Reklama

pátek 7. června 2019

Na PMEF 2019 se rozhoduje o osudech miliard a kontinentů


8. 6. 2019    pravda
Dnes zahájilo svou činnost 23. Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum. Akce se koná od roku 1997 a od roku 2006 probíhá pod záštitou prezidenta Ruské federace. Hlava státu osobně PMEF navštěvuje. Letošní fórum nebude výjimkou.V letošním roce se fóra zúčastní více než 17 tisíc osob, přičemž pouze čínskou delegaci bude tvořit asi tisíc lidí. Mimochodem, fórum navštíví a pozdraví i hlava ČLR Si Ťin-pching. Kromě toho se očekává, že se fóra zúčastní zástupci více než 1 800 společností ze 75 států.


Pokud jde o ruskou delegaci, ta zahrnuje 8 místopředsedů vlády, 16 ministrů, 34 vedoucích federálních služeb a agentur a hlavy 70 regionů.

Politické zastoupení PMEF je také velmi solidní. Na fóru se očekává například přítomnost generálního tajemníka OSN Antonia Guterrese, prezidentů Bulharska a Arménie a také zástupců mnoha dalších států z celého světa.

Na slavnostním zahájení fóra vystoupí Tigran Sargsjan, předseda představenstva Eurasijské ekonomické komise, Igor Dodon, prezident Moldavské republiky, a Anton Siluanov, ministr financí Ruské federace, první místopředseda vlády Ruské federace. A to zdaleka není úplný seznam.

Prezident Ruska přivítal hosty a účastníky fóra, přičemž konkrétně prohlásil: "Fórum již více než dvě desetiletí významně přispívá k nalezení odpovědí na klíčové otázky naší doby, na utváření obsažného a konstruktivního programu pro širokou mezinárodní spolupráci, zaměřenou na dosažení stabilního a vyváženého rozvoje.

A letos státní představitelé, uznávaní politici a experti, zástupci podnikatelské sféry a vědeckých kruhů zevrubně projednají perspektivy ruské a globální ekonomiky, vymění si názory na různé aspekty digitalizace a technologických výzev, na takové naléhavé otázky, jako je změna klimatu a růst sociální nerovnosti.

Současně hlava státu zdůraznila: "Jsem přesvědčen, že doporučení zpracovaná na fóru a dohody uzavřené v jeho rámci budou sloužit k posílení mezinárodního partnerství a budování prosperující budoucnosti našich zemí a národů".

Letošní PMEF se bude konat pod heslem "Vytváření programu stabilního rozvoje", proto je celkový tón uvítacího projevu ruského prezidenta zcela logický.

Mimochodem, plánuje se, že hlava Ruska uskuteční na fóru mnoho důležitých setkání a projevů. Očekávají se setkání s vedoucími mezinárodních informačních agentur ve formátu otázka-odpověď, se zahraničními investory, a společně s hlavou ČLR - s účastníky Rusko-čínského energetického fóra. Putin se navíc setká s vedením nejvýznamnějších zahraničních společností a uskuteční bilaterální jednání s hlavami Bulharska, Arménie, generálním tajemníkem OSN, předsedou vlády spolkové země Sasko. Je zřejmé, že PMEF je také globální platformou pro setkávání a vytváření nejrůznějších, mnohostranných politických a ekonomických kontaktů. Mimochodem, první prohlášení o rozšiřování hospodářské spolupráce a strategického partnerství s Ruskem byla učiněna doslova během slavnostního zahájení fóra.

Velvyslanec Kataru v Ruské federaci, Fahad bin Mohammed Al-Attiyah, dnes například na PMEF uvedl, že účast jeho země na fóru je "součástí plánu na rozšíření naší budoucí investiční a hospodářské spolupráce s Ruskem". Chceme se seznámit s ekonomickými příležitostmi, které jsou otevřeny v Rusku.

A chceme, aby se podnikatelé a investoři ze státu Katar, které sjednocuje obchodní hospodářská komora, byli aktivním článkem při rozšiřování našeho partnerství. S ohledem na zkušenosti z minulých fór je možné již nyní říci, že takových prohlášení, která budou podpořena reálnými dohodami a smlouvami, zazní ve dnech fóra hodně.

První pracovní jednání, které dnes PMEF zahájilo, má zároveň velmi příznačný název: "Ruská ekonomika při hledání stimulů růstu". A zdá se, že pro ruskou, hostitelskou stranu bude toto motto určujícím během celého fóra.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

72 komentářů :

 1. Rozhoduje se leda o životech 140 milionů Rusáků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych to, vážený Anonyme 0:14, upřesnil asi tak, že se rozhoduje o zlepšení života 140 milionů Rusáků. O životech 140 milionů Rusáků se rozhodovalo za Jelcina.

   Smazat
  2. 0:14 Nedělejte si starost o život "Rusáků". Dělejte si starost o život svůj.

   Dělejte si VELKÉ starosti.

   Smazat
  3. Jenže ty trolle o.14 až jednou dostaneš rozum tak se snad zeměkoule pohne. Většího vola snad už ani není. Běž na Václavák tam si zaskanduj s bandou komediantů, třeba dostaneš nějakou prémii od bakalovic koně.

   Smazat
  4. 8. června 2019 0:14
   Velice hloupý, ale jako každý provokatér velice rychlý. Asi máte příplatky za rychlost, noční příplatky nebo jste utekl z blázince.

   Smazat
  5. Zbytečně popsaná stránka reakcí na debilního úchyla. Nekrmte takové hovado. Ideální je TAKOVÉ ignorovat.

   Smazat
  6. Havlo-kavárenský trolle 0:14, pokud se o životech Rusů rozhoduje, je to jen dobře, protože to znamená, že mají perspektivu, zatímco o našich životech už bohužel rozhodnuto bylo. Brzy to pochopíš i ty a tobě podobní zmanipulovaní pomatenci.

   Smazat
 2. Rusové se o svoje životy postarat dovedou na rozdíl od prohnilého a zdegenerovaného Západu , který předvádí svoji sebedestrukci v přímém přenosu . Dobrovolným přijímáním hord nefachčenků , kteří je vyždímají do mrtě a pak totálně zlikvidují . Pokud neutečou ze svých zemí . A kam asi ? Pak jim budou Rusové s Putinem kterými v současnosti opovrhují dobří .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:53 - Už studuješ korán, abys konvertoval ?

   Smazat
  2. 7:57
   Prosimtě, trdlo, než začneš psát blbosti, tak by jsi si mohl vědět, že v Rusku je mezi obyvatelstvem větší zastoupení muslimů než v kterékoli evropské zemi.

   Smazat
  3. 8:37, není. Navíc Rusko je velká země, kde muslimové mají svá území, kde žijí odnepaměti. Zato vidět st.Denis obklopený africkými tržišti a kebabárnami, je trochu znepokojující. Zajímalo by mě, co by na to říkal takový Filip Sličný, kdyby mohl prohlédnout že své hrobky ven.

   Smazat
  4. pro 13:02
   muslimové tam žijou naprosto normálně s ostatníma, choděj do restaurací i kaváren, na fotbal, do práce. Jsou poznat asi tak, jako u nás poznáš věřícího od nevěřícího - nijak. Byl jsem teď v Čeljabinsku kde ksou Baškirové a Tataři, půlka zaměstnanců hotelu byli muslimové a poznáš t jen tak, že se jich zeptáš. Z místní mešity choděj holky bez šátků, s mobilama v ruce a je to stejný, jako když jdou z kavárny.

   Smazat
  5. S 6:59 naprosto souhlasím. Přibývá těch, kteří si začínají uvědomovat, že Rusko bude v blízké budoucnosti jedinou zemí, kde normální lidé najdou útočiště, když Evropa již bude neobyvatelná. K tomu masovému exodu dojde během mnohem kratší doby, než si mnozí myslí. Jen doufám, že Rusko nepřijme kdejakého rusofobního havloidního absolventa UK, který si zprvu bude chtít zachránit holý život, a jakmile se aklimatizuje, tak tam bude organizovat pochody hrdosti. Takovým přeji, ať si užijí multikulturního světa, za který teď demonstrují.

   Smazat
  6. 16:36, jo, to se říkávalo i na konci 19. století, před 1.sv.válkou, ve třicátých letech, v 60.letech a nakonec to skončilo rozpadem SSSR a bankrotem Ruska odkud uprchly miliony na všechny světové strany. Podobně bylo tomu i po revoluci, té říjnové, co se konala v listopadu, jenže tehdy nejen lidi zdrhli, ale hodně jich i přišlo. A ti co přišli, nebyli pastevci jaků, ale mnohdy velice schopní lidé. Dnes z Ruska zdrhají i Číňané, Uzbeci a Ukrajinci.

   Smazat
  7. 17:16, nevím kolik lidí dnes zdrhá z Ruska, ale počet obyvatel v celé východní Evropě se rychle snižuje, s výjimkou Ruska a Česka. V Rusku v roce 2007 žilo cca 142 000 000 obyvatel, dnes je to cca 147 000 000. V Česku je nárůst obyvatel dán tím, že se sem hrnou davy Ukrajinců a hlavně geometrickou řadou z důvodu enormní porodnosti přibývá nepřizpůsobivých. Jenže tady nejde o to, kam se kdo dnes stěhuje za lepším výdělkem. Řeč je o tom, že lidem z EU zanedlouho nezbyde nic jiného, než hledat azyl v Rusku, protože jinde se prostě nevejdou nebo je nepřijmou. Samozřejmě je tady i ta možnost, že budete v rozvrácené společnosti svádět každodenní boj o holé přežití nebo prostě konvertovat, mlátit hlavou o podlahu a po jejich boku si násilím brát, co ještě zbylo.

   Smazat
  8. Pane 13:14, v Čeljabinsku je cca 5 procent muslimského obyvatelstva s tím, že tam nejsou žádní Arabové, Paštunci nebo Paňdžábci. Muslimové v Rusku považují Rusko za svou vlast, kdežto ti zfanatizovaní nájezdníci v EU mají pocit, že jejich úkolem je toto nové území dobýt a místní obyvatelstvo zotročit. Navíc je nesmysl, že v Rusku je procentuálně více muslimů než v západní Evropě. Statistiky se brutálně zkreslují a jednodušší lidé tomu věří. Uvádí se, že ve Francii je 4,7 miliónů muslimů, stačí zajet do Paříže a uvidíte, že jen v tomto jediném městě je jich víc. Tato multikulturní propaganda, mající za úkol nezneklidňovat obyvatelstvo, se týká i ČR. Já např. již 30 let poslouchám naše "moudré" demografy, kteří tvrdí, že v ČR je 250 000 cikánů. Jak to jen ti "odborníci" počítají, když každá cikánka (až na výjimky) má od 3 do 16 dětí a přitom jich za 30 let vůbec nepřibylo. Prostě spoléhají na hloupost a krátkou paměť lidí.

   Smazat
  9. Rusko je dnes zemí s 2. největším přistěhovalectvím, dá se dohledat na oficielních OSN číslech...

   Smazat
 3. Rusko, jehoz velikost ekonomiky je srovnatelna s bananovou republikou?-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruská ekonomika je jen o trošku menší než Německá a kdyby použili stejnou metodiku výpočtu, byla by větší.

   Smazat
  2. Hary, ty přihlouplý blbe, přestaň tady lhát

   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(nominal)

   Smazat
  3. Proč se trumfujete nepodloženými čísly? Proč si nadáváte? Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20! Měli by vás smáznou všechny!

   Smazat
  4. Blbečku 7:35 - Česko je typickou banánovou republikou. Rusko je suverénní stát s rostoucí ekonomikou, prosperujícím zemědělstvím a silnou armádou. Tak se na něj vy.er. Tvoje propagandy vyznívají uboze.

   Smazat
 4. bože, co volů se zde dnes urodilo.

  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Pořád si kladu jednu a tu samou otázku. Když jsou na tom Rusové a Ruská federace tak zoufale špatně, proč se USA a jejich vazalové tak zoufale bojí Ruska, ruské ekonomiky a měny, že musí mít své základny po celém světě. A to, podotýkám, že je v Rusku, stejně jako v Číně, ten samý kapitalismus jako na západě. To já jen tak, aby řeč nestála. Hezký den NR i čtenářům.

   Smazat
 5. Ubozí soudruzi,
  vždyť na té slavné, veledůležité konferenci na které se prej rozhoduje o osudech miliard a kontinentů, není ani Zeman, který je jinak všude. To svědčí o jejím (ne)významu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tentokrát nebyl nikdo ani z Latinské Ameriky, a kromě Si Tin Pchinga, který je jednou z nejvýznamnějších světových osobností a přijel jen kvůli Putinovi na cestě z Moskvy, nebyl přítomen nikdo z Asie. Dokonce ani té Střední. Bývalo lépe, letos se o PMEF nezmínily světové deníky ani někde na konci ekonomického zpravodajství. Přitom takové Švýcarsko je sice zemí bohatou s množstvím bank, ale z hlediska celkového objemu to je relativně malá ekonomika. Přesto každoročně přiláká do malého horského městečka desetitisíce nejvýznamnějších osobností světové ekonomiky.

   Smazat
  3. Pitomče 8:37, v Rusku soudruzi nevládnou již téměř 30 let. Soudruhy dnes hledej v Bruselu, odkud se důsledně naplňuje program kulturního marxismu. Jen si teď ti novodobí bolševici říkají liberální demokraté, aby zblbli naivní studentíky a hloupoučké herce.

   Smazat
  4. Soudruzi, kteří chtějí vládnout světu se dnes schází v Davosu, na schůzkách Bolderbergu, v administrativě Bruselu a Washingtonu ...

   Smazat
 6. Miluji Rusko a ruský lid, kterému závidím jejich vynikajícího vůdce pana Putina. Letos tam jedu na 4 týdny na dovolenou.
  Už se nemůžu dočkat!
  Sláva Rusku
  Sláva našim osvoboditelům jak v roce 1945 tak i v roce 1968.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Náě oblíbený Radosta se už raději ani nepodepisuje...

   Smazat
  3. 9:16, miluješ Putina? Tak to abys od nich nedostal na držku. Jinak silně pochybuju, že jedeš na 4 týdny do Ruska.

   Smazat
  4. 12:53 Byly časy, když jsem jezdil do Ruska v rámci dovolené na 5 týdnů. Jezdím sám jen s báglem na zádech bez nějaké potratové cestovní kanceláře.
   Letos se podívám na krásný Ruský Krym, který se konečně po letech vrátil tam, kam patří - do Ruské federace. Dovolené v Rusku patří k mým nejkrásnějším dovoleným. Zahnívající Západ který za chvíli zmizí na smetiště dějin mi může být ukraden stejně jako potratová EU.

   Smazat
  5. Anonyme 8.června2019 9:25 seš ale vůl a to jsem toho vola urazil.Znovu hlava vykotlaná.

   Smazat
  6. 13:31, pokud jsi zvyklý na méně standardní podmínky a rizika, pak je Rusko kvázi OK.

   Smazat
  7. ad 17:04 - to samé hodnocení platí o USA, ale navíc bacha na no-go zóny!

   Smazat
  8. 7:20

   to myslíš asi ze srandy. Amerika je pro turisty všeho druhu hotový ráj. Rodinky, novomanželé, studenti, penzisté, kultura, adrenalin, poznávání, historie, gastronomie, luxus i pobytové tábory, pláže, hory, přírodní parky a architektura, atrakce, obří aglomerace, velké řeky a jezera, vodopády, prérie a nekonečné lány, překrásná velkolepá příroda a nádherná města s milými lidmi, ještě lepší na venkově, ... to je Amerika. Můžu doporučit. Už jen okamžik přistání na JFK je mimořádně vzrušující a ten pocit vám nezmizí po celou dobu pobytu. Amerika je prostě nádherná všude. Proto ten, kdo se tam ocitl už se nikdy nechtěl vrátit.

   Smazat
 7. Nereagujte na ty kovbojské idioty jenom je vytáčíte a zasírají diskuzi. Psal jsem to tady před pěti lety když jsem se vrátil z pracovního pobytu v Číně: Kdyby ně bylo třicet vystěhuji se do Číny a naučím se Čínsky. Kdyby mě bylo padesát vystěhuji se do Ruska zdokonalím svojí Ruštinu ale protože jsem příliš starý musím to tady dožít. PRAPRADĚDA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 9:21 Je mi 59 a vážně uvažují o vystěhování se do Ruska. S ČR to špatně skončí - asi jako s Ukrajinou.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 9:28 Proč bych měl být zoufalý? Důchod mám dobrý ještě podnikám a stačím mnoho další práce. Je za mnou dobré dílo jenom nevidím perspektivu pro své potomky. PRAPRADĚDA.

   Smazat
  6. https://www.youtube.com/watch?v=YLU34G7HG14&t=257s
   https://www.youtube.com/watch?v=D3Qx4oFJU4A

   byl jsem tam a čuměl jsem stejně, jako čuměli všichni fotbaloví fanoušci, co tam jeli na MS.

   Smazat
 8. Zeman pro svůj stav nemůže být všude, ale naše vládní sebranka je na cecíku EU, i když do nás ty svině kopou
  Jak prosté.

  OdpovědětSmazat
 9. 9.25 9.28 Jsi asi ten samý pablb, neměl bys být na Václaváku ty stádní šašku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. ale by sme sa tam stretli s úprimnými a priateľskými ľudmi, nie faloš ako na Václaváku, a ja inde za peniaze

   Smazat
 10. To je nejlepší co ty státy mohou udělat je spolupráce pak si může trump vylepovat sankce na záchodě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je jasná zpráva, tihle rusofobové a vůbec každý kdo není padlý na hlavu, to ví. Proto tak vztekle s pěnou u sprosté huby štěkají. Jasná zpráva, že jenom rozvaha, rozum a spolupráce může zachránit tento svět. Pjakin to nazývá ruský svět, nejde o to aby všude bylo Rusko, ale aby se lidstvo chovalo zodpovědně. On říká My jdeme do světa s něčím jiným, s ideou ruského světa, s ideou harmonického života, všech národů na planetě zemi, s ideou míru a vzájemné spolupráce a šestá priorita (armáda) slouží puze k naší ochraně. Jaký rozdíl od světového četníka USA kteří chtějí zkroutit ruku každému kdo je nebude poslouchat. Kdyby tohle řekl Putin a ne Obama, to by bylo řevu. A o tom to je, rudý dědeček.

   Smazat
 11. Putin: Je třeba změnit světovou funkci dolaru, je instrumentem útlaku:

  https://cz.sputniknews.com/byznys/2019060710092010-putin-je-treba-zmenit-svetovou-funkci-dolaru-je-instrumentem-utlaku/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 11:13, myslím, že to je jen takové plkání. Pozice dolaru je neotřesitelná ještě dlouhou dobu a nikdo se nemá k tomu, aby s tím pohnul. O tom, na jaké pozici dolar zůstane, rozhodují ekonomové a obchodníci, bankéři, jejich konsenzus, ne vyhlášení nějakého politika, který na status dolaru nemá vliv. Ohrozit ho může (jen velmi omezeně) Trump, ale to by seusel opravdu hodně snažit. Jenže Trump se naopak snaží o jeho posílení jako rezervní měny a velice dobře si v tomto vede. Amerika jede nahoru a právě dnes se v plném světle ukazuje její skutečná síla.

   Smazat
 12. Tak co kokoti. Uz jste si koupili Huhnawei?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Navzdory tomu, že oslovuješ své rodiče, odpovím ti. Ještě jsem si nic od Huawei nekoupil a ani nemám v plánu, jelikož mám spoustu techniky od jiných výrobců. Ovšem nemám nic ani od Apple.

   Smazat
  2. Huawei nejde odposlouchávat, proto ho američtí čučkaři tak nesnášejí. Huawei neposkytuje žádná "zadní vrátka" a proto jsou na něj čučkaři krátcí. Nechceš-li být odposloucháván či sledován, pořiď si nový Huawei. Navíc je levnější než kdejaký předražený americký čučkařský šit. A z antivirů je nejlepší Kasparski, který také odmítl "spolupracovat s vládou". Nasaďte si Kasperského a hned při prvním skenu počítače uvidíte, kolik tam máte čučkařského šmejdu! Vřele doporučuji.

   Smazat
 13. No to je skutečně elitní obsazení. President Arménie, Moldávie a šéf Saska. Qatar vysílá na PMEF lidi pravidelně, ale vždy to byl někdo z vlády, teď jen velvyslanec. Je sice fakt, že to je především ekonomické fórum, jenže do Davosu se sjíždí i politická světová elita, stejně tak i do Hanžu, Johannesburgu, Šanghaje, New Yorku, Nice... Zajímavější dohody se udály v Moskvě (Čína - Rusko), jenže my nevíme, co vlastně upekli. 100 mld. sice není moc vzhledem na objem světového trhu, nicméně znamená nárůst o 35% a je otázkou, jestli se Číně nepodařilo bez války to, oč se usiluje Západ už řádku století válkami. Ovšem $100 mld. je stále nic.

  OdpovědětSmazat
 14. Projev V.Putina na petrohradském fóru 2019 (slovenský překlad):

  https://www.ta3.com/clanok/1156968/prejav-v-putina-na-ekonomickom-fore-v-petrohrade.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Projev jsem si zkouknul, ale na jiném webu s českým překladem. Putin jako vždy precizní, solidní, stmelující. Možná bychom měli zanechat planých pindů týkající se Ruska, ti si jako vždy poradí, spíše bychom měli řešit naše průšvihy. První v řadě řešit migranty, jak to, že je sem tajně vozí na Ruzyni letadly, nestoudné zdražení energií, vykopat ty prolhané šmejdy z české televize, odvolatelnost špatných politiků a bylo by toho daleko více, co bychom měli zametat před vlastním prahem, když tak přidejte svoje tipy, co ještě. Rudý dědeček

   Smazat
 15. Pokud bych chtěl zesměšnit a zdiskreditovat kritiky Ruska, najmul bych si nějakýho blba, kterej by psal tak stupidní a dementní nadávky na Rusko, že by tím zesměšnil i všechny ostatní kritiky. A dal bychmu nějaké stupidní snadno zapamatovatelné jméno, např. Radosta.

  OdpovědětSmazat
 16. Tohle je ten vas vysneny raj …

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-kritik-bloger-stalingulag-alexander-gorbunov-prezident-vladimir-putin.A190531_172444_zahranicni_dtt

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neukazuj nam ten vysnený ráj.Já bych mohl taky ukázat ten vysněný ráj americký.Taky žádná pearáda.Jseš normální blbeček.

   Smazat
  2. 20:53
   Nevím co chceš ukazovat, blbečku. Lidi, jak už to bývá, hlasují nohama. Jednoznačně.

   https://www.svetaznalec.cz/pocet-cechu-a-slovaku-zijicich-v-zahranici/

   https://tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/velky-prehled-kam-cesi-nejvice-odchazeji-do-zahranici.html

   Smazat
  3. 18:14 a podobní - jste omezenci, když ke každému příspěvku, který je sebeméně příznivý vůči Ruské federaci vykřikujete cosi o komunistech a soudruzích, když tam komunistický režim dávno nepanuje, když proti mnohonárodnímu státu, jako je Ruská federace používáte pejorativní pojem "Rusáci", když se vůči starobylé kultuře této země stavíte povýšeně, když jste tak hloupí, že nic nevíte o zákonitostech historického vývoje lidské společnosti, kdy kulturní vrcholy lidstva jsou ve sledu času dosahovány a ztráceny závisle na geograficko přírodních podmínkách se stále stupňovaným vlivem mocensko politických tlaků.
   Jste tak hloupí, že nevnímáte objektivně daný ústup Euroamerické civilizace z globálního civilizačního vrcholu a nepozorujete zcela nesporný nástup a dynamiku asijského východu. Uniká vám, že řešením této objektivně dané situace, pokud nemá znamenat život ohrožující krizi, nebo jen a pouze hluboký propad a porobu teritoria Euroamerické civilizace, nemůže být agresivní a válečnická politika, aktuálně vůči Ruské federaci, když právě ta posiluje pozici Číny tím, že Ruskou federaci vhání do její náruče.
   A vy, svou hloupostí, jestli ne za úplatu, tak krátkozrakou, sebepřeceněním a vidinou okamžitého zisku vedenou politiku tzv. „demokratického západu“, nevybíravým pokřikem, demagogicky a nezodpovědně podporujete. Styďte se!

   Smazat
  4. 18:14, takže jak vidíme, ta strašlivá země plná chudoby a smrti, plná Putinových špehů a vražedných komand, umožňuje důstojný život celkem pohlédnému mladíkovi se spinální distrofií, který navzdory svému postižení může cestovat a volně komunikovat. Dokonce až tak volně, že kritizuje vládu hlava nehlava, nazývá je čekisty, dává rozhovory zahraničním novinářům a vyzývá ruské voliče, aby si zvolili dle něj jedinou správnou cestu - liberalismus, LBGTI, africkou imigraci, dolarizaci, kompletní odzbrojení a amerikanizaci. Dokonce se vůbec nechystá prchnout ze země, aby unikl těm strašlivým životním podmínkám, ústrkům a útisku. Má moderní vybavení, normální bydlení, slušné vzdělání, dobré oblečení a říká si co chce, kontaktuje s kým chce.

   OK. Díky, nemyslel jsem si, že je to tam až tak dobré a demokratické. Tajně jsem doufal, že podobní lidé umírají dva roky po porodu někde v příšerné díře a při prvním vyslovení pochyb o Putinovi dostávají kulku do týla. Budu si muset sehnat jiný bedeker. Ten dědečkův, který stále používám, je už minimálně 80 let starý.

   Smazat
 17. NEJLEPŠÍ ONLINE LÁSKA SPELL CASTER PŘIJÍMEJTE EX LOVER,
  HUSBAND, WIFE, GIRLFRIEND NEBO BOYFRIEND ZPĚT. PŘIDEJTE HIM UP NA WHATSAPP: +2349083639501
    -Email- blackmagicsolutions95@gmail.com
  Ahoj, jmenuji se Darci Lyne, přečetl jsem si post-komentáře online novináře Los Angeles, který odhaluje, jak 2 měsíce poté, co ho jeho žena opustila a on také řekl, že Dr. manželka se vrátí po 2 letech odloučení. Obrátil jsem se na téhož doktora NOSA kvůli mým výzvám v životě, mám tyto mocné záměry, že věci budou fungovat pro mě, věřil jsem ve svědectví, že skutečný život dokazuje. Uvědomil jsem si, že by bylo dobré se o to podělit, protože vím, že bude inspirovat i ostatní. Měl jsem to štěstí, že jsem narazil na osobní kontakt BLACK MAGIC SPELLS Caster - e-mail-blackmagicsolutions95@gmail.com
  Nejsem si jistý, jestli jsem to mohl udělat bez něj. Vzdal bych se a věřil, že protože můj manžel viděl někoho jiného a on říkal, že jsme skončili. Poté, co Dr.NOSA nakrmila kouzlo Magic Love, můj manžel mě zavolá na mobilní telefon a vrátí se domů. Mockrát vám děkuji za to, že jste po 3 letech odloučení vrátili domů svého manžela. Jsme navždy zadlužení. dnes svědčím s radostí a štěstí světu ... také, můžete
  WhatsApp s ním-- +2349083639501
  Láska kouzla Win-zpět Ex milenec
  Úspěch a propagace kouzlo kouzla
  * šarm štěstí - BUSINESS STAR
  * oddělení - OCHRANNÝ HÁK
  * prokletí rozlišení
   * Rozvod problém řešení?
    * řešení nemoci a nemocí těla
  * Chcete milostné kouzlo pro nového milence?
  duchovní očištění
  * magie plodnosti - ŽENY
  * Bezdetné řešení problému?

  OdpovědětSmazat
 18. „Havárie“ v Černobylské elektrárně byla diverzní akcí CIA a Mossadu!!!

  Konečně bude předvedena Leninsko-putinská pravda!
  Konečně budou rozdrcena nechutná fakta!
  Ano, ruská státní televize natočí 100% čistou a nefalšovanou Leninsko-putinskou pravdu o tzv. „havárii“ v Černobylské jaderné elektrárně: Nešlo o nehodu, nýbrž o CÍLENOU & PŘEDEM PŘIPRAVENOU diverzní akci agentů CIA a Mossadu!
  Což jsme samozřejmě tak nějak tušili, my roduvěrní Češi a Rusové, čili my všichni komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti.


  Prostě: Sovětský svaz / Veliké Rusko je zemí, v níž zítra znamená předevčírem.
  A rusko-sovětská jaderná energetika je NEJBEZPEČNĚJŠÍ v celém širém vesmíru, což DOKONALE dokazuje právě případ Černobylské JE.
  Proto my Češi pokorně poprosíme Velikého Putina, BJJP, aby druhý Černobyl postavil přímo uprostřed naší podbrdské kotlinky.
  Ano, USáci ani Evropani nesmějí dostat možnost ovlivňovat naši česko-ruskou energetiku, politiku, ekonomiku a vůbec celý proces radostného návratu Česka do Velikého Ruska a Armády Ruské federace do Česka!!

  „Pokud jsou tzv. fakta v očividném rozporu s Leninsko-putinskou pravdou, uprav fakta!
  Pokud někdo zarytě prosazuje tzv. fakta na úkor Leninsko-putinské pravdy, zlikviduj ho!“  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POZOR – ВНИМАНИЕ !!

   Výše uvedený příspěvek jsem vložil již PODRUHÉ, neboť ten původní (z 8. června 13:13) zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


   Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
   Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

   Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
   A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
   Pohov!

   Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


   P. Radosta

   Smazat
 19. potřebujete finančního asistenta pro své podniky? obraťte se na mého spolupracovníka společnost s názvem hlavní věřitelé rychle a snadno splnit vaše finanční potřeby.
  email: info@primelenders.org
  WhatsApp: + 420234674160

  OdpovědětSmazat
 20. Kdo dnes čte toto svědectví, měl by se mnou as mou rodinou slavit, protože to začalo jako žert pro některé lidi a jiní říkali, že to není možné. Jmenuji se ČENĚK ELIÁŠ a jsem z Prahy, ale s manželkou jsem se přestěhoval do Chicaga. Jsem šťastně ženatý s dvěma dětmi a krásnou ženou. Něco hrozného se stalo mé rodině, když jsem přišel o práci a moje žena opustila dům, protože jsem se nemohla dobře starat o sebe a o rodinné potřeby. a mých dětí v daném okamžiku. Podařilo se mi devět let, žádná žena, která by mě podpořila, abych se dobře postarala o děti. Snažím se poslat zkušební zprávu své ženě, ale ona blokuje mě z rozhovoru s ní Snažím se mluvit se svým přítelem a její rodinní příslušníci, ale stále vím, že by mi mohl pomoci a já jsem byl podání žádosti později tolik společností, ale stále to udělal neříkej mi, dokud nepřišel věrný den, že nikdy nezapomenu v mém životě. Když jsem potkal starého přítele mého, kterému jsem vysvětlil všechny své potíže a řekl mi o skvělém muži, který mu pomohl získat dobrou práci v Coca cola společnost a on mi řekl, že jeho kouzlo kolečko, ale já jsem člověk, který nikdy nevěří v kouzlo kolečko, ale já jsem se rozhodl, že ho zkusit a Drigbinovia mě poučil a ukázal mi, co mám dělat v těchto sedmi dnech oběda kouzlo. Řídím se všemi pokyny a dělám to, co mě požádal, abych udělal dobře .Digbinovia se ujistěte, že všechno šlo dobře a moje žena mě znovu uvidí po nádherné práci Drigbonovia. Moje žena mi zavolala s neznámým číslem a omluvila se a řekla mi, že mi opravdu chybí a naše děti a moje žena se vracejí domů a po dvou dnech Společnost, které jsem podal dopis s oceněním, nyní jsem manažerem společnosti v USA. Doporučuji Vám, pokud máte nějaké problémy, pošlete zprávu na tento email: doctorigbinovia93@gmail.com nebo WhatsApp ho na +2348144480786 a dostanete nejlepší výsledek. Vezměte věci za samozřejmost a bude to od vás. Přeji Vám to nejlepší.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.