Reklama

středa 5. června 2019

Korporace Rand: Jak zničit Rusko

Manlio Dinucci
5.6.2019 GlobalResearch, překlad Zvědavec
Přinutit protivníka, aby se lehkovážně roztahoval, má za cíl vychýlit ho z rovnováhy a poté jej zničit. To není popis žádného chvatu z džuda, ale plán proti Rusku, který vypracovala korporace Rand, nejvlivnější expertní skupina v USA. Prestižní výzkumná instituce Rand, která zaměstnává tisíce odborníků, se prezentuje jako světově nejspolehlivější zdroj pro analýzy zpravodajských služeb a politické analýzy, určené lídrům Spojených států a jejich spojencům.


Korporace Rand se pyšní tím, že přispěla k vypracování dlouhodobé strategie, která umožnila Spojeným státům vyhrát studenou válku tím způsobem, že donutily Sovětský svaz ke spotřebování svých vlastních ekonomických zdrojů v rámci strategické konfrontace. Právě tento model byl inspirací pro nový plán, nazvaný Overextending and Unbalancing Russia(Nadměrné rozšíření a destabilizace Ruska), který publikovala instituce Rand.

Podle jejich analytiků Rusko zůstává silným protivníkem pro Spojené státy v určitých zásadních sektorech. Aby se USA a jejich spojenci vypořádali s tímto soupeřem, budou muset provádět společnou dlouhodobou strategii, která využije zranitelnosti Ruska. Takže Rand analyzuje různé prostředky, s jejichž pomocí bude možné destabilizovat Rusko, přičemž pro každý z nich udává pravděpodobnost úspěchu, výhody, náklady a rizika pro USA.

Analytici instituce Rand odhadují, že největší zranitelností Ruska je jeho ekonomika, a to kvůli velké závislosti na vývozu ropy a zemního plynu. Příjmy z těchto vývozů je možné snížit tím, že se zesílí sankce a zvýší se vývoz energie ze Spojených států. Cílem je přimět Evropu, aby snížila dovoz ruského zemního plynu a nahradila jej zkapalněným zemním plynem, který by byl přepravován po moři z jiných zemí.

Dalším způsobem, jak nakonec destabilizovat ruskou ekonomiku, spočívá v podporování emigrace kvalifikovaných pracovníků, zejména mladých Rusů, kteří dosáhli vysoké úrovně vzdělání.

V ideologickém a informačním sektoru by bylo nutné podpořit vnitřní spory a zároveň podkopat image Ruska zvenku tím, že jej vyloučí z mezinárodních fór a budou bojkotovat mezinárodní sportovní akce, které organizuje.

V geopolitickém sektoru by pomohlo vyzbrojení Ukrajiny, neboť by to Spojeným státům umožnilo využít stěžejního bodu vnější zranitelnosti Ruska. Muselo by to však být pečlivě vypočítáno, aby bylo Rusko pod nátlakem, aniž by došlo k velkému konfliktu, který by jinak Rusko vyhrálo.

Ve vojenském sektoru by USA mohly požívat velkých výhod s nízkými náklady a riziky tím způsobem, že by zvýšily počet pozemních vojsk ze zemí NATO, které se podílejí na protiruské činnosti.

USA mohou dosáhnout vysoké pravděpodobnosti úspěchu a velkých výhod zejména tím, když budou investovat především do strategických bombardérů a raket dlouhého doletu, které budou namířeny na Rusko, přičemž riziko bude mírné.

Odstoupení od smlouvy INF a nasazení nových jaderných raket středního doletu v Evropě, namířených na Rusko, by vedlo k vysoké pravděpodobnosti úspěchu, ale zároveň by představovalo velké riziko.

Vyvážením všech variant za účelem dosažení požadovaného efektu - jak došli k závěru analytici instituce Rand – by Rusko nakonec tvrdě zaplatilo v rámci konfrontace, ale USA by také musely investovat obrovské prostředky, které by už nemohly použít na jiné cíle. To je rovněž prioritní varování před nadcházejícím navýšením vojenských výdajů USA/NATO, k němuž dojde na úkor sociálních rozpočtů.

To je budoucnost, kterou pro nás naplánovala korporace Rand, nejvlivnější expertní skupina, spadající pod deep state - tj. jinými slovy tajné centrum skutečné moci, které se chopili ekonomičtí, finanční a vojenští oligarchové - což určuje strategický výběr nejen ohledně USA, ale celého západního světa.

„Možnosti“ stanovené plánem nejsou ve skutečnosti ničím jiným, než variantami stejné válečné strategie, jejíž cenu v podobě obětí a rizik platíme všichni.


Rand Corporation: How to Destroy Russia vyšel 25. května 2019 na Global Research. Překlad v ceně 241 Kč Zvědavec.

40 komentářů :

 1. Tak to je pro svět velice nebezpečná organizace,která má za cíl zničit Ruskou Federaci.Rusové by měli vytvořit podobnou organizaci na obranu své země.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šestnáct milionů dospělých Američanů neumí číst ani psát. Negramotných je tak přes osm procent americké populace, což je víc než v kterékoliv jiné rozvinuté zemi na světě.

   USA vzor všech havloidních fašounů!

   https://www.narodninoviny.cz/fakta-miliony-americanu-neumeji-cist-a-psat-negramotnost-nici-cele-generace/

   Jenom připomenu, že gramotnost za socialismu byla 100%.

   Smazat
  2. Putin musí stabilizovat Rusko, což se mu daří, bude muset vyměnit desetitisíce úředníků dosazených za Gorbačova a Jelcina, to se nedá udělat ze dne na den. Ale jek vidno pracuje se na tom, posun je znatelný. K vyřešení proamerických generálů a dalších proamerických panáků jako Medvěděv nebo Kudrin a dalších se už schyluje. Očista od zrádců bude dřív než by měl vypuknout majdan v Rusku.

   Smazat
 2. Z tohohle hlediska je pak pochopitelné, proč se najednou vzbouřili na vsi proti Babišovi. Všechny informace byly přece známy už před X lety, proč až teď se jede taková kampaň. Pokud totiž Babiš zvedá úroveň obyvatelstva, náklady na sociální dávky stoupají, životní úroveň stoupá, platy rostou enormně, tak logicky až bude třeba víc investovat do zbrojení, tak se musí začít ubírat. A to se nebude líbit. Čím větší udělá Babiš platovou úroveň, tím víc se bude muset později ubírat. A proto ho chtějí odstranit co nejdříve, aby to ovce tolik nebolelo, až se bude zvedat výdaj obrany na ty 2% kýžená procenta. A to už za nějakou tu dovezenou demošku stojí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš sedí na penězovodech, které vyvádějí prachy z ČR. Ohrožuje zahraniční firmy a banky možným zavedením korporátních daní. Dokonce zvýšením českých důchodů ohrožuje životní úroveň těch "vyspělých, západních" důchodců. Jaderná elektrárna? jedině ta předražená od bankrotující americké Westinghouse! Veškerá armádní výzbroj? Jedině nefukční a předražená z USA! Bude také třeba sanovat výpadek dotací z EU a u lidí tyto prachy vyluxovat. Všechny tyto penězovody a tunely z ČR dnes ovládá Babiš, proto na něj nasadíli hloupého a omezeného Mináře s Miliónem chvilek, aby za cizí miliónky manipuloval manifestanty, kteří si bohužel nevidí na špičku vlastního nosu. Kdo chce kam, pomozme mu tam :-)

   Smazat
  2. 7:48 a 8:53
   Buď záměrně, či z neznalosti nechcete uvádět poměr zvýšení MO cen oproti loňskému roku ke zvýšení platů oproti loˇ/nskému roku, tedy reálnou kupní sílu.
   Zvýšení platů a důchodů totiž využili prodejci k enormnímu nekontrolovatelnémuzvýšení cen někdy až o 100%. (např. ze zeleniny květák, brambory, cibule)a podražily i energie a voda.
   Něktré výrobky Z Babišových firem ale i zlevnily - možná díky aplikaci Bez Andreje - což může být
   signálem pro ostatní,pak by mělo zvyšování platů a důchodů smysl spolu s prodejem českých potravin a ne vepřovým z Polska a Portugalska, hovězím ze Španělska a Něměcka, bramborami z Velké Británie aj.

   Smazat
  3. Když už byl zmíněn Babiš ...
   Ti, co dnes organizují akce proti Babišovi, jsou Ti, kdo jej stvořili. Bez vazby na politické reprezentace, úplatkařství v mocném rozsahu, tolerovanou agresivní obchodní politiku by dnes nebyl Babiš tam kde je.
   Ti co dnes protestují a požadují jeho odchod slouží pouze zájmům těch, kterým se rozpadá byznys s rozdělováním každoročního rozpočtu, dotací atd. Jsou to ty politické strany, které svým neodpovědným jednáním způsobily stávající stav.
   Bohužel, nám ostatním s těchto šarád moc výhod nevyplyne. U moci zůstanou naprosto nekompetentní, nezodpovědní a morálně pokleslí jedinci, "elity parlamentních stran".
   Chtělo by to velké koště, kterým by se vymetl ten chlívek plný pokrytců a korupčníků, prodejných herců, umělců a neziskovek.
   Potom udělat revizi minulých let, zamyslet se nad směřováním ČR a nechat referendem rozhodnout lid o své budoucnosti. Toliko sen ..... realita je mnohem nepříjemnější.
   Nechutná buzerace a korupce na obecních úřadech, přepady řidičů na rozbitých silnicích policisty v civilních vozech, pokuty za vše možné i nemožné, povinnosti .. a další povinnosti, inflace v měřítku převyšujícím oficiální čísla ... atd.
   Co se při demonstraci zaměřit na konkrétní problém. Zablokovat poslance v parlamentu a nepustit je dokud nerozhodnou, třeba právě o podpoře biopaliv, o podpoře FVE a o spoustě dalších, velmi důležitých otázkách, které se nás dotýkají každý den, které výrazně ovlivní naši budoucnost a o kterých se pouze diskutuje, zejména v období před volbami.
   ABC

   Smazat
  4. Odpověď pro 9:34
   pohybu příjmů využily kartery prodejců. Obdobné se to stává při změně cen pohonných hmot na burze. Rostou-li prodejci reagují okamžitě, když klesají tak dlouhou dobu tzv vyprodávají staré dražší zásoby. Spočítat zdůvodněnou inflaci je asi problém. Zvýšení platů a důchodů,na jedné straně udělá prostor pro zvýšení cen a zisku, ale současně na druhé straně státu se částka vrací daněním firem a spotřební daní od obyvatel. Má-li stát daně dobře rozložené a poctivě vybírané, pak zde není problém.

   Smazat
  5. 9:56 Máte pravdu, ale kvalitní lidé, kteří by republiku dokázali dát do pořádku, tady prostě nejsou. Jsou tu jen lidé, kteří si uvědomují, k čemu to spěje. A to bohužel nestačí.

   Smazat
  6. Anonymní5. června 2019 11:14
   „.. Má-li stát daně dobře rozložené a poctivě vybírané, pak zde není problém.“
   Kde není problém? Tou rostoucí inflací vzniká velký problém. Klesání životní úrovně důchodců. I přes ta rozhodnutí o zvyšování důchodů, s odloženou působností. Navíc, zvyšování důchodů, by mělo být degresivní, tj. nejvíce přidávat těm s nejnižšími důchody, neboť jsou sociálně nejzranitelnější.
   Nevím o důležitější funkci důchodů, než zajistit sociální stabilitu lidí v poproduktivním věku - prostředky na bydlení, jídlo, oblečení, lékaře a léky. Již vynechávám kulturu, cestování, pohybové aktivity a další obohacení života. P.K.

   Smazat
  7. 11:14
   Inflace je daň státu. Inflace je zisk toho, kdo tiskne peníze. Zkusil jste se zamyslet, kolik si vyděláte za hodinu, tj. za jakou hodnotu prodáváte svůj čas? Nabízí se krásný příklad: v lednu 4 másla za 100kč, v létě 2 másla za 100kč. 100kč zůstává, ale komodity je polovina .....
   Pokud stát poctivě vybírá daně, pokud je řízen efektivně a k efektivitě v zájmu vlastních občanů a ne v zájmu vnějších objektů, pak .....
   Otázkou je, jak je daň vysoká .... u nás myslím dosahuje i 60%. Zdravotní, sociální, daň s příjmů, DPH. K dani lze započítat i paušál za energie, silniční daň .... a vyjde míra zdanění skoro neúnosná ....
   ABC

   Smazat
 3. Z mého pohledu

  vnímám plány amerických parazitů také v jiné rovině.
  A tou je cílená destrukce a vyvolání občanské války v Rusku
  s podporou vnitřních nepřátel,stručněji - páté kolony.

  Západ a prioritně Němci, se snaží okolnímu světu namluvit,
  že v Rusku vládne autoritativní režim Putina, opozice je tvrdě pronásledována a žalářována.
  V realitě má ovšem rozhodující pravomoc ruský parlament, Duma, o tom se ale nemluví.

  Medializovaná opozice je podporována a financována
  výhradně ze zahraničí, v tom hrají prim německé nadace,
  jako např.
  Friedrich Ebert Stiftung, (v Moskvě již od r.89,v St.Petersburgu od r. 2015, v Nowosibirsku od r. 2015.)
  Jedním z odchovanců této nadace je opozičník V.A.Ryžkov,
  který organizoval v devadesátých letech davy na Bolotném náměstí s cílem vyvolání občanské války.
  Nawalny a spol. je další vlastizrádná chátra,financovaná
  ze zahraničí.
  Další německé nadace, působící rozvratně v Rusku :

  Konrad Adenauer Stiftung od r. 1990
  Heinrich Boll Stiftung
  Rosa Luxenburg Stiftung
  Friedrich Naumann Stiftung
  Hanns Seidel Stiftung

  Obranný komplex Ruska je na případný konflikt, vyvolaný
  USA a jeho evropskými lokaji dobře připraven.
  S domácími lokaji a vlastizrádci, kteří posluhují svým
  páníčkům za mořem a v Německu, je to již obtížnější.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak mám ten dojem, že se jeden stát roztahoval až se destabilizoval a posléze zdebilizoval tak, že má pro strach uděláno a osm set základen po celém světě. Analogii se starým Římem jsem raději vynechal.

  OdpovědětSmazat
 5. Rand je instituce, která při životě udržuje celosvětového vyžírku (s názvem USA) na úkor zbytku světa. Hlavními cíli jsou pochopitelně země, kde je co ukrást na udržení neadekvátní životní úrovně v Americe, která spotřebovává 5x více na hlavu oproti průměrnému Evropanovi a dokonce 20x více oproti průměrnému Aziatovi. Rand se spolupodílí na vytváření celosvětové nerovnováhy ve spotřebě, která si v zájmu amerických "Bumbrlíčků" vyžaduje neustálé vyvolávání válečných konfliktů po celém světě. Nic netrvá věčně, vyžírka jede na konečnou, Finito la Comedia :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Západní hodnoty, pro něž by část veřejnosti i život nasadila k dosažení vítězství... :(

  OdpovědětSmazat
 7. Lidé proberte se. Pohádka o slunném západě je u konce. Pečení holubi došli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta pohádka nikdy nebyla a jak jsme na západ nesměli, vytvořili jsme si jí sami. JInak západ je nejprimitivnější společenství lidi na zeměkouli. Zta pohádka nikdy nebyla západ žije na úkor ostatních kontinentů a protože Afriku a Asii už vyčerpal, obrátil se na východ Evropy a vykrádá nás a ostatní země.

   Smazat
 8. Ten převrat by se jim nikdy nepovedl kdyby nebyl prodejný gorbačov. A na současné Rusko nemají zůstanou jim jen vlhké sny.

  OdpovědětSmazat
 9. Nejen pečení holubi,ale už i vrabci v USA docházejí.
  skrytapravda.cz/zahranicni/1873-dveste-let-americkeho...
  Přibývá důkazů, že Spojené státy a Británie jsou hlavními viníky vypuknutí první světové války. 1917 - Američtí magnáti rádi financovali socialistickou revoluci v Rusku a doufali, že to vyvolá občanskou válku, chaos a celkovou likvidaci této země.Od té doby se nic nezměnilo- kromě metod diverze a válčení. EU-NATO je plně nápomocné !!!
  https://www.reformy.cz/tim-co-evropa-potrebuje-urcite-neni-evropska-rise/

  OdpovědětSmazat
 10. „Všechny členské země Visegrádské čtyřky čelí soustředěnému útoku s cílem zvrátit výsledky svobodných a demokratických voleb a zbavit je fakticky suverenity. Všude se opakuje stejný scénář. Demonstrace mají nepokrytou podporu mainstreamových médií a politických neziskovek placených ze zahraničí. Česká republika už má za sebou historické poučení z roku 1948. Ulici se neustupuje. Jinak nastává totalita,“ uvedl pro Sputnik hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11,55 vem si prášek a vrať sestře tan počítač

   Smazat
  2. 13:00
   Taky argument. Prostě každý podle svých možností.

   Smazat
  3. Anonymní5. června 2019 11:55
   Vy máte asi dost dlouhé vedení. Když se Vám někde nelíbila, prý podpora žlutých vest, tak tam máte reagovat. A ne plácat nesmysly u příspěvku, který s nimi nemá nic společného. P.K.

   Smazat
  4. 11:55 My nejsme hloupý Slováci a nedáme se jde o Česko.

   Smazat
 11. Ruský vědec Klysov, který žije v USA a zabývá se genealogii, tvrdí, že se na Rusko útočí už 5 tisíc let a že Rusko i přes rozkladnou činnost páté kolony dosud přežívá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní5. června 2019 12:54
   To tedy udělal Rusku medvědí službu. To je právě ten přístup, pro který si za socialismu, satelitní země nevážily Ruska. Nedostatek soudnosti. Oni vždy byli ve všem první, něco jako Cimrman.
   Rusové ani pořádně nevědí, co se na jejich území odehrávalo v 18. století a budou básnit o „Rusku“, před pěti tisíci lety.
   Ale protože ten vědec žije v USA, tak může být cílem, právě diskreditovat ruské vědce. P.K.

   Smazat
 12. Škoda, že USA jsou tak daleko a tak draze dostupné pro většinu české populace, aby se mohli naši lidé na vlastní oči přesvědčit, kam to USA dopracovaly v případě většinového amerického obyvatelstva. Zatím se tu musíme omezit na mediální "informace" horních deseti tisíc (povětšinou z Floridy a z nákupů v NY). Další "informace" o USA nám fedrují do hlavy filmy z Holywoodu, ale ty znázorňují americkou realitu asi tak věrně jako Kubrickovy holywoodské filmy o přistání na Měsíci před 50 lety. P.S.: i když v tomto případě už svítá na lepší časy, NASA bude mít raketové motory pro cestu na Měsíc již za 5 let (v r. 2024)

  OdpovědětSmazat
 13. Ta korporace Rand, nejspíš není daleko od pravdy. My bychom si měli klást otázku, co je naším zájmem. Je naším zájmem likvidace Ruska a pokračování světových zlořádů, pod taktovkou USA? Domnívám se, že nikoliv. Neměli bychom za USA, do tohoto střetu vkládat naše vlastní zdroje, nemáme jich zase tolik.
  USA tyto tendence chápe, proto zde má stovky neziskovek, které v případě neochoty našeho národa, krvácet za USA, mají za úkol, zde svrhnout vládu. To, že vláda tu činnost neziskovek toleruje, je z hlediska demokracie sebevražedné. Bohužel, jinak se to může jevit z hlediska jednotlivých politiků, ve vládních funkcích. P.K.

  OdpovědětSmazat
 14. noviczech
  ...Rusko s PANEM Putinem není hloupé! Amerika si to sice myslí, ale ...nejlepší protiobrana je ..použij jejich zbraně proti nim! Dnes je v kurzu Elektrické auto! Udělal bych velkou reklamu ve světě, západní Evropa se chce zbavit spalovacího motoru, (podle mne je to ne blbost, ale úplná hovadina), dopřejme jim to a křičme s mimi do světa! Nemusí se Rusko samo tím řídit, americká politika je "křičet jak jsem demokratický", (to byla i politika západní Evropy), takže nápad a křičet a přesvědčovat Svět, jak dobře to myslím!
  A odborníky ať si Rusko dobře zaplatí doma, západ a Amerika ti potřebují odborníky, protože jejích dětí jsou ...no, kdo to nezažil tak neví, kdo to zažil tak čeká AŽ SE TO TAM ZHROUTÍ, ale opravdu. :-)))
  Rusko, přeji ti Boží požehnání proti tomuto spojenci ZLA!!! (i Číně)

  OdpovědětSmazat
 15. Rusko můžou zničit jedině zevnitř. Zrada je fatální fenomén, který se mockrát osvědčil k porážce a zotročení slovanů. Jsme k ní bohužel až příliš náchylní. Nemáme zřejmě zažité autoregulační procesy k omezování počtů škodné, což má možná kořeny v naší poměrně vysoké toleranci a umírněnosti.

  OdpovědětSmazat
 16. Jak vidno, oblbovárna nemusí být naročná, ještě pár let a děti se budou učit o slonech, stojících na želvě, nesoucích placatou zem.

  OdpovědětSmazat
 17. Zajímalo by mě, co by se dělo, kdyby v Rusku a Číně vznikla také nějaká korporace, která by veřejně vyhlašovala plány na zničení USA. Fašisti z Fašingtonu několik let fantazírují o vměšování Ruska do jejich zfalšovaných voleb. Byli by ochotni kvůli tomu i válčit. Co si kdo dovoluje vměšovat se do jejich zájmů, že? Ale oni mohou veřejně zasahovat do záležitostí Ruska? Kdo jim k tomu dal právo? Rusko by jim mělo oplatit stejnou mincí a zařídit na Kubě obrzákladnu.

  OdpovědětSmazat
 18. Korporace Rand, to jsou jenom nejapné tlachy, další jejich propaganda. Ušáci už jedou,jen setrvačností na hloupost těch,kdo jim ještě věří. Dluhy astronomické, infrastruktura v rozvalu, obrovská parazitická spotřeba žijící na úkor celého světa. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 19. Tvrzení, že Západ uzbrojil SSSR, je naprosto hloupé, mimoidní a ahistorické tvrzení. Proboha, vždyť ten tzv. Západ není schopen uzbrojit ani Kubu, ani KLDR!

  OdpovědětSmazat
 20. Tento program chování, překonávající vše, co jsme v minulosti zažili včetně hitlerovského nacismu, je programem nejdříve dehumanizace Západu s následným pokusem o masovou vraždu, následovanou totální sebevraždou. Tedy není se čím chlubit - být vrahem, k čemuž Západ spěje, není nic tak povznášejícího - pro Svět ostatních světových stran. A ty si s tím poradí - ostatně stačí, jak vidíme pustit na Západ černou Afriku a kohorty muslimů a už je z toho EU na nohách i na WC. Jo, kdo jinému jámu kopá.... Tedy humanismus a mír se na Svět vrátí, až budou vojenské jednotky OSN stát na hranicích USA a až bude vyhlášeno OSN proti USA totální embargo a sankce. Pak snad by mohli ti nadlidé - megalomani z USA začít hledat lidský rozum i tvář. Jo, Adolfe, mysleli jsme, že jsi byl posledním odpudivým zločinem na lidstvu a nyní vidíme, že se tě snaží překonat tvoji žáci v USA!!!

  OdpovědětSmazat
 21. V souvislosti s využíváním sankcí padl argument ochrany duševního vlastnictví ze strany USA. Domnívám se, že největší zlodějna na světě je kradení mozků. A v tom sou ušáci opravdu přeborníci. Je to také součást jejich strategie. Jak se kouknu na nějaký dokument, tak se to tam hemží lidmi celého světe, kteří se nechali koupit přestože doma jim musel někdo zaplatit studia a makají pro ušáky.Takže kdo je zloděj? Proto všiváky nemám rád.

  OdpovědětSmazat
 22. Rand radí, jak někoho zničit, ale Trump by spíše potřeboval rady, jak zachránit Ameriku před bankrotem a jak někde splašit (půjčit si, či ukrást) bilión dolarů, aby letos nemusel vyhlásit bankrot federální vlády.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejpevnější spojenec EU se rádo za USA dluhy jistě obětuje!Řešení je nám denně představováno.

   Smazat
 23. Já si myslím, že jsou si všichni navzájem dluhy tak provázaní, že se v tom nikdo nevyzná a proto je to neřešitelné. V té mlze se vyplatí dělat další dluhy a co bude pak až to jednou rúplně, to už nikdo neřeší.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.