Reklama

pátek 28. června 2019

Hrabě Walderode byl nacistický zločinec, má na svědomí smrt stovek českých odbojářů, tvrdí historik. Navzdory Benešovým dekretům však hrabě má na základě rozsudku českých soudů dostat zámek a miliardy

Ondřej Höppner 
28. 6. 2019    hoppner  Ústavní soud 2008
Hrabě Karel Des Fours Walderode je nacistický zločinec, který poslal na smrt nejméně 256 českých odbojářů. Působil na německé kontrarozvědce v Praze v době, kdy byl sestavován seznam českých odborářů, kteří pak byli postupně likvidováni.


“Je zcela skandální, že tento nacista dostal před několika dny od českých soudů navzdory platným Benešových dekretů zámek Hrubý Rohozec a majetek v hodnotě tří miliard korun,” říká respektovaný historik Michal Svatoš, který byl 20 let vedoucím archivu Ústavu dějin Univerzity Karlovy (v letech 1992 – 2012).
Ukázka z dokumentů, na nich pracoval Walderode: “V září bylo zpracováno 123 nových českých případů. Na základě českých případů byly odsouzeni: K smrti 2 osoby, k těžkému žaláři 5 osob, k vězení, 8 osob, zatčeno bylo 5 osob.”

Jeden z mnoha tisíců dokumentů, které zkoumá historik Michal Svatoš
Historik Svatoš se ponořil do archivů a spolu se svým kamarádem Jiřím Černohorským natáčí sérii videí, ve kterých na základě zkoumání důkazních listin odhaluje Walderovy zločiny.
Spor o majetek vedla vdova po nacistickém hraběti Walderodovi (zemřel v roce 2000) a dlouho se zdálo, že neuspěje. Před několika lety však soudy změnily úhel pohledu.
Najednou již nebylo třeba dokázat, že hrabě Walderode nebyl kolaborant, ale naopak soud vyžadoval důkazy, že jím byl. Tato změna úhlu pohledu může přijít český stát na desítky miliard korun. V sázce je území takřka třetiny republiky.
“Ty důkazy jsou v archivech v Moskvě, u nás nejsou ani kopie. Neměl by však po nich pátrat soud, ale stát. Tři miliardy přece stojí za trochu námahy,” říká historik Michal Svatoš a dodává, že vše je načasované tak, že 77 let po válce již takřka nežijí svědci, kteří by mohli na základě vlastní zkušenosti dosvědčit Walderodeho nacistickou minulost.

České soudy se snažily svůj rozsudek odůvodnit tím, že Walderode byl jen tlumočník, který schválně tlumočil špatně, aby pomohl českému odboji. Pro toto tvrzení soudu však nejsou žádné důkazy.
“Takzvaní tlumočníci v Abwehru byli vysoce prověření lidé, zapálení nacisté, kteří ovládali češtinu jako Muttersprache a při výslechu sami tlumočíka nepotřebovali. Svým způsobem šlo o elitu. Dokumenty nejen překládali, ale také vyhodnocovali, takže jsou přímo podepsány pod rozsudky smrti,” vysvětluje historik Svatoš.

Walderode nastoupil ke kontrarozvědce v klíčovou chvíli. Necelé dva měsíce před jeho nástupem přivezli z Paříže a Belgie 48 beden dokumentů, které obsahovaly zásadní údaje o českém odboji. Tyto bedny tam nechali pracovníci ambasád při útěky pře německou armádou.
Zdá se pravděpodobné, že byl Walderode povolán do Abwehr Prag právě kvůli těmto listinám. Necelý měsíc po Walderodeho nástupu do armády se navíc stal říšským protektorem Reinhard Heydrich (28. září 1941), který tlačil na rychlou analýzu dokumentů.
Walderode poslal na smrt 256 českých odbojářů. Pět bylo na místě zastřeleno, 21 odsouzeno k smrti, 18 posláno do koncentráku, jeden dostal k doživotí, 103 do těžkého žaláře. Osudy dalších nejsou známy. Dokonce poslal na smrt osm důstojníku wehrmachtu, protože spolupracovali s českými odbojáři,” říká respektovaný historik Svatoš.

Historik uvádí i konrétní jména: Odbojáři Šíma, Pleva z Kostelce na Hané a Jaroslav Horák ze Sobína u Prahy. Podle něj zřejmě Walderode mohl zničit životy stovkám pracovníků továren Škoda Praha a Škoda Plzeň. Za jeho působení rozhodovala Abwehr Stelle s jednotkami SS o transportu 83 tisíc Židů do koncentračního tábora Terezín.
Potřebné důkazy jsou podle Michala Svatoše v archivu v Moskvě, jejich kopie v Německu. “Nikdo z českých historiků je dosud nevyhodnotil. Připadá mi to jako záměr,” říká Svatoš.
Výzkum historika Michala Svatoše budeme pozorně sledovat a zveřejňovat jeho výsledky. Podle mnohých pozorovatelů roste v České republice tlak Landsmanschaftu, který údajně stojí i za demonstracemi na Letné, za politickým tlakem na odvolání premiéra Babiše a diskreditaci prezidenta Zemana. Premiér a prezident jsou důrazně proti revizi Benešových dekretů. Soudy je však prolomily i tak. 

Pozn. red. I. D.:
https://theoldreader.com/profile/venouch:


Berndt Posselt v druhé řadě, v první řadě Karl Schwarzenberg, bývalý ministr zahraničních věcí (České republiky!), druhý zleva Libor Rouček (ČSSD, bývalý mluvčí vlády Miloše Zemana, kterého zrazoval, europoslanec za ČSSD a Lubomírem Zaorálkem dosazený jako předseda do Česko-německého diskuzního fóra, frakce sudetoněmeckého Landsmanschaftu Seliger Gemeinde, signatář Milionu chvilek), který o mně napsal, že jsem přešel od extrémní levice k extrémní pravici. Já mám ovšem názory stále stejné, ČSSD se změnila, Rouček projevuje názory, které ho právě živí. Od sociální demokracie k pohrobkům nacismu. Fórum je diskuzní, ale kam směřuje "diskuze", je stále zřejmější.

25 komentářů :

 1. To je opravdu strašný co se děje pokud to začnou dělat ve velkém tak podá SPD ústavní stížnost.

  OdpovědětSmazat
 2. a Klausova výjimka je v prdeli.

  pan Nečas vyhlásil v tét věci nečinnost a podvolení vůči SDL.

  OdpovědětSmazat
 3. Ano, jasně, vše je naruby a není se čemu divit, když si za posrance do prdlamentu volíme suděťáky převlečené za lidovce a socany, feťáky a YT štětky s firmou "Piráti" a sionistické panevropany z ODS a necháme je vymýšlet zákony...Už brzo to vydá Pithart, nebo Eduard Stehlík i knižně, že Hus byl šílený a nezvladatelný kverulant, Žižka lapka a násilník, Gabčík s Kubišem afroameričtí gayové a Beneš Putinův agent, už brzo Heydricha rehabilitují a Vodičku zavřou za zločiny genocidy a jeho SBPS (už dnes je zbaven státní dotace na rozdíl od stát podjebávacích soros-neziskovek) rozeženou za protistátní činnost a jeho členy začnou stíhat "in memoriam"za rozvracení říše, protože to o něm tvrdí býv. hlavní pražský rabím Sidon, který byl nahrazen pejzatým idiotem se sedmi dětmi z Jew Yorku, neumícím se česky ani vychcat...Máme tu bordel a můžeme si za to sami!!!
  Tady platí to samé, jako v té reklamě na dopravní nehody: "Nemyslíš, zaplatíš"...
  To chce okamžitě odstavit politické neziskovky od peněz i těch darovaných z ciziny a nasbíraných od šmejdů a idiotů, zákon FARA, zatlouct dveře ČT A budovu podpálit..., ale to se nestane, dokud čeští pivní joudové a jejich tlusté potetované morky budou srát na volby a ti co k nim jdou, tak volit šmejdy a šmejdy jako je SchláffenDreck, nebo zrádné zkorumpované svině, jako je např. Kalousek a Tominová-Marxová a Hamáček...

  OdpovědětSmazat
 4. Je potřeba "zakleknout" na ty lumpy v justici i jejich pomahače, takhle to už dál nejde ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám za to, že ten rozsudek toho soudce je "zneužití pravomoci veřejného činitele", jako vyšitý !!!

   Smazat
  2. O odvolacím rozsudku rozhoduje soudní senát, vynáší ho předseda tohoto senátu.
   To jsou tři výtečníci, kteří se mohou vymlouvat jeden na druhého

   Smazat
  3. Vymlouvat jeden na druhého. To asi těžko. Z protokolu o jednání je vždy zřejmé, který člen senátu věc referoval a rozhodnutí pro ostatní zpracoval. No, ale pokud hlasovali jednomyslně, tak se těžko může jeden na druhého vymlouvat. Chce to trochu znalostí a neplácat na netu nesmysly.

   Smazat
 5. Nacistický zločinec - nenacisrtický zločinec, všechno je to jedno, když máte prachy a koupíte si "ramena spravedlnosti". Ostatně soudobý příklon české opozice tzv. tradičních partají k velkému odkazu Fýrera a spol. je už samo o sobě dostatečnou hanebností, nakonec i potvrzenou údajně 250 tisící letenskými kolaboranty největších zlodějů v historii Česka, kterým zůstalo "za nehty" přes 10 bilionů Kč občanů a státu a jsou tedy vysmátí a mohou si zkorumpovat koho potřebují ke svým službám i "rozhodnutím".

  OdpovědětSmazat
 6. Soudci jsou nemecky nacisti a zadlouzi trest smrti. Proti nemeckemu nacismu bojovali moji predkove !!!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsi se vyznamenal. Nejen obsahem tvého výkřiku, ale i pravopisem, ty veteráne.

   Smazat
 7. Pokud je tohle pravda, proč potom toho de Fourse neodsoudili už po válce, a proč mu dokonce v r. 1947 vrátili občanství? To je příčina toho, že ten dnešní soud rozhodl tak, jak rozhodl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč by ho měli extra soudit v r.47, když už na něj byl "Benešův dekret", takových, jako on tu bylo 3 a půl milionu...

   Smazat
  2. Anonymní 13.42. Díky, konečně to někdo správně pojmenoval. A následné zbavení občanství a odmítnutí vydat majetek již patří do období po 25.2.1948. Takže žádné prolomení Benešových dekretů.

   Smazat
  3. Unknown 28. června 2019 15:48
   Po tom významném datu 25.2.1948, kdy podle demokratů začlo vládnout bezpráví, byly Benešovy dekrety použity na uvedený případ, a bylo napraveno chybné rozhodnutí z r. 1947.
   Benešovy dekrety platí stále ...., chce to trochu logiky, která je v dnešní době v justici vzácná.

   Smazat
  4. Benešovy dekrety začaly platit k okamžiku jejich vydání, tj. v roce 1945. Podle nich byl majetek také konfiskován. Nicméně získání čs. občanství a odmítnutá žádost o vrácení majetku posouvá věc až za 25.2.1948. U restitucí podle zákona 403/1990 a 87/1991 to tak prostě je. Stačí se seznámit s judikaturu Nejvyšího a Ústavního soudu. Nijak neomlouvám přijaté rozhodnutí ve věci dědičky Johanny Kamerland, ale bez znalosti soudního spisu a provedených důkazů by nikdo neměl vynášet unáhlené soudy, natož někoho urážet.

   Smazat
  5. Chce to trochu logiky, která je v dnešní době v justici vzácná ..., a doplňuji i znalost historie a základů právní vědy, i když v denešní době máme jenom hloupou právní pavědu .. ..

   Benešovy dekrety je široký pojem, je jich větší počet a jednu část tvoří Benešovy dekrety o potrestání zločinců a kolaborantů !!! , které jsou neustále v platnosti a nemůže je nic zpochybnit ani po r. 1989 hlupáky přijatý zákon o protiprávnosti komunistického režimu.
   Nehraje žadnou roli, jestli bylo k potrestání zločinců a kolaborantů přistoupeno před 25.2.1948 nebo až po tomto termínu, kdy začaly být známé skutečnosti pro použití dekretů na chybně rozhodnuté nebo nerozhodnuté případy v minulosti.
   Termín 25.2.1948 má význam pouze u případů znárodnění velkých majetků Benešovými dekrety z 28. října 1945 !!!

   Prolomení benešových dfekretů v případě potrestání zločinců a kolaborantů je zavádějící hloupost, jedná se o ignoranci základů právního řádu, jež byly základem obnovení Československa v r.1945.
   Ignorování uvedených Benešových dekretů o potrestání zločinců a kolaborantů je vpodstatě zločinem proti základům republiky - vlastizradou ...

   Smazat
  6. O nějaké potrestání v případě Walderodeho nešlo. Po navrácení čs. občanství zažádal i o vrácení majetku, k čemuž nedošlo z důvodů, na něž dopadají restituční skutkové podstaty zákonů citovaných shora. Dekret 5 a 12 z roku 1945 sice konfiskoval, ale zákon 108/1946 umožňoval navrácení. Znovu opakuji, že judikatura Ústavního soudu je v tomto konzistentní, takže šance na vrácení majetku ta dáma má velké. Bohužel.

   Smazat
  7. Necháme to být ..., na ty konzistentní hovadiny Ústavního soudu přijde řada později ...

   Zásadní pro Walderodeho restituce je dekret č. 12/1945, který dopadá bez rozdílu na všechny němce, maďary, zrádce, kolaboranty, dekret č. 108/1945 už řeší hlavně rozdělení majetku českým občanům, o žádném navracení se nezmiňuje.

   Restituce podle zák. 403/1990 řeší jenom majetek malých živností převedený na stát v r. 1959 vl. nařízením, zák. 87/1991 je obecný k restitucím (mimo uvedených malých živností a půdy a jiného zemědělského majetku) a vztahuje se na obecně znárodnění po tom 25.2.1948.

   Pro velké šlechtické majetky je ale používán zákon č. 229/1991 o půdě a jiném zemědělském majetku, podle něhož jsou prováděny tyto největší zmanipulované restituce majetku šlechty. Původně měla být vydávána půda do rozlohy 250 ha, protože půda nad 250 hektarů byla šlechtě vyvlastněna už za Masaryka v r. 1919, jenže od toho se pozdějí změnou zákona upustilo a vydává se i majetek v rozloze tisíců hektarů zabraný už v r. 1919.

   Šlechta se pro účely restitucí prohlásila za sedláky, kteří začnou hospodařit na restituované půdě a k tomu je jim vydáván potřebný zemědělský inventář, hnůj, osivo, nářadí, dobytek a zemědělské nemovitosti, stáje pro dobytek a skromné selské bydlení (to je ten jiný zemědělský majetek uvažovaný v uvedeném zákoně).
   Už je jasmé, jaká hra je tu hrána s dezorientovanými občany ????

   Smazat
 8. Vše dnes souvisí se vším. Po netu koluje, že současné události u nás i na Slovensku mají jednoho společného sponzora - kruhy radikálních sudetských Němců, které se snaží a budou snažit o zrušení Benešových dekretů s cílem získat majetek, nebo alespoň náhradu za něj nazpátek prostřednictvím koupených, proněmeckých politiků. Média v německých rukou, jako např. novinky jsou proto dnes plné protičeské a proti vládní propagandy. Zároveň je zneužívaná ta část občanů, kteří jsou pod trvalým tlakem přesvědčeni o Babišově vině bez jakýchkoliv oficiálních výroků soudů, což je pro Němce ideální stav k tomu, aby zaplatili neziskovkám v pokračování a rozvoj dalších demonstrací proti vládě, která jim nic nikdy nevrátí, protože v ní nesedí udavači a kolaboranti v pro ně potřebném množství. Nachystaní jsou přirozeně lidovci, topka a piráti. Současná ods není prakticky k ničemu použitelná. Taky jsou podporovány skupinky hlásající antirusismus a rusofobii, protože je třeba vnést mezi RF a ČR nenávist. Důvodem je strach Němců z Ruska v případě, že by se nás mohlo zastat v případě uskutečnění jejich záměrů. O chronicky protiruské Polsko si starost přirozeně dělat nemusí. Zde je významným prosudeťáckým politikem Schwarzenberg.Oproti vyvolávání rusofobie si Němci natahují dnes ropovod přímo z Ruska a jejich vzájemné oficiální vztahy nejsou takové, jako se přirozeně požaduje po nás. Počátek prolomení Benešových dekretů je jako naťuknutí sklenice plné vody.

  OdpovědětSmazat
 9. Němci si v Abwehru zaměstnávali běžně "české" odbojáře a proto tu válku projeli. Bylo to zásluhou podobných hrábátek, Enigma hadr, tento Walderode. Kdo z nich po válce dobrovolně přiznal, ano, byl jsem Fricek, nikdo.

  OdpovědětSmazat
 10. A co na to kluby českého pohraničí???

  OdpovědětSmazat
 11. Jsem pro nezávislost soudů, ale představa soudce, že je nadčlověk a první po bohu je zcestná. Je to jen člověk, může se mýlit a nedej bůh může být i žištný. Žel za karambol, který vyvede by měl být i odpovědný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tím vším já souhlasím, ale kdo určí, co je ten karambol? Veřejné mínění, nedej Bože, politici nebo média? Složité řešení.

   Smazat
 12. Tohle je jen taková drobná nepotvrzaná epizoda, ale spíše vidím jako rudej hnus zabití několika generálu, kteří za nás bojovali v Anglii rudejma zločincema v padesátých letech a nikdo ty rudé urvy nepotrestal!

  OdpovědětSmazat
 13. To je důkaz bezmoci v konfliktu s neomezenou mocí. Proto musíme přemýšlet, jak ji omezit, ale na druhé straně nedopustit, aby mohl někdo soudce úkolovat. Na každý případ pro začátek uzákonit jejich odpovědnost za procesy a to nejen morální, ale i hmotnou. Přešlapy by neměl platit stát, ale oni třeba že svého pojištění. Možná se lze inspirovat ve světě, kde to funguje.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.