Reklama

čtvrtek 27. června 2019

Gesto dobré vůle: DLR a LLR souhlasily s předáním čtyř zajatců Ukrajině. Marie Zacharová vysvětlila odmítnutí Kyjeva diskutovat o podmínkách propuštění námořníků

28. 6. 2019 regnum1 a regnum2
Orgány DLR a LLR souhlasily s osvobozením a předáním na Ukrajinu čtyř ukrajinských zajatců v lidových republikách. Je to gesto dobré vůle. Oznámil to 27. června předseda strany Nejvyšší rady Opoziční platforma - pro život, Viktor Medvedčuk. "Doufáme, že propuštění čtyř osob nám umožní stimulovat Ukrajinu a přistoupit k výměně všech ověřených za všechny ověřené. Je to účelné", řekl Medvedčuk po jednání s hlavami DLR a LLR, Denisem Pušilinem a Leonidem Pasečnikem v Minsku.


Realizace tohoto bodu Minských dohod pomůže podle něj vyřešit konflikt na Donbasu.

Marie Zacharová vysvětlila odmítnutí Kyjeva diskutovat o podmínkách propuštění námořníků

Ukrajinští námořníci, kteří byli zatčeni v Rusku za nezákonné překročení státní hranice Ruské federace, potřebuje Kyjev pouze pro vydírání a obviňování Ruska. Tento názor vyjádřila oficiální zástupkyně Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace Marie Zacharová, která komentovala odmítnutí Ukrajiny přijmout ruský návrh o ukrajinských námořnících, zadržených v Kerčském průlivu, obsažený v nótě ministerstva zahraničí Ruska, kterou Kyjev obdržel.

"Reakce Ukrajiny mě šokovala, myslela jsem, že režim v Kyjevě mě už nemá čím nepřekvapit", přiznala Zacharová na Facebooku. Znamená to, že Kyjev potřebuje ukrajinské námořníky výhradně v Rusku! Jako další nástroj vydírání a argument pro obviňování Moskvy za všechny své problémy.

Zacharová upřesnila, že v diplomatické nótě, zaslané ukrajinské straně 25. června, bylo navrženo, aby "již nyní byla spuštěna procedura písemných záruk na účast každého námořníka po propuštění z vazby v předběžném a soudním vyšetřování". Přičemž podle vyjádření oficiální zástupkyně Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace ukrajinská strana odmítla nejen spuštění procedur k propuštění, které existují v ruské legislativě, ale také v zásadě diskutovat o této otázce (a prezident Zelenský se rozčílil, že ministr zahraničí Ukrajiny Klimkin s ním nótu neprojednal a že se o ní dověděl z internetu. Pozn. překl. na základě diskusního pořadu 60 minut).

"Kyjev nepotřebuje námořníky, Kyjev potřebuje povyk kolem námořníků. Právě proto byli v listopadu 2018 posláni do Kerčského průlivu", je přesvědčena Zacharová.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. Bodejt by se Ukrajinci nepoucili. Savčenková byla skvela mucednice, ktera svym utrpenim v Putinove hladomorne rozplakala i opileho Junckera. No ale doma se moc nevyznamenala. Ani ten Schwanzerberg s Kalouskem uz za ni neoroduji.
  Tak at si ti kluci v te ruske base, jeste chvili posedi. Kalousek uz jiste zhani ukrajinskou vlajku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To samé hrdinky Pussy Riot, za kterými létala svého času do Londýna i soudružka Tvarůžková z ČT. Punkerky, které se nechají platit, je výsměch punku. Také skončily se slušnou ostudou.

   Co nám nabídnou Karasové a Dorazínové dalšího?
   Doufám, že Člověk v tísni už někoho připravuje a jestli ne, tak je nejvyšší čas jim sebrat dotace.

   Leo

   Smazat
 2. Jo jen operace proti „zlému" Rusku které si chrání svoje hranice. A výroba západních mučedníků.

  OdpovědětSmazat
 3. Faktem je , že Rusko by mělo brát ohled na to, že řadoví námořníci jaksi neměli na vybranou. Protože pokud by se odmítli zúčastnit takové plavby, tak skončí v ukrajinském vězení pro vzpouru. Neodmítnou, skončí v ruském vězení pro nezákonné překročení hranice. I když se domnívám, že ti skutečně řadoví, neměli ani potuchy o tom, co šéfové zamýšlejí.
  Takže Rusové by měli " odělit zrno od plev" a pustit ty opravdu řadové z vězení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však oni je pustí ....na základě rozhodnutí nezávislého soudu:-)

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.