Reklama

středa 19. června 2019

Hnutí Pro život ČR: Ministerstvo pro místní rozvoj chybně nepožaduje z fondů EU žádné peníze na podporu demografie

Početné rodiny byly dřív běžné
Hnutí Pro Život
19.6.2019 Outsidermedia
Tisková zpráva Hnutí Pro život ČR
V pondělí 10. června zaslalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR do meziresortního neveřejného připomínkového řízení koncepci, podle které bude v následujících 7 letech rozdělováno z evropských fondů 550 mld. korun. Mezi specifickými cíli, definovanými v koncepci, však zcela chybí podpora demografického růstu v České republice, přestože investovat do růstu populace je ve strategickém zájmu České republiky a přestože zařazení této priority požadoval Výbor pro sociální politiku Parlamentu ČR.
„Demografický růst je jedinou cestou, jak vyřešit hrozící nedostatek kvalifikované pracovní síly a nedostatek peněz na důchody a zdravotní péči. Nechápeme, jak může MMR v této otázce ignorovat takový zdroj investic, jakým jsou evropské fondy, přestože to od něj požadovali poslanci napříč politickým spektrem a přestože statistici a odborníci průběžně varují, že stárnutí populace způsobí v blízké budoucnosti zhroucení důchodového systému a nedostatek peněz na zdravotní péči,“ říká Mgr. Radim Ucháč, předseda Hnutí Pro život ČR.

Podle Radima Ucháče nemusí být na vině primárně vedení ministerstva, potíž vidí v neochotě příslušných úředníků zapracovat do specifických cílů konkrétní opatření podporující demografický růst. „Víme, že priority EU na další rozpočtové období EU neobsahují jednoduchou kolonku nadepsanou Podpora demografického růstu, ale s trochou námahy lze peníze získat například na podporu ekonomicky aktivních rodin se třemi a více dětmi v oblasti dostupného vlastního bydlení, v oblasti jejich mobility a v oblasti investic do mimoškolního vzdělávání jejich dětí,“ říká Radim Ucháč a dodává: “Je nepochopitelné, že investice například do inovativních nízkouhlíkových technologií nebo rozvoje bezmotorové dopravy dostaly přednost před investicí do dětí. Investice do dětí se nám vždycky vrátí.“

Důvodem, proč se Hnutí Pro život ČR angažuje v otázce využití peněz z evropských fondů, je skutečnost, že největší skupinou žen, které každoročně podstoupí umělé ukončení těhotenství, jsou ženy se dvěma dětmi žijící ve funkčních vztazích. „Považujeme za nepřijatelné, aby kvůli ekonomickým obavám přišlo každý rok o život skoro pět tisíc počatých dětí jenom proto, že stát neumí ocenit demografický přínos ekonomicky aktivních rodin s více dětmi,“ říká Zdeňka Rybová, vedoucí Linky pomoci provozované Hnutím Pro život ČR.

A právě obavy z řešení praktických otázek, jako je pořízení většího bytu, většího auta nebo obavy z nedostatku peněz na podporu rozvoje svých dětí, jsou nejčastějšími důvody, proč se rodiny se dvěma dětmi obávají mít další děti nebo proč v extrémním případě volí umělý potrat.

Podpořit žádosti poslanců Výboru pro sociální politiku, aby alespoň zlomek z půl biliónu korun z evropských fondů na období 2021 až 2027 byl využit na podporu rodin se třemi a více dětmi, bylo i cílem letošního Národního pochodu pro život a rodinu, který Hnutí Pro život ČR každoročně pořádá v centru Prahy. Letošního pochodu se zúčastnilo deset tisíc lidí.


18 komentářů :

 1. Nesmysl. I idiotovi musí být jasné, že lidské plemeno se nemůže rozmnožovat do nekonečna a tato planeta nemůže mít a uživit 100 miliard obyvatel.
  Naopak, lidstvo je přemnoženo už teď. A je třeba pracovat na přirozeném poklesu. Hlavně tedy v Africe a jihovýchodní Asii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tam, trubičko příliš českých rodin s pěti dětmi nežije.
   U tebe se zřejmě přirozený pokles dlouhodobě dostavil i bez dotací.
   Takže do té Afriky v klidu můžeš, žádné škody nehrozí.

   Smazat
  2. Pánové, chce to jeden pořádný Blackout a za 9 měsíců bude dětí jako smetí. Přece si stančíme sami

   Smazat
 2. OT Zločince z Německa vyhošťují do ČR!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vybuch-vzteku-Trestany-African-znasilnil-ceskou-divku-A-je-zle-585952

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Důsledek toho, že jsme německým policajtům dovolili zajíždět až 100 km do Čech.
   Řešení jednoduché.
   Vykleštit a odvézt na hlavní bánhof do Drážďan.
   Radši hned celou posádku auta, vůz zabavit pro případné pokrytí nákladů.
   Všechno eventuelně svést na britské parašutisty, inglorious basterds.
   Sic semper, oni si to rozmyslí.

   Smazat
  2. stale nechapu a už asi nikdy nepochopim jak jsme mohli bez instrukci nařizeni adotaci žit a přežit v te jejich totalitě byl to hrozny horor kolikrat jsme ani na chleba neměli nesměli jsme nikam jezdit zato jsme měli praci kde se nam libilo k tomu zdarma kralikanu jak nazval bytovky jeden zneuznany dramatik co už tenkrat žil z dotaci svobone evropy take nikdo u doktoru neplatil ani pobyt v nemocnici školstvi bylo zdarma zato jsme měli buček hovězi te nejvyšši kvality jabka švestky zeleninu z vlastni produkce atdatd stavěli se elektrarny tovarny přehrady bytu se postavilo tisice a jsou dokonce in i dneska přestože je stavěli zli komunisti zato nepodařeny dramatik nedokazal postavit ani ty kralikarny a dokonce je chtěl bourat aby se z hradu mohl kochat luzou na dlažbě aže nebyl ani schopen udělat potomka je nakonec velice dobře bylo by totiž o jedno kapitalisticke princatko živene z ciziho vice

   Smazat
 3. Dneska se všechno točí kolem dotací. EU nás s nimi vodí jako na provázku.
  Za Husáka vláda zvládnula populační boom, bez přiblblých dotací.
  Stačí zrušit ty parazitické neziskovky, které z těch dotací žijí a většinu energie vynakládají na dokazování své nezbytnosti. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Největší populační boom v historii Československa byl v letech 1943 a 1944. Ano, správně, za války. Co z toho plyne? Zahajme válku?
   Největší míra porodnosti je dnes v Nigeru - 7.2 dětí na ženu. Máme si brát příklad z Nigeru?
   Jinak populační boom za Husáka trval jen v letech 1973 až 1979. Jinak to byla také bída.

   Smazat
  2. 10:47
   Ten boom byl kousek od rovnovážného stavu , o žádnou populační explozi nešlo.V roce 1960 připadalo 2,11 dítěte na jednu ženu , roku 1980 to bylo 2,1 dítěte.
   A přesto se vyučovalo na směny. Ale výsledek nebyl špatný, zažil jsem tyto ročníky na střední škole a měly glanc, se zřetelným sestupem po roce narození 1980. V devadesátých létech se pak měnily mateřské školky na lékárny (ty máme na každém rohu.).

   Smazat
  3. Anonymní19. června 2019 10:57
   Anonymní19. června 2019 13:13
   Mě z toho vyplývá, že stát si musí řídit populační, nebo demografickou politiku, podle nějakých svých dlouhodobých plánů. To by měli dělat v Nigeru, ale také v ČR. Ne, že nějaká EU vyhlásí dotace na porodnost, tak všichni hrr do toho, aby je neprošvihli. V první řadě neziskovky, které z toho větší část spotřebují na svoji přeplácenou existenci. Přitom to jsou peníze, které z nás nejdříve EU vyždímala a nyní nám chce určovat, k čemu je máme používat. To jsou poměry, které nelze přijímat, nebo nám brzy budou říkat, kdy si máme utřít nos A my ji budeme velebit, protože nebýt jí, tak bychom měli nudli jako kšandu. P.K.

   Smazat
  4. za husaka by vubec největši teror na obyvatelstvu sam jsem zažil jak mi byl přidělen byt tři plus jedna 73metřiku čtercovych s balkonkem v třeti patru pod vyhružkou že se nemužu odvolat proti tomu přiděleni bytu ktery byl zcela zdarma podminěn praci v podniku nejměně tři roky dneska je to o hodně lepši ani pracovat nemusite a byt stejně nedostanete ani když se odvolate na machačkově palouku

   Smazat
  5. Anonymní20. června 2019 7:57
   Tento komunistický teror, jsme za velkého jásotu odstranili. Nyní si můžeme svobodně zvolit, pod který most se uložíme. P.K.

   Smazat
 4. Příklad dobré propopulační politiky 1
  Příklad dobré propopulační politiky 2
  Příklad dobré propopulační politiky 3

  Při aplikaci stejné propop politiky jako třebas v Malawi, by nás (velmi zjednodušeně) bylo něco přes 50000000.
  Ale v poho, oni nám pomůžou.

  OdpovědětSmazat
 5. No jo antisociální stát nedává žádné jistoty to by chtělo změnit a podporovat České rodiny.

  OdpovědětSmazat
 6. myslíte tu porodnost. Tak to raděj ne. Bylo by to jen pro čikáne. Mít děti jen pro dávky ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:02
   Nejde o sociální dávky.Jde například o prospěchová stipendia a dotace na ubytování středo- a vysokoškoláků na vybraných oborech. Ano, jde o sociální inženýrství.
   České dráhy už to dělají dávno.

   Smazat
 7. Proč? S nástupem automatizace a digitalizace bude potřeba stále méně a méně pracovních sil. Co si pak počít s stovkami tisíc původních dovezených pracovníků a jejich, stejně rychle se množících dětí? To je ta budoucí zátěž důchodového systému, nikoliv to, že vymíráme. Vždy produktivita práce vzroste s novou technikou a technologiemi, ne? Ale ejhle, zase něco co je v rozporu s tvrzením "geniálních" ekonomů. Kdo to zboží koupí, když nás bude méně? A za co si to zboží koupí ti budoucí nezaměstnaní, když nás bude hodně, ale většina bez práce? Jó, myslet by to chtělo, "milovaní" politici, napříč, jak sami rádi plácáte hubami.

  OdpovědětSmazat
 8. ja si myslim že jsme předběli nejen čas ale i evrohujersko aproč protože běžně bez nějakeho vyhledavani potkavam u kuplandu mladičke cikanečky sbidou přesahujici věk patnacti let se třemi dětmy a to ty děti jsou jeji vlastni ktera oblečena do posledni mody s nakupni taštičkou velikosti nakupniho voziku seda do připraveneho autička aby až zkonzumuji nakoupene si odskočili na ouřad pro dalši penize aže je dostane kolik si řekne nemam pochyb protože kdyby ji je někdo nedal tak konči u statniho koryta ajn cvajn ato jistě nikdo nehodla podstoupit když snadnějši než snadne je platit a z ciziho krev určitě neteče a ten novy alepši projekt určitě všichni jednohlasně schvali abychom nevymřeli a taky premie je určitě neminou pač zachranili svět a jednu kolinii před vymřenim fakt to nema chybu

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.