Reklama

pátek 14. června 2019

Listopadovou revoluci si přisvojují lidé nemající s ní nic společného

Český prezident Miloš Zeman
-ps-
14. 6. 2019 PravníZprávyHrad.cz
"Protože se blíží třicáté výročí naší listopadové revoluce. A tuto revoluci si jistě budou přisvojovat i lidé, kteří s ní nemají absolutně nic společného, ba co více, kteří tehdy stáli na opačné straně barikády," řekl český prezident ve svém projevu při předání ceny sv. Vojtěcha.

"I dnes zažíváme situaci, kdy například signatářce Charty 77 je bráněno v jejím uplatnění lidmi, kteří nezřídka kolaborovali s komunistickým režimem*/. Taková míra pokrytectví je až neúnosná, ale bohužel se s ní setkáváme, a právě proto proti ní musíme bojovat," má jasno Miloš Zeman.

Vyjádření hlavy státu překvapivě vysílala v přímém přenosu Česká televize na svém programu ČT24. Dokonce přerušila ze záznamu vysílaný jiný projev ministra obrany, aby koncesionáři České televize slyšeli, co slyšeli.

Nezjistili jsme již, zda byl záznam prezidentova projevu redakci zpravodajství ČT ještě opakovaný. Zde... si jej celý můžete alespoň přečíst.*/ narážka na opakované nezvolení do rady ÚSTR paní spisovatelky Lenky Procházkové členy Senátu Parlamentu České republiky

27 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano blíží se oslava převratu to zase bude na náměstích nablito.

   Smazat
  2. Na ja. Bude to 30 let od vydání národního majetku a země j rozkradení, k vyloupení, k umělému zadlužení... k oslavám vítězství "pánů" Krejčíře, Bakaly, Schwarzenberga, Kulisáka "nasáklivého", Posselta, Vlka, Duky, Sidona, majitelů Veolie, ... atd. atd.

   Kdo jste si nahrabali na úkor republiky a z národního majetku Českého národa, volejte HOSANA A EJCHUCHŮ...

   To zase bude ve veřejnoprávních i soukromých sdělovadlech a plátcích nahýkáno a nablinkáno... Ale přežili jsme Havla, Klause, přežijeme i D-1 a tohle.

   Smazat
  3. 9:59 A bezpochyby přežijeme i Zemana.

   Smazat
  4. 11:18 Ta jistota, že někdo někoho přežije, bývá leckdy ošidná.

   Smazat
  5. 11.38 Víte, národy mají nárok na trochu optimismu... jinak by jsme se zase stali stádem bezejmenných Gójim ...

   Smazat
 2. To je fakt,že si někdo jiný přisvojuje listopadovou revoluci,hlavně ti migranti.Listopadovou revoluci,můžeme nazvat pražským povstáním,až po bitvě,když to bylo připraveno někde jinde.Jestli tohle všechno připravoval starý W.Komárek přes prognostický ústav,který nám vládnul a vládne nadále.

  OdpovědětSmazat
 3. Generální tajemník OSN: „Otevřené hranice jsou zdrojem evropské síly“:

  Členské státy EU musí předat svou pravomoc omezovat přistěhovalectví technokratům, neboť podle generálního tajemníka OSN Antonia Guterrese „byl kontinent v průběhu své historie obohacen rozmanitostí“.

  http://svobodnenoviny.eu/generalni-tajemnik-osn-otevrene-hranice-jsou-zdrojem-evropske-sily/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase jeden tajemník, který to nemá v hlavě v pořádku.

   Smazat
 4. Od Zemana jsme několikrát slyšeli, že on na té Národní třídě tehdy byl. Opravdu tehdy chodil Miloš Zeman na oficiální svazácké propagandistické akce? Poněvadž nic jiného to nebylo!

  OdpovědětSmazat
 5. Já se rád té majetkové revoluce zřeknu a budu všem vděčný, když mou maličkost s ní nebudou spojovat. Byl jsem zmanipulovaný trouba, na chvíli uvěřivší v očistu od špatného a vylepšení dobrého, který si neuvědomoval o co ve skutečnosti běží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Buď v klidu, nejspíš tě nikdo nebude k ničemu nutit.

   Smazat
  2. 12:07

   V to upřímně doufám, že moje bezvýznamnost nebude nikomu stát za to, aby mě nutil okázale projevovat poslušnost a bezvýhradnou oddanost tomuto režimu. Dost na tom, že nelze vyloučit negativní následky, pokud by jedinec dával najevo odpor k nastolenému režimu a pokud by tak dokonce činil člověk s ambicemi na kariéru, tak je to vyloženě nerozumné.

   Smazat
  3. 14:04 Odpor k nastolenému režimu se naposledy trestal před třiceti lety. Od té doby nesouhlas s režimem žádné negativní následky na nikoho nemá.

   Smazat
  4. 14:11

   I v to bych opravdu rád věřil. Aspoň něco by přeci mohlo být lepší než dříve, no ne? Jen ten strach, dnes už nejen kariéristů, ale dokonce i obyčejných dělníků(kteří si ještě v listopadu 1989 mysleli, že "tu lopatu jim nikdo nesebere") otevřeně hovořit o svých názorech, mi dělá trošku starosti. No, snad je to jen jejich předposranost. I když třeba pan Smetana, nebo paní Semelová a další, kteří již okusili soukolí moci, by možná mohli být o něco méně optimističtí než já.

   Smazat
  5. 14:11 nemáte pravdu. Proti dnešnímu režimu zatím obecně vystupovat můžete, ale musíte se vyhnou řadě témat, dnes velmi aktuálních, které jsou atributy tohoto režimu, a které jsou trestně stíhatelné. Navíc vás dnes za nesprávné názory mohou vyhodit z práce, nebo, pokud jste veřejně známá osoba, se můžete stát obětí dnešní zfanatizované liberálně-demokratické mládeže, vyznávající tu jedinou správnou ideogii.

   Smazat
  6. 10:58 Souhlas, byli jsme naivní

   Smazat
 6. ČT24 přerušila vysílání a odvysílala to v přímém přenosu. Žádná zmínka?

  OdpovědětSmazat
 7. ČR byla oškubána o 20 miliard, za 6 a půl roku natvrdo se to vyplatí, zvláště ve chvíli, kdy je místo politiků odsedí koník. To je přece Česko! A JE TO VENKU- proč vadí Benešová na ministerstvu spravedlnosti.............
  https://aeronet.cz/news/svodka-mafie-2-vysetrovaci-spisy-karel-zenon-a-sky-soft-odhaluji-napojeni-cssd-a-top09-na-financni-toky-podnikatelske-a-justi cni-mafie/

  OdpovědětSmazat
 8. ......žádná listopadová revoluce nebyla, byl to předem připravený, dlouho plánovaný státní převrat. Stejná oblbovačka jako současné demonstrace, několik stovek zaplacených idiotů jen udělalo svoji práci, za kterou dostali zaplaceno a odměnou jim byly i výnosná koryta. Naši zemi a její hospodářství vydali na zlatém podnose....a díky nim jsme tam, kde jsme....jsme jen montovna s levnou pracovní silou, která dotuje odtokem dividend "chytré" západní státy. Naši volové ve vládě jen žvaní a nic proti tomu nedělají, asi nemohou , jsou asi dobře motivováni. Když slyším listopadová rfevoluce, kudla se mě v kapse obrací....stejná lež jako neorganizovaná migrace....

  OdpovědětSmazat
 9. Blíží se výročí hadráku. Mladí, kteří neví o před hadrákovým stavu společnosti nic . Budou zase vyřvávat jak zjančený dobytek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se bude rozdávat v davu, vejce, nebo červené karty ? Nechám se překvapit.

   Smazat
  2. Letos by byly vhodné brambory. Ideový akcent nesou, jsou symbolem inflace. Pragmatické vyřešení jejich úklidu po manifestaci je samozřejmé (díky jejich ceně).

   Smazat

 10. NESAMETOVÝ PODVOD V ROCE 1989, tzv. HADRÁKOVÁ REVOLUCE.


  „Takový byl 17. listopad roku 1989. Otevíral cestu ke kontrarevolučnímu převratu, k porážce socialismu pod kuratelou vedení StB“ uvedl Jakeš.

  "Akce svazáckých studentů k uctění památky Jana Opletala byla pro Lorence a část hlavně mladších funkcionářů KSČ vhodnou příležitostí, jak uvést celou společnost, nejenom disent, do pohybu, což se i stalo, tvrdí Jakeš. Cílem Státní bezpečnosti podle něj bylo, aby na shromáždění zazněly výzvy k odstoupení některých čelných komunistů. Tímto úkolem byli pověřeni pracovníci StB, kteří také nasměrovali průvod z Albertova na Národní třídu. Tam byl předem připraven střet s policií, přestože předsednictvo ústředního výboru zdůraznilo, že se to nesmí stát, uvedl tehdejší předák vládnoucí strany.

  Na Národní třídě také StB zinscenovala smrt studenta Martina Šmída, kterou sehrál její agent Ludvík Zifčák. Jakeš popsal, že zpráva o zabití studenta Šmída působila velmi destruktivně, byla impulzem k nepokojům a akcím proti tehdejšímu nejvyššímu vedení strany. „Vedení strany bylo bezradné, neznalo příčiny, organizátoři se tvářili, že o ničem neví, a jak se říká, tahali předsednictvo ÚV KSČ za nos,“ konstatoval Jakeš. Členové předsednictva podle něj o událostech na Národní třídě mluvili za přítomnosti tehdejšího federálního ministra vnitra Františka Kincla i jeho prvního náměstka pověřeného řízením StB Lorence, o pozadí akce se od nich ale nic nedozvěděli.“!

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Milos-Jakes-prozradil-kdo-pry-spustil-Listopad-1989-Padla-konkretni-jmena-559789


  Ramón


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nakonec je to jednoduché, celá ta zápletka z listopadu 1989 přerostla v majetkový převrat, největší od porážky českých stavů na Bílé hoře. Byly k tomu potřebné mezinárodně mocenské poměry. Dodnes stačí celou tu katastrofu zdobit vznešenými hesly a lhaním o poměrech za "totality". Tím se vyznamenal i režimem ukřivděný Miloš Zeman na tehdejší Letenské pláni.

   Smazat
 11. Samozřejmě, zápletka je to operetní, na venkově žádní antikomunisté nebyli, jen politické ticho, pěstované po dvacet let normalizace. Ale jednoduchá a přehledná vlastnická struktura podniků byla využita ke změně vlastníků a nikdo ji nezpochybňoval, že je ..komunistická" (ačkoli byla). Povšimněte si, že obrácený postup (zestátnění) by byl spojen s mezinárodní intervencí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.