Reklama

pátek 28. června 2019

Nacistický hrabě Walderode otevřel brány dalším šlechtickým rodům. Teď tvrdě útočí Lichtensteinové a chtějí desítky zámků, hradů a pozemků závratné hodnoty. Tajemná schůzka s Hitlerem

Ondřej Höppner
28. 6. 2019 hoppner
Skandální případ hraběte Walderodeho, který získal od českého státu zpátky majetek odhadem za 3 miliardy korun, bledne vedle obrovského majetku, který požaduje rod Lichtenštejnů. Jde o největší majetkové nároky ze všech šlechtických rodů v České republice.

Lichtenštejnové nyní větří šanci. Podali sérii žalob u 26 českých soudů po celé zemi. Eskalují tlak. Žádají urychlené vydání “svých” nemovitostí. Šlo by o obrovský vlastnický zásah do majetkové struktury země. Rod tvrdí, že s Němci za války nekolaboroval. Poválečné soudy však došly k opačnému závěru. Z historického pohledu Lichtenštejnové uloupili některé majetky po bitvě na Bílé hoře českým šlechticům.

Lichtenštejnové si nárokují v České republice území pětkrát větší než je rozloha dnešního Lichtenšteinska, kde sídlí. Z dlouhé řad zámků jmenujme například Lednice, Valtice a Břeclav. Celkově jde o území takřka 700 km čtverečních. Cena je obtížně vyčíslitelná, ale odhaduje se na přibližně 10 miliard korun.

Diplomatické styky České republiky s Lichtenštejnskem byly právě kvůli obrovskému majetku na bodu mrazu, když Česká republika nechtěla uznat Lichtenštejnsko jako stát. Diplomatické styky byly navázány až v roce 2009. Franz Josef II Lichtenstein po schůzce s Adolfem Hitlerem. Snímek je z 2. 3. 1939.

Kauza je doprovázena silným mediálním tlakem, za hlavního tahouna zájmů Lichtenštejnů v České republice je považován kníže Karel Schwarzenberg, mediální dům Economia jeho spojence, miliardáře Zdeňka Bakaly (Hospodářské noviny a týdeníků Respekt, Ekonom a další) a na něj napojená Česká televize a mimo jiné i časopis Reflex.

Stejná skupina mediální skupina je propagátorem protivládních demonstrací, pořádaných agenturou Milion chvilek pro demokracii. Podle mnohých pozorovatelů je majetek Lichtenštejnů hlavním důvodem “vzpoury ulice” proti premiérovi Andreji Babišovi, který považuje otázku Benešových dekretů za uzavřenou. Stejně tak prezident Miloš Zeman. Podle globálního plánu by měli být nahrazeni někým jiným, tvárnějším a otevřenějším vůči nárokům Lichtenštejnů a sudetských Němců.
„Pokud vím, tak všichni tito šlechticové německého původu kolaborovali s nacisty,“ řekl k tomu pře pár dny prezident Miloš Zeman při pravidelném Týden s prezidentem na TV Barrandov. Toto stanovisko se plně kryje s výroky poválečných soudů, které se kromě dokumentů mohly opřít i o výpovědi očitých svědků. Rok 1621 přinesl Karlovi Lichtensteinovi nejen pohled na popravu 27 českých pánů,

ale i obrovský majetek po popravených šlechticích

Rod má velké zastání v Sudetoněmeckém lansmanšaftu. Jeho mluvčí Horst Posselt nedávno prohlásil, že by měl nynější hlavní představitel Lichtenštejnů Hans Adam II. obdržet cenu Karla IV. Hans Adam Lichtenštejn je považován za nejbohatšího evropského šlechtice s odhadovaným majetkem 100 miliard korun. Lichtenštejnové vlastní v Rakousku asi 150 km čtverčních pozemků. To je zhruba pětina toho, co požadují po České republice.

Rod Lichtenštejnů tlačí na český stát stále silněji a v českým médiích se objevují titulky jako: “Ze jim s Českým státem dochází trpělivost”. Karel Schwarzenberg patří mezi velké zastánce předání obrovských majetků rodu Lichtenštejnů. Sám dostal panství na Orlíku. O hraběti Walderodem prohlásil, že je v pořádku a uměl česky. Množí se však důkazy o jeho nacistické minulosti.

Lichtenšteinům byl zabaven majetek podobně jako hraběti Walderodemu na základě Benšových dekretů v roce 1945 na základě Postupimských a Pařížských dohod. Za 2.světové války patřil rod podle mnoha historiků k antičeskoslovenské německé menšině, která přispěla k zničení našeho demokratického státu.

Jde o obrovské území o rozloze takřka 700 km čtverečních s nejméně 12 zámky a hrady a desítkami různých statků a usedlostí většinou na Moravě. Mezi nejznámější zámky patří Břeclav, Lednice a Valtice, ale dále také Bučovice, Krnov, Šternberk, Moravská Třebová, Úsov, Zábřeh, Plumlov, Lanškroun, Velké Losiny a další.

Rod Lichtenštejnů se začal s českým státem soudit již po změně poměrů roku 1989. České soudy se stavěl zpočátku odmítavě, ale díky případu Walderode nyní došlo ke změně kurzu.

Jablonecký soudce Jaroslav Kneř nastavil trend, kdy se z Benešových dekretů stávají cáry papíru. “Z provedených důkazů nelze dovodit, že by se hrabě Walderode za války jakkoliv provinil vůči československému státu. Tím byla základní restituční podmínka splněna,” uvedl jablonecký soudce v roce 2015.

Do doby přitom byla situace přesně opačná: Nárokující museli dokazovat, že nebyli kolaboranty. Tímto trikem, k němuž bezesporu dochází na základě nadnárodního tlaku, může Český stát přijít majetek v řídech o desítek miliard korun.

Nároky Lichtenštejnů brání výstavbě Pražského okruhu ZDE

Historicky nejvýznamnější představitel rodu, rakouský šlechtic Karel Lichtenstein, byl totiž po bitvě na Bílé hoře (1620) pověřen násilnou konfiskací šlechtického majetku (takto získali Lichteštějnové například zámek Lednice). Tímto způsobem přišel k obrovskému jmění. Slavnostně se též zúčastnil popravy vůdců povstání na Staroměstském náměstí (1621).

V křiku po navrácení majetku zaniká fakt, že nehledě na Benešovy dekrety dluží Německo za válečné reparace Česku 15 bilionů korun v dnešní měně. Kdyby nám platilo Německo ročně 150 miliard korun, je tato částka zaplacena za 100 let.

37 komentářů :

 1. Milion chvilek pro demokracii...
  Jakou spojitost má organizace, která si říká "Milion chvilek pro demokracii" s prolomením "Benešových dekretů" a jejich požadavkům na demisi předsedy současné vlády Babiše? Budou potomci tři milionů Sudetských Němců, na základě zrušení "Benešových dekretů" žádat opětovně o vrácení majetku? Co prohlásila kancléřka SRN Merkel o "Benešových dekretech" a kdy požaduje jejich zrušení? Odpovědi níže:


  https://www.youtube.com/watch?v=c4DYfRU0s0A&noapp=1&client=mv-google&fbclid=IwAR20AIXVCz829v9iAUw44Sd3dU1ypZejgGlx7XxI0fhnxtCSo3CPYMYbLzA&

  OdpovědětSmazat
 2. BLBOST, půjdou od válu soudci, co si dovolili prolomit Benešovy dekrety. Bojujte pane EU poslanče MUDr.I.Davide i s dalšími rozumnými poslanci a senátory za zrušení tohoto rozsudku, vždyť jde o vlastizrádce !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozval bych je do Prahy, jako Zikmund liška ryšavá Jana Husa......

   Smazat
  2. A pak krátkými dávkami z LK 32 bych je odstranil ze života.

   Smazat
 3. Nikdy som nepochopil zmysluplnosť zákona o reštitúciach znárodneného majetku. Sledoval snáď niekto, kto, ako a kedy sa k majetku v minulosti dostal?! Aké zločiny a zdieranie ľudí za ním stáli? Súdruh Lichtenstein by mal dostať späť toľko pôdy, koľko dokáže osobne so svojou rodinou obrábať. Myslím, že by v takom prípade nechcel ani ár.

  OdpovědětSmazat
 4. Někdy mám pocit, že žiji ve středověku, vrací se zámky, hrady a kdo odškodní potomky tehdejších poddaných??? Neměl se náhodou vrátit také tento majetek lidu ČR, stejně jako se vrátil ten KSČ? Teď je to dotaženo k dokonalosti, nejenom, že si hýčkáme feudály, my si budem hýčkat i ty nacistické a po vlastní zemi se budeme pohybovat ve vymezených koridorech a při spatření "panstva" mlátit hubou do prachu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady je vidět, jak špatní sousedé Němci jsou. Jejich NENAŽRANOSTa nadřazenost nezná mezí. Co tak válečné reparace, to nic?

   Smazat
 5. A o tohle přesně šlo v listopadu 1989 ryšavému dramatikovi. Svůj úkol splnil na miliardu procent, jisté kruhy si mohou oprávněně gratulovat. Žádná jiná věc se tu tak nepovedla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TO BYL KULISÁK! uvádí to encyklopedie vydaná v Londýně

   Smazat
 6. Odpovědi
  1. Re (16:03):
   Ano!, to spolu s Benešem a mnohými odbojáři, kteří se za Reichu aktivně postavili proti těmto "nadlidem", dnes hájeným lepšolidmi ze zdejší havlérky.
   Stejná pakáž ...

   Smazat
 7. Svině nacistické chtějí, svině vlastizrádné dávají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vše začal hajzl Jan Ruml,ten tomuto hajzlovi přiznal občanství České republiky a pak pokračoval další hajzl na soudu v Semilech a soudce v Hradci Králové to dokonal.
   Nejúčinnější obranou proti těmto hajzlům je útok a jejich likvidace.

   Smazat
  2. Walderode

   Návštěvy rodiny Walderode u reichsprotektora nejsou kolaborace?
   http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/N%C3%A1v%C5%A1t%C4%9Bvy_rodiny_Walderode.html

   Rozhodnutí soudu v Jablonci o Dr. Des Fours Walderodovi - protiobraz dějin ?
   http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/Rozhodnut%C3%AD_soudu_v_Jablonci.html

   Souboj tří soudů o Walderodeho?

   http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/Souboj_t%C5%99%C3%AD_soud%C5%AF.html

   Smazat
 8. Hrabě neotevřel bránu, on na ní pouze zabušil. Tu bránu otevřeli ,,naši" soudci.

  Ne, my opravdu nepotřebujeme nepřítele, my si stačíme sami !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. naši né!
   ti jsou z té obřezané smečky

   Smazat
  2. Tuhle zemi už dávno neřídí politici, ale neziskovky a aktivisti.

   Smazat
 9. Teď když máme co jsme chtěli... (Nebo snad jsme ten kapitalismus těm na Západě nezáviděli?)

  OdpovědětSmazat
 10. Je naprosto příznačné, že takoví blbové se tak dlouho hledali až se našli v prdelánském Mechově, jak Pardubáci od jakživa nazývají Hradec Králové. Tak jestli kvůli tomu, mají být nedotknutelní, tak bych je poslal do Indie. Hej hou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tom Mechově v podstatě nemohli udělat dle platných zákonů nic jiného,na začátku tohoto podvodu byl hajzl Jan Ruml a ten je v proimigrační neziskovce neziskovce předseda správní rady-no pasáček se v něm nezapře.

   Smazat
 11. V neděli je velká sláva ve Znojmě a okolí. Dojede i kníže Lichtenstein. Prý na návštěvů. Ale já si myslím, že jede obhlédnout kořist a situaci. Jinak Schwarzenberg řekl jedné vdově po německém plukovníkovi ze Sychrova něco ve smyslu: "Počkejte dvacet let. Tady nebudou mít lidi co žrát a budou mít jiné starosti. A po nějakém majetku nikdo nevzdechne. Pak si ho vezmete zpátky." No a +/- se trefil. Už to začalo. Po několika oťukávačkách okolo Rájce apod. přišly církevní restituce a teď je na řadě šlechta. Sudeťáci už stojí ve frontě. Říkal knížepán, že už uplynulo dost let od vraždění, tak na to máme zapomenout a nepřipomínat jim to.Ani sobě ne. Prý máme být shovívaví. On je totiž takový dobrák od kosti. Na první republiku zapomeňte. A postupně i na republiku vůbec. Budeme v EU. To je náš domov, jak hlásí Piráti ve sněmovně.

  OdpovědětSmazat
 12. Benešovy dekrety je široký pojem, je jich větší počet a jednu část tvoří Benešovy dekrety o potrestání zločinců a kolaborantů !!! , které jsou neustále v platnosti a nemůže je nic zpochybnit ani po r. 1989 hlupáky přijatý zákon o protiprávnosti komunistického režimu.
  Nehraje žadnou roli, jestli bylo k potrestání zločinců a kolaborantů přistoupeno před 25.2.1948 nebo až po tomto termínu, kdy začaly být známé skutečnosti pro použití dekretů na chybně rozhodnuté nebo nerozhodnuté případy v minulosti.
  Termín 25.2.1948 má význam pouze u případů znárodnění velkých majetků Benešovými dekrety z 28. října 1945 !!!

  Prolomení benešových dfekretů v případě potrestání zločinců a kolaborantů je zavádějící hloupost, jedná se o ignoranci základů právního řádu, jež byly základem obnovení Československa v r.1945.
  Ignorování uvedených Benešových dekretů o potrestání zločinců a kolaborantů je vpodstatě zločinem proti základům republiky - vlastizradou ...

  OdpovědětSmazat
 13. Nic vše je cílené jak zadlužování státu tak předávání majetku cizákům. Až je kopnou do zadků aby případná vláda nemohla dělat pozitivní kroky a vše se bude muset vykoupit od cizáků.

  OdpovědětSmazat
 14. Tak kdo nás vyšťaví dřív? Hlavně ať se svině při úprku k už tak dost vyžraným korytům nepošlapou.
  https://eurozpravy.cz/ekonomika/evropa/261890-diag-human-muze-obstavit-majetek-ceske-republiky-potvrdil-soud-v-lucembursku/

  OdpovědětSmazat
 15. V rámci dobrých vztahů navrhuju učinit významný dar a darovat Lichtensteinům PEXESO s českými zámky, kde jsou všechny výše uvedené i mnohé další. Jistě je potěší i dodatek, že to je nejvíc, co z českých zámků dostanou. :)

  Rudý škorpión

  OdpovědětSmazat
 16. noviczech
  ...co pláčeme nad rozlitým mlékem. Komunistické straně plno z nás nemohlo přijít na jméno a najednou zjišťujeme, jakou svatou pravdu oni vlastně ve všem měli! Ať se jedná o sociální podmínky, o kriminalitu, o kvalitě potravin či o vyhledávání členů nacistů k potrestání, kteří byli kryti "dobrým západem"!!!
  ...jen je velmi smutné, ale velmi, že se opět našli KOLABORANTI, kteří za majetek prodají národnost a charakter!

  OdpovědětSmazat
 17. ja nevim ale to jsme si přeci vicinkali na vencl place na sametove podložce že až budeme kolonii tak na nějake pravo zapomente když se podivate kolem sebe tak v ostanich koloniich už se vovčani přizpusobili nove době a většina spořadaně chodi do montoven a kuplandu aniž by cekla

  OdpovědětSmazat
 18. Je to sprosťárna, lidští trpaslíci vyhrožují Zemanovi vlastizradou a sami cílevědomě demonstrují náš stát. Útočí na všech frontách (média, školy, rozkrádačky...). Povedlo se jim částečně dezorientovat veřejné mínění, které se probudí, až už nebudou Čechy, ale Východní Lichtenštejn, Sudeten, OstMark či Böhmen. Paradoxem je že obrana státu je v rukou Babiše a Okamury. Češi, kde jste? Mám podezření, že i Zeman má moravskou krev.

  OdpovědětSmazat
 19. Kolaboranti budou vracet majetky , ale k...a vrahům kteří tady vraždili !!! Bože,smrt kolaborantům jednou provždy !

  OdpovědětSmazat
 20. Kdyby se po válce zodpovědně potrestali vlastizrádci z let 38-39, tak by bylo po většině problémů. Díky odsunu se z toho dostali moc lacino, neboť jednání většiny z nich bylo, v době ohrožení státu, bezpochyby vlastizradou. Marně se snažím najít, kolik bylo po válce celkově potrestáno vrahů našich četníků, financů, či členů SOS.

  OdpovědětSmazat
 21. Pořád plácáme o hovadiných. Samá teorie. Kdo byl konkretně ten soudce, co prolomil Benešovy dekrety a kde bydlí? Copak ho nikdo nezná, nikdo mu neprodává rohlíky?

  OdpovědětSmazat
 22. 16:46 A k čemu je důležité vědět, kde bydlí, nebo kdo to je? Maximálně proto, aby mu vnitro přidělilo ochranku a podívalo se, kdo po něm jede. Walderode vyfasuje majetek a někdo jiný flastr. Spíš by mě zajímalo co se stalo se svazem protifašistických bojovníků, nebo jak se to teď jmenuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každej politik i veřejný činitel a soudce si musí být vědom své odpovědnosti za své činy. I kdyby to mělo být jen plivnutí si před ním na zem. Cílem EU a globalistů je stav, kdy nařízení přicházejí odkudsi "zhora" a počítač uděluje tresty při jejich neplnění.

   Smazat
 23. Copak Moraváci, vám to nevadí, že vám Lichenštejn zabere třičtvrtiny Moravíííííííííííí? Jen abyste se nechtěli všichni přesunout sem do Prahy. Už tak je vás tady dost.

  OdpovědětSmazat
 24. Na téma Sudet jsem kdysi psal příspěvek do Fejsbůku. Kdo má fejsbůk, může se podívat.
  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=338289336748313&id=100017017479062&hc_location=ufi

  OdpovědětSmazat
 25. Lichtenštejnové nejsou a nebyli Němci, nepřihlásili se za 1. republiky nikdy k německé národnosti, nikdy s nacisty nekolaborovali, nikdy tehdejší Československo nezradili a po II. sv. válce byl jejich majetek u nás zkonfiskován v rozporu s Benešovými dekrety, čemuž se min. do r. 1948 úspěšně soudně bránili. Držení jejich majetku českým státem je protiprávní.

  OdpovědětSmazat
 26. Ať je to jak chce, vycházíme-li z klasického pohledu na věc vlastnictví majetku, každá stavba, pozemek či jiná movita věc, mela svého původce vlastníka, stavitele, převodce a další vlastníky podle kupniho, směnneho a výměnného práva. Všechny ostatní formy vlastnictví zabavení, znárodnění a podobně ve jménu lidu a státu byla krádež požehnání účelové vytvořeným zákonem. Copak zámek v Lednici, Valticích a jiných místech postavil STÁT ????? Samotný název Státní zámek je úplně v rozporu. Ať už se měnily režimy jakkoliv, kolaborace a podobně, neznamená to automaticky, že dědicové by měli takto přijít díky jednání svých předků o právo dědit a vlastnit majetek po svých předcích. Přijde mi to logické, že vlastnit něco, znamená přijít k tomu koupi, darem, převodem a dědictvím nebo směnným obchodem. Vyvlastnění, zabrání, znárodnění a jiné podobné formy jsou násilné formy nabývání majetku posvěcene účelové vytvořené zákonem. Až příliš jsme si zvykli... to je naše, státní.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.