Reklama

sobota 22. června 2019

Jak je možné ?

Profesor Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
22.6.2019
Je něco shnilého ve státě dánském. 
 Shakespeare

Jak je možné, že německému šlechtici Karlu Walderodemu, který byl v třicátých letech členem Henleinovy strany a za války pracoval pro Abwehrstelle Prag, výzvědnou organizaci zaměřenou proti českému odboji, československé úřady v roce 1947 udělily občanství a dnes také vrátily majetek? 

Říká-li Karel Schwarzenberg, že Karla z rodu Des Fours Walderode znal jako příznivce Čechů, a dokládá-li to tím, že v tom hrály roli české holky, má to stejnou platnost, jako kdyby někdo lásku některého nacisty k české krásce vykládal jako důkaz jeho přízně k českému národu. 

Pavel Eisner v knížce Milenky (1930) uvedl mnoho příkladů o tom, že české ženy přitahovaly Němce – jejich slovanská povaha fascinovala muže, kteří žili v upjatém, rasově a sociálně omezeném a uzavřeném prostředí. Nejeden sudetský spisovatel vyjádřil v románech plných přezírání a nenávisti vůči Čechům slabost pro „české holky“ – ty jim ztělesňovaly citovou volnost a přirozený půvab, který marně hledali ve svém prostředí. 

Vždyť ani Karel Schwarzenberg nemohl hledat svoji nastávající někde na českých mešťanských bálech nebo venkovských tancovačkách – i kdyby ho to lákalo –, ale byl determinován svým prostředím, které rasovým a majetkovým důvodům dávalo přednost před bezprostředním (demokratickým) citovým zaujetí.

A jak je přitom možné, že Milan Kundera, spisovatel, který celý svět seznámil s dramatickými proměnami naší poválečné historie a je dnes ve světě nejznámějším a nejpřekládanějším českým autorem, dosud nedostal Husákovým režimem odebrané občanství? Jak si vysvětlit, že tento dokument mu Český stát ani po 35 letech nevrátil?

(Mohu doložit, že Kunderovi přátele o to již před lety nejvyšší představitele státu žádali.)

13 komentářů :

 1. Nejspis jde o sekvenci nekolika deju v ruznych epochach, rozlouskne to snad jedine pametnik-primy ucastnik (dnes by mel pres 90let) nebo archivni materialy - ty vzhledem k majetku a zajmum vlivnych zahr. lobby nejspis zmizely po roce 1990..

  Pravdepodobne byl jako 'vlazny nacista' angazovan organy CSR v roce 1947, doufajice v nejakeho agenta - informatora - zprostedkovatele na mezinarodni scene.
  Pak prisla zmena po unoru a pote zas pikle jine party po 1990.

  Cili je to specificky pripad, kdy obcanstvi sice po valce ziskal pravoplatne, dekrety prezidenta Benese prolamuje neprimo, ale jako precedent to uplne staci, protoze dnesni zchudla a bezbranna CR taha za nepomerne kratsi provaz a strednedobe budoucnosti se Nemeckemu tlaku neubrani vubec a vse "sudetskym krajanum" vyda tak nebo onak..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel pane Grygare dnes je možné i nemožné.Fašizace našich politiků,novinářů,medií a samozřejmě tzv.spravedlivé a nezávislé JUSTICE dosáhla vrcholu.
   Je to ale ostuda i nás všech ,že toto necháme dopustit

   Smazat
  2. Benešovy dekrety, lépe řečeno dekrety prezidenta republiky jsou zákon. To, co udělali soudci v této kauze je podvod, až jsou omlouvány čímkoliv. Jestliže soudci páchají podvod, jsou podvodníci a jako lidé , kteří mají prosazovat zákony, musí být citelně postiženi. Daleko citelněji, než obyčejný občan, který se dopustí podvodu. Nehledě k tomu, že zakládají možnosti pro odsunuté Němce, žádat zpět své majetky s odkazem na toto protizákonné rozhodnutí.
   V Dekretech prezidenta republiky jsou odebrány majetky Němců a dalších národností, bez toho, že by dával pardon pracovníkům Abwehru, nebo Wehrmachtu.

   Smazat
  3. Pravidlo c 1 .
   Normalni clovek netusi ,ze v nasem svete je
   mozne vse !!
   /Priklad, skutecne nacisticke a bolsevicke rezimy a jine podobne, ktere by ani nejzvrhlejsi fantasie nemohla vytvorit.
   Normalni clovek mysli normalne.
   Tady je jednoduche vedet ,ze vsecka slova ,diskuse, projevy a vubec pravdy a skutecnost nemaji smysl a jsou uplne zbytecne pro fanatiky teroristickeho silenstvi. Silenci nejen neznaji ale ani skutecnost je nezajima . Pouze lzi a nasili a uchopeni moci za uskutecnenim svych zameru.
   Hitler napr. schvalil zakony retrospektivni. To znamena ,ze kdyz pred 10lety/kdyz jeste nebyl u moci/ nekdo neco rekl proti ,byl za to odsouzen do zalare,do koncentracniho tabora ..Nebo popraven..
   Goebbels prohlasil. Co si to kritici nas dovoluji. maji byt radi,ze vubec jeste ziji !!
   Hitler nenavidel i samotne germany, prohlasil. Germani jsou z jedne tretiny hrdinove, z jedne tretiny zbabelci a z jedne tretiny zbytecni a k odstraneni. Undesirables , jak take rekla Hillary..
   Mezitim vyvrazdil vsechny fyzickya psychicky nemocne..
   A zalozil gangy Dead Head /Lebky Smrtihavu/SS a SA ...Ale ani ti casto nevydrzeli silenstvi vyvrazdovani cele dny, nevinnych obeti a deti a zen !! ani alkohol nepomahal a byli trestani za nekazen a nespolehlivost..
   Je dobre vedet co se minulosti vzdy opakuje a vraci...
   A jeste lepsi je , radeji nevedet...

   Smazat
 2. Asi se vracíme v čase. Kádrování mi připomíná návrat do totáče. Dnes existuje blacklist (na rádiových vlnách zmizel Nohavica), novodobí svazáci kádrují profesory VŠ (to už bylo v roce 1948). Prolomení dekretů a neúcta k prezidentu Benešovi nás posouvá ještě dál. Proces s restitucí majetku Walderode trhá rekord jsme po roce 1620.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. restituce černoprdelníků - 1948 byla taky prolomena - ty zmetci chtěj i majetek (měli ho třeba jen v lénu) kterej jím sebral Josef II roku 1781

   Smazat
 3. https://www.novinky.cz/domaci/507165-sudetsky-snem-v-cesku-pro-jsou-jen-kdu-csl-a-pirati.html
  Překvapuje někoho, že zrovna tyto dvě partaje? Mě osobně ne. Lidovci jsou odnož Sudetoněmeckého Landsmatschaftu a proto je jejich postoj pochopitelný. Piráti jsou jen česká divize mezinárodní organizace Pirátů, a proto jim na nějakém českém národě a jeho zájmech nezáleží. Snad lidi pochopí ze nejhorší strany jsou právě tyhle dvě, to samý je ODS kde jejich předseda s Posseltem taky kámoší a chce se s kdu spojit do voleb.

  OdpovědětSmazat
 4. "Vážení spoluobčané! V nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naší Československou republiku, tj. dekrety presidenta ČSR. Tyto dokumenty nám dávají naději, že se nebudou opakovat tragické události let 1938-1939. Vědom si neblahých zkušeností našeho národa, zejména z druhé světové války,zanechávám Vám odkaz, ve kterém Vás varuji před možnými pozdějšími požadavky na znovu osídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli po právu, na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti. Může se stát, že mé dekrety, vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou postupem času prohlašovány za neplatné. Může se stát, tak jako v minulosti, že se najdou "takzvaní čeští vlastenci", kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu. Nenechte se oklamat a návratu nedopusťte. Hitlerové odcházejí, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává. Potrestejte všechny vlastizrádce v kterékoliv době.(E.Beneš)"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Budeš asi velmi pokrokový neobolševik, uvědomělý ve škole, ctí Marx- Engels grupe, řízen z bruselu, že?

   Smazat
  3. 17:12 Ty hnuse pirátský vrať Českou občanku a mazej si k tvým soukmenovcům. Běž takové odporné kydy vykládat do hospody a uvidíš co se stane zmetek co píše Česky.

   Smazat
  4. 17:12- Tak vidíš co jste za dobytek, vy potomci, nebo pitomci po Adolfu Hitlerovi. Pevně doufám, že se vás v dohledné době zbavíme, ale tentokrát už definitivně.

   Smazat
 5. Hlavním impulsem tohoto podvodu bylo vrácení občanství tomuto hajzlovi pasáčkem Janem Rumlem.
  Dalšími vlastizrádnými sviněmi,kteří k této prasečině přispěli a v podstatě rozhodli jsou hajzlové na soudech v Semilech a Hradci Králové-jména nutno vyhledat.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.