Reklama

neděle 9. června 2019

Jaroslav Bašta: Bude na západní frontě příměří?

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta a -rp-
9.6.2019 PrvníZprávy
Čím více se (zatím hlavně verbálně) vyostřuje situace na Dálném východě a na iránských hranicích, tím méně slyšíme o situaci na Donbasu.Nový ukrajinský prezident V. Zelenskyj po několika úhybných prohlášeních nakonec začal plnit svůj nejdůležitější předvolební slib a začíná docela vážně jednat o příměří, výměně zajatců a vězňů. Zahájil tím, že jako hlavního vyjednavače o naplňování Minských dohod znovu jmenoval bývalého prezidenta Leonida Kučmu.

Ovšem hlavní váhu jeho krokům dává skutečnost, že o tomto rozhodnutí informoval po jednání s Generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem na své první zahraniční cestě, která symbolicky vedla do Bruselu. Zároveň při všech jednáních ujišťoval o prozápadním směřování Ukrajiny. Nová jednání mezi zástupci obou povstaleckých republik, Ukrajiny a Ruské federace již začala.

Leonid Kučma přišel s několika návrhy, které by měly vést k uklidnění situace – obnovit ekonomické vztahy, nereagovat na nepřátelskou palbu a pozastavit blokádu Donbasu. Jak se dalo předpokládat, u části ukrajinských politiků to vyvolalo odmítavou reakci, která vyústila hned v tři trestní stíhání, o kterých informoval Generální prokurátor Jurij Lucenko. Ta se kromě L. Kučmy nejspíše týkají i samotného prezidenta Vladimíra Zelenského. Snaha obnovit ekonomické vztahy je dle nich financováním terorismu a navrhovaný klid zbraní je samozřejmě hodnocen jako vlastizrada.

Kučma: Ukrajinské vlády zavinily deindustrializaci země!

Pravdou ovšem je, že oba bezprostřední účastníci konfliktu, tedy ukrajinská armáda a ozbrojené síly obou povstaleckých republik reagovaly na zahájení jednání o příměří intenzivním vzájemným odstřelování, z jehož vyprovokování sevzájemně obviňují. V. Zelenskyj dokonce prohlásil, že Ruská federace ztratila svůj vliv na povstalecké republiky a ty se uzavření příměří brání. Zároveň vyjádřil naději, že tato ztráta nebude mít dlouhého trvání a situace se uklidní.

Připadá mi, že strany války jak na Ukrajině, tak v Donbasu bude ještě nějakou dobu novému ukrajinskému prezidentovi komplikovat plnění jeho předvolebních slibů. Možná proto, že nepostřehly, že jejich zástupná válka (dočasně?) ztratila na důležitosti a hlavní konflikt se přesouvá někam k Perskému zálivu nebo až do Jihočínského moře. Možná jsem až přílišný optimista, ale pro Evropu to znamená oddychový čas. Jak ho využijeme, toť jiná otázka.
27 komentářů :

 1. Pro fašisty vlastizrada pro normální většinu síla rozumu je třeba tu válku ukončit.

  OdpovědětSmazat
 2. Od školních let mě fascinuje skutečnost, že už více než tisíc let jsou Slované schopní se navzájem mlátit hlava nehlava. Připomenu, že už někdy v polovině 10. století se Ibrahim ibn Jákob podivoval ve své zprávě pro chalifu v Cordobě nad skutečností, že slovanské kmeny jsou v neustálé rozepři a rozbrojích. Anglosasové se z tohoto faktu už tisíc let těší, smějí a těží výhody. Odkud tahle slovanská řevnivost sakra pramení?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z individuality. Když nebudeš sám sebou, budeš tím jiným, splyneš s ním, a zanikneš. Proč Bůh stvořil jednotlivce?

   Smazat
  2. Aby parazitoval na kolektivu?. ..tedy pokud byl bůh katolík.

   Smazat
  3. Jednotlivec drží pohromadě se svými bližními, především pokud jsou jedním společným národem, případně alespoň kmenem nebo rodem, potažmo rodinou, samozřejmě, a to je přirozené. Národy jsou těmi individualitami a napsal jsem to v tom duchu. Různorodost je bohatstvím vývoje, protože pokud by bylo vše stejné, asi by se to vyvíjelo "podivně", pouze podle nějakého vzorce a to není ten mnohostranný vývoj, respektive hledání dokonalosti. Nebylo by to hledání, tedy svobodné myšlení - uvažování, ale jen fungování a to, zase, není tou individuálností. Pokud tedy Bůh stvořil, nejen člověka, samostatného a to natolik, že mu umožnil svobodu jeho vlastní volby, respektive dal mu jeho svobodnou vůli, , asi k tomu měl důvod a je to jeho přímým záměrem. Proč tedy jednat proti jeho vůli a likvidovat národy,... ostatně, "vždyť stačí likvidovat jednotlivce". Necítíte zlo , zlo likvidovat?! Spojování a tedy ničení individuality asi tedy není správné. Evidentně to i ochuzuje. Jasné?

   Smazat
  4. 21:51 na vašem příspěvku je jasné pouze to, že věříte na Boha, kterého si lidé vymysleli a církevní či podobné instituce zpodobnily. Vaše úvaha je víc než mělká.

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 4. Nový ukrajinský prezident by měl být pro představitele těch dvou pseudorepublik velkou šancí. Měli by se s ním domluvit na nějaké formě fungování v rámci Ukrajiny. Jakékoliv úplné odtržení a osamostatnění těchto "jakožerepublik" bych jejich obyvatelům nepřál.
  Snad to tam pan Zelenskyj nějak ošéfuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:19 zřejmě jste si neráčil povšimnout, že obě ty "pseudorepubliky" žádné jiné požadavky vůči ukrajinské vládě nevyslovily ..., zatímco všemožné potlačování projevů ruské národnosti na Ukrajině trvá.

   Smazat
 5. No nevím, jestli pan Bašta stále sleduje situaci na Ukrajině, ale vzhledem na osoby a obsazení se tam nic měnit nebude. Zelenskij to ani nesliboval. Přesněji, slíbil skončit ostřelování až tehdy, když se separáti zcela podvolí. Jaxi zapomněl, že existuje taková listina, kterou podepsala jak vládní strana Ukrajiny tak strana separatistů, a ta se nazývá "Minské dohody". A v nich se píše úplně o jiných věcech, než říká maličký Vovčik Z.

  Stejně tak sílí nacistická uskupení, dostávají statut státních organizací, a ti se naprosto netají tím, že s Doněckem zatočí bez lítosti. Stejně tak Zelí propaguje tvrdou ukrajinizaci a banderovskou výuku na školách. Po celé zemi se už dávno svrhly nejen sochy Lenina, ale i památníky na 2.sv.válku, kterou Rusové nazývají "vlastenecká". "Ruský" Charkov je jedním z velkých měst, kde je vysoká saturace banderismu mezi obyvatelstvem, a tamní náckové chtějí banderizovat donbasany "ohněm a mečem". Tohle že má Donbas akceptovat?

  Nemluvě o tom, že Zelí uspěl díky Kolomojskému, kterého podpořil Achmetov, bývalý král Donbasu, co celou dobu nedělá nic jiného, než že se snaží dostat "svoje" aktiva zpět. Samozřejmě, že tito nebudou tolerovat absolutně nikoho, a prostý lid Donbasu zaplatí úplně za všechno. Nezapomínejme, kolik půjček Ukrajina nabrala. Kdo to bude platit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bašta asi přebírá informace od profašistické kliky z Kyjeva. Doporučoval bych mu každý den poslouchat pořad 60 minut s Olgou a Žeňou. Pak by se styděl za to, co vypotí.

   Smazat
  2. Minské dohody? Měla by snad platit i ta Mnichovská? Minské dohody jsou v rozporu s platným mezinárodním pávem a z toho prostého důvodu platit ani nesmí. Donbas podle tohoto práva nesmí být subjektem jakékoliv takové dohody, není legálním mezinárodněprávním subjektem, totiž.

   Smazat
  3. 18:30, podepsalo Československo mnichovskou dohodu? Nepodepsalo! O čem to proboha melete? Na Minských dohodách podpis Ruska není, proto podle těchto dohod plnit nic nemusí. V Minských dohodách se dohodly dvě znepřátelené strany na Ukrajině, že zmírní boje. Bohužel Kyjev není ochoten dodržet, co slíbil. Zelienskij vypadal na Kvartal 95 jako sympaťák ovšem do chvíle než začal dávat rozhovory, např. s Gordonem. Okamžitě bylo jasné, že je to stejné monstrum jako Porošenko.

   Rusové jsou v informování veřejnosti přímo mistry a nikdo od nás s propustkou do televize se jim nevyrovná. Oni do diskuzních pořadů zvou i opozici a reprezentanty Ukrajiny, Polska a jiných zemí. To by u nás současný totalitní režim neunesl. Pamatujte, jak bylo řečeno ve filmu Hoří má panenko, lidé nejsou hloupí a vědí, o co jde. Bohužel jenom vy 18:30 se ztrapňujete a důvěru k režimu podrýváte.

   Smazat
  4. 9:09 První i Druhou Minské dohody podepsaly! OBSE, Ukrajina, Rusko, a! vzbouřenecké republiky - Donbas, ale o to nešlo, šlo o rozpor s platným mezinárodním právem.

   Smazat
  5. Proto Západ uvalil sankce na Rusko, protože je signatářem Minských dohod, tedy podepsalo je a přesto pokračuje v Donbasu válka.

   Smazat
  6. 19:21, 19:25, nebuďte směšní. Chybí vám pravidelné sledování pořadu 60 minut na RT. Před časem si dělali prdel z Američana Volkera, který tvrdil, že podpisy jsou čtyři. Rusové, zmíněná ukřičená Olga a klidný Žeňa, ukázali na kameru dokument, na kterém byly podpisy jen tři. Rusko tam chybí. Mezinárodním právem si můžete po bombardování Bělehradu vytřít zadek. Kde berete lživé zprávy?

   Smazat
  7. Wikipedie.

   Smazat
  8. 20:10, ve věcech politiky a historie wikipedii nevěřte. Hesla falšují tajné služby. Viz vypálení domu odborů v Oděse.

   V jednom rozhovoru na ukrajinské televizi si stěžovali (Džungirov), že Putin byl tak mazaný, že si v Minských dohodách nedal úkol pro sebe.

   Smazat
 6. Ten Basta je neuveritelne hloupy clovek. Je to takovy etalon blbstvi:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu neumí diakritiku, Honolulu je hloupý.

   Smazat
  2. A vy jste co 16:48, že člověka s nějakou historií, bez jediného argumentu, urážlivě klasifikujete?

   Smazat
 7. Ten Basta je snad jeste hloupejsi nez hospodsky rvac Lada Jakl:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17.03 nebojte se, vy máte konkurenci tak v ústavech u Boromejek... Šlemil je proti vám Einstein...

   Smazat
 8. OT https://cz.sputniknews.com/svet/2019060910106284-obrovsky-pozar-v-londynskem-panelovem-dome-na-misto-vyslali-10-hasicskyh-vozu-video/

  OdpovědětSmazat
 9. 17:03-No jó, ale na tebe nemá ani Pepek Vyskoč. Odkud pramení slovanská řevnivost? Zápaďáci ji od jakživa přiživují, podle hesla "rozděl a panuj|", Angláni ovládali půlku světa. Asi jsme naivní a hloupí když se dáme, ani Kubánci se z Amíků neposerou, my vždycky. Takže taky nedostatek sebevědomí a přebytek vlastizrádných politiků. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 10. Nejdůležitější knihy na Zemi, byly zakázány vládou USA ... Zde jsou !!
  Většina informací v těchto knihách obsahuje informace, které jsou lidstvu poskytnuty. PRVNÍ ČAS… VŽDY… včetně toho, jak Stvořitel vytváří, jak je strukturován vesmír, jak funguje energie, jaké světlo je… a tak dále…
  http://www.phoenixsourcedistributors.com/html/phoenix_journals_-image-based-.html
  Mossad SPOJENÍ .
  Američané, aby pochopili, jak jejich ústava, a Nation, jsou ukradeny z nich (a kdo dělá krádež) musí pochopit Mossadu CONNECTION.The „Třináctý kmen Izrael, nyní označovaný za „ZIONISTY“, ovládá jak Izrael, tak prostřednictvím svého politického vlivu více než šedesát procent Kongresu USA a jeho pracovní vztahy s Bílým domem, Spojenými státy americkými. identifikuje tato spojení a jednoznačně překonává jediný potenciálně úspěšný postup, který je otevřen lidem Ameriky, aby získali kontrolu nad svým národem.Korupce je hlavní nástroj řízení celého světa!

  OdpovědětSmazat
 11. POTŘEBUJETE PŮJČENÍ NEBO CHCETE UDĚLAT VAŠE DOMY, VYPLATIT BILLY, ROZŠÍŘIT VÁŠ OBCHOD S 3% ÚROKEM? HLEDEJTE DALŠÍ KONTAKT Via: peterheymannloanoffer@gmail.com

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.