Reklama

neděle 16. června 2019

KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: Pár poznámek k útokům na tankery v Ománském zálivu… Napětí eskaluje, ale ani Írán, ani Trump na tom nemají zájem…

Tereza Spencerová
16.6.2019 iPrima
Jestli v Perském zálivu nezuří válka, tak jak tomu říkat? Čtvrtý rok agrese Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů, USA, Británie a dalších zemí proti Jemenu, přičemž jsou tamní rebelové pro potřeby obhajoby agrese útočícími stranami označováni za „šíitské spojence Íránu“. A ti v poslední době v odvetě pronikají stále hlouběji na saúdské území a ostřelují raketami i civilní letiště. 

Před necelým měsícem mělo podle tvrzení Saúdů, Emirátů a USA dojít na čtyřech tankerech u pobřeží Fudžajry k „sabotáži“, ale ani Saúdové, ani USA nezveřejňují žádné výsledky vyšetřování. Možná proto, že si je chtějí schovat na „příhodnější okamžik“, možná proto, že se ve skutečnosti vůbec nic nestalo. False flag. Nyní explodovaly dva tankery v Ománském zálivu, přičemž USA a Saúdové okamžitě a bez důkazů ukázali na Írán, i když japonští rejdaři vzápětí zpochybnili americkou verzi „příběhu“ o „íránských minách“ konstatováním, že na jejich tanker „letěly“ dva objekty. Tím se ostatně vysvětluje očividná nesrovnalost z projevu amerického ministra zahraničí Mika Pompea, který mluvil o minách, zatímco tanker na obrázku za ním hořel na palubě, čili vysoko nad čarou ponoru. Pompeovi ani dalším to nevadí.

Ostatně, je příznačné, že s výjimkou šéfa OSN, který má podobné proslovy v popisu marné práce, jako by nikdo ani nepožadoval „oficiální a nestranné“ vyšetření celého „incidentu“. Rusko i Čína se staví za Írán, EU vyzývá, aby se s jakoukoli akcí počkalo (asi na Godota) a vyslalo mezitím do Teheránu svou druhou nejvyšší diplomatku, aby dál jednala o uchování jaderné dohody z roku 2015. Jako by všichni byli v relativním klidu. Dva vybuchlé tankery totiž „přicházejí“ krátce poté, co se provalilo, že Organizace pro kontrolu chemických zbraní (OPCW) vědomě „pozměnila“svou výslednou vyšetřovací zprávu „Asadova chemického útoku“ v Dúmě v roce 2017, aby vina mohla být hozena na syrskou vládu. False flag. Následoval ale skutečný americký a francouzský „kárný“ raketový útok na Sýrii. A nyní samotný Pompeův projev mnohým připomněl dávné vystoupení Colina Powella, který na půdě OSN ukazoval „irácké zbraně hromadného ničení“, které neexistovaly. False flag. Který „bláha“ by v takové realitě vůbec požadoval nějaké „nestranné a objektivní“ vyšetření?


Možní podezřelí


Když íránský ministr zahraničí Džavád Zaríf mluví o útocích na oba tankery jako o „podezřelých“, svou logiku to má: K čemu by byl Íránu (nebo jeho spojencům v regionu) útok na tankery směřující do Japonska? Útoky proti zájmům Japonska, které se jako snad jediné ze „západního“ boku vždy chovalo k Teheránu přátelsky. Proti Japonsku, jehož premiér zrovna vyjednával v Teheránu o možném snížení napětí mezi Íránem a USA.

Ideální okamžik pro okřídlenou otázku „Cui bono?“


Selský rozum napovídá, že Írán z útoků na tankery žádnou výhodu nemá. Japonský premiér Šinzo Abe sice po jednáních s prezidentem Hasanem Róháním konstatoval, že byl ujištěn, že Teherán nechce jaderné zbraně a nemá v úmyslu je ani začít produkovat, ale nejvyšší íránský duchovní vůdce ajatolláh Chameneí mu prý řekl, že na základě letitých zkušeností nemá důvod Americe jakkoli důvěřovat, a proto je Abeho mise sice sympatická, ale v jádru zbytečná. Není bez zajímavosti, že Pompeo ve svém prohlášení o „íránské vině“ tvrdil, že Chameneí Abeho odmítl přijmout, což je, cudně řečeno, nepravda, neboť Chameneí „jen“ po japonském premiérovi odmítl poslat Trumpovi jakýkoli vzkaz. Abe se přesto nevzdává a má v plánu další zprostředkovatelské snahy.

Jistě, Teherán samozřejmě může sáhnout po zkušenostech z „války tankerů“ z 80. let, čistě podle logiky „když kvůli americkým sankcím nemůžeme prodávat ropu my, nebude ji z regionu prodávat ani nikdo jiný“. Nicméně, to je už hodně velká spekulace, která navíc předpokládá zvýšenou míru sebevražedných stavů íránského vedení tváří v tvář válce proti USA. Tím spíš, že za „války tankerů“ Írán své záměry otevřeně oznamoval a k útokům se hlásil, aby „všichni věděli“…

Dnes přece jen existují i jiné strany, které ve válce USA proti Íránu vidí užitek a mají strach, že by Šinzó Abe se svou zprostředkovatelskou misí mohl nakonec uspět. Třeba Julian Lee na portálu Bloomberg za „podezřelé“ nabízí Saúdy a další íránské nepřátele v Perském zálivu, zatímco Zvi Barel, vojenský analytik izraelského deníku Haarec, rovněž nechápe, proč by si měl Írán sabotovat svou vlastní politiku, ale namísto na vlastní, tedy izraelskou vládu premiéra Netanjahua, který se jako podněcovatel americké války proti Íránu hodí naprosto dokonale, ukazuje na jemenské rebely… (Mimochodem, jemenští rebelové v poslední době odpalují řízené střely na Saúdy, posílají na Saúdskou Arábii bezpilotníky, pohybují se po jejím území a strategické body, které na saúdském území ovládají, se už počítají na stovky. Jak je to všechno ale možné, když Saúdové se svými spojenci dál pokračují v námořní blokádě Jemenu, dál kontrolují jemenský vzdušný prostor, dál neprodyšně kontrolují hranici s Ománem, jedinou, kterou Jemen má – s výjimkou té saúdské. Čili, odkud se v zablokovaném Jemenu a navíc v rukou rebelů neustále berou novější a modernější zbraně a technika? Odkud, když ne přes saúdskou hranici? A co to vlastně znamená pro samotnou Saúdskou Arábii?)

Ať tak či tak, diskutovat o okolnostech nejnovějších událostí, je naprosto legitimní. Akceptovat Pompeovu „íránskou vinu“ bez jakýchkoli důkazů, jen na základě „čirého nadšení“, pak znamená přidat se k Británii, Saúdům a Emirátům, jediným třem státům světa, které se za Pompea až dosud otevřeně postavily. Bez důkazů, zato s neotřesitelnou jistotou tvůrců False flag. Podivní bratři v triku, ti Britové se Saúdy a Emiráťany, mimochodem.
     

26 komentářů :

 1. Kdyby Pompeo se Saúdy a Emiráťany prohlásili je tráva zelená,tak budu žasnout,že jsem si nikdy nevšimla že je vlastně modrá...
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co by sme chceli od USA ?
   Ved aj Dvojicky si odpalili, obvinili Al Kajdu, boj proti terorizmu mohol zacat.
   Irak obvinili z chcemickych zbrani, utok mohol zacat.
   Teraz je na Rade Iran, takze treba nejaky dovod najst, ved zbrojarenska loby potrebuje predat zbrane.
   Turek sa stavia na zadne, chce S 400, India o nom uvazuje, Pakistan chce od Ruska kupit nejake zbrane, tak kto to videl, takto sa postavit proti teroristom z USA.
   Poriadok musi byt.
   Svine Americke.

   Smazat
  2. 19:40...Na Írán si netroufnou.
   Ale budou mu intenzivně okopávat kotníky,v zahraničí "školit" jejich disidenty a věřit,že se Íràn rozloží zevnitř.
   Je otázka,jak dlouho občanstvo to embargování vydrží.Ekonomický nátlak je taky sfiňa.
   Evropa by se měla vzmužit a sebrat rozum do hrsti!!!
   Další rozvařená muslimská země nikomu nepomůže, Evropě uškodí.
   (Ovšem Izrael bude vrnět blahem.)
   Helanov

   Smazat
  3. Ani to neumi uz poradne zinscenovat. Strach z rozpadu celeho zapadu a ze spravedlnosti za jejich zlociny a zoufalstvi je zene do dalsi fasisticke valky..
   Irak ,Syrie a Iran nenapadli /ani je nenapadlo/,prepadnout chrapajici usaky, chrapajici za ucelem terorizovat celej svet nasilim , masakry a valkami..Podobne jako chrapali , kdyz se na ne blizila a delsi cas obrovska armada japonskych valecnych lodi ze vzdalenosti desitek tisic kilometru a bez povsimnuti..A Hawai jim ani nepatrila , jen dalsi cast sveta pod jejich okupaci..

   Smazat
  4. No tak modrá zrovna ne, že, nebuďme jako oni, ale řekněme třeba "zelenkavá" :-). J.

   Smazat
  5. 10:18...To je zase mistrování,fůůůrt ;-)))
   Helanov

   Smazat
 2. Komentáře TS mají vždy vysokou kvalitu a úroveň. A proto ji nikdy mainstream nevezme mezi sebe,jelikož by bylo moc vidět, jaké zoufalce zaměstnává.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:46...Stejně jako nesměl Jan Petránek.
   Nedal se opít rohlíkem,tak se nehodil...Grrrr...
   Helanov

   Smazat
  2. Uz davno je valka , akorat se nestrili vsude.
   My jsme zivi mrtvi. Ani nejsme schopni se branit.
   Jsme navic obkliceni a miri na nas zhoubne ,zivotu na zemi nebezpecne Korporace /voda, potraviny, zbrojeni,ovzdusi/, Pentagon a obrovske armady,vsude na svete/, Islamsky teroristi vsude pod ochranou kolaborantskych a rovnez teroristickych vlad,
   Rusove uz tisic let a dodnes musi byt nepritelem za kazdou cenu..Kazdej dobytek chce behat az na Sibir. Ale nejsou schpni si uvedmit, ze ruska zima je uplne jina nez evropska a lide ,kteri v ni ziji jsou jini a daleko kvalitnejsi !!! nad vsechny ubohe parasity a jejich posluhy. A co jich dneska je. Dukazu je dodnes dost..Vrazedna a silena Posedlost muze pramenit z toho ze vyhnali chazary kdysi. Ti nikdy nic nezapomenou a jsou vzdy posedli pomstou..Jak to jinak vysvetlit ?Rusove uz byli 2x v Parizi, 3x v Berline, ve Vidni , krvaceli , bojovali a umirali za Evropu a myslite ze to pomohlo ?
   Sotva se zbavili Mongolu, zachranovali tez Evropu od okupace otomanske islamske rise fanatiku.Osvobozovali jih Evropy. Po cela stoleti. Kdyz osvobodili Evropu od Napoleona tak brzy proradni fasisti ,Britove a francouzi zase nevedeli nic lepsiho nez vest valku v zajmu Turku a zautocit na Rusko opet...Krymska valka. Ekelhaft nemuze bejt kdy neco jineho.

   Smazat
  3. A v cem ,ze vidite tu uroven a kvalitu ? Snad nejakej priklad pro nas nevedome..Nebo se neco jen tak napise a hodi na nas ?

   Smazat
  4. Opakovane , jiz zastarale informace ,detaily jiz vyvojem nepodstatne , nic noveho ..

   Smazat
  5. Tak proč sem na ty "vyčpělé informace" lezete?
   Helanov

   Smazat
 3. Jaképak zoufalce, proradné a prodejné presstitutské kurvičky to jsou. Jenomže voda se stále a stále vaří, bycha na to!

  OdpovědětSmazat
 4. Už jsem to psal jinde: je-li původce, motiv a způsob provedení akce nejasný, jediný, kdo všechno ví, je MOSAD.

  OdpovědětSmazat
 5. A co náš předseda vlády Babiš a ministr zahraničních věcí Petříček, už mají jasno? Očekávám, že brzy bude vydáno prohlášení, že podobně jako v případu "Skripal" není třeba ani tentokrát důkazů, ale je třeba bezmezně věřit tvrzením našich spojenců (rozuměj Britům, USA a NATO). Inu, hloupost světem vládne:-)
  Honza, Havířov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už se těším, až velvyslanec USA hvízdne, Petříčka a Babiše postaví do latě a příkáže jim, ať okamžitě vypoví diplomaty Iránu. A co myslíte, ti poskoci to okamžitě vykonají, to je totiž role poskoků.

   Smazat
 6. Jo to je zase hloupost a my tomu máme věřit na žádného santa clauze nevěřím.

  OdpovědětSmazat
 7. Zastupuji na Zemi vesmírné civilizace už dvacet dva let.

  Už jsem vás informoval, že jsme 13.6.2019, my vesmírné civilizace, zasáhly dva tankery v Ománském zálivu pro podporu prezidenta Česka při jeho jednání s velvyslancem Ruska v Česku tentýž den 13.6.2019 ve věci _odůvodnění_ udělení statutu válečných veteránů vojákům armády Sovětského svazu, kteří se zúčastnili okupace Československa roku 1968, respektive tedy ve věci návrhu skupiny poslanců Dumy Ruska a následného hlasování o přijetí zákona v této věci.
  Jasně jsme už mnohokrát sdělily, že tato okupace byla naprostým porušením platného mezinárodního práva, násilím proti vůli lidu i Vlády Československa a naprosto ne přátelskou pomocí Sovětského svazu. V tom se tedy s nynějším názorem prezidenta Česka Zemana plně shodujeme.


  Prokázal jsem vám naši tuto válečnou akci fakty: OMON_ský záliv (Ománský, OMON = specnaz, speciální vojenské-policejní útvary.), TANK_ery, JA_ponský a NO_rský, přičemž JA je německy ano a NO anglicky ne a norský tanker se jmenuje FRONT Altair, tedy významově adekvátní _skupině armád_, která okupaci 1968 tanky provedla.

  Vy se ale zase snažíte lhát a to usilovně a my se tedy "omlouváme", s tím, že lhát se, obecně, nemá a především protože se tak stavíte proti nám!: -- Proto jsme dnes 16.6.2019, kdy oba zmíněné tankery připluly do Spojených arabských emirátů a zase se vaším novým zjišťováním "shodujete" ve vašem vylhaném názoru, že byly poškozeny magnetickými minami, ačkoliv posádka japonského tankeru opakovaně tvrdí, že ho zasáhly letící střely, vysoko nad čárou ponoru, mimochodem, , provedly, my vesmírné civilizace tedy, blackout, obrovský výpadek elektrické energie v celé Argentině plus Uruguai, v části Brazílie, Chile a Paraguai, přes padesát milionů lidí bez elektřiny, nic podobného se dosud nikdy nestalo. To je přesně na 60tém poledníku západním polokoule a přesně na obratníku Kozoroha, tedy na její jižní polovině, adekvátně, respektive naprosto přesně adekvátně 60tému poledníku a obratníku Raka na východní polokouli v její severní polovině, kde se nachází Ománský záliv i Spojené arabské emiráty. Tečka.

  Pokud nebudete uznávat naše válečné akce na Zemi, neubude jich, naopak přibudou, logicky a budou se vás "týkat" stále více! Neser nás, Trumpe, řešit problémy lží, je cesta do pekla. Hajzle!!! Zdravím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:17 Jak něco řekne američan, je to svatá pravda. To je taková pravda, že všichni občané světa jí věří a děkují s hlubokou poklonou za ponaučení a nové informace z USA. Nebýt USA a jejich pravdy, spousta politiků EU by tápala, a Polsko by si z toho stříklo do gatí. Tam totiž už samostatně přemýšlet neumí skoro nikdo.

   Smazat
  2. Zastupuji na Zemi vesmírné civilizace a určitě tedy není mým rozhodnutím následující fakt doslova nemožnosti jednání s vámi bez splnění námi už několikrát sdělených podmínek: S USA nebudeme jakkoliv o čemkoliv jednat bez fyzické přítomnosti Simone Schöneberger - Clinton z New Jersey a to s tím, že musí být plně schopna jednat ve věci, tedy být zcela informována, zároveň je z naší strany vyloučeno uzavřít s USA jakoukoliv dohodu nebo respektive smlouvu dokud bude prezidentem USA D.Trump, prostě protože byl zvolen nedemokraticky ziskem pouhé menšiny hlasů voličů oproti jeho protikandidátce H.Clinton, přičemž nedemokratický systém prezidentské volby USA spočívající ve faktu voličů a následně volitelů NEROZHODUJE!, je vnitřním nedemokratickým problémem USA, který už dávno měly dokonce povinnost, vyřešit; s Ruskem nebudeme jakkoliv jednat dokud nevrátí Krym Ukrajině a zároveň pokud bez oficiální omluvy Ruska za poslance Dumy, kteří iniciovali v Dumě zákon o udělení statusu válečného veterány účastníkům okupace Československa 1968 ale odůvodnili to lží, která je objektivně nepřijatelná, protože tato okupace byla proti vůli lidu i Vlády Československa a plně v rozporu s tehdy i nyní platným mezinárodním právem; s NATO, které uznáváme, my vesmírné civilizace, nebudeme jakkoliv jednat dokud nevyloučí z NATO Turecko.

   Nejednat, znamená, v případě našich útoků, že nebudeme na vaše nabídky reagovat, budeme neustále útočit. Rozmyslete si to dobře, protože by vám nemusel zbýt čas na splnění těchto námi stanovených podmínek a došlo by k vaší naprosté porážce námi a zřejmě i k vašemu úplnému zániku. Asi pozorujete, že my vesmírné civilizace, ačkoliv na Zemi provádíme válečné akce již spoustu let, uvažujeme pozitivně. Pokud se vy rozhodnete jednat negativně a především pokud se tato vaše činnost jakkoliv zásadně dotkne především Česka a Slovenska ale potažmo i celé V4, provedeme vaši _státní!_ likvidaci naším válečným aktem. Zdravím.

   Smazat
 8. Amerika je bankrot
  Téměř 51 milionů domácností nevydělává dost na to, aby si dovolilo měsíční rozpočet, který zahrnuje bydlení, jídlo, péči o děti, zdravotní péči, dopravu a mobilní telefon. To je 43% domácností ve Spojených státech.
  https://beforeitsnews.com/v3/economy/2019/2977124.html
  Toto číslo zahrnuje 16,1 milionu domácností žijících v chudobě, stejně jako 34,7 milionu rodin, které United Way označila za ALICE, Asset Limited, Income Constrained, Employed. Tato skupina dělá méně než to, co je potřeba „k přežití v moderní ekonomice“.
  https://beforeitsnews.com/v3/prophecy/2019/2506428.html - americké války jsou vždy o oleji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vypadá to že máte nějaké pomýlené informace, počkejte až se probudí Hoňolulin ten vás zavede na správnou ideovou linii co se týče Ušáků a vysvětlí, že v Americe tam je blaze, švábi lezou po podlaze, v Americe tam je hej tam se čůrá petrolej. No dneska už ne petrolej ale břidlicová ropa a zkapalněný plyn, ten ale vždycky nejdřív koupěj od Ruska a abraka dabra, čáry máry fuk a najednou je z něj americký zkapalněnný plyn, ale 3x dražší než ten ruský. Hej hou

   Smazat
 9. Písať o Amerike to už je zbytočné, ako sa hovorí : nosiť drevo do lesa.
  Náš komik to preinačil : načo nosiť drevo do mora, keď ho v lese je dosť.
  Začal som s humorom, ale naozaj o Amerike už niet čo povedať. Iba opakovať čo bolo napísané. Ale zase opakovanie je matka múdrosti, že ?
  Impéria zvaná Amerika už trvá dlho. Už ide kdekomu na nervy. Má nevybrané spôsoby a to sa v civilizovanej kultúrnej spoločnosti nepripúšťa.
  Každá ríša má svoj vrchol aj pád. Ako starý Rím.
  Vzniká veľmi ťažká otázka ? Bude ten pád iba s rachotom, alebo nás zmetie so sebou.

  OdpovědětSmazat
 10. aby vám dobre padlo - pripravuje sa zvýšenie ceny plynu, cca 25 - 30 % - aby sa mohol kupovať akýkoľvek plyn -

  OdpovědětSmazat
 11. Město bude pád rachotivý asi zatím nikdo neví... Každopádně by si měla i Evropa vytáhnout hlavu z perdele a začít se emancipovat.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opr.: Jestli bude pád...
   (Jednou si nedám náhled a...;-(...)
   Helanov

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.