Reklama

neděle 16. června 2019

Ještě ke Dni D po 75 letech

Paul Craig Roberts
16. 6. 2019     Paul Craig Roberts
Ještě jednou jsme v minulém týdnu oslavili invazi spojenců v Normandii a ještě jednou to vyznělo jako glorifikace Ameriky a jejího vítězství ve Druhé světové válce. Ve skutečnosti však invaze v Normandii žádným pozoruhodným příspěvkem k porážce Německa nebyla. Početně nevelká americká, britská a francouzská vojska v počtu zhruba 150 000 vojáků, z nichž amerických bylo 73 000, zde čelila několika německým divizím, disponujícím zhruba polovičním počtem mužů, potýkajících se s nedostatkem benzínu i střeliva. Válka skutečná se odehrávala na frontě východní, kde už po několik roků bojovaly miliony.

Druhou světovou válku vyhrála Rudá armáda. A to za oběť devíti až 11 milionů svých padlých. Přidáme-li pak k nim i sovětské oběti civilní, půjde o počet 22 až 27 milionů životů.

Na straně USA bylo 405 000 padlých vojáků, z nichž 111 600 padlo ve válce proti Japonsku v Pacifiku.

Historie Druhé světové války se na Západě falšuje stejně, jako se zde falšuje i všechno ostatní. Projev amerického prezidenta na oslavě Dne D tak přinesl jen další důkaz o tom, jak se dnes na Západě s historii nakládá. Role Ruska se z popisu války prostě vyškrtla a Putina na oslavu Dne D dokonce ani nepozvali. A tak z celebrit zde kromě Trumpa byli odcházející britská premiérka Mayová, neúspěšný prezident Macron a loučící se kancléřka Merkelová, která si zde tak oslavila porážku své vlastní země.

Ale tihle poslední tři tam vlastně ani být nemuseli. Trump totiž pojal celou oslavu Dne D jako chvalozpěv americké velikosti a jedinečnosti. Porazili jsme Německo se ztrátou méně než 300 000 vojáků. Rusové jich ztratili 36 krát víc, ale nebyli pro celkové vítězství nad Německem natolik důležití, abychom je na oslavu pozvali.

Překlad: Lubomír Man

69 komentářů :

 1. Kdyby pozvali Putina, tak by se tam Trump nemohl tak natřásat. Ale i tak se hrozně zesměšnil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes je jasny ze by pozvali Hitlera ,Goebbelse ,Himmlera a Goeringa kdyby jeste zili..Svuj k svemu...
   Obrana duchodcu a invalidu dala zabrat Usakum a potom jeste vice rozkradani a ksefty s valecnym materialem az se jejich fronta musela zastavila a cekat na novy prisun ..To se hodilo a tak se vrhali a vykradali, chrabri hrdinove misto boje s nacisty civilni populaci na misto osvobozovani, a posilali jako valecnou korist do USA.. Pravda se pak jako obvykle nehodi..Tak aspon pozvali na oslavy za Hitlerovce nejake nahradniky..
   Branili se Usaci zuby nehty se probojovat do Evropy. A kdyz Churchill navrhl ze se vylodi v Italii , Stalin v Teheranu jim obema pripomnel okamzite ,ze pres Italii neni mozne projit. A uz tam byli ..
   Frontu museli zachranovat jako casto polaci velmi statecni , ale jak vidime opravdu nedozirne a dodnes snad jeste vice pitomi. A hlavne nepoucitelni !!
   U Monte Casina napr.vykrvaceli ve velkych poctech..Ale Italii Usaci neprosli ani nechteli..
   Germani se vsude vzdavali casto bez boje , radeji nez by padli do rukou spravedlnosti , do rukou rusu !!
   Na tom se zalozila velka slava podradnych britsko/americkych gebneralu...

   Smazat
  2. Pozvani nemocne sadisticke baby Merkel je urazka ovsem Ruska a Putin reagoval. Nemaji germani ani spetku lidskosti aby odmitli se zucastnit tehle hnusne frasku a ponizovat sebe v ocich vsech a oslavvovat
   co ? Vitezstvi jejich odpornych zlocinu a zlocincu , ktere se dodnes opakuje ? To je dokazuje opet ,co byli a jsou porad. Zase se cpou do Cech a chteji zase dalsi Lidice , Terezin , masakry, teror okuaci atd ..
   Valka Hitlerovskych nacistu a jejich spojencu byla predevsim jako dnes ,valka Teroristicka. Z 60 milionu obeti byla velka vetsina civilniho obyvatelstva..

   Smazat
  3. Komedie celé té sešlosti je i fakt, že i ten Trump má fricovský původ. Tak co by tam, mezi tou zas... cháskou, Putin vlastně dělal. Myslím, že ani netoužil po tom, aby se těch srač… účastnil.

   Smazat
 2. Ano, měl jsem taky ten dojem, když byla taková veliká oslava. Pokud se však nepletu, něco jako druhá fronta byla otevřená v době bitvy u Kursku. To bylo vylodění v Itálii. A Němci tvrdili, že kvůli tomu to nevyhráli, protože museli odeslat část vojska do té Itálie.
  Ale je to dost útočné napsat napřímo, že válku vyhrála Rudá armáda. Takhle jsem to dlouho už neviděl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdybys nebyl blbej, ty mudrlante, tak už z těch čísel, co ten Roberts uvádí je jasný, že hlavní a rozhodující podíl na likvidaci Hitlerova režimu a jeho svět zachvacující armády má SSSR a jeho občané..., ale nesmuť, brzy budou i zde oficiální oslavy vítězství tvých nových přátel z USA & Comp. ve válkách po celém světě...

   Smazat
 3. Jestřábi táhnou:  https://www.youtube.com/watch?v=p0TxeMfPbhI

  OdpovědětSmazat
 4. Proti falšování dějepisu je třeba bojovat pravdivou, objektivní, komplexní seriózně podanou informací. Bylo to společné vítězství spojeneckých vojenských sil, kde největší díl nesl Sovětský svaz, ale další spojenecká vojska měla zásadní význam pro odtržení Německa a Itálie od zdrojů ropy a dalších surovin, při poutání nacistických sil jinde než na hlavní, východní frontě a nakonec pomohla urychlit konec války osvobozením západní Evropy. Vedle velmocí nesmíme zapomínat na Francouze, Kanaďany, Australany, Jugoslávce, Rumuny, Poláky, na naše legionáře a další, včetně německých antifašistů. A stejně tak je třeba připomínat kšefty přes frontu: zásobování nacistického Německa ropnými výrobky z rafinerií americké Standard Oil, výrobky IBM, obchodní vztahy Fordu, GM a dalších několika tisíc firem USA (viz Prescott Bush), pro něž se stala válka jen pokračováním předválečných kšeftů jinými výrobky a službami. Ale nesmí se zapomenout ani J. V. Stalina a jeho podíl na obklíčení, zajetí a povraždění statisíců sovětských vojáků, zejména u Charkova, a na další a další události, které vykreslí klady i zápory, takže nezbude žádný prostor pro "zakázané ovoce", spekulace a skutečně konspirační a manipulativní žvásty.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:08, kéž by bylo více myslících občanů, jako vy. Kéž by jsme konečně užili výrok "nejsme jako oni". Za totáče mi vadilo, že v ČB a náměstí odmontovali desku s poděkováním Americe za osvobozeni, dnes už zase pomalu mizí poděkování Rusku (pod úrovní je šaškárna okolo pomníku Koněva). Porovnávat počty obětí nestačí, důležitá byla i materiální pomoc od USA Rusku dopravena konvoji. Bez 6000 lokomotiv od USA by Rusko nedokázalo přepravit svá vojska z východu do Evropy a vůbec zajistit celou logistiku pro frontu při ohromných vzdálenostech a samozřejmě netřeba připomenout dodávky zbraní. Já děkuji všem, kteří se podíleli na porážce fašizmu a mrzí mne, že po vítězství následovala studená válka. Prosba nakonec - nebuďte jako oni.

   Smazat
  2. Ale za všetko museli sovieti zaplatiť, hlavne zlatom, takže "good bussiness"

   Smazat
  3. 12:12 To se velmi často pomíjí, že ta "pomoc" nebyla zadarmo. V dnešní době takto "pomáhají" třeba potravinové řetězce a obchodníci celého světa.

   Smazat
 5. Útočné???? A co je na tom útočného?
  Válku prostě Rudá armáda vyhrála, o tom není pochyb. Zatímco Amíci s Německem vesele a čile obchodovali, Rusové umírali za sebe i za svět. Šlo jim o život. Amíci jsou nejšpinavější stát na světě.

  OdpovědětSmazat
 6. 23:15 strasi tobe asi

  OdpovědětSmazat
 7. Všem doporučím knihu US akademika, prof. A. C. Suttona, DrSc. - Wall Street and the Rise of Hitler. Každý ví, že první sv. válku vyhráli US bankéři, co půjčovali Francii a Británii peníze. Kam ty ohromné zisky vrazili a proč, popisuje prof. Sutton. Bez US investic v Německu by žádná druhá sv. válka nebyla, a Britové a Francouzi nás zradili a předhodili Hitlerovi. Na druhou stranu, krize 30.let v USA a New Deal FDR vadily těmto "investorům do válek" stejně, jako jim vadil JFK a jeho brácha, co chtěli uzavřít mír s Ruskem po karibské krizi. Tito příznivci tvrdého postupu byli odepsaní, když JFK porazil Nixona. Pak smrt obou Kennedyů jim otevřela opět cestu k moci, a právě tyto lidi zkoumal P. C. Roberts za Reagana, jako člen tajné vládní komise. Takže ví, o koho jde a o co jim jde, druhý kdo to potvrdil je G. Friedman ze Stratforu - viz YT a tam projev Europa destined for conflict. Jejich cílem byla vždy válka, na které vydělají. Třetí, kdo to napsal, byl v r.2014 bývalé šéf úřadu Colin Powella, ministra zahraničí v čase války v Iráku 2003, plukovník Wilkerson. Válka jako kšeft, zničení rivalů, ohromné zisky vybraných lidí v USA a Anglii a okrádání daň. poplatníků obou zemí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pavlíku, jseš, psychopatický blb, stejně jako ti tví potrhlí Robertsové a spol.
   Po WW2 USA investovaly na obnovu Německa a celé západní Evropy ohromné prostředky a přesto Německo od té doby ani náznakem nikoho nenapadlo, v Evropě už 3/4 století žádná válka nebyla, což je historicky nevídané období.
   Tvé konspirační teorie jsou zcela mimo realitu.

   Smazat
  2. Žádná válka nebyla? Byla studená válka, v karibské krizi bylo několik momentů, kdy stačilo jiné rozhodnutí jednoho člověka, a svět skončil. A svět byl od r.1947 plný válek, zatímco USA měly své základny v Rammsteinu a na Okinawě. Stačí si pročíst článek R. Kennedyho juniora z r.2016 na Politico, kde to popisuje - byla to jen pauza, dnes po skončení studené války to táhnou dál a provokují-řídí konflikty, pro své zisky. Nic se nezměnilo. Odkaz co popisuje část historie po druhé světové válce od R. Kennedyho - https://www.politico.eu/article/why-the-arabs-dont-want-us-in-syria-mideast-conflict-oil-intervention/

   Smazat
  3. 7:54
   Samozřejmě, že probíhala studená válka. Ale ne díky USA a jakýmsi bankéřům, ale kvůli SSSR a komoušům, kteří se sami odřízly od světa a od západu a uzavřeli své vlastní občany proti jejich vůli do koncentráku obehnaného ostnatým drátem!
   Tak si nepleťte pojmy s dojmy.

   Smazat
  4. Válka v Evropě nebyla také diky vojenské síle SSSR. Jen co SSSR padl, NATO v čele s USA a Německem krvavě zničili Jugoslávii!!! Tak to bylo s tím mírem v Evropě.
   7:13 jako propagandista Světového Satana opět nezklamal.

   Smazat
  5. 8:05
   Nesourodý slepenec, do té doby držený pohromadě jen silou, zvaný Jugoslávie, se rozpadl a začal mezi sebou válčit sám, ty hloupá, rudá trubko.

   Smazat
  6. Omlouvám se, nejsem tak vzdělaný a sečtělý jako 7:00, ale mám trochu jiný názor. Před WWII, se podle mne spekulovalo na všech stranách o tom, kdo se přidá k Hitlerovi. Nebo ho alespoň nebude omezovat. Krom západních mocností v tom mělo prsty i Rusko nejen s politickým paktem, ale svými skutečnými dodávkami surovin. Není tajemství, že v den napadení Ruska, ještě ráno, přejel hranici z Ruska pro Německo vlak plný železné rudy. Politici v té době neměli čisté svědomí. Přesto nebudu osočovat jednu stranu a druhou ne a padlým vojákům na obou stranách děkuji. Snad jednou zvítězí zdravý rozum normálních lidí nad nemocí boje chtivých politikú.

   Smazat
  7. 8.05 Oni sice nekrvavě ale též zničili Československo a nemastili jsme se nemuseli mastit mezi sebou. Už předem se podepisuji, taky Rudá Trubka.

   Smazat
  8. 18:15

   To je zvláštní síla, která dokáže udržet "nesourodý slepenec"(podle vás) pohromadě bez zabíjení. A po ukončení síly logicky muselo nastat nenásilí, které bylo provázeno masivním vražděním a do té doby nemyslitelnými zvěrstvy. Máte to v kebuli dobře zpřeházené. Doslova jako dle Orwellova "newspeaku".
   To následné "nenásilí" bylo dnes už klasicky, podle nudně ohraného scénáře, spuštěno nalezením opozice, jejím vyzbrojováním a všestrannou podporou. V případě výroby války v Jugoslávii albánských muslimů, zejména Německem.

   Smazat
  9. 8:15 Nemusíte se omlouvat za to, že nejste sečtělý. To můžete vždycky napravit, a pak teprve si utvořit názor, který chcete prezentovat. Pan Pavel to tak udělal, a vy můžete začít třeba i jeho doporučovanou knihou "US akademika, prof. A. C. Suttona, DrSc. - Wall Street and the Rise of Hitler", abyste mohl posoudit jeho kvalifikovaný komentář.

   Smazat
 8. Přiblblý, vlastizrádný Robertsi,
  zavři tu svou neomalenou, sprostou, drzou hubu, sklapni podpatky a tichem ucti památku tisíců tvých statečných, hrdinných, padlých krajanů, kteří výrazně přispěli k výraznému urychlení konce války, potažmo ušetřili Evropě miliony dalších životů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V drtivé většině těch sovětských vojenských životů, které by položili za osvobození celé Evropy. Oni by to zvládli, to nejhorší už měli za sebou. Ale Sovětům to opravdu pomohlo na ušetření lidského potenciálu. Toť pravda.

   Smazat
  2. Ja wohl, nazi 7:18!
   Ale давно тому назад, co tvůj führer kaput. No, co jen ty si teď počneš.

   Smazat
  3. 8:34
   Co to meleš, ty ruský azbukový kreténe? Jdi se léčit.

   Smazat
  4. 8:38 Znamená to, že 7:18 je vzteklý nácek, kterého mrzí, že nacističtí Němci dostali přes držku převážně od statečných Rusů, kterých také nejvíce padlo proti té krvavé nacistické bestii. A vůbec, když nerozumíš, použij slovník, a když rozumět nechceš, tak si polib elipsy, a neotravuj, taky nácku.

   Smazat
  5. Padlych Americanu bylo priblizne stejne jako Cechu v II.sv.valce. To mluvi jasne.
   A studentu Fake media se tady jen hemzi. nejaka deratizace by prisla vhod.

   Smazat
 9. Áááá, nevychovaná a propagandou zcela zblblá Chvilka Demokracie 7:18 se neudržela a kvílí.

  Už se těším na jejich představení na Letné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já se zase těším na vaše následné zoufalé a zlostné kvičení a pištění.

   Smazat
 10. Kluci 8:09 + 8:13 a nového Hitlera už mátě?

  OdpovědětSmazat
 11. Maďarská vláda: „Rodiny jsou důležitější než hospodářský růst“

  http://svobodnenoviny.eu/madarska-vlada-rodiny-jsou-dulezitejsi-nez-hospodarsky-rust/

  OdpovědětSmazat
 12. Ten článek PCR tu máme sice podruhé, je ale věcný, pravdivý a argumenty proti ukazují, jak jednodušší lidé podléhají současné propagandě a jakou míru neznalosti, popř. deficit na charakteru, musí mít všichni ti odvěcí fanoušci USA. Na to, abych to viděl a chápal, nemusím být ani Rus, ani Putinovec, a už vůbec ne komunista. Stačí být soudný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Článek a diskuse pod ním jen ukazuje jaká jste bezskurpulózní hovada.
   Dokonce ani v den kdy si připomínají spojenci nezměrné a nezpochybnitelné hrdinství tisíců svých padlých vojáků, si vy nedáte pokoj a neustále, zpochybňujete jejich oběti, relativizujete jejich význam a jedete si tu svou odpornou propagandu.

   Smazat
  2. 9:34 nějak jsem přehlédl, že by tady někdo zpochybňoval oběti spojenců (západních), i když samozřejmě víme, že jsou co do padlých, řádově menší, než oběti spojence reprezentovaného SSSR. Takže se velkohubě neblamujte.
   Hrdinství ponechejte básníkům, protože každý rozumný ví, že těch, kteří oblékali uniformu z ryzího vlastenectví nebyla většina. Nebo se domníváte, že Eurofričané v uniformě US Army, kteří podle italského filmu "Horalka" znásilnili dceru s matkou, byli ti hrdinové co šli, z vlastní vůle, zachraňovat Hitlerem a Mussolinim porobené Evropany? Boží prostoto, nebo propagandisto?

   Smazat
 13. Co je to za troubu, ten Roberts? On neví, že američani měli ve válce přes 3 miliony vojáků a téměř půl milionu jich padlo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Roberts je především konspirační pošuk, potom ruský užitečný idiot - propagandista, a díky tomuhle jeho výblitku u i americký vlastizrádce.

   A v neposlední řadě je spokojená existence a bezproblémová publikační činnost tohohle vlastizrádného hňupa nádherným důkazem naprosté svobody slova a demokracie v USA.

   Smazat
  2. No,možno že Roberts nie je zrovna tvoj favorit,ale na skutočnosti,že si korunovaný vôl to nič nemení.

   Smazat
  3. Aha, tak Roberts kritizuje USA ve svobodném světě, tak to není žádné hrdinství. Kdyby takto kritizoval rusáky v Rusku, tak už je v base nebo spíš pod drnem jako desítky novinářů a opozičních politiků.

   Smazat
  4. Bene, ty můžeš psát takovéhle chujoviny (např. 13:53), protože např. o současném Rusku víš holé h..no. V Rusku je dnes mnoho kritických, protivládních, opozičních a silně kritických médií a v nich hafo novinářů a komentátorů.
   Tvým demagogiím se musím jen smát. Doufám, že ty sám jim nevěříš. To by bylo s tebou na pováženou!

   Leo

   Smazat
  5. Lvíčku, nechce se mi všechny ty zavražděné novináře hledat, najdi si to sám, ale jen pro ukázku:
   Třeba Novaja Gazeta přišla za osm let o osm novinářů, u šesti je potvrzeno, že jsou po smrti, dva se pohřešují. Nejsvobodnější médium, televize Dožď, čelí ekonomickým problémům, má ohroženou smlouvu na poskytování dat. Tato média se dostávají do ekonomických potíží, nenachází spojence, nejsou schopni uzavírat kontrakty se subdodavateli. Je na ně vyvíjený neskutečný tlak. Velmi často jsou mláceni, nebo je jim vyhrožováno.

   Smazat
  6. A další porce:
   Pokud si představíte, že od roku 2000 byli z těchto zaměstnanců napadeni Oleg Sultanov, novinář Oleg Lurye. Zabiti byli reportér Igor Domnikov (2000), zástupce šéfredaktora a člen Státní Dumy Jurij Ščekočikin (2003), reportérka Anna Politkovská (2006), napadne vás, že pracovat v novinách, kde jsou zaměstnanci tak ohroženi útoky zvenčí, je neuvěřitelně riskantní a statečné. Přesně tento dojem má zabíjení novinářů v Rusku vyvolat. Podle výčtu článku Anrewa Osborna z World Security Network z roku 2004 byli v Rusku ještě zabiti v roce 2004 Paul Klebnikov z ruského vydání Magazínu Forbes, v roce 2003 Alexej Sidorov z deníku Toljatinskoje Obozrenije a v roce 2002 jeho redakční kolega Valentin Ivanov, v roce 2002 Natalya Skyl z deníku Naše Vremja a v roce 2001 Eduard Markevič z deníku Novy Reft.

   Smazat
  7. Vám protiruským propagandistům je jedno, kdo koho zavraždil či zabil. Podívej se na statistiku mrtvých novinářů v USA a máš to samé. Jenže tam se nepíše, že je zabil Putin.

   Ekonomické problémy televize Dožď jsou vyvolány diváckým nezájmem o její vysílání a tím i nízkým příjmem z reklamy.

   Nová republiky, na jejíž diskuzi tu jste, byla vyloučena z Googlu (o tom prý rozhodl "automat", aby si Google nemusel vymýšlet, proč došlo k bojkotu), pak byla vyloučena ze Seznamu (dceřinka S-klik s trapným odůvodněním, že NR je zdrojem Fake-news, přitom NR žádné zprávy nepřináší, nýbrž otiskuje názory a to je velký rozdíl. Takže diskriminace za názory! Jako za komančů!) a na některé editory byl vyvíjen nátlak v zaměstnání, takže přestali. A to se děje v demokracii, kde si přece soukromé korporace mohou ve veřejném prostoru dělat, co chtějí.
   MM

   Smazat
  8. Nová republika byla jako proruský propagandistický plátek vyloučena právem. Nebo jsi tady četl nějaký kritický článek proti Rusku? Ne, je kritika USA, NATO a EU. Právě, že se na statistiku zavražděných novinářů za posledních 20 let dívám a počtem obyvatel třikrát menší Rusko suveréně nad USA vede.

   Smazat
  9. Hlupáku 15:37

   NR právě že existuje jen díky společnosti Google, na jejíž platformě s názvem Blogger tyhle stránky bezplatně už 6 let provozuje. Tak tu nemel blbosti, prosimtě.

   Smazat
  10. Bene,
   kupř. Česká televize je zase protiruské propagandistické médium. Nebo Jste v ní viděl nějaký oslavný šot o Rusku?
   Není ale smysluplné stavět USA, EU, Rusko, Čínu či kohokoli dalšího proti sobě, nýbrž je pěkně postavit do jedné lajny a všem měřit stejným metrem.
   Můžeme měřit počet zavražděných (zmizelých) novinářů, proč ne také počet zavražděných odborářů, občanských aktivistů a politiků, počet vražd vůbec, počet lidí zavražděných policií, ale též třeba celkový počet vězňů, počet popravených odsouzených, a můžeme přidat počet lidí zabitých v důsledku válek, zahraničních vojenských intervencí či domácích převratů sponzorovaných ze zahraničí, můžeme počítat oběti vojenských experimentů, nebo také oběti průmyslových havárií, pracovních úrazů atd.
   Byly by to a jsou pěkné statistiky odhalující respekt k životu, lidským právům, svobodě, důstojnosti od vlády, úřadů, vojáků, podnikatelů. A nejen to by bylo vidět, nýbrž i obraz mediální propagandy, kterou to které médiu či skupina médií šíří ku ne/prospěchu té které mocnosti a zda jde o akci či reakci.
   A protože Bene, zdá se, že nejste úplný blbec, tak asi velmi správně můžete tušit, že Jste aktivním poskokem jedné ze zahraničních mocností a jejích tuzemských vazalů. Zaslepeným, jako byly již tisíce před Vámi. Ale doufejme, že alespoň tehdy, až si s Vámi Vaši idolové vytřou zadek, že Vám to protře zrak.
   KR   Smazat
  11. Česká televize dává běžně, na moje gusto až moc, prostor komunistům, naposledy u Moravce ta komunistická "odbornice" na rozpčet, Vojta Filip, alias agent Felmer je tam téměř každý den, Kováčik, Luzar, Konečná a další si tam mohou říci své názory a už si nepamatují kolik dali prostoru třeba panu Havlovi a jiným disidentům za své vlády.

   Smazat
  12. Naším, heslem v Listopadu 89´ bylo "Nejsme jako oni!", ale Bene, vy jste stejný jako oni, ti nejhorší normalizační, ti nejhorší, co popravovali Horákovou a další, bezohlední fanatici, nepříčetní demagogové, slouhové zahraniční velmoci.

   Smazat
  13. vždy´t taky nejsem, o co se snažíš tím napadáním Ferdo, nezakazuji jim to i když se mi to nelíbí. komunisti oslavující Rusko jsou v Čt dnes a denně, to pan Havel za jejich vlády nemohl, ale naopak ho zavřeli za to, že položil kytičku k hrobu Jana Palacha.

   Smazat
  14. Bene, vy nejste ve věci, nevím proč si chcete v diskuzi uříznout ostudu.
   Komunisti nechválí Rusko ale vzpomínají na SSSR, a to je rozdíl.
   Nejsilnější opoziční stranou v dnešním Rusku jsou komunisté!
   Bylo by dobré, než začnete příště klofat do klábosnice, abyste si srovnal základní pojmy a fakta.

   Leo

   Smazat
  15. Ale to já vím, že komunisti jsou v Rusku v opozici. A co je ta vládnoucí klika? Putin, komunista+KGB, Medveděv komunista, Oleg Rogozin komunista, Vl. Mutko komunista a tak bych mohl pokračovat téměř celou vládou.

   Smazat
  16. Bene, musím přiznat, že jsem Vás asi přecenil. Můžete zdejší osazenstvo seznámit s tím, na co je Hamáček odborník? (viz Váš příspěvek níže v 17:39). Na co je odborník Honza Cemper (manipulátoři.cz), který několik let oxidoval u anarchistů a dnes stojí na straně korporátní moci, tj. na opačném břehu, než jeho kamarádi? Na co jsou odborníci ti další, z nich někteří začali kariéru tím, že někomu přidrželi? Jací jsou odborníci v Googlu na politiku? Ministerstvo vnitra popřelo, že by samo vytvářelo nějaké seznamy proruských, konspiračních či podobných webů - to by totiž skončilo u soudu a někomu by to utrhlo pozadí. České tajné služby si stříkly do trenek se snahou dirigovat dějepis a šéf se musel veřejně kát.
   Bene, Vy vůbec netušíte, že podstatou není, zda je web proruský či protiruský, proamícký nebo protiamícký, nýbrž zda uveřejňuje pravdivé informace nebo lži. Vypadá to, že patříte do nemalé skupiny pitomců, kteří 50. letech raději lhali spolu se stranou, než aby měli pravdu proti straně, kteří dnes raději lžou s USA, než by měli pravdu proti nim. Zjistíte, že důležité není, zda máte proti sobě Rusa, Amíka, Němce, Roma, žida, černocha, ale zda je ten člověk morální. Pokud je i inteligentní, tak je to vítaná rozinka na dortu.
   Jinak si pletete komunisty se stalinisty, což je na úrovni zaměnit demokraty za fašisty.
   Pokud argumentujete tím, že za vlády KSČ nemohl Václav Havel do televize, zatímco dnes politici KSČM mohou a Vám to připadá moc, tak klesáte na úroveň právě těch pupíků KSČ, kteří cenzuru praktikovali. Nevím, jakého Jste vkusu, ale demokratický vkus říká, že každému politickému směru ve veřejnoprávním médiu náleží tolik prostoru, kolik má voličské podpory. A je na demokratech, liberálech, konzervativcích, socialistech, komunistech, aby fašisty a nacisty, xenofoby a jim podobné vyargumentovali. Pokud to neumějí a sahají po mocenském omezení oponenta, tak nepatří mezi demokraty, zastánce spravedlnosti a práva. Pokud se nějaký systém, ideologický směr, neumí vyrovnat s pravdou argumenty, mírovými činy a uchyluje se k útlaku a násilí, tak evidentně není dostatečně dobrý.
   Pokud byste věděl něco z dějin, tak pražské jaro se zákazem cenzury dokládá, že vláda komunistické strany rozhodně není totožná s potlačováním jiných názorů a cenzurou. Dodám, že tzv. trezorové filmy sice do trezoru poslali činitelé spojení s mocí KSČ, ale k natočení je schválili, výrobu financovali a natočili je činitelé z téže KSČ a z trezoru je nakonec vytáhli a dali k výrobě kopií pro kina zase činitelé opět téže KSČ.
   Komunismus totiž vůbec není spojen s útlakem, pronásledováním občanů atd., nýbrž naopak s jejich politickou, ekonomickou a kulturní emancipací, s jejich osvobozením od sociálního vydírání. To je jinak i odpověď na obrovský ohlas role SSSR při porážce nacistického Německa, protože spousta lidí poznala podíl korporací na vzniku a průběhu války a řešení viděla v ideálech socialismu, které stalinisté dovedně proklamovali, leč nedodržovali. Samotný listopad 1989 je dokladem, že pupíci KSČ přes veškerou svoji intelektuální omezenost a nemorálnost, s nimiž dovedli tehdejší režim k úpadku, měli ještě dost rozumu a morálky, aby politický boj vzdali bez krve a násilí. Podobně to tak prošlo v NDR, Maďarsku, Bulharsku, nakonec i v Polsku, tj. ve většině lido-demo. Kolik buržoazních režimů ve světě, jaké procento, se se stejnou zdrženlivostí vzdalo své moci ve prospěch levice? Jen kolik lidí povraždili v Jižní Americe, v jihovýchodní Asii, jak realizovali operaci Gladio atd.
   Bene, nejsme tu žádní zázraci, ale je zde pár lidí, na jejichž informovanost a znalosti nemáš a pokud zůstaneš u svých současných oblíbenců, tak ani mít nikdy nebudeš. S mladickým elánem Jsi se vrhl na úlohu, na níž Tě patrně někdo nasměřoval, protože nikdo alespoň trochu rozumný a soudný ji dlouho nevydrží dělat. Ukazovat se opakovaně jako zaslepený hlupák a pitomec nikdo duševně zdravý totiž neustojí.
   KR

   Smazat
  17. 16:21
   Bene, vy jste buď veselá kopa nebo vám to moc nemyslí. Kritizujete potlačování opozičních novinářů v Rusku a vzápětí schvalujete stejný útlak opozičních novinářů u nás, viz odmítání reklam na NR. V čem se tedy liší naše "svobodná demokracie" od toho "zlého, autoritářského" Ruska? Dělat si názor podle informací jen z jedné strany nesvědčí o zdravém rozumu, ale jen o hlouposti a slepé víře v "moudrost" těch, za kterými jdete. Tak se chová dobytek ve stádu, nikoliv myslící člověk.

   Smazat
 14. Kdyby to záviselo jenom na Anglánech a Američanech, tak bychom mohli být už napřesrok osvobozeni. Pravděpodobně bychom se museli obejít bez Prahy, protože v případě odporu by následovalo kobercové bombardování, nebo něco ještě lepšího.

  OdpovědětSmazat
 15. Bene, bene, jak si vás tak čtu, musíte být řádný omezenec, když nejste schopen ten svůj k současnosti a k USA nekriticky loajalistický postoj nejen věrohodně, ale alespoň "důstojně" vyargumentovat. Uvádíte čísla o lidských ztrátách USA ve Druhé světové válce. Bylo jich přibližně tolik, kolik v důsledku té války zahynulo občanů Československa. To ale nebojovalo s Japonskem, víme? Dožadujete se, aby blog NR publikoval články kritické k Ruské federaci, pak teprve bude demokratický. Není dost sdělovacích prostředků a blogů hlavního proudu, podle vás demokratických, které ani slovem nekritizují USA ani současnou "liberální" realitu? Od nich nic nevyžadujete? Mohl byste vědět, že demokratická společnost, pokud taková skutečně je, je mnohotvárná. Pokud ji chcete mít uniformní, chcete společnost totalitní. Bene, jste takový přihlouplý, neznalý, propagandou zpracovaný novodobý svazák (za komunistů ČSM, SSM, předvoj KSČ). Komunitu, kterou se snažíte podporovat reprezentujete tak, že si vás NR musí považovat. Pokračujte!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to prostě proruský plátek a jak je vidět není to jen názor můj, ale i odborníků z Google, Seznamu, Neovlivní.cz, Manipulátoři.cz, naše kontrarozvědka, ministr vnitra Hamáček a další, kteří NR řadí na úroveň Aeronetu,a Sputniku.

   Smazat
  2. Bene, my jsme proruští, když nechceme válku s Ruskem a nevidíme v Rusku hrozbu? Když doplňujeme a korigujeme hlavní proud médií, když ukazujeme na lži, cenzuru, demagogie a službu cizím zájmům?

   Naším národním zájmem je mít otevřené a slušné partnerské vztahy se všemi. Já pán, ty pán. To je proruské?

   Naším národním zájmem je bezpečnost obyvatel naší země. Není naším národním zájmem ani chystaná válka s Ruskem a její propagace našimi médii, ani okupace jižního Srbska, ani kříšení banderovského nacizmu na Ukrajině, ani vnucovaný příliv cizokrajných ilegálů. To je podle vás proruské?

   Vámi jmenované firmy se podílejí na překrucování, lžích a cenzuře ve prospěch zaoceánské velmoci, která za posledních 25 let úplně rozvalila mezinárodní právo a nasadila konfrontační kurz v zahraniční politice vedoucí k válce.

   Podle vašich dalších slov je vidět, že nejste až tak chytrý, jak si značka KR myslí.

   My nepřekrucujeme, nelžeme, my přetiskujeme a píšeme n-á-z-o-r-y!

   Ty se vám možná nelíbí, ale jsou většinou opřeny o zkušenost a fakta. Ale nejsou to fake-news, jsou to názory.

   Ohledně kontrarozvědky (BIS) se samozřejmě mýlíte, přečtete si její zprávu ještě jednou a pozorně. O těch ostatních šíbrech se s vámi nebudu bavit, je to pod naši úroveň.

   Smazat
  3. Dvořáku,
   vy a vaše stránky jsou extermistické, otevřeně nenávidíte naši západní - demokratickou, svobodnou společnost.
   Litujete otevřeně rozpadu SSSR, který umožnil přechod od totality k demokracii v naší zemi, Gorbačova, který to umožnil považujete za zrádce.
   Litujete listopadu 89, Havla jako symbol změn považujete za největší zlo.
   Za vším vidíte spiknutí tajných služeb USA, vymýšlíte si absurdní konspirační teorie, jako např, že teroristické útoky na Novém Zélandu či v Bostonu byly "false flag" a zavražděné oběti byli herci.
   A tak můžu pokračovat do nekonečna.

   Z pohledu z venku jste stejní extremisti jako fanatičtí islamisti, komunisti, fašisti... Ovšem tento fakt vy, z pohledu zevnitř vaší sociální bubliny, nejste schopen vidět.

   Smazat
  4. Dvořáku, tak ministr vnitra Hamáček je pod tvoji úroveň? Cha, cha, vy nepřekrucujete, vy nelžete, no to si mě pobavil.

   Smazat
  5. Po pár hodinách jsem našel čas se vrátit k diskuzi. A ejhle, kdo ji obohatil. Dva nenávistní, kteří nejsou schopni argumentovat, jen podsouvají, vymýšlí si a nenávidí. Zaměňují obsah uveřejněných článků za jednotlivé fragmenty zdejší diskuze. Logika nikde, fakta nikde. Ani články, které tu uveřejňujeme nejsou schopni přečíst, aby porozuměli textu. Zapouzdřenci, novodobí komsomolci, svazáci, aktivisté.

   Samozřejmě nevychovaní, útoční, jako všichni násilníci, od SS a SA počínaje a Rudými brigádami konče.

   My spolu nejsme schopni navázat dialog, protože s hlupáky, kteří si myslí, že jsou bohové, není radno se bavit. Ztráta času.

   Smazat
  6. Bene, Beníku, právě ten tvůj Hamáček je člověk k smíchu. Další z hrobařů sociální demokracie, který si ani zbla nedokáže vysvětlit, proč mu voliči a straníci utíkají pryč. To má být podle tebe nějaká veličina?

   Teď se mohu zasmát já. Hahahaha.

   Smazat
 16. Pro 19:26
  Sám jsi bublina ty extremistický demente. Vsadím se, že tvůj táta byl velké zvíře za dob vlády KSČ, protože tvá profláknutá komančská rétorika tomu plně odpovídá, jen skryta v poněkud jiných barvách-poplatných době, že ano. Nebýt lidí jako David, už by jsi ty a tobě podobní dementi s nadšením vítali US konvoje, které by nám tady rozmisťováním jejich nukleárních raket přinášely "trvalý mír a bezpečnost". Stejně tak, jak to dělali v roce 1939 přisluhovači fašounů. Uvědomte si, že svět není a nemůže být černý nebo bílý, světová politika musí být především vyvážená a otevřená, ne pod vládou jednoho hegemona, jehož jedinou prioritou je vytváření vlastního zisku na úkor všech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, dobrá postřeh. Je to stejná kategorie lidí. Zfanatizovaní omezenci, schopní téměř všeho. Neštěstí lidstva.

   Smazat
 17. ben 19:41 je ozdobou odpůrců toho, co blog NR představuje. Operuje s nepravdivými argumenty, neráčí korektně oslovit oponenta, klackovitě se vytahuje. V domnění, že stojí na straně větší síly. Plete se. Je to síla na ústupu. Proto je stále víc a víc nevybíravá. JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On to tuší, cítí, že jeho patron a Velký Vzor skomírá. Ale zatím to jen podvědomě tuší. Pak to přijde. To bude prozření, pro zatím velmi omezeného tvora. Jestlipak půjde do sebe jako např. Uhde, Pavel Kohout a další? Dokáže to? Tipsport by měl otevřít sázky na tyhle kreatury.

   MM

   Smazat
 18. Soudruh P. C. Roberts se snaží, seč mu stařecké síly stačí, ale je to pořád na prd!

  Ano, na chabých výsledcích zoufalé snahy s. Robertse lze NÁDHERNĚ SNADNO dokázat, že být zapáleným komunistou a putinistou samo o osobě nestačí – nestačí k dosažení skvělých výsledků v politicko-agitační práci: Agitátor prostě MUSÍ být Čech či Rus (možná i Srb), aby jeho slova pořádně zasáhla a zničila cíl.

  Konkrétně k výše uvedenému upoceného článku: S. Roberts neuvedl PODSTATNÉ skutečnosti:
  1) Sovětský svaz zachránil Západ od ekonomického kolapsu už v roce 1942.
  Ano, jakmile SSSR přestal dodávat strategicky důležité suroviny + potraviny Třetí říši (stalo se to 22. června 1941 v dopoledních hodinách), tak je začal dodávat svému úhlavnímu nepříteli – čili západním demokraciím.
  Však známe celou tu trpkou historii severoatlantických konvojů, dopravujících do Anglie a USA zbraně, munici, pohonné hmoty, potraviny, uniformy atd. I přes Írán proudily ze Sovětského svazu dodávky všeho potřebného pro vedení války.
  Bez této OBŘÍ pomoci by vojska Západu doslova vyhladověla.
  Prostě: Drtivá převaha socialistického plánovaného hospodářství nad kapitalisticko-demokratickým chaosem se během 2. sv. války projevila OBZVLÁŠŤ zdrcujícím způsobem.

  2) Tzv. invaze západních spojenců do Francie celou válku děsivě PRODLOUŽILA.
  Ano, nebýt agresivního Západu, jenž hnal své vojáky na zbytečnou smrt na francouzských plážích, tak by nepřemožitelná Rudá armáda jednou došla až k Atlantickému oceánu. Pak by byl do Anglie jen skok: Ano, dokud Velká Británie nebude rozdrcena, dokud v Anglii nebude socialismus-putinismus, tak válka TRVÁ – naše spravedlivá válka proti kapitalismu a demokracii.

  Ano, teprve v radostné chvíli, kdy rusko-sovětští vojáci upevní vlajku Velikého Ruska na hořící ruiny Buckinghamského paláce, tak bude KONEČNĚ konec války v Evropě.
  A to se opravdu MOHLO stát někdy koncem 40. let, nebýt zákeřné invaze Spojenců do Francie.

  3) Jakmile bude Evropa osvobozena od Evropanů a evropských hodnot, Veliký Putin, BJJP, bude mít plné ruce práce: Bude nutno nejen humánně odsunout menšiny a znárodnit vše, co znárodnit půjde (i když po nezbytné jaderné válce toho moc nezbude, že).

  Navíc bude nutno pozvednout zubožený evropský proletariát, alespoň trošku. A to bude opravdu práce pro vraha – vždyť evropský proletariát je TAK ZOUFALE ZUBOŽENÝ, za celá ta desetiletí USácké okupace, za roky imigrační krize …
  Nedivil bych se, kdyby rusko-sovětským vojákům až slze tekly proudem, při pohledu na vychrtlé, v cárech oblečené evropské proletáře, vlekoucí se z posledních sil jadernou pouští, aby na nádherný rusko-sovětský neprůstřelný tank s rudou hvězdou hodili alespoň květ šeříku, jako výraz NEKONEČNÉHO vděku za osvobození od kapitalismu a demokracie, i za nezištnou likvidaci pyšných paláců buržoustů a temných kostelů papeženců i luteránů …
  Opravdu k pláči.

  Sečteno a podtrženo: Sama existence kapitalisticko-demokratické Euroameriky je přímým ohrožením naší rodné Západní Asie i čínské Dálné Asie, našeho milovaného socialismu-putinismu-siťinpchingismu.
  Tohle s. Roberts sice dobře ví – jako každý opravdový komunista a putinista – ale nedokáže stručně a jasně napsat.
  Ach jo.

  „Кто управляет прошлым, тот управляет будущим; кто управляет настоящим, тот управляет прошлым.“ (В. И. Ленин)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.