Reklama

středa 19. června 2019

Doplněk dnešního hlavního článku - Lidice

Pomník lidických dětí
Milan Peleška
19.6.2019 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Vlkův úvod:
Nejlepší a nejtrefnější věci píše vždycky sám život! To hle je železné pravidlo a na Kose funguje dokonale. Také dnes. Dnešní hlavní článek Kosy (viz níže) se týká posledního sjezdu Sudetských Němců v Řezně. A především jejich naprosto nestydatého záměru některý z jejich dalších dýchánků uspořádat v České republice. Jenž byl vyhlášen v den lidické tragedie. Jak příznačné!

A stejně příznačné je, že pár hodin před zveřejněním tohoto mého článku, který jsem v podstatě odsouval celý týden mi přišel následující mail. Jsem rád, že dorazil. Ještě více mne těší, čtenáři Kosy vidí současný svět takhle. Více není třeba dodávat! Mail přetiskuji 1:1


Vlku, dnes jsem napsal malý komentář na facebooku k Lidicím a mám tam hodně souhlasných poznámek, tak ho také posílám vám.Zdraví Peleška Milan.Milan Peleška Na tyto místa je dobře chodit nejlépe sám , mimo velkou „pompu“ , bez kytic a muziky a v tichu si „zblízka“ něžně pohladit „bronzové“ lidické děti! Pokud jedu na Kladno a mám čas, zastavím se a jdu k památníku popřemýšlet!! Také si kladu otázku, jak se mohli za cca pouhých 12 let nechat Němci tak „zblbnout“ nacistickou propagandou a Hitlerem až potom šli a vyvraždili Lidice a kdyby jenom ty! Na území bývalého SSSR mělo podobný osud mnoho stovek vesnic, s dětmi naházenými ve studních a s dospělými upálenými ve stodolách!!! Těch míst, které se nemají zapomenout je více! Blízko dálnice z Německa na Paříž je Verdun a tam je památník! Sjel sem nedávno v noci z dálnice a tam zajel k památníku, kde stojí do nedohledna bílé kříže v řadách!! Bylo po půlnoci v létě , úplněk a tak jsem tam seděl sám na lavičce asi hodinu a v bledém měsíčním světle přehlížel řady bílých křížů, kde nešlo dohlédnout konce a přemýšlel! Hodně mě toho napadlo, co lze jenom těžko popsat a tak jsem se posléze sebral, šel těžce k autu a nesdělitelný zážitek mám dodnes! Jenom si tak říkám, už zase slyšíme některé hlupáky, jak „chrastí“ zbraněmi!! Je to smutné, lidé jsou nepoučitelní!! Proč a za co padly ty statisíce lidí, nahnaných na jatka první světové války, když ta druhá byla po cca 20 letech „volným“ pokračováním té prvé!! Do kdy budou našimi životy „vládnout“ šílení politici, finančníci, výrobci zbraní a různí „ometálovaní“ dobytkové, kterým je všechno jedno!! Dodnes se historikové „ošívají“, když mají přesně určit původce první světové války!! To nebyli žádní „nacisté a komunisté“, na které bychom mohli svést vinu!!! Kdo měl a má z válek prospěch? Nechám na každém, ať si odpoví sám a když přijde na podobné pietní místo, jako jsou Lidice, začne přemýšlet!!!

Tolik kolega Milan Peleška. Neváhal jsem ani sekundu, jestli mám tento mail otisknout nebo ne. V atmosféře té oficiální podlézavosti vůči Landsmanschaftu je to opravdový balzám na rozbolavělou duši.

Jenže sotva ho člověk aplikuje, dostane další úder rovnou na solar. Tentokráte ze samotných Lidic, respektive od přímého účastníka pietní akce. Ne nějakého řadového občana, ale přímo poslance parlamentu České republiky Jaroslava Foldyny, kterému se tam přihodilo, to co popsal na svém FB:


Taky máte naprostý problém pochopit, že nějaký čičmunda s organizátorskou páskou si přivlastnil právo určovat, kdo smí a nesmí položit i lidického památníků květiny? A v jakém oblečení? A které druhy písma jsou přípustné a které nikoli? Jistě byl ještě přísnější , pokud někdo někdy přišel s německými nápisy a nášivkami. Nebo s e snad pletu?

Může se pak někdo divit, že když to v Lidicích!!!!! funguje takhle, že v Řezně vyřvávají, že příště jako v Čechách?!

Foto žáků lidické školy z jara 1942


- - -

10 komentářů :

 1. Ano, první světovou válku nezačali žádní nacisté ani komunisté, začli ji, co nesmí být jmenováni a pokud je někdo jmenuje, stává se okamžitě antisemitou...
  Že za to může Gavrilo Princip je pohádka pro debily...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte plnou pravdu, ted´ ještě, co s tím? Jejich cílem je, ovládat svět prostřednictvím peněz, proto smyslem celé tzv. privatizace v ČR bylo vytunelovat český stát a peníze převést na nosatá konta do zahraničí. Kdo byli Kožení, Bakalové, Železní, Laudrové a níže uvedený případ komerční banky? Toto zajišťoval Klaus, Havel a Dlouhý. Havla přece volilo za prezidenta ODS, tak at´Klaus dnes nehledá žádné alibi. Komerčni banku připravilo o 8 miliard korun obchodovani s rakouskou
   firmou B.C.L. Trading Baraka Alona, rakouskeho podnikatele izraelskeho původu.
   Alone se stal klientem KB v roce l996 s planem udajnych mezinarodnich obchodů
   s obilim z Ruska. Finance čerpal tak, že mu KB otevřela dokumentarni akreditivy, s tim, že zajisti zboži odpovidajici hodnoty, ktere pro banku uloži ve skladech. Při
   obchodovani se ale ukazalo, že ve skladech žadne zboži nebylo, ač Alone ziskal od banky až 250 milionů dolarů, tedy bezmala osm miliard korun. Penize nikdy
   nevratil. Byvali členove představenstva KB byli v souvislosti s Alonem obviněni pro trestny čin porušeni povinnosti při spravě svěřeneho majetku. Nepodařilo se jim ale prokazat umysl, ani napojeni na Alona.


   Smazat
 2. Hned po valce /nesmi se o tom psat/, vypukla okupace Palestiny a tech Lidic tam bylo nejmene 30-50..
  Vznik moderniho terorismu pak muzeme hledat prave tam..Chudaci , kterym nezbyla strecha nad hlavou se snazi branit dodnes proti teroru terorismem..zadnej inteligent o tom nevi samozrejme ...A kdyz vi ,nenapise nic taky samozrejme..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Noam Chomsky O Palestine.Objednejte si pres internet.Česke vydani.Stoji za to.

   Smazat
 3. Vrazedna zruda v ruzovym saku je porad vrah narodu. Vsechny nosi bud rvave rudy a nebo zluty saka..Uniforma leseb. Aspon jsou dobre videt.
  Na zaberu je Merkel v ruzovym saku a jeji zlociny ji dostihly v panickem strachu ze spatneho svedomi a hruzy ze skutecne spravedlnosti. Na zaberu se na verejnosti trese a trese a nemuze prestat. Je dobre se na to podivat,stoji to za pohled, protoze to budou tajit.

  OdpovědětSmazat
 4. Je Merkel jednim ze hlavnich ,co podporuji sudetske germany a jejich zlociny.Jejich vudce Henlain , byl nejen homo ,ale take Kchazar.

  OdpovědětSmazat
 5. Světové války byly dílem kapitalistů a u nás se snaží všemožně zavděčit těm co to mají na triku.

  OdpovědětSmazat
 6. Když Lidice 2019 spojíte s causou oficíra Abwehru a dalších německých tajných z protektorátu BuM Walderode - jak "nezávislý" soud v HK PROLOMIL DEKRETY PANA PRESIDENTA BENEŠE... A soudce je VYSMÁTÝ!

  VÍTEJME VE DRUHÉM PROTEKTORÁTĚ...

  OdpovědětSmazat
 7. O zvláštním vyústění běhu I. světové války bylo napsáno mnoho.
  Roku 2016 vyšel článek Květy Pohlhammer-Lauterbachové
  Rok 1916 vedl ke zničení Německa a plán pokračuje.
  (vyšlo na webu E-republika

  OdpovědětSmazat
 8. Nedávno jsem četl od jednoho odesáka, že "jenom vůl může tvrdit, že za vypálení Lidic mohou Němci". Piráti, ti už nejen popírají, kdo to byl, ale že se podobné věci vůbec děly.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.