Reklama

sobota 29. června 2019

Le Figaro: Alarm ve Francii - radikální islám pronikl do veřejných institucí!

-kou-
29.6.2019 LeFigaroPrvníZprávy
Poslanci Národního shromáždění Francie provedli vyšetřování, které odhalilo nebezpečnou zranitelnost francouzských veřejných institucí vůči radikálnímu islámu, uvedl Le Figaro.

Jak poslanci zjistili, asi 1500 extrémistů registrovaných u policie je nebo bylo ve významných veřejných institucích. Vyšetřovatelé zároveň upozorňují na nedostatek řádné kontroly nad radikalizací nálad mezi policisty, zdravotníky, sportovci a studenty.

Poslanci Národního shromáždění Francie Éric Diard a Éric Poulliat provedli rozsáhlé vyšetřování pronikání radikálního islámu do francouzských vládních institucí.

Základem práce poslanců bylo pozorování růstu radikálních islamistických postojů ve Francii po celá desetiletí. Podle novin, do dnešního dne bylo do kartotéky osob sledovaných v rámci programu na prevenci terorismu zapsáno 21 039 lidí, z nichž 10 092 je aktivně sledováno. Zároveň více než 1500 těchto lidí „je nebo byli zástupci jedné nebo několika profesí, které lze klasifikovat jako „zranitelné“ buď z důvodu povahy činnosti (pozemní a letecká doprava, soukromé bezpečnostní služby), nebo z důvodu interakce s lidmi“.

Jestliže zpráva poslanců kreslí povzbudivý obraz, pokud jde o práci s radikálními náladami zaměstnanců v řadách státních bezpečnostních služeb a orgánů činných v trestním řízení, situace je jiná u služeb obecní policie a soukromých bezpečnostních společností. Podle autorů studie je kontrola v těchto strukturách méně přísná, přestože zaměstnanci jsou zodpovědní za bezpečnost a mohou nosit zbraně.

„Zde je třeba bdělosti, zejména proto, že v předvečer olympijských her v Paříži v roce 2024 se budou najímat tisíce soukromých bezpečnostních důstojníků," uvedl dokument. Poslanci navrhují posílení kontroly a vytvoření „kontrolního sboru“ pro obecní policii.


Le Figaro: Francouzští intelektuálové se postavili proti muslimům!


Autoři zprávy také uvedli, že neexistuje rozvinutá politika prevence a odhalování extremistických postojů ve zdravotnictví. Poslanci navrhují vytvoření zvláštních pozic v těchto odděleních jako „radikalizačních poradců“, které by usnadnily přenos informací o radikálních náladách zaměstnanců nebo uživatelů služeb.

Zpráva také poskytuje svědectví prefekta pařížské policie Michela Delpuesche, který si stěžuje na neexistenci protokolu pro spolupráci mezi zpravodajským oddělením prefektury pařížské policie a zástupci univerzit. Podle něj panuje v univerzitním prostředí určitá „nerozhodnost“ s ohledem na informování policie o extremistických náladách - zpravodajské oddělení zatím neobdrželo jediný signál z pařížských univerzit.

Autoři zprávy věnovali zvláštní pozornost extremistickým náladám ve sportovním prostředí, kde se radikální islamismus projevuje v různých formách - od kolektivních modliteb v šatnách (včetně soutěží) až po požadavky používání halal potravin a nošení kalhot ve sprše. Není neobvyklé, že se sportovci odmítají poklonit před nepřítelem a tvrdí, že se klanějí pouze Bohu.

Kromě toho se během sportovních soutěží a tréninků rozšiřuje praxe nošení dlouhých legín, hidžábů a burek se souhlasem vedení sportovních federací, navzdory existenci předpisů zakazujících tuto praxi. Některé sportovní kluby nedovolují ženám trénovat nebo jim nedovolují trénovat spolu s muži. „Federace bojových umění dokonce požádala svého technického ředitele, aby při plánování soutěží bral v úvahu náboženské svátky," uvedli autoři zprávy.

Jak poslanci poznamenali, v prostředí koučování jsou radikální nálady obzvláště nebezpečné, vzhledem k vlivu, který mají vedoucí sekce na mladší generaci. Podle poslanců tomuto problému podléhají zejména bojové a silové sporty, fotbal a sportovní střelba.


* * *14 komentářů :

 1. Tak to je správné, tak to má být.
  Žabožrouty čekají skvělé obohacující zážitky.
  Výborně! Zvládli jste to na jedničku.
  A hned bude následovat Německo s Anglií.
  Máte skvělé vyhlídky!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepřejte jim to. Jsme v Schengenském prostoru...

   Smazat
  2. Ohlupováni občanů nabýva bizardnich forem.

   Žadný radikálni islam neexistuje! Je jenom jeden jediný islam,čtěte korán kafirové!

   Alahu akbar!

   Smazat
  3. 13:15 ISIS to také tvrdí.

   Smazat
  4. V Německu je 82 600 extremistů. Třetina jsou islamisté.

   "Na rozdíl od některých jiných politiků, kteří se vyhýbali tématu migrace a opatrně kolem něj našlapovali, tak já jsem jako téměř první větu říkal, že když si někoho pozvete domů, tak ho taky neposíláte na oběd k sousedům. Byla to narážka na to, že si nejdřív pozvali migranty a pak je pomocí přerozdělovacích kvót chtěli rozmístit mimo Německo," popsal Zeman.

   Tak už mají, co vždy chtěli. S chutí Němci do práce. Modlete se k alláhovi, ať sklidíte ovace. Poraďte se se Sorosem, nebo jeho poskoky. O zábavu postaráno dostatečně na roky.

   Smazat
  5. Lidé mají jen dvě pohlaví. Kdo tvrdí opak je úchyl...

   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=226409

   Smazat
 2. Reálně to vypadá tak, že zkušení mafiáni si nastrčí do politiky svoji loutku, kterou mají nějak podchycenou a pomocí ní uplatňují svůj vliv v politice. Většina stran je takto vedena. Mají v pozadí svoje donátory, kterým se potom odměňují vnášením jejich zájmů do politiky. Je to konstanta této epochy.


  http://zvedavec.org/komentare/2019/06/7946-demonstrace-na-pozadi-celoevropskeho-boje.htm

  OdpovědětSmazat
 3. Ano je to jasné jejich imámové veřejně vykřikují že jim ta země bude patřit. Ale liberální pošahanci stále mají svůj sen. Vpřed do islámského středověku.

  OdpovědětSmazat
 4. Když nemohou vyvolat válku s Ruskem, tak alespoň občanskou.
  Jen tak dál. Milion chvilek za sluníčkovou nenávist.

  OdpovědětSmazat
 5. To je prča!
  "Francouzští intelektuálové proti muslům" :-DDD
  A že tak najednou??? Ještě loni bojovali jako lvi proti xenofobii,pod vedením "filosofa" kosmopolity Bernarda Henry Levého... Nechali to podepsat dokonce i 90tiletému
  Kunderovi...
  Jesli teďka s tou inovovanou peticí zase přijdou za Kunderou,tak z toho bude staříka asi brnět hlava.
  (No nic.Je ostatně z Brna,tak musí bejt zvyklej.)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 6. Cvičně jsem si zadal do googla Francie , volební účast (2017) a čtu. Rekordně nizká účast, nejnižší za posledních 60 let. Voliči se šli raděi vykoupat. Tak proč alarm? Proč by hlupáci měli mít vlastní stát.!?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo se diva na sporty kde hraje "Francie"!!! tak tam vidi pobihat same cerne drzky at zenske nebo chlapske .Jsou to vztekli parchanti a radi zabijeji a nebo alespon mlati . Posledni priklad z Ameriky kd etyden pohresovana studentka -kurvicka -si s negrem dala ve 3 v noci nekd ev parku rande a ted po tydnu nasli na zahrade te opice zbytky tela ktere ten idiot palil vzadu na zahrade vice nezli 2 dny .Navic je to nositel aids vice nezli polovina jsou buzeranti a obojzivelnici +(koza -krava pes)
   Jestli tohle zaplavi cesko tak panbuh pomahej ,podivejte se ted jak si dovoluji cikani kdyz jim nikdo nedava pres drzku a to si dovolim tvrdit ze jsou to hodne deti ve srovnani s negry ti se perou i s policajty a strili na ne jako na skodnou Ma se cesko na co tesi? Varujte Babise at se nenecha ovlivnovat babou z Deutchlandu ta je uplne debilni a znicila Evropu na leta a idiot s babickou ve Francii by mohl byt jeji potomek jak je pitomy

   Smazat
 7. Všude kam pronikne Islám pronikne brzy i ten radikální, který pak převezme vládu. To je součást ideologie Islámu, protože Islám není pouhé náboženství, ale je to návod jak účinně ovládnout své okolí.

  OdpovědětSmazat
 8. Je to proto, že se dlouhé roky politici starali jen o své peněženky, ne o vlastní stát.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.