Reklama

úterý 11. června 2019

Může vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

Lubomír Man
11. 6. 2019
Nikoliv v demokracii, kde si jsou všichni občané rovni a převaha 2/3 občanů nad 1/3 občanů tedy znamená i dvoutřetinovou převahu vůle a moci nad třetinou jednou. Jestliže nám tedy v těchto dnech agentura Median oznámila, že současné protivládní demonstrace, vedené nedostudovaným studentem Mikulášem Minářem (bože, co všechno jsme si už s těmihle sběhnuvšími studenty zkusili), podporuje jen jedna třetina našich občanů, zatím co dvě třetiny občanů je nepodporují, bylo by demokratické, kdyby ona jedna třetina občanů, jež demonstrace podporuje, se podvolila skupině občanů dvoutřetinové a tedy dvakrát větší, a od dalších demonstrací upustila.


Tolik tedy, kdyby ona jedna třetina demonstrace preferující demokratické zásady uznávala, byly ji vlastní a chtěla demokraticky jednat. Jestliže ovšem tento předpoklad demokratického jednání na straně organizátorů i financérů současných demonstrací chybí a tito jsou skutečně a skálopevně přesvědčeni o tom, že 1/3 může být víc než 2/3, bude se demonstrovat dál, ale demokracií by si zde už řečníci do úst brát neměli. Protože jejich postoj demokracii popírá a je čistým vyjádřením teorie i praxe fašizmu, vyzdvihující názor, že elita je cosi příkře odlišného od lidu, a o rovnosti lidí je proto nesmyslné uvažovat či hovořit. Z kteréhožto fašistického pohledu může pak opravdu plynout, že jedna třetina je víc, než třetiny dvě.

Mám za to, že takto by se na další vývoj kolem protivládních demonstrací mělo nahlížet a tak by se měly posuzovat i snahy prosazované ministrem Hamáčkem s jejich organizátory jednat. Tímto jednáním získávají totiž veškeré naše fašistické elementy na vážnosti a váze, kterých si s ohledem na svou faktickou povahu rozhodně nezaslouží.

Pokud jim ovšem člen vlády Hamáček netiskne přímo pěsti.

28 komentářů :

 1. Naprosto mě stačil ten nadpis článku. Dneska, kdy už se konečně začíná prosazovat zdravý selský rozum a tím odpovídám na nadpis, je to n e m o ž n é a jen ten kdo profituje z tohoto bordelu, bude tvrdit opak. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JE PODIVNÉ ,ŽE ZA PRACHY SIONISTY SEREŠE JSOU SVÁŽENI LIDÉ I Z OSTRAVY.MAJÍ PLAKÁTY O SPRAVEDLIVÉ JUSTICI ALE
   VELEZLODĚJI V ČELE S BAKALOU A DALŠÍMI JE OKRADLI O MILIARDY ZA BYTY A VŠE OSTATNÍ.A TITO POMATENCI MÍSTO ABY VZALI KLACKY A DOMOHLI SE SPRAVEDLNOSTI,TAK KŘIČÍ ZA PRACHY PROTI BABIŠOVI A BENEŠOVI.NEVĚŘÍM ,ŽE JSOU VŠICHNI POD DROGAMA ČI Z BLÁZINCE

   Smazat
 2. Prý tady bylo před převratem jen tisíc disidentů a přece dokázali rozvrátit a nechat vykrást docela silný stát. Proč se divíte?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naivko :), tady žádní disidenti ani studenti rozvrat nedělali. Že to padlo v 89 bylo jen proto, že to chtěli komunisti, kteří ztratili podporu v SSSR, s Gorbačovem. Že to rozvratili studentíci si dnes muže myslet jen najivní sluníčkář, který nic nechápe a dnes demostruje na Václaváku. :D

   Smazat
 3. ČSSD již nelze věřit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..té se nedalo věřit nikdy...teď ČSADodjezd je Hamáček,toho už nechce nikdo kromě Babiše,který dodržuje smlouvy,pokud Hamáček nebude držet basu,ví,že o něm už neuslyšíme,občané ve volbách si zvolili ANO-KSČM-SPD a tak to bude,teď přibyla Trikolora,takže o budoucnost se bát nemusíme,jen ti zoufalci,kterým dojde dech i chechtáky,to rozhodne !

   Smazat
 4. VY JSTE PROFESOR ! A vy jste to zavinil ! Vychoval jste mentalne osizena nedochudcata !

  Oni si vzali priklad z vas prof. Mane a tak, jak jste svevolne mazal prispevky, tak oni ted svevolne chteji smazat pana Babise a NEMAJI zadny respekt pred, volebnim processem - tak jako vy jste nemel respekt, pred svobodou
  psaneho slova !

  Bezte do kostela a omluvte se za hrichy proti sv. prikazani pane "soudruhu" prof. !

  ------------------------------------------------------------

  Vsak pockej ty dedku profesore , jak ti Sv. Petr namlati jeho pokrivenym caganem, hned jak te uvidi pred branou nebeskou ! - Zatim co me budou vitat andele !
  NAPSAL NICK HONOLULU - s krasnou povahou ! (A podtrzenou zjevem ! ! ! Ty skaredo ! )
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za to, žes neochránil krásnou Afriku, příjdeš do pekla. Neutěšuj se. Celý život putuješ a vyžíráš hrozinky, případně slintáš nad babama.

   Smazat
 5. organizátor student Minář je jen bílý kůň, za kterého se schovává organizace Transparency International, která díky různým školením vymývá mozky studentům a snaží se to zužitkovat.Proto na manifestacích vystupuje i ředitel této organizace. Jedná se o pokus o státní převrat řízený ze zahraničí. Máme totiž velký problém, prezident Zeman a premier Babiš se nedají ovládat, nejsou poslušné loutky, kde stačí jen tahat za provázky. Babiš navíc udělal hodně pro odkrytí podvodů a odvodů státních peněz, přiškrtil zlodějům penězovody a chce si posvítit i na vyvádění peněz do zahraničí a to se neodpouští. Proto jsou na něj útoky ze všech stran, česká mafie, která se za 30 let usídlila na důležitých úřadech bije na poplach, proto se musí Babiš zlikvidovat jakýmkoliv způsobem. Davy na ulicích chtějí demokracii a přitom jí popírají tím, že nesouhlasí s výsledky voleb. Pokud chtějí něco změnit, ať chodí k volbám a ne řvát na ulici to, co jim někdo nakuká, vždyť vlastně ani neví co chtějí, a Babiš je pracovitý a umí.

  Olda

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím si totéž. Vždycky je lepší mít na vedoucích místech vola, než někoho, komu to pálí a ještě navíc v žádných podrazech nejede. To je potom pro vládcechtivé to největší terno. Proto je potřeba uměle vytvořit nějaký problém, zblbnout dav a lynčovat. Doufám, že na toho rezavýho zmrda a jeho pohunky dojde co nejdřív.

   Smazat
  2. Všechno jsou pouhé doměnky.Validní info se občané nikdy nedozví.
   A že vzrostly ceny všeho některé i o 100= to zřejmě majetné davy nezajímá.
   A nejen demonstrující davy, ani média se o tom nešíří, zatímco o zvýšení důchodů a růstu platů(jasně, že opět průměrných) se mohly informovaností přetrhnout, tak o tom, že růst platů a důchodů se zdaleka nestačí vyrovnat růstu cen a reálná kupní síla (též v průměru)klesla,tak o tom ani muk.
   Tak hlavně je třeba od toho odvést pozornos jakýmkoliv způsobem.

   Smazat
 6. ...nemůže. Pokud ovšem ,,někdo nepřiloží pod kotlem" a neobjeví se nějaký ten Kuciak, nebo alespoň Zifčák.

  OdpovědětSmazat
 7. Právě skončila debata na ČT 24. Mluvil tam ten nedostudovaný tajtrdlík, Nacher z ANO a D.Feri z TOP 09. V závěru Nacher vyjádřil přání, aby se demonstarce nezvrhli v agresi. Obávám se, že ta obava je důvodná, a nemusí to být až tak, jak se vyjádřil Hokarc ve 22:37. Stačí, když na nějakém menším městě rozbijí hubu demonstrantům, jako Ferimu v moravském sklípku. A nemusí to nutně být skuteční zastánci A.Babiše. Ten zmetek v televizi prohlásil, že samozřejmě mají další plán,když neuspějí, a že ho, samozřejmě, nebude prozrazovat. Vyvolat, vyprovokovat, řízenou pranici umí i fotbaloví či hokejoví fanoušci. Podle mého soudu je to reálná hrozba pro demokratický a parlamentní systém, a orgány zřízené k odvracení takových hrozeb by měli konat. Pokud v tom ovšem sami nepojedou,že, čučkaři.

  OdpovědětSmazat
 8. Chtějí odstranit nynější vládu. A co dál? K vládě přijdou Fiala, Kalousek a okamžitě zavedou tři dny nemoci zadarmo, zavedou poplatky v nemocnicích u lékaře a za léky, na důchody nedají ani korunu a zvýší zisky zahraničních firmám, zavedou odchod do důchodu na 75 let. A za to lidi demonstrují na náměstích? Co tomu může normální člověk říct? Okamžitě zruší EET, takže bude nutné zvýšit daně pracujícím protože podnikatele nikdy žádné daně neodváděli, na zdravotní a sociální pojištění rovněž nic nedovádějí a žijí si jak prasata v žitě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co získali demonstranti v roce 89" na Letné zvoníce klíčema ? Přesně to samé získají tupé ovce které se zúčastní plánované demonstrace v brzké době jenomže v modrém . Zloději a plánovači těchto demonstrací , kteří všechno řídí ze zákulisí už se třesou na plná koryta ve funkcích a další privatizační zlodějny . Rady a návody jsou k mání u tatíčka Klause .

   Smazat
 9. 22:08 - Presne tak ! Vyzobavat hrozinky, to je moje zivotni poslani, ale Globaliste mi to meni na posrani !

  Oni nejen, ze tajne privazi do Prahy cernochy a Araby
  z Afriky !
  Ale k nam , do naseho statu Maine, privezli 500 cernochu z CONGA, kteri neznaji anglicky ani slovo a mluvi nejakou HRBATOU francoustinou !
  Lide je odmitaji krmit !
  Stejne tam v zime pochcipaji, protoze je tam 2 m snehu !
  Vyslepicil do sveta vsechno -
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 10. Odpověď na otázku zní, ano, může. Pokud bude třetinová volební účast, a ta třetina se vyjádří jak se vyjádří, nečinnost dvou třetin způsobí, že jsou přehlasováni menšinou.

  OdpovědětSmazat
 11. Politika není matematika (1/3 a 2/3), ale, jak známo především umění skryté mediální dramaturgie, včetně dalších manipulativních a mocenských strategií, které není možné podceňovat. Celá akce teatrálně vyvrcholí v listopadu 2019 pod vlajkou velké očisty společnosti, kdy budou velmi účelně využity listopadové ideály. Síla volající po změněn tu je velká, výbušná situace rovněž. Nelze vyloučit, že se na stranu 1/3 přidají další lidé ani to, že nedojde k pádu současné vlády. Lidé jsou uvnitř hodně naštvaní a mnozí budou do situace zcela jistě v mnohém promítat svou nespokojenost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:08- Přesně tak !!! A k tomu, aby si "uvědomili" oč jim má jít je vede z venčí řízený ten nedoštudovaný zrzavý theolog, který jim dnes cpe do rukou anglicky psané transparenty, kterým nerozumí, pak jim bude dávat do pazour klacky a nakonec kvéry, jako na Ukrajině a proto by ho měli zheftnout zavčasu a k tomu by byl potřeba zákon "FARA" !!!

   Smazat
 12. Co je zač nedostudovaný teolog Minář:
  https://eurozpravy.cz/domaci/politika/260210-exministr-pecina-vytahl-na-organizatora-protibabisovskych-demonstraci-stare-video-tak-si-ho-pekne-poslechnete-vzkazuje/

  Pro syna Polívky "jsou voliči ANO jen toaletní papír":
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Milion-chvilek-Svine-Naserem-se-a-pujdem-na-Hrad-Syn-Bolka-Polivky-to-rozjel-585073

  Nevolím ANO, ale co jiného může zabrat na ty exkrementy po milionu úchylek pro nenávist, bažících po korytech, a dokradení toho, co ještě zbylo, než kvalitní toaletní papír.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdy nepůjdu do divadla a kina kde budou hrát dnes štěkajíci herci a herečky. Rovněž to platí i pro kapely, zpěváky a zpěvačky. Takový "umělec" není hoden podpory.

   Smazat
  2. 14:21 Přesně tak. A dotace z našich daní by měli zrušit především jim. Ať se ukáže, jestli se dokážou sami uživit.

   Smazat
  3. 14:21 To je jasný. A jak se někdo z nich objeví v televizi, hned ji vypni.
   Já ji taky vypínal kdykoliv se tam objevila Švorcová.

   Smazat
  4. Ať byla Švorocvá, jaká byla, na rozdíl od tebe, nebyla sviňa.

   Smazat
 13. Pane Mane oni mají vzor od usa kde též stejné skupiny lidí vyřvávali proti Trumpovi.

  OdpovědětSmazat
 14. Demokratizmus je ako UFO, každý o tom hovorí, ale nik nevie ako presne má vypadať:-). Keď vám vaši politruci vravia, že si jednoducho dupnú nohou a povedia napriek 2/3väčšine že čierne je biele a biele-čierne, tak by ste mali konečne pochopiť že je to demokratizmus ako remeň! Môj profil Ukrofil.

  OdpovědětSmazat
 15. S těma počtama, kolik jako lidí je pro nebo ne, je to vždycky nejisté. Proto jsou nejlepším výsledkem vždy volby. Tyjátr, který předvádí neukojení herci na různých rádoby mítincích, je jenom divadlo pro lidi nasycené primitivní nenávistí načepovanou z našich demagogicky pracujících masmédií. Ono je zajímavější zkusit naplnit třeba Letenskou pláň než trochu víc přemýšlet a sbírat si různá fakta.

  OdpovědětSmazat
 16. Podívejte se jak Piráti vedou Prahu, jak pan "profesor" Fiala vede ODS. To by chtěli vládnout rebublice ? Přál bych Trikolóře Klause ml. aby ODS přetáhl tolik voličů že se slavná ODS ocitne na hranici volitelnosti do parlamentu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.