Reklama

čtvrtek 27. června 2019

Dříve se udávalo za nenávist k třetí říši, později k socialistickému zřízení, dnes za nenávist k EU nebo africkým/blízkovýchodním násilníkům

Tomáš Vyoral
27.6.2019  SvobodnéNoviny
Studentka žurnalistiky se v článku na iDnes zaměřila na nenávistné komentáře vůči cizinci, který měl v Ústeckém kraji znásilnit šestnáctiletou dívku.


Dotazuje se policie, zda se jimi zabývá a bude je řešit. Některé komentáře i s celými jmény přímo v článku uvádí. Není snad mnohem důležitější násilník coby podstata problému? Zeptala se slečna také policie, zda jde skutečně o Afričana vyhoštěného po výkonu trestu z Německa, zda byly naše úřady o vyhoštění kriminálníka do ČR informovány a pokud ano, proč o tom neinformovaly veřejnost? Neznám konkrétní postup (o čem kdo je a není povinen informovat), ale zkrátka zeptat se na cokoliv, co by vneslo více světla do případu.


Nenávistné reakce vůči násilníkovi. To mu mají lidé vyjadřovat lásku a pochopení?


Podle zatím nepotvrzených informací Litoměřického deníku (nezměnilo-li se něco) měl v úterý kolem poledne na poli u severočeské obce Lukavec znásilnit šestnáctiletou dívku muž afrického původu vyhoštěný z Německa po propuštění z vězení v Drážďanech.

Docela pochopitelně se vůči cizinci – násilníkovi zvedla vlna nespokojených reakcí, některých silně nenávistných, některých vulgárních. Stejně jako by se zvedla proti našinci – násilníkovi. Neobhajuji je, emoce a nenávist k tomu činu jdou vyjádřit i „slušně“. Myslím slušně tím způsobem, že nemusíme hned někoho „posílat do plynu“ a podobně.


Za své činy zodpovídáme my sami. Značnou vinu ale nesou „zlehčovači“ situace


Ačkoliv je za svá slova a činy zcela bez debat zodpovědný každý sám, ministr vnitra Hamáček, uvědomělí politici, umělci či média, kteří se nad zvýšenou nenávistí pohoršují, by si měli uvědomit, že velký díl na tomto stavu nesou oni sami. Markantní díl.

Víte, když lidem do zblbnutí opakujete, že migranti z Afriky a arabských zemí (většinou muslimové) jsou pro nás obohacením a přínosem (demografickým, ekonomickým…), že jde o vděčné válkou zkoušené uprchlíky ze Sýrie, o ženy a děti, inženýry a lékaře, že u nás prakticky žádní nejsou (nebo jen dvanáct či kolik), že k nám ani žádní nechtějí a že my „zaprdění Čecháčci“ poznamenaní komunismem se jen bojíme krásného neznámého… Tak potom, když se objeví jeden takový dáreček, který se rovnou ukáže býti „potížistou“ (terminus technicus toho času jiného uvědomělého novináře Oldřicha Mánerta, který již – coby velký „miláček čtenářů“ – byl zřejmě stažen), je oheň na střeše.


Mladá novinářka se v branži neztratí. Bere to ze správné strany


A zamysleme se sami, jaký dopad může mít článek Lady Řežňákové „Zastřelit, reagují lidé k násilníkovi z ciziny. Komentáře prošetří policie“ a její poukaz na konkrétní případy. Zajímat se v první řadě o nenávistné komentáře, nikoliv o násilníka, co měl znásilnit ještě neplnoletou dívku, je na pováženou. Když do článku ještě nezapomene zahrnout „expertní pohled“ zástupce politické neziskovky „Člověka v tísni“ a zmíní nedávné vzedmutí nenávisti proti Radku Bangovi a Dominiku Ferimu (přičemž bezesporu mnohem více než kvůli původu je lidé nemusejí kvůli jejich charakterům), tak je myslím vymalováno. Tahle slečna se v médiích neztratí!

Mnohé vypovídá, když se studentka žurnalistiky ve svém medailonku na webu „chlubí“, že „neumí psát všemi deseti, zato má slabost pro dobrou kávu“. Desetiprstová metoda samozřejmě není podmínkou pro kvalitního žurnalistu, nicméně dávat to takhle na odiv na mě působí stejně, jako by se dělník chlubil „neumím smíchat maltu, ale za to mám slabost pro dobré pivo“. No nic, hlavně, že jsme „frikulíni“ (free, cool and in), že?47 komentářů :

 1. Čemu se divíte? Zná z vás někdo školu, kde je povinná zkouška z psaní všemi deseti? V době masivního používání PC by to psaní mělo být vyučováno už od základky. Aha, nejsou na to lidi... Nakonec, co by se to kdo učil, když už umělá "inteligence" pokročila tak daleko, že stačí šmudlat dvěma palci sklo a jedním něco nadatlovat. A pokud platí, že práce rukama polidštila opici, pak to asi platí i v obráceném gardu. Jakmile nebude potřeba ten třetí prst, už by se dalo dobře viset na stromech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať píše třeba fšema dvjema, stačí když nebude psát koniny,ne? ;-)
   Helanov

   Smazat
 2. Dneska se udává za nenávist k pravdě a lásce.
  A kdo bude zlehčovat pravdu a lásku,toho havlérka umlátí tyčema od transparentů hlásajících pravdu,lásku a humanytu :-DDDDDD
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 3. Nakonec jsem rád,že jsem starý a nedožiji se vlády těchto všeobjímajících lidí. Být starý je někdy i výhoda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, je to jen slabá útěcha.

   Smazat
  2. 09:22 Hlavně ať Vám na hrob nedávají symbol kříže, ale preventivně půlměsíc.

   Smazat
 4. Studentku a její duchaplné výplody je zbytečné komentovat, ale příspěvky pana Vyorala si přečtu pokaždé s radostí a pocitem, že se mezi novináři najde i někdo se zdravým rozumem. Což je dnes pomalu sci-fi.

  OdpovědětSmazat
 5. No a co nechci za souseda žádného slimáka a těch pár zoufalců se může jít vyfotit jak jsou blbí. Budem volit jen ty co žádné migranty sem brát nebudou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:56
   Pokud ovšem někdo takový vůbec bude na kandidátce!

   Smazat
  2. 15:25 Už tam bude většina nebo hodně vítačů ve volbách skončí.

   Smazat
 6. Slečna novinářka chce poznat pořádný kolík a ze svého platu ji do afro nevychází.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slečna novinářka by si zřejmě ráda zajela na to pole předem lehnout, ale bohužel nedostala včas informaci, že se obšťastňování bude konat.

   Smazat
 7. Zvolme si politiky z demobloku a máme u nás desetitisíce pracantů z Afriky

  OdpovědětSmazat
 8. Situace, kdy si lidé mohou svobodně konat, skončí pokaždé, ať dříve či později totalitou. Část společnosti, jednotlivci, skupiny atd., se svobodně rozhodnou prosazovat svoje zájmy s výrazným omezením zájmů jiných. Vše se děje naprosto svobodně a v zájmu "demokracie ( mohou se tady psát sprostá slova? jakým demokracie v současnosti je).
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. noviczech
   ...máte pravdu, poslouchejte některé stanice v rádie, to se vám bude zdát, že toho reportéra sebrali teď z ulice. Mluví jak poslední idioti nebo bývalí veksláci! Už to odpovídá o úrovni našeho státu!!!

   Smazat
 9. https://magazin1.sk/hrozive-cisla-pre-europanov-islamsky-terorizmus-stupol-o-725-trump-ironicky-reaguje-urcite-to-nebude-migraciou/
  https://magazin1.sk/putin-predniesol-zasadne-vyhlasenie-ohladom-migracie-ktore-nema-vo-svete-obdobu-budete-pozerat-video/

  OdpovědětSmazat
 10. Já bych to bral, kdyby to platilo obecně. Tedy že by se policie okamžitě a rázně začala zabývat výlevem Jesenického zastupitele za ODS pana Lukeše (tak se myslím jmenuje), který veřejně vyzval, aby byl prezident podřezán a vykrven jako sv.ině a spálen a s ním postříleni i všichni poslanci, kteří sice hlasovali podle svého převědčení, jak jim káže Ústava, ale bohužel jinak než chtěl ten pán. A policie by při užití zásady "padni komu padni" musela denně zasahovat proti starostovi Prahy Řeporyje p. Pavlu Novotnému, také za ODS, který tituluje takto nejen pana prezidenta, ale i prezidenty jiných zemí (nejčastěji Ruska, ale i Maďarska) a vůbec všechny jinak smýšlející občany. A slovo "svině", "hovado", "blbec" patří k těm slušnějším. Samozřejmě veřejně vyzývá k omezení volebního práva, ke státnímu převratu a k teroru (měli by nás pobít). Ale policie, kupodivu nic, i když má vše černé na bílém nebo v záznamech DTV a jiných médií. Ani opozice se nijak nevzrušuje, soudy jsou v klidu... Představitelé naší kulturní fronty nezůstávají za politiky popzadu. Stačí si poslechnout pana Hřebejka, Bangu, Kluse... Ale policie má asi plné ruce práce s vyšetřováním nedělního srocení stáda na Letné, odkud také zaznívaly výroky vyzývající k odstranění demokratického pořádku v naší zemi. Takže pak je zde prostor pro selektivnáí spravedlnost a s ní i pro takovéto pipiny.

  OdpovědětSmazat
 11. Danny, to není Lukeš, ale Lang. I když tydýt jménem Lukeš se tady vyskytuje taky. To je ten, co se navážel do pana Jákla kvůli jeho vlasům. Zkrátka, pravý demokrat. Připomíná mi to nedávnou dobu, kdy v Československé TV běžela reklama,"MÁŠ LI DLOUHÝ VLAS,NECHOĎ MEZI NÁS".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se všem pánům Lukešům. Nebylo to mířeno na ně. Zmýlil jsem se.

   Smazat
  2. Danny,ten Lukeš z Bostonske univerzity je ještě větší dement než tenhleten výše jmenovaný ;-DDD
   HELANOV

   Smazat
 12. V Stránka na Facebooku nikdy nesmí mít jen jednoho správce se dozvíte o jednom zásadním pravidlu pro používání Facebooku, zejména pokud jde o firemní marketing. Není totiž nic horšího, než okamžik kdy máte slušně fungující profil (Stránku) a Facebook se prostě rozhodne, že vás sejme. Nebude se totiž na nic ptát. Stačí když nahrajete „nevhodnou fotografii“ a postupně se přes zákaz psaní na Facebook (den, tři, týden, měsíc) snadno dopracujete ke kompletně smazanému účtu.
  Když na Facebook dáte nevhodný obsah, to je nejčastější případ. Nevhodnost obsahu především posuzují ti, kteří ho nahlásili, žádný normální člověk se na to ale po nahlášení nedívá, robot Facebooku prostě preventivně zasáhne. Malé zásahy (jeden den zákaz psaní) nikdo řešit nebude, velké zásahy bude řešit „někdo“ od Facebooku. Musíte si ale uvědomit, že je to pravděpodobně Ind, neumí ani slovo česky a vůbec neví a nikdy nebude vědět, která bije.

  OdpovědětSmazat
 13. Tato budoucí novinářka určitě studuje v Praze a proto je tak silně ,,mimo mísu", jak se říká.

  OdpovědětSmazat
 14. Osoudím onen zločin, jsem nenávistný. Neodsoudím ho, tak jej schvaluji, což je trestný čin rovněž. Milé vnitro, buď tak chytro a uděl radu, jak se nedostat k tobě do úřadu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:08 Stiskni pevně rty a pro jistotu nenadávej ani na čerty. Co je černé, a s ocasem, setkává se tu výhradně s pozitivním ohlasem.

   Smazat
  2. 17:08 Pozor, podle našeho vrchního islamizátora a vrchního šéfa "Šaría ideologických hlídek" Al Hamajdy se jedná o kulturní obohacení, takže odsoudit čin nesmíte, ale politovat toho opičáka můžete, dokonce je to v rámci multikulti ideologie žádoucí.

   Smazat
  3. Muzou evropani mluvit o stesti , kdyz po vypuknuti valky v Syrii , kdy zalozeny Islamsky Stat-Chalifat zautocil na Irak a Syrii ,ze znacne mnozstvi tech nejhorsich odejelo z Evropy prave tam a tam delali neuveriterlna zverstva , ktera se chystaji na Evropu tez. Ale vrati se a budou privitani s otevrenou naruci. V Usa se zabydlelo take velke mnozstvi teroristu , kteri take odjeli bojovat do iraku , Afganistanu a Syrie a zanechalo v USA velke rodiny s detmi , ktere vyrostli a hodne jich se dalo na terorismus. Cast jich ma US obcanstvi, dalsi cast maji multiple entry visa , tedy mohou prijet do USA kdy chteji ,odejet zase se vratit atd. To se hodi , kdyz spachaji teroristickou akci a prchnou jinam do bezpeci..A potom se na to zapomene..

   Smazat
  4. To znamena ze nekdy drony USA zabijeji nehjen "obcany" EU ale take vlastni, kteri tam valci proti USA a NATO.
   USA je Big Bad JOKE ...Varoval otec syna teroristy z Nigerie,ze chce spachat vybuch v letadle. Na to varovani se ihned zapomnelo.Syn odejel do Jemenu, kde dostal bombu do podlikacek a nastoupil do letadla ,ze to vybouchne nad USA,ale vcas byl uhasen uhasen minimaxem. tedy zadnej problem si zalitnout na navstevu do USA...Byl popalen a dostal nejlepsi osetreni v nejlepsi a nejdrazsi klinice v USA. Kdyz se neco takoveho stane obcanu USA dostane tak akorat aspirin. Na vic nema. Teroristu osetrovali peclive, uzdravovali s velkou peci. Kdyz se dostane do vezeni bude mit pohodli a vse co lidska prava poskytuji a prave pozustali po obetech teorismu a jini a dalsi ktere USA okrada pomoci dolaru pak vse zaplati..
   Dalsi Big Joke . Terorista co vyrabel bomby v jemenu taky venoval jednu dalsi svemu bratrovi a ta bomba byla umistena do bratrovi Prdele /to neni vtip/ aby ji nekde pak vybouchl..
   Putin varoval USA pred teroristy , ale to se take ihned zapomnelo a ti provedli vybuch v Bostonu..Kdyz si predtim cestovali po svete a studovali v USA na universitach..A zdarma.
   Kdyby Usama nebyl fanatickej idiot mohl se prihlasit do USA a dostal by utulne vezenicko,s klimatizaci, s televizi, knihovnou , s pocitacema a hlidan velkym stabem dozorcu..Aby se mu nic nestalo ,Jidlo samozrejme prvotridni. Jak by neco schazelo ihned stiznost na Lidska prava organizace..
   A samozrejme by dostal prvotridni lekarskou peci aby nahodou neumrel driv..Nekde v Afganistanu , kde to neni..Co vas ceka a neco podobneho se chysta a vas nemine...Uz to chystaji na letne a jinde..

   Smazat
 15. Budu přísně neutrální : Snad to, to prase, neudělá někde jinde zase.

  OdpovědětSmazat
 16. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:26 Pro slzy dojetí nevidím, ani to kladívko, kterým oklepávám cihly na kapličku.

   Smazat
 17. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 18. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 19. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 20. Proč to sem ten ABC píše, když si to vzápětí odstraňuje?

  OdpovědětSmazat
 21. Nenávist vůči zločinci, je vždy správná !!!

  OdpovědětSmazat
 22. ... asi ano Hokarci, mnoha lidem můj přítel odpustil, aby se od stínu zla oprostil v jeho srdci a mohl jít dál životem... Ale asi cca třem odpustit nedokázal, nerad je potkává a přeje si, aby skončili v tom nezáviděníhodném místě zde , nebo jinde poté ... !

  OdpovědětSmazat
 23. ... měl jsem tam pravopisné chyby, a tak jsem se před sebou i Vámi zastyděl ...

  OdpovědětSmazat
 24. ... thrilery bývají plné napětí, mnohdy i násilí a dějových zvratů, moc se na ně nedívám... Udržuji si vnitřní klid a moudrost, abych nikoho neurazil a abych řekl či napsal nové, které druhé osloví a možná obohatí ...

  OdpovědětSmazat
 25. Zeman má pravdu, máme nezávislé soudnictví dokonce i na spravedlnosti.

  OdpovědětSmazat
 26. Je skvělé, že nepíše všemi deseti, alespoň těch konin nestihne napsat tolik.

  OdpovědětSmazat
 27. ... neporozuměla jsem slovům ; nezávislé soudnictví dokonce i na spravedlnosti ?

  OdpovědětSmazat
 28. V rámci záplavy anglicismů a amerikanismů přece jeden hodnotný = "frikulíni". Vzpomínám, jak češtinářští puristé "šíleli" nad rusismy: byly 2: bistro a sputnik. Dnes jsou asi tito puristé dávno po sebevraždách a nebo v Bohnicích. Anebo ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, 11:40, on to byl ještě "chozraščot", ale ten z pochopitelných důvodů vymizel. Dnes, krom anglicismů a amerikanismů máme navíc ještě jejich nosovky, kterým holdují především dámy, kterým se to zdá sexy, informují, že umí anglicky, nebo alespoň budí ten dojem. Pak ještě dikce a gestikulace podle béčkových hollywoodských filmů, kde vesměs nesmí chybět připotrhlí, ale nanejvýš charakterní, pozor! Nikoli černoši, ale Afroameričané (stejně jako nikoli cikáni, ale Romové! To jako by na faktech něco měnilo, že?)! Kam se asi poděli severoamerický film a knížečka "Peklo před tabulí"? A proč sakra, pořád ještě v pravopisu musíme dávat přednost mužskému rodu, jako v předchozí větě? To přec není gender korektní!

   Smazat
 29. Maagd28. června 2019 7:57, dobře, že se alespoň ptáte. Autor měl na mysli soudnictví nezávislé na spravedlnosti. On ani zákon nesmí být obcházen tak, aby nesloužil tomu, co zákonem sledoval zákonodárce. Zákonodárce zas, nesmí jít nad Listinu ..., například.

  OdpovědětSmazat
 30. Děkuji, porozuměla jsem. Jen soudy vyšší mohou změnit či zrušit rozhodnutí nižší, parlament nikoliv.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.