Reklama

čtvrtek 20. června 2019

Na pořadu dne je technologie likvidující pravdu

Paul Craig Roberts
20. 6. 2019  
Paul Craig Roberts
Jak na webu Zero Hedge uvádí Tyler Durden, technologie směřující k likvidování pravdy se v současnosti vyvíjí závratným tempem. Lumpové bez svědomí už dokázali vypracovat technické prostředky, umožňující vyrobit realitu, nerozpoznatelnou od reality skutečné.

„Nemám za to, že jsme na tohle náležitě připraveni“, řekl předseda zpravodajského výboru americké sněmovny reprezentantů v diskuzi o rychlém rozvoji tzv. synthetické technologie „A nemám ani za to, že veřejnost má tušení o tom, co přichází“.

Nová technologie umělé inteligence umožňuje kompetentním programátorům vyrábět falešná audia a videa, vyslovující i zobrazující cokoli, na co si jen vzpomenete. Výtvory tohoto druhu získaly označení „hluboký falzifikát“ a jsou od jevů skutečných naprosto nerozlišitelné.

Jakkoli jsme si jisti tím, že se realita nemůže změnit na falzifikát, pak proces opačný, kdy se falzifikát přeměńuje v realitu, žije už definitivně mezi námi. A v tomto směru jsme už pokročili dokonce tak daleko, že celé dvě třetiny Američanů si myslí, že pozměněné a falešné obrazy a videa jsou tím hlavním, co jim brání posuzovat současné události správně.

Vědci zabývající se problémem desinformace varují před rostoucí „apatii k realitě“, plynoucí z obtížnosti rozlišit realitu od falz. Takže lidé velmi často přeobtížné posouzení věcí raději vzdávají, a ponořeni do klamů, jimiž je naši vůdci zaplavují, začínají nevěřit ničemu.

Máme zde dva tankery v plameni a kouři. A k nim jako prst ukazující na viníka nejasné a zrnité video strážního člunu Iránskýcb revolučních gard, které v minulých dnech svítily na devíti miliardách televizních obrazovek celého světa. Každá z obou stran sporu řekla k videu svůj odlišný příběh a každý z nás se nejspíš přiklonil k příběhu, který mu víc vyhovoval. /www.zerohedge.com/news/2019-06-16/hedge-fund-cio-i-dont-think-public-aware-whats-coming

Mohou být technici vyvíjející technologie ztěžující lidem schopnost odlišit pravdu od lži hrdí na svou práci? Jak dokáží tito techničtí lumpové, jež jsou současně i lidskými bytostmi,vytvářet metody, ničící lidskou schopnost odlišit pravdu od lži?

Jediným smyslem této technologie je umožnit policejnímu státu, aby dovršil svou vládu nad svými spoluobčany. Nyní je to už možné.

Ale dalších otázek se ani pak nezbavíte? Jak je možné vložit slova a činy do úst a akcí kohokoli a ty pak použít jako důkaz jeho zločinu? Bez pravdy není přece ani svoboda, není nezávislé myšlení a je jen Matrix. To už ztratila Amerika svoji tvář až tak, že ředitelé společnosti, investoři a vědci nacházejí dost motivace k vymýšení technologií popravujících pravdu? A nejsou pak právě tihle lidé bez duše našimi nepřáteli skutečnými?

Výbral a přeložil Lubomír Man

10 komentářů :

 1. Pokud by video toho "íránského" člunu bylo pravdivé, pak je nutno uvěřit i tomu, že kamera, která to natočila byla dřevěná a v objektivu měla slídové čočky. A to si dovolí zveřejnit země, která má tak špičkové technologie, že z kosmu přečte i hodnotu bankovky kterou platíte u pouličního prodavače párek v rohlíku.

  OdpovědětSmazat
 2. Preco ???? Venco??

  OdpovědětSmazat
 3. My tady máme celej havloidní režim založenej na fakenews.
  My jsme zvyklí. Někteří jsou imunní, někteří mají debilitama vypláchlé mozky. Ti se teď sejdou na Letné!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A taky brebtaj pravidelně v diskuzích na novinkách. Parta obstarožních debilů, dřepí to u počítače od rána do večera, k zásadním tematům nedovedou vyžvejknout nic, ale jak je cokoliv, kde je možno sprostě nadávat a kopat do Babiše, parta debilů ožije, a píšou své nenávistné sračky o sto péro. Je to bratru tak kolem čtyřiceti lidí - sráči a blbci jak se patří.

   Smazat
 4. Řekl bych, že Česko je v totální řiti, ale masmédia o tom mlčí: https://aeronet.cz/news/vrteni-africkym-psem-podivny-pripad-znasilnene-16-lete-divky-z-terezina-v-den-77-vyroci-smrti-ceskoslovenskych-parasutistu-a-v-den-prolomeni-benesovych-dekretu-ma-podezrele-souvislosti/

  OdpovědětSmazat
 5. Česko je na tom "dobře", protože patříme do spolku Evropských kolonií USA, jak je patrno z toho, že se účastníme všech amerických válek a uložených embarg proti těm , kteří nechtějí našeho Protektora poslouchat !!

  OdpovědětSmazat
 6. Realitu od falzifikátu lze v dnešní době celkem dobře rozlišit podle toho, kdo ji vyrobil, kdo ji publiku vnucuje, v čí prospěch má sloužit, kdo, a komu za ní platí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:50
   Souhlas! Vždy je potřeba přemýšlet vlastní hlavou.

   Smazat
 7. Přesně tak západ furt vyrábí takové věci nevěřím jim ani slovo. Írán je bezdůvodně napadán usa vyhrožují válkou a oni napadnou tankery to je ale hloupost.

  OdpovědětSmazat
 8. neplačte,
  sami se na tom podílíte už třicet roků lvím podílem!!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.