Reklama

pondělí 24. června 2019

Ladislav Žák: Hokynáři...

Ladislav Žák
24.6.2019   VašeVěc
Je to už pětatřicet let, co Evropou obcházelo strašidlo zvané „rakety středního doletu“. Tenkrát samozřejmě lidový humor i bez sociálních sítí jenom kvetl a tak se objevila i následující anekdota.
Mámo, tady čtu, že ten plochý péršink stojí milión dolarů.
Táto, to by bylo krásný, kdyby nám to tak spadlo na zahrádku…
Myslel jsem si celá ta dlouhá léta, že to byl a zůstane jen satirický obraz lidské hlouposti a malosti.
Když jsem se seznámil se zpravodajstvím o sestřeleném americkém dronu, zjistil jsem, že došlo k významnému posunu od satirického obrazu k surové realitě. Sdělovací prostředky nezkoumají otázku, kde byl dron sestřelen, což je pro prvotní hodnocení incidentu důležité, ale valí nám do hlavy, že dron stál bezmála půldruhé miliardy korun. Asi chtějí, abychom litovali USA, že utrpěly takovou škodu. Nevím, zda se mám smát nebo plakat. Uvědomují si vůbec novináři, že válka není úplně účetní, bilanční záležitost, že se v ní ztráty nepočítají v korunách, ale především v lidských životech.

Na druhou stranu je pravda, že nám kolébka demokracie zadržovala zlatý poklad ještě dlouho poté, co jsme zaplatili do poslední pence i ten poslední náboj, který naši vojáci vypálili na obranu Velké Británie. Hokynáři tedy mají své pevné místo i ve válce a pilně sčítají své „má dáti-dal“, aby mohli kdykoliv po válce i v jejím průběhu vystavit komukoliv účet. Ostatně, dodatečné požadavky kupříkladu Řecka a Polska na odškodnění Německem za druhou světovou válku jsou téhož rodu.

Válka je bohužel i ohromný byznys. Přesto by mě více zajímalo, kde byl vlastně dron sestřelen. Nemělo by to být tak složité, když mezi mezinárodním a iránským vzdušným prostorem vede jasná hranice. Je smutné, že nám místo toho cpou hokynáři informace z účetnictví. Je evidentní, že se dobře ví, kde to bylo, když nám předhazují podobné „hámotiny“.

Je také pravdou, že jasná hranice vede rovněž kolem fotbalového pokutového území a každý týden jsme svědky toho, jak ji dokážou moc a peníze pozoruhodně ohýbat...

* * *


21 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už ti dochází "americký plyn", cizopasníku.
   A chybí ti v té tvé "argumentaci" výraz MOTYLE.
   Co tam máš dál?

   Pokud něčemu nerozumíš, zeptej se translátoru.
   (čeština vs. idiotština) :o)
   Sm*

   Smazat
  2. 18:12 Proc bych se mel ptat tebe na idiotstinu? Citis se jako idiot?

   Smazat
  3. 17 57:
   Jak někdo řekne pravdu o těch tvých milovaných grázlech z USA, tak je hned rudý kokot. Ty teda musíš být debil na desátou. Nechápu, jak demožumpa může platit jako agitátora takovýho debila.

   Smazat
  4. V klobouku? Na Letné někteří klobouky měli... koho z nich máte na mysli?

   Smazat
  5. ... že by tvůj fotřík?

   Smazat
  6. 17:57 Proboha mlčte! Ve svém vlastním zájmu.

   Smazat
  7. 17:57 proč zrovna kokota rudého? Vždyť už to vychází z módy!

   Smazat
 2. Už se těším, až američané konečně dostanou přes držku. A Iráncům gratulují k sestřělení amerického dronu, který stál pouze 1,5 miliardy dolarů. Bravo Iránci. Máte moje sympatie.

  OdpovědětSmazat
 3. jen estli je to fšechno prauda kefalin že zaplatili 1,5 když čina to vyrabi za neplatne haleře a čim by se měli asitak vexlaci dneska živit když bony ani marky nikdo nechce jako malokdo chce byt vovexlovan ale i takovi se najdou a rouvnou na čete že je okradli šmejdi což bych viděl jako uesreal kde je podvod standart a kdo tam neni podveden či podvodnik nemuže byt ani amerikan

  OdpovědětSmazat
 4. ,,Proč Američani nesestřelili na oplátku nějaký Íránský dron, který létá těsně u hranic Ameriky ?"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě. A Iránci by potom mohli vyhlásit sankce proti USA.

   Smazat
  2. No právě 19:46, ať těm Iráncům ti Američani sestřelí úplně všechny ty drony, co poletují u těch severoamerických hranic. Proč ty Iránce šetřit, že?

   Smazat
 5. SSA si stále hrají na světového četníka,ale většina zemí se přestává podřizovat jejich neoprávněným ,někdy až vyděračským nátlakům-sankcím.Východoasijké země jsou dnes technicky pokročilejší než EU i USA a to se četníkům nelíbí.
  https://cz.sputniknews.com/byznys/201905099831248-zlata-past-jak-rusko-a-cina-skoncuji-s-hegemonii-dolaru/
  https://cz.sputniknews.com/svet/201905039791136-dedolarizace-je-v-plnem-proudu-rusko-je-svetovym-lidrem-v-nakupu-zlata-za-rok-2019/

  OdpovědětSmazat
 6. Před každou válkou, kterou amerikání rozjeli svůj teror proti nějaké zemi nebo části světa, nafoukly západní hlásné trouby nějaký skutečný nebo vymyšlený incident, který měl válčení zdůvodnit. A už to tady máme zas. Nic nového. Váleční zločinci by měli být souzeni...
  Jindřich K.


  OdpovědětSmazat
 7. Skvěle Írán je třeba bránit svojí zem. Trump odvolal útok protože by mu všechny lodičky potopily a odskákal by to Izrael. Teď veřejně mluví že budou hackovat Íránskou obranu hnusy jedni. To není zaostalý Sadám s tanky další stát co pochopil že budoucnost zbraní je v raketách. A ty volové z usa se můžou jít s letadlovkama bodnout.

  OdpovědětSmazat
 8. Tak jsem četl že Trump zatím nerozpoutal žádnou válku. Ale už negativní body má střílel na Sýrii a to mu nikdo neodpáře.

  OdpovědětSmazat
 9. I kdyby byl dron sestřelen nad Teheránem,koho to zajímá?
  Přátelské,mírové drony se nesestřelují.
  Takové drony nikomu neubližují,leda preventivně :-DDD
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 10. 0:49...Nerozpoutal?
  Nejhnusnější je válka v Jemenu,kterou vede Bílý dům prostřednictvím Saúdů.Pomocí řízeného hladomoru tam zemřelo už pomalu 1 000 000 lidí, hlavně dětí.
  Saúdi používají i dětské vojáky.Jsou to naši kámoši a tak je ticho po pěšině. ;-(
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 11. Pro 0:49 „Amerika byla podkopána zrádci uvnitř a zrádci bez a věřím, že hnutí Trump je z velké části o„ Americe první “a obnovuje dobro Ameriky. Musíte být lokalizovat, distribuovat, být soběstačný. Správa shora dolů nefunguje, protože je neznalá, neinformovaná a příliš snadno poškozitelná. Musíte se dostat k systému, ve kterém jsou lidé, kteří rozhodují, ti, kteří jsou nejvíce ovlivněni rozhodnutími - přímou demokracií. Potvrzuje se konečný krok před hromadnými zatýkáními, vojenskými tribunály? USA potřebují bojovat s korupcí.Trump stále nemá situaci pod kontrolou-dosud ještě rozhodují Obamovi válečníci.
  https://beforeitsnews.com/v3/prophecy/2019/2506491.html

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.