Reklama

pátek 28. června 2019

Ministr vnitra Hamáček a jeho spravedlnost

 Alena Vitásková
28. 6. 2019
· Likvidace ministra kultury Antonína Staňka, sáhl snad na penězovody?
· Kdo chce odvolat ministra kultury, může mařit spravedlnost.
Nedivím se, že prezident Miloš Zeman má problém, takový krok vlády akceptovat. Vláda se deklaruje jako protikorupční, a ejhle, když upozorníš na lumpárnu, tak půjdeš od válu.


Již několik měsíců sledujeme nejen zvyšující se venkovní teploty, léto je takové, jak má být. Jen ti politici nám pocit z krásných dnů nějak kazí. Opomenu demonstrace, požadavek demonstrantů na nezávislost justice. Nevěřím tomu, že pod tímto „chabým heslem“ se skrývá „hluboká myšlenka“.

Ministr vnitra Jan Hamáček se v posledním období nechal slyšet v oblasti spravedlnosti hned několikrát. Obává se odvolání NSZ Pavla Zemana. Pokud by vláda přehlasovala a NSZ Pavla Zemana odvolala, odchází prý ČSSD z vlády (jako několikrát denně). Pozoruhodná výhrůžka, či podmínka pro setrvání sociální demokracie ve vládě. Čím je zavázána ČSSD (nebo jen Jan Hamáček) Pavlu Zemanovi, že ho brání vlastním tělem? Co říká pan ministr vnitra na to, že bylo na NSZ Pavla Zemana podáno trestní oznámení a rovněž podnět na zahájení kárného řízení za zfalšování důkazů předložených Nejvyššímu soudu? Nebo naopak čeho se pan Hamáček obává, při změně na některých postech státního zastupitelství? Že by se mohly řešit kauzy, které úspěšně spějí mílovými kroky k promlčení? Nebo to je pouze předem domluvené divadlo pro ubohé občany mezi Babišem a Hamáčkem? I to může být ve hře. Pokud se podíváme do zpětného zrcátka, kdo měl prospěch z pádu Nečasovy vlády? Přepsala se mapa politického složení našeho parlamentu a především vlády. V té době byl NSZ Pavel Zeman.

K moci se dostali ti, kteří byli u tvorby zákonů kolem solárního tunelu. A světe div se, pokračují v dalším nastavení podpor, které byly před více než sedmi léty zastaveny – to je podpora pro biometan. „Architekti nevalně známého projektu“ připravují zákony pro schválení desítek miliard korun dotací z veřejných financí a budou se ohánět EU. Ovšem jejich nezodpovědné počínání zaplatí zase jen český občan. Nečasova vláda další podpory vč. biometanu zastavila. ERÚ v čele s Vitáskovou na tom mělo hlavní zásluhu.

Poslanci jsou ubíjení hlasováním o důvěře, nedůvěře vlády, jeden skandál střídá druhý a pod pokličkou se připravuje další vysávání veřejných financí a našich kapes nesmyslnými dotacemi, které směřují k obohacení několika jedinců.

A Babišova vláda dosazuje za pomoci ČSSD na ERÚ zpět „znalce“ z neblaze známého období boomu fotovoltaických elektráren roku 2009 a 2010. Při jmenování předsedy rady ERÚ porušuje zákon, nevadí ji, že se ceny elektrické energie nedůvodně navyšují. Co si má obyčejný občan myslet o spravedlnosti a vymahatelnosti práva, co si má myslet o krocích, které v současné době můžeme sledovat. Opět je to stejný scénář?

„Taškařice“ s ministrem kultury Antonínem Staňkem by mohla být pozorným státním zástupcem vnímána jako maření spravedlnosti. Vyhodit ministra za to, že konal v souladu se zákonem, když byl auditory upozorněn na netransparentní – podivné čerpání státních financí, tak to je síla i pro otrlou povahu. Vyhodit ministra kultury, aby nemohl svoji práci při odhalování podivných finančních praktik dokončit, to považuji za neskutečnou aroganci moci Důvody jeho „vyhození“ by měly skutečně státní zástupce zajímat.

Pane ministře kultury Staňku, neznám Vás, ale buďte rád, že vás nezačali stíhat, třeba za zneužití pravomoci úřední osoby, nebo cokoliv jiného. Ale to možná ještě přijde. Vždyť vy přece musíte vadit, na lumpárny se neupozorňuje a nedej bože, když se chce něco napravovat.

Ing. Alena Vitásková – předsedkyně INSTITUT ALENY VITÁSKOVÉ z.s.
Praha, dne 27. 6. 2019

36 komentářů :

 1. Je to tak, vzácná paní Vitásková. Kdyby ti chudáci demonstranti z Letné i odjinud viděli do těch kejklů tak, jako vy, radši by se věnovali užitečnějším věcem. A Hamáček nám hladově předvádí JAK CHUTNÁ MOC.

  OdpovědětSmazat
 2. Dobrý článek, obzvlášť závěr. Opravdu bych se vůbec nedivil, kdyby byl pan ministr Staňek stíhán. Naopak, finanční odškodnění a omluvu by si plně zasloužil pan Fajt. Tady je možné všechno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:14 Koukám, jedinej chytrej, odškodnění pana Fajta je jasné. A že vy jednoho Bureše stavíte do pozice nevinného a druhého jako Pana Fajta zloděje. Jen se divím, že tahle baba ještě nesedí!!!!

   Smazat
  2. FAjt kradl ze státního, defraudova, a ěl by jít sedět.
   Prezident trvá na Staňkovi,který chtěl za stejnou lumpárnu stíhat a odvolat ředitele Národního divadla.
   Socani jsou mafiáni, kteří se někde za kulisami dohodli, že to kradení Fajta "nic není". Jistě za nějakou protislužbičku. Kšeftaři co prokšeftovali nejstarší českou politickou stranu budou brzy končit.

   Smazat
  3. 14:42 Nemáte knížecí nemoc ? Vyjste musel posledních 30 let chrápat.

   Smazat
  4. 15:00 Babiš kradl z EU a dnes ze státního, to vám nevadí?

   Smazat
  5. 16:40 Vážně? Babiš si sám a jen sobě schvaloval dotace, tak jako Fajt schvaloval sám sobě odměnu? Nebo o dotacích rozhodují jiní, tak jako je přidělují stovkám dalších? Platily pro dotace "Babišovi" jiná pravidla, nebo jsou peníze přidělovány podle stejných pravidel všem ostatním? Odpovězte si na tyto otázky a pak zde prosím vysvětlete, jak "Babiš krade". Pokud nemůžete, tak tu ze sebe nedělete podobnými výroky idiota.

   Smazat
 3. Nakradli si tolik, že teď mají dost na to, správně ošetřit další a další lumpárny.
  Pokud se to neutne včas, tak nejen, že budou vykrádat naše kapsy čím dál víc, ale tyhle mafiánské metody začnou prolínat do všech systémů ve státě a nejprv se z nás stane něco jako dzurindovské Slovensko a potom porošenkovská Ukrajina.

  OdpovědětSmazat
 4. Také se vůbec nedivím že má MZ problém s odvoláním Staňka.
  Ale přesto by tak měl neprodleně učinit!!!
  Vrtošivý děda by si měl uvědomit,že je jen kladeč věnců,vládne vláda...Možná blbě,spíš určitě,ale jsme stále ještě PARLAMENTNÍ demokracie,ne???Kdyby to tak zůstalo,byla bych ráda.Tečka.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad Helanov 14:05
   Nač ústava a další zákony, když je to tak jednoduché: 'Vrtošivý děda je jen kladeč věnců', 'vládne vláda', 'jsme parlamentní demokracie'.

   Tak to jsme všichni konečně rádi, že stačí naučit se odhýkat pár hesel a vše je přece tak nádherně jasné.

   Smazat
  2. To je zajímavé, jak pravicové nedovzdělané retardované ovce se odvolávají na Ústavu, která byla napsána pro ně a jim na tělo, ale jaksi zfušovaně, že to dává Vrtošivému Staříkovi (děda ještě není)velký prostor se prosadit i se svojí politikou. Musím se tomu prskání niemandů smát. Ostaně naposledy jsem se výborně bavil pohledem na demošku na Letné a následující plácání ve Sněmovně. Moc pěkná estráda.

   A tvorečkové co vás vede zrzavý krysař, proč si dáváte pauzu přes léto?
   To jako že vysoké letní teploty a občasné bouřky samy od sebe zachraňují naši demokracii, že vás není třeba?
   Nebo to krysař a spol. vzdali?
   Nebo nemůžete přemluvit další elitáře, aby si na tribuně uřízli ostudu?
   Napiš, prosím, informaci, prahnu po ní.

   Smazat
  3. Helanov
   jak tě tak sleduji, nejseš na NR moc dlouho, ale koukám, že máš v kebuli pěknej gulášek.

   Smazat
  4. Hela nov
   doporučuji nastudovat Ústavní zákon ČR a zvláště části o pravomocích a povinnostech Prezidenta republiky. MZ je využívá do důsledku a to že je v některých ustanoveních ústava sepsána vágním jazykem není jeho problém. Na př . povinnost neprodleně. může znamenat do minuty ale i za měsíc, to podle nastalé situace. není to žádný "vrtošivý stařík" ale moudrý a sečtělý muž s velikou politickou zkušeností a to mnohým velice vadí, že se mu nelze dostat na kobylku. Dokonce i jakýsi nýmand, kdysi soukromý dedektýv nyní senátor na něj spisuje ústavní žalobu. To je velice úsměvné a zároveň smutné že i tací nás reprezentují ve vrcholných orgánech zákonodárné moci. A není sám...

   Smazat
  5. Aniž by si to demokrati přáli, spor o odvolání ministra ukazuje, v jakém bordelu žijeme a podle jakých pochybných zákonů se máme řídit. Přece nadřízený (ministr) musí dohlížet na hospodaření svých podřízených (šéfů galerií) a v případě pochybností musí nařídit šetření. Jak poslouchám televizi a rádio, zloději mají u nás požívat ústavní ochrano. Ať už je Zeman jakýkoliv, jestli to vzdá, bude vypadat jako posera. Žijeme ve společnosti, kde je zcela normální lhát a krást.

   Smazat
  6. 14:55
   Chtělo by se to toho zrzavého krysaře zeptat jestli by mu na tu Letnou přijelo tolik tvorečkú , kdyby jim nezaplatil oběd a dopravu tam i zpět . Češi jsou jak známo národ šibalů a vyčůránků tak proč si neudělat výlet zdarma a podívat se do matičky Prahy . A nějaká demonstrace ? No co trochu se tam vyřvou aniž by věděli proti čemu a komu a zase zpátky šupky hupky domů . A zase si to někdy zopáknou pokud to někdo zaplatí . Tak co zrzavý krysaři zkus to jednou poctivě přitáhnout na Letnou tak početnou masu užitečných idiotů bez toho abys jim tu účast zaplatil . A uvidíš ten výsledek . který tě s tvými kumpány určitě nepotěší .

   Smazat
  7. Helanov, helanov. Stěma tečkama bych šetřil. Buďme vděčni a modleme se za vrtošivého staříka.
   Jeto již poslední mohykán. Na řadě jsou už jen pitomci z Letné.

   Smazat
  8. 14:05 Helanov s tím vrtošivým dědou jste to vzala kde? Starší kolika let prosadíte jako nesvéprávné? Milá Helanov, co chvíli se tu projevujete jako dost prostá duše.

   Smazat
  9. Milá Helanovinko, nedrážděte staříky, je v nich skrytá temná síla. Až se rozlobí a budou zlí, tak se zvednou a půjdou k volbám a najednou se budete divit jakou krásnou a jednoduchou máme demokracii. Možná to půjde i bez krkolomných koalic. Já jsem jeden z nich.

   Smazat
  10. 14:05 Prosím tě zajdi na dvorek ať tě nikdo nevidí a pak si dej z každé strany facku. Třeba tě to probudí. Přesně takové retardy jako seš ty naši mafiáni potřebují. Nebo jsi ještě nerozchodila úpal z Letné?

   Smazat
 5. Tato vláda jde příliš moc na ruku energetické lobby. Proč je naše vláda v rámci V4 jediná, která nijak neomezila až bezuzdný růst cen energií cen energií?? Jakmile začnou chodit vyúčtování za letošní rok, budou se spotřebitelé divit. A to se neúměrně nezdražují jenom energie, ale prakticky všechno!!! A k tomu všemu už budeme v EU poslední, kdo ještě přimíchává biosložku do paliv, což se na cenách odrazí také. Tak kdo se bude mít líp???

  OdpovědětSmazat
 6. Aby se Hamáček dostal tam kde je a mohl všem škodit a sloužit svým páníčkům, musel být diskreditován p.Paroubek a jeho budoucí schopný nástupce dr.Rath (který byl nachytán při získávání peněz na volební kampaň zajišťovanou Hamáčkem).
  Za vším stála čučkařská a justiční mafie ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta naše slavná lumpenjustice v Česku rozpoutává permanentní revoluce a lidem to stále nedochází, nekteří pitomci se jí i zastávají.
   To jsme to dopracovali ...

   Smazat
 7. Uctive pozraveni pani Vitaskova !
  Me se to velmi libi, co se v Cesku deje !
  Casto se zasmeji !
  Ta strana CSSD ma mnoho spolecneho se silnicnimi bandity v Mexiku.
  Kdyz chytli Dr. Ratha s balikem penez, tak jsem slzel smichem !

  Pani Vitaskova, zde je neco na pobaveni ! Dalejlama puvodne z Tibetu se nekolikrat zastal Evropanu, proti nasilne integraci s Muslimi a uvedl Hamacka jako nekoho, kdo patri k tem, kteri se snazi zavdecit Bruselu a hlavne destruktivni Merkerove !

  Ja se Dalejlami bojim ! On umi carovat a promeni Hamacka v mouchu ! (Nebo vratneho na nadrazi na Smichove.)

  Ale min. Hamacek ma i uspechy ! Globaliste ho maji radi a pojmenovali ho cestnym titulem - EAGER BEAVER.
  V Cestine t.zn. - snazivy a motivovany bobr.
  (V Cesku, ale asi bobri neziji, takze je to nepresne.)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:02 V Česku bobři žijí, takže dobře víme, jaké škody je schpen napáchat "snaživý a motivovaný". Na Hamáčka a ostatní snaživé a z USA motivované politiky to označení sedí. Ovšem do češtiny se váš výraz EAGER BEAVER dá přeložit také jako "horlivá píča" a to na ně sedí ještě lépe.

   Smazat
 8. Alena na Hrad!!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Ten hamáček je veliký lump migrant tu znásilňoval a opět vyhrožoval Čechům.

  OdpovědětSmazat
 10. Pani Vitaskova mate pravdu a kdy povstaneme a udelame "defenestraci" ?
  Nejak porad mluvime a nic nekoname. Ja i moji kolegove bych jsme zacali konat!!! A celkem z vostra.
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
 11. Pokud komu nepřipadá trapné manévrování páně Sobotky i Hamáčka tak, aby se udrželi u moci bez ohledu na potřeby stability státu, je slepý. S ministrem Staňkem hamáčkovci vyhověli tlaku opozice nesenému ulicí, bez ohledu na podstatu věci. Teď rajtují na principu práva odvolat (neoprávněně) svého ministra, kde z důvodu "hrdosti" jsou ochotni rozbít vládu, tedy destabilizovat stát. Státotvorní politici, státotvorná politická strana. Mocichtiví upachtění uličníci. Bravo, paní Vitásková!

  OdpovědětSmazat
 12. Paní Vitásková díky. Jste vzácný úkaz v politice, chytrá, nebojácná, důsledná a navíc s hendykepem, že jste žena.

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 14. Dvořáku, chováte se přesně jak před rokem 89 Jakákoli pravda co se soudruhum nelíbila, tak se mazala, ještě, že nemáte už tu moc lidi zavírat. Však vy komouši brzo vychcípete a aní ten smradlavej čokl po vás neštěkne!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K 10:41, pane Dvořáku, možná by bylo efektní smazaný příspěvek onoho stěžovatele, co tu šermuje slovy "vychcípete a ani smradlavej čokl", na ukázku jeho úrovně vrátit do diskuze. Ale i bez toho, ten K 10:41 svým, teď už bezpečným pokřikem o komunistech, svoji nenávistnou omezenost nezakryje.

   Smazat
  2. Z lékařského hlediska doporučuji pisatelům typu 10:41 návštěvu lékaře, mají příznaky diagnózy, která je lečitelná včas i vyléčitelná. V opačném připadě trpí a trápí se sám pacient a jeho okolí. Berte mou poznámku, jako dobře míněnou radu ve váš prospěch.

   Smazat
 15. Vyrábět dnes metan v bioplynkách (metanolýzou biomasy) je stejná zrůdnost, jakou je spalování obilí pro energetické účely.
  Zemní plyn si můžeme koupit od Ruska za ekonomicky výhodnějších podmínek, a nezatěžovat tak ŽP asfaltoidními zbytky po metanolýze. To když půdy potřebují přirozené hnojivo. A nejlépe to, která prošlo přes trávicí trakt zvířat (hnůj). A rozhodně ne přes technologické trakty bioplynek.
  Dotace, kterými si své kapsy mastí plynová mafie, nechť raději dávají na bohulibější účely, každý jistě vyjmenuje na tisíc potřebnějších dotačních titulů ...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.