Reklama

úterý 4. června 2019

Miklas: 100 tisíc na Václaváku proti Babišovi? Zaleží, jak budete počítat

© AFP 2019 / Michal Cizek
Jana Petrova
4.6.2019  Sputnik
Iniciativa Milion chvilek pro demokracii opět vyzývá občany, aby přišli v úterý 4. června na Václavské náměstí. „Máme toho dost! Chceme demisi!“ prohlašuje spolek, který úterní demonstraci svolává, na své oficiální stránce.

Sputnik se zeptal pražského politologa, občanského aktivisty Jana Miklase, jestli tam půjde.


Miklas: Jako levicový aktivista tam nepůjdu, jelikož nevidím žádný smysl tuto akci podporovat. Zastávám totiž stanovisko, že jde pouze o souboj dvou politických táborů - tábora Babiše oligarchy a tábora neoliberálních pravičáků, kteří jsou základním tahounem a řídícím prvkem demonstrací proti Babišovi. Přičemž ostatní protestující proti Babišovi, kteří mají jiné, třeba i správné motivace - například levicová kritika Babišova oligarchátu a jeho zahraniční proamerické politiky, jsou zde v menšině a pouze zde figurují jako stafáž příznivců neoliberální pravice a zuřivých antikomunistů.

Nechcete se spojovat s lidmi, „kterým na demokracii záleží“? Milion chvilek nazývá právě takový cíl svých demonstrací.

Největší demonstrace od roku 1989: Milion chvilek věří, že audit o Babišovi vyžene do ulic až 100 000 lidí

Miklas: S lidmi okolo Milionu chvilek pro demokracii se nechci spojovat nejen z důvodu fanatického antikomunismu, ale také proto, že jsou podle mého názoru především nástrojem financovaným neoliberální pravicí, která by se ráda znovu dostala k moci. Babišův oligarchát je sice také neoliberální, nicméně díky populistické Babišově politice je alespoň změkčovaný určitými sociálními aspekty (zvyšování minimální mzdy, důchodů), byť si je Babiš chytře populisticky přisvojil, jelikož původně pocházely z dílny ČSSD a KSČM, která je nyní s premiérem ve vládě. Ale to je věc jiná. Podstatné je to, že Milion chvilek pro demokracii je iniciativa kombinující ekonomický neoliberalismus, hysterický antikomunismus spolu s účelovou lidskoprávní rétorikou. To jsme zde již měli především za vlády Mirka Topolánka a Miroslava Kalouska, tedy nic, o co by bylo stát. Pokud by se tato klika (pochopitelně s novými tvářemi) dostala znovu k moci - což vzhledem k varovně posilující ODS a absenci silné levice v ČR je pravděpodobné, tak by to byl pro obyvatele České republiky krok zpátky. Tím nechci nijak hájit Babiše. Jeho ,,úspěšná” politika je pouze dílem toho, že se veze na vlně ekonomické konjunktury. Dále jeho manipulace s veřejností, soudy, politiky a servilní proamerická politika je nechutná. Nicméně v současném rozložení politických sil by odstranění Babiše - jak to požaduje Milion chvilek pro demokracii, nic neřešilo a pro spoustu obyvatel ČR by to znamenalo zhoršení již tak tristní sociální situace v důsledku možného znovuzavedení neoliberálních asociálních reforem, v důsledku uchopení moci neoliberální pravicí.

Naposledy se na Václavském náměstí na základě různých odhadů shromáždilo až 50 tisíc lidí. Iniciativa Milion chvilek očekává až 100 000 protestujících. Co si myslíte, kolik se sejde v úterý 4. června?

Miklas: Je možné, že stejný počet demonstrujících se znovu bude opakovat, a není vyloučeno, že může být ještě vyšší. Záleží však na tom, jak budete počítat… Nicméně, je důležité připomenout, že se jedná o Prahu, která má v rámci České republiky specifické a značně odlišné postavení od zbytku republiky díky své voličské základně. Například v regionech avizované protesty proti Babišovi, které zde již proběhly, byly zcela neúspěšné.

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman prohlásil, že zjištění v návrhu auditní zprávy Evropské komise, podle něhož je premiér Andrej Babiš ve střetu zájmů, jsou závažná a mohla by zavdávat podezření z trestného činu. Předseda vlády odpověděl, že Pavel Zeman nectí pravidla řádného a spravedlivého procesu, když chce analyzovat návrh auditní zprávy Evropské komise o premiérově střetu zájmů. Váš názor? Kdo má pravdu?
Petr Fiala z ODS chce po Babišovi hlasování o důvěře. Ten to ale může využít proti němu

Miklas: Myslím, že Babiš v tomto ohledu nemá pravdu. Evropská komise zcela správně vyšetřuje Babišův střet zájmů. Babišovi nejde o nic jiného než pobírat prostřednictvím svých firem evropské dotace pro svůj byznys a osobně se obohacovat.

EK požadovala, aby Agrofert vrátil více než 280 milionů korun (přibližně 11 milionů eur), které obdržel v posledních dvou letech ve formě dotací z fondů EU. Premiér tuto informaci popřel. Může Česká republika ignorovat požadavky Evropské komise, pokud budou jasně formulovány, a peníze nevracet?

Miklas: Podle mého názoru jsou zde dvě varianty: Premiérovi se podaří zmanipulovat soudy, zastavit proti sobě trestní stíhání a ovlivnit výsledný postoj České republiky k této kauze a dotace nevracet. V tom případě ovšem Evropské komisi pravděpodobně dojde trpělivost a Babiše prohlásí za nežádoucí osobu v EU. Předseda vlády, který byl dosud rezervovaně prounijí, by tak pravděpodobně ostře otočil, a jelikož by mu již z EU nekynul další prospěch, zaujal by národovecké a protiunijní stanovisko a tímto směrem by manipuloval veřejností a svými stoupenci a stylizoval by se do role „mučedníka EU“ a „ochránce národních zájmů“. Druhá varianta je, že by dotace vracet musel - i s touto variantou Babiš počítá. Ovšem tak, že by je neplatil on, ale Česká republika prostřednictvím svých obyvatel jako daňových poplatníků.

Rusové mají přísloví – ty jsi ukradl, nebo tobě ukradli, ale tak či onak jsi zapleten do nepříjemné historie. Co si myslíte, jak ta kauza ovlivní politickou kariéru Andreje Babiše? Předseda vlády odstoupí, jak by si přál Milion chvilek?


Miklas: Myslím, že premiér Babiš neodstoupí, jelikož má pověstnou „hroší kůži“ a protože ví, že Milion chvilek pro demokracii a příbuzné iniciativy pro něj nyní nepředstavují reálnou hrozbu díky tomu, že mají izolovanou podporu, a to především v Praze a nikoliv v regionech, odkud se rekrutuje značná část Babišových příznivců.


* * *

107 komentářů :

 1. Petr Neumann, Karlovy Vary

  Jako komunista, mohu napsat jen jedno. "Když máš dlouhý vlas nechoď mezi nás".

  K tomu zbytečno co dodávat.
  Trojan chudák potřeboval další čáru jak sůl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdysi osumnáctiletá rebelka Lenka Honnerová - Č. B.

   Dcera funkcionářů z roku 1974 na ČT 24, včera vystupovala v reportáží, kdy měla na svém dvorku vzácné sakrální monumenty, podobné těm které kradou kolem kostelů po stovkách, pro NEchudé lidi.

   U nás ve Vtelně, takto ukradli troje státní sakrální sousoší pro "přizpůsobivé" lépe rozmarné, přiblblé zloděje zadavatele!?


   Lenka & The Plastic People of the Universe.

   Zdroj: https://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy-z-ceska/brutalni-nasili-a-chaos-pred-45-lety-policie-rozehnala-festival-v-rudolfove-20190328.html

   Já bych je kopal do řiti až za kopečky, vypatlané, znuděné, okolí otravující svrab. Dobře jim tak, takové "koncerty" nechť i dnes si dělají u rodičů v ložnici. Co ty by dělali??? Bordel mimo domov, to je rebelství, krá√o.

   Smazat
  2. A to si myslite ze US armady v Cesku jezdi jen tak ?

   Smazat
  3. Nebo,ze nebude reakce besnit protoze volby do EU se nezdarily ??

   Smazat
  4. 0:31

   oni by zas skopali tebe a na tvoje místo přivezli Afričany, nejlépe muslimského vyznání.

   Smazat
  5. 5. června 2019 7:36 - kopanec do p®dele ...

   Zfrčený a sjetý těžko, zrovna takto na techno párty u nás na severu "protestovali" dredaři i ze zahraničí, proti těžbě uhlí.

   Rámus na kilometry a ejhle ráno našli mladou předávkovanou mrtvolu smažky, hnijící mezi břízami. Do večera všichni velice rychle, dobrovolně zmizeli!

   Zvostala jen zdechlina, policajti a haldy bordelu, uhlí, neuhlí. Rebelka Lenka Honnerová z Českých Budějivic může děkovat magorovi Jirousovi, že z Rudolfova včas zdrhla, nána jedna stará.

   Dnes by se mohla rovněž válet mezi břízami celoživotní rebelka, zůčastnit se takové techno akce!

   Ramón

   Ps. Zaráží mě, že na google nemohu o tomto sajrajtu najít, ani slůvko a bylo to v TV i novinách?

   Smazat
  6. Milion chvilek pro demokracii, při které novobolševici usilují o to, jak nedemokraticky svrhnout demokraticky zvoleného premiéra.
   Oóóó, jaká to nádherná havloidně-totalitní demokreatůra vyšla do ulic...
   J.C.

   Smazat
 2. Demoška po práci ?
  A komu to jako má vadit?


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. „Máme toho dost! Chceme demisi!“ prohlašuje spolek, který úterní demonstraci svolává, na své oficiální stránce.
   Kdyby jenom svolává: Viz příspěvěk do diskuze na Parlamentních listech….O víkendu jsem byl v Jablonném nad Orlicí. A moje bývalá žena, která tam žije mi říkala, že tam obcházeli mládenci a nabízeli: lístek do Prahy a zpět, oběd + 1000,- za účast na úterním srocení. Takhle to dělají. Lístek do Prahy stojí z Jabla 220 kč. Zpátečka tedy pomalu 500,- +1000,- + cca 200,- za oběd takže jen z Jablonného cca 2000,-/ks. A ti borci to taky jistě nedělají zadarmo. Lída je poslala někam a neví o nikom z jejího okolí. Ale nějaké mladé jistě zlanařili. Kdo by se z tak dalekého lontu rád nepodíval grátis do Prahy? Takto se rozjeli po republice a organizují „spontánní“ demonstrace. Jestli jim to nebude vycházet, musíme se připravit na nového „studenta Šmída“. A když nepomůže vylhaný, dodají opravdovou mrtvolu. Sorošovci jsou toho schopní. S pozdravem František Kudláč

   Smazat
  2. Pro důchodce, kteří mají jízdné za čtvrtinu, může být takový výlet velmi lukrativní. Ve vlaku se mohou ještě Babišovi vysmát za to, že jim zvýšil důchod o tisícovku a ne jen jako jejich oblíbenec kalousek, který dal jen 40 Kč. V tom Babišovi zůstal ještě kus poctivého komunisty. Ha, ha, ha, ...

   Smazat
  3. Obávám se, že má pan F.Kudláč (23:03) pravdu. Také mě napadlo, že, aby dosáhli svého - svržení vlády, budou muset podle zahraničních vzorů přidat mtrvolu. I proto jim vadí ministryně Benešová.
   A klér jako vždy vpozadí, ministr Staněk odmítl pokračovat ve štědrém financování oprav církevních objektů předchozího ministra D.Hermana. Nemluvě o tahání peněz ze státního rozpočtu na sociální služby, kdy je zřizovatelem církev a měla by je financovat ze štědrých církevních restitucí.
   bvankova

   Smazat
 3. Milion prdů = milion negrů.
  To je Einsteinova rovnice vztahu energie a hmoty.

  OdpovědětSmazat
 4. Evropský deep state (na žádný mosad nevěřím) teď, kdy dochází na lámání chleba jednoho po druhém likviduje své protivníky (Kurze, ke kterému Strache jen odemkl cestičku) včelku Májá (OLiver Welkes ve svém nechutně prorežimním pořadu), Porošenka, který furt chtěl prachy....9
  Zas si myslí, že to zvládnou se salámistickým marketérem jarošem v kosmickém saku.
  Ten ale blábolí stále tu svou, píáristickou.
  Mladé chroští chrostí neb si slibuje bezpracný život po jeho vzoru.
  K tomu jim ale chybí šarpejský xift, kterého by se v emirátech lekli.

  OdpovědětSmazat
 5. Nevydrží, je to křeč. Všichni tři světoví hráči USA, Rusko, Čína hrají na opačné straně šachovnice než havloidní pošuci.
  Poslední útočiště je pro ně bruselská řiť. Ale i tam to je jen otázka času. Andy by si měl s Bruselem vytřít zadek a vůbec se na něj neohlížet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Javloidní pošuci z nás dělají kolonii. A to se přece hodí..

   Smazat
  2. To se mýlíte, vždy je potřeba mít dva tábory, které spolu "bojují", aby nebylo vidět to, co se skutečně děje. Proto bych havloidní pošuky nepodceňoval, protože jsou součástí plánu stejně jako otec Havloid.

   Smazat
 6. V roce 1948 pražáci běhali s transparenty : demisi a vedl Je Gotvald. Dnes máme demokratické volby,tak si pražáci na ně počkejte.
  Marcel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad Gotwald ne ?

   Smazat
  2. Žadni pražaci v roce 1o48 nebehali s cedulema Demisi.Přecti si historii.Demisi podali ministri sami.

   Smazat
  3. Haf má pravdu. Já jsem posera, tak se bojím dobrodruhů, co blbnou v Praze, ala Slovensko přes kopírák. Stojí to moc peněz a výsledkem bude chaos. Podle mne jde jen o výměnu koryt.

   Smazat
 7. Proti komu je namířen tento protest, proti voličům Miloše Zemana v prezidentský volbách, kterého oni nenávidí, rádi by zvrátili výsledky prezidentských voleb a jeho následnou ABDIKACI! Zástupně tak činí proti Marii Benešové a Andreji Babišovi.

  °°°°°°°°°°

  Andrea Borovská - umělkyně

  Nemohu mlčet k tomu, jakým způsobem komentuje Miloš Zeman průběh návštěvy v Berouně a k jakým zrůdným formacím přirovnává své berounské odpůrce. Na Berounsku žiji a v Berouně pracuji a když jsem se dočetla v Radničním listu, že Zeman přeci jen do Berouna přijede (bývalá starostka jeho návštěvu odmítla), začala jsem přemýšlet o tom, jak dát najevo, že pro mne zde není vítaným hostem.

  Jsem výtvarnice a pohybuji se především mezi umělci a pedagogy. Hledala jsem právě mezi nimi, kdo by mi poradil a pomohl vymyslet kultivovanou, umělecky zajímavou a barevnou formu protestu proti Zemanově návštěvě. Tím chci říci, že u zrodu myšlenky byly tři úplně obyčejné ženy a ne nějaká komanda, neziskovky nebo co vše si Zeman a jeho příznivci ještě vymysleli. Andrea, Lenka a Kristýna se prostě domluvily, založily uzavřenou skupinu na FB a přizvaly do ní své přátele a známé. Nikdo nikoho nenutil – naopak další a další přicházeli s nápady, jak klidný protest zorganizovat. Na náměstí pak přišlo i mnoho dalších lidí, kteří se předem nijak nedomlouvali.

  Informace se velice rychle rozšířila mezi naše známé na Berounsku a nápady na formu klidného protestu jsme konzultovali na Facebooku, ale také jsme třeba zkoušeli, jestli balónky unesou trenýrky apod. Snažili jsme se především o to, aby forma protestu byla nekonfliktní, domlouvali jsme zvuky charakterizující nesouhlas, otočení se zády k pódiu, nepřerušování hovoru prezidenta. Domluvili jsme se také, že budeme absolutně respektovat názor Zemanových podporovatelů a budeme se vyhýbat zbytečným konfrontacím. To se nakonec ukázalo jako značně problematické, neboť někteří ze Zemanových příznivců se neváhali pustit do neurvalého obviňování dokonce i studentů nebo dětí, nenávistné urážky zachycuje i několik videonahrávek…

  V Praze jsem na vysoké škole prožila listopad 1989 a do Prahy jsem jezdila vždy, když jsem cítila potřebu vyjádřit nesouhlas s tím, co se ve společnosti děje. Proto, když se ozvali lidé z Prahy, že mají zájem nás přijet podpořit, považovala jsem to za naprosto přirozené. Ti, kdo se ten den chystali vyjádřit svůj protest na náměstí, vůbec nevěděli, co je tam čeká. Předpokládali jsme, že nás tam nepustí s transparenty, budou kontrolovat totožnost apod. Ale byli jsme mile překvapeni, když proudící davy lidí s transparenty a vlajkami volně a v klidu zaplnily dolní polovinu náměstí, přestože v centru bylo od dopoledne více policistů v uniformách civilu než místních obyvatel.

  "Milion chvilek pro majdan"

  04.06.2019 1 000,00 CZK Bezhotovostní příjem BOROVSKA ANDREA 0 BOROVSKA

  Účet majdanistů jméno, částka:

  https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=20201117


  Avšak, co je na pováženou (trestný čin) je tento nezákonný dar od NÁS všech!

  24.05.2019 1 000,00 CZK Bezhotovostní příjem CESKA POSTA, S.P.
  posta 508290 22.05.2019 c 4LUD MI LAVACK OVK
  0000 0 CESKA POSTA, S.P.


  Ramón

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už samotný fakt, že jste někomu - komukoliv, chtěly zabránit v návštěvě Berouna je konfliktní a totalitní praktika. Do Berouna může přijet kdokoliv a pokud dodrží zákonem stanovená pravidla, může vystoupit na náměstí nebo i jinde a vyjádřit svůj názor. Vy, já, stejně jako pan prezident. Můžete s ním diskutovat nebo ho ignorovat. Ale nemůžete žádnou, opakuji žádnou ani sebekultivovanější formou návštěvě bránit. Tím se usvědčujete z farizejství a totalitních praktik. A vaše "revoluční zásluhy" z listoapdu 89 na tom nic nemění. Kašlu na vás i hejno vašich slepic.

   Smazat
  2. Paní umělkyně, nevím zda žijete z toho co si vyděláte nebo z grantů, což je vlastně podpora státu nebo jiné instituce. Takhle je vlastně placená velká většina umělecké fronty na rozdíl od obyčejných lidí. Pro mně jsou to prostě jenom vyžírky, které by měly žít jen za svoje, z toho co si vydělají. Protože plnými hrstmi berou prašule od státu ne obcí, tak si myslím, že by měli držet hubu a nerozeštvávat občany. Zejména v Praze. A také mi opravdu vadí, žer Praha dostává na jednoho občana mnohem vyšší dotace ze státního rozpočtu, tedy peněz nás všech než-li nějaká vesnice třeba v pohraničí. Jsem pro to, aby dotace na občana do obcí byly jednotné. Nevím proč republika má doplácet na blahobyt vašich kolegů a pražáků.

   Smazat
  3. 1:17 - tak ty "umělce" prostě bojkotujte.
   Do divadla na ty lepšolidi nechodím, koncerty fluse a spol. mě nezajímaj a v televizi sleduju nanejvíš cestopisné dokumenty (a to které nekomentujou soudruzi bartoška a donutil)
   Tak to lidi udělejte jako já a voni to brzo pocejtěj.

   Smazat
  4. Andreo, Lenko a Kristýno, nejlépe byste udělaly, kdybyste snížily poplatky za sexuální služby. Mohly byste je nabízet přímo v davu demonstrantů. Doufám, že EET ignorujete.

   Smazat
  5. Tak tak, prezident Zeman je moudrý muž a má holt jiný "umělecký" názor než pí Andrea.

   Smazat
  6. “Vliv zahraničních neziskových organizací a jejich zájmů připomínala i novinářka Lucie Groene. Ta chápe události v Praze (Milion chvilek...) tak, že se „neziskovky s centrálami v zahraničí, radikální globalizovaná extrémní levice, tzv. umělci a nevolitelné pidistrany rozhodly svrhnout premiéra, protože se jim nelíbí rozhodnutí milionu českých občanů v demokratických volbách“. Vyjmenovaným skupinám podle ní aktuálně jde především o UDRŽENÍ VLIVU v médiích, zejména v ČESKÉ TELEVIZI, kterou dlouhá léta využívají PRO SVÉ ZÁJMY. Proto stále hovoří o ohrožení veřejnoprávních médií.“. PL

   Smazat
 8. Máte-li peníze, můžete si pořídit vola. Přidáte ještě jednoho a máte pár volů. Když si koupíte dalšího máte stádečko volů. A můžete přidávat další a další a budete mít velké a čím dál větší stádo volů. Ale pořád to budou volové. To, že jich je hodně (třeba 120 tis.) z nich arabské plnokrevníky neudělá. V listopadu 89 herci a jiní křičeli: "svobodné volby!!". Teď je mají. Už 3x mohli Babiše dostat z politiky a možná i do tepláků. Kdyby vyhráli. Ale oni prohráli. A to rozdílem třídy! Lidé už před parlamentními, obecními i evropskými volbami věděli, že je Babiš agent, zloděj a vůbec špína chlap. To jim 24 hod. denně troubili do hlav mainstreamová mědia, různí aktivisté, umělci i "umělci", politici i "politici" a přece lidé zvolili jeho a ne pana "kde se vzal tu se vzal" Drahoše. Ani "osvědčené" matadory typu Kalouska a spol. Čím nás chtějí překvapit nyní? Vždyť je to pořád ta samá odrhovačka. Ale o tom, jestli je nebo není někdo zločinec rozhoduje soud. O ministrech rozhoduje premiér a prezident. O odstoupení rozhodují výsledky voleb. A ne řvoucí tupé stádo na Václaváku. ANO volilo několik miliónů lidí. A tak sebranka sehnaná z různých koutů repuliky, zaplacená bůhví odkud představuje pár hňupů. I když zaplnili jedno náměstí. Babiš nemusí jít k nějakému zkrachovalému studentovi teologie, který v životě na nic pořádného nesáhnul a debatovat s ním. To ten nýmand by se měl s Babišem utkat ne před ječícími "celebritami", ale ve volbách. A tam ukázat, za kým "stojí národ". Minulý týden po městečcích v Orlických horách obcházeli mladíčci a zvali občany na demonstraci do Prahy. Zaplatíme cestu tam i zpět, oběd a 1000,- na ruku. Podmínkou je účast na Václaváku. To mám z první ruky. Je to divadélko pro blbečky. Jenže kolikrát se to může opakovat? Dobrá. Uděláme si výlet do Prahy. Ale ne každý týden. Když se to okouká, lidi si najdou jiné povyražení. A to bude konec Miliónového chlívku. Jo, už nějaký čas jsem neviděl odhady voleb. Ještě před měsícem tu byl snad každý týden nějaký. Asi se to zrovna nehodí. Co? ANO vyhraje zase. Lidi totiž už s těmi co jim mažou med okolo úst na náměstí zkušenost udělali. A ne tu nejlepší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas Danny. Výstižné.

   Smazat
  2. Kde se bere tolik debilů, který za jidášský groš udělají cokoli. To jsme to teda dopracovali.

   Smazat
  3. Když už jsme u těch křiklounů na Václaváku. Dneska není problém identifikovat kdekoho v davu na základě digitálních snímků s přímo fantastickým rozlišením. Ty, co nesli urážlivé transparenty by měla PČR dohnat k zodpovědnosti. A celníci, případně finančák by měli prověřit financování celé monstrakce.. Vláda se zřejmě rozhodla nechat křiklouny, ať se opotřebí a unaví sami. Jako další řešení se nabízí osvědčený model z nedávné Barcelony. Zákaz dalších demonstrací, v případě neuposlechnutí gumoléčba a pak navrch ještě křiklouny umýt vodními děly. EU proti postupu vlády Španělska nic nenamítala, je to prý vnitřní věc daného státu.

   Smazat
 9. Dovětek:

  Ps. Vévodí komedianté přisátí na státní peníze, všeumělci "Bohoušové Císařové".

  Viz. Jiří Mádl, nikdy si nevzal na své filmové hrátky ÚVĚR, vždy jsme vše takovým kreatůrám přes ČT, hradili my všichni! On shrábl smetanu a ÚVĚR vracet NEMUSEL, jejich zde plno, nechť va své "USA", požádají prezidenta o prachy na své hrátky, jak by tu hubu ukázal kolem Bílého domu, byl by postřelen, pokud by byl vidět 141cm výšky! Není jediný je jich už moc, takto přisátých PARAZITŮ.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nas-si-nekoupis-Babisi-Hajzle-jsi-jako-nemoc-Priste-na-Letne-A-chystame-mnohem-vic-Madl-Jaros-Cvancarova-a-masakr-na-Vaclavaku-584180


  „Své přišel k současné politické situaci říct i herec a režisér Jiří Mádl, který je velmi rád, že si odmítáme zvykat na některé věci a omlouvat to tím, že když se krade a podvádí u nás, je to v pohodě, než když se krade například v Německu. „Je to stejně špatně! Dívejme se na to optikou vyspělého státu! Představte si, že by v Německu byl tajný agent, který po revoluci zbohatl díky kontaktům totalitního režimu, koupil si média, ovlivňoval je, pak byl i ministrem financí i premiérem, zničil tam pole a dělal si z lidí srandu,“ řekl Mádl s přesvědčením, že tohle je poslední záchvěv z let minulých. „Musíme vydržet a uvidíme se na Letné,“ doplnil.“?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ramóne, mám středoškolské vdělání a 2× jsem přečetl tvůj názor, ale promiň, vůbec tomu nerozumím.

   Smazat
  2. JENŽE PRAŽSKÁ KAVÁRNA, BYŤ Z BEROUNA, PRO OBČANY CZ PŘEDSTAVUJE VELKOU DVOUNULU ANEB DABLJUSÍ. Jak to myslí Ramón? Velice srozumitelně: pražská kavárna i umělkyně z Berouna potřebuje cecík, do kterého se sypou daně zaměstnanců. Co takhle si vymoci neplacení daní také zaměstnanci - bežte na náměstí a zkuste si to vyřvat! Kavárna se hrozí dotací do Agrofertu, občané by se měli hrozit rozměru dotací do pražské kavárny? Kdopak nám to řekně třeba za r. 2018. Proč existují profese, které si na sebe nedokáží vydělat a jejich práce, protože je mizerná, musí být dotována plátci daní. Podobné je to s profesionálním sportem: buďto se dokáží svojí prací uživit, nebo ať jdou do jiných zaměstnánbí - pokud umí pracovat. Zděsila mne dotace do motocyklových závodu v Brně - Čapí hznízdo je proti tomu prkotina a cosi po té investici aspoň stojí a slouží. Ale v Brně odjedou řvoucí motocykly, kouká na to 125 tisíc diváků a ti nedovedou zaplatit náklady s tou jejich show vynaložené? A tak musí zaměstnanci solit desítky milionů ze své mzdy - komu??? Kdyby raději se udělaly v obytných částech měst parky a sportoviště pro děti a nakonec i pro dospělé, aby národ trochu ozdravěl. Vím, že patřím ke zrhlíkům, kteří dávají přednost dětem před psy a maminkám před Miliony úchylek, ale zkusme i na takové téma referendum - co je přednější pro náš národ: podpora mateřství nebo chovatelů psů? Promiň dík!

   Smazat
  3. 23:53

   "Studoval na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Členem KSČ byl v letech 1966 až 1969. Po studiích nastoupil k Městskému soudu v Praze jako justiční čekatel.".

   Kdo je tato přemoudřelá hlava, která v roce 1 9 6 6 takticky vstoupila do K S Č a až do dnes v 7 6 má největší rozhodující pravomoci v České republice, po celou dobu odpůrcům KSČ(M) a všech vlád N E V A D Í ! Stejně jako bývalý funkcionář KSČ P I T H A R T ? Co NATO ten pošahanej "milión úchylek", volby už byly ...

   Zdravím 23:55, Ramón

   Ps. Neomlouvej se a dodělej si vejšku až budeš hotovej, přispívej k tématu, dnes si mohl nabrat studijního materiálu po 20-hod. na ČT24. Oponenta na VŠ ti dělat nebudu, buď zdráv jako páv!

   Smazat
  4. Říká se, že se nemá mluvit o provaze v domě oběšencově. Něco na tom asi bude. Pan Mádl totiž popsal naprosto přesně politickou kariéru Frau Merkel. Tomu říkám "kouzlo nechtěného".

   Smazat
  5. je dojemné, jak zájmy republiky hájí právě pan Mádl, jehož tatínek byl stíhán za daňové úniky....
   a nechte psy na pokoji,, zkusili už od lidí dost, abste je ještě ztahovali do lidských sporů

   Smazat
  6. Pan Mádl zapomněl dodat, že v Německu také byli ve vládě fašouni - nazisti, dokonce v Rakousku ho měli za prezidenta. Tak ať jde do prdele.

   Smazat
  7. 0:19 Ano, podobnost tam je, ale Babiš je přece jen čilejší než Frau a umí se více ohánět.

   Smazat
 10. Podívejte se na problém pozitivně. Až odstraní Babiše, začnou sem hrnou imigraty. Ti až splní svůj úkol, zlikvidují republiku a zlikvidují blbce, tak je chazaři nametou na lopatku a vysypou do pouště. Nastane úbytek blbců, které nikdo nepotřebuje a Zemi se uleví. Chazaři nejsou hloupí, akorát se nebojí likvidovat dementy. Máte někdo lepší způsob, jak zeměkouli zbavit zbytečných lidí? Máme nejmenší nezaměstnanost, za vlády Babiše zmizely z hospod automaty, máme největší růst HDP v Evropě, prakticky nulovou nezaměstnanost, přidal peníze důchodcům, ustaly intervence proti koruně a Václavák je plný dementů, kteří v důsledku EET nemohou okrádat stát a prodávat kořalku z palírny Drak. Co s tím nemyslícím sajrajtem, co volil ČSSD a když jim Bakala zdvihl nájemné, tak pochopili, co s tím tupým odpadem chcete dělat?! Tyhle Venclmajdany, nejsou nic špatného!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jen tiše zašeptem, že jsem katolík, ale církevní restituce a zejména hokynařeni okolo nich neberu. Mám-li ještě poslední možnost vyslovit svůj názor, tak určitě je mi bližší synagoga než mešita a raději se domluvím s rabínem, než s imámem. I pap. František řekl, že židé jsou naši starší bratři.

   Smazat
 11. Napadlo mne, přijít na Václavák s plakátem Soroš na Hrad a Bakala for premiér, hodně blbů by se přidalo.
  Tak si zazpíváme.
  Z Billa na Bakalu změním si svý jméno a až tu malou zemi celou rozkradem, tak si vrátím domů ve svý rodný Colorado, o tom stádu blbů řeknu doma všem.
  Zdraví Váš solární baron, od které ho chce Babiš přiznat, kde se napakoval prachama.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No poslední dobou, mne už několikrát napadla tahle písnička a taky jiná od Divokýho Billa, které ani náhodou moc nehrají, Padaj bomby na Bagdád, kdo už ani tomuhle nerozumí tak to teda sorry je asi prasák z Prahy. Rudý dědeček

   Smazat
  2. Dědečku, to není jenom o Praze. Pamatuješ jak oranžová Otrava volila Zaorálky, Špidly, Sobotky, KDU, starosty, Žít Brno a podobný prolhaný sajrajt? To není o městech, ale o tupém nemyslící voliči! Podívej se na to s odstupem, co se s tímto "materiálem", který má IQ nižší, než automatická pračka, dá dělat jiného, než mu zabránit v množení!?

   Smazat
 12. No a co že se tam sjeli havloidi s celé ČR je to furt jen 1.2% populace. Babiš to nesmí vzdát to by byla katastrofa pro celou Českou zem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč katastrofa? Vymyslet, aby se blbci sami zlikvidovali, to je na Nobelovu cenu.
   Co se stane špatného? Nic, pozitiva jednoznačně převládají.

   Smazat
  2. 0:43 Nechci tu migranty a zavést euro nebude platit cizí dluhy. A do žádné liberální totality též nechci jít to by nám ti uřvaní hajzlové zařídili.

   Smazat
  3. 0:43 Pozitiva jednoznačně převládají? Jak pro koho.

   Smazat
 13. Klaus ml. zaskočil Sněmovnu: Normální je pracovat! A ne brát dotace:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Klaus-ml-zaskocil-Snemovnu-Normalni-je-pracovat-A-ne-brat-dotace-584137/diskuse

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to sem teda čuměl jak mladyho klause potleskem odměnilo když to trošku přeženu sotva pět posrancu a ti co tleskali tak jen pod lavici a byto nikdo neviděl a přitom se tak snažil najit nějake přeběhliky netušici že klauzovi už davno netahnou či spiše odtahli tak mi přijde že spiš než sněmovnu zaskočil sam sebe ale jako vize to nebylo až tak špatny jen ta podpora je mizerna a doba frenetickych nadšenych svazaku co změni svět k lepšimu už taky davno neni jo bejt to před šedesati lety tak by ho polibbiro neminulo

   Smazat
 14. 0:43
  Tam nejsou žádná pozitiva, z čeho budeš, ty bovinní jedinče, žít druhý den po převratu, když bankomaty budou hluchoněmé?

  OdpovědětSmazat
 15. "Komerčni banku připravilo o 8 miliard korun obchodovani s rakouskou firmou B.C.L. Trading Baraka Alona, rakouskeho podnikatele izraelskeho původu. Alone se stal klientem KB v roce l996 s planem udajnych mezinarodnich obchodů s obilim z Ruska. Finance čerpal tak, že mu KB otevřela dokumentarni akreditivy, s tim, že zajisti zboži odpovidajici hodnoty, ktere pro banku uloži ve skladech. Při obchodovani se ale ukazalo, že ve skladech žadne zboži nebylo, ač Alone ziskal od banky až 250 milionů dolarů, tedy bezmala osm miliard korun. Penize nikdy nevratil. Byvali členove představenstva KB byli v souvislosti s Alonem obviněni pro trestny čin porušeni povinnosti při spravě svěřeneho majetku. Nepodařilo se jim ale prokazat umysl, ani napojeni na Alona." Kde byli tito demonstranti, když se tu dělo v 90. létech toto? Proto jsem byl včera na této demonstraci s proti- transparentem "Volební lůzři, zavřete už konečně hu.." pár lidí mi tam řeklo, že bych si zasloužil přes hubu, jeden primitiv mi v davu vrazil loket do žeber- dobytci. Nicméně, tato svoloč ví, že s Babišem oni ANO neporazí, takže se snaží útočit na Babiše. Ten článek má pravdu, zde nejde o Babiše, ale opět o americké vojenské základny v ČR, zavedení regulačních poplatků u doktora, privatizace zdravotnictví, privatizace důchodových fondů, a opětovné bezpříkladné rozkrádání jak je výše uveden příklad. Toto nelze připustit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Volci jako vy s podobnými transparenty dělají babišovi akorát medvědí službu.
   No a ty vaše žvásty "o co skutečně jde", bajky vytažené ze zadku, přání otcem myšlenky, snad ani nemá cenu komentovat.
   Hlavně že podobní jako vy tu ještě před měsícem kvičeli, jak prej prolhaný Babiš jede za Trumpem podepsat vrtulníky a jaderné bloky.

   Smazat
  2. Volku 2:52 vytažený z amerického zadku, proč tu kvičíš? Co je ti do lidí, kterým nerozumíš? Podobnými žvásty děláš své pověsti jen medvědí službu. Chápeš, volku?!

   Smazat
  3. 5. června 2019 2:25

   Kapitánem a zároveň kormidelníkem v KB, bylo to neviňátko Richard Salzmann, tchán dramatika Karla Steigerwalda, ženatého s Evou Salzmannovou.

   „R. S. vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Mezi lety 1954–1989 pracoval ve Státní bance československé, začínal na přepážce v Karlových Varech, roku 1967 se podílel v ústředí na přípravě bankovní reformy. V lednu 1990 přešel do Komerční banky, kde mezi lety 1992–1998 zastával funkci generálního ředitele, z postu odstoupil měsíc před platností zákona, který souběh funkcí senátora a šéfa banky zakazoval. Po jeho odchodu musel stát odkoupit 83 miliard špatných úvěrů. Tehdejší vedení banky bylo trestně stíháno, na Salzmanna se obvinění nevztahovala, neboť se podstatných jednání neúčastnil. V období 1993–1996 předsedal BURZOVNÍ KOMOŘE (důležité odkaz dole) Burzy cenných papírů v Praze. Je ženatý, s manželkou Evou vychoval dvě dcery, Evu a Barboru.“.

   O celé celkem 8-miliardové (!) transakci s izraelitou Barakem Alonem, který rovněž položil Maďarskou tamní Postabanku, maďaři ho také zatkli a rakušáci pustili. Přesto R. Salzmann nic nevěděl, byl pouze generálním ředitelem a jeho banka v tu dobu vykázala ztrátu 9.2 miliardy korun!? Kvůli skandálu ohledně obchodů s Alonem odstoupilo bez spravedlivého trestu v té době celé vedení banky???

   ČLENOVÉ BURZOVNÍ KOMORY V ROCE 1996!

   Předsedou burzovní komory byl Richard Salzmann (Komerční banka), místopředsedou Pavel Kavánek (ČSOB), dalšími členy Miroslav Adámek (Ekoagrobanka), ZDENEK BAKALA (Patria Finance), Aleš Barabas (Živnostenská banka), Pavel Janda (Agrobanka), Jaroslav Klapal (Česká spořitelna), Arnošt Klesla, Miroslav Kučera (Česká národní banka), Jan Kurka (Pragobanka), Pavel Lubojacký (ČEZ), František Palič (VÚB), Vladislav Pavlát, Libor Procházka (Investiční a poštovní banka), Ivan Rajda (Efekta), Jaroslav Snášel (Zemská banka), Karol Tölgyesi (Interbanka) a Michal Větrovský. Nepotrestaná MAFIE, promlčeno!

   Ramón

   Ps. Ještě Vás upřesním, co se týče ZNOVUZAVEDENÍ zdravotnických poplatků pro všechny stejně, jak v PRAZE (!) tak v Suchdole (?), měla v plánu ta Pštrosice Marta Nováková (ANO) na MPO ČR, ještě že tu .í.. vyhodili!   Smazat
  4. 2:25 Souhlas, vidím to stejně

   Smazat
  5. 2:25 Demonstranti byli "na houbách", nebo maximálně v mateřské školce. Je mi jich líto, co všechno je čeká.

   Smazat
  6. 5. června 2019 12:07

   Ty děti si již vybraly, dílem rodičů a velkým dílem učitelů, kteří se chtějí, za každou cenu na školách zalíbit, komu? Tomu blbějšímu!

   https://uloz.to/!sYJrFAKizYxq/milion-uchylek-pro-devianty-3-jpg

   Ramón

   Smazat
 16. Úplně nejlepší by bylo, kdyby EK neprohlásila za nežádoucí osobu Bureše, ale za nežádoucí celou Českou republiku. A z unie nás vyhodila. To by se mi líbilo.

  OdpovědětSmazat
 17. Zajimave je, ze proti stalinistickym zrudam jako je Babis nebo Zeman jde demonstrovat 120 000 lidi, ale kdyz komunisticka lejna ktera ridi tyto stranky svolaji nejakou schuzi, prijde jim maximalne 60 ozralu, kteri se dozaduji klobasek, piva a koralky zdarma. Takhle to komunisti nevyhrajete. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no boja sa - takých ako si ty, podobne to fungovalo aj u nás, začalo to Ukrainou, Nagyarskom, teraz vy - a keď sa prevalilo, že to naozaj platí Soros - tak sa vrhli na politiku, a fičia podrazáci ďalej, no o čo ide, zachraňovať minulých politikov, ich zlodejiny a ich zahraničných vyjedačov štátu, na Slovensku to prasklo na Mochovciach, teraz sú na rade diaľnice, a vyháňajú sa pomaly z poľnohospodárstva, a tí, ktorým ide o žranicu, nasatí na - u vás - napr. na ČT. budú na tribúne, zarobia a čakajú na nové príležitosti, herci v svojej podstate sú úbožiaci, nečakajte od nich filozofické traktáty, len profesionálne predvedený výkon s naučeným textom, Babiš nie je ten, čo ustúpi, a má jednu vec, čo napr. má aj Orbán, krytie hlasmi, to Fico už nemal, unavil seba a aj voličov, ale ak znova v Česku prevládne Podhradie, prehráte - a to teraz na ďalších 40 rokov -

   Smazat
  2. 5:14 Ať žije slepičí rozum pěstovaný s finanční podporou EU pro poučení i opovržení budoucím generacím.

   Smazat
  3. Chytráku 5:14, tobě je líto, že nemůžeš vědět, kdo ti nakope do koulí, až to bude možné a nebude to trestné, naopak to bude lidová odplata za všechna svinstva, co jsi ve svém prohraném životě napáchal.

   Smazat
  4. 15:14. Pane, z vás mluví Heydrich, Mengele, Himmler a Goebbels v jedné osobě. Jistě se cítíte na vrcholu blaha!

   Smazat
  5. Blbe 5:14
   Komunismus není lejno, v naší rodině v něm všichni členové žijí a nikdo nenadává. Každý přispívá dle svých možností a dostává podle svých potřeb.
   Ty máš doma asi svůj vysněný tržní kapitalismus a platíš staré za to, že ti pere trenky s hnědým šlicem, jde vyhodit kýbl do popelnice, nebo že ti vyžehlí. Doufám, že jí platíš i za noční radovánky, zadlužíš se a bude z tebe bezdomovec.
   A než ty blbe odpovíš nějakou pizdovinu, nikdy jsem komunista nebyl ani nejsem, hovado.

   Smazat
 18. To Anonymní5. června 2019 5:14 :tak ses vyblil a spláchni za sebou.

  OdpovědětSmazat
 19. Zde bylo smazono 16 prispevku, ktere podporovali Babise !
  To skonci nasilnostmi , coz je progressivni vyvoj !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To smazání nemohu posoudit, neb jsem stránku otevřel právě nyní.

   Co je ale vlastně ta podpora Babiše. Respektive na druhé straně jeho zatracování. Ti co byli na Václaváku nemají ani páru o tom jaká hra se zde hraje.

   Už 20 let je neziskovkami kontaminovaný školský systém zpracovává. Tak přesně to začalo na Ukrajině a kde to skončilo všichni ví. Pokud nebudou "dobročinné" neziskovky z našeho školství zcela vykopnuty, budou mít ty "akční" neziskovky typu milion chvilek svou armádu nesvéprávných vojáčků, studentíků (nyní jen demonstrujících) stále větší a větší. Pak s námi (spíše s nimi) amen.

   Výborně k tématu na leva-net

   http://leva-net.webnode.cz/products/kazdy-si-musi-predevsim-ujasnit-co-je-podstatou-zivota-zacina-to-stavkami-skolaku-za-zachranu-planety-studenti-jiz-demonstruji-proti-tem-kteri-byli-zvoleni-v-rozporu-s-jejich-demokratickym-presvedcenim-co-bude-nasledovat/

   Smazat
 20. AT ZIJE BABIS !
  AT ZIJE ZEMAN !
  Kavarnici pochcipejte !
  Bude mene smradu v Praze !

  OdpovědětSmazat
 21. 5:14 jakým myšlenkovým postupem jste dospěl k tvrzení, že Zeman a Babiš jsou "stalinistické" zrůdy? Kdy komunistická lejna, která řídí tyto stránky svolávala jakou akci, která měla mít masovou účast? Jak víte, že na organizovaných seminářích se scházejí ožralové, kteří se dožadují klobásek, piva a kořalky zdarma? Pokud jste se zúčastnil, povězte kdy a kde. Kdo prosím, podle vás, a proč je komunista? To prosím vysvětlete! Shrnuto, dětinsky nadáváte, pavlačově pomlouváte. To charakterizuje váš intelekt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:08 Intelekt bych tomu zrovna neříkal, spíš mediální receptor a replikátor..

   Smazat
 22. Ať si tam chodí, když je to baví a mají zatím pěkné počasí (v únoru jich tam bude postávat hrstka), jsme přeci v demokratické společnosti, jak je nám desetiletí vtloukáno do hlav. Volby dopadají tak, jak dopadají a je jen vizitkou zúčastněných stran, jak zaujmou potencionální voliče. Mě osobně je volební program "antibabiš a antizeman" dost málo, takže podjebávači z demobloku a práskači z pirátského spolku jaksi mají smůlu. A mají smůlu i proto, že ANO má své voliče jisté (ať se to komu líbí nebo ne). A bude mít, než Fiala, Pospíšil, Bartoš a další ideoví giganti demobloku nepřijdou na to, že a/ nemají protiváhu volební a argumentační, b/ nabízí národu ty naprosto profláknuté ksichty typu Gazdík, Kalousek, Němcová, Benda, Vondra, Stanjura, a kýbl dalších nýmandů. Pro uvažujícího a kritického voliče tyto klany nemají šanci uspět, zejména ty, které si nesou z minulosti stigma zlodějů, mafiánů, lhářů a prospěchářů a to nejen na nejvyšší úrovni řízení státu. Permanentně národně frontoví lidovci by mohli i ústy svých bývalých funkcionářů vyprávět - dokonce i spolupráci s tolik ostrakizovanou KSČM. Ani volič ODS či KDU nemůže být spokojen s volebním programem, který mu je nyní vedením stran neustále předkládán. AŤ se nám to líbí nebo ne - vyhrálo ANO a pokud jej chci porazit, mám na to příští volby. Vždyť takto to má v demokracii přeci fungovat?

  OdpovědětSmazat
 23. Je vidět, že se lidé v ČR mají jako prasata v žitě, nemají na starosti nic jiného, než si přivydělávat na demonstracích. Měli by raději řvát "Ať žije Babiš a Benešová. Babiš zastavil politikům penězovod z rozkrádání státu, proto ta nenávist, nedá se podplatit, to je ještě horší. Můj názor je a nikomu ho nevnucuji, že by měl stát přestat financovat organizace typu "Milion chvilek pro demokracii", protože šéfové tohoto gangu vůbec neví, co demokracie je a vyhnat odtud Bartoše a další členy Pirátů, tu stranu zákonem zakázat a tak by přestali ti "lidé" bonzovat na svoji vlast v EU. Když vláda přestane prokrmovat neziskovky a zruší AI, budou i peníze na sociální služby a snad i vyrovnaný rozpočet.

  OdpovědětSmazat
 24. Pusťte nás na ně, taky chceme krást vaše daně:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pirati-si-za-mestske-penize-objednali-ctyri-krabice-s-luxusnimi-vecmi-Kdyz-je-na-urade-otevreli-zalapali-po-dechu-Pouze-my-mame-ty-fotky-ktere-se-nemely-nikde-objevit-584086

  OdpovědětSmazat
 25. Václavák, to je velká radost pro všechny ty, co zde tak svobodně za minulých vlád rozkrádali republiku- tedy za 10 bilionů Kč. Takže vy, co nedemonstrujete na podporu zlodějů a zločinců nejtěžšího kalibru na Václaváku, styďte se, to je dnes IN, pracovat na rozvratu národa, státu a ve prospěch diktatury kapitálu a sorošů, pražské kavárny. Ve prospěch fandů do válek a humanitárního vraždění, Ve prospěch sudetoněmeckých nacistů, bakalů, kožených... Ano, bežte na Václavák, neb ulice u nás nyní dělá nové Únory, připojte se k MILIONU ÚCHYLEK a exhibujte svoji blbost!

  OdpovědětSmazat
 26. Prahu oddělit od česka a ohradit plotem,tam by chtěl kde kdo vládnout,posrancioni si mysli,že udělaji pochod jako v Bratislavě a vláda odstoupi no my nejsme taci hloupi a vše musi probíhat volbama a na to pražáci nemaji těch sto tisíc v Praze je jen jedna setina lidi v republice a ti řvou,že ostatni nechtěji demokracii no teda ta jejich demokracie je unikát

  OdpovědětSmazat
 27. Kdo má peníze zorganizuje jakoukoliv demonstraci proti komukoliv. Jádro každé demonstrace jsou profesionálové, kteří demonstraci organizují a provádějí. Z taktického hlediska, aby Václavák byl lépe zaplněn roztahují plánovitě obrovské vlajky na ploše a opticky to pak dobře vypadá. Záběry jsou dělané pří nedostatku demonstrantů zezdola a tím je vytvářen dojem plného náměstí. Pokud je demonstrantů dost, dají se mezi ně ještě obrovské vlajky a pak náměstí vypadá přeplněné. Celá demonstrace pak stojí několik milionů pro organizátory a profesionální demonstranty. Ti ostatní, ti tam jdou z blbosti. Věřit, že tam lidi jdou spontálně je úplná kravina.

  OdpovědětSmazat
 28. Zločiny Babiše? Přidal důchodcům, tlačí na zvyšování platů, tlačí na růst české populace, snaží se o nápravu všeho, co minulé vlády u nás rozvrátily - průmysl, zemědělství, dopravu, školství, zdravotnictví... A vrátit co minulé vlády rozkradli - třeba maminkám školky a dětem hřiště, důchodcům a studentů levnější cestování. Zločiny Babiše? Omezuje rozkrádání státu - snižuje zadlužení, které udělaly minulé vlády za skoro 2 tisíce miliard!!! No a to je zločin Babiše, kapitál si přece nenechá omezovat svoji nadvládu, kam by to došlo, kdyby rozhodovali občané o budoucnosti země, která patří dnes kapitalistům a Češi jsou zde jen v nájmu a pokud remcají, tak jsou pro kapitál přítěží. Kuciakování, to je jejich metoda demokracie!Jistě je nejasné, proč se Babiš od diktatury kapitálu odtrhl a nechce vládnout ze zákulisí taháním za politické loutky odées či topnuladevět, desperátní piráty ....jak činí opozice Babiše = diktatura kapitálu. Je nejasné, proč vystoupil Babiš z pohodlí domova a vzdal ovládání politické scény přes komiky z Valdštejna a vlezl na tu politickou scénu osobně. Jenže pro občany to má výhodu: vidíme na vládce a můžeme s nim souhlasit a nebo můžeme po boku diktatury kapitálu proti němu bojovat. Ale musíme si vážit jeho odvahy, jít proti tomu spolku bakalistů a kožených a organizovanému zločinu. Tedy ani se moc nedivím, že se najde 1 % idiotů u nás, kteří jdou na ruku bakalistům a koženým, v každém národě je odpad!

  OdpovědětSmazat
 29. proč zloději kteří rozklradli stát ne
  esedí ve vazbě i kalousek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč zloději a největší zločinci v dějinách Česka nesedí v kriminálech? No proto, že mají peníze a kdo má peníze, má moc, ten si může koupit všechny a všechno, takže si koupí stát a jeho aparát, sloupy republiky a do basy pošle naopak ty, kdož brání právo a spravedlnost! A když to nepomáhá, pak mají za peníze dost hrdlořezů, kteří jdou a "Kuciakují". A nakonec jdou ještě na náměstí řvát, že vrahem je premiér. Ulice shodí vládu a když se ukáže, že to byla diktatura kapitálu, která vraždila, je partaj s lidskou tváří zlikvidována a zločinci jsou vysmátí. Tak to prosím funguje nejen na Ukrajině, nejen na Slovensku ale o to se snaží dnes vši(váckou) silou i dav na Vencelplacu, pracující v žoldu zločinného kapitalismu.

   Smazat
 30. Kdopak nám to tvrdí, že bylo na Václavském náměstí 120 000 demonstrantů? Kdo lže, ten krade:

  https://www.facebook.com/notes/jan-p-hanousek/kolik-lidí-se-opravdu-vejde-na-václavské-náměstí/10150760817614411/

  Ó, jací to trpaslíci museli být, když se tam všichni vešli :)

  OdpovědětSmazat
 31. milion chvilek pro demokracii je fašistický spolek,nemající s demokracií absolutně nic společného...Žvanilové,křiklouni a blbečci,co si myslí,že mají právo rozhodovat o všem...Zblblá hovada!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já ten jejich slogan slyším jako Milion chvilek pro pedofily, buzeranty a zloděje.

   Smazat
 32. Chudinka:
  https://www.reformy.cz/juncker-si-stezuje-ze-nema-soukrome-letadlo-a-dokonce-ani-okazaly-palac/

  OdpovědětSmazat
 33. Vzor demonstranta za jeho ještě lepší zítřky:
  https://www.euportal.cz/Articles/21223-jan-hrusinsky-miluje-eu-za-100-000-kc-mesicne-.aspx

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5. června 2019 13:19

   Vy jste si asi nevšiml, jak výbušný odkaz k rozkliknutí i s foto, jste nám přes toho Hrušinu zaslal, máte to zde ↓↓↓

   http://blokprotiislamizaci.cz/babisovo-ano-je-napojene-na-zrudu-sorose/

   Ramón

   Smazat
  2. Babišovo ANO je napojené na zločince Sorose víc než jsme mysleli z odkazu k příspěvku 5. června 2019 13:19, doplnění s odkazy a fota!

   Andrej Babiš vesele rozjařen z M. Albrightovou, foto plus článek ↓↓↓ odkaz dole.

   Mohutně prosazuje aby se Sorosova universita přestěhovala z Budepešti do Prahy. V Budapešti ji nechtějí a tamní parlament upravil pravidla pro vysoké školy tak, aby tam Soros nemohl nadále působit. V 90. letech se snažil prezident Havel aby tato kontroverzní škola byla v Praze. Tehdy mu v tom zabránil Václav Klaus. Nyní Babiš nabízí Sorosovi objekt v Karlíně. V tom ho podporuje i prezidentský kandidát Drahoš.

   Babiš udržuje vztahy s bývalou americkou ministryní Albrightovou, které se přezdívá „Balkánská řeznice“. Soros, Babiš a Albrightová zuřivě podporovali v USA kandidátku Hilary Clintovou a nyní ve Francii socialistu Macrona. Všichni jsou proislámští a prosazují dovoz muslimů do Evropy.

   Eurokomisařka Věra Jourová – ANO ↓↓↓ odkaz dole.

   Se setkala s Georgem Sorosem. Podle zdrojů z Brusele spolu projednávali omezování šíření informací na Facebooku. Facebook se snaží vycházet vstříc různým režimům a nepohodlné informace blokovat. V Číně to jsou tzv. disidenti, v Pakistánu ateisté a v EU odpůrci islamizace. Nepohodlné příspěvky jsou například vraždy a znásilnění, které spáchají tzv. upchlíci, které do Evropy dovážejí Sorosovi neziskovky a italské námořnictvo.

   Věra Jourová strávila několik měsíců ve vazbě, kvůli rozkrádání evropských dotací. K tomu něla přístup co by vysoká úřednice Ministerstva pro místní rozvoj. Policii se však nepodařilo její vinu prokázat, takže ji soud propustil. Jourová následně vysoudila na České republice odškodné 2.700.000 Kč.

   Europoslankyně Martina Dlabajová – ANO ↓↓↓ odkaz dole.

   je přímo uvedena na seznamu poslanců Evropského parlamentu, které Soros označuje za své „spolehlivé spojence“.

   Primátorka Adriana Krnáčová – ANO ↓↓↓ odkaz dole.

   je (bývalá) zaměstnakyně Sorose. Pracovala pro Soros centrum Bratislava. V letech 1991 až 1995 byla ředitelkou Soros Center for Contemporary Arts (Sorosova centra pro současné umění) v Bratislavě. Mezi lety 1995 až 1998 byla spolumajitelkou a jednatelkou firmy Makum.

   George Soros ↓↓↓

   Je nechavalně známý především tím, že ač sám Žid, tak za 2. světové války spolupracoval s nacisty a zabavoval majetek jiným Židům, které Němci posílali na smrt.

   Bývalý prezident Klaus Sorose označil za absolutní zlo. Soros spolupracuje s Českou televizí, která si zve do svých pořadů jeho zaměstnance, kteří pak šíří falešné zprávy a proislámskou propagandu.

   http://blokprotiislamizaci.cz/proislamsti-fanatici-drahos-babis-lakaji-prahy-sorose/


   http://blokprotiislamizaci.cz/seznam-poslancu-evropskeho-parlamentu-napojenych-na-sorose/

   https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Adriana_Krn%C3%A1%C4%8Dov%C3%A1

   http://blokprotiislamizaci.cz/babisovo-ano-je-napojene-na-zrudu-sorose/

   Ramón

   Ps. Kdo vlastně pracuje ve skutečnosti pro Sorose ...?! Nemýlíme se náhodou?

   Smazat
  3. 5. června 2019 17:27

   Tento odkaz není vhodný pro pana editora Václava Dvořáka (3 foto od shora)! Musel jsem.

   http://blokprotiislamizaci.cz/babisovo-ano-je-napojene-na-zrudu-sorose/

   Ramón

   Smazat
  4. Ramone, víš co ? Naser si !

   Smazat
  5. 5. června 2019 22:26

   To nebyla z mé strany provokace vůči panu Dvořákovi, jestli to tak vyznělo tak se mu omlouvám!

   Já jsem se z těchto fotografií utvrdil, že AB je zmetek a lhář, nejhrubšího zrna, opět mi to rozšířilo obzory, jak se ve svém přesvědčení o něm nemýlím! „Česko na prvním místě“, komediant?

   Prezident Zeman a AB, to je sňatek z rozumu. Albrightová o Zemanovi a Trumpovi napsala knihu, že jsou stejní FAŠISTÉ a on se zde s ní kření, jako ten skřet Jekyll & Hyde.

   Máme štěstí, že mu Okamura zužuje mantineli, jeho hlasy potřebuje! AB je na úplně opačné straně než Orbán. Orbána pouze "vykrádá" a nám na severu škodí, jak dřevomorka!

   Máme zde bývalý velký INTERNÁT dnes DOMINO, vlastní jej obchodník s chudobou a jsou v něm namačkaní nepřizpůsobivý, smažky, či jinak zkrachovalí. Ty odtud, již přemísťují k nám ob náš dům za osobu v tomto domě inkasuje obch. s chudobou 5.500,-Kč/osoba, hradí město a stát (občané)! Legálně je v takovémto bytě v osobním vlastnictví, platba kolem
   6-tisíc/měsíc dle aktuální spotřeby!

   Podle začleňovací politiky prasnice Dostálové „Sem je dáme, tam je dáme, hlavně co nejdál od nás od HOŘIC“, nové sociální byty se zde pro ně vůbec nestaví, politika začleňování?!

   A do toho starého DOMINA, dávají postupně ukrajince pro jihokorejskou firmu NEXEN, personální agentůru pro ně dělají PRAŽÁCI, naši nezaměstnaní nemají šanci!

   To jsou paradoxy v oblasti s největší nezaměstnaností, pracují ukrajinci pro jihokorejce s daňovými úlevami investice?!? To je KOCOURKOV, jak vyšitý a MOST půjde s těmito experimenty celý do KOPRU.

   Tudíž se ptám, KSČM → ČSSD, kde je to ukončení ryta, OBCHODNÍKŮM S CHUDOBOU v prdeli, je to lež a Vy půjdete taky do kopru, straničtí OLIGARCHOVÉ.

   Ramón

   Smazat
  6. Tedy již citování knihy BALKÁNSKÉ ŘEZNICE ALBRIGHTOVÉ, nadšenkyně masového vraždění civilistů, JAKOBY CTI HODNÉHO ZDROJE, SVĚDČÍ O ÚROVNI MYŠLENÍ 12:47.
   Jinak není nutné věci zamlžovat, vyvolávat dojem jejich komplikovanosti: Náš stát byl rozkraden a rozvrácen zločinnými vládami po r. 1990. Dnes jsou tito zločinci sdruženi v tzv. demokratickém bloku a řvou, že jím šlape Babiš na kuří oka, protože omezuje kradení diktaturou kapitálu a co je ještě hnusnějšího, žádá, aby i kapitál platil daně! To je přece nestoudnost a drzost od zločinců žádat nějaké povinnosti? Babiši, Babiši, pokud ustojíš ten nápor 1,2 % grázlů v ČR, kteří jdou na ruku okupantům z EU a NATO i diktatuře kapitálu, budeš genius. To se ještě nikomu ve světě, kde vládnou peníze, nepodařilo. Musíš počítat Babiši, že se objeví i v tvé straně renegáti, kteří se dají za prachy a sliby koupit. Ale 99 % těch myslícím stoji za tebou, tak to nezabal a nezraď národ! Vytrvej. Zlosyny českého národa jednou porazíme!

   Smazat
  7. 6. června 2019 18:15

   Vy mouřeníne, co to plácáte! Já Albrightovou ani jejího otce nesnáším, ona balkánská vražedkyně a on otec zběh a zloděj obrazů z Brněnské státní galerie!

   Pokud si rozkliknete, pokud to vůbec umíte mé odkazy, poukazuji na daná fota. U jednoho stolu vysmátý Babiš s Albrightovou čestně v čele a po druhém jejím bůčku jeho "mladá" Babišovka.

   Ta stará megera o Zemanovi prohlásila, že je stejný fašista, jako D. Trump v její knize!!! (Parl. listy). Vy jste to náramně popletl a jak to ANO europoslancům sluší se Sorosem, včetně vzkazu AB Drahošovi, že když je Orbán takový prosťáček a vyhodil Sorosovo KLONOVACÍ ÚSTAV z Budapešti, Babiš mu zde rád vytvoří nové KLONOVACÍ ZÁZEMÍ pro České děti v Praze!!!

   Buďte pečlivější Ramón

   Smazat
 34. Netuším jak to vše dopadne, ale opravdu mne dojala paní hérečka Čvančarová. Směju se ještě dnes. Jestli je pravda co říká Babiš a nejen on, proč se nepočká. Samozřejmě proto, že potom bude vše jasné a není třeba dotace vracet, na co potom to divadlo? Slyšel jsem z televize debatu paní Benešové a Pospíšila, docela slušně ho usadila, když začal argumentovat s tím, že toto a ono by mělo být a není. Všechno zmařili oni, na její argument neřekl ani popel. Proč musel Babiš dát majetek do svěř. fondu? Též jejich výmysl, zřejmě špatná kalkulace. .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Europoslanec Pospíšil = obyčejný žalobníček a bonzák. Zatím to byl jenom politický turista, ale je zřejmé, že jeho teplomilný organizmus vyžaduje teplé bruselské hnízdečko a to něco stojí!

   Smazat
 35. Zrušíme volby a nahradíme je demoškama, kdo zajistí vyšší účast, ten bude vládnout, dokud nebude jeho rekord překonán. Hlavním arbitrem by mohl být Honzík Hrušínský, jehož brácha má prima bráchu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se divíte, jsou umělci, kteří nemají diváky a hrozí jim, že se budou živit prací.

   Smazat
 36. Lidi, já bych demonstroval, až bych brečel. Všude samé mšice a do výšek se nedostanu. Vraťte nám berušky, škvory a další predátory, kteří na ně platili. Náměstí máme malé s parkovištěm a autobusovou zastávkou, kam si mám stoupnout, aby na mě nikdo nezaparkoval?

  OdpovědětSmazat
 37. Je to na dobré cestě. Tak dlouho protestovali v Maďarsku statisíce demonstrantů proti Orbánovi, až získal parlamentní většinu. :)) a Polsko je na tom podobně.

  OdpovědětSmazat
 38. Paní Čvančarová, včerejší projev nás tak dojal že jsme plakali společně s vámi, celá naše rodina. To bylo přinejmenším na cenu Thálie, možná Oskar ?

  OdpovědětSmazat
 39. Ten štětinatý zrzavý zmrd včera musel prožít několik orgasmů. Bylo to patrné, kdykoliv se při projevu podíval do kamery, nemohl skrýt pocit maximálního uspokojení. Ono na tebe ty všivá filcko dojde, to si pamatuj!

  OdpovědětSmazat
 40. Volove dejte si kostelecke parky a zazpivejte si se Sorosem tu vasi o Kalouskovi:-)

  OdpovědětSmazat
 41. Však ten patron "živnostníků", neplatičů daní, Fiala z oděs,
  řekl jasně vo co go. Až vyhrajeme volby, tak EET zrušíme.
  Takže to balení do zástupných věcí jako dotace, jsou jen mlhou.
  A že jsou proti Babišovi ? No on je garantem že EET budou platit, proto ho musí vyštvat. Jenže on se jen tak vyštvat
  nedá.

  OdpovědětSmazat
 42. Ten Miklas má pravdu. Jenže dnes platí známé přísloví - nepřítel mého nepřítele je přítel.
  O tom, že Babiš je hajzl, je neoddiskutovatelné. Jenže ho
  chtějí shodit horší hajzlové, kteří si myslí, že na jejich svinstva z dob po hadráku všichni zapoměli. Ano, spoléhají na ty mladé hlupáky, kteří o tom buď nic nebo jen něco málo ví.

  OdpovědětSmazat
 43. Právě hovořil v radiu primus ODS pan profesor Fiala, hovořil jménem všech okrádaných občanů k akci Babiš. Já protestuji, za mne nemá právo mluvit. Jednak si myslím, že celá akce je součástí inkvizičního honu na čarodejnice který začala jedna Konyášová, hon pokračuje přes Čapí hnízdo, dnes se podařilo do problému zapojit i Evropu diky nesmyslným dotacím a dnes následuje finále, krom medií se podařilo zapojit masy. Jak ten Kafkovský proces dopadne nevím. Fandím Babišovi, vůbec nepotřeboval být premiérem, je za vodou a tudíž neúplatný. Mohl sedět ve vile v Ženevě s pohledem na jezero a neztrácet nervy s zamrzlým hospodářstvím, neschpnosti státních úředníkú a okopáváním kotníků od opozice. Přitom koalici má tak jen pro parádu. Držím mu palce, mě neokrádá, to dělají jiní. Mrzí mne,že si pan profesor nevšímal okrádání dříve (OKD) Vyvolávání politické krize, brzdí rozvoj naší země, navíc záminkou je jen boj moc (židle) a chcete-li, tak záminka se vždy najde. Nejsem lepšolid, ale bytem v Praze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6. června 2019 17:48

   Omlouvám se za soukromí drzí dotaz. Vy už jste asi v důchodu, na který máte jistě nárok. Velice se vážím názorů životem ovátých spoluobčanů. Ale?

   AB byl do této pozice nucen jít, né kvůli obraně nás, nýbrž kvůli obraně svého. Vmanévroval se díky politické impotenci svých slouhů, především z ODS → ČSSD → KSČM, sám tento fakt prohlásil!

   Jejich debilita dosáhla takových rozměrů, že ohrožovala JEHO zájmy a eventuální zisk. On se do té to své situace "sám" vykroužkoval a nyní není cesty zpět, ješitnost. Podotýkám Ča-pí, Ča-pí, Ča-pí hnízdo je pomsta, od těch debilních, hrabivých neschopných idiotů tzv. politiků sakumprdum!

   ČSSD a KSČM s ním jede, jinak by již cvrnkali kuličky na hřbitově ve svých obcích, stejně je to čeká. Vy už důchod máte, ale generace po Vás budou živořit!!! AB na pracovní místa pro našince, rve slováky, ukrajince, mongoly, filipínce, bulhary, rumuny, vietnamce, pane ty utáhnou Váš důchod a státní zaměstnance v tom máte recht.

   Co s těmi, našemi lidmi, co je personální agentůry z Prahy a zahraničí nevpustí na vlastní pracovní trh ve své zemi ...!!! Babišovo dílo! Nedávno, když byl Bavič na USA školení, společně s nyní ministrem MPO Havlíčkem. Tento křivohubý Karel, hustil do hlav amerických investorů: „Přijďte investovat k nám, máme spoustu levných pracovních sil“! Pardón, koho tím ten ČŮRÁK myslel, sebe nebo výše jmenované gastarbajtry?! Nic není po našem ...

   Zdraví Ramón

   Smazat
 44. Tož nevím, jak si mohla MU v Brně udělat takovou ostudu jmenováním Fialky profesorem - sotva svým IQ dosáhne na profesora středoškolského. Ale asi právě proto je dnes předsedou ODS, neb touto cestou se ho MU zbavila. Politologové obecně? Znáte nějakého vzdělaného a navíc myslícího - to není totéž. Stačí když chybí jedno, ale když pak chybí obojí a zůstane jen žvanění - to může snad v Brně plotňákům přednášet, ale že byl v "radiu". No toto, udělal ze sebe užitečného idiota on sám, nebo z něho toho idiota udělalo radio??? A říkáte primus ódees? Tedy jak pak vypadají ti druhořadí ódésáci?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.