Reklama

sobota 1. června 2019

Na Ukrajině byly konstatovány obrovské ztráty kvůli konfrontaci s Ruskem. Opravdu to nemají v hlavě v pořádku?


Anton Pljuščenko
1. 6. 2019   mk
Bývalý ministr dopravy Ukrajiny Jevgenij Červoněnko hovořil o obrovských ztrátách, které země má kvůli zříkání se hospodářské spolupráce s Ruskem. Podle jeho vyjádření nyní Bělorusko těží z těch projektů, na něž již dříve byly smlouvy. Bývalý člen ukrajinského kabinetu připomněl, jak se ještě v roce 2014 udělalo všechno pro vypravení prvního vlaku z Evropy do ČLR, ale neuskutečnilo se to, protože "na Ukrajině došlo k revoluci". Kontejnerový vlak už přitom "stál naložený na straně Slovenska" a měl 7. března 2014 přejet přes ukrajinské území.


Vláda dále plánovala, že bude organizovat pravidelný provoz těchto vlaků. Ukrajině ale nebylo souzeno realizovat tyto plány, Bělorusko však této situace využilo.

"Dnes podle našeho klíče a podle našich pravidel projíždí 75 vlaků z Číny přes Bělorusko jen za týden", konstatoval bývalý ministr ve vysílání televizního kanálu 112 Ukrajina.

Sdělil také, že zástupci evropských podniků nemohou pochopit, proč se Ukrajina zříká obrovského zisku. Tento názor vyjadřují podnikatelé v soukromých rozhovorech, ujišťuje Červoněnko. Podle bývalého ministra měl takový rozhovor s Francouzem, "známým ve světě logistiky", který položil otázku: "Mají to tam u vás v hlavě vůbec v pořádku?".

Podnikatel ukázal exministrovi výpočty, podle kterých by za pět let mohly příjmy Ukrajiny vzrůst na třicet miliard dolarů.

"Pokud odstraníme problémy s Ruskem a uděláme vzájemně výhodnou "Hedvábnou cestu", řekl Červoněnko.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

44 komentářů :

 1. To není jen Ukrajina ale celá Evropa dělá usa užitečné blbce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano. Ele celá evropská věrchuška ty užitečné blbce dělá entuziasmem a s rozkoší. Dnešní slaďoučké odměny přeci nejsou nějakých ubohoučkých TŘICET STŘÍBRŇÁČKŮ na panenku/na panáčka... že, pane Kalousek? Vždyť přece víte vše a VŠEMU ROZUMÍTE...

   Smazat
  2. Snad si to zacinaji i uvedomovat.Jen za ten nedostatek rozumu zaplatili dost vysokou cenu

   Smazat
 2. Hele, já vám z vysoka seru na to, aby k nám z Číny přijížděli stovky vlaků naplněných čínský šmejdem.
  A ještě z větší výšky seru na to, jestli z toho ještě navíc bude mít nějaké peníze nějaká Ukrajina.
  David, jako opět aktivní politik, by se měl místo takových blbostí začít zabývat opravdovými problémy ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele ty seš ňákej chytrej, kde si byl do teď zalezlej, škoda, že jsi nekandidoval ty, to by si různí kreténi na tebe, pokud by tě někdo vůbec zvolil, otevírali držku, jako ty na pana Davida. Ovšem ten rozhled a tu poctivou práci na mediálním poli ty bohužel nevlastníš, takže je to jenom takové hloupoučké poštěkávání na karavanu která jde v klídečku dál ke svým cílům. Trochu se ty osle nad sebou zamysli a polepši se. Rudý dědeček

   Smazat
  2. Nu, je po půlnoci a tobě to hlava nebere . Nedivím se ! Jsi hloupoučký.

   Smazat
  3. 0:32 a 0:32
   Oba dva rusko-čínští užiteční idioti opět narukovali se záplavou "argumentů". Přesně v jejich stylu. Už se třesou na to aby si mohli koupit čínský šmejd.

   A ti samí idioti v jejich nekonečné stupiditě se jinde rozčilují jak prej "někdo" zlikvidoval český textilní, obuvnický a jiný průmysl. Že ho zlikvidovali oni sami vítáním vlaků z Číny jim nikdy nedojde.

   Smazat
  4. Smůla je, 0:20, že už zdaleka nejde o šmejdy, pokud mluvíme o čínském zboží. Račte to domyslet.

   Smazat
  5. Ty blbe těží z toho i Polska co ještě nezgynela a velký přítel největšího míro tvurce na světe

   Smazat
  6. Odborník a hulvát promluvil. Takových máme plnou sněmovnu a parlament. Jo kdyby se blbost vyvážela. jsme na světovém trhu asi jednička.
   Václav
   pro 0:20

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Když on je problém, že v EU se už prakticky nic nevyrábí, takže bez "čínských šmejdů" by jste chodil bos, nahý a jediné pozitivum je, že by jste nemohl exhibovat na internetu, bo by jste neměl počítač (a ani internet by bez čínských "šmejdů" neexistoval)

   Smazat
  9. Doktor David bude mlčet k Národnimu programu nás voličů,nebot chce ubohému Okamurovi zatajit,že by pak po realizacií jeho článků,stouply %

   TÉ oKAMŮRY AŽ DO JEHO POLITICKÉHO NEBE

   A to má SPD zakázáno,neni liž pravda?

   Opovažte se ovčané rozebirat jednotlivé články toho utajovaného programu ,přinesly by vám vy holé prdele plno peněz a tak brzy budete muset ohryzávat stejně EU odpadky tak co s vámi voliči vlády neomarxismu a mládežniků povaslečů z pražských kaváten,kteří visi fotrovi na kase..

   Smazat
  10. Překlepy jsem neudělal já,ale kavárenšti povaleči,kteří jsou vztekem a už strachem bez sebe,jde jim o kejhák a dali bobky do gati a ošetřuji svůj bitý čenich!

   Smazat
  11. Zapomen hlupaku na cinsky smejd jses blb cinske brambory jsou sto procentne kvalitnejsi nezli brambory polske a o jinych druhu ovoce a zaleniny ani nepisi

   Smazat
  12. Pro 0:20
   Zatím k nám žádné vlaky z Číny nejezdí, ale vlaky ze západu se zbožím z USA vyrobeným v Číně,ano. A za trojnásobnou cenu. Tak co je lepší. Levný vlak z Číny nebo předražený ze západu??

   Smazat
  13. Blbeček trolíček 0:20 a čo napr. také prvky Mendělejovej tabuľky zvané vzácne kovy nevyhnutné pre moderné technológie? Čo také chemické polotovary a produkty pre priemysel? Choď si ťahať káčera na dvor a nepleť sa medzi dospelých.

   Smazat
 3. Opravdu věřím tomu, že jsou konstatovány obrovské ztráty kvůli tomu, že to nemaj v Ukrobanderstánu v hlavě v pořádku. Když to máš v hlavě v pořádku, tak není co řešit. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 4. Ty vlaky se vyhnou i území ČR. Kdyby jely přes Ukrajinu, mohly by některé vlaky přejet také na Slovensko a pak do Česka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to řekněme celé. Odtržením Ukrajiny od SSSR a jeho zánikem zmizely příjmy z tanzitní dopravy a investice do železnice na Slovensku jsou v důsledku iracionálního vývoje na Ukrajině znehodnoceny.Nejde o zboží, které tady spotřebujeme, jde o zisky z dopravních služeb, namísto kterých máme odpovídající nezaměstnanost. To se týká i budoucí Hedvábné stezky.
   Dálniční doprava je prodělková.

   Smazat
  2. Starosti a prevazne zoufale o Ukrajinu se velmi mnozi neuveritelnym tempem a zaplavami , tsunami kazdodennich obav a tresouciho se zoufalstvi !!! Co bude herky jerky a mnozi se verejne neprestavaji Strachovat co si zase spachaji sebevrazi, kdyz pro nedostatek jinych, Terorizuji a velmi zoufale sami sebe. A nejde vubec ani trochu s tim prestat !
   Velky a Giganticky Starosti Ynteligentu.
   Skoda ze ani zlomek tech, /je mi lito/ nezbyde na problemy vlastniho naroda...

   Smazat
  3. Kdyz dojdou obavy a strach ,vytahne se na ne a vyhrozuje se jim Putinem, Ruskem, terorismem, dablem , Zemanem a jejich vlastnim silenstvim atd..Starosti jsou podobne a daleko prevysuji obavy osetrujiciho personalu o blazny a silence v Psychiatrickych Ustavech..atd.

   Smazat
 5. Lavrov: Americká obvinění Ruska z testů zakázaných raket jsou vyvracená experty:

  https://cz.sputniknews.com/politika/2019053110038584-lavrov-americka-obvineni-ruska-z-testu-zakazanych-raket-jsou-vyvracena-experty/

  OdpovědětSmazat
 6. No jak to vidím, tak co řekne Pjakin, Putin, Lavrov, Zeman, Orbán, jsou všechno lži. Probém je jediný, když lži, tak řekni jaké lži, dej důkaz. Kecy typu to jsou lži bez jakéhokoliv hmatatelného důkazu, to jsou jenom nesmyslné kydy, nesmyslných idiotů. Dejte jakýkoliv smysluplný argumetnt, nejenom blbé kecy. Rudý dědeček. Čekám, ale asi marně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý rudý dědečku, pokouším se používat vlastní mozek. Pokusů o jeho transplantaci zleva i zprava mám plné kecky. Situace není jednoduchá, na konci obou pólů jsou velmoci které mají chuť nás ovládat. Přesto si myslím, že s troškou inteligentní diplomacie, by bylo možno uhájit malý a nezávislý prostor pro naši republiku (hospodářský+politický). Prvním předpokladem je zastavit vnitřní rozklad, hádáme se tu jak domovnice na pavlači,z řešitelných problémů děláme neřešitelné. Shodneme-li se alespoň v hrubých obrysech, pak budeme i venku bráni vážně. Potom bude záležet na nás, zda chceme být partnery, nebo jen patolízaly dopočtu. Jsem jen normální Čech asi středního věku, ze střední třídy s průměrným platem a rodinou. Nejsem Trumpofil ani Putinofil, mocnosti respektuji včetně Číny, ale necítím nutnost před impérii klekat.

   Smazat
 7. Náš stát je celkem závislý na stavu všech sousedů a zemích dále na východ. Otamtuď přicházejí suroviny které nikde jinde levněji nekoupíme a nebude to nikfy jinak. Ohrožují nás ti co nás v podstatě nenávidí a okrádají.

  OdpovědětSmazat
 8. asi tak - širokorozchodná končí pri USS Ke - to je fakt, a tí amíci - chceli ovládnuť tento bod železnice, patrí im totiž trať, prepravuje sa po nej ruda, bolo v ich eminentnom záujme, aby sa to pozdržalo, pokým nebudú mať pod palcom aj železnicu na Ukraine, ta tak - podobne dopadli trubky na plyn, Bidenov syn zakladal spoločnosti na ovládnutie trubiek, výsledok - niet peňazí na údržbu a inováciu, Rusko do toho nevloží ani cent, tak to amíci vzdali a nechali to na Ukrainu, koľaje k Dunaju sa nekladú a Poliaci skáču blahom, pôjde to celé cez ich územie, chááá -tovar sa dopravuje nielen sem - ale prúdi aj tam, do bývalých republík CCCP, čo z toho nakoniec máme my a aj vy, nič, vy ste mohli ťahať smerom do Poľska, my dolu, pokus američanov o ovládnutie tohoto koridoru nevyšiel, spojenectvo s USA sa nám - ako hovoríte, hrubě - nevyplatilo, a ak bude na Ukraine stále tak, ako je, čaká nás útlm, prehrala nielen Ukraina, ale aj Rakúsko, Slovensko a Čechy, zas vyhrali Nemci, pokiaľ bude Ukraina spolu s Haličou, tak tam nikdy nebude pokoj, a popravde, nikto už o Ukrainu nemá záujem

  OdpovědětSmazat
 9. 7:02
  My češi jsme dávno ropovod prodali, takže nám je vlastně jedno odkud ropa k nám jde. Peníze za tranzit do germánie jsou už dávno v pryč. Dnes musíme germánům plati stejně jako frantíkům za vodu.

  OdpovědětSmazat
 10. Pod vedením nevolitelné ČSSD která je v našem Babiš státu něco jako nárazníková zona (česky fackovací panák)
  spějeme mílovými kroky k cestě vytýčené Uroušema. Nakonec je to vidět jak bederovec a muslim v jednom Hamáček vede policii ČR.

  OdpovědětSmazat
 11. České lithium v tichosti prodáno! Další podvod na občany!
  Aktéry jsou jako vždy vlastenci v ODS, TOPO9, KDUČSL, STAROSTOVÉ, PIRÁTI a jejich věrní!

  http://svobodnenoviny.eu/ceske-lithium-v-tichosti-prodano-dalsi-podvod-na-obcany/

  OdpovědětSmazat
 12. Podnikatel ukázal exministrovi výpočty, podle kterých by za pět let mohly příjmy Ukrajiny vzrůst na třicet miliard dolarů.

  xxxxxxxxxxxx

  Stejně tak Bulhaři s plynovodem.
  U nás chodil Šwarcenegr s plackou - Putine k noze - jako ministr zahraničí!!!!
  Tyhle swině, které si demograticky zvolíme, slouží cizímu páneškovi.
  A to bude trvat tak dlouho, dokud se nebudou z těch škod, které napáchají, zpovídat před soudem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:17
   Naprostý souhlas s tím , že by tyto " swině " měly stanout před soudem a navíc by jim měl být zabaven nakradený majetek . Jen jaksi postrádám návod jak toho dosáhnout . A nechtějte mě tvrdit , že se toho dá dosáhnout volbami . Obávám se ,že "sametem" to asi nepůjde . Žádná "swině" se totiž nedá od plného koryta jen tak lehce odehnat .

   Smazat
 13. Doby, kdy jsme byli soběstační v potravinách a v celé řadě jiných výrobků, boty, oblečení, atd...a protože už je to pryč, tak se musíme snažit vyrábět, co jde, nebo cokoli kšeftovat...

  OdpovědětSmazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A vrah o morálce káže. Z textu písničky pana Kryla. Za evropské hodnoty nám dnes o morálce káže pan Jakub Janda, bývalý gay pornoherec, jehož kvalifikací je trochu víc vytahaný zadní otvor.

   Smazat
 16. Z rostoucí hospodářské síly Číny mám upřímně řečeno strach. Neustálý růst životní úrovně (nejen Číny) lze uspokojit pouze devastací ŽP a ničením naší planety. Růst životní úrovně přirovnávám k nenažranosti lidí, kteří chtějí mít tolik, co soused, a ještě víc, víc a pořád víc.... Tohle naše Země neunese. Čína, ale také Indie, Brazílie a další rostoucí ekonomiky budou potřebovat suroviny. A kde ty suroviny získají? Plundrováním Sibiře, Amazonie, skupováním půdy a lesů třeba i v ČR? Ničemu bych se nedivil. Za první republiky žilo na území Čech, Moravy a Slezska asi tolik lidí, co dnes na území ČR. Ale jak se naše země za tu dobu změnila díky naší nenažranosti a touze mít stále víc??? Dálnice rozsekávají krajinu, mizí nám půda i divoká příroda a poslední kousky zachovalých území v CHKO Poodří a Litovelské Pomoraví už pomalu ale jistě připravujeme k zabetonování v rámci megalomanského průplavu Dunaj - Odra - Labe... Uvědomujeme si vůbec, kam tato naše nenažranost (růst blahobytu a životní úrovně) povede? Z těchto důvodů mám obavu z kohokoliv, kdo začne velebit další a další nevratné změny na naší planetě kvůli růstu HDP, ať už je z Činy, ČR, Ruska, EU nebo USA.

  Honza, Havířov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenze oni jinak myslet a mluvit neumi...Tedy i Cina se musela prizpusobit jejich "mluve"

   Smazat
 17. Fašouni nemyslí ekonomicky, ale jejich programem je primitivní nenávist živená nesmyslným zkreslováním dějin.

  OdpovědětSmazat
 18. Čína slaví rozdrcení kontrarevolucionářů, a dál drtí šiřitele evropských hodnot!

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Naši čínští soudruzi (a s nimi celé pokrokové lidstvo) v těchto dnech slaví 30. výročí rozdrcení tisíců studentů a jiných kontrarevolucionářů na ODPORNOU krvavou kaši: Během těch 30 let Čína pod vedením Komunistické strany prošla mnoha změnami - myslíte, že vláda jednala 4. června nesprávně? Vláda dospěla k závěru rázně ukončit ty nepokoje“, řekl komunisticko-siťinpchingisky rázně soudruh Wej Feng-che, ministr obrany ČLR.

  Toto humánní rozdrcení protivládních demonstrantů tankovými pásy samozřejmě NENÍ jediný důvod, proč se náš národní Vůdce Miloš jezdí do Číny učit jak stabilizovat společnost. Tím dalším – a VYSOCE AKTUÁLNÍM – důvodem jsou zkušenosti KSČ v drcení šiřitelů evropských hodnot, především tzv. svobodného šíření informací a náboženství.

  Ano, drcení demonstrantů na NAŠICH ČESKÝCH náměstích, drcení křesťanů (především přirozeně papeženců) – to je PŘESNĚ TO, co naše vlast potřebuje aktuálně.
  Připomeňme si, drazí soudruzi a soukmenovci, že čínské zkušenosti byly VELICE čerstvé, když se na náměstích ČSSR začali rojit „naši“ kontrarevolucionáři, na podzim 1989.
  Ano, kdybychom tehdy Pražáky a křesťany humánně rozdrtili našimi tanky sovětské výroby, kdybychom prchající kavárníky stříleli do zad (stejně jako zrádné emigranty na našich hranicích), taky bychom dnes žili v DOKONALÉM blahobytu, jako čínští pracující.
  Leninu žel, tehdejší vedení KSČ neleninsky ustoupilo a vzdalo se bez boje.
  Důsledky pociťujeme na vlastní kůži, dodnes: Pořád jsme ještě okupování NATO a EU, žijeme v DĚSIVÉ bídě, kapitalismu a demokracii.

  Naštěstí, díky Leninu a Putinu, se pomalu vracíme zpět do náruče Velikého Ruska: Oba naši národní Vůdcové Miloš a Babiš, a s nimi samozřejmě celá KSČM, nás cílevědomě osvobozují od kapitalismu a demokracie, aby k nám jednou mohla opět vstoupit nepřemožitelná Armáda Ruské federace, aby se naše vlast opět stala NEDÍLNOU součástí Velikého Ruska.

  Proto NESMÍME PODLEHNOUT kontrarevolucionářům z „Milionu chvilek“ + dalším placeným agentům CIA a Mossadu: Až přijde správný čas, tak náš národní Vůdce Miloš vydá příslušné rozkazy, a posledních 30 tanků české armády rozdrtí demonstrující kontrarevolucionáře na Václavském náměstí.
  Prostě: Bez boje se od Evropy, kapitalismu a demokracie neosvobodíme, o tom žádná!

  Komunismus-putinismus-siťinpchingismus – budoucnost lidstva!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POZOR – ВНИМАНИЕ !!

   Výše uvedený příspěvek jsem vložil již POTŘETÍ, neboť ten původní (z 2. června 12:43) i jeho další uveřejnění zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


   Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
   Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

   Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
   A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
   Pohov!

   Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


   P. Radosta

   Smazat
 19. Krysy opouštějí ukrajinský Titanic: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/elise-journal-jacenuk-vyvezl-rodinu-a-chysta-se-uprchnout-z-ukrajiny/

  OdpovědětSmazat
 20. Ne, skutečně to nemají v palicích v pořádku.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.