Reklama

sobota 29. června 2019

Co vlastně vyvádí ten rošťák Huawei?

Šéfka Huaweie Meng Wanzhou
Benjamin Kuras
29.6.2019  iPriama
Nechávat Huawei podílet se na řízení britské mobilní sítě 5G je jako pozvat si domů kleptomana. Říká americký velvyslanec v Londýně. Co je mu do toho, řeknou si možná někteří Britové, už zas nám Američani diktují, co smíme a co ne. Je mu do toho toto: Huawei by mohl špehovat britská státní, průmyslová a vojenská tajemství, a některá z těch jsou propojena s americkými.


Čili pronikl by přes Británii i do Washingtonu, kde na něj Trump nasadil sankce. Už byla také zatčena vrchní finanční šéfka Huaweie Meng Wanzhou a je souzena za krádež obchodního tajemství, klamání bank a porušení amerických sankcí. Jestli jste se těšili, jak si na Huawei chytrém mobilu pošmáknete, může vám může stát, že si ho koupíte za velký peníz třeba ve Francii (kde už se prodává) a on vám nebude fungovat v USA a možná i jinde.

Huawei sice vehementně špionáž popírá, ale nikdo taky od něho naivně nečekal, že ji přizná. Ví se už, že ji provádět umí. A taky provádí, zatím jen doma. Zato ale ve velkém, brzy celostátně, zatím zkušebně v některých městech, s průnikem do všeho. Říká se tomu „Pekingský akční plán další optimalizace podnikatelského prostředí 2018-2020“ a pracují na něm všechny obecní úřady a stranické výbory, ministerstva, podnikatelské a občanské organizace, univerzity, a každý, kdo je někdo. Postižen jím je každý, kdo není někdo. Přesněji řečeno každý, kdo má nějaký vroubek. Nezaplacený dluh, špatnou pracovní morálku nebo docházku, nesprávný veřejně vyslovený názor či kritiku strany a vlády, nezaplacenou pokutu za parkování nebo překročenou rychlost, nadměrnou spotřebu alkoholu nebo kouření (či chraňpánbůh drog), a cokoli, nač si ta či ona místní správa vzpomene, že by mělo být trestné.

Ale neobtěžuje se zatýkáním, taháním po soudech a vynášením soudních trestů. Místo toho vám zablokuje právo jezdit rychlíkem nebo létat letadlem. Nebo jíst ve slušné restauraci. Nebo jít do divadla. Některé druhy lékařského ošetření. A podobně. Říká tomu „iniciativa sociálních kreditů“. Funguje to takto: Síť elektronických zařízení sleduje každého občana a jeho chování. Občané jsou elektronicky napojeni na takzvaný „zelený kanál“, který jim poskytuje určité výhody, jsou-li bezúhonní, pilní a činorodí, chovají se „prosociálně“ čili s „dokonalým sociálním kreditem“. Jakmile se dopustíte nějakého přečinu, čili chováte se „antisociálně“, některé výhody se vám automaticky zablokují. A to tak, že elektronický vchod na nádraží nebo na letiště nebo do restaurace ví, že vás tam nesmí pustit. Jakmile svůj přečin napravíte, zablokovaná výhoda se vám automaticky znovu nastaví. Pomocí kombinovaných a vzájemně propojených technologií jako poznávání tváře, chytré mobily, sociální sítě, veřejná média, kamery, umělá inteligence. Tak už v první polovině roku 2018, kdy se systém začínal zavádět, bylo „antisociálům“ zablokováno 11 milionů letenek a 4 miliony rychlíkových jízdenek.

Tak nějak to alespoň popisuje newyorská mediální agentura Bloomberg. Podle jejích informací má Čína naplánováno mít takto do několika let na uzdě všechny čínské občany. Jak přesně se na tom podílí, nebo do jaké míry to kopíruje samotná Huawei, se zatím neví, ale ví se, že tyto technologie má. A nastavuje je do mobilních sítí, které spravuje, jako bude ta britská. Technologie se jmenuje 5G a znamená pátou generaci mobilních technologií. Té je Huawei největším dodavatelem na světě.

Kolem samotné technologie G5 se vedou kontroverze. Na jedné straně slibuje až 70násobné zrychlení internetu proti dnešnímu G4. Na druhé straně však podle některých lékařských informací jeho elektronická mikrovlnná radiace s sebou nese vážná zdravotní rizika. Několikanásobně větší, než ta, na něž už lékaři upozorňují více než 10 let s poukazem na zvyšující se počty případů tělesných i duševních poruch, pravděpodobně způsobených elekromagnetickou radiací. Rizika 5G se zatím zkoumají a ověřují a asi se o nich ještě dozvíme něco podrobnějšího od zasvěcených odborníků, než se 5G začne velkoplošně komerčně zavádět v roce 2020.

Prokážou-li se rizika špionážní, špehovací a zdravotní jako pravdivá, bude to závěrečné sbohem britské demokracii od premiérky Terezy Mayové, která ještě před demisí stihla Huawei do britské sítě prosadit na zasedání britské National Security Council.Kurasovy knihy najdete ZDE

37 komentářů :

 1. Když tak pěkně domýšlíte Huawei, nenapadlo Vás, že to, co předpovídáte u Huawei, už dávno funguje například u Microsoftu, Google, Apple a spousty dalších společností?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Před rokem jsem si koupil Windows, měl jsem pocit že kupuji to nejlepší. A každý týden se v tom někdo vrtá a pořád něco "prý" upravuje a modifikuje. A nebo mě "někdo" sleduje. Že by Microsoft mě něco upravoval zadarmo, v to době kapitalismu nevěřím. Tak "zdravím" sledovatele a přeji hodně úspěchů.

   Smazat
  2. 9:42 souhlasím a ještě to trochu rozvinu.

   Pan Kuras, ačkoliv si ho vážím zaspal asi dobu? Bylo by fajn kdyby se podíval na dění a upsání se tajný službám USA, podvolení se a upřednostnění svých výzkumů, především pro armádu poté na občanech USA a zejména celého světa!

   Piráti ze Silicon Valley (životopisný film)

   »Příběh o tom, jak novodobí vizionáři Bill Gates a Steve Jobs změnili svět. Na počátku digitálního věku stáli dva géniové Bill Gates a Steve Jobs vizionáři, kteří rozpoutali nesmlouvavý závod rozvoje technologií, souboj titánů v podobě firem Microsoft a Apple Computers. Od vysokoškolských kolejí až po křesla v ředitelských pracovnách jejich život nikdy neprovázela nuda, ani to nebyla žádná selanka.«

   Citizenfour: Občan Snowden (životopisný dokument)

   »Bývalý analytik NSA Edward Snowden popisuje, jak americká bezpečnostní agentura masově shromažďuje data o soukromé elektronické komunikaci stovek miliónů lidí. Americký film režisérky Laury Poitrasové získal Oscara za nejlepší dokument.«


   Edward Joseph Snowden (* 21. června 1983) bývalý zaměstnanec CIA a sub-kontraktor pracující pro Dell na zakázce pro americkou Národní bezpečnostní agenturu (NSA), který do tisku vynesl informace o masivním a do té chvíle před veřejností utajovaném celosvětovém sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany bezpečnostních služeb USA, momentálně v EXILU v Rusku, vůdci zbytku světa se naň, báli jen podívat (strach z USA), natož mu dát AZIL!

   222

   Ps.

   Také doporučuji do češtiny záměrně nenadabovaný životopis z Dánska, kde hlavní aktéři sdělují, že zákony si tvoří boháči pro sebe, nikoliv pro lidi z důvodů NULOVÉHO placení daní pouze a jen pro BOHATÉ!

   Sex, drogy a daně (životopisný film)

   »Sex, drogy a daně pojednává o velkolepém přátelství mezi dvěma nechvalně známými a provokativními postavami moderní dánské historie: radikálního, pravicového právníka a později politika, Mogense Glistrupu, a „krále cestovního ruchu", milionáře, záletníka a veřejného provokatéra, Simona Spiese. Příběh natočený podle skutečných událostí přibližuje divákům dosud neznámá fakta – jak se tyto dvě nechvalně známé dánské ikony staly tím, čím byly, a jak si byly vzájemně oporou i oponenty ve svých vlastních životních misích. Dokázali si život užívat naplno, bojovat za své ideály, za novou vizi pro společnost. Polovina Dánska je milovala, druhá je nenáviděla. Něco takového tato země dosud nezažila.«

   Smazat
  3. Pan Kuras by mohl kandidovat se svými poznatky na ředitele Čučky.

   Smazat
  4. Huawei. No ano. Špionážní týmy v USA jednou desítky let na plné obrátky. NSA je známá tím, že nemají stud komukoli kdo je napadne odposlouchávat telefony. Ano, je to pro ně docela problém nemít při budování 5G sítí technologie, které sami dokáží skvěle zneužít a mít plně pod kontrolou jejich infrastrukturu. Monopol na mezinárodní špionáž přeci musí mít pouze vláda USA. Ačkoli je mi to vcelku jedno. Každá technologie sloužící ke komunikaci je prostě zneužitelná kýmkoli. Žádné 100 procentní řešení prostě neexistuje a nezmění na tom ani zásah USA do svobodného podnikání společnosti Huawei, která je bohužel v tomto směru jednostranně obětí. Každopádně kolik informací má společnost Apple, Microsoft a dalších o svých uživatelích? Možná i daleko více než nějaký uživatel zařízení Huawei s operačním systémem amerického Googlu. Prostě hnus.

   Smazat
 2. Upřímně řečeno, je mi fuk jestli mě špehuje žluťásek, nebo Ušáci, obojí je neuvěřitelná prasečina. Větší od Ušáků, protože ti si pokrytecky hrajou na svobodu a demokracii. Víc mi vadí, že tato technologie má za úkol podle všeho degenerovat lidstvo. Vedlejší efekt souboje mezi výše jmenovanými by mohl být ten, že prohrávající do toho hodí vidle a bude upozorňovat na škodlivost této technologie s poťouchlou myšlenkou, když to nemůžu mít já, nebude to mít nikdo. To by asi pro lidstvo byla výhra i když to většina lidí nechápe. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 3. Pane Kurasi, pláčete sice dobře, ale na nesprávném hrobě. Spojujete něco, co jste si někde přečetl, ale očividně o tom nemáte ani potuchy. Všechno, co popisujete, umožňuje zavedení sítě 5G. Tu dodává firma Huawei. Ergo kladívko, firma Huawei je vinna těmito zločiny. Zamyslel jste někdy na tím, že v tomto smyslu je možno obvinit za šíření nesmyslů Českou televizí Českou správu radiokomunikací nebo dokonce i výrobce televizorů?
  A celou tu snůšku blábolů pohřbíváte poslední větou: Prokážou-li se rizika špionážní atd. jako pravdivá...
  Pane Kurasi!!! Měl jsem o vás lepší mínění

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To 9.57
   Za žvanila je dosud pokládán Petr Fiala,že by i vy?
   Firma Huawey není jediná firma se zařízením pro sítě 5 G. Celý ten umělý humbuk je o tom která firma získá celosvětovou dít 5 G a která bude řídit tu megašpionáž.
   Pane příště celou pravdu,polopravda je stejné svinstvo jako lež.

   Smazat
 4. Cinani se rozciluji nad protekcionismem a na tom je nejusmevnejsi, ze oni sami zadnou jinou nez cinskou firmu nepusti budovat 5G site v Cine. Krasny priklad komunistickeho pokrytectvi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsou na absolutním technologickém vrcholu, ostatní firmy tzv. Západu za nimi zaostávají o generaci! Tak proč by si tam pouštěli shit? Podívejme se na americká letadla! Hnijí na zemi!

   Smazat
  2. Ty mudrlante, to by musela napřed taková firma existovat...

   Smazat
  3. Napr. finska Nokia ma dnes vice kontraktu na 5G site nez Huawei. Cinske smirovaci technologie nikdo nechce:

   https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/nokia-5g-technologie-sit-pate-generace-huawei-ericsson-objednavky.A190605_104011_mob_tech_LHR

   Smazat
  4. 19:16 - Zaspal jsi dobu. Kontrakty na pomalost a zaostalost, jó. Mezi nimi budeme i my. To je Nokia. Odborníci uznali, že Huawei má náskok a proto se jedná o zpomalení, ale to se nedaří. Kždým dnem či hodinou Huawei zvyšuje náskok. 2018 - USA 300 stanic 5G, Čína 30 000, nemluvě už o operaci mozku na vzdálenost 2500 km !!! Těžko se proudíš, když hltáš info ČT a EU. Jó, rozhled se získává i jinak.

   Smazat
 5. Bude jedine dobre, kdyz Evropa bude preferovat svoje vyrobce 5G technologii pri budovani siti - Nokia, Ericsson. At si Cinani buduji svoje paskvily u nich doma.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svoje výrobce, kteří jsou násobně dražší? Takhle se chová rozumný hospodář, anebo socialistický cynik?!

   Smazat
  2. Pane Dalibore, nenechte se jím rozhodit, firma Ericson se pokoušela, ale pohořela bohužel. Nyní jsou na vrcholu, ti co ve školní výuce, preferují nekompromisně matematiku na prvním místě! Tudíž hlavními hráči v tomto směru jsou pracovití, houževnatí asiaté Čína, Jižní Korea a Japonsko. On se odvolává na Evropu, ta má na prvním místě svého školství výuku k homosexualismu, ochranu UNESCO chráněnou rasu móre a páteční povinné záškoláctví v boji za klima a sucho, i když žáci ve svých třídách nejsou schopni zalít, ani svoje vlastní vyschlé kytky? Vyjádření jednoho našeho ředitele gymnázia. Tito s 5G těžko vypomůžou drahý 10:09, "neudělal by sis pro mě trochu času na večer, tady v Evropě brouku, rád bych tě pozval na večeři a poté uděláme švédskou 5Gay na první dobrou!"? Plaga by zasloužil nasekat přes prdel, pořádnou rákoskou, za to jak se bojí svých žáků!

   Smazat
  3. Napr. finska Nokia ma dnes vice kontraktu na 5G site nez Huawei. Cinske smirovaci technologie nikdo nechce:

   https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/nokia-5g-technologie-sit-pate-generace-huawei-ericsson-objednavky.A190605_104011_mob_tech_LHR

   Smazat
  4. https://ictrevue.ihned.cz/c3-66569100-0ICT00_d-66569100-ericsson-a-swisscom-spustili-plosnou-5g-sit-ve-svycarsku

   Smazat
  5. Hňupe 21:21, snažíš se marně, tvé propagandistické bakaloviny tu nikdo nečte, zkus to odjinud, sluníčkářský tydýte.

   Smazat
 6. Kuras tradičně blábolí! Jen na okraj - před časem se na novinkách.cz objevil text o výrobcích americké firmy HP, které mají špehovací software přímo nainstalovaný ve firmwaru, tedy mimo dosah všech možných antivirů. Bohužel, ten velmi obsáhlý text už zmizel v propadlišti dějin.

  OdpovědětSmazat
 7. Z hujahei se stal po odepření západních technologií kulhavej. Jen se divím, že si číňani ty technologie už také neukradli a nezkopírovali jak je jejich dobrým zvykem.

  OdpovědětSmazat
 8. Co vlastně vyvádí ten rošťák Huawei?

  Předstihl technologicky americké firmy o několik koňských délek.

  A jedinou reakcí upadající říše zla je "sankce" pod trapnou záminkou o údajné špionáži, ke které je asi tolik důkazů, jako k otravě Skripalova morčete.

  USA nejsou sto předložit jediný důkaz. Jen samé bláboly "určitě provádí špionáž" "ohrožují národní bezpečnost" a podobná obvinění bez jediného důkazu a nejspíš i bez jediné indicie o něčem takovém.

  Prostě ubožácká reakce země, která se věnuje právním sporům, údajným právům homosexuálů, černochů, transgenerů, boji proti údajně člověkem zaviněným klimatickým změnám a pak se věnuje už jen bombardování cizích zemí a podpoře islámských teroristů. Na výzkum nebo dokonce i jen výchovu inženýrů a techniků jí nezbývají kapacity, tak pak jako spratek požaduje změnu výsledku, když podle férových pravidel otevřené soutěže prohraje.

  Poslední "obvinění" jasně ukazují, že nemají ani indicie, že si prostě vymýšlejí naprosté nesmysly, jen aby měli záminku k protitržním opatřením proti cizí, příliš silné a dobré konkurenci - podle článku na Bloomberg prý je důkazem propojení Huawei s čínskou vládou to, že pro čínskou armádu dělá tato firma zakázky. (U nás článek na iDnes)
  Takže když třeba americká firma XY dodá americké vládě nebo armádě nebo CIA třeba klimatizace, tak se také jedná o důkaz propojení podle Bloomberg.
  Logicky by taková americká firma musela být vyloučena z trhu v EU, protože jde o cizí mocnost - sice spřátelenou, ale cizí. Která navíc prokazatelně špehuje dokonce i svoje vlastní spojence a shromažďuje kompro materiál i na evropské politiky, včetně německých.

  Je to prostě celé jen vylhaná kauza, jen další "irácké zbraně hromadného ničení". Snaha zničit ekonomickou konkurenci ne-ekonomickými a netržními, totalitními metodami

  USA mají specialisty na přeoperování vaginy na penis a zpět a také na rozkojení muže, jak se před časem chlubily, ale už jim akutně chybí inženýři na vývoj technologií. A to je celý problém.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tam ti idioti jdou tak daleko ze resi potraty "muzu" Nahodou jsem vcera narazil na negrini prevlecenou za chlapa a diskutuje s buzerantem jez ma za manzelku vyschleho dedka Jinde bezi serial o stastne rodine jez spociva kde dva teplousi tlusty a hubeny zrzavci-zidi- maji adoptovane dite dej je veselohra ve smyslu tri idiotu z tricatych let -narazeni do dveri -scena k popukani.Na tretim se dva buzeranti valeji v posteli proste na bliti jeste ze je neukazuji ve skolach jak si ho strkaji do prdele v te velke lasce buzerantske Viva Onano buku viva Bidene ktery dekuje zidovske komunite za zavedeni ihomosexuality do verejneho zivota .Navic se ta hovada stala chranena zver a kdo na ne poukaze nejak je trestne stihatelny.|Videl jsem reportaz kde si maminka stezuje redactorce TV ukazujice ji citanku pro 3 tridu a redactorka s hruzou rika prominte ale tohle nemuzeme ukazovat na cameru v TV Proste sodoma gomora
   Inserat na zamestnani:hledame na vyssi funkci muze ,homosexuala .Tohle prosim je pravda to se podivoval na FOX news reporter Carlson s tim jestli snad tohle neni ji ztrochu moc Ne neni ted bezi mesic lasky mezi prverty podporovany prakticky vsemi neb te sbere uchylne se kazdy boji neb jsou na nejvyssich mistech ve spolecnosti VIVA juesej

   Smazat
  2. 22:02 Ty hodis na web stranky Alabama, jako Hradni myslitel?-) Ty budes pekny fajnsmekr, rudy kokote:-)

   Smazat
  3. 6.47 asi sis spletl stranky buci maji svoje web i s filmy tak se preorientuj sasku

   Smazat
 9. Nic proti panu autorovi,ale jiný kraj,jiný mrav...
  Doba je pokročilá,lidé migrují,málokdo dožije v místě kde se narodil.
  Ten "kredit" měl občan od počátků světa.Když se v obci o Frantovi vědělo že chlastá a potom se pere,tak ho holt všude nepustili...I na záletníka Ferdu si dávali bacha a což teprve na toho,kdo rád nakupoval za 5 prstů...
  Tím jsem jen chtěla říci,že dneska je to tak ňák jinak,tak ňák v opačném gardu ;-(
  Běda kdyby někdo natočil Fandu jak krade kolo,zasáhl by bolestně do jeho osobní integrity.
  Co bylo dříve pod drobnohledem společnosti je dneska TAJNÉ.
  Dalo by se i říci,že jinudy na to jde Čína a jinudy Evropa.
  Prosím,nebijte mě,bylo to jenom takové zamyšlení.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 10. Podle detektivkoveho desatera pátera Knoxe by nemel byt mezi podezřelymi žadny Čiňan.Asi to Kuras nečetl.

  OdpovědětSmazat
 11. Jestli se dá věřit pohádce o špehování stejně jako údajné škodlivosti mikrovln z 5G, tak jsem v klidu. Fyzikální zákony totiž ovládám, a jsou mi vodítkem v posuzování relevance autorů hoaxů.

  OdpovědětSmazat
 12. Každý, kdo se naučí nějaký programovací jazyk, není to zase až tak těžké, zjistí jak se chová hardware, ti ještě lepší vědí, že dnes každá polovodičová součástka má v sobě info čím je, kdo ji vyrobil. Každý trochu pilnější a zvídavý středoškolák si slízne základní info z přenosů, kterých se v luftě prohání kolik jen chcete. Hesla k mailu, atd, atd. Klidně vám ukradne identitu na fejsbůčku, nebo crackne router. Vše se dá prolomit, je to jen otázka času a je-li někdo motivován zajímavými sumičkami, jde mu to lépe. Proč myslíte, že ruské družice parkují na dohled amerických a naopak, proč se ponorky potloukají podél tras podmořských kabelů. Jistě ne proto,aby se dověděly za kolik je na Floridě cukr a v Murmansku vodka. Já, FBU, (Franta Běžný Uživatel) asi strach mít nemusím jen do té doby, dokud se nestanu politikem nebo teroristou. Místopřísežně a veřejně prohlašuji, že vlastním jízdní kolo a manželku. Tak z toho těm pánům se sluchátkem na uchu a těm co jsou už poloslepí z čučení do monitoru asi rupne žilka. Dobře jim tak. Čučkařům. VAL

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O takove rude holoprdelniky jako jsi ty, nikdo nema zajem.

   Smazat
  2. Zato o tebe ty plnobuzno 6:45 zájem je u peďáků.

   Smazat
 13. "Zadní vrátka" ke špehování vymýšlí a instaluje KAŽDÁ společnost, která se zabývá vývojem, na to má své experty. Myslete si co chcete, ale praxe ukazuje, že tomu tak je!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Opakovaně prokázáno u všech produktů Maloměku (MS), vložená necitlivost většiny antivirových programů na špióny NATO ve vašem počítači, vzdoruje zatím antivirový Kašperký, (taky měl problémy s americkou administrativou). Amíci jsou vzteklí, že Huawei zadní vrátka nemá, proto je Huawei "bezpečnostní hrozba".

   Smazat
  3. Nejn to, špiclovací software instalují američtí výrobci například rovnou do systémových oblastí třeba hard disků - takže to nejde ani najít ani odinstalovat. Už před mnoha lety to prasklo na Seagate. Microsoft Office (normální verxze, ne síťová) se před každým uložením jakéhokoli rozpracovaného dokumentu pokouší komunikovat se vzdáleným serverem, jehož IP adresa není běžným způsobem identifikovatelná (whois ji např vůbec nenajde) - copak tam asi tak posílá při pokusu o uložení souboru na lokální disk? ;-)

   Smazat
 14. A každá firma v podobném oboru dělá to, že shromažďuje data o uživateli. Za účelem marketingu a "zlepšování služeb" oficiálně, bezpochyby k napráskání tajným službám neoficiálně.

  Ať je to Apple, Microsoft, Dell, HP, výrobci "smart" TV Samsung, LG, Philips..., výrobci mobilů, počítačů, televizí - všichni. Sbírají data co si pouštíte za program v TV, jak dlouho, kdy, jak přepínáte, kam chodíte na web, jak dlouho, kdy, co hledáte...

  Google Chrome je naprogramován jako čistě fízlovací SW, protože si pamatuje vaše vyhledávání a brouzdání, i když smažete cookies, takže sbírá data a uschovává je ve svých systémových fajlech, mimo cookies a historii. ´
  Klidně si to vyzkoušejte - navštivte pár eshopů třeba s foťáky, pak vymažte historii a cookies a otevřte si úplně jiný web. A najednou tam máte reklamy - na foťáky. Jak to Chrome ví? I bez cookies a historie? Má to uložené v systémových fajlech, které nemůžete smazat. Má na každého jednotlivce takovou malou složku. Která se může hodit na reklamy ... nebo taky na něco jiného ;-)

  s "chytrými ledničkami" na vás bude udávat i vaše vlastní lednička, mikrovlnka, sporák, klimatizace, topení, dokonce i světlo v koupelně...

  A časem nám hodný Velký Bratr zavede i kamery do domácností - jistě třeba jen aby dohlédl, že nedochází k domácímu násilí nebo zda dobře pečujeme o děti nebo zda neplýtváme elektřinou nebo pod nějakou jinou záminkou na páchání "dobra". Už teď jsme profízlování více než jsme kdy byli za minulé totality. A bude to mnohem, mnohem horší.

  Zrovna Británie vede v počtu CCTV kamer. A plánují se "chytré lampy" pouličiního osvětlení v US, které budou mít kamery a mikrofony k odposlechu všeho, co se na ulici děje. Navigace, neovládané hlasem, aut v USA měly už před deseti lety mikrofony, které tajně nahrávaly jakýkoli hovor uvnitř auta, při jakémkoli připojení (aktualizace např.) data odesílaly.

  A t ovše jistě ne k fízlování na nepohodlné občany s nepohodlnými názory, kdepak, to by hodná moc západních států nikdy neudělala. To vše je jistě jen pro dobro - snížení kriminality apod. Jako to tvrdila StB .... A jako když se v zájmu "boje proti terorismu" mažou na FB příspěvky slušných lidí. Zato stránky islámských teroristů tam naprosto v pohodě jsou. Kolikrát jste četli "verbovací sránky Islámského státu na Facebooku" - to je úplně ohraná písnička. Verbovací stránky na FB jsou v pohodě. Zato stránky vlastneců jsou mazány okamžitě po udání nějakým multuikulti fízlem.

  Tak mne tady nestrašte s Huawei, o jehož spolupráci s čínskými tajnými službami mají USA a jejich tajné služby zhruba tolik indicií, jako měly o iráckých zbraních hromadného ničení.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.