Reklama

pátek 7. června 2019

Milion je málo, demokracii stačí jedna jediná chvilka


Patrick Ungermann
7. 6. 2019
Kdo jste si k devadesátým letům pouštěli televizi, třeba abyste nějak ozvučili žehlení nebo úklid domu, mohli jste poměrně často slýchat i vídat, jak policie rozprášila radikální demonstraci a pozatýkala extremistický koncert. Usvědčujícím materiálem bylo, že pachatel někde něco řekl, nebo zazpíval. Neztotožňoval jsem se ani se skinheady, ani s anarchisty. Jen mi něco šeptalo, že přece proto jsem byl mluvčím studentského fóra, abych někde něco řekl, nebo zazpíval. Potíž s mladými rebely byla, že propagovali hnutí směřující k potlačení demokracie.


Demokracie znamená, že je lid zdrojem moci ve státě. Lid takovou moc přirozeně vykonává na způsob závazného referenda nebo každý týden, když je občanský pátek a občan se internetově vyslovuje k přijímaným nebo zamítaným zákonům. Pokud si myslíte, že jsem se zbláznil, neznamená to, že bych se zbláznil, ale že jsou u moci hnutí směřující k potlačení demokracie.

Překulilo se dalších dvacet let. O skinheadech a anarchistech neuslyšíte. I Tomáš Ortel má na koncertech méně policie. Mezi parlamentními subjekty se po delším čase objevila strana prokazatelně vlastenecká. Komunisté smí na stránkách volebního letáku vést (třídní) boj s lobbisty a bařtipány v EU centrále, a ani mně netelefonuje slečna redaktorka s dotazem, jestli se nehanbím kandidovat za stranu XY, když učím mládež. Nakonec ten samý příjemný dívčí hlas volal i mému panu řediteli, zdali mu nevadí, že zrovna já učím dorost. To bylo naposled před nějakými jedenácti lety.

Delší dobu jsem za nikoho nekandidoval, nenacházím na to čas. V ostražitosti bychom ale polevovat neměli. „Dobrá“ dikce a katalogizace „dobrého a špatného“ se přelily do běžného života. Nejde tolik o to účtovat s lidmi, kteří zkoumají vzdálenost mezi mantinely možného. V současnosti běží o to vyprofilovat politicky neustálenou veřejnost. Přitom se levá a pravá kolejnice šroubuje k pražcům stejně dlouhým, širokým i mocným. Práci drezíny a drážních dělníků konají v prvé řadě různá média a granty na „železniční práce“ přicházejí z centrály za sedmerem hor.

Uvedu tři příklady „správně zorientovaného“ smýšlení:
Nepřítel je Rusko, Írán, Čína a odpůrci globalismu.

Vzpomeňte na tu radost, když američtí odborníci něco někam vystřelí, anebo na tu radost, když něco vystřelí Severní Korejci, a ono jim to spadne.

Třetí příklad „progresivního“ smýšlení bude o něco delší, ale i tak vás prosím o pozornost. 4. května 2016 byl publikovaný televizní rozhovor redaktora Čt 24 s jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem ohledně události, kdy se hejtman na brněnském hřbitově poklonil spolu s mezinárodním motorkářským klubem Noční vlci památce padlých sovětských vojáků při osvobozování Československa. Na dotaz: „Proč vahou hejtmana podporujete motorkářský klub Noční vlci?“, hejtman odvětil, že byl na pietním aktu na pozvání ruského generálního konzula v Brně. Na narážku: „Vy jste si vybral, že se postavíte vedle lidí, kteří jsou například na sankčním seznamu Spojených států?“, odpověděl hejtman Hašek, že snad ani není možné, aby takové lidi policie na ochranu Schengenského prostoru pustila do Evropské unie. Hlavně ale řekl: „Jste česká veřejnoprávní televize. Vy nejste tiskový orgán Spojených států.“…

Známá média mají tolik peněz a techniky. I já bych s tím jistě dovedl něco tvůrčího podniknout. A ona se často pohříchu omezují na práci politických instruktorů. Dnes tahle média fandí (a tak trochu i spoluorganizují) demonstraci proti jednomu předsedovi vlády. Říkají tomu milion chvilek pro demokracii a věří, že provozují akt demokracie. Některé akty skutečné demokracie jsme si vytyčili v úvodu stati.

Napadla mě jedna hravá a zároveň příznačně česká myšlenka: Přišlo mi na mysl mapovat projevy dalšího disentu v České kotlině. Prozradil jsem na sebe, jak jsem se nezamýšleně stal jeho součástí. Víte, u nás se nebuduje podzemní organizace za šera v docích nebo v intelektuálně sehraných skupinách, zvaných think-tank. U nás se hlavně nebuduje podzemí. Disent se v Čechách líhne po chalupách a vychází z demokratické potřeby mého lidu diskutovat a vtipkovat.

Nedávno jsem psal o různých dodělávkách na politických plakátech. To už je vlastně ono. Teď přichází sochařský příběh: Ve středně lidnatém městě mají v rozšířené ulici balvan s vyfrézovanou mříží a s nápisem: Obětem komunismu 1948 – 1989. Zbytečně bych asi připomínal, že ani komunisté těch let nenazývali svůj socialismus a pozdější reálný socialismus komunismem. A teď si představte, že vedle skály vyrostla přes noc skalka s jiným nápisem: Obětem kuponové privatizace. Skalka se s velkým pomníkem nehádá, nezastiňuje ho. K podstavci ji drží tenká vrstva tmelu, aby se neřeklo, že předchozí pomník nějaký vandal zhanobil. Jediné, co se stalo, bylo, že někdo přišel připomenout jednu příchuť devadesátých let.

51 komentářů :

 1. Jsme tam, kde jsme byli, nebo nikdy to nebylo jiné. Dnes lepšlolidi, pražská kavárna určuje, kdo si co má a může myslet a platí to co dřív, že ten, kdo nejde s námi, jde proti nám. Volby, nevolby my jsme vyšli na Václavák a bylo nás údajně i s obrovskými prapory 120 tisíc a podle naších požadavků musí vláda odstoupit a předseda vlády musí být zavřený protože my to tak chceme a zahraničí na západě to taky tak chce. Na co jsou volby? Na nic. My lepšolidi budeme určovat kdo co má a nemá dělat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo má peníze zorganizuje jakoukoliv spontální demonstraci na zakázku těch, kterým se nepodařilo uspět ve volbách. Zaplacená cesta do Prahy s obědem a tisícovka k tomu. Tak nějak se organizoval Majdan v Kijevu, kdy demonstranti dostávali za den demonstrování sto dolarů, což jsou na Ukrajině velké peníze a celkem USA zaplatily za rozvrat Ukrajiny celkem pět miliard dolarů. Takovým způsobem se rozvrací Maďarsko, nedávno se rozvrátilo Slovensko, když bez jakýchkoliv důkazů odstranili Fica. Snaha je rozvrátit Polsko. Má to několik společných znaků. Jeden ze znaků je odmítnutí ve všech zmíněných státech, přerozdělování imigrantů z muslimské Afriky. Jinými slovy, nebudeš plnit co my z Bruselu ti nařizujeme, tak my ti rozvrátíme stát.

   Smazat
  2. Účelem je vnést chaos, postavit lidi proti sobě, mladé proti starým, město proti vesnici, inteligenci proti fyzicky pracujícím, rozložit národ, rozložit stát a ovládnout území. Divide et impera.
   Mladí lidé bez zkušenosti, bez znalosti dějin, bez zodpovědnosti, jsou lehce manipulovatelní a netuší, že, budou-li poslouchat příkazům z cizích zemí a konat podle jejich přání, rozvrátí svou vlastní zemi, kterou budovali a pro kterou umírali jejich předci.
   Francouzi a Angličané nás v Mnichově 1938 zradili a vrhli nás do chřtánu Hitlerovi, Němci nás chtěli vyhladit. Myslí to teď s námi co nejlépe pro nás?????? Tomu může věřit jen malomyslný.

   Smazat
  3. Ale to přece nemůžeme připustit, takovou tragickou historickou prohru. Na nějakém,zřejmě "dezinformačním" serveru jsem se dočetla o středečním výsledku parlamentních voleb v Dánsku Zvítězili sice sociální demokraté, ale se silně protiimigračním a národním programem.ČT samozřejmě ani nepovažovala za nutné nás s výsledkem voleb seznámit. Ono se těm unijním evropským totalitářům lze postavit.Stejně jako Milionu chvilek nenávisti. Jen přestat mlčet a nečinně přihlížet.

   Smazat
  4. 12:05
   Ste myslel: chabomyslný, ne?
   Malomyslní myslí na chorál.

   Smazat
 2. Jiří Mádl v těch penězích mohl plavat: Po sedmi milionech, které jsme objevili, přišlo dalších 6.023.504 korun dotací na jeho filmy. Opět i díky Babišovi.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jiri-Madl-v-tech-penezich-mohl-plavat-Po-sedmi-milionech-ktere-jsme-objevili-prislo-dalsich-6-023-504-korun-dotaci-na-jeho-filmy-Opet-i-diky-Babisovi-584376

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Umělce, ale opravdové, potřebuji teprve až budou zabezpečeny mladé rodiny, budou mít dostupné bydlení, až budou mít důchodci, kteří celý život vytvářeli hodnoty a budovali tento stát,důstojné podmínky pro život, až bude dostatek lékařů a sester, aby se pacienti nebáli zůstat v nemocnici a být "ošetřeni" vyhořelými a bezcitnými, mnohdy až sociopatickými zdravotníky, až budou učitelé a sociální pracovníci patřičně ohodnoceni, až budou dělníci v nadnárodních montovnách a řetězcích placeni jako v Německu či Francii, až budou dobudovány silnice a dálnice podle evropského standardu, ... Pak až o to, co zbude z rozpočtu, mohou zažádat neziskové organizace a umělci prostřednictvím grantů.
   Do té doby, ať se umělci živí jako za Masaryka a nebo jako v USA, ať se obrací na mecenáše.
   Pana Mádla a jeho "tvorbu" pro svůj život nepotřebuji, brambůrky po shlédnutí reklamy s ním jsou mi odporné. Ať se pan Mádl věnuje především své bábě a svému dědkovi a hlavně je nekrmí smaženými brambůrkami, jsou nezdravé.

   Smazat
  2. Na Mádla a Martu Issovou jsem poněkud alergický od dob jejich politické angažované reklamy (Přemluv bábu, přemluv dědka). Od té doby pro mě nejsou herci, ale jenom prodejné děvky. Téměř denně musím poslouchat Issovou v její přiblblé reklamě a tato směšná figurka ještě dostane roli Boženy Němcové jenom proto, že chrápe s režisérem. Mádl a M.Issová, chce se mi z vás zvracet, prodejní darebáci!

   Smazat
  3. 15:20...pokud bys byl jazykově vybaven, tj. ovládal

   aspoň další cizí jazyk, nejlépe němčinu, nemusel bys
   nad produkty politbyra a jeho politruků ČT zvracet.

   Před cca. 6 roky jsem na kterési pracovní cestě,
   v kterémsi hotelu, naposledy zhlédl výpotky
   veřejnoprávní žumpy, zvané Česká televize.

   Ale chápu každého, kdo se nemůže těchto sraček nasytit, vždyť zvyk je železná košile, že ano...

   České televizi a jejímu politbyru patří dík a uznání za jejich neúnavnou osvětu prostoduchým občanům,
   J. Goebbels by musel tiše závidět.

   Smazat
  4. 11:51

   "Bohemia" Chips jsou odporné i bez Mádla. Poté co je pohltil nizozemský Intersnack to s nimi jde z kopce a dnes mají stejnou pachuť a stejně rozežírají jazyk, jako ostatní značky tohoto producenta. Objevily se ale i firmy, které navázaly na původní chuť brambůrků a těm neodolám. V super-hyper je ale nemají, pro ně musím k vietnamcovi.

   Smazat
  5. Demokrati mi pripominaji fasisty ,vsecko u nich zacina demokracii a jak to ma bejt /aby se idi nedovedeli vcas ,co se na ne chysta,, ktera pak vytvori co nejskvelejsi podminky pro valecny fasismus, a nebo komunismus a cokoliv, valky nejlepe svetove, a demokrati NIKDY se nezmini o demokratickych pricinach masakru,milionu mrtvych v souvislosti s demokracii, udesny vyhybavy omluvy za ucelem zase zatajit dalsi pripravy nasleduji a tvrdohlavej demokracismus na lidi vyskoci zas a zas.. a nasleduji genocidy a nejlepsich podminkach , ktere demokracie vzdy vytvorily k tomu i giganticky vyzbrojily ..

   Smazat
  6. Takze dnes mame vselijake druhy valek ,demokrati valci proti demokratum a demokraciim, dem. vlady , protoze toho neni dost, vedou valky vyhlazeni na svoje spoluobcany, pomoci ustavy, parlamentu,senatu , soudu byrokratu , policie,fizlu a udavacu a zvanim zahranicnich teroristu.. mezitim zbroji proti jinym demokraciim a vyhrozuji nekonecnymi nasledky. Vycpavaji banky akoprorace na vyhlazeni lidstva znicenim vseho ziveho..Potraviny,otraveny vzduch,chemikalie, biologicke zbrane,vyce tje nekonecny ale nikdo se nikdy nesmi podivat na prave priciny..Videt priciny by melo za nasledek katastrofu demokracie a nesmelo by se po genocidach masakrech bombardovani to vse opet opakovat za moment..
   Tak treba valky I. a II. se prodlouzily aspon do valky studene, tedy za kazdou cenu demokracie..
   Bez demokracie fasismus nemuze pachat nekonecne ,opakovane zlociny..

   Smazat
  7. Prosba.
   Nemohl by pan Mádl udělat reklamu na cigarety v TV? Mám totiž problém, jsem kuřák a nechci podporovat daní z cigaret hloupé utrácení státu. Šokující obrázky na krabičkách,ani nesmyslná cena nezabíraji

   Smazat
 3. Babiš se extrémně rozčílil v tisku. Došlo na uprchlíky, Kalouska, demonstranty, „udavače“ ze Senátu i výhrůžku ČSSD.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-se-extremne-rozcilil-v-tisku-Doslo-na-uprchliky-Kalouska-demonstranty-udavace-ze-Senatu-i-vyhruzku-CSSD-584473

  OdpovědětSmazat
 4. Pane Ungermane, moc krásný článek! Děkuji!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi oceňuji pomníček Obětem privatizace. Na vulgarizmy lepšolidí, lze odpovídat s úsměvem a ne soutěžit s nimi ve sprosťárnách. Tento ring jim nechte volný, ať si tam nadávají sami mezi sebou.

   Smazat
 5. Ten Mádl - to je komediantskej ksindl a průměrnej herec bez charakteru!!!Žrát prachy od Babiše mu nevadí,ale kritizovat ho,na to je machr.U mě je to podprůměrnej komediant s totálně pokřiveným charakterem!!Totální zoufalec.Až je mi ho líto...korunkáře...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych se chtěl někdy s tím zákrskem potkat. Jen tak, sami dva, bez svědků. Určitě bychom si perfektně popovídali.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 13:40 Hlupáčku, jak můžete vůbec přirovnat nejlepšího světového politika k tomuto mrzáčkovi? Asi na tom nebudete o moc líp.

   Smazat
  4. 13:40 a 15:25

   JEDNO je ovšem nepopiratelné - v lidech se hromadí
   agrese, vztek a frustrace.
   Ve vzájemných kontaktech panuje nedůvěra a každý je každému nesympatický...
   Ti, kteří tento orchestr cíleně řídí, si mnou ruce.
   Rozděl a panuj.

   Smazat
 6. Okamura, Ungermann, Klaus.. jsou tu ještě nějací vlastenečtí Češi ? :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pana Okamuru řadím mezi stejnou podlézavou chátru,
   která tak nadšeně tleskala ve stoje reprezentantu
   válečnické politiky USA Ryanovi, když si přijel pro ruského hackera,ale zabalil to do projevu Na věčné časy a nikdy jinak, tentokrát s USA.
   To je vlastenectví ?! Co udělali před projevem,
   plného pokrytectví a falše komoušové ?!
   ODEŠLI předtím ze sálu...

   Smazat
  2. Nechte kádrování lepšolidem, ale nezapomínejte.

   Smazat
 7. Pane Ungermane mám dotaz. Vy opravdu považujete západní společnost za demokratickou. Vy opravdu vidíte tu vládu lidu? Jestli ano, pak patříte mezi ty, kteří nevidí císaře nahého, ale oblečeného v krásných nových šatech.

  OdpovědětSmazat
 8. Proč dosud v ČR neexistuje obdoba zákona FARA jako v USA, kde zahraniční agenti a zahraniční investoři, kteří sypou peníze do neziskových projektů, musí být registrováni jako cizí agenti? Toto je třeba urychleně řešit! Přesně jako teď chtějí sestřelit Babiše, tak stejně sestřelili Petra Nečase v roce 2013. Jenže tehdy za tím stáli Američané a neoconi, za útokem proti Babišovi stojí globalisté. Těm vadí americké zbrojní zakázky v ČR, dostavba Temelína americkým Westinghousem, která je na spadnutí a příklon Prahy k USA ve většině postojů zahraniční politiky.

  OdpovědětSmazat
 9. A JE TO VENKU- proč vadí Benešová na vnitru.............
  https://aeronet.cz/news/svodka-mafie-2-vysetrovaci-spisy-karel-zenon-a-sky-soft-odhaluji-napojeni-cssd-a-top09-na-financni-toky-podnikatelske-a-justi cni-mafie/

  OdpovědětSmazat
 10. Jeden nejlepší exministr financí Kalousek vydá za milión: "Premiér Andrej Babiš v poslanecké sněmovně při interpelacích prohlásil, že k němu přišel přiopilý šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek a řekl mu, "ať dělá, co umí, stejně je v pi.."!"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To už zase estébák lhal? Asi bez toho nemůže být. 1. Čapák je nejlepší projekt, který jsem vymyslel, když jsem stál v ZOO u surikat. 2. S Čapákem nemám nic společného, je to projekt mých právníků. 3: čapák vymyslely moje děti, ale bohužel jsou dnes dementní, tak nemohou vypovídat.

   Smazat
  2. 15:53 Prosím pěkně, pana Babiše nevolím, protože mu příliš nedůvěřuji. Nicméně, víte vůbec, kdo to byl estébák? Tak to byl pane zaměstnanec Státní bezpečnostní služby (STB). To myslíte jako vážně, že byl Babiš např. řídícím důstojníkem nějakého spolupracujícího agenta, kterýchžto bylo v republice mraky. (Viz Cibulkovy seznamy.)
   Tito skuteční eSTéBáci jsou dnes v penzi, prý velmi slušné a v klidu dožívají. Nikdo je nepronásleduje, protože by mohli vypovídat a o to mnoho lidí fakt nestojí. Ergo kladívko, kdyby byl býval Babiš estébák, měl by na většinu současné politické garnitury takového materiálu, že by si na něj nikdo netroufl.
   Takže

   Smazat
  3. bene, a co Vy, nejste také dementní? Máte přehled, kolik takových "zbytečných" projektů v republice je a proč jen ten Babišův vadí? Pojeďme projet republiku podle hodnoty dotace, mimochodem, je takový seznam k dispozici?

   Smazat
  4. Já v příspěvku neřeším "zbytečnost" projektu, ale lhavost estébáka.

   Smazat
  5. Samozřejmně, vím, že Bureš začal spolupracovat v roce 1980 jako důvěrník a v listopadu 1982 za dobrou práci povýšil na Agenta s řídícím důstojníkem Šumanem, kompletní spis mám doma, ale i sám Andrej o sobě mluví jako o estébákovi, tak mu vycházím vstříc.

   Smazat
  6. Pan Soukup na TV Barrandov říkal, že to, že vložil pan Babiš svoje podnikání do svěřeneckých fondů podle lex Babiš(proti kterému byl), nic neznamená. Podle pana Soukupa nezáleží na tom, že podnikání v těch fondech neovlivňuje, ale že má tu možnost ho ovlivňovat. Ale podle této jeho logiky(studoval práva) je úplně každý potenciálně trestně stíhatelný, protože ačkoli existují zákony, podle kterých se např. nesmí krást, vraždit, atd., tak každý tu možnost přece má. A to je z podstaty hloupost.

   Smazat
  7. Ale tomu, že estébák neovlivňuje podnikání ve fondech může věřit jan Soukup a kobliháři s nízkým IQ. Dosadil tam právníky z Agrofertu, Monču s rozhodujícím hlasem a je jediný beneficient. Zkušení právníci z EU tomu nevěřili.

   Smazat
  8. Bene, nepřu se o to, jestli pan Babiš něco ovlivňuje, nebo ne, ale o to, že logika pana Soukupa mi v tomto případě připadá absurdní, a diváky matoucí.

   Smazat
  9. Bene, celý estėbácký archiv má cenu Činil koná siderického kyvadélka. A ty naivko tomu věříš. A jeste ta volnost, že spis máš doma. Je s tebou fakt standa.

   Smazat
 11. V demokracii se počítají volební lístky, nikoliv chvilky, byť by jich byl milión.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stát by měl být demokratický stále, nejen v době voleb.

   Smazat
  2. Ad 20:43 A to znamená co?

   Smazat
  3. Ad 1:25
   Stát je demokratický tehdy, pokud vítězí ve volbách pražská kavárna. Pokud pražská kavárna prohraje, není schopná výsledky uznat a svoji činnost přesouvá do ulic. Ještě pindá něco o ohrožení demokracie. Není vám snad něco jasné?

   Smazat
 12. Idiocie nemá dno:
  https://www.ppmagazin.com/zblaznili-se-odpurci-babise-poradaji-hromadnou-modlitbu-za-jeho-smrt/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podobný hoax jako s 2000Kč+ odvoz a večeře za účast na demonstraci proti estébákovi. Převzala ho i KSČ a když vystopovali toho co ho spustil tak ten se teď vymlouvá, že nevěděl jak se to rozšíří

   Smazat
  2. Bene, takže to není hoax. Protože ten, kdo to spustil počítal s tím, že se najde dost idiotů, kteří jsou schopni ho poslechnout. Věřte, že idioti, vzývající ďábla, kterých je na světě taky dost, si nic ověřovat nebudou, výzvu poslechli, a dávno už se modlí.

   Smazat
  3. Bene, chcete nám tu namluvit, že ti pitomové chodí na ty demošky zadara?!

   Smazat
  4. Ben je takový aktivní blouznil, neschopny precizně formulovat, kdy současně tvrdí, že má k dispozici doklady, které mít nemůže. Aby se neztrapňoval, malé vysvětlení: Za totáče existoval Sbor národní bezpečnosti (SNB), jeho uniformovaná policejní složka Veřejné bezpečnost (VB) a Státní bezpečnost (StB) jako složka neuniformovaná, když činnosti těchto složek plynou z názvu. Rozumí se, že existovaly i složky další (např. kriminálka), ale zajímavé na tom je, že ten celek byl méně početný, než je tomu u obdobných, samozřejmě existujících a podobně pracujících služeb dnes. Pak toho člověka (Ben/a) berte vážně.

   Smazat
 13. Popravdě, v kastlíku jsme měli všichni v činžáku vloženou natíštěnou pozvánku na demonstraci s poznámkou = doprava zajištěna = . O platbě a placeném obědě tam nebylo nic. Vyhodil jsem ji, ale o spontálnosti si myslím své.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistěže aktivity "Milionu chvilek ..." mají svoje náklady. Státní moc by se měla zajímat, z jakých zdrojů jsou kryty, když dnes už nemohou být menší než řádu milionů. Vždyť takové aktivity mohou ohrozit stabilitu státu a kdo ví, to by se mohlo hodit i Putinovi. Nebo ne?

   Smazat
 14. NEJLEPŠÍ ONLINE LÁSKA SPELL CASTER PŘIJÍMEJTE EX LOVER,
  HUSBAND, WIFE, GIRLFRIEND NEBO BOYFRIEND ZPĚT. PŘIDEJTE HIM UP NA WHATSAPP: +2349083639501
    -Email- blackmagicsolutions95@gmail.com
  Ahoj, jmenuji se Darci Lyne, přečetl jsem si post-komentáře online novináře Los Angeles, který odhaluje, jak 2 měsíce poté, co ho jeho žena opustila a on také řekl, že Dr. manželka se vrátí po 2 letech odloučení. Obrátil jsem se na téhož doktora NOSA kvůli mým výzvám v životě, mám tyto mocné záměry, že věci budou fungovat pro mě, věřil jsem ve svědectví, že skutečný život dokazuje. Uvědomil jsem si, že by bylo dobré se o to podělit, protože vím, že bude inspirovat i ostatní. Měl jsem to štěstí, že jsem narazil na osobní kontakt BLACK MAGIC SPELLS Caster - e-mail-blackmagicsolutions95@gmail.com
  Nejsem si jistý, jestli jsem to mohl udělat bez něj. Vzdal bych se a věřil, že protože můj manžel viděl někoho jiného a on říkal, že jsme skončili. Poté, co Dr.NOSA nakrmila kouzlo Magic Love, můj manžel mě zavolá na mobilní telefon a vrátí se domů. Mockrát vám děkuji za to, že jste po 3 letech odloučení vrátili domů svého manžela. Jsme navždy zadlužení. dnes svědčím s radostí a štěstí světu ... také, můžete
  WhatsApp s ním-- +2349083639501
  Láska kouzla Win-zpět Ex milenec
  Úspěch a propagace kouzlo kouzla
  * šarm štěstí - BUSINESS STAR
  * oddělení - OCHRANNÝ HÁK
  * prokletí rozlišení
   * Rozvod problém řešení?
    * řešení nemoci a nemocí těla
  * Chcete milostné kouzlo pro nového milence?
  duchovní očištění
  * magie plodnosti - ŽENY
  * Bezdetné řešení problému?

  OdpovědětSmazat
 15. Kdo dnes čte toto svědectví, měl by se mnou as mou rodinou slavit, protože to začalo jako žert pro některé lidi a jiní říkali, že to není možné. Jmenuji se ČENĚK ELIÁŠ a jsem z Prahy, ale s manželkou jsem se přestěhoval do Chicaga. Jsem šťastně ženatý s dvěma dětmi a krásnou ženou. Něco hrozného se stalo mé rodině, když jsem přišel o práci a moje žena opustila dům, protože jsem se nemohla dobře starat o sebe a o rodinné potřeby. a mých dětí v daném okamžiku. Podařilo se mi devět let, žádná žena, která by mě podpořila, abych se dobře postarala o děti. Snažím se poslat zkušební zprávu své ženě, ale ona blokuje mě z rozhovoru s ní Snažím se mluvit se svým přítelem a její rodinní příslušníci, ale stále vím, že by mi mohl pomoci a já jsem byl podání žádosti později tolik společností, ale stále to udělal neříkej mi, dokud nepřišel věrný den, že nikdy nezapomenu v mém životě. Když jsem potkal starého přítele mého, kterému jsem vysvětlil všechny své potíže a řekl mi o skvělém muži, který mu pomohl získat dobrou práci v Coca cola společnost a on mi řekl, že jeho kouzlo kolečko, ale já jsem člověk, který nikdy nevěří v kouzlo kolečko, ale já jsem se rozhodl, že ho zkusit a Drigbinovia mě poučil a ukázal mi, co mám dělat v těchto sedmi dnech oběda kouzlo. Řídím se všemi pokyny a dělám to, co mě požádal, abych udělal dobře .Digbinovia se ujistěte, že všechno šlo dobře a moje žena mě znovu uvidí po nádherné práci Drigbonovia. Moje žena mi zavolala s neznámým číslem a omluvila se a řekla mi, že mi opravdu chybí a naše děti a moje žena se vracejí domů a po dvou dnech Společnost, které jsem podal dopis s oceněním, nyní jsem manažerem společnosti v USA. Doporučuji Vám, pokud máte nějaké problémy, pošlete zprávu na tento email: doctorigbinovia93@gmail.com nebo WhatsApp ho na +2348144480786 a dostanete nejlepší výsledek. Vezměte věci za samozřejmost a bude to od vás. Přeji Vám to nejlepší.

  OdpovědětSmazat
 16. Hello everyone my name is Joan from USA, i never ever believed in spell until i meet a man called Dr.Ogudugu, who helped me cast a spell that brought back my ex-lover to me within 48 hours. Dr.Ogudugu spells works beyond my imaginations and today i am happily married me and my ex-lover are now husband and wife. What more can i say rather than to say thank you Dr.Ogudugu for been there for me,contact Dr.Ogudugu today and your life will never ever remain the same. YOU CAN CONTACT Dr.Ogudugu VIA EMAIL: greatogudugu@gmail.com OR CALL HIM ON +27663492930

  NAME: JOAN
  COUNTRY: USA

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.