Reklama

pátek 14. června 2019

Kdy odejde evropská sociální demokracie na odpočinek?

Sergej Latyšev
14.6.2019  Katehon, překlad Zvědavec
Po dalším volebním neúspěchu německých sociálních demokratů odstoupila šéfka SPD Andrea Nahlesová, a její kolegové ve většině evropských zemí jsou také pesimističtí. Co se děje?


Předsedkyně Sociálně demokratické strany Německa (SPD) Andrea Nahlesová oficiálně rezignovala na post šéfky nejstarší politické strany v zemi a hlavy její frakce ve Spolkovém sněmu, přičemž popřála „vše nejlepší“ členům strany, která prochází hlubokou krizí. Stalo se tak týden po dalším neúspěchu - tentokrát ve volbách do Evropského parlamentu. SPD (založená v roce 1863) se poprvé umístila na třetím místě, předběhli ji „Zelení“, kteří jsou na vzestupu. Sociální demokraté obdrželi jen 15,8% hlasů, což je skandálně málo. Oproti roku 2014 strana ztratila zhruba 12%. Stačí jen málo, a předstihne ji mladá, asystematická, národně-konzervativní „Alternativa pro Německo“ (AfD).

Kromě toho SPD poprvé za více než 70 let prohrála parlamentní volby ve spolkovém státě Brémy, kde zvítězili křesťanští demokraté.

Nejen, že se samotná strana SPD rozpadá, ale stahuje dolů také celou vládnoucí „velkou koalici“, jejíž je členem. V případě předčasných voleb by obě strany již nemohly tvořit vládu, protože by společně nezískaly přes 50% hlasů. To znamená, že budoucí vláda Spolkové republiky Německo bude slabá a nestabilní, protože bude sestávat ze stran, mezi nimiž jsou vážné rozpory.

Smutný osud rozdrcené těsné blízkosti CDU/CSU a SPD je zřejmý všem, a ostatní strany budou jen stěží chtít opakovat jejich chyby. V parlamentních volbách v roce 2013 získali sociální demokraté 25,7% hlasů. Ve volbách do Spolkového sněmu v roce 2017 - 20,5%. V nedávných volbách do Evropského, jak jsme již zmínili, sociální demokraté obdrželi 15,8%. Co bude následovat?

SPD nyní zažívá dilema. Má se nadále držet u moci jako podřízený partner středopravicového bloku CDU/CSU a stále tak ztrácet důvěru svých voličů? Nebo má přejít do opozice, což požaduje levé křídlo strany, a přitom doufat, že znovu získá svou rozpoznatelnou tvář a důvěru svých voličů, i když zároveň uvrhne zemi do politické nestability? Samozřejmě, že byznys, německý a evropský establishment, nechce tu druhou variantu, protože Spolková republika Německo je jedním ze dvou pilířů (druhým je Francie) sjednocené Evropy, a je největší ekonomikou Evropské unie.

Blížící se kolaps „velké koalice“ velmi znepokojuje vedení stran CDU/CSU, které hodně obětovaly a velkoryse se dělily s SPD, když ukrajovaly z vládního koláče, aby vůbec takováto koalice vznikla.

Podle průzkumu televizních společností RTL a n-tv jsou v současné době nejoblíbenější stranou ve Spolkové republice Německo „Zelení“ (27%). Obliba CDU/CSU - 26%, SPD - pouze 12%.

Během několika měsíců se budou konat volby do státních parlamentů v Braniborsku, Sasku a Durynsku. AfD má rozhodně velkou šanci porazit nejen SPD, ale také CDU v těchto třech zemích bývalé NDR, kde mají národní konzervativci velmi silnou pozici. Pro sociální demokraty to bude naprostá katastrofa.


V Evropě je to stejné


Takováto situace není typická jen pro Německo. Sociální demokraté, nebo ti, kteří se jim co do ideologického obsahu strany podobají, neuspěli ve volbách do Evropského parlamentu ve Francii, Británii, Itálii a ve většině ostatních evropských zemí. Pouze ve dvou relativně velkých zemích - Nizozemsku a Španělsku - zvítězili socialisté.

Pokud jde o Španělsko, k vítězství socialistů došlo převážně z toho důvodu, že Španělská socialistická dělnická strana (PSOE) a premiér Pedro Sánchez se staví do pozice levicově-liberální politické síly, která podporuje „moderní hodnoty“, to znamená, že je více „zelenější“, než „červenější“, díky čemuž sdílela úspěch „čistých“ „Zelených“. Jejich volební vítězství také usnadnila skutečnost, že hlasy pravicových voličů byly rozděleny mezi dvě strany, které celkově získaly více hlasů, než Španělská socialistická dělnická strana (PSOE).

Úspěch Sociálně demokratické dělnické strany v Nizozemsku, která získala 18,4% hlasů, nemá podle průzkumů veřejného mínění žádný vztah k ideologii.

Faktem je, že člen vedení strany Frans Timmermans, místopředseda Evropské komise, tvrdí, že je předsedou této strany. A praktičtí Holanďané jednoduše zvolili svého krajana, který je v čele vlády EU, neboť očekávají ústupky.

Takže vítězství sociálních demokratů jak v Nizozemsku, tak ve Španělsku, není skutečným triumfem sociální demokracie. Skutečnou výjimkou z tohoto pravidla bylo Portugalsko, kde skutečně zvítězili sociální demokraté. Ale to je výjimka, která potvrzuje pravidlo, hlavní trend. Ve většině zemí EU sociální demokraté dopadli ve volbách do Evropského parlamentu špatně, jako například v České republice, nebo v každém případě dopadli hůře, než v předchozích volbách. Proto budou mít v novém složení o 34 mandátů méně - 153 místo 187.


Proč sociální demokracie onemocněla a co očekává?


Jak vidíme, sociální demokracie je nemocná, a tato nemoc je rozšířenější, nevztahuje se jen na jednotlivé evropské země.

To je samozřejmě velmi vážný problém. Nicméně v nejobecnější formě jde o toto: Dělnické strany jsou v krizi, protože dělnictvo v Evropě rychle mizí jako organizovaná politická síla. Dělníci se rozprášili. Odborové svazy oslabují a nejsou schopny chránit dělníky před stále tvrdším kapitalistickým vykořisťováním. Rozvinuté, politicky aktivní evropské dělnictvo, které si vybojovalo svá práva, svobody a vysokou úroveň sociálního zabezpečení na barikádách a v revolucích v 19. a 20. století, což bylo záměrně živeno v éře konfrontace se SSSR, a chorobně podporováno hromadnými sdělovacími prostředky a masovou kulturou, profesionálními sporty a „moderními hodnotami“, je nyní vědomě nahrazováno multikulturní populací v rámci migrační politiky, kterou zavedli globalisté.

Ta má tři hlavní cíle. Za prvé, získat levné pracovní síly. Za druhé, rozdělit sociální základnu, aby se v budoucnu nikdy nemohli sjednotit. Za třetí, vytvořit hrozbu pro bezpečnost, mír a pořádek kvůli neochotě se přizpůsobit, kvůli radikalizovaným migrantům, kteří se přidávají k teroristům, a stejně tak kvůli jejich vášnivým odpůrcům z řad místního obyvatelstva (voliči AfD, Národní sdružení Marine Le Penové a podobné strany).

To je nezbytné k tomu, aby byla postupně eliminována demokratická práva a svobody pod záminkou boje proti radikalismu, aby byla zavedena cenzura tisku a sociálních sítí, aby byly co nejpřísněji kontrolovány myšlenky a chování lidí, aby byla vytvořena fašistická liberální kasta a zároveň globalistický stát za účelem zachování moci těch super bohatých, kteří stíhají každého, aby navždy zůstal uzavřen v nižších patrech nové Babylonské věže. A to takovým způsobem, že si to většina lidí ani nedokáže představit.

Stále více Evropanů si tuto hrozbu začíná nejasně uvědomovat. Není divu, že v této souvislosti lidé ztrácejí svou poslední naději v sociální demokratické strany, které již dávno přešly ke globálnímu establishmentu svých zemí a našly si nové „dělnictvo“ v řadách milionů migrantů z celého světa. Noví „proletáři“, kteří jsou stále hýčkáni formou sociální pomoci, jsou usídleni ve stejných domech, kde žijí staří proletáři, jimž otravují život svým divokým chováním, konkurují jim na trhu práce, jsou ochotni pracovat za méně peněz, přičemž jejich děti deptají evropské, zejména židovské, děti ve školách.

Za této situace mnoho lidí, kteří dříve volili sociální demokraty, dnes volí - na základě své povahy - buď levicovější nebo pravicovější strany, nebo dokonce ty „šmejdy“ - „Zelené“, neboť jsou v podstatě zklamaní z tradičních stran.

Proto se jedná o akutní krizi sociální demokracie, kterou zabíjí moderní ekonomika a společnost. V nadcházejících letech se tato krize jen zhorší: Migranti, s nimiž socialisté a sociální demokraté všude flirtují jako s potenciálními voliči, je brzy pošlou do pekla a budou volit čistě migrantské nebo islámské strany. Ty již byly vytvořeny v Nizozemsku, Rakousku a v několika dalších zemích EU. Z toho důvodu se bude stoupencům jakéhosi „zlatého věku“ zítra zdát, že krize sociální demokracie, kterou dnes zažíváme, stále přetrvává.


When will the European Social Democracy retire? vyšel 3. června 2019 na katehon.com. Překlad v ceně 530 Kč Zvědavec.

8 komentářů :

 1. Hajzlové,kteří zastávají koryta v čele tzv.socanské sekty ČSSD půjdou do hajzlu zapomnění po volbách, pokud je zblbnutá část občanů zase nepozve ke korytům.
  Socani nejsou žádní lidumilové,jsou to stajní gauneři jen si uzurpovali právo být nazývání takto.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Německá SPD nepochopila,že voliči použili jako kladivo

   zvoleni Zelených.Maji plné zuby nejen Velké koalice,ale i kancléřky,která nyni působi jako rozbiječka EU a nevi o tom.
   Tak došlo k tomu,že bude brzy po SPD nebot padne pod údery kladiv německých voličů,kteři k tomu použili nyni jako HAMMER právě ZELENÉ.
   Jsme zvědavi jak s těmi chaoty budou neštastni Křestanští demokraté vládnout a to přimo do sraček,což si permanentně způsobili sami.
   k!

   Smazat
 2. Jejich problém s voliči, kteří odešli jinam, je ten, že v ani jednom typovém případě nemají důvod se tito voliči vrátit. Ti co odešli k ano sotva, to co odešli k spd sotva, ti co odešli k pirátům sotva,...není z čeho tlačit... Dalo by se to změnit tím, když by tahle nedůvěryhodná vykutálená a obzvláště vypečená strana sama řekla, kde pochybila a že si sype popel na hlavu a že se omlouvá za to, co lidem způsobila, čím jim ublížila a jak se nejen svému poslání zpronevěřila. Těch proher už je docela už posloupnost, a ani v jednom případě se tak nestalo. Žádná sebereflexe, čistá a nezaokrouhlená nula. Dokud se tak nestane, nezabývejte se jimi, je to jen ztráta času. Je to zbytnělá zatrofovaná struktura, která má jiné zájmy. Kdyby tomu bylo jinak, projevovala by se jinak. Svou nečinností to nevylepšili, naopak, a s velkou pravděpodobností za bod návratu, v dohledné geologické době. A vyhlídka? Kde nic není tam ani smrt nebere. Děsivý a odstrašující příklad nezodpovědnosti a nemravnosti.

  OdpovědětSmazat
 3. Tak jsou to pohůnkové do jejich totalitního „superstátu" naštěstí je lidé prohlédli.

  OdpovědětSmazat
 4. Předváleční politici soc.dem se asi otáčí v hrobě. Dnešní podvraťáci, zaplať Bůh, brzy opustí dobře placené lavice. Chybět nikomu nebudou, maximálně sami sobě. SBOHEM A ŠÁTEČEK.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Předváleční byli stejní. Proto vznikla KSČ.

   Smazat
 5. noviczech
  ...SPD v Německu zničil pan Schröder, sebral chudým peníze a dal je bohatým a velkým firmám. V tomto pokračovala paní Merklová. Třetí zuby si pracující Němec jezdí nechat udělat do Čech a nebo v laciné zemi při dovolené. Pochovat svého rodinného příslušníka přijde na dobrých 10 000 až 15 000,- euro! Jsou výdaje, které si pracující ani nemůže dovolit! Sama osoba v domácnosti, když vydělá méně než 1736,- euro, netto, patří mezi chudé! Divíte se, že se nevolí sociální partaje? Zatím má řada Němců postaveny domy, do kterých dali uprchlíky a na tom profitují! Ale to hlavně v západní části Německa, východní nebyla tak podnikavá, proto vyhrává AfD!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Předváleční zrádci pracujícího lidu jako R. Bechyně, který se při jednání o účasti v exilové vládě (Beneš potřeboval bez agrárníků sestavit co do počtu stran reprezentativní ansámbl, přičemž tušil, že náckoidního Wenzela Jacksche bude muset vyrazit) hlavně staral o výši platu - Beneš v té době stále činnost dotoval ze svých - přičemž měl jako alternativu koncentrák, kdyby ho odtud nevytáhli.
  Vždycky to byli hamtáčkovští typové.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.