Reklama

úterý 25. června 2019

Co se v televizi nedověděl Benjamin Roll

Zdeněk Jemelík
Zdeněk Jemelík
25.6.2019 blog autora
Česká televize věnovala část pořadu Události, komentáře dne 24.června 2019 komentování nedělní demonstrace na Letné. Nejcennější částí pořadu byl rozhovor Daniely Písařovicové s Benjaminem Rollem, místopředsedou spolku Milion chvilek, úspěšného svolavatele celé řady demonstrací, jejichž cílem je přinucení Andreje Babiše k resignaci na funkci předsedy vlády a Marie Benešové na funkci ministryně spravedlnosti a samozřejmě také – jak jinak ! – ochrana nezávislosti justice.


Benjamin Roll se předvedl jako příjemný mladý muž, nadaný skvělou výřečností. Vysvětlil srozumitelně pohled spolku na politickou situaci v zemi a odůvodnil jeho cíle. Daniela Písařovicová se kupodivu nezachovala jako nadšená sympatizantka demonstrujících davů, ale Benjamina Rolla sice téměř s mateřskou něhou, ale přece jen, inteligentně tiskla a zpochybňovala jeho názory.

Neřekla však představiteli Milionu chvilek některé velmi důležité věci. Neupozornila jej např. na pravou povahu tažení za odvolání Andreje Babiše, a je možné, že si ji ani neuvědomila. Jeho cílem je „opravit“ výsledek voleb odstraněním z politického života země nesporného tvůrce volebních úspěchů hnutí ANO, jemuž zatím žádný z vůdců ne-babišovských stran nedokázal konkurovat. Případný soudní proces v kauze Čapí hnízdo by nebyl jednoduchý, takže lze právem předpokládat, že se k rozsudku v tomto volebním období nedopracuje. Andrej Babiš by byl vyřazen z politické soutěže nejméně na dvě volební období, možná i déle. Jeho konkurenti a Zdeněk Bakala by jásali, ale není vůbec jisté, že pro stát by to byla výhoda. Trestem za politický úspěch má tedy být zničení politické kariéry. Co se nepodařilo v poctivém politickém boji, má se uskutečnit cestou zneužití nástrojů trestního práva.

Benjamin Roll samozřejmě zdůrazňoval, že je nevhodné, aby v čele vlády stál trestně stíhaný politik. Připustil platnost zásady presumpce neviny, ale v případě Andreje Babiše považoval náznaky jeho viny za dosti silné na to, aby se na něj dobrodiní tohoto institutu nevztahovalo. Daniela Písařovicová mu nepřipomněla, a možná si to ani sama neuvědomila, že u nás občas dochází k trestnímu stíhání a odsuzování nevinných lidí, z nichž jen někteří se nakonec domohou spravedlnosti, ale často až po několika letech. Nelze vyloučit, že Andrej Babiš by si resignací zničil kariéru, chodil by několik let k soudu, nakonec se by se domohl zprošťujícího rozsudku, a pak by si možná vyprosil nepřiměřeně malé odškodnění. V podobné situaci byla Alena Vitásková, bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu, pronásledovaná orgány činnými v trestním řízení od r. 2013 a pravomocně zproštěná obžaloby počátkem r. 2018. Po celou dobu trestního stíhání čelila nátlaku na resignaci i pokusům o administrativní vytlačení z funkce. Kdyby podlehla tlakům, zničila by si kariéru, ale přiměřeného odškodnění by se po zproštění nedočkala. Samozřejmě, nároky na výkon funkcí předsedy vlády a předsedkyně Energetického regulačního úřadu jsou nestejné, ale i tak je odepření dobrodiní principu presumpce neviny komukoli nepřijatelné.

Nelze vyčítat Daniele Písařovicové, že nezná vnitřní pravidla řízení státního zastupitelství, takže se nemohla zasmát představě Benjamina Rolla, že by snad Marie Benešová mohla tlačit na nejvyššího státního zástupce, aby ovlivnil trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo ve prospěch obviněných. Kromě toho, že k tomu nemá pravomoc a také by riskovala neúnosný skandál, kdyby se informace o takovém pokusu vynesly na světlo (a u nás se obvykle „vykecá“ všecko), snažila by se zbytečně, protože dozorový státní zástupce kauzy Čapí hnízdo je mimo dosah pravomoci nejvyššího státního zástupce a je procesně do té míry nezávislý, že ho nikdo nemůže donutit, aby jednal proti svému názoru a svědomí. V tomto ohledu je volání po resignaci Marii Benešové nesmyslné.

Podněcování demonstrantů k volání po nezávislosti justice zní sice líbivě, ale nemá věcný podklad. Má snad spolek Million chvilek důvod tvrdit, že naše justice není nezávislá, a pokud je závislá, pak na kom ? Ostatně dostane-li se jakákoli kauza před soud, každý občan má právo se posadit do soudní síně a sledovat, co se v ní děje. To je velmi účinná pojistka nezávislosti soudního rozhodování. Výřeční mladí muži by měli navíc národu vysvětlit, zda skutečně považují naši justici za závislou, a na kom, a co je k tomu vede.

Mně dělá více starostí skutečnost, že někteří soudci a státní zástupci pojem „nezávislost“ vykládají jako nezávislost na právu a dobrých mravech, stvrzenou obvyklou beztrestností nezákonného či nemravného jednání.


* * *64 komentářů :

 1. Hopsej s námi

  Zvrhlíci se usadili, zas na věčné časy.
  Oligarcha s fašisty a migranty asi.
  Milióny chvilek nás tu krásných čeká.
  Soros mne si ruce a dychtivě heká.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dobrý)))
   --
   Od roku 2008 má ČR od EU zadržených 17 miliard. O 35 miliard jsme už přišli nevratně.
   https://cms.parlamentnilisty.cz/edition_files/uploaded-images/9332efca-3b5b-4e92-8f63-d3b880b60f7e.jpg
   Náš zdroj, mimochodem vysoce postavený zástupce Evropské unie, nám před několika dny uvedl až šokující informaci. „Právě tento pán, pan Jirman, mohl být vynašečem informací proti panu Babišovi,“ konstatoval a odkazem na provázanost špiček Pirátů, audity a kontroly z EU.
   Tento pán se objevil na kandidátce Pirátů
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pirati-si-vzali-auditora-Bruselu-na-kandidatku-Sledujte-co-se-delo-kdyz-jsme-na-to-prisli-585713
   a samozřejmě nosatej

   Smazat
  2. Každý práskač by měl dostat pořádnou deku !
   Je to ta nejlepší léčba a nestojí skoro nic !

   Smazat
 2. Manifestovat sem jezdí i z Německa. Tam mají bohatější zkušenosti a rádi podpoří nějakou tu banderovskou svoloč ve jménu jinde špatně u nás dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. US základna v Polsku

   Vojska už jedou z Varšavy,
   vezou nám kulku do hlavy.
   Vyjela také z Berlína.
   Zakouří se z nás z komína.

   Smazat
  2. 13:41 No v 68 rusák zastřelil 107 lidí 21 srpna, ale o AMÍCÍCH nic nevím,že by tady někoho zabili.

   Smazat
  3. 15:02
   Státní elita USA chce stejně jako dřív za pomoci šesté priority, svých útočných formací letadlových lodí bombardovat neposlušné domorodce a připravovat je o jejich zdroje, sedět na bankovních penězovodech a všechny tyto zdroje jako globální parazit, pijavice vysávat, vysávat a vysávat.
   Čína měla svého vlastního Gorbačova. Byl jím tajemník ústředního výboru Komunistické strany Číny Čao... (Čao C'-jang).
   Takže tento tajemník ÚV KSČ, který pracoval v rámci potápění celého postsovětského prostoru, pracoval na zaprodání čínského území. Přestože Čína jako taková do sovětského prostoru nepatřila.
   – Byl to Čao C'-jang.
   – Ano, Čao C'-jang.
   A ten se pod ideologickým krytím postaral o ty údajné protesty studentů na náměstí Nebeského klidu.

   Ve skutečnosti se jednalo o velice složitou operaci amerických tajných služeb a Tchaj-wanu. A základní údernou silou byli infiltrovaní agenti z tajných služeb Tchaj-wanu.
   Americká elita tehdy tedy chtěla destabilizovat situaci a vyvolat nepokoje, jenže nezná finesy těchto postupů, a tak se rozhodla využít rozpory mezi čínskými klany uvnitř Číny, posílit jednu z klanově-korporativních skupin a navrhnout přestavbu Číny podle varianty, kterou zdárně použili v SSSR. Podílely se na tom jedny a ty samé instituce.

   A tak i dnešní "demo-n-stran-ti" z rozličných částí EUroafriky se sjíždějí za účelem destabilizace. Také jsou zde patrné jedny a ty samé instituce.

   Smazat
  4. 15:02
   Krvavý účet za válku v Iráku - 130 000 mrtvých civilistů.
   I po skončení studené války se ve světě nadále válčí. Proběhly desítky konfliktů, které měly, stejně jako předtím, charakter periferních bojů. Zároveň s tím ale došlo ke čtyřem velkým válkám za přímé účasti USA a řady dalších členských zemí NATO. Ty měly charakter mezistátních konfliktů a zároveň patří do kategorie tzv. velkých konfliktů, při kterých je více než tisíc mrtvých. [1] Byly to dvě války v Iráku (Operace Pouštní bouře 1991 a Irácká svoboda 2003), válka NATO proti Jugoslávii (Spojenecká síla 1999) a válka USA v Afghánistánu (Trvalá svoboda 2001). Určitý časový odstup nám dává možnost se nad nimi zamyslet.

   Smazat
  5. 15:02 Stačí se zeptat Filipínců, proč jejich prezident nazývá Američany "yankeejský zkurvysynové" i když je přišli "osvobodit" od španělské nadvlády jako Rusáci nás od kontrarevoluce"! - http://nadhlad.com/content/koncentracni-tabory-ve-sluzbach-demokracie

   Tady wiki k tomu udává i zajímavá čísla co se týká těch "osvobozených" - tedy zavražděných civilistů! - https://cs.wikipedia.org/wiki/Filip%C3%ADnsko-americk%C3%A1_v%C3%A1lka

   Smazat
  6. 15:02 Amíci tady nikoho nezabili, to nechali na skopčácích, protože zabavili českým vlastencům zbraně. Myslící člověk se k informacím dostane, ale mainstreamový papoušek dělá jen to k čemu je pěstován.

   Smazat
  7. 15:02 uveďte zdroj a upřesněte zda "zastřeleno", nebo přišlo o život jinak, než střelným zraněním "protivníkem" a od kdy do kdy, kde (Praha, Liberec ...). Já ty události autenticky zažil, informace ze všech tehdejších, tedy především "protiinvazních" zdrojů zaznamenával. Za tehdejší aktivity a postoje jsem zůstal něco let "pod deklem" režimu, jak se říkávalo. O poměrech v disentu vím své. Tak se projevte, vy zasvěcenče!

   Smazat
  8. 17:16 Zástupce vesmírných civilizací tvrdí opak! Že to naopak my jsme tu zavraždili tisíce sovětských občanů - parašutistů v podzemí letiště Praha-Kbely! Tak si pak vyber, kdo koho v jakým počtu tu v tom 68 mordoval ...

   Smazat
  9. 15:02 Přidám i já svou trochu do mlýna onoho hlupáka.
   Jak mohli amíci u nás někoho zabít, když tady nebyli.
   Zato na západě kde jsou jako okupanti dodnes, mají na svém kontě taky hezkých pár mrtvol.

   Smazat
 3. Já si pamatuji jednoho takového právníka, absolventa právnické fakulty UK, který na sklonku režimu udával gumám kluky absolventy v přijímači, co s ním byli na pokoji. Když mu kluci rozbili nos, tak ho uklidili na jiné místo. O to větší zděšení, když ten člověk bylpak předsedou jednoho nejmenovaného krajského soudu, tam řádil a řádí někde dál. Nemravnost, bezcharakternost, neadekvátnost,...no byl by to dlouhý seznam, to jsou vlastnosti, které si spojuji s právníky, soudci, státními zástupci...Musím konstatovat, že osobně neznám ani tu jednu výjimku, která by alespoň trochu napravila jejich neblahou pověst. Moje zkušenost s nimi je děsivá a potvrzuje moje přesvědčení, že bez mechanismu ochrany lidí před těmito nemravnými zrůdičkami a karikaturami spravedlnosti, se neobejdeme. Moc těchto neadekvátních osob nad lidmi je nutné drasticky omezit a také je tvrdě trestat, jít jim po krku přes nějakou kontraslužbu psychologicky přísně prověřených osob. Náklady tohoto nefungování státu jsou astronomické a ohrožují samu demokratickou podstatu státu. Je děsivé, že nutnost spravedlnosti tak málo znamená a nechají tyhle černé ruky řádit jako utržené z řetězu. No když myslíte.

  OdpovědětSmazat
 4. Jenom jsem si promítnul "kauzu" Bárta a tzv. úplatky Škarka, Kočí. Ják chtějí šmejdi někoho odstranit, protože jim překáží ve zlodějinách, tak rozjedou svinstvo. Potom se ukáže, že dotyčný nikoho neuplácel, ale to už je mimo hru. Stejnou metodu uplatnili na Nečase a teď to zkouší na Babiše. Nemůžou krást a dokud tam bude Babiš, za OKD tunel nedostanou hajzlové ani korunu, což znervozňuje "americké investory" a vovovotom to je.:) Bohužel tupý dav to nepochopí a dostane co mu patří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozor taky ještě zlikvidovali Fišera a to tak aby se náhodou nebránil, tak úplně, Bárta byl až potom, toho taky zlikvidovali a Babiš přišel až jako poslední a už věděl, že naivita se nevyplácí. Hej hou

   Smazat
 5. Podle typu diskuzí, a podle zamýšleného výsledku, a tím celkového dojmu, za účelem opití ovcí, musí v ČT diskutovat buď blbý s ještě blbějším, nebo chytrý s intrikánem.

  OdpovědětSmazat
 6. Na Babiše po jeho vstupu do politiky primárně vystartovali jeho silní ekonomičtí konkurenti (opera Čapí hnízdo), kteří zjistili, že se jejich byznysové zájmy mohou snadno dostat do problémů. Dosud totiž stačilo, aby utáhli sponzorské kohoutky té či oné politické straně – a ona si dala říct, nebo byla odstraněna. To ale v Babišově případě samozřejmě neplatí.ČR 2018, trnem je prezident Miloš Zeman poté A. Babiš jako nástroj a záminka!
  http://www.novarepublika.cz/2019/06/nenavistna-lehkost-byti.html

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:46 A roky to nikomu nevadilo, je to tedy evidentně účelové. Ctěte presumpci neviny, a ohlaste se až tehdy, bude-li pravomocně odsouzen. Do té doby se učte demokracii, a neplýtvejte jalovými slovy. Jedním z prvků demokracie, kterou jste si vycikal v 89., jsou svobodné volby. Projevem demokracie je respektování výsledků demokratických voleb. Totalitu zpět jistě nepožadujete, demokrate.

   Smazat
  2. Nestojíme??? Za koho mluvíte Havlíku??? (záměrně vynechávám pane, u mě jste trouba)
   Zapomněl jste dodat, je prvním, kdo dál nezadlužuje ČR, naopak dluh snížil. Ale to se vám do krámu asi nehodí, že?
   U mě je prvním, kdo konečně funguje pro tuhle republiku a ne pro své kámoše. Ale chápu, že to mnohhým vadí. Trubky s IQ houpacího koně to ale nepochopí, a jdou raději řvát na Letnou. No čas ukáže....

   Smazat
  3. No, to jste se musel řádně zapotit, než jste ten usvědčující manifest sesumíroval. Bohužel jste ale "prozřel" s třicetiletým zpožděním.To o Vás dost vypovídá. Ale dám Vám cennou radu, protože toho tolik víte prakticky o všech, je Vaší občanskou povinností nejen chodit pravidelně demonstrovat, ale přímo podávat trestná oznámení.

   Smazat
  4. Já bych bejt tebou, Havlíku, moc nehýkal! Páč pokud nastane cokoliv "postbabišovsko-zemanovského", nebudeš v tom dlouho živ! Naopak si budeš přát býti mrtev a co co nejrychlejc. Páč to bude občanská válka, které se možná nevyhnem ani pokud včas opustíme UEchalifát, nicméně to co hlásáš jen krizi urychlí ...

   Smazat
  5. Anonymní25. června 2019 14:46
   Havlíku, jak jste dopadnul u veřejnosti při eurovolbách a jak ten AB?
   Pořád si myslíte, že jste hlásná trouba národa? Jistě nikoliv, také si to nemyslím. Pouze se snažíte rozeštvávat národ, ku prospěchu jiných národů. P.K.

   Smazat
  6. Havlíku, "bříza, 25. 6. 2019" na jiném webu - je to i pro vás:
   Kam nás přivedli ODS, ČSSD, ČSL KDU a podobní je již evidentní. Jsme ve světovém systému jako rozvojová země. Ta, která kdysi vyráběla motocykly, auta, zemědělské a textilní stroje, lokomotivy, turbíny, tramvaje, elektrárny, cukrovary a jiná sofistikovaná zařízení. Je to poslední šance k nápravě. Politolog Fiala a podobní nás opravdu k prosperitě nepřivedou, přitom politici z ODS nejvíce kradli !!! Tož tak... VŠECHNO JE ÚČELOVÉ...když ČSSD prohlásila že chce "slovenské řešení" a media křičí - politická krize...když jsou svolávány demonstrace...pak lze říci jediné slovo...to které oni nikdy nepoužijí, slovo pravdivé a výstižné..."MAJDAN" !! Takový malý, ale stejně divoký a nenávistný...po česku... Je ale velká škoda, že se podobný humbuk nedělal okolo církevních restitucí - odhady o 50 miliard navíc - to je 1 000 x víc než "čapák" !! Je velká škoda, že se podobný humbuk nedělal okolo 43 000 bytů v Ostravě - OKD - při průměrné hodnotě okolo milionu to dělá při průměrné hodnotě okolo milionu to dělá 43 miliard - to je více jak 800 x více. Celková ztráta státu z OKD je uváděná 100 miliard, to je 2 000 x více. Je velká škoda, že se podobný humbuk nedělal okolo solárního byznysu - tam létá bilion !!!! a to je 20 000 x víc. Je velká škoda, že se podobný humbuk nedělal okolo H systému, kde se podle zpráv sdělovacích prostředků pozemky z konkurzu prodaly za 36 milionů, aby se vzápětí pře-prodaly za více jak 1,2 miliardy, takže okamžitý vývar přes 1,1 miliardy - to je nějakých 3000%. Proč je tak důležitých 50 milionů, když se i více jak 1 000 násobné částky neřeší ?????? Nepřipadá vám to jako gaunerství ?!? Proč se nejedná o těchto kauzách, které jsou mnohokrát vyšší než nějaké Čapí Hnízdo za 50 mega....nota bene...ty peníze nikdo neukradl ani neužil jinak než bylo určeno v dotačním programu - ty peníze byly použity na to Čapí Hnízdo !!! Bulvární novináři se chytají všeho jen aby pomohli Babiše sesadit. Proč svolávají demonstraci, když ještě policie pořádně nevyšetřila nic. Proč nepočkají na výsledky. Tohle je ta demokracie, to je právní stát? Ne, tady vládnou média!! Podívejte se jak se ČT až zalyká...jak nám "lepšolidi" razantně říkají co je jediné správné a jak se jedině správně na věci dívat...hm.. Jen koukněte...a to je jen tak namátkou!!! A toto se prostě "vypařilo" a co?? No nic...v poho.. /Lepšolidi sobě/ Náklady transformace 1991-2004 577 500 000 000 Kč Nucená správa IPB 200 000 000 000 Kč Chemapol 16 900 000 000 Kč Knižní velkoobchod Praha 21 000 000 Kč Anex Cirrus, Kalouskovy padáky 150 000 000 Kč Modernizace tanku T72 13 000 000 000 Kč Kasárna na náměstí Republiky - penále pro stát 400 000 000 Kč Lehké topné oleje, LTO 100 000 000 000 Kč Promopro, Vondra 938 000 000 Kč OpenCard 800 000 000 Kč Zelená Praha 250 000 000 Kč Bezdrátová Praha 390 000 000 Kč Praha Olympijská 70 000 000 Kč Nova, arbitráž s CME 10 000 000 000 Kč Kauza Český dům, nevýhodné pronájmy 26 000 000 Kč Diag Human, arbitráž, zabavení majetku 13 000 000 000 Kč Mostecká uhelná 3 200 000 000 Kč OKD, nevýhodný prodej firmy 5 700 000 000 Kč OKD, následné tunelování 80 000 000 000 Kč Gross, akcie, byty 300 000 000 Kč Internet do škol 884 000 Kč.

   Smazat
  7. 18.25
   Skvělé. Prosím, publikujte Váš článek (samozřejně bez Havlíka, pouze fakta, na www.outsidermedia.cz, kde Vám ho jistě zveřejní na hlavní stránce stejně jako mně.
   Dík. MF

   Smazat
 8. U nás se může stát nepohodlný člověk, trestně stíhaným, ze dne na den, z minuty na minutu, ani neví jak. Obzvlášť, za posledních třicet let, kdy zvítězila pravda a láska............. Jsme skutečně právní stát, jak říkal světový myslitel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezávislá justice? Účelové trestní stíhání coby důvod k odstranění nepohodlné osoby?

   Od roku 1989 si připomeňte případy, které se staly a dostaly se na veřejnost! Prosím, berte v úvahu že to je jen vrchol ledovce. Je cca 10X víc těch, které se veřejnost NIKDY nedoví!!!

   A jedna zásadní otázka? Kdo to dělá a hlavně PROČ?
   odpovědí na část první otázky je: Nevím. A na druhou část je odpověď: ŠPINAVÁ POLITIKA A OSOBNÍ PROSPĚCH!

   Smazat
 9. Desítky článku proti demonstrantum, čím větší blábol, tím větší odezva místních hlupáku. Moc se bavím jak to určité lidi sere, jak podporují mega zloděje, jinak, já tam byl taky a pujdu zas!14"50 Podle čeho tak soudíš, pokud mužeš tady čmárat ty své bláboly, tak je vše v pořádku.co nikdo po tobě nejde ty ubožáku. Za těch tvech komoušu bys to ani nedopsal a už by jsi byl v base troubo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:59 Giga zlodějové, pro které chodíš hýkat, ti nevadí? Ty budeš taky pěkný ptáček. Buď se třeseš před spravedlností, nebo jsi zaplacený, nebo prostě blbý. Neotravuj tady, a mazej zpátky mezi ty tvé miliony úchylek nenávisti.

   Smazat
  2. 14:59 No píšeš "za těch svejch komoušů"...jenže ti tví kamarádi by zase rádi tuto dobu vrátili a dělají všechno pro to aby to tak zase bylo. Je těch zákazů poslední dobou málo??? Bláboly píšeš ty ty troubo. Jen jdi a vyřvávej, třeba se poser. Můžeš a nikdo ti v tom nebrání. Stejně zase u voleb dostanete na holou. A ten váš chudáček ubohej Fiala s tím vypouleným okem Rakušanem a odredovaným feťákem z party debilů a kurev co si honí frndy a točí se při tom na video budou zase plakat, jak je lidi nechápou. Máme vás chlapče plný zuby. Jen víme, že ZATÍM nemusíme nikam chodit vyřvávat, ZATÍM tu platí zákon a volební právo. Ale to tě asi dost sere co? Chápu. Ty seš totiž bolševik myšlením, to se jen tak nezmění.

   Smazat
  3. 14:59 Já tam byl taky a půjdu zas. K tomu není co dodat, tak nějak si představuji popis imbecila. A nikdo po mně nejde. Božínku, ty ale musíš být kretén.

   Smazat
  4. 14:59 ale jdi, synku 14:59, kolikpak s' toho za těch komoušů zažil? Na tebe, na tebe ty čajíčku, na tebe by se vykašlali. Já, když jsem nekrad, nomálně makal, tak jsem si remcal jak se mi zachtělo. A nic, nic se nedělo.

   Smazat
  5. 14:59 Za těch mých komoušu by většina chvilkařů byla v lochu za rozkrádání a podporu fašismu.

   Smazat
 10. V souvislosti s blitím Daniely Písařovicové ve vysílání čt je nutno si uvědomit,že je to prosorosovská a proeurohujerská děvka.
  Ona pokud by byla z čt propuštěna nic jiného dělat neumí,snad by mohla dělat šlapku pro ožralu v Bruselu.

  OdpovědětSmazat
 11. Anonymní25. června 2019 15:02

  13:41 No v 68 rusák zastřelil 107 lidí 21 srpna, ale o AMÍCÍCH nic nevím,že by tady někoho zabili.

  No možná to bude jen tím, že jsme sem zatím Amíka nepustili, A bohdá to tak snad zůstane.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Již se stalo:

   Existují dvě verze náletu amerického letectva na Prahu 14. února 1945. Jedna verze tvrdí, že šlo o chybu v navigaci, bombardéry se měly údajně účastnit masivního náletu na Drážďany, který probíhal od 13. do 15. února. Podle druhé verze, doložené přímo svědectvím amerického pilota, byli piloti profesionálové a jednali podle rozkazu.[4]

   Nálet provedlo 62 amerických letounů B-17. Každý B-17 nesl šestnáct pětisetliberních (227 kg) bomb. Čtrnáctého února bylo policejně nahlášeno 250 svržených bomb, což odpovídá šestnácti strojům po šestnácti, plus šest ztracených, tedy přes 58 tun (58112 kg). Bombardéry, které startovaly ze základny v anglickém Nuthampsteadu,[5] svrhly během Popeleční středy (14. února) roku 1945 přes padesát tun bomb na obydlené části Prahy. Nalétávající letadla položila koberec směrem od Radlic až téměř po žižkovské Nákladové nádraží – bombardování zasáhlo Radlice, Vyšehrad, Zlíchov, Karlovo náměstí, Nusle, Vinohrady, Vršovice a Pankrác. Celkem 701 lidí bylo zabito a 1184 zraněno. Zničeno bylo 183 domů či historických objektů a dalších zhruba dvě stě bylo poškozeno (Emauzský klášter, Faustův dům, Vinohradská synagoga), sochy na Palackého mostě[6] apod. Bez přístřeší zůstalo 11 000 Pražanů. Oběti tvořili téměř výhradně civilisté. Mimo objekty bylo napočítáno dalších 67 zásahů. Nálet nezničil žádnou z továren, které by mohli využít okupanti.[7]

   Smazat
  2. Praha se během války stala cílem spojeneckého bombardování několikrát.
   Dne 15. listopadu 1944 zaútočila dvě letadla na městskou elektrárnu v Holešovicích.
   Dne 25. března 1945 došlo k útoku na strategické cíle v Libni, Kbelích a Vysočanech. Při tomto útoku bylo usmrceno 235 osob a dalších 417 bylo zraněno. Zasaženo bylo 527 objektů a napočítáno dalších 74 zásahů mimo objekty.

   Před 74 lety došlo k poslednímu velkému americkému náletu druhé světové války. Americké bombardéry B-17 zničily téměř tři čtvrtiny objektů v areálu plzeňských Škodových závodů. Zemřelo 76 lidí.

   Smazat
  3. co škoda plzen rafinerie kralupy avie čakovice čkd praha a mnoho k praze přilehlych obci kdy některe netrefili ani bomby tak nasadili hloubkaže v tovarně graf byšice stalo deset lidiček a chystalo se k odchodu nikoliv ze světa ale z fabriky ale přiletěl s rudnymi pruhy z americke letky a pocestě ještě picnul par vesniček a samosebou i pochodujici odzbrojene skopčaky co utikali do rajchu jako splašene vovce ty skopčaky potom přetižene nakladni auta vyhodili na mělniku do labe na přilepšenou rybyčkam asitak je nezapomenutelne setkani s majorem z americke letky co rozhazoval baliček čokoulejdy na rudym brnem

   Smazat
  4. Je až zarážející, jak byli spojenci přesní. To však zapadá do jejich náhledu.
   Budou-li vítězit Rusové, pomůžeme Němcům. Bude-li vítězit Němec, pomůžeme Rusům. Proto také 3 roky odkládali druhou frontu v Evropě.

   Spojenci se snažili Škodovy závody v Plzni zničit už od samého začátku války. Z počátku jim to nedovolovala velká vzdálenost a malý dolet tehdejších letadel. Od roku 1942 do roku 1945 ale bombardovali Britové a Američané továrnu jedenáctkrát. Ale až poslední, dvanáctý nálet byl úspěšný.

   Smazat
  5. VY 4 BLBECCI (15:25 & 15:28 & 15:42 & 16:09)

   AMERICANE SI VAS POPLETLI S NACISTY, PROTOZE JSTE VZORNE SPOLUPRACOVALI A OD SRDCE HAJLOVALI !

   A Ted se vam rozklada stat a vy se zabyvate udalostmi v roce 45 !
   Tomu se rika vzorna ukazka podrbanych priorit !

   Smazat
  6. ""13:41 No v 68 rusák zastřelil 107 lidí 21 srpna?"" Odkud to prosím máte? Uveďte oficiální zdroje (buď histerické nebo dějinné). Rád si na stará kolena rozšířím poznání, dělám to celý svůj život (od roku 1948 dosud), abych náhodou nezemřel v omylu nebo dokonce ve lži. Nejlepší by bylo předložit dvě statistiky, vylhanou od českého úřadu o boji proti totalitním režimům a druhou asi taky vylhanou přímo z ruských zdrojů páté šoroškovy kolony. Pak se můžeme o problematice odborně či odporně (dokonce i úporně) bavit. Zatím platí mé tvrzení, že vaše informace je sprostá a zvrácená lež, účelově vyvolávající nenávist k Rusům a všem Slovanům. Asi vás platí poselt a bývalí henlajnovci.
   Ďuro Trulo

   Smazat
  7. Pro "Ďuro Trulo25. června 2019 16:59". Vcelku objektivní pohled lze najít na adrese "https://nstarikov.ru/blog/94099" - ovšem je to v ruštině (azbuce ☺). Uvádí tam jako celkové oběti 108 lidí ze strany Čechů a Slováků (nelze ztotožnit se zastřelenými) a 96 obětí ze strany sovětských vojáků.

   Smazat
 12. Chvilkaři žádají nezávislou justici. Ale justice je v dezolátním stavu, neřešené případy staré několik let, nepředvídatelnost soudních rozhodnutí i pro právníky, z toho plynoucí ping-pong případů mezi různými úrovněmi soudní mašinérie, trestní jednání soudců, atd.
  Justice je nezávislá už příliš. Zvyšování její nezávislosti, by současný stav ještě zhoršilo, ke škodě občanů. Naopak je třeba ji umravnit, uzákonit odvolatelnost soudců, trestní odpovědnost soudců. To požaduje SPD a každý rozumný občan, který nebláznil na Letné. P.K.

  OdpovědětSmazat
 13. Televize tu není od toho, aby se z ní člověk něco dověděl, televize je tu od toho, aby zajistila pravý opak, obzvlášť co se pravdy týče. Armáda používala k obraně cíle zamlžovací zařízení, v ČT mají tuto funkci jednotliví redaktoři.

  OdpovědětSmazat
 14. Sorosova parta si s vami manipuluje jako loutkari v divadylku RADOST v Brne s Kasparkem !

  Vy nepotrebujete nepratele, vy jste nepratele sami sobe !
  Jeden z vas vy HLUPACI (Petr Havlik) se rozciluje , ze Babis vlastni nejake casopisy.

  CO CHCES TY KRETENE ? Aby veskera media patrila jedne skupine lidi ?

  Kvuli oslum jako jste vy, zapiram , kde jsem se narodil, kdyz se me Americane ptaji odkud mam prizvuk.

  OdpovědětSmazat
 15. Kdyby vam fungovali makuvky, tak by jste zavreli Mikukase Minara a Benjamina Rolla do blazince, protoze jak Zeman, tak Babis byli legalne zvoleni !

  Oni maji 100 % legitimitu, tak az do pristich voleb MAJI POVINNOST setrvat u kormidla statu !

  V Pripade, ze uposlechnou dva hlupaky Rolla a Minara, tak je to ZRADA na volicich !

  V tom pripade, cely vas system je bezcenny a vy jste EVROPSKA bananova republika !

  OdpovědětSmazat
 16. VAZENI PANOVE,
  presidente Zemane a prime ministre Babisi !

  To vse co prozivate ve vasi zemi, je z-aranzovano GLOBALISTY, kteri nerepresentuji Ameriku, ale pouze svoji skupinu, ktera je pomerne mala, dobre organizovana , neobycne ambiciozni / hladova po TOTALNI MOCI !

  Hlavni zakladna teto skupiny NENI New York, nebo
  Washington , ale Westchester County na sever od N.Y. !

  Washington je GLADIATORSKA arena, a bitevni pole mezi Trumpovci a Globalisty !

  Amerika patri svoji politickou inklinaci DEFINITIVNE na stranu presidenta Trumpa, ktereho Globaliste hluboce nenavidi !

  Takze to, co Vy prozivate v Cesku , je pouze slaby cajicek, proti cloumakum , kterymi je od Globalistu castovan president Trump !

  A toto trva, uz od Cervence 2015 !

  NEDEJTE SE OVLIVIT DVEMA hloupymi CUCAKY, Rollem a Minarem !
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to jestli Trampíka Globalisté hluboce nenávidí, to si teda nejsem úplně jistej, protože Pjakin říkal něco úplně jiného, já jej sleduji od začátku a zatím nikdy nelhal. Samozřejmě každý, i analytik se může zmýlit, jenže to je naprosto normální, jenom to nesmí být moc často. Hej hou

   Smazat
  2. Првилно, Благодарю .

   Smazat
 17. Vy všichni si myslíte,že se bavíte s Havlíkem.Kam vás vede slepá vášeň vždyť je to RADOSTA/jak to říkala Švejkova bytná/provokatér jak když vyšije!!!!!

  OdpovědětSmazat
 18. Globaliste nikdy nezapomenou prohresky proti jejich planum na centralizaci a monopol moci a na zruseni evropskych statu !

  Vy pane presidente Zemane jste se "provinil" proti Globalistum na podzim v roce 2016 podporou
  kandidata Trumpa !

  SLAVA VAM, PANE PRESIDENTE a padekovani od 160 millionu Americanu ! Vy jste tim ziskal silnou popularitu o ktere pravdepodobne ani nevite, protoze media v Cesku jsou olvladany Globalisty !

  A premier Babis se "provinil" v ocich Globalistu navstevou presidenta Trumpa, ktera byla velmi uspesna a udelala na stoupence Trumpa positivni dojem !

  Tak se pripravte na to, ze STVANICE a negativni kampan proti vam obema bude pokracovat , az do posledniho dne , ve vasich uradech ! To vsak NENI od vetsiny naroda, ale od tech nejhloupejsich v narode !
  h.

  OdpovědětSmazat
 19. RADOSTO ! Ty pohlavni ude Paviana !

  Neni nic horsiho a nebezpecnejsiho, nez kdyz monolpol na media ma v rukou pouze jedna skupina RETARDU, ktera trpi zachvaty sebedestrukce.

  Potom je narodni prumer intelektu stejny, jako maji zivocichove na Limpopu v Africe.

  RADOSTO, ty osli hlavo ,Tvuj oblibeny statnik Putin v Rusku ma silnou a tajnou opozici od stejne skupiny, jako ma
  Trump !
  A jak Trump tak Putin jsou oba dva silni vlastenci a maji mnoho spolecneho ! Proto jsou oba dva trnem v oku
  Sorosovcum , kterym Trump zhatil plany na
  "akce proti Rusku" !

  Pozice Trumpa je silna, protoze ma podporu millionu obycejnych lidi (jako jsem ja) !

  Jak je na tom Putin v Rusku - NEVIM !
  Neznam rustinu a v Rusku jsem nikdy nebyl !
  Znam vsak ameriku DOBRE a Trumpova revoluce neuhasne, ani po jeho odchodu do penze za 6 let !
  h.

  OdpovědětSmazat
 20. Demokratický blok se třese, aby Babišova vláda dostala ve středu důvěru. V opačném případě to pro ně bude rána na solar.

  Podle volebního modelu agentury Kantar pro Českou televizi by ANO zvítězilo ve volbách před Piráty a ODS. Teoreticky by premiérovo hnutí mohlo obsadit v Poslanecké sněmovně 75 křesel (teď má 78). Koaliční ČSSD by měla ale pouze 11 poslanců, oproti současným 15. Komunisté 12, oproti současným 15. SPD by asi přišlo pouze o jednoho poslance. Z poslaneckých lavic by se odporoučeli TOP 09 a křesťanští demokraté. Co to znamená? Pat v Babišův prospěch. Současný premiér by zůstal premiérem a mohl by si vybrat, jestli půjde do nové vlády s širší koalicí SPD plus KSČM, nebo jen s ODS.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trikolora s tím také pěkně zamává.

   Smazat
  2. No jó trikolóra, to je zlej sen všech pidistraniček co jsou v opozici. Čas trhne oponou a oni si budou muset hledat práci, třeba Benda,nebo Hovńousek o Vondrovi s Pospíšilem ani nemluvě. Tak to měli pěkně zabukovaný a Babiš jim do toho hodil vidle a ještě k tomu Trikolóra, to už je teda vážně moc. hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 21. Manekýni Fiala se Stan Jurou asi spoléhají na úplatu některých zrádců z řad ČSSD, jak to svého času udělal Tupolánek, když uplatil Melčáka a Pohanku a díky tomu jeho vláda prošla uchem jehly. Ale věřím, že tomu zabrání Okamura se svou partou.

  OdpovědětSmazat
 22. Petr Havlík je první človíček v Česku, který neví, co to je ta "demokracie".

  OdpovědětSmazat
 23. Vivat Petr Havlík 14:46!
  Naprosto dokonalý produkt jaký, tehdy už jen z pozice upevňování moci, co do dikce, způsobu argumentace, míry sugerování oprávněnosti, čistoty a prospěšnosti cílů, pamatuju z konce čtyřicátých a začátku padesátých let. Ano, tato technika a potřebný talent, jestli ne i povaha, byla vlastní „svazákům“ (tehdy členům zprvu SČM, později ČSM), pokud dost dozráli, kandidátům a členům KSČ, mladým komunistům a režimem akceptovaným „umělcům“. To, jistěže a zdaleka ne všichni, v rámci soutěže o efektivní přežití, o pozice v kádrových rezervách, na patě a prvních příčkách žebříku ke korytům.
  Ano, i tak byly mobilizovány „masy pracujících“. Tu k odporu proti šmelinářům, tu kulakům, tu pánům domácím, proti prozápadním živlům v policii, armádě, o „očistu“ soudů a prokuratury a nakonec i ve všech úřadech. Tento předvoj předvoje dělnické třídy horoval pro nejtvrdší tresty zrádcům z „reakčních“ stran, pro Dr. Miladu Horákovou ... a nakonec i Rudolfa Slánského s celou jeho skupinou. O všech těch proviněních, počínaje prvním šmelinářem a konče Rudolfem Slánským, byli pevně přesvědčeni, a pokud by silové složky pilně nekonaly, staly by se jejich šéfové cílem taky.
  Taková to byla doba, k tomu rozvášněné klaky, petice, prohlášení, ale i „budovatelské“ závazky. Kdo nejde s námi, jde proti nám, výhrůžkou platilo. A tak se mnozí zavazovali, ledaco podepisovali, pro mnohé hlasovali a demonstrovali. Tak daleko budování té „lidové demokracie“ dospělo. Bylo třeba smrti Josefa Visarionoviče a Klementa G., aby to rozvířené, úrodné bahno změn, k nezměnám sedlo ...
  Srdečně, pamětník

  OdpovědětSmazat
 24. „Kabrňák“ Babiš

  Je prvním předsedou vlády České republiky, jehož příběh se pravidelně objevuje ve všech významných světových médiích (bohužel).

  Je prvním předsedou vlády ČR, který čerpá významné dotace, daňové úlevy, investiční pobídky z národních i evropských zdrojů a pravidelně vítězí ve veřejných zakázkách.

  Je prvním předsedou vlády ČR se soudním potvrzením spolupráce se Státní bezpečností.

  Je prvním předsedou vlády ČR, která vládne jen díky podpoře Komunistické strany.

  Je prvním předsedou vlády ČR, který má u bank úvěry ve výši cca 35 mld. Kč.

  Je prvním předsedou vlády ČR, který jako majitel politického hnutí investoval do své volební kampaně několik stovek milionů Kč (v roce 2013).

  Je prvním předsedou vlády ČR, který je trestně stíhán, s návrhem podání obžaloby. Zároveň je důvodně podezřelý z několika dalších trestných činů.

  Je prvním předsedou vlády ČR, který neumí pořádně česky.

  Je prvním předsedou vlády ČR, který je zároveň majitelem významné části českých médií.

  Je prvním předsedou vlády zemí Evropské unie, o jehož střetu zájmů jednal a posléze hlasoval Evropský parlament, a poté byl podroben hloubkovému auditu Evropské komise.

  Je prvním předsedou vlády ČR, kvůli němuž se shromáždilo na pražské letenské pláni více než čtvrtmilionu občanů České republiky, aby ho vyzvali k demisi.

  Dlouho to vypadalo, že je pro Babiše Česká republika zemí zaslíbenou, kde pro něj není nic nemožné. Po posledním celonárodním táboru lidu 23. června 2019 je jasné, že to neplatí. Babišovy drzosti a nehoráznosti narazily na své limity. Občané ČR toho mají už dost.
  Jemu zůstávají již jen závislí konzumenti jeho produkce a zaměstnanci Agrofertu. Babišův konec, který je nezvratný (nejde o to jestli, ale již jen kdy a jak), bude zároveň začátkem nové éry.
  Měli bychom do ní vstoupit náležitě poučeni, a zejména ostražiti, abychom babišovsko-zemanovské období už nemuseli nikdy v budoucnosti opakovat.

  Jedno zásadní plus nám Babiš (ale i Zeman) zanechá – víme lépe než dříve kdo je kdo a čeho je schopen. Víme to nejen o posledním premiérovi a jeho lokajích, víme to i o všech komunistických pohrobcích, o nových vášnivých nacionalistech, víme to o posledních dvou prezidentech, víme to o trollích na sociálních sítích, víme to o těch, kteří slouží zájmům východních říší.
  V tomto ohledu byla (a i v budoucnu bude) tato nechutná Babišova story užitečná. Vzduch se pročistí, prach se usadí. Doufejme v to a buďme v tom doufání aktivní. Stojí to za to.
  Jedině tak si nenecháme demokracii zprznit a ukrást morálními kreaturami bez zábran. Čas mravní relativizace a kultu konzumu musí nahradit období s pevnějšími hodnotovými základy a férovými pravidly hry.

  Ze všeho nejdůležitější bude obnova normální politiky, kterou predátor Babiš se svými kumpány téměř zlikvidoval a nahradil ji marketingovou produkcí, která kryje bezohledná byznysová zadání.
  Aktivní občanská společnost vyslala silný signál a rehabilitovala nás v očích zahraničních pozorovatelů. To je skvělá věc, ale tím to narovnávání našich páteří jen začíná.

  „Adieu Bureši! O tvoje další primáty opravdu, ale opravdu nestojíme.“

  Petr Havlík

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vivat Petr Havlík 14:46, potom co se zopakoval v 18:49!
   Naprosto dokonalý produkt jaký, tehdy už jen z pozice upevňování moci, co do dikce, způsobu argumentace, míry sugerování oprávněnosti, čistoty a prospěšnosti cílů, pamatuju z konce čtyřicátých a začátku padesátých let. Ano, tato technika a potřebný talent, jestli ne i povaha, byla vlastní „svazákům“ (tehdy členům zprvu SČM, později ČSM), pokud dost dozráli, kandidátům a členům KSČ, mladým komunistům a režimem akceptovaným „umělcům“. To, jistěže a zdaleka ne všichni, v rámci soutěže o efektivní přežití, o pozice v kádrových rezervách, na patě a prvních příčkách žebříku ke korytům.
   Ano, i tak byly mobilizovány „masy pracujících“. Tu k odporu proti šmelinářům, tu kulakům, tu pánům domácím, proti prozápadním živlům v policii, armádě, o „očistu“ soudů a prokuratury a nakonec i ve všech úřadech. Tento předvoj předvoje dělnické třídy horoval pro nejtvrdší tresty zrádcům z „reakčních“ stran, pro Dr. Miladu Horákovou ... a nakonec i Rudolfa Slánského s celou jeho skupinou. O všech těch proviněních, počínaje prvním šmelinářem a konče Rudolfem Slánským, byli pevně přesvědčeni, a pokud by silové složky pilně nekonaly, staly by se jejich šéfové cílem taky.
   Taková to byla doba, k tomu rozvášněné klaky, petice, prohlášení, ale i „budovatelské“ závazky. Kdo nejde s námi, jde proti nám, výhrůžkou platilo. A tak se mnozí zavazovali, ledaco podepisovali, pro mnohé hlasovali a demonstrovali. Tak daleko budování té „lidové demokracie“ dospělo. Bylo třeba smrti Josefa Visarionoviče a Klementa G., aby to rozvířené, úrodné bahno změn, k nezměnám sedlo ...
   Srdečně, pamětník

   Smazat
  2. 1:23-nejhorší na tom je, že protagonisté a organizátoři se rekrutují v každé době převážně z jednoho etnika, proč, proti sobě? To neznají zákon akce a reakce nebo jsme dementní my?

   Smazat
 25. Pane Havlíku, mluvte za sebe, já za vás taky nemluvím.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.