Reklama

úterý 18. června 2019

Kdy si konečně přiznáme, že nás US armáda nechrání, ale kontroluje?

Edurad Chmelár
-rp-
18.6.2019  PrvníZprávy
Na nedávné vzpomínkové slavnosti k 75. výročí vylodění v Normandii vyslovil Emmanuel Macron jednu pozoruhodnou myšlenku: "Spojené státy nikdy nejsou větší než když bojují za svobodu jiných. Spojené státy nikdy nejsou větší než když projevují svou loajalitu. "


Dalo by se samozřejmě polemizovat o tom, co tím myslel, píše na na svém facebooku Eduard Chmelár, slovenský analytik, vysokoškolský učitel a občanský aktivista.

Francouzský císař Napoleon Bonaparte také hlásal, že šíří svobodu a demokracii, když převálcoval Evropu až po Rusko a americký prezident George Bush také tvrdil, že přináší svobodu a demokracii, když vtrhl do Iráku. A všichni víme, že to byly jen špinavé výboje s cílem ovládnout cizí území.

Účast amerických spojenců na osvobozování západní Evropy před 75 lety byl však odvážný a hrdinský čin, a tak si musíme položit otázku, zda dnešní Spojené státy pokračují v odkazu, o kterém hovořil francouzský prezident Macron. Odpověď je jednoznačně NE.

Spojené státy dnes nejsou hodné následování. Nešíří mír, ale války, neprosazují svobodu, ale útlak, nezvyšují porozumění mezi národy, ale konfrontaci, nepřispívají k adaptaci na změnu klimatu, ale svou politikou ohrožují život na této planetě. Ať už je to ve vztahu k Rusku, Číně, Íránu, kamkoli se podíváte - ano, i ve vztahu k Evropě.

Nejnovější ústup Evropské komise, která se na nátlak USA zavázala, že poskytne americkým producentům hovězího masa lepší podmínky na svém trhu na úkor vlastních výrobců, je hanebné podlehnutí obyčejnému vydírání. Náš největší spojenec nám prý vyhrožoval, že pokud nebudeme dovážet americký zkapalněný plyn, americkou sóju a nekvalitní americké maso, zavedou Spojené státy vůči Evropské unii cla na dovoz aut a jiného zboží. Všechny jejich podmínky jsme poslušně přijali. Takto se však nechová spojenec, ale vazal. A pokud máme takové spojence, nepotřebujeme ani nepřátele.

Šéf BASF: Není na Washingtonu, aby rozhodoval o osudu „Nord Stream-2“!

Stejně znepokojující je neustálé zvyšování počtu amerických vojáků na evropském kontinentu. Už dnes jich je více než v dobách největšího napětí během studené války. Jejich počet však bude podle plánů neustále růst. Jen v Polsku jich je 5000 a dle dohody z tohoto týdne jich přibude dalších 1500. A Brusel mlčí.

Kdy už konečně pochopíme, že Evropa nikdy nebude silná a jednotná, pokud zůstane protektorátem Spojených států? Kdy si přestaneme lhát a otevřeně přiznáme, že americká armáda nás nechrání, ale kontroluje? Potřebujeme se zbavit tohoto podřadného postavení. Potřebujeme odvážných politiků, kteří budou chápat své poslání jako obranu evropských zájmů. Evropa potřebuje získat zpět svou nezávislost. A nedokáže to, pokud se nezbaví americké vojenské přítomnosti a pokud se nechá ekonomicky a politicky neustále vydírat ze strany Spojených států, končí komentář Eduard Chmelár.


25 komentářů :

 1. No,ona Evropa nebude silná ani když se z toho (nepochybného jha) vyvlékne...
  Evropa už je tak přežraná a vyměklá že rezignovala na základní instinkty...I to zvíře si hájí svůj rajón,Evropa ne...
  Evropa vítá příliv invazistů z Afriky a Blízkáče,myslí si,že invazisti budou vděční...NEBUDOU...
  Jenom se ujistěj,že jim Evropa konečně vrací to co jim dluží.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V USA nasadili Trumpa, aby konečně naučil tento parazitistický stát žít za svoje (dnes 5% obyvatel světa spotřebovává 50% celosvětových zdrojů). To pochopitelně bude mít za následek podstatné snížení spotřeby i životní úrovně. To samé se musí provést i v Evropě, i když Evropan spotřebovává pět krát méně než průměrný Američan. V Evropě byla zvolena metoda naředění původního obyvatelstva "dovozem" odjinud s násobně nižší životní úrovní. Po příchodu desítek miliónů migrantů zákonitě dojde ke snížení spotřeby a životní úrovně stejně jako v USA. Proto migranti nemusejí být vděční Evropě, ale Evropa bude muset být vděčná migrantům za snížení spotřeby. Patrně nechápete, že právě začala destrukce zlaté miliardy a transformace její spotřeby na úroveň zbytku světa. USA a EU jsou příživníčci, které svět nepotřebuje!

   Smazat
  2. Já žádnému lidoopovi z Burundi nic nedlužím.
   Než příliv černohnědé záplavy mi přijdou nebezpečnější šílencovy náboženské vize Evropy bez CO2 (ale i bez představy jak toho ROZUMNĚ" docílit), tj. zpět do začátku 20 století, včetně životní úrovně, ale bez jakékoliv perspektivy zlepšení čehokoliv ovšem s přídavkem miláčků z afriky.

   Smazat
  3. Co jim dluží Evropa na východ od Rýna?
   I to Německo dlouho ty své kolonie nemělo.
   Takže to si musí Francie, Anglie, Holandsko a ostatní vyřešit samy.

   Smazat
  4. 16:02 na VŠ jsem měl brýlatého spolužáka z Burundi, který by strčil do kapsy 99% Čechů, škoda, že tu nezůstal. Místo něho sem Hamáček bude dovážet Ukrajince. Až tu bude Ukrajinců jeden milión, tak už s klidem Čechy z tohoto teritoria lehce vytěsní.

   Smazat
  5. 16:31 Francie, Anglie i Holandsko jsou již černočerné. Teď se barví na černo Německo, pak přijde na řadu i spolková země Česko. Stačí na to pár prodejných politiků a několik let, maximálně dekáda.

   Smazat
 2. Hezké odhalení, ale až jednou Amíci z Evropy odtáhnou, tak se to tady zase akorát mezi sebou všechno znovu serve.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo, a proč se s kým serve, až odtáhnou?

   Smazat
  2. 13:44 se serve s těm chytřejšími, kterých je většina.

   Smazat
  3. Myslíte válku s muslimy, Srbové s Kosovci budou první, tam ty problémy vidím.

   Smazat
  4. Neexistují žádní Kosovci. Asi myslíte kosovské Albánce, že?!

   Smazat
 3. Otázkou zůstává, kolik vody ještě bude muset protéct koryty našich řek, než se otevřeně řekne: "CÍSAŘ JE NAHÝ!" Jinými slovy, že odporné USA nikdy nikoho nechránily, nikdy nikomu nepomáhaly a nikdy nikomu nic nedaly. Od prvního okamžiku, kdy evropská aristokracie, tedy nejodpornější, nejagresivnější a psychopaticky nenažraní úchylové a paraziti, začala vyvážet v Evropě nakradený kapitál do zámořských kolonií, do poslední aktuálně ubíhající vteřiny tito parazité a jejich služebníci loupí, vraždí, rabují, zasévají chaos, zášť a nenávist, válčí, vyvražďují celé národy a kontinenty. Nicméně, stále přitom mají své rypáky plné žvástů o svobodě a demokracii a strašlivých (imaginárních) nepřátelích, které je třeba zničit (samozřejmě cizíma rukama a na úkor jiných). Proto všechny války včetně posledního pokusu o vyvolání konfliktu s Íránem. Je třeba otevřeně říkat: VLÁDNOUCÍ KRUHY USA JSOU TÍM AGRESOREM A ZDROJEM VŠECH VÁLEK, ZMARU, BÍDY A NEMOCÍ. Všechno ostatní jsou plky a báchorky admirála Máchorky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S těmi Ušáky to je sice pravda, ale jaký je rozdíl mezi USA a Evropou a mezi Evropou a bývalými státy Varšavské smlouvy. My jim taky sloužíme a mají nás za dojnou krávu. Je to prostě zákon kurníku, kdo na koho sere. Hej hou rudý dědeček

   Smazat
  2. Rudý dědečku, 13,51 má úplnou pravdu!
   Ty jsi asi nepochopil, že Evropa slouží skoro od vzniku USA jako dřívější Anglické, Německé a Britské kolonie v Africe. A poválečná Evropa to je také práce Velkého bratra.

   Smazat
 4. 13:52 zlatou miliardu je nezbytné rozprášit, zbytek světa se bez ní obejde :-)

  OdpovědětSmazat
 5. Američtí soudruzi si už vyzkoušeli vypínání energetických sítí na dálku nedávno ve Venezuele, o tomto víkendu i v Argentině, Uruguaji (i v částech Brazílie) a už se konce profláklo, že nainstalovali viry v ruské energetické síti - viz článek v NYT: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/usa-pronikly-do-ruske-energeticke-site-trump-to-popira-ale/
  NIKDO normální nechce válku...Ale 800 vojenských základen roztroušených po celé planetě na něco ukazuje!!!
  Žerty skončily, Amerika dnes bojuje o přežití, tak přestala brát ohledy na všechny. Dnes jsou všichni ve světě pro Ameriku obyčejnými indiány, které je potřeba okrást a vyhubit. Americký bumbrlíček nemá už ani na provozní výdaje, i když se Trump snaží ze všech sil. I tady platí, že umírající kobyla kolem sebe nejvíce kopá!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA = 5% obyvatel Země a prožírá 50% planetárních zdrojů. Při životě je udržují loutkoví politici po celém světě, včetně Česka. ČSSD sice nemá 300 melounů za Altnera, ale s radostí vyhodí desítky miliard za nákup vrtulníků (prý nenahraditelných), které jsou sice předražené, ale jsou přece emerické a prý za stejnou cenu jako platí Pentagon. Jako kdyby dolar měl stejnou hodnotu pro Američana i pro Čecha! Máme prodejné politiky, včetně Metnara. Šlechtová prodejná nebyla, proto musela odejít!

   Smazat
  2. 15:51 soudruzi z ČSSD nechápou, že jinou cenu má dolar v zemi, kde se tiskne (z luftu) a že zcela jinou hodnotu má v Česku, kde se dolar získá jedině dodávkami svého zboží. ČSSD je na konečné a cela po zásluze

   Smazat
 6. Kope, kope až se do hrobu dokope. Těm už není pomoci. Bohužel následný scénář pro lidstvo, může být jakýkoliv, od optimistického až po katastrofický.

  OdpovědětSmazat
 7. Bojí, nebo bolí?
  https://cz.sputniknews.com/video/2019061810171640-merkelova-se-behem-oficialni-schuzky-s-ukrajinskym-prezidentem--zelenskym-cela-trasla-video/

  OdpovědětSmazat
 8. noviczech
  ...my český národ, ...jsme už za socialistické vlády koukali na západ! Mysleli jsme si, že nás komunistická vláda něčím šidí! A tak začali někteří měnit charakter, dnes, 30 let spolupráce se západem se velké většině otevřeli oči, ale když nám ve vládě, v tajných službách, v podnikatelské sféře, sedí lidé, kteří prodali český charakter za DOLAR, neosvobodime svou zem ze spárů tohoto amerického Satana. Ten nás zadarmo nepustí a také, ...kam by jsme šli? Opět za Ruskem? Kdo by se odvážil, nedožil by se konce měsíce! Můžeme nadávat, víme na co, tento západ spolu s amerikou, to byli a jsou jen vraždy a zabíjení! Takže nadávejme dal, pišme, ulehčí se nám, ale co to změní, to bude asi opravdu VELKÉ!!!! zdravím.

  OdpovědětSmazat
 9. Amerika je bankrot
  Téměř 51 milionů domácností nevydělává dost na to, aby si dovolilo měsíční rozpočet, který zahrnuje bydlení, jídlo, péči o děti, zdravotní péči, dopravu a mobilní telefon. To je 43% domácností ve Spojených státech.
  https://beforeitsnews.com/v3/economy/2019/2977124.html
  Toto číslo zahrnuje 16,1 milionu domácností žijících v chudobě, stejně jako 34,7 milionu rodin, které United Way označila za ALICE, Asset Limited, Income Constrained, Employed. Tato skupina dělá méně než to, co je potřeba „k přežití v moderní ekonomice“.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu, nikde ve tvém odkazu nejsou ty nesmysly o kterých píšeš. Zkus to znovu a líp.

   Smazat
 10. 20:37 proč zrovna soudruhu? Jestli alespoň průměrně rozumíte angličtině, najděte si uváděné parametry severoamerické společnosti v amerických statistikách a ve statistikách OSN sám. Příliš rozdílů proti tvrzení z 20:30 nenajdete. A pokud půjdete dál, budete jako zastánce USA nejspíš i nemile překvapen. Pak možná pochopíte zoufalost manévrování Donalda Trumpa.

  OdpovědětSmazat
 11. Přesně tak spíš dělají vše pro to aby nás zabili všechny. Nastrkují nepotřebný šrot k hranicím RF a všude je provokují.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.