Reklama

pátek 28. června 2019

Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

Lubomír Man
28. 6. 2019
Skočím do toho rovnýma nohama. Spolku Milion chvilek bylo už z mnoho stran doporučeno, aby se - pokud chce v našem politickém systému působit jako jeho souladná demokratická složka - přeměnilo na politickou stranu či hnutí, a jako takové hledalo v tomto systému své příznivce i odpovídající místo. Odpověď spolku byla záporná. Ne, politickou stranou v rámci stávajícího demokratického systému rozhodně být nechceme, čímž demokracie dostala od spolku první, řekněme, pleskanec, zatímco fašizmus se od něj dočkal prvního pohlazení.


Odpověď spolku byla ale širší. Nechceme být politickou stranou, ale nátlakovou skupinou, upřesnil spolek, čímž se připodobnil jednomu z pěti klíčových momentu fašistického hnutí, jak je v knize Anatomie fašizmu formuloval americký politolog R.O. Paxton. Podle Paxtona je totiž tímto momentem či znakem fašizmu AKCESCHOPNOST, která místo těžkopádného hnutí národa vyzdvihuje rozhodný čin, kterého je prý schopen jen odhodlaný, akceschopný a nátlakový oddíl, jenž je svou aktivitou a cílevědomostí dokáže vybojovat si to, čeho je třeba.

Pokud se vám aktivivita Milionu chvilek zdá být shodná se shora popsaným, pak demokracie má od spolku Milion chvilek na tváři druhý pleskanec, zatímco fašizmus se od něj dočkal už druhého pohlazení.

Paxtonem jsme začali a budeme s ním tedy i pokračovat. Podle něj dalším momentem a znakem fašizmu je KRIZE společnosti. Protože jen společnost zasažená krizí je náchylná k úspěšnému fašistickému převzetí moci. A krize buď už je, nebo je třeba ji vyvolat.

Pokud máte za to, že Milion chvilek se dnes svým vyhlašovaným nátlakem a manifestacemi snaží takovouto krizi u nás vytvořit, či krizi už existující ještě prohloubit, pak demokracie si už od spolku stírá z tváře třetí obdržený pleskanec, zatímco fašizmus jásá nad jeho třetím pohlazením.

Dalším momentem a znakem fašizmu je dle Paxtona vytvoření OBRAZU NEPŘÍTELE. To je někoho, koho je např. možno obvinit ze všelijakých zločinů, např. snahy o nadvládu atd. Z takové osoby je pak nutno vytvořit obludu – a to už od pohledu. Třeba takovou, jakou z premiéra Babiše na své obálce udělal k Milionu chvilek nadmíru přítulný časopis Forum 24. Nu a protože k obálce přiložený článek vyhlíží tak, jako by jej stylizoval kdosi přímo ze spolku, dá se onen zošklivující obrázek Babiše z obálky časopisu Forum 24 považovat též - i když možná jen částečně či odvozeně - za dílo spolku. Kromě toho ovšem, že špinění premiéra Babiše i ministryně spravedlnosti Benešové je z jeho strany už dlouhodobě známo. Čímž si demokracie od spolku připisuje už čtvrtý pleskanec na tváři, zatímco fašismus se od něj dočkal už čtvrtého laskavého pohlazení.

Jeden ze znaků fašizmu (akceschopnost), jsme už probrali dřive, takže přejdeme ke znaku dalšímu. Je jím VŮDCE. Jeho role byla podle Paxtona dříve spíš přeceňována, protože ve vývoji hnutí není jeho váha tak jednoznačná a zvyšuje se, až když už se jedná o převzetí moci.

Pokud nyní máte za to, že ve spolku Milion chvilek nelze zatím o skutečném a uznávaném vůdci hovořit, rád bych vás znovu upozornil na časopis Forum 24, který jistě ne bez souhlasu vedoucího spolku Mikoláše Mináře a dalších jeho lidí, přinesl stať ve které je tento nedostudovaný student tří velkých oborů, z nichž je jeden kněžský, vynášen coby vůdce nade všechno, co se z naší politiky zatím kdy vynořilo. Jeho údajný úžasný přehled, pohotovost, cílevědomost, odvaha, či to, jak v rozhlasové relaci prý na cucky dokázal roztrhat prezidentova mluvčího Ovčáčka atd.

Takže pozor: Na obrazu vůdce se, jak vidno, začíná ve spolku i v jeko širším okolí už tvrdě pracovat, takže demokracie od spolku schytává pleskanec už pátý, zatímco fašizmus se od něj právě dočkal pátého pohlazení.

Posledním znakem fašizmu je dle Paxtona PŘÍZEŇ KONZERVATIVNÍCH ELIT.

Nuže, té se spolku dostává ze všech možných stran v takové míře, že závistí snad bledne i někdejší německá NSDAP. Přispívájí mu, minimálně v morálním smyslu, všechny politické strany tzv. demobloku, všechna naše oficiální média i média zahraniční, lidé z průmyslu, divadla a filmu, ta podpora je zkrátka mimořádná. Nu a protože spolek ji nadšeně přijímá, získává demokracie od spolku už šestý pleskanec, zatímco fašizmus jej už pošesté láskyplně hladí.

Což ovšem stále ještě není konec, protože na pořad přichází snad nejvýstižnější charakteristika fašizmu, kterou vyslovil nikoli už Paxton, ale největší současný odborník na téma fašizmu Roger Griffin. Ta definice zní takto: fašizmus je zvláštní typ revoluce národa, ve které se národ označí jako nemocný a současně se označí i nepřítel (vir), který tuto nemoc způsobuje.

Pokud vám po přečtení těchto řádků vyskočil před očima obraz bouřícího a rozkaceného Václaváku i Letné a našeho premiéra coby pomyslného terče oné vyprovokované zloby, pak vězte, že demokracie obdržela od spolku sedmý pleskanec a fašizmus se od téhož dočkal sedmého pohlazení

Celkový výsledek našeho pojednání vychází tedy tristně. Demokracie získala od spolku Milion chvilek celkem sedm pleskanců, zatímco fašizmu se od něj dočkal sedmera pohlazení.

Docela jako by na světě nebylo už nic jednoznačnějšího a průkaznějšího.

Všimne si toho někdo?

76 komentářů :

 1. Milion chvilek pro demokracii...
  Jakou spojitost má organizace, která si říká "Milion chvilek pro demokracii" s prolomením "Benešových dekretů" a jejich požadavkům na demisi předsedy současné vlády Babiše? Budou potomci tři milionů Sudetských Němců, na základě zrušení "Benešových dekretů" žádat opětovně o vrácení majetku? Co prohlásila kancléřka SRN Merkel o "Benešových dekretech" a kdy požaduje jejich zrušení? Odpovědi níže:


  https://www.youtube.com/watch?v=c4DYfRU0s0A&noapp=1&client=mv-google&fbclid=IwAR20AIXVCz829v9iAUw44Sd3dU1ypZejgGlx7XxI0fhnxtCSo3CPYMYbLzA&

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Objevilo se tu ČSV,borci se skvělým Programem

   to,že svolali zmrdi bez jakéhokoli programu na letnou zoufalé občany,znamená,že jejich ohlupováni tv a tiskem s cenzurou funguje.
   I za protektorátu bylo fašisty bez problému podobné svolat,jak ukazuji dobové filmy z Václaváku s davem tehdejšich podpindostniků.
   Ti se totož najdou u každého režimu.

   Smazat
  2. ČSSD si prý dalo za úkol uměle vyvolat ústavni krizi a Hamáček tu stranu tak chce totálně potopit a dát Babišovi přiležitost ukázat jak mu stouply po Letné preference!

   Smazat
  3. Klaun s "prgramem" ČSV je tu opět. Potlesk pro šášu!

   Smazat
  4. Těch 250 tis.lidí na Letné a dalších třeba 250 tis.kteří nemohli přijet ze zdravotní či jiných důvodů že má blízko k fašismu? Autor má o fašismu dost podivné představy.

   Smazat
  5. 17:12 Přesně tak! Kam se sere nějakej uhrovitej zrzoun s krosnou plnou havlolejen na hrbu na něho! - https://www.youtube.com/watch?v=Hpn9iPLbNDc

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 3. Co tady ten starý, rudý strejda pořád řeší? Jdi raději do parku krmit holuby. My se prostě zase sejdeme a bude nás opět více ať se to tobě, Emanovi a Burešovi líbí nebo ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bene, klidně se scházejte kde chcete, řvěte si kde chcete, urážejte spílejte kde komu.Mějte z toho dobrý pocit. MY vám ho nebereme. Je to vaše svoboda ukazovat se jako stádo hloupých oveček, které pastýř vodí, kam on chce.

   Vaše politická zombie, ke kterým se modlíte, se na scénu už nevrátí a nová hovádka typu Drahoše, Pavla Fischera či kuřáků travky moc velkou šanci nemají. A to i kdyby za nimi stálo sebevíc Bakalových panských škrábáků a i kdyby se televizní děvky pílí přetrhly.

   :-o)


   Leo

   Smazat
  2. 9:43
   No, Leošu, ale vždyť oni se klidně schází. Tak proč vy kvůli tomu pořád kvičíte jak píchlé svině? Proč tady vychází každý den 10 uřvaných článků na toto téma?
   Tvými smajlíky se jen neuměle snažíš zakrýt tvůj strach.

   Smazat
  3. Tak když o nic nejde, proč ten strejda pořád řeší Milion chvilek? Stojí za námi elita národa, vědci, herci, profesoři, zpěváci, sportovci, vysokoškoláci a že by prof. Mysliveček, Mudr.Špička z 1LF UK nebo třeba prof. Prudký z UK byli hloupé ovečky se mi nezdá. Máš alespoň výučák?

   Smazat
  4. Bene, jestli je elitou národa například Banga a podobní sprosťáci, tak se ani nedivím, že víc než 300.000 po celém Česku neseženete. Všimni si, že ta vaše "elita" je přisátá na cecíky veřejných rozpočtů a zahraniční prachy. Stačí vypnout kohout a je po elitě. Rád bych např. toho Bangu viděl makat na stavbě, nebo někde na poště usilovně rovnat balíkz do auta, Basikovou zpívat někde v hospodě nebo kavárně "s kloboukem na zemi", toho zrzavého jáhena s oblečkem SA sloužit někde mši, atd.atd.atd. Byli by prospěšnější, než roztleskávači státního převratu.

   A Beníku, já jsem vysokoškolák a je za mnou docela dost festivalových cen. Co je za tebou Beníku? Jen urážlivé kecy na internetu?
   :-o)

   Leo

   Smazat
  5. 9:57 Vy havlobanderovští Letnomajdančíci toužíte po nastolení sudeťácko-gesTOPácké junty! Jenomže ... do cesty se jim postaví skutečný Národ! A jejich plán skončí novým Děbalcevem. Až uprostřed kvílivého burácení kaťuší "huíííhuííííhuíííí!!!" budeš v modroesesáckým munduru neslyšeje nic krom zběsilého tepu v hlavě a s pachutí železa a smrti na jazyku zmateně pobíhat mezi vraky ohořelých vejtřasek, v nichž budou krutou smrtí zmírat tvý soukmenovci, pak věz že nastala tvá poslední hodina, havlobanderovče! NEPROJDETE!

   Smazat
  6. 11:10
   Ty se jdi léčit, pošahaný demente.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 11:10 Přesný obrázek lidí co sem píší ta svá " moudra" Naprosté většina takto postižená. A že nesmažete pane dvořák tenhle blábol, se nehodí co!

   Smazat
  10. 11:16 Však to já jsem lék! Na masy přihřátých debilů jaký byli vidět na Letný, kde se producírovalo nejvíc rasozrádných buziků na metr čtverečnej tvýho ražení v celý český historii! Jejich výskyt nepochybně ospravedlnil potřebnost bohulibých institucí jakými bývaly Buchenwald či Bergen-Belsen, páč do Kobylis se všichni ti untermenši nevejdou!:-))

   Smazat
 4. Výborně pane Mane. Dobrý článek, strhující masku toho obskurního spolku, co se ani nestydí dát do názvu slovo demokracie.
  Že jste trefil se svou charakteristikou do černého potvrzuje vzteklá reakce toho vyslance "elity národa" :-) co má zde dnes službu.
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že Milion chvilek trefil do černého svědčí vzteklé reakce soudruhů Mana, Leoša, Heriota...

   Smazat
  2. Do černého trefil Man a další jmenovaní. Moc se mi líbí vaše diskuzní argumenty. Těším se na podzim.

   Koho budete muset zavraždit, aby se povedl model Slovensko?

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Ve skutečnosti je to důsledek porážky naší rasy v poslední světové! Za Říše by se tohle nestalo! Češi by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. Tu válku prohrála naše rasa jako celek!
   Zbyly tu jen masy přihřátých debilů jaký byli vidět na Letný, kde se producírovalo nejvíc rasozrádných buziků na metr čtverečnej v celý český historii! Je sice vcelku známá věc, že masy jsou zženštilé a potřebují být vedeny, ale nesmí mít v čele nějakého ráčkujícího opilce, profesůrka s hláskem jako konipásek a ukradeným perem v kalhotách, nebo uslintanýho žvanila s holí či šimpanzoidního jako krysa z kanálu pištícího estebana, ale ani vyzáblého ryšavého narkomana s krosnou plnou sraček na hrbu, nýbrž potřebují opravdového muže s holínkami, který udeří do stolu a zařve: "Toto je správná cesta!" Dnes jsem mohli být docela jinde

   Smazat
  5. 15:03, chápu, muže s holínkami, na klacku přes rameno, jak bosky jde na vandru, jak znázornil ho Lada. Nebo muž v holínkkách, s rukama v bok, "kdo to tu křičí, kdo to tu velí? Komisař rudý, ukrytý v zelí?" Jak popsal Majakovský? Nebo vykračující führer s vycpanými lýtky, v rajtkách, s ženskou pánví a rameny úhoře, neurostlý to nesvětlovlasý, nemodrooký árijec? Pak zbývá jedině Mussolini, že? Ne s holíkami, ale v holínkách. Pokud nevisí bosý, hlavou dolů, studený.

   Smazat
  6. 12:37 Rudé bláboly. Mmch. Ducce byl na rozdíl od modrookého Vůdce - https://i0.wp.com/www.shut-down.cz/wp-content/uploads/adolf-hitler.jpg

   ... hnědooký! - http://usstony.bloger.cz/obrazky/usstony.bloger.cz/6a6ae80aaf-7323321-o2_2.jpg

   Smazat
  7. 12:37 Radši se lhavej rudoprde starej o "urostlost" tohodle svýho zdegnerovanýho poloazijskýho "vožďa"! - https://i.redd.it/e2hsugv0jlm21.jpg

   Smazat
 5. No, ono to vypadá, že z toho zrzavého zjeva chtějí udělat prezidenta - něco jako je Čaputová,Zelenský nebo Makron. Stalin byl taky zběhlý bohoslovec, takže se máme na co těšit.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:15 Zbytečné štráchy s tou svoločí! Tady se nabízí řešení problému v jediné minutě! - https://www.youtube.com/watch?v=32_labDTeTM

   Smazat
  2. Proto vybrali zrzka, aby si lidé vzpomněli na Vencu flašku a přišlo jim, že je znovu 89. No a to ostatní je taková podprahovka, jako že náckové a sudeťáci nebyli tak hrozní, že ty naše lidi vraždili a okrádali také jen ti hodní němci, slušní lidé. Takový dobatek máme v republice a blbci na to slyší.

   Smazat
 6. 10:22 Přesně tak, desítky a desítky pomlouvačných článku na Milion chvilek svědčí, že se tyto akce neminuly učinkem. Staří komouši jako Man tohle nemohou rozdejcha a prskají kolem sebe rudou zlobu. A těštese bude pro vás ještě huře.SOUDRUH David tady před nedávnem podněcoval k násilí, když blábolil, že BEZ NÁSILÍ TO NEPUJDE,nejsme ve Francii, kde se ničilo vše a místní luza tomu tleskala.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. šlápl ti na kuří oko, viď nácíčku. Ono těch šlápnutí bude ještě daleko víc, po tom, co jste se na Letné odkopali.

   Smazat
  2. Ještě že máme milion chvilek, které se za naše hříchy pomodlí, Němcům omluví za naše násilí a snad i Němci nám odpustí. Konečně máme rádi Bierfesten, můžeme k němu Sw.Braten ohne Problem.

   Smazat
 7. Jak daleko je milion úchylek od myslících občanů a jak blízko je diktatuře kapitálu, jak dalece jsou její Fýreři oddáni kolaboraci s velkokapitálem a jak je jim drahý nacistický Landsmaašaft! Můžeme srovnávat s někdejšími kolaboranty s nacistickým Německem! Jak se říká, jako před kopírák, udavači, denuncianti, falšovatelé historrie a lháří dneška na výbornou.
  A kuciakování, to je metoda práce velkokapitálu, zasnoubeného s rameny "spravedlnosti", takže se můžeme těšit. A co takhle koncentráky pro nepohodlné? Jen trochu odvahu, letenští zaprodanci!

  OdpovědětSmazat
 8. Východisko z této šlamastiky spočívá v přiznání si, že císař je nahý, tedy v příznání si absolutní absence demokracie. Vláda zastupitelů, byť zvolených přece není vládou lidu. Jak prosté.

  OdpovědětSmazat
 9. noviczech
  ...celá tato "novodobá demokracie" se zakládá na lži a podvodu! Vytrubují, jak špatně se lid měl za vlády KSČ, ale výsledky mluví za sebe! Akorát LŽÍ dokáží špinit bývalý systém a LŽÍ zatloukají škody na životech lidí v dnešní době a škody na životním prostředí a přírodě!
  ...můj názor: všeho do času!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Oni i chlapci z SA byli nátlaková skupina. A sviňsky nátlaková. Pokud zrzavý nedouk a jeho patolízalové chtějí vystupovat takto, nemohou čekat větší podporu než pár zpitomělců na demonstracích. A Minářovi bych rád připomněl, že Roehm, když přerostl přes hlavu, skončil velmi blbě.

  OdpovědětSmazat
 11. Pane Man. Za prvé jste se měl omluvit za to, že o volbách se na Letné mluvilo a ne že ne. A nazývat své spoluobčany fašisty? Ano, souhlasím, jejich jednání popírá demokracii, nerespektuje demokratické volby, davy jsou zfanatizovány a neví co je vlastně skrytým cílem pořadatelů. Ony se budou divit jako my všichni po roce 89, kam to nakonec bude směřovat a kam to dojde. Ale já si fašismus představuji trochu jinak. Rasismus, fyzická likvidace odpůrců, koncentráky atd. Ano chlívky někam směřují, možná se díky nim bude i střílet ale samozřejmě oni první nebudou, to oni...Tohle přehazování v našem státě, kdo je větší(český) fašista mi fakt vadí. To vám nestačí Posselt, Bělobrádek, Schwarzenberg, Hermann, to jsou podporovatelé pohrobků fašistů. Kolik Sudeťáků kladlu skutečnému tehdejšímu fašistickému režimu odpor? Jaký tam byl odboj? Těm asi třem nebo čtyřem vzdám svou čest.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. k 12:22 Ono na té fašizaci něco bude. V širším kontextu označuje soudobou západní liberární ideologii za fašistickou i Valerij Pjakin. A dodává, že fašismus se může skrývat za jakoukoliv politickou maskou. A tak je snad dobře, když se o těchto tendencích zavčas mluví.

   Smazat
  2. 12:22
   Tady se musím omluvit, vstupuji do konverzace, která je určena autorovi článku. Ale:
   O odboji v Sudetech (přesněji Böhmerwaldgau) nemám zprávy. Vzpomínka člověka, který přišel se skupinou spoluvězňů z koncentráku z Polska obloukem kolem Drážďan, Hofu a Domažlic popisovala kolem Staňkova stromy, na nichž byl místními obyvateli oběšen příslušník ozbrojené ochrany (typicky důchodce, ostatní muži byli ve válce) s nápisem ZRÁDCE. A teď to hlavní. Se skupinou šel i jeden komunista, od roku 1933 v káznicích, který soukmenovcům začal vysvětlovat, že Drážďany jsou v troskách, stejně tak i Hof a že válka co nevidět skončí. POVĚSILI HO !
   Ve vzduchu vonělo jaro 1945.
   (Miloš Pick: Naděje se vzdát neumím)

   Smazat
  3. Vy 12:22 nevíte, že na válečných frontách proti nacizmu padly tisíce občanů Československa a stejně i tisíce těch, kteří se odporu zúčastnili doma? Já například, jsem jako klučina sloužil za maskota ke krytí převozu potravin pro partyzány a uprchlé zajatce. Ti, kteří to organizovali a zajišťovali, riskovali životy. Co riskujete a obětujete vy?

   Smazat
  4. 18:53 jste takový ten omezenec, který vytrhává ze souvislostí a není schopen srovnávat. Stejná chátra, o jaké se zmiňuje Miloš Pick se, nějakým dílem, projevuje i ve zdejší diskuzi, nakonec i při demonstracích na Václaváku a Letné. S jediným rozdílem, stále ještě nemá možnost beztrestně věšet k ukojení nejnižších vlastních pudů. I když možná tenkrát to mohli být i ti, kteří byli svědky mnohem a mnohem většího násilí, dokonce na nich samotných a na jejich blízkých. To nejste schopen rozeznat a pochopit, karateli?

   Smazat
  5. 12.53 Nemluvím o občanech Československa, mluvím o Sudetských Němcích!!! kolik se jich zapojilo do boje proti fašismu!? O našich hrdinech to samozřejmě vím ale nevím kolik bylo německých protifašistických partyzánů v Sudetech, jejich pilotů v RAF atd.

   Smazat
 12. To už vím dávno že tohle jsou fašouni však mají ty „nejlepší" politiky z stop09.

  OdpovědětSmazat
 13. Ten popis znaků fašismu perfektně sedí na Babiše:
  Akceschopnost - Babiš maká 32 hodin denně, když spí, tak sní o dálnicích, zkrátka vzor akceschopnosti
  Obraz nepřítele - Kalousek, byrokracie EU, Kalousek, tradiční strany a v neposlední řadě tež Kalousek,
  Vůdce - Bureš je jasný vůdce, miliardář, bez něho nic nejde.
  Přízeň konzervativních stran - přitáhl spoustu menších a středních podnikatelů, i když teď postupně odpadávají,
  Nemocný národ - sedí, virusem je korupce (už NSDAP měla jako volební heslo boj proti korupci.
  I když to tak soudruh Man nemyslel, kdo si uvědomí, jak to sedí na Bureše, valí na příští demonstraci Milionu chvilek, - nová republika - nenová republika..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane 12:30, jste zmanipulovaný hlupák. Babiš není žádný samozvaný vůdce, do čela ho dostali občané ve volbách, téměř žádnou podporu "elit" nemá, ať už se jedná o EU, média, humanitní školy, uměleckou frontu, podnikatele a neziskovky. Rovněž žádný obraz nepřítele Babiš nevytváří, jen se brání, to jeho odpůrci jej soustavně démonizují a útočí na něj. Schvalují proti němu zákony (lex Babiš), udávají do Bruselu, útočí na jeho nemocného syna atd. Taktéž nevytváří obraz krize, jako to dělají chvilkaři.

   Smazat
 14. Už to začíná, budeme sledovat pád estébáka Bureše na živo.
  Poslanec ANO Přemysl Mališ, který na sebe upozornil, když se zúčastnil oficiálního představení nového hnutí Václava Klause ml. Trikolóra, při čtvrtečním hlasování vládu Andreje Babiše nepodpořil. A na to se napijeme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš vede s takovou převaho, že jeden, dva, tři zrádci ho nemohou ohrozit. Na to se napijte. Nejlépe otrušík či bolehlav.

   Smazat
  2. To je jen začátek, jak odstoupí ČSSD a estébák Bureš vezme do vlády ze zoufalství SPD odejdou hned další, to je jisté. Pro jistotu dám chladit šampáňo.

   Smazat
  3. Nikoli. On rekonstruuje vládu pod patronací prezidenta a s mimovládní podporou SPD, KSČ a několika poslanců soc.dem, kteří toho volného pádu strany do nebytí mají už dost. V příštích volbách Babiš opět vyhraje volby a bude opět sestavovat vládu.

   A ty se za tu dobu několikrát vzteky opupínkuješ.

   Smazat
  4. bene 16:32 vzato podle vašich dosavadních projevů toho od vás mnoho nečekám, ale co když, že? Mohl byste popsat, co nového a lepšího přinese vláda nesená ideály "Milionů chvilek..."? Pro začátek, krom vznešených keců, které poslouchám 30 let, po kterých se brodíme v honbě za mamonem, ber kde ber? Tak mi to povězte, bude to z principu, bude to systémově? Nebo jen stejně, jak po tom humbuku s podzimem 1989? Nějaká inovace?

   Smazat
 15. Tak jsem si ho našel, starý strejda Man pracoval za komunistické totality pro Svět práce a Rudé právo. Strejdo hoď sem nějaké tvé články z té doby ať se pobavíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svět práce a Rudé právo se dalo číst a hlavně v obojích novinách byly celé listy věnované nabídkám pracovních příležitostí a ne jenom pracovních příležitostí, ale i nabídkám bydlení včetně obslužnosti dopravy, školy, školky, obchodů a dopravy v místě práce a bydlení a to vše bez nutnosti se zadlužit na celý život. Mimochodem dnes na ČT 24 vyšla zpráva, říkající o tom, že zadluženost obyvatelstva u bank opět stoupla o 10% a blíží se už super astronomické částce ke dvěma bilionům korun, ale jinak se máme všichni jak v ráji a nikdy jsme se neměli lépe. Otázka pro Vás z Milionů chvilek pro demokracii zda zadlužený člověk může být svobodným člověkem? Já říkám že nikoliv.

   Smazat
  2. Diskutující 14:04 lže, jako když Rudé právo tisklo: žádné pracovní příležitosti tam nebyly, nabídky bydlení už vůbec ne, obslužnost obchodů - to už si dělá vyslovenou srandu, na byt na sídlišti se čekalo dlouhé roky, pak tam další dlouhé roky chyběly školy, školky, obchody. Číst se ty noviny nedaly, četla se jedině poslední sportovní stránka.

   Smazat
  3. 14:14 Starý soudruh vzpomíná na mládí a trochu se mu to už plete. Ještě by mohl napsat jak skvěle byly obchody zásobovány /když bylo štěstí byl i hajzlpapír/ a jak jsme si krásně cestovali přes zadrátovanou hranici.

   Smazat
  4. 13:13 bene, vaši mravní úroveň i úroveň myšlení dokonale ukazuje to opakované a dehonestující poukazování na stáří. Však "až tobě se bude třásti ruka, koryto ti synek udělá", pokud víte odkud a která bije. Mentálně ne víc, než vegetujete. JiH

   Smazat
  5. 14:12 pravda, někteří čekali na byt roky. Ale dočkali se bez zadlužení. Já se do nového přemisťoval třikrát. Roku 1954 na svobodárnu a opravdu, občanská dovybavenost trvala dva roky. V roce 1966 do bytu, všechno postaveno, v roce 1972 do nového, všechno postaveno. Takže kecáte. Koho zaměstnavatel potřeboval, nebo kdo byl sociální případ, ten měl před ostatními přednost. Teď se domůže ten, kdo má prachy, nebo ten, komu půjčí. Ostatní ať jsou na ulici. Je mi jasné, co je horší.

   Smazat
 16. Za to, že estébák Bureš stále zadlužuje zemi i v době hospodářského růstu určitě Milion chvilek nemůže. Příznivci Milionu chvilek jsou převážně úspěšní a bohatí lidé, vědci, sportovci, herci, professoři, zpěváci, lékaři, vysokoškoláci a tak nemají s dluhy problémy, to je parketa nevzdělané části národa, která dle MF Dnes volí převážně zEmana, estébáka Bureše a SPD a je třeba se pro odpověď obrátit jinam.
  Z listu: Lidé bez maturity volili především hnutí ANO (25 %) a SPD (17 %). Pro hnutí ANO hlasovalo podle průzkumu 25 % lidí s ukončenou střední školou Vysokoškoláci volili Piráty/18%/ a TOP09/16%/ a STAN/16%/, ANO volilo jen 5% VŠ

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:16 bene bene, vás ovšem nepodezřívám, že byste nevolil ANO, protože máte nějakou tu maturitu, nebo nějaký ten VŠ diplom, či dokonce vědecký titul. Za sebe si vás dovolím ubezpečit, že jsem nějakých takových certifikátů nositelem, daleko víc si ale vážím toho, že s tím utržené poznání mi umožnilo zapsat několik patentů, které mi přinesly hmotnou a nakonec i jakous takous osobnostní nezávislost. Euforii v jásajícím davu opovrhuji. Jsem si jist, že nepochopíte proč.

   Smazat
  2. Rozumím správně, že ti úspěšní vzdělancí z Václaváku a Letné jsou zloději, kteří se podíleli na rozkradení majetku státu a občanů za 7,5 bilionů K , podíleli se na zadlužení státu za 2,5 bilionů Kč doma a jejich zahraniční dluh přesáhl 4 biliony Kč. A Babiš: dluh nezvyšuje, ale k DPH snižuje, brání rozkradení toho, co zbylo. A právě toto je kámen úrazu. Diktatura kapitálu prostřednictvím Václaváku a Letné vzkazuje 10 milionům občanů, že nestrpí, aby byla omezována v kradení, tunelování a své zločinnosti. A Letná toto podporuje. A že by si náhodou vzpomenuli na potřebu bojovat za mír ve světě? Ani náhodou. Proč? Protože je to v rozporu s potřebou kapitálu, za který Letná bojuje!!!

   Smazat
  3. Pane 14:16, je zjevně nemáte ani ZŠ, jinak byste neplácal nesmysly o zadlužování. Míra zadlužení vůči HDP klesá, což je narozdíl od nominální výše podstatný údaj. Kalouskovy téměř dvěstěmiliardové schodky vám zajisté nevadily. Je vidět jak snadno se necháte ovlivnit propagandou. Mimochodem, pracuji s lidmi ze všech sociálních skupin, s lidmi vzdělanými a inteligentními i s těmi omezenými a hloupými, a mohu vám zodpovědně sdělit, že opravdu chytří lidé s rozhledem, strany tzv. demobloku, především TOP09 a Piráty, nevolí. Výjimkou jsou zjevně obyvatelé Prahy, ale to má jiné příčiny, např. odtrženost od reality nebo nutnost přizpůsobit se okolí (umíte si představit, jak by dopadl politicky nekonformní herec v divadle fanatika Hrušínského? Nikdy by už v Praze nesehnal místo).

   Smazat
 17. Pan Man popsal fašisty velmi trefně, a dotčení z milionu úchylek nenávisti to dokládají zběsilým hýkáním. Když tahle nemocná část společnosti sama pukne vzteky dřív, než něco provede normálním lidem, bude to tím nejelegantnějším uzdravením společnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děda Man z Rudého práva může být rád, že ho necháme svobodně psát. On takovou příležitost jiným nedával a zobal komoušům z ruky.

   Smazat
  2. 16:34 Ó, vy ryzí demokrate! Může být rád, že vy ho necháte psát? Kdo jste vy, že ho necháte svobodně psát? Dovolíte taky mě, abych sem psal komentáře, či nikoliv? A jak to zařídíte vaše veličenstvo bene? ;-)

   Smazat
  3. Beník nosí uniformu Vlajky, ale hlavně že žije v bohaté a krásné zemi, kterou kazí jen ta zatracená demokracie.

   Smazat
  4. Děda Man to má za pár, zbytečný život za sebou, socialismus fuč, komunismus fuč, tak ať si ještě užije svobodného psaní v kapitalismu. My se tím bavíme.

   Smazat
 18. 16:02 No, nikdo tak nešílí, jako ti kteří pomlouvají MIL CHV. Vy jste toho zářný příklad a desítky dalších hlupáku co čmárají pomlouvačné články.To vy už dnes pukáte vzteky a je to pořádný smrad. Vy se považujete za normální? právě naopak vy jste ta škodná tohoto státu! Zastáváte se člověka, který nás vysává a rozkrádá, ale určitá menšina mu ještě nahrává, třeba jako vy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:10 Pan Man má argumenty, vy jenom pěnu u úst. Nejste schopen oponovat, a nemáte tedy ani právo posuzovat kdo, nebo co je normální. Přesto vám vaše nenávist nedovolí přestat se zlostnými komentáři, tak se klidně dál ztrapňujte. Příslušníkem milionu úchylek nenávisti jste právem. Ještě že je takových lepšolidí, jako jste vy, ve společnosti menšina.

   Smazat
 19. Z toho plyne poučení
  že v diplomu, ta moudrost není.
  Byť na dosah jí všichni mají
  zbabělci, tam nehledají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, to je pro Bena potřebná odpověď na jeho statistické údaje o voličích. Je přece spíše horším vysvědčením pro společnost, že se podobných fašistických praktik chápou tito úspěšní nadaní a diplomovaní lidé (jak je a zřejmě i sebe charakterizuje právě Ben).

   Smazat
  2. Není nad moudrost lopat a pologramotných babek z vesnic, kam se hrabou vědci a profesoři.

   Smazat
  3. ben-zatím ve všech diskusních příspěvcích se projevuješ jako kretén.

   Smazat
  4. 19:18 Nesuďte někoho podle sebe! Všichni nejsou takoví idoti jako vy!

   Smazat
 20. Schillerovou na festivalu ve Varech vypískali. A kde je estébák Bureš, ten nepřijede?

  OdpovědětSmazat
 21. Současný společenský neřád je stejný podvod jako ukřižování židovského občana myjícíma se rukama Piláta Ponského. Všechny společenské systémy od doby pádu babyvěžičky stejně vymysleli, objednali, zaplatili a provozovali judaji. A když hrozilo, že jim natvrdlí gojímci na ten podfuk přijdou, tak už měli jako kouzelník v klobouku další trik (nového vůdce lidu, "spravedlivý" systém a nové slouhy bóóží). Pak stačilo stádo ovčanů buď nasrat či vyděsit a ukázat směrem k jinému stádu. Výsledkem bylo vždy vzájemné ušlapávání dobytka. No a tak to funguje dodnes, pouze vylepšeno o iluzi dobrých pastýřů a zlých vlků, takže černý JIN a bílý JANG či naopak, kdo se v tom má vyznat. Tupý gojím ani omylem, ten bude furt bečet to svoje, bez nároku na myšlenku (neřku-li nápad).

  OdpovědětSmazat
 22. Vystavil Vladimír Man:
  --------------------------------------
  George Soros slíbil před nedělní demonstrací každému zúčastněnému demonstrantovi finanční odměnu za účast. Počet účastníků nakonec přesáhl 250 tisíc, což zapříčinilo, že Soros ihned po vyplacení všech odměn vyhlásil bankrot.
  George Soros se tímto de facto sám zničil a končí tak jeho nadvláda na světěm. Hlavní podíl na tom měl premiér Andrej Babiš, který Sorose porazil naprosto nenásilnou cestou.
  „S Georgem Sorosem nejde bojovat konvečními zbraněmi. Andrej Babiš ale vymyslel brilantní strategii, jak zbavit svět nadvlády tohoto zlého ještěra.

  OdpovědětSmazat
 23. 1:38 Máte pravdu, já tam byl, každému pan Soroš potřásl rukou, vyfotil se s ním a na rozloučenou přidal 1 000Kč. Já šel 3x. Na další demonstrace se tímto moc těším!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.