Reklama

středa 26. června 2019

Krysař Minář

Erik Best 25. 6. 2019    EB
Krysaři poblouzňující děti po celá desetiletí jsou dospělí, kteří před každou novou generací zastiňují realitu fungování světa. Dospělí ovládají školy, média a pracovní místa, a neustále předkládají krátkodobé pohledy, které neberou v potaz základní zákony přírody. To se projevuje erozí všech pilířů společnosti, nejnaléhavěji v podobě dluhů, které nemohou být nikdy splaceny, a válek, které nemohou být nikdy vyhrány. Donald Trump, jako prvotřídní příklad tohoto, kritizoval ve svém nedávném předvolebním projevu nekonečné války a pak téměř začal další s Íránem. V internetové éře se Krysaři stále více vyjevují jako mladí lidé, kteří pobluzují dospělé, i když sami nerozumí fungování světa natolik, aby mohli pochopit, že jejich zjednodušená řešení klimatické změny, nerovnosti a vládnutí jsou tím posledním krokem přes útes. Krysař Mikuláš Minář toto symbolizuje, když říká, že jedinou možností, jak udržet masy pospolu, je vyvarování se konkrétních názorů.

9 komentářů :

 1. ten je platený Vatikánom,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čekal bych, že Američan Best se bude věnovat spíše obrovskému mezinárodnímu ohlasu té masové demonstrace v Česku proti předsedovi její vlády.

   Smazat
 2. On ten "Krysar" a bojovnik proti komunistum neni uplne nepopsany list. V dole uvedenem odkazu sedi p. Minar v jedne rade s byvalymi komunisty (stejnymi jako kritizovany Babis). Pan Pithart (jako pionyr) i zejmena p. L. Dobrovsky (jako aktivni komunista)jiste vrele uvitali obeseni toho "psa Piky a cubky Horakove". Ze Jan Dobrovsky , tedy syn onoho obrkomunisty Dobrovskeho je dnes miliardarem s odhadovanym majetkem 4,5 miliardy korun je takova mila nahoda, stejne jako to ze si s p.Minarem tyka. Ani pro Minare, neni komunista jako komunista. Patrne je to podle nejake nove, teologicke, Leninsko-Sorosovske dialektiky. Zacina to byt pro mne slozite. Ale tem Dobrovskeho miliardam, co ma Minar prokazatelne za zadkem, tem rozumim.


  https://video.aktualne.cz/dvtv/zive-petr-pithart-a-mikulas-minar-debatuji-o-odkazu-sametove/r~fcc1b424975e11e9b5e8ac1f6b220ee8/

  OdpovědětSmazat
 3. Jen blbá nastrčená figurka vítač netáhlo to je ta loutka.

  OdpovědětSmazat
 4. Pokud pořád nevěříte, že za demonstracemi proti Babišovi stojí jako jeden z hlavních architektů právě Sudetoněmecký landsmančaft, tak vás asi překvapí, že právě výše zmíněný Petr Pithart se účastnil v Jihlavě a také v Brně tzv. českoněmeckých setkání, které spolupořádá jak lidovecká divize Sudetoněmeckého landsmančaftu, tzn. sdružení Ackermann-Gemeinde, tak i nadace Bernarda Bolzana (Vyšehradská 320/49, Praha 2). V dubnu 2001 v Jihlavě vystoupil tehdejší předseda senátu Petr Pithart, který se rovněž účastnil sjezdů Sudetoněmeckého landsmančaftu.
  Bodejť by ne, když Petr Pithart byl sám předsedou této nadace Bernarda Bolzana, konkrétně od 4. února 2000. To je překvapení, že? Největší prý demokrat, ale se Sudeťáky se nejen paktoval už před 20 lety, ale dokonce vedl jednu z lobbistických sudetoněmeckých neziskovek působících v Česku. Takže, hnědé košile, kalhoty, opasky, nože, Blut und Ehre výkřiky na pódiu a zaplněná náměstí v Chebu, v Praze, na Letné, to je úplně jedno, výsledek je stejný.

  OdpovědětSmazat
 5. Asi bude užitečné připomenout, že pan Petr Pithart, zprvu komunista a produkt českého vysokého školství, který se po své celoživotní anabázi nemalým obloukem dokodrcal do náruče pověrečné party, KDU ČSL, vděčí za část pohodlí ve svém životě a nejspíš i pozdější kariéru období své emigrace v tehdy západním Německu, když se také vyznamenal, jako jeden ze tří autorů krytých pseudonymem "Podiven", tedy díla (!) "Češi v dějinách nové doby". "Novodobí" jsou v tomto historizujícím "díle" Češi především tak, že poklonkují na západ a sami sobě škodili především tím, že tak nečinili dost nebo svedeni, dokonce onomu přívalu německého dobra odporovali. Dokonce, vyžebrali si svůj novodobý stát! Vytvořeno za exilu v Německu, tak kvalitně zřejmě pro vrchovatý dostatek a přístupnost originál historických podkladů i přátelskou materíální podporu. Ne každému právníkovi a komunistovi šedesátých let, z nomenklaturní komunistické rodiny, je dáno stát se takto literátem historikem a dopracovat se věrohodně poznání, které reprezentuje. Až na Letenské pláni. Pro statisíce! Řekl bych, podivně Podivenné. JiH

  OdpovědětSmazat
 6. "Světové ohlasy", známe to, tím se myslí svět států, které si myslí, že nepřežijí, pokud nebudou válčit, bombardovat a zabíjet civilisty, cítí, že bez této služby končí diktatura kapitálu, pražská kavárna i pražští plotňáci.

  OdpovědětSmazat
 7. Až dav zjistí, že z podia ohlašovanou změnu řídí za oponou uschování recyklovaním politici, tak chuť na změnu přejde.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.