Reklama

neděle 9. června 2019

Jak USA podpořily Hitlerův vzestup k moci

-rp-
9.6.2019 TheRealNewsNetworkPrvníZprávy
6. 6. 1944, spojenecké síly zaútočily na pláže Normandie, otevřely druhou frontu proti německému fašismu. Tato bitva byla zachycena ve filmech a knihách jako rozhodující zlom ve druhé světové válce.

D-Day byl také okamžikem, kdy protikomunistický postoj Spojených států již nemohl pokračovat se svým tichým souhlasem s nacismem a američtí průmyslníci, kteří pomohli po světové válce znovuvzkřísit Německo a chtěli profitovat z Hitlerova Německa, musili změnit kurz.

„Následkem 1.světové války bylo v Evropě a v celých Spojených státech tak silné protiválečné cítění, že lidé nechtěli další válku a byli možná ochotni tolerovat věci, které tolerovat neměli. Postoj Spojených států spočíval v tom, že Spojené státy byly výrobcem zbraní a bankéři půjčovali. To, že místo toho, aby se svět stal bezpečným pro demokracii, aby bojoval s válkou, aby ukončil všechny války, byla ve skutečnosti válka o zajištění obrovských půjček Morganů Britům a Francouzům a způsob, jak naplnit pokladny DuPontu. a dalším výrobcům munice, “ říká Peter Kuznick, profesor historie a ředitel Institutu jaderných studií na Americké univerzitě, v rozhovoru pro Real News.

„Opozice vůči válce je důvodem, proč USA a další země tolerovaly německé vyzbrojování v 30. letech, a v případě mnoha amerických výrobců to pomohlo Německu překonat následky světové války. Společnosti jako je GM, IBM, a Ford hrály hlavní roli v přeskupování investic v Německu. V roce 1938 Hitler dokonce dal notoricky známému antisemitovi a protiunionistovi Henrymu Fordovi Velký kříž německého orla, nejvyšší medaili, kterou mohl cizinec obdržet od nacistické strany. Po vzniku 2.světové války byla, „velká základní strategie USA“ umožnit Německu a Rusku bojovat proti sobě a „zabíjet se“, i když Sovětský svaz chtěl „Brity, Američany a Kanaďany spojit v jednotné frontě nebo široké frontě spojenectví proti Hitlerovi již v roce 1939,“ pokračuje Peter Kuznick.

Také invaze do Normandie má svoji stínovou pověst

Kuznick uvedl, že tehdejší senátor Harry Truman navrhl americkou podporu usměrňovat podle toho, kdo vyhraje válku, ať už to budou Rusové nebo Němci. Navíc americká neutralita ve španělské občanské válce byla příkladem toho, jak extrémní byly protiválečné pocity z období po první světové válce - a také jak se propásla příležitost zabránit šíření fašismu.

„Existuje velká část americké elity, která se v tomto období podílela na pomoci Hitlerovi v oblasti finanční a pomáhala při přestavbě a při obnově německé ekonomiky,“ řekl Kuznick. „Mnoho lidí, které nazýváme „největší generací“, byli nacističtí aktivisté, a mnozí z nich viděli nacisty jako pevnost proti bolševismu, stejně jako proti komunismu, a byli proto šťastní a ochotní podporovat a slepě tolerovat vyzbrojení Německa během této doby, protože viděli nacisty jako způsob, jak zastavit komunisty a Sovětský svaz. “


84 komentářů :

 1. ak hovoríme o Leninovi ako o strojcovi CCCP, tak analógia s Yeltzynom je namieste, obaja totiž, spolu s Bronsteinom, Apfelbaumom a spol. umožnili nadnárodným spoločnostiam rabovať nerastné suroviny, a až ich Stalin vyhnal, a CCCP začal hospodársky rásť, začalo to čo je aj dnes - tie isté bankárske kruhy, tie isté spoločnosti, sme znovu v roku 1940 ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, jsme po anšlusu zemí V4 k německým agresorem sjednocené Evropě a brousíme si šavle na nikoli židobolševika, ale chasidského, Chaban Lubavičského židokapitalistu, protože se nechce rozdělit se svým evroatlantickým konkurentem sionistou o zbytek Ruska, který už byl téměř vyřešen za Jelzmana...
   Historie se opakuje a kdo si ji nepamatuje, prožije si jí znova...
   Německo už zdaleka není, co bývalo za Dolfy H. a proto budou Němci, jakožto jádro sionistické pěsti z FEDu vvyměněni za musulmany, mějící tu správnou ideologii, disciplínu, antagonismus proti pravoslaví a plán "Ost", se bude s největší pravděpodobností opakovat, jen novodobý Wehrmacht/Bundeswehr nebude mít jen multinárodnostní, ale i multirasové kádrové obsazení, hrající všemi i duhovými barvami a rozdíl bude jen ten, že na přezkách opasků nebude mít nápis "Gott mit ins", nýbrž "Alláhi akbár"...
   Hitler to tenkrát prosral proto, že příliš lpěl na rasové čistotě svých bojovníků a nevyužil potenciál národů Evropy i pro naplnění kanonenfutru a svojí neobratnou okupační politikou si ještě navíc nechal odbojem ubírat vojáky z vých. fronty jeho potlačováním...To Merklová na to jde podstatně líp, zatím s menší dávkou násilím, ale zato s větším podplácením zrádců EU okupovaných národů EU...
   Jak je vidět ona a šéfové za ní, se na rozdíl od obyvatel Evropy poučili, neb dobře znají dějiny...

   Smazat
  2. 12:16, Hitler zas až tolik na rasové čistotě nelpěl, když jednotky SS tvořili nejen Slované ale i muslimové.

   Smazat
  3. Samozřejmě že nelpěl, on měl v armádě i SS i tisíce židů, jak jsem tu napsal níž, ale uprděný administrátor se těch statistických čísel leknul a vymazal to... Ale fakta jsou fakta a nic nimi nenadělá i když se jim bude bránit jakkoli urputně..

   Smazat
  4. Presne okolo 150 tisic vojaku 16 tisic dustojniku 30 generalu a admiralu , to vystoural jeden historik a napsal. Od let 30. take teroristicke gangy Irgun , Stern a dasli bojovaly vrazednou valku nynejsim Izraeli proti britum , kteri dostali OSN mandat nad uzemim. Jeden si mysli ze mohli pockat az se vyhraje valka proti uhlavnimu nepriteli /nepritel asi az dnes, kdyz se to hodi vice/, a take mohli trochu proti nacistum se zucastnit. Kupodivu nic. jenom obchod kvetl. Prumysl byl bombardovan ale hlavne ten nezidovsky aby po valce ubyla Konkurence ..

   Smazat
 2. Proto také nebyl "náš" válečný průmysl bombardován za války, ale až když bylo známo uspořádání Evropy poválečné.

  OdpovědětSmazat
 3. Tak tak,USA podporovaly obě strany,nejdřív Německo,aby rozpoutalo válku,pak i SSSR,jen ať se co nejvíc vymlátí.
  Pak jak už SSSR táhnul na Evropu,Německo,tak USA zachraňovaly své koloniální pozice,co máme v dobré paměti i skutečnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Od sveho zacatku v politickem deni Truman kricel opakovane ,ze ma povinnosti k zidovskym volicum a tak to vypadalo ,ze jini volici nejsou vubec duleziti a take asi penize stedre dodavane zidovskymi milionari hraly velkou roli ....

   Smazat
 4. 7:51
  Máte krásný a jednoduchý život. Stačí vám minimum informací a máte jasno ve své orientaci. Já jsem na tom hůř. Nepochybuji o cílu obou mocnostím použít Hitlera jako beranidlo v boji o moc nad světem. Na druhé straně se jim to vyústilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (08:31):
   Ten "7:51" spíš nemá a nebude mít ani krásný ani jednoduchý život.
   Jeho vědomí a hodnotový systém (má-li jaký) jsou totiž jednoduše přeformátovány tak, že bude povolnou a tupou ovcí. Bezmozkem ...
   Kterého ti, co si jej takto "nastavili", "ostříhají a posléze podřežou", kdykoliv se jim jen zamane.

   Smazat
  2. Kam zmizel 7:51? Zase ten zlozvyk administrátora blogu, který maže a neráčí zanechat hlášku o odstranění komentáře?

   Smazat
  3. Rusove jsou neobvykly a vyjimecny fenomen /vyskyt /ve svete..Dneska urcite zase zivaji a rikaji uz zase , co jsme to zase provedli. A vono nic, jenom ze existujou..Jsem pro aby existovali naporad.
   Tak od sveho vzniku se obetuji pro lidstvo. Uz jsou na to zvykli. Pohrbi, oplakavaji sve mrtve /vice nez cely svet dohromady/ a stale je klidne a dustojne uctivaji..Srovnej s hysterickym a nekonecnym kvilenim jineho naroda a s okolnostmi a prilezitosti bojovat meli vice nez jine narody.
   Odrazeni Mongolu prineslo mir pro celou Evropu.
   Snad predtim vytesneni Kchazaru je zdrojem problemu az dodnes. Nekonecny boj proti rozpinavosti Otomanskeho islamu jiste zachranil a ochranoval po staleti i Evropu. Zasahly Benatky/vlada faistickych loupezivych korporaci/, kdy vyplenili Vychodni Risi a dodali fanatickym islamistum.
   Kazdej ze zapadu se touzil probehnout az na Sibiri. Ale pozor ruska zima je uplne jina nez zima jinde.
   Svedove , polaci ,Napoleon nemeli duvod napadat Rusko,ale ta zbesilost je nevylecitelna jiste dodnes..
   Studena valka aspon, byla vedena zapadem a armadami zaskodniku a diversantu a jinych skudcu , ktery si nemuzou pomoc..
   nenavist proti kapitalistum bolseviku tez pramenila ze zapadu Marx a spol/.jiste byla vice nez normalni a my ji nejsme schopni. Vidim zde vlivy od vyvolencu, kdy jejich nadvlada nad Usa a Evropou silila. V Rusku od dob Brezneva a snad predtim Chrusceva se jiz soustredila na udrzeni systemu a bez nenavisti , ktera ale na zapade silila do sebedestrukcniho besneni..
   Az si v Rusku vymysleli zbran s nazvem Ruka Mrtvyho.
   Kdy i po zniceni Ruska zakernym utokem, Robot zmackne knoflik a vystartuje obranu a protiutoky na nepritele.
   To byla pecka do vazu fasistum a jejich prisluhovacum a jejich fanaticka zurivost /nevahali zamestnant a stedre odmenovat fanaticke islamisty celeho sveta dokonce a Merkel neni nic jineho ne dalsi Usama Bin laden a jeste snad horsi/,

   Smazat
  4. Brzy po porazce Napoleona francouzi jeste nemeli dost a s brity se hnali zurive proti Rusku az na Krym !!!
   na pomoc islamskemu Turecku ! Jeden by neveril tomu silenstvi. A kolem 1900 zase sileny cisar Wilhelm nejen stavel zeleznici pro islam z Berlina na Stredni Vychod a smlouval velke pratelstvi. To same Hitler.
   Utoky na pomniky a sochy jsou pak priznak toho nejubozejsiho co na svete existuje, a kdyz chodim kolem, casto se utesuju, kdyz si rikam , to jsem rad a moc , ze nejsem tenhle,nebo tamhleten..
   Pathologicke silenstvi a destruktivni nenavist zapadu proti nam /nam tezko pochopitelna a trvajici tisice let/, je pak dnesnim vysledkem minulosti a fanaticke pritomnosti vsech vrazednych nepratel Evropy a lidstva koncentrovane a pouzite na totalani zanik civilizace.

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 6. Nezapomenme, jak vojska Rude armady pochodovala po boku jednotek SS v Brestu Litevskem, aby oslavili zabor Polska v r.1939.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Take vzpominame,kterak v Mnichove v roce 1938 se objimali predstavitele demokracie s Hitlerem a pripijeli si nad rozbitym Československem.Polaci se k nim s radosti pridali a vtrhli do Téšinska.

   Smazat
  2. Přesně tak 9:12. Navíc vzpomínáme, že 6-letou německou okupaci zaplatilo cca 350 000 našich spoluobčanů životem. Jen pro srovnání, za dvacet let "dočasného pobytu sovětských vojsk" zaplatilo životem cca 400 spoluobčanů, většinou se jednalo o oběti dopravních nehod... Němec je ovšem pro naše "liberální demokraty" kamarád, Rus je samozřejmě fuj. Diví se někdo, že těmito "demokraty" z hloubi duše pohrdám?

   Smazat
  3. Podle oficiálních údajů přišlo o život následkem invaze vojsk VS od 122-165 lidí...za celých 20 let "okupace".
   Pro porovnání: těch 165 osob za 20 let přítomnosti Sov.army zodpovídá průměrnému DENNÍMU výkonu okupantů po obsazení Hitlerem...
   Pro představu asi takové denní oběti jsou zaregistrovány v konfliktu v Sýrii, kde vzhledem k délce konfliktu (už více, než 8 let) je obětí už okolo 700:000...

   Závěr je takový, že okupace Německem a SSSR je naprosto nesrovnatelný a to nejen z pohledu počtu obětí a kdo tak činí anebo dokonce "okupací Ruskem" zakrývá a bagatelizuje tu nacistickou, tak je Kretén...

   Smazat
  4. A nejen do Těšínska. Spor vedli i o území Oravy a Spiše.
   Maďaři si zase dělali nároky pomalu na celé Slovensko.
   Poláci nikdy nebyli slovanští bratři a dostali, co si zasloužili. Tak nebrečte nad jejich rozdělením.

   Smazat
  5. Vojáci sovětské armády neměli, co by oslavovali! Ti po dvou týdnech od zahájení bleskové německo-polské války, kdy již bylo o porážce Polska rozhodnuto, napochodovali v podstatě na Curzonovu linii. Byla to ta, která (po první světové) vymezovala západní hranici sovětského Ruska a kterou Sověti ztratili ve své válce s Pilsudskiho Polskem. Beckovské Polsko roku 39 se svou zahraničně-politickou orientací příliš nelišilo od orientace německé, a tak není divu, že jej Sověti právem považovali za úhlavního nepřítele. Kterému nadto měli co oplácet za předchozí válku. Válku, po níž Poláci pohubili desetitisíce rudoarmějců v zajateckých (či koncentračních) táborech. Poláci ve vztahu k Rusku a SSSR nebyli žádnými holubicemi míru, viz i např. jejich nenaplněný expanzionistický sen o polském území ve dvojmoří ...

   Smazat
  6. 8:57 neznalost souvislostí vás neomlouvá. Smůlu ovšem máte v tom, že Stalin všechny ty nástrahy západních kořistníků nakonec proměnil v totální vítězství SSSR, když jeho zájmovou sféru podstatně rozšířil, což zas Gorbačov prošustroval. Jak už se říká, každý chvilku, tahá pilku. Obávám se, že k vítěznému tahu má napřaženo Čína. Tak k ní ještě natlačme Ruskou federaci, že?

   Smazat
 7. Jak první, tak i druhou světovou válku mají na svědomí židovšťí finančníci, kteří nechali vlastní lidi umírat v koncentracích. To snad ví každý!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 12:48 - jen pro doplnění: V Napoleonově armádě, která napadla Rusko bylo 100 000 poláků a ve Wermachtu bylo 300 000 poláků - 60 000 jich rusové zajali.

   Smazat
  4. Ano, správná připomínka...Jen z Česko-Moravského protektorátu a z Dánka nebyly v sestavě něm.branné moci zařazeny armádní jednotky, které by bojovali na straně fašistů. Jinak tam byla celá ta posraná Evropa a bez ohledu na národy a etnicitu a náboženství... Jedinci, kteří se tzv. "dali k Němcům" se samozřejmě našli, ale nebyla to až taková hrůza s těmi zrádci, jako je teď...

   Smazat
  5. 13:18: Mně se osobně nezdá to veliké čislo Poláků /máte chybu v pravopise/. Dokážete si představit, jak by se žilo rodině takového Poláka, třeba i z přihraniční oblasti, kde žili pohromadě Němci, Poláci i Židé /myslím tu oblast přiléhající k naši republice, tedy Slezsko, součást myslím se to jmenovalo General Gubernien/. Poláci jak známo popravovali kolaboranty v Armii Krajové, mají poněkud jiný vztah k lidem, kteří mění kabáty. Zaanektované území Hitlerem, původně Těšínsko - v ČR. Lidé s původně polskou národnosti brali často tzv. Volkslisten a jejich synové a také oni sami šli do Wehrmachtu. Dělali tak proto, že to bylo stále lepší než se učastnit nucených prací v Reichu a v případě partyzanských útoku na Wehrmacht a německých obětí na tomto území, byt popraven. Dle sdělení mé babičky poprava někdy vypadala tak, že vojáci Wehrmachtu nebo to byli SS-áci /to nevím/ pustili Schuss do dotyčného Poláka v bramborách u jeho domu - doma byla manželka a jeho děti. Takže odsoudit někoho, že šel do Wehrmachtu je lehké, když to nejsem já. Já osobně svou vlastní osobou bych si nebyl tak jistý - jestli bych se zachoval jako hrdina a volil při vstupu Hitlera polskou národnost a pronasledování.
   Jinak řeknu Vám otevřeně, že mě lidé, kteří hodně zdůrazňují kvality vlastního národa se zdají podezřelí a lezou mi ti lidé na nervy. Všeho s mírou, jak říkali staří Římané. Takže mě lezou na nervy i ti, kteří zde píšou neustále o té polské anexi v roce 1938. Popravdě řečeno sporné území na Slezsku bylo rozděleno cizí intervencí v roce 1921 nikoliv na základě etnicity tohoto území /převládajícím elementem na sporném území byli Poláci/, tedy ne na wilsonowském principu, ale na jiném principu - historicky toto území bylo přiřknuto
   polským králem Kazimirem Velkým nebo spíše bylo prodáno koruně české, protože tento panovník potřeboval peníze. Nechtěl bych to zde rozpitvávat.
   Další část komentáře - viz niže

   Smazat
  6. Další část komentáře vztahující se k 13:18 a navazující na část komentáře umístěnou pod 14:49:
   Nejpodstatnější v tomto sporu byly dle mého názoru prachy - šachty, třinecká huť a bohuminsko-žilinská železnice. Poláci byli vždy mizernými politiky, tak také spor o sporné území v zakulisních machinacích při rozhodnutí velvyslanců ve Spa, prohrali. O to se mi ale vůbec nejedná,lepší je nejítřit nějaké národnostní spory - když většinou jsou tyto spory způsobené ubožáky, kteří se chtějí seberealizovat. Když bychom měli pokračovat v tomto duchu, tak po desítkách let klidně dopadneme jako bývalá Jugoslávie. Nikdo soudný z Poláků bydlících nyní na sporném území si nepřeje přičlenění tohoto území k Polsku i když před sto lety, toto území skutečně mělo připadnout Polsku, pokud se budeme řídit heslem Půda patří těm, kdo na ní pracují /komunistické heslo, které již bohužel neplatí, teď půda patří těm co vlastní prachy/. Tehdy byla na tomto území většina Poláků. Nyní při posledním sčitání lidu je z dvou okresů Frýdek-Místek a Karviná Poláků v 60O tisícovém obyvatelstvu pouze 40 tisíc. I když sporné území samozřejmě nazaujímá celé tyto dva okresy, dá se vytušit z tohoto čísla, že na sporném území jsou Poláci v drtivé menšině. Vážený Pane, mám ten dojem, ale že to, co jsem napsal je má ztráta času, nic víc. Vy tu budete pořad smolit o té zlobě, která je v Polácích, o tom sporném uzemí stále stejné věci. Myslím si, že patříte k těm lidem co o Polácích říkají posměšně Pšonci. Budiž, tak jak sleduji Poláky z jejich projevů na různá videa na youtubu, myslím si, že si nezasluhují označení, že je to moudrý národ - pozor neplatí samozřejmě pro všechny ale pro většinu. Většina mám ten dojem, že by táhla, kdyby bylo třeba na Rusa atd. Polákům přiznejme jedno - je to jediný národ, který nekolaboroval s Hitlerem, který neměl vlastní divizi /nebo snad menší jednotku, Belgičané asi neměli rovněž ve Wehrmachtu divize/ ve Wehrmachtu. Češi, přiznejme si to, z okupace vyšli velmi dobře. Do německého vojska narukovat nemuseli, tak tam ani žádná jednotka česká nebyla - na rozdíl od Slováků. Kampaň v září 1939 dopadla pro Poláky tak špatně, protože poslouchali agenty z Britanie, co jsem se dozvěděl teprve nedávno. Zase jiná kapitola. Doporučuji Vám více informací - co největší informovanost totiž tvoří validní názor. Když má ale někdo tzv. předpojaté názory, větší informovanost je mu bohužel zapovězená. Pravdu o samým sobě se dozvíte nikoliv od přítele ale od nepřítele. Tak také třeba jaká je skutečná historická pravda o sporném území bez toho, aniž byste si něco přečetl o sporném území z polských pramenů, se nedozvíte. A Poláky, mám ten dojem mezi své přátele nepovažujete. Budiž takový je život. Jsme odkázaní na to, abych žili i lidmi, kteří nám nejsou sympatičtí, nejhorší ale je, když tito lidé se změní v naše nepřátelé. Poslední věta: přeji Vám v myšlení to nejcennější - myšlení nepředpojaté, nezatížené špatně pojatými vlastními zájmy.

   Smazat
  7. 14:49 a 14:51 Myslím si že většina Poláků jsou dobří lidé a můj děda byl z Polského rodu ale i on mě říkal že hodně Poláků se chová tak že se jednou rukou modlí a druhou kradou. Možná to je tím že v Polském národě je hodně chazarských genů a ty v podstatě semitské hebrejce kterých je již hodně málo nenávidí. PRAPRADĚDA.

   Smazat
  8. Já neví, ale z dějin je jasné, že Poláci pravděpodobně žili ještě v době kamenné, když náš panovník Přemysl Otakar (král želený a zlatý) k nim jel v čele vojska kázat o křesťanství. Myslím, že ho doprovázel mladík, který ho později pozazil na Moravském poli.

   Smazat
  9. 14:49 Generalgouvernement německy, Generalna Gubernia Polsky, pokud se pamatuju s tím, že tento útvar nezabíral ani celé území meziválečného Polska a byl řízen výhradně Němci.

   Smazat
 8. Ti finančníci toho mají na svědomí mnohem víc až do dnešních dnů. Je to jejich odvěký modus operandi neboli půjčka na vysoký úrok čili lichva.

  OdpovědětSmazat
 9. koukám že některým už okřávají hnidy... a už se vyhrožuje. On ví že Rudej nácek je taky předsudečná nenávist, ale taky ví že se mu za to nemůže nic stát.

  OdpovědětSmazat
 10. Lada je opravdovy Narodni hrdina:-)

  https://www.lidovky.cz/domov/drzel-jsem-ho-aby-me-nemohl-zase-prastit-rika-mladik-ktery-mel-v-metru-napadnout-jakla.A190609_073107_ln_domov_ele

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím tě, s těmi panskými škrabáky z Lihovek a Despektu najdi nějakého "důvěryhodného svědka" pro to mlácení Jakla ve Zlíně. Ty to svedeš, tak buď tak hodnej.

   Smazat
  2. 11:20 Ten slint o napadeni ve Zline si konska hlava Jakl vymyslel. On Lada kdyz se napije, tak ma bujnou fantazii:-)

   Smazat
  3. Soudruhu bruselský 12:14, tvůj slint snad nikdo nemůže brát vážně, odhalil ses už tím odkazem na soudružské lidovky. Smajlík na konci tvého mongoliodního výronu odhalil tvou orintaci, smradlavá buzno.

   Smazat
 11. No, rozhodně USA s nacisty neuzavřely předválečnou smlouvu, ve které si s nacisty rozdělily Evropu, tak jako Sovětský svaz.
  Rozhodně taky USA nenapadly v součinnosti s nacisty žádnou evropskou zemi, tak jako je napadl Sovětský svaz. Polsko, Finsko atd...
  Že Sověti před válkou i v začátku války podporovaly surovinově Hitlera je všeobecně známá věc.
  Že pro SSSR žádná válka do léta 1941 vůbec neexistovala je také všeobecně známá věc.
  Kdyby sověti navzdory smlouvě s Hitlerem nebili v létě 1941 napadeni, tak by se spojencem Hitlerem čile spolupracovali v rozparcelované Evropě dodnes.

  Být vámi, soudruzi, raději bych v tom dál nerýpal, nebo se vám na hlavu vylije vagon vlastních hoven.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jen tak pro zajímavost rusové postoupili na čáru, která byla ustanovena po konci 1. světové Versailským mírem a o kterou přišli když je poláci v roce 1919 napadli - rusové tuto válku (1919 až 1920) prohráli.

   Smazat
  2. 13:24
   Postoupili na čáru, na které se předtím dohodli s nacisty a při tom postoupení s nacisty aktivně a čile vojensky spolupracovali.
   Opravdu, raději se v tom už ve vlastním zájmu nevrtejte.

   Smazat
  3. Sověti v těch letech hráli o čas, protože věděli, že budou Hitlerem napadeni. Jinak by museli být padlí na hlavu stejně jako vy.

   Smazat
  4. 14:52: Vážený Pane, mysleli /rozuměj Sověti/ na sebe sama, co tak jinak mohli udělat.Zachovali se jak praví kapitalisté - ti též tvrdí, že zajmy jednotlivce jsou nadřazeny nad zájmy společnosti - tohle jsem viděl jednou na seminaři černé na bílém a nechtěl jsem tomu věřit. Mysleli na sebe sama. Co tak asi měli udělat, když nikdo s nimi nechtěl uzavřít spojenectví - nikdo tím myslím Britanii, Francii a Polsko. Měli se jít bít do Polska, když na ně Hitler napadl? Vy, zajisté velmi čestný člověk, byste to udělal. Francouzi při vypuknutí války mohli dojít s anglickým expedičním sborem bez problému do Berlína, zašli jen 10 km. Víte proč? Mysleli si, že Adolf se požene na Rusa, ale Adolf je překvapil. Naše Československo bylo Hitlerovi předloženo na tácu právě z toho důvodu - aby vyrukoval do země bolševiků. Polsko jim bylo také předloženo na tácu. Velký státnik /a současně velký zločinec/ Stalin to udělal pro Rusy tentokráte skvěle, že se dohodl s Hitlerem v roce 1939 před vypuknutím války - pakt Ribentropp-Molotov.Lepší bude, když nebudete poslochat žvásty, které serviruje ČT a budete se vzdělávat sam, pak rázem pochopíte, že svět není tak černobílý jak si myslíte. Rázem pochopíte, že ti kapitalisté, to nejsou holubice míru. Ale vy moc nechápete co? Četl jste vůbec tento článek?Proč tu opruzujete a nutíte reagovat lidi, kteří na rozdíl od Vás něčemu rozumí. Tím nemyslím sebe, i když si myslím, že podobnou pitomost jako Vy, bych nesesmolil.
   Vážený Pane - do knih, ale ne těch prorežimních a myslet je třeba. Pouze člověk, který má PRAVDIVÉ informace, má validní názory. Vy informace máte, ale ne ty pravdivé a obávám se rovněž, že Vaše informace jsou naprosto nedostatečné, to jest v nedostatečném množství.

   Smazat
  5. Soudruhu eurohujere 9:59, když o tom nic nevíš, tak raději nepiš. Jen se neustále ztrapňuješ. Sledování zpráv z bakalo-havlistické ČT ti rozežírá ten tvůj pidimozek.

   Smazat
  6. 9:58 když už chcete nějaký názor obhajovat, buďte precizní alespoň tak, že nevzbudíte pochybnost o svých znalostech ze základní školy i přiměřené výchově v rodině, pokud jde o slušnost v chování. Tak jak se předvádíte vás nelze brát vážně.
   Sovětský svaz si z Němci nerozdélil Evropu, pouze trval, vůči Němcům, na dodržení Curzonovy linie, což byla mezinárodně uznaná hranice ruského státu bezprostředně po První svět. válce, kterou ale polský stát, po vojenském střetu, nerespektoval. Původní hranice carského Ruska byla ječtě dál na západ.
   Hitlerovskému Německu tou dobou surovinově přály všechny státy, po celou Druhou světovou pak zejména Švédsko ocelí a vysoce kvalitní železnou rudou.
   Na to, abych si nesporná fakta porovnal v hlavě, nemusím být soudruh a vy, když už nezvládáte pravopis, využijte jeho kontrolu nabízenou Wordem. Bijče za pravdy současných loajalistů.

   Smazat
  7. 15:17: Velmi se mi líbí Váš komentář. Prosťaček.

   Smazat
  8. Bude to asi tim,ze USA v bezpeci tisice kilometru nemelo duvod se nejak neceho prilis Obavat ,
   co myslite ?
   Ale za ucelem ovladnuti sveta kdyz ocekavali s radosti ,ze se Evropa vybije navzajem a nelenili a uz v r. 1940 zacali stavet Pentagon, obrovsky komplex na budouci ovladnuti sveta jiz naplanovane pred I.sv. valkou a usporadani sveta Wilsonem bylo prave za tim ucelem provedeno..
   Take vytvor Ceske Republiky a jeji "samostatnosti" za pritomnosti a dozoru milionu nenavidejicich nas po tisicileti germanu jiste stoji za pozornost. Z druhe strany pak to byla posedlost vykrmovat Slovaky na ukor cechu a ti se nam pak patricne odmenili, nenavistnym fasismem a velkou laskou k Dolfovi....
   A myslite ze posedlost Slovenskem ve kterem fasismsus skoncil s Hitlerem prestala. Ale vubec ne zase jsme byli posedli vykrmit Slovaky az nam poridili pro zmenu zase invazi komunistickou v 68. Husak to nejhorsi pak dovedl stat rovnou do Havla..

   Smazat
 12. Vite, proc si Rusove nepripominaji vznik 2.svetove valky 1.zari 1939? Protoze v te dobe oni sami po boku nacistickeho Nemecka byli agresori. Proto se v Rusku pripomina az napadeni Nemeckem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sověti - ne Rusové, na začátku WW2 bránili Mongolsko a sebe u Chalchin Golu. To nebyla agrese. Chtěli s Finskem vyměnit území u Leningradu, aby mělo město větší předpolí. Finové odmítli a Sověti - nikoli Rusové to území obsadili na druhý pokus. V tomto případě se může mluvit o agresi. Nacisté napadli Polsko 1.9. a když se Polsko složilo a přestala existovat jak polská armáda tak i vláda, vstoupili Sověti do umírajícího polofašistického beckovského Polska a obsadili území, o které přišli na konci WW1 pod německým diktátem. Německým (!), ne polským. To území patřilo před revolucí (1917) carskému Rusku a bylo stanoveno Curzonovou linií. Tu linii tedy nevytýčil žádný Rus, ani Polák, ani Němec ale britské lordstvo.
   Ani v tomto případě nelze mluvit o agresi.

   Zkus štvát proti Rusům jinak, chytřeji.
   Za ty prachy z "neziskovek" by ses měl činit víc!

   Smazat
  2. Při smlouvě Ribbentrop-Molotov si SSSR vzalo jen to, co mu v r. 1921 za zprzněné Tuchačevského operace Poláci s podporou Západu ukradli...

   Smazat
  3. 13:12
   Při tom "braní co jim patřilo" Sověti aktivně vojensky spolupracovali s nacisty.

   Smazat
  4. S nacisty oficiálně, nebo skrytě spolupracovali všichni v celé Evropě a to, co píšeš svědčí o tom, že jsi zaujatý a máš dlouhé vedení...
   My zrovna v těchto okamžicích taky spolupracujeme s těmi největšími gaunery a vrahy, tak co se pohoršuješ nad paktem Molotov-Ribbentop ??!! On Stalin věděl proč to dělal a všem, kdo znají tyhle věci to vědí taky...

   Smazat
  5. Ještě bych doplnil, snad to soudruzi, co je nesmí nikdo kritizovat nesmažou, že Sovětský svaz s nacistickou 3. říší spolupracoval ještě před smlouvou Ribbentrop-Molotov s takovým zanícením, že ve španělské občanské válce se sovětští stíhači ve svých sovětských strojích střetávali na život a na smrt s messerschmidty a bombardéry německýmch pilotů a obdoba toho se odehrávala na zemi, kde republikáni útočili na sovětských tancích BT-7 které k jejich nelibosti velice účinně likvidonali Frankovi falangisti za pomoci německých protitankových kanonů Pak -36/37...
   To, jak vidno, ale neznamenalo, že spolu nemůžou podepsat a naplnit nějakou smlouvu zvláště, když měla tajný dodatek a jednalo se v ní o Polsku, kterého měli plné zuby oba..

   Smazat
  6. Pravda je krutá, ale je dobré ji poznat. Vše není jen bílé, nebo černé. Nejhorší je spekukativni využívání polopravd.

   Smazat
  7. 10:04
   Ale světová válka nevznikla tím, že bylo napadeno Polsko, nebo Francie. Skutečně vypukla až napadením Sovětského svazu. Nakonec Sovětský svaz byla proti dobytým územím daleko větší část světa.

   Smazat
  8. Sovietsky zväz nespolupracoval! Uzavrel zmluvu o neútočení ako predtým všetky najSAMdemokracie - posledný! Účelom bolo - oddialiť vojnu, získať späť svoje(obranné) územie, získať obrábacie stroje na výrobu zbraní a vôbec spriemyselňovanie! To od nikoho vtedy žiadať nemohol! Za železnú rudu - bez určenia %!!! dostával sústruhy, rotačky, nákladné autá, dokonca aj prototyp lode - a to ešte aj za nemecké (US) úroky! To sa nevolá spolupráca - to je vynútená obrana!

   Smazat
 13. Perte se a žerte - to je nejdůležitější pilíř kapitalismu. Zadupávat spolupráci do země - tím se reprodukuje síla a moc privátního kapitálu. Jediným, kdo se jeho zvůli může úspěšně postavit je kapitál sociální. Kolik z přispěvatelů do diskuze na NR to ví? Kolik z vás ví, co to vůbec kapitál sociální je?

  OdpovědětSmazat
 14. Valku zacali nemci a vyhrali rusove pravdu nezlomite!

  OdpovědětSmazat
 15. Jo taky nezapomeneme na nase drahe sousedy polaky ktery jako prvni meli smlouvu s adou a nemohli se dockat az si taky neco utrhnou...v neposledni rade nelze nez z laskou a dojetim vzpominat na nase drahe a smlouvy dodrzujici zapadni pratele jako fr.a uk..nikdy nezapomene na vas drazy zapadni pratele z mnichova

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Válku začali Němci obsazením Čech a Moravy spolu s Poláky obsazením Těšína, slovenské Spiše a Oravska!!!(15.březen 1939) a Maďary (zábor Podkarpandy, východního Slovenska a válkou o Spiš).

   NAstuduj si lépe nedávnou historii, negramote 11:11

   Smazat
  2. noviczech
   ...druhá světová válka vlastně začala už v roce 1938 když Hitler vstoupil a zabral Rakousko. Ale moc se o tom nemluví, toto bylo totiž předpovězeno v duchovní sféře. Dokonce tam hrála roli smrt jednoho papeže.

   Smazat
  3. Ta tzv.2. sv. válka už začala v podstatě ve Španělsku fašistickým pučem gen.Franca a zapojením se do ní jak Německem a Itálii na jedné straně, tak SSSR na straně španělských republikánů...Války se vedou pořád, jen nikoli hned armádami, ale jinými a velmi různými prostředky a to i v přítomnosti, aniž si to lidi řádně uvědomují, tak i Evropa je ve válce a ne jen jediné, ale to je poněkud jiná kapitola...

   Smazat
  4. Ostrawica granica !
   Obsadili Slezsko. Zrušili české školy. Hlavně že první republika a poválečná republika podporovali polské školy a PZKO.

   Smazat
  5. Vojna sa začala MNÍCHOVSKOU ZRADOU! Predpripravenou - bolo treba Nemcom dodať rakúske (aj čs.) zlato, zbrane - aj územie s pevnosťami a delami - aby mohli tiahnuť na ZSSR, ktorý by si potom po porážke, NajSAMdemokrati rozdelili! Jasnejšie to bude po odtajnení poslania HESSA v Británii, čo zase utajili na ďalších 30 rokov! PO oslobodení z väzenia na návrh Gorbačova "náhle zomrel!"

   Smazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 17. Je vidieť že o Curzonovej línii tu chýba informácia.

  OdpovědětSmazat
 18. Nezapomenme, ze po obsazeni Polska v r.1939 Rusko postrilelo v Katyni brutalnim zpusobem vsechny polske dustojniky. Takovi lidumilove jsou zdivoceli stepni muzici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To byla zřejmě odplata za těch min. 150.000 zajatců z pohnojené Tuchačevského operace bolševiků z r. 1921...utrápených a nechaných pochcípat, jako dobytek Poláky v jejich lágrech/nelágrech.
   Tak to mají ti zdivočelí "lidumilní stepní mužici" na Poláky ještě co dohánět...
   Doufám, že si o to ti z řetězu poněkud utržení Poláci v rámci NATO neřeknou...

   Smazat
  2. https://cz.sputniknews.com/svet/201704085072738-varsava-katyn-udaj-rudoarmejec/

   Smazat
  3. V roce 2014 vydal Evropský soudní dvůr ve Štrasburku usnesení , že Sověti nemají s Katyní nic společného , na podzim 1941 , kdy se to stalo , tam již žádná sovětská vojska nebyla , území bylo obsazeno Němci !!

   Smazat
  4. 13:46
   Žádné takové usnesení Evropský soudní dvůr nevydal, ty prolhaný podvodníku.
   Vydal usnesení, že nemá pravomoc tuto věc vůbec posuzovat.

   Smazat
  5. V Katyni padli i český poláci. Ostrawica granica

   Smazat
  6. Pri Katyni platí stále! norimberský rozsudok! Jeľcin s Jakovlevom dodali sfalšované dokumenty, aby ukázali "hrôzy komunizmu," ale tie už sú vyvrátené - nesedí papier, stroj, podpisy, dátumy, postup.
   Dokázalo sa: stav mŕtvol nezodpovedá r. 1941, guľky a nábojnice nevyrábané ani nedovážané v ZSSR, ani papierové povrazy. NKVD by NIKDY nepochovávalo tisíce mŕtvych pri svojej ozdravovni - a neďalekej dedine, pri hlavnej ceste!!! A nezmysel - najprv strieľať pri Smolensku - a potom odvážať mŕtvoly??? Zastrelili a pochovali by ich niekde v Sibíri, kde niet ani cesty! Neboli všetci strelení do zátylku! Jeden človek (podľa poľského filmu) by to ani "nestihol!" Okrem toho poľských dôstojníkov bolo málo - boli to väčšinou policajti! Atď.

   Smazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 20. No jo úspěch Rudé armády v operaci v Kurském výběžku donutil západ honem otevřít 2 frontu. Bylo jasné že skopčáci válku projedou a zničení SSSR se nekoná. Proto také v 1938 obětovali v Mnichově ČSR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po Kursku bylo jasné i Hitlerovi a jeho stratégům, že jsou v prdeli a postupně si uvědomili, že je Západ nepodrží, jak doufali, kdyby se zbavili Hitlera....
   S vyloděním a otevřením záp.fronty spojenci začali opravdu spěchat až když bylo jasné, jak dopadne operace "Bagration" a otevřeli ji vyloděním v okamžiku, kdy sovětská vojska téměř dosáhla Visly a z důvodu nemožnosti postupovat dál kvůli těžkostem s prodlouženými trasami zásobování se musela zastavit a tím dala Němcům možnost popracovat na obraně a to bylo právě v červnu/červenci 1944...

   Smazat
  2. 14:49 Přesně tak pane dobře jste mě doplnil.

   Smazat
 21. Jedno malé zamyšlení, které mě napadlo nedávno, když jsem na chvíli koukal na ČT 24 a viděl Makarona pronášet řeč u přiležitostí vylodění v Normandii v roce 1944.Řeč pronášel Makaron již delší dobu slouha, loutka Rotschildů, předtím zaměstnanec jejich banky. Rotschild financoval Hitlera před válkou i během ní. Mimochodem kdosi zde, na tomto blogu psal, že američtí hoši byli zabíjení zbraněmi financovanými americkými penězi /ted nevím jestli jsem to trochu nepopletl, jestli to přímo nebyly americké náboje, které byly z USA - jak se dostaly do Německa netuším, ale když se do Nemecka dostávala i ropa z USA - skrze Španělslko, potom se tam mohly dostat i náboje/. Takže velmi dojemné Makron, rozuměj vlastně Rotschild pronáší řeč nad sražením na kolena vlastně vlastního výtvoru - Adolfa Hitlera. Bez jeho peněz by Adolfa Hitlera nebylo. Ale zničení toho, co vytvořil, vůbec nevadilo. Jednalo se totiž o peníze, které Herr Rotschild po válce dostal od Spolkové republiky Německo i s úroky. Byl to jen biznis, nic jiného. Dosti obludné, nemyslíte? Takhle nějak funguje kapitalismus, který pokud se nic nezmění, bude mít na svědomí i to co přijde, apokalypsu, která hrozí v nedaleké budoucenosti - klimatické změny v důsledku nezřízeného drancovaní bohatství Země, v roce 2050 již nebudou ryby v oceánech a v roce 2100 nebude ropa. Klidně si ale myslete, že všemocný Homo sapiens sapiens něco vymyslí. Já tvrdím jedno. Za soudobého režimu, kterým je kapitalismus, který vytvořil kastu lidí čitajících 2 procenta populace Země, která vlastní 90 procent bohatství Země, to možné nebude. Tato tzv elita, řídicí sila tohoto režimu, nedělá ve věci blížící se apokalypsy, pokud vím, nic. Podívejte se na film, jestli máte zájem na youtube. Film je o tom, kam jdeme, abyste nebyli překvapení. Film je vynikající, i když s hrůzným vyzněním. Vynikající je i hudba, pro fainšmekry. Zde link:
  https://www.youtube.com/watch?v=Ii8O872bElM.
  Žijte blaze, dokud je čas /carpe diem - doslova - trhej den/. Podpis: Prosťáček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosťáček moc pěkný komentář jsem rád že se těch „radostí" nedožiji.

   Smazat
  2. Díky, rozumíme si. Já si dovolím jen přidat svou prognózu, že i ty 2% lidstva, nebudou mít důvod k radovánkám. Proto radujme se, máme ještě šanci jít na houby do lesa, okoupat se v rybníku a dát si pivo v zahrádce hospody pod stromy. Je to luxus. Nenechte se otrávit politikou. Užijte každý den.

   Smazat
 22. Od Napoleonova tažení se nic nezměnilo-získat Ruské území s obrovskýn surovinovým bohatstvím za každou cenu!
  Dosud nezveřejněná zpráva z archivu FBI uvádí, že Winston Churchill přesvědčoval Američany, aby krátce po válce zaútočili atomovými zbraněmi na tehdejší Sovětský svaz. https://www.freeglobe.cz/articles/14390-winston-churchill-chtel-atomovy-utok-na-kreml.aspx

  OdpovědětSmazat
 23. Po sametu jsem si vážil Churchilla,jak chtěl Polsko a Čechy zachránt před Sovětským blokem. Dnes víme že tento politik prosral jedinou akci na osvobození bosporu od osmanské říše.

  OdpovědětSmazat
 24. W.CH. nebyl přímo osobně autorem ostudy u Galipoli, tam generálové udělali kiks při úvodní kaňonádě a jejím "tajmingu". Obdivuji ho, že celý život kopal za Britanii. Kéž jsme i my měli po válce takového, snad to mohl být syn T.G.M., ale osud tomu nepřál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za Britanii a jeji kolonie?

   Smazat
  2. Máte pravdu. Škoda že mladý neměl koule po fotrovi. Myslím že Hitler se bal 100% odporu a vzdoru fašismu. Padli by jsme, ale byly hrdinové, tak jak Srbové a Rusy

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.