Reklama

neděle 23. června 2019

„Highly-likely“: Rusko je vinno, a to objednatelům show stačí

Konstantin Kosačev
23.6.2019  blog autora, překlad Outsidermedia
Všichni se ptají na dnešní „Holandskou zprávu“. Tady je moje první hodnocení informací, které jsou k dispozici. Skutečnost, že Mezinárodní vyšetřovací skupina (JIT) uvedla jména právě Rusů a jednoho obyvatele DNR jako viníky zřícení letadla na lince MH17 nad Donbasem, nepřekvapuje.


Nehledě na halasný a solidní název, tato Skupina pečlivě zpracovávala jedinou verzi – o vině Ruska a opolčenců. Opírala se přitom o sporné údaje nechvalně známého pseudonezávislého zdroje „Bellingcat“, vytvořeného pouhé 2 dny před pádem Boeingu(!).

Schéma je už nacvičeno: z voleje ukázat na obviněného, pak se nachází jakási veřejná struktura demonstrující „detailní práci“ se sociálními sítěmi svědků, potom se závěrům dává status oficiálních, a dál – tytéž důsledky, kvůli kterým se to vše rozjíždělo: sankce, obvinění, mediální kampaně, soudy, anebo dokonce raketové útoky, jak tomu bylo po jednom z fejků „Bílých přileb“ v Sýrii.

S nešťastným malajsijským letadlem to bylo ještě jednodušší: Stalo se posledním argumentem pro uvalení protiruských sankcí EU a právě tenkrát německá kancléřka vystoupila na podporu tohoto rozhodnutí. Proto pro vážené mezinárodní vyšetřovatele nebylo volby: Jakýkoli jiný závěr by znamenal, že prakticky veškerá politika EU od července 2014 byla důsledkem buď chyby, nebo záměrného oklamání veřejnosti, což přišlo jen evropský byznys přinejmenším na stovku miliard eur.

Nedomnívám se, že dnes má smysl nechat se vtáhnout do nějakých sporů a diskusí kolem pochybných argumentů vyšetřovací skupiny, nebo vyvracet cokoli, co se dělo mimo naše zorné pole, bez adekvátní spolupráce s námi, za účasti zjevných podezřelých v podobě ukrajinské strany a v podmínkách nejvyšší zainteresovanosti jak vyšetřování samotného, tak i vedení oněch zemí a EU jako celku.

Ministerský předseda Malajsie už vyslovil svoje námitky ke způsobu vedení vyšetřování, tedy že bylo třeba zapojit Malajsii ke studiu černých skříněk, protože letadlo patřilo právě Malajsii a na jeho palubě byli malajsijští cestující. „Z nějakého důvodu Malajsii nedovolili prověrku černých skříněk a vysvětlit, co se stalo. Nevíme, proč nás k vyšetřování nepřipustili, ale od samého začátku jsme viděli, že je tam příliš mnoho politiky. Cílem nebylo vysvětlení toho, jak se vše stalo. Nejspíš bylo vše soustředěno na obvinění Rusů. Tak se neutrální vyšetřování neprovádí“, řekl premiér.

Rusko uvedlo protiargumenty – na podzim na tiskovce představitelů ruského ministerstva obrany byly identifikovány fragmenty rakety, předvedené v květnu předchozího roku Spojenou vyšetřovací skupinou. Ty patřily raketě 9M38 vyrobené na Dolnoprudněnském výrobním závodě v roce 1986. Poté se dostala do protiletadlové raketové brigády v Ternopolské oblasti, přejmenované na 223. protiletecký pluk ozbrojených sil Ukrajiny, nyní dislokované ve městě Stryj Lvovské oblasti Ukrajiny.

Jaká byla reakce vyšetřovací skupiny?

Správně: Žádná!

To přesvědčivě potvrzuje, že alternativní verze se dokonce vůbec nezkoumala. Bylo nutné uvést nějaká jména, a to bylo uděláno, v zájmu přesvědčivosti. Ve filmech s Jamesem Bondem nutně figurovala jména mjr. Amasovové, generála Gogola a plk. Urumova. To přidává na pravděpodobnosti jakémukoli kýči o „ruských zloduších“.

Přitom sami představitelé JIT otevřeně hovoří, že prý dokonce i pokud čtveřice podezřelých „sama nestiskla knoflík, považujeme je za zodpovědné za sestřelení letadla MH17“ …a tečka. Inu, zkrátka je potřeba nakonec někoho obvinit. To, aby se teď pozornost veřejnosti přesunula od příčin a hledání skutečných viníků na hledání těch, na koho ukázalo vyšetřování. Je to dobrá psychologická finta, ale nepomáhá zjistit pravdu, ani konkrétně dát odpovědi na otázky malajského premiéra. Nemluvě už o otázkách Ruska.


Ale proč? „Highly-likely“*) je vinno Rusko. No, a to objednatelům show stačí.

*) highly-likely – s vysokou mírou pravděpodobnosti
Zdroj: Facebook Konstantina Kosačeva
Překlad: st.hroch 190620

44 komentářů :

 1. NO co vlastně ho mohl setřelit kdokoliv, který má prostředky pro setřelení letadla. Takže by komise mohla obvinit i USA - no vlastně celý svět. Protože tyto prostředky mají všichni mimo křováků. Ale ty by mohli obvinit že to udělali jejich šamani.

  OdpovědětSmazat
 2. Už je to neuvěřitelné,tolik nepovedených provokací proti Rusku a ono to nezabírá,pokaždé se ukáže,že je to blamáž.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Většina obyvatel světa nezažil nic z toho co Český národ (pamětníci alespoň 5O. let... tak ještě podléhá pohádkám tisku, médií, kněží, nebo jiných oblbovačů-profilhářů... a na ty ovečky cílí žvásty různých západních mezinárodních vyšetřovacích komisí, a propaganden-soudů (nejenom) v Haagu... když věří, že Bůh stvořil svět před asi sedmi tisíci lety, mohou uvěřit i že Hitler byl osvoboditel a za všechno zlo může Rusko. Sancta simplicitas!

   Smazat
 3. Odpovědi
  1. 16:35 Co s tím má společného USA, když letadlo sestřelilo RUSKO? Jak píšeš ZMRDI RUŠTÍ.

   Smazat
  2. 17:00
   Letadlo sestřelila tvoje blbost, do které letadlo narazilo, protože u tebe se splnila slova klasika "kdyby blbost nadnášela, vznášíš se jak holubička".

   Rudý škorpión

   Smazat
  3. 16:35 Přesně tak to je jejich práce jak každá špatnost na světě. Malajsii nedovolili prověrku černých skříněk to svědčí jen o lhaní amerických poskoků.

   Smazat
 4. Rusko vždy lhalo,co pamatuji už od druhé sv,kdy vraždu 20 000 Polských vojáku svedlo na Němce, dále Černobyl, neučast rus vojáku na okupaci Krymu, doping rus sportovcu, až po sestřelení civ letadl. rUS je ve světě znám jako dominantní lhář, pouze partička místních IVANU, včele se soudruhem Dvořákem bude tuto chátru bránit do roztrhání.Zase to mušeš smazat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tolik zbytečných písmenek. Přitom stačilo napsat "jsem blb" a řeklo by to totéž.

   Smazat
  2. 17:08 Stačilo napsat- jsem proruské hovado- tím řekneš o sobě vše!

   Smazat
  3. Je vidět, že to máš v hlavě docela srovnané, jsi sečtělý, světa znalý a zcestovalý, znáš několik jazyků a jsi asi i expert na letecké katastrofy. TO se fakt cení.

   Smazat
  4. Pokial viem tak okrem ineho v čase Katynskeho masakru to bol Sovietsky zvaz a nie Rusko a jeho sefom bol Gruzinec, teda jeden z naroda ktory teraz chce do EU a NATO.

   Smazat
  5. Koho téma zaujíma:

   https://www.youtube.com/watch?v=4wi4PyWWMZo
   https://www.youtube.com/watch?v=gthjk-lKTuE

   RChPz

   Smazat
  6. Jak ti doma říkají 16:58, inteligentní POTRATE?

   Smazat
 5. Už existuje tolik pochybností a lží(Tonkinský záliv, Irangate, barevné revoluce v socialistických zemích, první válka v Iráku, válka v Jugoslávii, čečenští teroristé, Kosovo, 9/11, zbraně hromadného ničení v Iráku, Afgánistán, Gruzínská agrese, epidemie rakoviny u levicových představitelů zemí Latinské Ameriky, Arabské jaro, zničení Libye, boj proti Islámským radikálům, umírající ruští konzulové, puč na Ukrajině, let MH17, vlna imigrace do Evropy, Skripal a další), že začínám vážně pochybovat i o tom, jestli se američané skutečně někdy prošli po Měsíci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17,06
   V riti boli a nie na Mesiaci.
   Ruska vesmirna sonda doniesla z Mesiaca 400 g prachu,pracuju s nim laboratoria po svete.
   Americky podvodnici vraj doniesli 400 kg mesacneho prachu.
   Problem je, ze Rusko sa podelilo s 400 g,
   USA sa nechcu podelit so 400 kg.
   No preco asi ?
   Lebo maj tak velke hovno.

   Smazat
  2. 17:13 Proč lžeš? proruský šmejde! USA rozdaly do celého světa mnoho horniny z Měsíce.Hovno máš tak ty, ale v kalhotech.

   Smazat
  3. 17,22
   USA mohli do celeho sveta rozdat tak akurat klamstvo, respektive velke hovno.
   Teplota na Mesiaci sa vraj pohybuje
   od plus 120 do minus 150.
   Astronaut, ktory sa prechadzal po mesiaci, mal obute gumove cizmi. Z coho boli vyrobene ?
   Material, ktory by odolaval takymto teplotam, bol objaveny alebo vyvynuty 20 rokov po ich slavnom pristati, kde oklamali a klamu stale cely svet.

   Smazat
  4. 17:06
   Doplnil bych ještě - neuvěřitelné VRAŽDĚNÍ CIA V EVROPĚ hlavně v Itálii (když chtěli posílit NATO a vyvolat strach z komunistů, neuvěřitelné svinské fake news už v té době), dále útok na maličkou Grenadu a celkově podpora různých teroristických vrahů ve Střední a Jižní Americe a pašování drog (to jsi částečně zmínil), obelhání Ruska a porušení slibu, že se NATO nebude přibližovat na východ k Rusku, sabotáž energetické sítě ve Venezuele a všemožné snahy o puč ve Venezuele, předchozí krádeže ropy ve Venezuele za hubičku, investice miliard dolarů na puče v post-sovětských zemích a některých dalších (podařilo se na Ukrajině), doping amerických sportovců (ve srovnání s jinými svinstvy a vraždami to působí skoro banálně), mnichovanství prezidenta Roosevelta (ano, to odhalily US archívy, že to podporoval a komunikoval s Anglií a Francií, i když můžeme se dohadovat, že jeho role v mnichovské zradě byla malá), Hirošima a Nagasaki (žádný vojenský cíl, masakr civilistů), Korea a špinavá válka ve Vietnamu, podvod v Kosovu, kde masové vraždy hodili na Srby (prozradila to komisařka, která s tímto podvodem USA a NATO nesouhlasila a byla odejita), spolupráce s islámskými fanatiky typu režim Saúdské Arábie atd. To je jen namátkou, bylo by toho více.

   Rudý škorpión

   Smazat
  5. 17:22 On to hovno z kalhot dostane, ty ze své hlavy stěží.

   Smazat
  6. 17:43 Nemá smysl s blbem komunikovat.17:22 ale ten smrad.17:45 Nevěřím, že žije takovej blb jako ty. 99% blábolu, ty škorpione.

   Smazat
  7. 18:08
   Škorpión má pravdu, debile tupý.

   Smazat
  8. noviczech
   ...německý redaktor co vypráví o vesmíru, byl osobně v NASA a chtěl si půjčit originál film, co natáčeli na Měsíci, NASA se omluvila,že mají pouze kopie na celuloidu, že originál ztratili! Redaktor se do televize usmál, ale veřejně neřekl dále nic. Také mu bylo divné, že tak důležitý dokument se dá ztratit!!! :-)), takže ... :-))

   Smazat
  9. 17:45 TY MÁŠ SLUŠNĚ VYMETENO, SRBOVÉ VRAŽDILI, ALE MOHOU ZA TO USA, NECHOĎ NA SLUNCE BLBE. 99% BLÁBOLU.

   Smazat
  10. 18:31 A vysílačku v Gliwicích přepadli Poláci, pravil jistý A. Hitler. Jistě tomu věříš, duše prostá, naivní a důvěřivá.

   Smazat
  11. 18:22 před časem proběhla zpráva, že NASA omylem smazalala všechny originální záznamy z přistání na Měsíci. To je hned každému jasné o co jde, jen tomu jando-řiťopichu trolovi co se tu snaží a snaží to nedochází. Závidím mu jeho jednoduchý jednobuněčný život.

   Smazat
  12. 17.43 Boli vyrobené z tzv. látky beta. Sklené vlákno potiahnuté teflónom. Ako celý návlek skafandra. Lebo to čo vidno, nie je skutočný skafander, hermetický skafander je pod ním a to čo je vidieť je návlek slúžiaci na ochranu pred sálavým teplom a mikrometeoritmi. Látka beta bola vyvinutá po katastrofálnom požiari v obytnom module Apollo 1 na rampe, po ktorom našli posádku doslova zatavenú do sedačiek.
   Čo sa týka vzoriek, zachytil som, že nedávno robili revíziu ich stavu a zistilo sa, že medzičasom väčšinu ROZKRADLI.

   RChPz

   Smazat
 6. Pro 16:58 a 17:00 : je neuvěřitelné, že ještě existují hlupáci jako vy:
  http://www.novarepublika.cz/2016/10/eric-zuesse-dukazy-jsou-presvedcive.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:19 Odvolávat se na něco co napíše novrep, muže jen totální hlupec ,gratuluji.Ještě napiš jak reagoval SPUTNIK, ať se zase pobavím.To jsou opravdu ty " zaručené " zprávy chichciáá

   Smazat
  2. Hochu zlatý ze 17:39 ty jseš skutečně vygum k pohledání, sbal se troubo a mazej radši mezi svý na Letnou, tak je takovýchhle kreténů celá pláň. Rudý dědeček

   Smazat
  3. 17.39 a vy co hlásá Stream na Seznamu nebo NYT, či Haaretz...

   Smazat
  4. 17:57 A pro tebe ruský slouho mám radu, nic za ni nechci, ty se zbal IVANE a odtáhni do toho ruského hlupákova, docela se tam hodíš.Všichni jsou kreténi, ale ty jseš letadlo co blbe.

   Smazat
  5. 18:27 To tebe do USA jen tak nepustí a vízum si musíš vysloužit, tak makej a nemel, ať tam zas nelezeš z Mexika přes plot, hahahaha.

   Smazat
  6. Ty že nic nepomlouváš ty imbeciele 10:20, jsi na drogách řiťopichu Jando? Jen se mrkni co jsi vyronil výše degeneráte. Kam by jsi se taky chystal, když takového idiota by vyhodili odevšad, ty budeš členem jevropských hovnot, pornobuzeranta.

   Smazat
 7. Qui bono? Rusku? Museli by být padlí na hlavu. To amíci si zvykli, že jim světová veřejnost všechno sežere. Počínaje 11.9. a operacím v Afghanistánu proti Al kajdě, když pašíci byli Saúdové,chemickými zbraněmi v Iráku a pod..

  OdpovědětSmazat
 8. Jak se říká, takových vyšetřovacích komisí nadělám kbelík, a když přitlačím, tak dva !!!

  OdpovědětSmazat
 9. Jenom kvičte, ruská pátá kolono, ruští kolaboranti a užiteční idioti. Uvidíme se v březnu příštího roku u soudu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:34 Celej Jan Sladký Kozina, hyn sa hukáže.

   Smazat

  2. Boh vie kde ty americky blbci vlastne pristali.
   Ved dnes, ked je doba GPS,spionazne a sledovacie satelity,
   hrda US Army na cviceni v Rumunsku zabludila.
   Miesto prijazdu na cvicisko, bojove pole, trafili do kukurice, psenice, miestnemu farmarovi znicili urodu.
   Neschopna armada.
   A toto sa ide vyhrazat Rusku ?
   Ved ked uvidia vojaka Ruskej armady, tak sa poseru od strachu.

   Smazat
  3. 18:34
   Co jsi ukradl nebo zdemoloval? Nebo jsi zase někde exhiboval s rudými trenkami, páč bez nich nikoho nezajímáš? :)

   Smazat
 10. Hlupák slovenský ani neví, že řada družic nafotila techniku USA, která zustala po výpravách na Měs povrchu. Co chtít po omezeném pasáku ovcí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20,22
   Pubertaku, na tvoju navnadu neskocim.
   Vazim si obyvatelov Ciech, a neznizim sa na tvoju uroven, aby som niekomu z nich nadaval.
   Ty si Cech, ale ja som Cechoslovak,a to je ten rozdiel medzi nami.
   Ja ked som bol obcanom CSSR, ty si bol este v hospodarskom plane svojho otecka.
   Ale to nic nemeni na tom, ze USA boli tak v riti, a nie na Mesiaci.
   To je nieco podobne, ako ked si odpalili Dvojicky, obvinili Al Kajdu, a zbrojarensky priemysel mohol zarabat.
   Aby si to pochopil, Dvojicky boli plne azbestu.
   Zburat taketo budovy by bolo velmi nakladne. Jednoduchsie ich bolo odpalit, poistovna zaplati skodu, stat sa postara o ekologicke spracovanie trosiek, sutin.
   Snad si to konecne pochopil, ze vacsi sviniari ako USA na svete nie su.

   Smazat
 11. 21:01 Jak jsem již napsal, ty jseš opravdu ubožák " DVOJIČKY PLNÉ AZBESTU " ještě že jsi nenapsal DOJIČKY. Věř každému blábolu co ti kdo nakuká, pasáku ovcí.Jinak, tak ty ostátní co tam nafotily z družic USA techniku taky lžou?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi jednobuněčný organismus idiote 10:16, vrať se na bakaloviny, tam budeš za borce, tady jsi za debila. S těmi snímky jsi k smíchu, tvoje tupá Nasa "omylem" smazala originální snímky z programu Apolla, to mluví za vše, blbe. Jsi hloupý a naivní, tím jsi pro okolí nebezpečný.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.