Reklama

úterý 25. června 2019

Kvůli Severní flotile Ruska mohou v USA "padat hlavy"

Georgij Sosed
25. 6. 2019  вперёдроссия
Zatímco lodě NATO a USA demonstrativně provádějí cvičení u pobřeží Ruska, tu v Baltském moři, tu v Černém, skupina lodí Severní flotily Ruska vedená fregatou Admirál flotily Sovětského svazu Gorškov se ocitla u pobřeží USA, v přístavu Havany. Lodě tam zůstanou několik dní - do 26. června.


Lodě uskutečňují dálkovou plavbu, která začala v Severomorsku 26. února. Ruské lodě vpluly do Džibuti a Kolomba, čínského přístavu Čching-tao, Vladivostoku a ekvádorského přístavu Puerto Bolivar. 14. června 2019 fregata vstoupila přes Panamský průplav do Karibského moře. Konečné stanoviště Admirála Gorškova není známo.

Vplutí válečných lodí na Kubu velmi Washington dráždí, ale ještě více děsí možnost připlutí fregaty k Venezuele.

Admirál Gorškov, který byl předán do výzbroje teprve v červenci 2018, je jednou z nejvyspělejších lodí ruského námořnictva a zastavení ve Venezuele jistě způsobí "padání hlav" ve Spojených státech, soudí list The War Zone.

Američané dobře vědí, že fregata je vyzbrojena raketami Kalibr. Má také systém vzdušné obrany Polyment-Redut, který se skládá z radaru s fázovanou anténní soustavou a raketového systému, založeném na pozemní verzi S-350.

U pobřeží USA Rusko neohroženě demonstruje nejnovější a nejlepší loď ruské flotily.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

27 komentářů :

 1. A teď ještě chybí dovést na Kubu křídlaté rakety Kalibr M a odpalovací zařízení pro ně. Poté budou v USA spokojeni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi prijemne spravy. Akosi nikde sa nemozem docitat v mainstreamovych srackometoch o najnovsej iniciative Ciny. A reakcie na nu. Tu su linky, ktore posobia ako vybuch atomky...

   https://www.hlavnespravy.sk/cina-po-eskalacii-obchodnej-vojny-s-usa-nakupuje-zlato-zbavuje-sa-dolara/1798446

   https://www.kurzy.cz/komodity/zlato-graf-vyvoje-ceny/

   Smazat
  2. Hadanice o spadlem letadle nad Ukrajinou jsou zase tragikomediea bohuzel s nevinnymi obetmi.
   Co se prihodi nad statem Ukrajina je v plne odpovednosti vlady Ukrajiny. Neni logicke to hazet na Rusko.....Nikdo se neprizna ,ze letadlo bylo Ukrajinci/Kolomojskij ,miliardar/, poslano do nebezpecne zony,kde vlada vedla utoky i protiletecke . A USA kdyz nacpava vladu Ukrajiny miliardama samozrejme obhajuje take svuj koncern Boeing.
   Dale velky problem je prave padavost letadel Boeing , korporace se zabyva predevsim , vyrobou vojenskych letadel a ty dpravni jsou jen modifikaci tech valecnych a je tedy logicke zacit s patranim take a prave v te tovarne,co je vyrabi..
   Jako mnohokrat predtim ,dav /mob/ bazi po krvi a neda jim spat normalni zivot bez nasili.V televizi je neuspokojuje plne . Nasili je fascinuje. To muzeme videt pri nejake nehode. Co se jich tam hyen a supu shromazdi,aby ukajeli ty touhy a vasne a zaplnili vnitrni prazdnotu..Jake davy se hrnuly drive na verejne popravy, kradly kousky opratek, namacely kapesniky v krvi, popravenych atd..Krvelacne pletarky na namesti v Parizi nevynechaly jedinou popravu..Dnes pospichaji na Letnou. A nevadi jim ani trochu, ze potece i jejich krev a jejich deti..
   Jako to planovali nacisti a bolsevici..
   Jeden z nejhorsich skutku ynteligentu je vynalez dialetiky./Hegel,tusim/.
   Kdyz to pouzivate vsecko je vzdy jinak..
   Sportovec skonci v soutezi posedni, ale prohlasi,ze to je zacate jeho cesty k velkemu vitezstvi v soutezi..Sportovci jako jini parasite jsou vydrzovani lidmi,kterym vlada ukradne a plati bohate.Ukradne na vase co chce..
   Napriklad Stat prohraje valku. Ale vlada statu, ktery prohral prohlasi , prohrana valka je jen a pouze zacatek boje za konecne vitezstvi. Tak jako nasledek mate nekonecno valek , nasili a smrti..
   Nikdo nikdy neprohraje , jako germani, nacisti, demokrati ,miliardari,vyvolenci- bolsevici , marxovi vedecky materialisti atd.

   Smazat
  3. Nevím proč tady není řečeno ,v doprovodu ponorek s poseidony !

   Smazat
 2. Lepšie by boli hypersonické Zirkony, hnUSAci by sa nestihli ani posrať..

  OdpovědětSmazat
 3. Ano, tak to má byť !

  OdpovědětSmazat
 4. Proboha, kde je ten lehce vulgární mladý muž, co bývá "první", aby nám to "vysvětlil"? Co teď?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je na školení na letním pionýrském táboře americké ambasády a s instrukcemi CIA, které se učí nazpaměť, vysedává na Veškrnově levičce.

   Smazat
  2. Nesadava na lavicce Vaclava Havla .. ?

   Smazat
 5. Žádný strom neroste do nebe, jen v USA k tomu potřebují nápovědu.

  OdpovědětSmazat
 6. Je to opět podle známého scénáře, Rusové přemýšlí a jednají adekvátně situaci, Učáci se hádaj jestli todle, nebo tamto, podle toho, z čeho to vypadá na větší vejvar, abychom si namastili kapsu a ještě se zachránili. Jenomže bankrotáře už nebere nikdo vážně a taky proč. Jseš hloupej, bankrotuješ a jseš pro srandu králíkům, nashledanou čučkaři. Jó jó a tom to je Ušofilové. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 7. Já myslím, že na světě je spousta států, kterým by válka Iránu a USA moc vyhovovala. Čína se už nemůže dočkat až zatočí s Tchaj-wanem, který dnes hopká podle USA píšťalky, Afghánci by toho okamžitě využili a s nimi Iráčané. Na Izrael je namířeno tisíce raket všech možných kalibrů ze všech možných směrů.Pro to američené narychlo přestěhovali ambasádu do Jeruzaléma, na který nikdo nebude útočit. Kim by si zamnul ruce a beze strachu testoval balistické střely. A ostaní svět by si na čas oddechl od neuvěřitelné arogance a nafoukanosti našeho velkého ochránce, kterému za ochranu platíme tribut. Ve středověku to byly platby stříbrem, kravami a voli. Dnes platíme cenu pozlacených helikoptér za dvojnásobnou cenu. Nad našimi politiky by zaplakal snad i Masarik.

  OdpovědětSmazat
 8. Už se píše o podobné situaci jako byla Karibská krize když USA rozmístí svoje rakety krátkého doletu u hranic Ruska .To znamená ,že by byly ruské rakety na Kubě nebo Venezuele?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Technika za těch cca 60 let pokročila. Rakety Kalibr, s dostřelem cca 2500 km a přesností zásahu 3m,, mohou být mj. umístěny na kterékoliv větší obchodní nebo rybářské lodi. A těch je na světových mořích a oceánech "tisíce"...


   Smazat
 9. Čeští gojové a čeští patriciové jsou připraveni zlikvidovat dluh páníška, (prolomení dekretů) problém je v tom, že sami jsou žebráci bez prostředků. Emerika tak spoléhá na bezmajetné raby germánů, kteří jsou raby emerických chazarneokonů. Jeden by se z toho posral, ale všeho do času. Svět chudých vře a privilegovaní hajzlové se bojí a zuřivě brání (pochopitelně zbytečně). Násilí všechno spláchne lidskou krví neviňátek a lidské zrůdy budou dále vylhávat svět a histérii (holt moc je moc a kdo jí vládne umírá poslední).

  OdpovědětSmazat
 10. noviczech
  ...pane Putine, vynikající krok! Jen z kapek ať je déšť, ale takový, že se oči točí. Určitě máte více lodí, takže ať se točí kolem Amerik, obou!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co dest chce to poradny slejvak bourku s hromy a blesky

   Smazat
 11. Skvělé zprávy tak to je malá loď může smést celý jejich operační svaz.

  OdpovědětSmazat
 12. Článek je o ničem, nechci snižovat tuto "událost"vedoucí loď má 15 kalibrů a 16 Onixů a 130 mm dělo je jak na tanku (to je opravdu nic) a je velká, že to je stejné jako bych vyjel v neckách na Žermanice nedosahuje ani poloviny výtlaku "kapesní" hitlerovy bitevní lodě, o dalších plavidlech nic nevíme. Takže jak bojeschopný či předváděcí svaz to je nevíme, neb skupina lodí není definována.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zelenavý Hrášku, význam moderního loďstva se nepočítá podle výtlaku či palebné síly kanónů, ale podle schopnosti zasadit silný úder (např. raketami). Tyhle ruské "lodičky" to bezesporu mají. Jedna tahle kocábka s "kanónem od tanku" dokáže zničit celou skupinu lodí doprovázejících velkou letadlovou a to včetně!
   V Karibiku jsou kvůli Kubě, Nikaragui a Venezuele, aby Ušáky přešly chutě a aby přestali vyvádět v Baltiku, Černém moři a ve Středomoří. Jde o prosté eliminování ušáckého imperializmu. Póňal?!

   Smazat
  2. Přesně vím o co jde, zatím co amíci cvičí svaly u Ruska, Rusko je schopno poslat plavidlo přes oceán a to vyzbrojené. Co do potápění celých svazů jedinou lodičkou jen tolik, že pokud by všichni tupě čuměli a nic nedělali tak asi jo, je to stejné jak říci že pěšák vyzbrojen samopalem a 120 náboji je schopen zlikvidovat tři čety nepřítele.

   Smazat
  3. Zelenyhrasek Kalibry mají velký dosah než se vzpamatují jdou ke dnu. Letadlové lodi končí to jsou jen fakta:

   Rusko vyvíjí novou řízenou raketu Kalibr-M s dosahem přes 4 500 km:

   https://www.securitymagazin.cz/defence/rusko-vyviji-novou-raketu-kalibrm-s-dosahem-pres-4-500-km-1404062306.html

   Smazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosto,nevím v čem jedeš,ovšem to musí být matroš.

   Smazat
 14. Až jednou k USA připluje velkorusko-sovětská LETADLOVÁ LOĎ, tak USákům upadnou i těla!

  Drazí soudruzi a soukmenovci!

  Neohroženost velkorusko-sovětských námořníků je až NEUVĚŘITELNÁ, že?
  Vždyť soudruzi morjaki se nepozorovaně vplížili USákům až skoro do jejich výsostných vod, aniž by si jich USáci vůbec povšimli!!
  A kdyby si USáci velkorusko-sovětských lodí povšimli, tak by udělali co?
  No potopili by je, zákeřně, jak už to USÁci běžně dělají.
  Nuže, nevšimli si => nepotopili. Jaká úleva, že ano.
  Přesto v USáckém genštábu padají hlavy, krev stříká až do stropu popravčí místnosti … prostě jatka.

  Jenže nyní jde pouze o velkorusko-sovětská konvenční plavidla, byť vybavená NESMÍRNĚ ničivými mírovými jadernými prostředky.
  Ovšem jakmile se k pobřeží USA nepozorovaně připlíží JEDINEČNÁ velkorusko-sovětská letadlová loď, тяжёлый авианесущий крейсер „Адмирал Флота Советского Союза Кузнецов“, tak … tak USÁkům budou padat nejen hlavy, ale i CELÁ TĚLA.

  Ano, ty „slavné“ USA se něco tak ÚŽASNÉHO nezmohly a nezmohou, i kdyby vydržely dalších 200 let.
  O tom žádná.

  Komunismus-putinismus-siťinpchingismus – budoucnost lidstva!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POZOR – ВНИМАНИЕ !!

   Výše uvedený příspěvek jsem vložil již PODRUHÉ, neboť ten původní (z 26. června 19:48) zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


   Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
   Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

   Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
   A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
   Pohov!

   Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


   P. Radosta

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.