Reklama

sobota 15. června 2019

Dezinformační hra Evropské komise

Ivan David
15. 6. 2019
Globalizační "elity" se snaží vytvářet ve veřejnosti pocit ohrožení tak, aby ho mohly použít jako záminku k potlačení svobody slova a ovládnutí společnosti. Myslím, že oni ve své většině nejsou paranoidní, ale že paranoiditu chtějí indukovat ve veřejnosti. Metoda není nová, naopak, opakovaně používaná, kdykoli je třeba zavádět cenzuru, protože nepříznivé informace jsou ohrožující a s nimi je třeba z veřejného prostoru odstraňovat i jejich původce. Euroskop zveřejnil článek "Jourová: Dezinformátoři jsou připraveni na dlouhou hru". Velmi doporučuji ho přečíst. Je ukázkou manipulativního desinformačního textu.


Klíčový faktem totiž je, že to, co nazývají "desinformace" není falešná informace, ale pouze názor, který se jim nehodí do krámu. Ostatně sami ho označují jako "narativ", tedy jakési sdělení či "vyprávnění", nikoli "informace", ale vyjádření názoru. Rádi by totiž, kdybychom věřili jejich sdělením a "vyprávěním". Jak to hezky formulovala jedna ideální posluchačka, která se v kvízu dovolala do vysílání ČRo Východní Čechy, a na otázku, zda v jistém zemědělském podniku pěstují sumečka afrického, odpověděla: "Nic o tom nevím, takže vám věřím." Jejich ideálem je, aby veškerá veřejnost věděla jen to, co nám budou vyprávět oni a proto "věřila".

Jako desinformaci uvádějí, že "Politická krize v Rakousku byla rychle připsána zákulisním machinacím unijního ´hlubokého státu´ a německým a španělským tajným službám." Škoda, že nepřidají vlastní výklad, proč se "náhodou" vynořila pochybná nahrávka po čtyřech letech a čistě náhodou před volbami. Proč nám nesdělí vlastní výklad toho, kdo a proč nahrávku pořídil? Že by amatér? Určitě žádná "konspirace", tedy neveřejná domluva? A co jejich narativy o ruských agentech za každým rohem, stále se měnící příběhy o novičoku, o ovlivňování voleb v USA, atd., atd.?

Typickým rysem jejich vyprávění je absence jakýchkoli věcných důkazů. Jediným důkazem je to, že to sdělují oni a mají to "ověřeno". "Ruské zdroje" podle nich "setrvale desinformují", ale autoři článků a prohlášení zjevně nejsou schopni uvést příklad jediné desinformace. Nedozvíme se tedy jak nebo čím zloduši desinformují, zato se dozvíme, proč tak činí. Samozřejmě, aby škodili nositelům obecného dobra, zejména těm, kteří jsou sdruženi v Evropské komisi.

Pro větší "věrohodnost" je článek doplněn ilustračním obrázkem sestávajícím z nápisu "fake news", který je složen z opakovaného slova "propaganda". V očích osob myslících horní polovinou těla toto těžko zakryje skutečnost, že "propaganda" je především to, co vyrábí "Evropská komise" a zejména k tomu účelu pečlivě vybraná Věra Jourová, nominantka politického hnutí "ANO".

Jak nevzpomenout na Havlíčkův epigram:

"Proti církve protivníkům,
bezbožným a katolíkům,
vydal páter Rožeň podle zvyku,
na sto arších tvrdou polemiku,
v tuhé vazbě, s kovanými rohy,
všem kacířům může přetlouct nohy."

Samozřejmě je zcela nepřijatelné, aby cenzuru podporovalo Ministerstvo vnitra v čele s panem Hamáčkem (ČSSD). Protože takovou aktivitu provádět nesmí, najímá si na to "Evropské hodnoty" a jiné pervertní skupiny placené z daní občanů. Za to paní Jourová má rozvoj cenzury v popisu práce. Tak se dozvídáme z "Euroskopu", že: "Komise proto opět vyzvala velké internetové platformy jako je Twitter, Google nebo Facebook, aby přes změny, které už udělaly, dál pracovaly na způsobech, jak dezinformacím čelit, včetně třeba vyšší transparentnosti kolem politické reklamy - a to i na národní úrovni. Firmy by měly podle komise skutečně splnit všechny závazky, které na sebe loni vzaly, když se dobrovolně přihlásily ke společnému kodexu chování v této oblasti."

Jmenované firmy se samozřejmě nezabývají nějakými důkazy. Napadají sdělení obsahující jistá slova, slovní spojení a "podezřelé" zdroje. Tuto činnost je třeba označit jako zločin proti svobodě slova, tedy zločin proti demokracii ve jménu dalšího budování oligarchátů a evropského superstátu neviditelné vrchnosti, snaživých úředníků a mlčících poddaných. Nejde o jejich "extrémní názory", ale o dovršení jejich moci nejdříve nad národními státy a potom nad každým jednotlivcem.

"Jsou připraveni na dlouhou hru," upozornila Jourová, hlásá článek. Oni jsou také připraveni na dlouhou hru. Zbavit evropské národy hluboce zakořeněného demokratického povědomí nebude tak snadné. Vidíme, že oni na tom pilně pracují. Budeme se bránit.19 komentářů :

 1. JOUROVÁ PRÝ NEMÁ NIC JINÉHO NA PRÁCI, NEŽ SE FOTIT SE SOROSEM

  a to za potlesku svého šefa,který hned na to se všude dělá,že za ni neodpovidá a tak se vystavuje výsměchu ,že si má raději koupít slepeckou hůlku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jourová je potomek známé nomenklaturní rodinky. Jak vidět, jablka nepadají daleko od stromu. Ani ta shnilá.

   Smazat
 2. Výborný článek p. Davide.

  OdpovědětSmazat
 3. Je to neustále stejné, chléb a bič.
  Ti kreténové za dvatísíce let nedokázali nic lepšího vymyslet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Havlík ještě vymyslel heslo "Pravda a láska".

   Smazat
  2. Máte lepší nápad!?Sem s ním!
   ;-)
   Helanov

   Smazat
  3. SAMOZŘEJMĚ MÁME LEPŠI NÁPAD.STAREJME SE O INSTALACI

   solidárniho státu,namisto nynějšiho chomoutu kapitalismu bez přivlastků.
   To by ovšem jsne museli mít na to intelektuály a ne třicet let plno mlátitelů prázdné slámy!

   Smazat
  4. 10:37
   To už zkusili třeba ve Švédsku.Ňák to nedopadlo,i když už byli skoro v cíli.Že? ;-(
   Helanov

   Smazat
  5. Ve Svedsku to uz dopadlo. Tak jsou lidi podelani jeste vic, nez byli tady, za ter "totality". Kdyz se tam na ulici ptal jakysi provokater: "vzali byste si domu uprchlika?", tak se nikdo neodvazil rict, ze ne. Pak ale odkudsi priskocil figurant, s takovim, mirne arabskym vzhledem a on rikal: "tady Ali, nema kam zrovna jit, vezmete si ho tedy domu?" ...vsichni se zacali kroutit, jako klubko hadu. :-)

   Smazat
  6. 11.59
   PANI HELANOV,ZVOLILA JSTE NEVHODNÝ PŘIKLAD.

   sousedé prohráli válku a v ječtě kouřicich ruinách si dali do své provizorni Ústavy tzv ZZ artikl 20.

   Proč TAM nyni plati 10 eur na hodinu,co?
   Švédsko nás se svou neomarxistickou politikou už zajimat dále nemusi.

   Smazat
 4. Ten kdo ještě stihnul zažít bolšána ví o propagandě svoje.Všechno co vycházelo z Kremlu sloužilo blahu prostého lidu.To co se dělo na Západě bylo fujka.Vrazi z Wallstreatu číhali za každým rohem.
  Neměli jiný cíl než pomýlit budovatele lepšího příštího,uloupit jim jejich optimismus a víru...
  Dneska se Kreml přestěhoval do Brusele a-zdá se- budování lepšího příštího za ním.
  Vrazí z Wallstreatu se přestěhovali do Kremlu a zase tam kujou pikle...
  Kdyby dneska nešlo o víc,tím mám na mysli změnu demografie,tak by mi to asi bylo k smíchu.Bohužel,některé věci se nedají "jen tak" spravit,jako se spravily ty kiksy po bolšánovi.
  Dalo by se i říci,že jsme ZNOVU na té špatné straně...a to jsme se ani nehli z místa.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co píšete je nepřesné. Po smrti Stalina, začal být řízen nejvyšší sovět z Wallstreat a skutečný socialismus zaváděný Stalinem se změnil na pseudo-socialismus (státní kapitalismus) a postupně se připravovalo na zavedení tržního kapitalismu (na rozkradení zdrojů Ruska a celého socialistického bloku).

   Tím chci říci, že v Kremlu nebylo konceptuální centrum řízení (sovětská verchuška neměla žádnou ideu, žádnou myšlenku jak vést společnost, prostě jenom kradla a tajně kšeftovala s wallstreet).

   Kořen propagandy byl v Londýně a nebyl v Kremlu (viz. třeba přelet Mathiasa Rusta - naplánováno v Londýně, realizováno sovětským vedením). Že SSSR byl po smrti Stalina pod vlivem Londýna je zřejmé. Důkaz je všem na očích, protože socialistický blok přistoupil na dolarovou nadvládu. Socialisticky blok byl tak silný, že mohl prosadit jako světovou měnu Rubl a nemusel obchodovat s dolary se západem, protože byl ve všem soběstačný (což by Stalin udělal), ale to by západ zkrachoval. Totiž všechny rozvojové země, které západ vykrádal by se postupně k socialistickému bloku připojili. Dolarová nadvláda, umožněná zradou na nejvyšších místech vedení SSSR, zachránila na čas parazitický západ.

   Smazat
 5. Nyní bude zajímavé sledovat, co nám bude pan někdejší ministr za socdem david sdělovat za novinky z bruselu, to bude panečku čtení! Teď když jako poslanec toho europarlamentu bude mít všechny ty přidrzlé bláboly v ruce, tak nám bude o nich moci povyprávět. To bude ajnkeslbuntes. Konečně se dozvíme, co před námi tutlají a co nám nesmí říct všichni ti, co museli podepsat, že nesmí nic říct. Jen doufám, že si to tento pán nenechá ujít a že neskončí jako další "vlastizrádce" u koryta. Lidé musí o této nepříčetné eu vědět více, protože čím více budou vědět, tím víc budou z toho zděšení. To je vaše příležitost. Takže jen na vás, jestli ji uchopíte za pačesy. Držím vám palce.

  OdpovědětSmazat
 6. Přesně tak chtějí nás dostat do těžké totality je třeba se bránit a volit vlastenecké strany.

  OdpovědětSmazat
 7. Pane Davide, není Vás škoda v evropském parlamentu? Místo p. Okamury ny jste v SPD udělal víc práce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I KDYBY DOKTOR DAVID PŘEMLOUVAL OKAMŮRU,ŽE MUSI

   vystartovat ze svých 10% k většině v prdlamentu a zbantoval na to všechny voliče bude se ta Okamůra dále lenivě převalovat jako solitér a na takovou myšlenku nikdy nepřijde,prý na to nemá závity.

   Smazat
  2. Žádná škoda!
   Pan David má schopnost brilantně formulovat myšlénku,proto se do EP hodí víc než nějaký bijec.
   Pan Okamura má charisma,užitečný je v Česku,jeho úkol je spíš v managementu a sbírání hlasů...
   Každý je užitečný někde jinde.
   Helanov

   Smazat
 8. Naprostý souhlas s Dr. Davidem jako vždy.

  OdpovědětSmazat
 9. "Jsou připraveni na dlouhou hru," - my také !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.