Reklama

pondělí 3. června 2019

Malajský premiér: Vinu za MH17 hodili na Rusko, ale kde jsou důkazy?

-kou-
3.6. 2019 malaymail.com a PrvníZprávy
Malajská vláda chce vidět přesvědčivé důkazy, že Rusko je na vině za zřícení letadla Malaysia Airlines letu MH17 v roce 2014, řekl premiér Mahathir Mohamad na setkání s novináři.
Podle deníku Malay Mail, malajský vůdce zdůraznil, že Kuala Lumpur souhlasí s výsledky vyšetřování Společného vyšetřovacího týmu vedeného Nizozemskem pouze do té míry, že raketa, která sestřelila civilní letadlo nad východní částí Ukrajiny, byla ruská. Zároveň však, jak tvrdí orgány Malajsie, nelze s jistotou tvrdit, že střelu vypálila ruská strana.

„Obviňují Rusko, ale kde jsou důkazy? Víme, že rakety jako ta, která dopadla na letadlo, jsou vyrobeny v Rusku, ale mohla ji vypustit Ukrajina,“ poukázal Mohamad. Premiér se domnívá, že ji mohly vystřelit milice na východě Ukrajiny a ukrajinské vládní síly, protože všechny mají raketový systém Buk identifikovaný odborníky.

Malajský vůdce vyjádřil pochybnosti o tom, že Rusko se svými vysoce kvalifikovanými ozbrojenými silami může náhodně zasáhnout civilní letadlo. „Nemyslím si, že strana, kde je vojenská disciplína udržována na nejvyšší úrovni, je vinna tím, že vypustila střelu,“ řekl premiér.

Šok: Podle Malajsie jsou obvinění Ruska ze sestřelení MH17 nepodložená!

Mohamad řekl, že „z nějakého důvodu Malajsie nedostala přístup k černým skříňkám“, aby zjistila, co se dělo v době tragédie, která vzala životy všech 298 lidí na palubě. Kuala Lumpur trvá na tom, že má právo účastnit se odborné práce, protože letadlo patřilo Malajsii a občané této země byli při nehodě zabiti.

„Nevíme, proč jsme se od samého počátku nemohli zúčastnit odborné práce. V tomto incidentu vidíme příliš mnoho politizace. Zdá se, že hlavním cílem nebylo zjistit, jak se všechno stalo, ale zavěsit tento zločin na Rusy. To není neutrální vyšetření,“ dodal premiér.

Není to poprvé, kdy malajsie zpochybnila proces a výsledky nizozemského vyšetřování. Už před rokem Prvnizpravy.cz informovaly, že podle malajského ministra dopravy Anthony Loke ke zprávě, kterou vydala vyšetřovací skupina, uvedl, že neexistují žádné přesvědčivé důkazy, které by ukazovaly na Rusko.

Vůdce nizozemské strany „Forum pro demokracii“ Thierry Bode nedávno nevyloučil odpovědnost Ukrajiny za pád letadla MN17.

Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines, letu MN17 z Amsterdamu do Kuala Lumpur, havaroval 17. července roku 2014 v Doněcké oblasti Ukrajiny. Zemřelo 283 cestujících a 15 členů posádky.

61 komentářů :

 1. Důkazy jsou v tom obrázku, který zde redakce přičinlivě každou chvíli vystavuje a který je už navždy zaznamenán jako součást běhu dějin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ba ne, jsou dvě verze - raketa z Buku, či palubní kulomet ze stíhačky Vološina. Vzhledem k tomu, že Vološin byl nedávno "ukončen" (hrozilo šetření), tak osobně se přikláním k této druhé verzi.

   Smazat
  2. 10:12 tuto verzi potvrzuje přímo palubní technik, podle kterého se Vološin vrátil s prázdnými zásobníky (že by to vystřílel do prázdna?), protože zdrhnul do Ruska, tak asi není použitelný :-)

   Smazat
  3. 10:23, to nebyl palubní technik, ale letecký mechanik. Vše se musí prověřit. Bohužel, Vološin už nic vysvětlovat nebude.

   Smazat
  4. Západní verze, která hovoří o zodpovědnosti Ruska je z mnoha důvodů naprostý nesmysl (např.: co by tím získali). I kdyby však teoreticky všechny "důkazy" hovořily v neprospěch Ruska nebo domobrany, jeden jediný fakt jednoznačně usvědčuje Ukrajinu. Tou je skutečnost, že letadlo na poslední chvíli na pokyn řízení letového provozu v Kyjevě, změnilo kurz přesně do místa, kde "čekala" raketa. Jak by to asi ti zlí Rusové mohli vědět? Raketu mohl odpálit pouze ten, kdo věděl, kudy letadlo poletí. Některým lidem, hlavně zmanipulovaným havlo-kavárníkům, chybí schopnost logického myšlení.

   Smazat
  5. noviczech
   ...máte pravdu, německý deník Bild dokonce psal, že letadlo letělo o 400 km mimo svou trasu! Divím se, že se tomu nevěnuje pozornost, PROČ!!!

   Smazat
  6. 23:23, těch letadel bylo víc, nejen malajské, a o odklon severním směrem zažádala sama posádka MH17 kvůli bouřce. To byla ta bouřka, která je viditelná i na snímcích z ruských družic, kde je část snímků překryta bouřkovými mračny.

   Smazat
 2. Fašističtí Ukrajinci „omylem“ odpálili raketu na NEOZBROJENÉ pozorovatele!

  Eto se slučilo vo vremja agresivního vojenského cvičení „Východ 2017“, v němž Ukrajinci – spolu se žoldáky NATO – nacvičovali brutální a zákeřný vpád do Velikého Ruska: Ukrajinská fašistická helikoptéra USácké výroby Kamov Ka-52 „Alligator“ odpálila raketu na neozbrojené pozorovatele, údajně omylem.
  Houby omylem! Šlo o HRUBOU NEDBALOST, tak typickou pro všechny zrádce Sovětského svazu a Velikého Ruska!


  Ano, jen v SSSR a Velikém Rusku je „vojenská disciplína udržována na nejvyšší úrovni“, jak Leninsko-putinsky pravdivě řekl Mohamad, dle Leninsko-putinsky pravdivých Prvních zpráv.

  Proto se nedivíme, my roduvěrní Češi a Rusové, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, že ukrajinská fašistická stíhačka USácké výroby Suchoj Su-25 ukrajinskou raketou Bug sestřelila malajský Boeing plný mrtvol, které byly vykrveny do macesů ještě v Evropě – PŘESNĚ dle Leninsko-putinsky pravdivých zpráv vládní Ruské televize.

  Věčná sláva Velikému Putinu, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, největšímu žijícímu leninistovi!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
 3. USA se v Polsku vměšují do ruských vnitřních záležitostí!

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Agresivní USA se nepoučily z prohry ve Vietnamu a Koreji, a připravují se na další útočnou válku: Stavějí DALŠÍ útočnou pevnost, tentokrát na dědičném ruském území, v současnosti dočasně okupované umělým státním útvarem „Polskou republikou“!

  Je to prostě HNUS !
  Vždyť si stačí představit, kolik prostředků a krve hrdinných ruských vojáků bude nutno vynaložit na rozdrcení „Fortu Trump“, bránícímu v postupu nepřemožitelné Armádě Ruské federace na Varšavu a Prahu!

  Ale nikdo z nás roduvěrných Čechů a Rusů, nás komunistů, putinistů, zemanistů a babišistů nepochybuje, že „Fort Trump“ bude TOTÁLNĚ zničena, třeba za použití ruských mírových jaderných prostředků, včetně zbytku tzv. Polska.
  A pak už bude cesta na Prahu i Berlín otevřena.
  Ano, Veliký Putin, BJJP si k našemu osvobození cestu najde: Když to nepůjde přes Malorusko (nesprávně „Ukrajinu“), tak to půjde přes polskou jadernou poušť.

  Ať věčně žije Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POZOR – ВНИМАНИЕ !!

   Výše uvedený příspěvek jsem vložil již PODRUHÉ, neboť ten původní (z 3. června 8:53) zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


   Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
   Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

   Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
   A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
   Pohov!

   Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


   P. Radosta

   Smazat
 4. admine už konečně zabanuj toho blba Radostu na věčné časy. Ta jeho tapeta je pořád ta samá, Vždy jen změní pár slůvek . Je to blb

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slávku, chybí DŮVOD PROČ!
   Uvádí snad nepravdu, nebo si dokonce vymýšlí, a nebo lže? Jeho komenty k té "nepravdě" tě přec nemohou nijak ovlivňovat. Jestli ano, pak tě lituji

   Smazat
  2. 10:38 Souhlasím se Slávkem. Proč? Protože Radosta je nemocný troll. A protože lidem poškozuje zdraví tím, že je bolí prsty z neustálého rolování, i když ho nečtou.

   Smazat
  3. mnoho povyku pro nic, já ho týdny přeskakuju jako místní plevel

   Smazat
 5. Podle publikovaných výsledků výzkumu kanadských psychologů jsou internetoví trollové psychicky nemocní a jejich osobnosti jsou charakterizovány "černou čtyřkou": sadismus, bezprincipiálnost, narcismus a psychopatie. Jako vyšité pro agenta Radostu.

  OdpovědětSmazat
 6. Už by se ta obludnost připravená US/UKR taj. službami mohla konečně provalit.
  Porošenko, který do světa vytruboval, že letadlo sestřelili, když ještě padalo k zemi, je tamním oligarchou Kolomojským beztak odstaven, a tak je jedno, jestli se zhoupne za tento zločin či za tisíce mrtvých, které o život připravila stejně tak zločinná operace zvaná "karatelská".
  Ve skutečnosti operace nacisticko-genocidní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlupáku, když padal Boeing k zemi tak Novoruští teroristé se Strelkovem-Girkinem v čele jásali na sociálních sítích, že se jim podařilo sestřelit Ukrajinský Antonov.
   Po tomto každý kdo nemá v hlavě nasráno je vše jasné.

   Smazat
  2. 10:27 Kde máš důkaz toho jásání? A ty jsi jim u toho všeho svítil, že je ti vše jasné? Tobě je totiž vše jasné jenom proto, že tu "voňavou" nadílku v hlavě máš ty sám, pepo z depa.

   Smazat
  3. No a co? Někdo se radoval na zemi, ale událost se stala mnoho km nad zemí. Důkazem by bylo pouze zadokumentované radování se Vološina nebo radování se radisty od Buku.

   Smazat
  4. 10:27, není pravda. V čase, když už separáti věděli, že se jedná o civilní letadlo, jakýsi neznámý přispěvatel do stránek VK dlouho poté vložil hlášku o AN26. Ze které adresy to přišlo by věděl správce VK. Girkin toho dne nic nepsal. A jestli ti stačí jenom tohle na "je mi vše jasné", pak to svědčí opravdu ohromující inteligenci. Škoda, že to jaksi některým významným Malajcům, spoustě bezvýznamných lidí po celé planetě, a dokonce i pár významnějším Holanďanům nestačí. Holt nemají ten tvůj intelekt.

   Smazat
 7. Malajský premiér se pravdu dozví teprve poté, co tu pravdu nechá odtajnit americký prezident Trump. To se stane teprve poté, co zdolá vnitřní opozici (deep state). Ale MH17 nebude první prioritou. Trump začne dvěma zásadnějšími národními kauzami - pravdou o americkém (ne)dobytí Měsíce a pravdou o 11. září 2001.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste blázen! Díky podobným
   "diskutérům", kteří sem dávají urputně na odiv svůj pomatený fanatismus, odsud odešla většina většina normálních diskutujících s dobrými znalostmi. Nedivte se, že tady pak řádí idiot Radosta.

   Smazat
  2. P.S.: na netu se objevily záběry z natáčení "přistání na Měsíci" (prý je to odveta Assange za jeho zatčení). Zajímavé je to, že o tom tom hovořil před svou smrtí i režisér Kubrick jako spolutvůrce. Z USA utekl do Evropy, protože se pak bál o svůj život :-)

   Smazat
  3. Pro 10:21. Jakýpak fanatismus. Dotyčný pouze konstatuje, že ony falešné události budou odhaleny poté, co USA skončí ve své roli světového četníka. Obojí už zřejmě není tak vzdáleno.

   Smazat
  4. Vidím, že se tady sešlo bláznů víc. Vy musíte mít někde hnízdo.

   Smazat
 8. Bohužel pravdu se si nikdy nedozvíme ale je jasné že to mají na svědomí banderovci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je jasné? I na tohle musíte mít důkazy, podobně jako Účka na Rusáky. Pokud to nebyla náhoda, a mám neblahé tušení, že nebyla, potom se to dokazuje mnohem hůř, pokud se to vůbec dokázat dá. Naopak. Dobře připravená false flag, kde se ještě navíc brání vyšetřování, velice lehce označí jako viníka toho, kdo jim byl v rámci operace zamýšlen.

   Smazat
  2. 10:15 Pravdu neznáš, ale kdo to má na svědomí je ti jasné.

   Smazat
  3. 13:00, vážně? A co je mi jasné? Nikde se o tom nezmiňuju.

   Smazat
 9. Byla skutečně vyrobena v Rusku, nebo ještě v SSSR, které součástí bylo nejen Rusko, ale také Ukrajina. Víme bezpečně jen to, že raketa s daným číslem byla alokována do ukrajinské vojenské raketové základny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. v CCCP - Rusko tento typ rakety nevlastní - Ukraina áno

   Smazat
  2. Co znamená zkratka CCCP?

   Smazat
  3. 12:58 říkej si nahlas, jsem blb, jsem blb, jsem blb, jsem sice agent provokatér, ale blb korunovanej :-)

   Smazat
  4. 13:17 Blb si ty, když používáš tuhle blbost.

   Smazat
 10. Kam zmizeli letoví dispečeři z Ukrajiny?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo to je otázka, na níž bych chtěl taky odpověď. Ty z Rostova známe, jejich výpovědi pro novináře jsou na YT.

   Smazat
  2. Nejdříve je poslali na dovolenou do Turecka a když se to s Ruskem a s DLR nepodařilo, tak byli zřejmě ukončeni jako Vološin. Dovoluji si poznamenat, že Porošenkovi v poslední době zcela zbělaly vlasy. Tuto kauzu řídil osobně a asi mu nepomohlo ani odcizení a zmizení prezidentských serverů. Po dispečerech a po Vološinovi je teď na řadě i on sám!

   Smazat
  3. 10:35, kdo co řídil nebo ne, nikdo neví.

   Smazat
  4. 12:37 Porošenko o tom sestřelení MH17 bezpečně ví naprosto všechno. Jeho jedinou záchranou mohlo být znovuzvolení, ale Trump ho hodil přes palubu, protože Porošenko tvrdě makal proti němu (viz ukrajinská a nikoliv ruská cesta) za Clintonovou. No a dnes se na něho jenom sypou trestní oznámení. Pro jistotu mu zakázali opustit zemi. Dnes je nebezpečný pro všechny, nejenom pro západ, ale i pro kyjevské banderovce, na které toho příliš mnoho ví. Azyl v Rusku nedostal a ukrajinské basy se nejspíš ani nedožije, bude zřejmě také ukončen.

   Smazat
  5. 12:57, myslím, že Poroch se o sebe velice dobře postará. Možná se ještě dostane i k lizu.

   Smazat
 11. Ruský výrobce systému Buk, fa Almaz-Antej, bez obstrukcí spolupracoval s vyšetřovateli. Dle jeho údajů se podařilo přesně identifikovat verzi použité rakety a zřejmě i její s.č. Kdo přesně ji měl ve vlastnictví je ale trošku problém, protože zbraně i střelivo se mezi útvary může předávat, postupně měnit místo uložení. To musí říct vojáci obou stran, kdo byl posledním "držitelem".
  Přibližný prostor, odkud byla raketa vypálena, se podařilo identifikovat tak, že 3 instituce provedly matematický výpočet dle směru, jakým byl letoun (u kabiny pilotů) zasažen střepinami po výbuchu hlavice. Jedním z "počtářů" byl i výrobce. Pravděpodobné prostory odpálení, vypočtené různými metodami, se u všech 3 instituci do značné míry překrývaly. Nikdo ale doposud nevyjasnil, jak, odkud (a od koho!) se do toho prostoru ten systém dostal. Jinak to odpalovací zařízení může v případě potřeby působit i samostatně, tedy bez propojení s přehledovým radarem, ale operátoři, kteří jsou školení k navádění rakety, nemusí správně identifikovat typy postřelovaných cílů. Na to je školená osádka velitelského stanoviště. Mohla to tedy být úmyslná provokace, ale i nešťastná náhoda, protože operátoři třeba chtěli ostřelovat něco úplně jiného, třeba nějaký bitevník, vrtulník, dopravák ruského vojenského letectva... Ale ten Boeing byl prostě velký cíl, pro tento typ řízené střely téměř "stacionární", neb ta ŘS je velmi obratná a přesná, jelikož je určená i k boji proti balistickým střelám a velkým dělostřeleckým, neřízeným raketám.
  Stále však zůstává mimo pozornost médií i vyšetřovatelů(!), proč řízení letového provozu Ukrajiny letové trasy ve výšce Nad 10 km nad bojovou zónou prohlásilo za bezpečné a proč aerolinky kvůli šetření palivem riskovaly životy svých pasažérů, když klidně létaly nad bojovou zónou, aniž by kdo tušil, jaké typy zbraní (Buk má výškový dosah 18 až 20 km) tam strany konfliktu vůbec používají!!!
  Viki L.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud vím, oficiálně byla provedena jen jediná simulace, a tou je ta, která byla zadána JIT. Tato simulace ukázala, že místo odpalu s poměrně velkou odchylkou se nacházelo v prostoru okolo města Snižne, později to přesunuli do Pervomajského, pár kilometrů jižněji. Tato oblast byla plně pod kontrolou separatistů.

   Ruské "vyšetřování" poukázalo na kvadrant v blízkosti obce Šapošnikovo s obvyklou odchylkou. V té době se tato zóna označovala jako "šedá", ovšem byla do značné míry dobyta vládními vojsky. Ruské vyšetřování není oficiální verzí, neměli ani plný přístup k důkazovému materiálu na základě požadavku především z ukrajinské strany. Tím pádem toto vyšetřování nebude bráno v potaz.

   Obě jsou provedena poměrně kvalitně, jen se liší v jedné věci. Pokud jsem si všiml, zatímco ruské podle jimi předvedené demonstrace víceméně reflektuje zaužívanou praxi (pátrání na základě zjištěných stop), JIT použila jinou taktiku, kdy bylo v podstatě známo místo odpalu a dle toho se pak přistoupilo k modelaci.

   Tento postup je sice legální, ale pouze jako důkazová metoda, ne pátrací. Tedy vyšetřovatelé JIT postupovali tak, jako by v té době již znali identitu střelce, jen to byla potřeba dokázat. Ovšem k tomu byla potřeba značné úpravy vstupních údajů, jelikož ty od fy AA neodpovídaly reálnému stavu průstřelů vraku. Tento fakt je uveden i ve finální zprávě.

   Jakým způsobem byl pachatel určen už v té době, není známo. Jediná možnost jsou snímky z družic LEO, které s velkou pravděpodobností existují. Jen je otazné, co na nich je. Neoficiálně víme jen tolik, že se na nich nachází vojáci PVO v ukrajinských uniformách, jenže není možné jednoznačně určit, kdo to je skutečně.

   Ruská modelace se poměrně slušně kryje s otvory ve vraku, ovšem i zde jsou nesoulady. Fa AA použila vstupní údaje podle zjištěného typu rakety.

   Smazat
  2. Díky za mnohem zasvěcenější podrobnosti.
   Viki L.

   Smazat
 12. Problém s letadlem sestřeleným nad Ukrajinou se prvotně týká zodpovědnosti země, v jejímž letovém prostoru se letadlo pohybuje, za jeho bezpečný průlet. S ohledem na skutečnost, že v dané lokalitě byly v té době prováděny letecké útoky na pozemní cíle a boje na zemi, měla Ukrajina zajistit průlet nad oblastí nezasaženou konfliktem, tak aby nebylo dopravní letadlo ohroženo. S tohoto úhlu pohledu se jednoznačně jednala o Ukrajinskou provokaci s cílem získat mezinárodní vojenskou podporu proti Rusku.
  I v případě, že by se prokázalo, že střelci byli bojovníci patřící k domobraně DLR, vinu nesou Ukrajinské úřady a letoví dispečeři.
  To, že Malajsie nepřijala "cinknuté" vyšetřování znamená, že nechce hrát podle not takzvaného "západu". Časem se možná pravdu dozvíme, beztak je někde přítomna v tajném sejfu.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi se tam vyměnilo vedení a to nové není poslušné. Asi přijdou o další letadlo, jedná se přece o zbytné ztráty pominutelné asijské země. Přece bychom nechtěli, aby v podobných akcích padala letadla tzv. "vyspělého" západu.

   Smazat
  2. 11:25, je mi líto, ale soudy už rozhodli - Ukrajina je v tomto bez viny.

   Separatisté s největší pravděpodobností nenesou vinu za sestřel letadla. Je poměrně jednoduché toto zjistit, alespoň u domácích členů separatistické milice. Tedy buď se jednalo o lidi z RF, anebo ukrajinskou PVO. Taktéž je otázkou, jestli to byla nešťastná náhoda nebo úmysl. Je celkem možné, a mnohé tomu napovídá, že úmysl.

   Smazat
 13. Nepodporujme liberály kteří by se chtěli se dostat k moci:

  Nová zpráva odhalila, že islámský terorismus v Evropě vzrost o 725 procent:
  http://svobodnenoviny.eu/nova-zprava-odhalila-ze-islamsky-terorismus-v-evrope-vzrost-o-725-procent/

  OdpovědětSmazat
 14. Jiří Jírovec3. června 2019 12:43

  Vzpomeňte na Novičok. Tam bylo úplně jasné, že to udělali Rusové: Putine přiznej se, nikdo jiný složitý novičok neumí. Pak se všechno rozpadlo jak domeček z karet. V českých Chemických listech se objevila chemická struktura novičoku (v dávno publikovaném článku) a veřejnost byla informována, že takovou látku umí připravit každý student PhD, který se trochu vyzná v organické analýze.

  Kočkování mezi Zemanem a jeho odpůrci skončilo rozporem ohledně významu slov příprava a výroba. Pak se ještě objevily fotografie možných pachatelů, kteří přiletěli z Ruska, kliku pomazali novičokem a vrátili se do Kremlu s hlášením pro vraha. Jenže pak se ukázalo, že časové údaje jaksi neštymují a vše se vytratilo do ztracena. Včetně Skripalovy dcery, která je zřejmě nezákonně držena v Británii.

  Se sestřelením malajsijského letadla to bylo to samé. Američané okamžitě prohlásili, že mají důkazy, že to udělali Rusové. Nikdo je nikdy neviděl.

  Podle scénáře, připisujícího vinu Rusku, se vše odehrálo tak, že Rusové dopravili baterii Buk (4 rakety) na Ukrajinu, sestřelili letadlo, které jakousi náhodou zabloudilo do koridoru nad územím, kde probíhaly boje, a okamžitě baterii odvezli do Ruska. Kdosi vyfotografoval, že tam jedna raketa chybí. Holt mužický šlendrián.

  V devadesátých letech byla přijata dohoda, že letecké katastrofy nad bývalým územím SSSR bude vyšetřovat Rusko. V době sestřelení letadla byla smlouva na internetu vedena jako stále platná.

  Pak se ještě stalo to, že údajně zmizeli lidé z řízení letového provozu a pilot, který létal poblíž sestřeleného letadla.

  Je to jako v Cimrmanově teorii poznání. Ta nezjišťuje pravdu, ale vyvrací omyl. Ten je na konci poznávacího procesu vyvrácen, nevíme nic, ale víme to správně. Po několikaletém vyšetřování víme jen to, že kdyby byla vina Rusů prokazatelná, byla by závěrečná zpráva dávno zveřejněná.

  To znamená, že jako veřejnost nevíme nic. A ničemu nemůžeme věřit.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:43, obávám se, že mnohé nevědí ani vyšetřovatelé. Máte forenzní technické vyšetřování a máte svědky. Výpovědi svědků se liší sami od sebe a také od technického vyšetřování. Myslím tím toho od fy AA, které lépe sedí a používá korektní proměnné. Značné množství svědků se shoduje s JIT.

   Těch svědků, co i něco viděli. je poměrně málo, většina jen něco slyšela nebo viděla jen padající dopravní letadlo. A také hodně z nich vidělo vojenská letadla (stíhačky). Většina z těchto svědků směřuje místo odpalu na pozici Pervomajskij, několik z nich na pozici Saur Mohila a jen málo na pozici v katastru Šapošnikovo - Velká Šišovka. To je zajímavý rozptyl.


   Pak jsou jiní svědci. Máte twítera @XY, který vám 14.7.2014 napíše: "Buk jede přez Torez" a 17.7.2014 13:20:04 napíše: "oho! ohromná rána z východu" a následně už informuje o pádu dopravního letadla. Přitom lidem z Toreza je identita daného uživatele známá. Oni vědí, že tento člověk, obdivovatel praporu "Tornado", se v té době už měsíc nacházel v Kyjevě. Otázka: jak mohl přesně popisovat tyto události in-time v Torézu? Podobných nesrovnalostí v souvislosti s určitými svědectvími tam je více. Co s těmi, kteří tvítovali, "fotili", "filmovali"...?

   Proč se Ukrajina tak urputně bránila tomu, že dobyla kóty severně od Ambrosievky? Vždyť to by mělo být považováno za úspěch. Proč dosud tvrdí, že tam neměli vůbec žádná letadla? Vedli útok bez leteckého krytí, přitom nějaké stroje se motaly hluboko ve vnitrozemí, kudy B777 letěl. Dosud veřejnost neví, co tam hledali, nikdo neviděl záznamy z letových deníků. Dosud nikdo neviděl radarové záznamy jejich PVO.

   Tyto věci, právo veta, informační embarga, tendence hnát případ k jakémusi soudu, který měl zřejmě imitovat "Norimberg", a také prohlášení Porošenka necelých 20 minut po zmizení MH17 z radarů (Dnepro a Rostov), kde označil za pachatele "Rusko, které to udělalo úmyslně", začínám mít neblahé tušení, že se skutečně jednalo o úmysl.

   Už jen ten fakt, že se odstoupilo od sfušovaného technického vyšetřování, nikoho nezajímala práce radarů PVO ukrajinské armády, ani dislokace jejich "Buků", ani Su24. Už je nezajímal ani vrak letadla, jehož podstatné a důležité části dosud rezaví na Donbase. Začalo se s videjky a fotečkami z internetu a "internetu" a to se stalo ústředním tématem. Kdyby RF nepřišla s identifikací korpusu rakety a trysky motoru, která jen podržela události, už dávno by měli žaloby na miliardy dolarů na krku.

   Smazat
 15. Pilot Vološin dostal za úspěšný sestřel MH17 dvě odměny, nejprve ředitelskou židli a loni ještě kulku: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/vladislav-volosin-mh17-rusko-ukrajina-buk-pilot-sebevrazda.A180319_134053_zahranicni_aha

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:47, jak víte, že Vološin něco sestřelil?

   Smazat
  2. 16:29
   Protože nevěří velkým náhodám kolem tohoto letadla?

   Smazat
  3. 17:53
   1)To jsou jen teorie, které by bylo nutno prověřit.
   2) V. nemohl na B777 použít R60, jak říkal ten svědek, protože poškození vraku tomu neodpovídalo. Ani tomu neodpovídal záznam z VCR.

   Pokud tam Vološin byl, pak z jiného důvodu.

   Smazat
 16. Studie: Rusko po sestřelení letu MH17 spustilo bezprecedentní dezinformační operaci
  ČÁST 1.


  Ruští trollové během dvou dnů po sestřelení letu MH17 malajských aerolinií publikovali nejméně 65 tisíc tweetů, v nichž svalovali vinu za tuto tragédii na Ukrajinu. Vyplývá to z aktuální studie dvojice nizozemských investigativních novinářů, podle níž se jedná o nejrozsáhlejší cílenou aktivitu trollů vůbec.
  Od sestřelení civilního letadla nad Ukrajinou, při němž zahynulo všech 298 lidí na palubě, uplyne 17. července 5 let.

  Trollové, kteří sledovali ozbrojence v Donbasu stejně jako ruská média, krátce po sestřelení stroje nejprve papouškovali jejich zvěsti o tom, že tito militanti sestřelili ukrajinské vojenské letadlo. Právě toto přiznání výrazně problematizuje následný bezprecedentní pokus trollů svalit vinu za zkázu stroje na Ukrajinu.
  Nizozemští novináři Robert van der Noordaa a Coen van de Ven z renomovaného týdeníku De Groene Amsterdammer se ve svém zkoumání dezinformací o MH17 nejprve zaměřili na aktivity tzv. Agentury pro výzkum internetu – známé spíše jako ruská trollí farma – na síti Twitter.

  Majitel zmíněné „farmy“ se zhruba 400 zaměstnanci Jevgenij Prigožin je bývalý pouliční kriminálník a nyní oligarcha, který se díky vazbám na Vladimira Putina vypracoval k miliardovému jmění. Putinovi vděčí mimo jiné za státní zakázky pro jeho výrobny, které dodávaly jídlo jak armádě, tak i školám.

  Přestože Twitter v roce 2018 zveřejnil na 9 milionů tweetů vzbuzujících podezření, že měly sloužit k ovlivnění amerických prezidentských voleb, výše zmíněná studie nizozemských novinářů dokládá, že největší vlna aktivity trollů se vzedmula v souvislosti se zkázou letu MH17. Činnosti trollů v den sestřelení letounu ani jejich aktivitám během následujících dvou dnů se podle zjištění investigativců dosud nic nevyrovnalo.

  Jenže první tweety, jak známo, vypovídaly o něčem úplně jiném. Během několika minut od sestřelení boeingu ruská televize a další média šířila zprávu o tom, že ozbrojenci v Donbasu sestřelili ukrajinské vojenské letadlo, a dokonce ukázala i záběry doutnajících trosek. Tyto záběry však najednou militanti ze sociálních sítí stahovali i spolu s vítězoslavnými prohlášeními.
  Stejně tak je přestala šířit i ruská státní média, když Kreml zjistil, že žádné ukrajinské letadlo toho dne sestřeleno nebylo a videa šířená ruskými ozbrojenci nezachycují trosky vojenského Antonova, nýbrž dokládají sestřelení civilního Boeingu 777 z linky MH17.

  Podobně zmateně působily i tweety trollů. První z nich, jak už bylo řečeno, zmiňovaly sestřelení ukrajinského letadla, což vydávaly za úspěch ozbrojenců. Následně v 17.40 kyjevského času (18 minut od zásahu letadla) jeden z trollů sdílel zprávu státní tiskové agentury o tom, že „zřícené“ letadlo bylo Malajských aerolinií.
  Následoval ještě tweet jednoho nepříliš bystrého trolla, který v 18:14 napsal, že byl sestřelen ukrajinský Antonov AN26, ovšem zprávu doprovodil hashtagem #MH17. O tři minuty později už trollové obviňovali Ukrajinu, nebo šířili pochybnosti o tom, kdo zkázu letadla přivodil.

  První tweet s touto strategií je v ruštině, a má formu otázky: Jak dlouho ještě bude tato chunta rozpoutávat krveprolití?, přičemž také používá hashtag MH17. Protiukrajinských příspěvků přibývalo a 18. července ráno Ukrajince vinily z toho, že malajsijské civilní letadlo sestřelili záměrně jako „provokaci“.
  Kolem 11. hodiny trollové vyrukovali s hashtagy v ruštině #КиевСбилБоинг (“Kyjev sestřelil boeing“); „Provokace Kyjeva“ a „Kyjeve, řekni pravdu“. Bezmála tři čtvrtiny (71%) všech tweetů z trollí farmy (téměř 41 000) bylo 18. července opatřeno alespoň jedním z těchto hashtagů a bezmála 25 tisíc jich následovalo příštího rána. Tato „operace“ nicméně trvala pouhých 24 hodin, po jejichž uplynutí náhle skončila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Studie: Rusko po sestřelení letu MH17 spustilo bezprecedentní dezinformační operaci
   ČÁST 2.


   Třebaže trollové o MH17 psali dál, nikdy už tak nečinili v takovém rozsahu jako v dny těsně po tragédii a už nikdy také nepoužili uvedené hashtagy. Změna spočívala i v tom, že psali více vlastních příspěvků, než kopírovali a šířili z už publikovaných názorů, které chtěli prosazovat.

   Tak postupují běžně u ostatních témat, jako byl teroristický útok v Bruselu nebo debata o očkování. V tomto případě však trollové psali vlastní tweety nebo texty vkládali do platformy Livejournal (tu osazenstvo trollí farmy hojně využívá a následně na ně sdílí odkazy na twitteru.
   Autoři studie odhalili, že 14% všech tweetů z trollí farmy z následujícího dne po sestřelení letadla odkazovalo na Livejournal. Více než třetinu z těchto sdílených příspěvků ovšem kdosi mezitím odebral.

   Autoři studie ilustrují postupy trollů na příkladu nejúspěšnějšího příspěvku z 18. července. Ten pocházel z blogu jisté „Káti Timofejevy “ a popisoval údajné svědectví údajného španělského letového dispečera Carlose, který prý krátce po sestřelení letadla tweetnul zmínku o dvou ukrajinských stihačkách, které měl vidět v blízkosti MH17.
   Během šesti minut od chvíle, kdy „Timofejevá“, která sama ani neměla mnoho sledujících, uveřejnila svůj tweet, tento příspěvek zaznamenal bezmála 100 sdílení.
   Není jediný důvod si myslet, že by šlo o pouhou náhodu. Španělská stanice RT, což je jedna z odnoží Kremlem zřízeného kanálu, odvysílala rozhovor s „Carlosem“, který měl dříve pět let pracovat v Kyjevě jako letový dispečer.

   V březnu 2018 Rádio Svobodná Evropa předložilo důkazy, že dotyčný se nejmenuje Carlos a nebyl letovým dispečerem. Domnělý Carlos také potvrdil, že byl odsouzený za zpronevěru a že ho vyšetřovali v domovském Rumunsku i ve Španělsku.

   Rusko nikoli náhodou vynaložilo značné úsilí k šíření dezinformací o MH17 a zároveň v Bezpečnostní radě OSN vetovalo návrh na vyšetřování této katastrofy. Vloni 24. května mezinárodní vyšetřovací tým uveřejnil zprávu, podle níž „střela Buk, která 17. července 2014 sestřelila malajský letoun MH17, pocházela z 53. protivzdušné brigády ruské armády z Kursku“.
   Vyšetřovatelé dále uvedli, že tým „předpokládá, že v 53. brigádě a v blízkých kruzích mají lidé povědomí o této operaci, při níž byla odpálena konkrétní střela BUK-TELAR, a vědí, kdo se na ní podílel.“

   To, že střela, která nad Ruskem ovládaným územím Ukrajiny zapříčinila zkázu letadla MH17 pocházela z Ruska, vyšetřovatelé potvrdili už v září 2016. Až loni však doložili, že patřila ruským ozbrojeným silám, a ubezpečili, že kombinace důkazů, které to potvrzují, jsou „natolik jedinečným dokladem, že odpovídají otisku prstu“.

   Z důkazů vyplývá, že Rusko dodalo zbraně použité k sestřelení civilního letadla, čímž porušilo Montrealskou úmluvu z roku 1971 i Mezinárodní úmluvu o potlačování financování terorismu.
   Rusko čelí dvěma kolektivním žalobám u Mezinárodního soudního dvora v Haagu. Obě skupiny žalují Rusko podle článku 2 (právo na život) pro odpovědnost za sestřelení letadla linky MH17 a smrt svých příbuzných, ať už přímo, či prostřednictvím jím kontrolovaných proruských separatistů.

   Obžaloba rovněž viní Rusko ze selhání, když nezajistilo řádné vyšetřování a nedovedlo podezřelé osoby k zodpovědnosti, a zároveň z toho, že odmítá poskytovat součinnost vyšetřovatelům vedeným Nizozemským bezpečnostním úřadem a mezinárodnímu vyšetřovacímu týmu v Nizozemsku.


   David Horák

   Smazat
  2. 3:11, F24 nemá úplné informace.

   Novinářům "Daily Mail" se podařilo v průběhu uplynulého víkendu zjistit, že skupina investigativců renomované agentury Bellingcat ve spolupráci se zpravodajskými agenturami Velké Británie, USA a nejmenovanou insitní skupinou operující na území Ruské Federace mají již delší čas k dispozici závažné důkazy o tom, že sestřelení civilního dopravního letadla byl diverzní čin organizovaný přímo ruskou vládou, velením GRU a Generálním štábem armády RF na území Ukrajiny.
   Důkazy jsou v podobě tajných dokumentů, osobních svědectví, zachycených rozhovorů, fotografií a videjí, z nichž se podařilo získat celý obraz o této akci.
   V Kremlu bylo rozhodnuto o provedení zásahu dne 29.6.2014, důkaz č. ISD6330168/1-03, pouze ústní předání, svědek utajen.
   Z GŠ šel rozkaz písemnou formou až na velitelství příslušné posádky. Důkazy č. ISD2853310/2-04, ISD2853999/2-04, ISD2811625/2-04, plus série dalších. Operace byla nazvána "Klaipeda", s kódovým označením "D23".

   Samotný výkon s přesunem Buku z kurské posádky na Donbas a zpět je již popsán v Bellingcat a JIT Report s mimořádně kvalitním zpracováním.

   V den výkonu diverze sestřelení civilního dopravního letadla bylo dle ukrajinských radarů zaregistrováno taktéž několik ruských vojenských letadel, konkrétně typu Su24, přičemž jeden z nich byl pilotován kpt.Gennadijem Vasiljevičem Lerkinem, důkaz č.ISD3119646/4-11 a ISD5394467/4-12, druhé pilotoval mjr.Timur Arfaduchov, důkaz č. ISD4173880/4-11 a série dalších.

   Ovšem jedním z nejpodstatnějších důkazů je zachycení tlf.rozhovoru z ruského speciálu letícího v tom čase v sousedním koridoru na trase Buenos Aires - Moskva, kde se dosud nezjištěný důstojník GRU (jeden ze tří z osazenstva na palubě), letící spolu s hlavou státu na jedné palubě, informuje o výsledcích akce "D23". Důkaz č. ISD1023533/1-14, ISD2411761/1-15 a ISD3528855/4-01.
   Informátorem na druhé straně bude dle všeho jeden z výše jmenovaných pilotů Su24 operujících na území Donbasu, kteří podávali zprávu o provedení akce "Klaipeda" s kódovým označením "D23". Toto kódové označení bylo v průběhu rozhovoru několikrát vyřčeno. Závažným důkazem je zde srozumitelně vyřčená věta: "rozuměl, budu ihned informovat vrchního velitele". Tento rozhovor se odehrál přesně 17.7.2014 13:22:53.

   Momentálně probíhají rozhovory o publikačních právech, jelikož tyto údaje zjevně ještě neměly uniknout na veřejnost.

   Insitní skupina operující v Rusku také působila v případě "Novičok", kde přímo na území RF odhalila závažné údaje o práci agentů GRU a výrobě nervově paralytických látek. Oni taktéž získali pro spolupráci značnou část obyvatelstva, které tak pracuje ve prospěch svobodných a demokratických sil planety proti diktatuře. Svoje agenty má i přímo v nejbližším okruží Putina a jeho lokálních osob, na komandantuře FSB, GRU a dalších skupin, v Generálním štábu armády RF.

   Nejpravděpodobněji se během tohoto týdne podaří uveřejnit podstatnou část ze zjištěných skutečností, které měly být publikovány až koncem léta. Předpokládá se, že Rusko opět zaútočí svými lživými dezinformačními kampaněmi. Min.vnitra proto uvažuje s publikačním zákazem pro lživé články, které se snaží zpochybnit veřejnost, jakým je i tento.
   Malajský premiér totiž vůbec nehovořil o tom, že nedůvěřuje Final Report JIT, ale o tom, že v něm nebylo odpovězeno na všechny otázky, kdo konkrétně z Ruska se na tom činu podílel. O kvalitě vyšetřování nepochybuje. Jen advokáti musí směřovat žaloby na konkrétní osoby a to ve vyšetřování ještě není. Už jen podle tohoto lze rozeznat, jak zavádějící informace o tomto případu přináší Nová Republika. Pokud vstoupí publikační zákaz, budou moct informovat pouze renomovaná média v čele s Bellingcat.


   No vidíš 3:11, taky umím vypotit podobné píčoviny. Během pauzičky na cigáro. Takovejch píčovin je plnej Hollywood. Ale to je nic proti nějaké PC combat. Jestli se chceš fakticky vyzuřit na Rusácích, zkus Call Of Duty: Modern Warfare. Tam budeš stříkat pětkrát denně.

   Smazat
  3. 3:11,. tímto výrokem - "... až loni však doložili, že patřila ruským ozbrojeným silám, a ubezpečili, že kombinace důkazů, které to potvrzují, jsou „natolik jedinečným dokladem, že odpovídají otisku prstu“..." - máte na mysli loňský brifing MO RF, kde dané obvinění rozsekali na sračku tím, že vytáhli účetní knihy, kde měli jasně zaevidováno, kam se raketa odvezla? Kde jasně prokázali, že byla přijata útvarem PVO Těrebovlja na západní Ukrajině a poté se přemístila na útvar Strij, který se onoho nešťastného dne účastnil cvičení PVO na Donbase.

   Cvičení PVO.... celkově je tato skutečnost velice zajímavá a dosud ji nikdo zvlášť neposuzoval. Ukrajina 16.7.2017 ohlásila v TV ("Čas Č") cvičení PVO a nikoho z vyšetřovatelů nezajímalo:

   1) proč na Donbase a proti komu?
   2) proč v tak hustě zalidněné oblasti?
   3) jak je možné, že to neohlásili ICAO, když právě kvůli nim (Siberian Air, 2001) byla tato povinnost uvedená jako pravidlo?
   4) jak je možné, že právě 17.7.2014 v pozdním dopoledni poledne byly jejich RLS mnohonásobně aktivnější, přitom PVO tam byla už pár dní předtím i pár dní potom?
   5) co je na radarech jejich RLS PVO a kam zmizely všechny záznamy?

   To je jen zlomek dotazů.

   Smazat
  4. 3:11, celý příspěvek z Forum24, je úplně o hovně. Vždyť tam není vůbec nic. Vůbec nic. Hromady plačtivých slintů, jak nějaký Prigožin platí jakousi trollí farmu v Petrohradě, které, jak se zdá, ó běda, uvěřil dokonce i Spiegel. Ten Spiegel, co se třikrát čtenářům omlouval za to, že uveřejnil bohapusté manipulativní lži z Bellingcatu.

   Takže všichni ti, co se domáhají důkazů, skutečných důkazů, a ne slintů á la Forum24, jsou tedy oběťmi dezinformačních webů. Sic! Všichni ti, kterým se prostě nerozdává analýza událostí okolo MH17 a žádají, aby se vzaly v potaz i ruská data, naletěli dle webky Forum24 nějaké trollí farmě v Petrohradě.

   Forum24 píše, že Rusové nespolupracují. I tohle je lež. Rusy už počátkem roku 2015 vyhodili z komise s tím, že není vhodné, aby měli přístup k materiálům a podíleli se na vyšetřování. Rusko je přitom výrobce zařízení PVO a komise odmítne spolupracovat?
   Navzdory tomu Rusové i tak dodali k modelaci dráhy rakety všechna data (jak pro 9K38 tak i 9K38M1), některá dokonce byla tajná, a přesto s těmito údaji Holanďané nepracovali, a použili proměnné z podobných amerických raket. Jako důvod uvedli, že výsledky modelace s ruskými raketami nezapadají do požadovaného modelu... WTF?

   Podobných "podivností" najdete několik desítek. Nemluvě o tom, že se velice rychle opustilo technické vyšetřování, naprosto nedostačující, a vrhlo se na videjka a fotečky z internetu. Polovina z nich je od tzv. "tajných" agentů, přičemž i zde je několik vyslovených podvrhů. Nezbývá se ptát, jak je možné, že tohle JIT dopustila?

   Tohle není vyšetřování. Zde nejde o zjištění viníka. Tady se vysloveně tvoří účelová legenda, která počítá s tím, že:
   - lidé tomu nerozumí a nezajímá je to. V dnešní době už na to ani napamatují
   - ti, které by to i zajímalo, tomu moc technicky nerozumí, mají málo informací, většina v cizím jazyce, a neumí si dát dohromady souvislosti.
   - proti různým verzím, tj. verzím s různou důvěryhodobností, se postaví ta jediná - "Rusko vinno!" - která tady byla vyslovena na samotném počátku nejen Porošenkem a ukrajinskou věrchuškou, ale i americkou stranou.

   Tuto verzi najdou i v prvním odkazu při zadání klíčového slova MH17 do Google. ... Vlastně všechny informace o této události uz pátým rokem obviňují Rusko, včetně Wikipedie.

   Ale my přece nevíme od počátku, co se mohlo stát, nevíme to přesně ani dnes. Jak je možné, že Porošenko to věděl už od první minuty? Když tedy věděl, jak je možné, že Ukrajina nevydala NOTAM pro Donbas? Jak je možné, že to soudům nevadí a Ukrajina je dle nich nevinná?

   Jak je možné, že Bellingcat Rusko obviňoval taktéž od první minuty a nikdy z tohoto trendu neuhnul. Když si Higginse podali novináři na Západě a zpochybnili naprosto vše, co vypustil ohledně tohoto případu, jak je možné, že se JIT po třech letech k němu přidala a vytvořili jediný tým?

   Kdo to je Bellingcat a Higgins, jaký mají status?

   Vážený Davide Horáku. Bohužel vám musím oznámit, že to vy jste oběť dezinformací. A taky tak trochu troll, jelikož tyto dezinformace šíříte. I když z vaší strany možná nevědomě.

   Nemusíte mít Rusy v lásce, ale tady jde o něco jiného, a to totiž o to, že skutečný viník může uniknout. Nám jako obyčejným lidem, musí jít právě o tohle, ne o geopolitiku. Já sice chápu, že vytvořit z Rusáků ve světovém povědomí "pravého Satana", je velice potřebné, jenže já nejsem v člen klubu, co z toho má výhody, já se naopak můžu vbrzku stát další obětí jako součást jejich boje o světové zdroje.

   Smazat
 17. 10:08 Trump už před lety (sám jako investor výstavby výškových budov) o kauze 11. září prohlásil, že se jedná o evidentní podvod, že mrakodrapy nespadly kvůli letadlům! O Apollo 11 se ještě nevyjádřil, je to hodně stará kauza. Ale o tom, že se žádné přistání na Měsíci neuskutečnilo, tak o tom (kromě Kubricka nebo Assange) svědčí celá řada dalších nepřímých důkazů. Kauzu řešil i americký soud a v rámci dokazování si od NASA vyžádal filmové pásy "natočené na Měsíci". NATO je nepředložilo s tím, že se tyto filmy "ztratily". Jedním slovem USA si zvykly předkládat světu informace typu false-flag a celý svět to musí konzumovat úplně stejně jako Bílé přilby v Sýrii a jejich pohádky o tom, jak Assad tráví Syřany chlórem. Asi to napíšu nepřesně: nelze lhát všem lidem do nekonečna, jednoho krásného dne to stejně bouchne a pravda vyjde najevo :-)

  OdpovědětSmazat
 18. Včerejší Fulford, cituji: !Předseda vlády Malajsie, Mahatir, minulý týden promluvil v Klubu zahraničních korespondentů Japonska, kde veřejně uznal, že malajský let číslo 370, který zmizel v březnu roku 2014, a let 17, který byl sestřelen v červenci 2014, byl tentýž letoun. Řekl, že Nizozemci odmítli předat černou skříňku z letadla do Malajsie, i když let započal v Malajsii a měl malajského pilota."

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.