Reklama

sobota 15. června 2019

Das Erste: Sankce proti Rusku se staly divadlem s dvojím metrem!

Tim Herden, komentátor televize Das Erste
-kou-
15.6.2019 Tagesschau.de a PrvníZprávy
Spory o sankce vůči Moskvě se staly jednoduše jen divadlem s „dvojím metrem“, uvedla německá televize Das Erste. Do debaty o protiruských sankcí se přidala i německá televize.


Zatímco východoněmecké podniky jsou doslova odříznuty od svého důležitého ruského trhu, západoněmecké firmy se klidně účastní projektu „Nord Stream - 2“ tiše účastní. „Jestli máme jít, tak jděte do konce: sankce se vztahují na všechny společnosti, nebo - vůbec nikdo!“ uvedl Tim Herden, zpravodaj televizního kanálu.

Spory o sankce proti Rusku není ničím jiným než divadlem s dvojím metrem. A ne bez arogance, vzhledem k tomu, že šéf mnichovské bezpečnostní konference Wolfgang Ischinger veřejně vyzval předsedu vlády Saska Michaela Kretschmera (ten vyzval ke zrušení sankcí proti Moskvě – pozn. red.), aby si vzal pár dalších lekcí zahraniční politiky. To je jen nějaký druh pokrytectví, poznamenal zpravodaj.

Na jedné straně byly kvůli sankcím východoněmecké podniky doslova odříznuty od ruského trhu, který byl pro ně životně důležitý. Na druhé straně, právě teď ve federálních státech Meklenbursko-Přední Pomořansko a Braniborsko, se pokládá plynovod „Nord Stream-2“, přes který bude proudit ruský plyn, objednaný západoněmeckými společnostmi Winterschall a E.ON.

„Podle mého názoru, pokud opravdu jdete, tak jděte až do konce: buď sankce platí pro všechny společnosti, nebo - vůbec nikdo!“ zvolal redaktor.

Orbán: Západní pokrytci využili sankce, aby nás dostali z Ruska

Němcům by sotva dokázali sdělit, že v zájmu politické morálky a podpory Ukrajiny budou muset bojkotovat ruské dodávky plynu a vzít v potaz vyšší ceny energetických zdrojů. Stavba „Nord Stream – 2“ tedy pokračuje.

„Sankcemi se však nepodaří vyřešit ukrajinský konflikt: to je možné pouze prostřednictvím jednání. Chtěl bych proto, aby se ministr zahraničí Heiko Mass aktivně podílel nejen na záchraně jaderného obchodu s Íránem, ale také na řešení tohoto konfliktu,“ uvedl Tim Hurden.

Mimochodem, Putina sankce zjevně moc nezasahují. Ekonomicky vzal nový kurz - do Číny. Potřebuje investice a trhy Říše středu. A to může být problém: nejen pro ekonomiku východních federálních států, ale i pro ekonomiku celého Německa, dodal redaktor Das Erste.


* * *

10 komentářů :

 1. Západní Němci jsou zcela jasně kšeftmani amerického střihu, obětují svým zájmům kohokoliv. Jenom se Sasíkům divím, že jim docvakává teprve teď.

  OdpovědětSmazat
 2. Východní němci mne připomínají sudeťáky. Nejdříve chtěli do říše a dnes chtějí "domů"
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť oni byli v Německu odjakživa, Německo bylo jrn rozděleno. Sudeťáky jsme tam poslali, jak jejich srdce pištělo. Dederoni prošli tím samým, co my. V podstatě to jsou to blízcí Němci, ne Landsmamschaft a to prase Posselt.

   Smazat
  2. DDRoni? Ti jsou přeci Braniboři - Prušáci, Sasíci, ...

   Smazat
 3. Ale abych byl spravedlivý MY NEJSME O NIC LEPŠÍ
  Václav

  OdpovědětSmazat
 4. Sasmeni by si mohli vzpomenout na právo na sebeurčení. Nakonec ty jejich parlamentní volby ukážou, zda jim začíná pod piklhaubnama svítat.

  OdpovědětSmazat
 5. Odstavili je od obchodu s Ruskem, ale zase jim tam lifrují nový genetický materiál. Časem budou dělat eintopf kdoví z čeho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Eintopf? Nebojte se. Misionářů bude vždycky moc.

   Smazat
 6. Přesně tak pokrytecký západ a celý kapitalismus hlavně když si nahrabeme MY.

  OdpovědětSmazat
 7. 14:59 Pane Václave!Jak to myslíte "MY"? Jste snad nějaký oligarcha či businessman, a myslíte si, že tu mluvíte se svými soukmenovci? Ne MY jsme ta "lůza" určená k odpisu, která OPRAVDU, ale OPRAVDU nemůže nic. Tak si laskavě neberte na svá bedra viny vašich otrokářů.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.