Takže jak se říká kdo si počká, ten se dočká, jestli zlata, tak to je ve hvězdách a nebo spíš toho hovna. Rudý dědeček

   Smazat
  4. Bohužel ten mamánek 14:05 má pravdu. Zatímco Čína a Rusko zlato nakupují, zločinná USA zlato kradou. Co myslíte, kdo je ve výhodě?
   https://www.narodninoviny.cz/spinava-dohoda-usa-poskytly-beztrestnost-teroristum-z-isis-za-ukradene-zlato/

   Smazat
  5. Soudruzi makejte, už se těším na zlatý dvouhlavý Rubl, který Vladimír sliboval před šesti lety a zatím pořád nic, nic, nula a rusáci kupují USDolar za 63 Rublů. Smutné.

   Smazat
  6. Dočkej času, jako husa klasu emerický kolaborante. Konec konců, Trump taky sliboval hory doly a emeričtí občané se stále pasou na zelené trávě... Co by asi dělali, kdyby nekradli a nerabovali cizí země? Co, mamánku?

   Smazat
 6. Za 40 rokov bude Coca Cola stat v USA nie
  2 dolare, ale 2 ruble.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za jeden rubl(pokud nebude nová měna rusko-čínská)
   sebude platit 8 dolarů.

   Smazat
  2. Rusko-čínská měna? Co je to za blábol, proboha? Proč by to jedna nebo druhá strana dělala?

   Smazat
  3. To jen takový vtípek, vědí?

   Smazat
 7. Stačí zlatou cihlu pověsit na lanko a zazvinit, podle zvuku se pozná, zda je to pozlacený cosi, nebo kompaktní zlato. Ani nepotřebujete rentgen... pouze vzorek skutečného zvuku zlaté cihly.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.